Bibliotheek Buurt tegen bouwplannen van garagehouder AGENDA Weer feestverlichting in centrum Venray VLOOIENMARKT Olieverf schilderijen Fietstocht Don Bosco Leunen Gezinsfietstocht te Wanssum De Piëlhaas heeft (nu) al noten op de zang r In Ysselsteyn zag God dat het erg goed was UNICEF Zonnebloem afd. Venray houdt ledenwerfaktie Voorlichting aan ouders van Cara patiëntjes Spanning tot einde bij 1/4 triathlon Venray Dinsdagochtend terecht bij: CAESAR jonge mannen mode Venray T 2 PEEL EN MAAS Donderdag 10 september - Pagina 3 „Het Winkelcentrum Venray" is volop bezig om in de komende winter maanden weer een feestverlichting te laten branden in het centrum van Venray. Op het Wilhelminaplein het parkeerterrein achter de muziekschool achter de zaak van Leo Hendriks brandt reeds iedere avond tot 21.30 uur de eerste armatuur bij wijze van proef tot a.s. vrijdag. Een veertigtal centrumwinkeliers is al goed voor de eerste zestig armatu ren, welke intussen zijn aangeschaft. Het bestuur verwacht, dat de winkeliers, die zich nog niet voor deel name hebben aangemeld, dit alsnog zullen doen opdat zoals het bestuur zegt alleen met een gezamenlijke aanpak de nieuwe feestverlichting een extra uitstraling geeft. Zondag a.s., tijdens het straatfesti val, wordt er op het terrein van de voormalige houthandel aan de Leun- seweg en Zuidsingel een grootse vlooienmarkt gehouden. Ongeveer 125 particulieren zullen aan deze markt deelnemen. Men kan er terecht van 10.00 tot 17.00 uur. Er zijn als attractie verschillende voorstellingen van Nederlands zeld zaamste vooroorlogse Jan-Klaassen en Katrijn-theaters. Verder is er de gehele dag live muziek, en is er een sfeervol terras. De entree bedraagt 3,voor volwassenen, kinderen t/m 12 jaar onder geleide gratis. Zondag a.s., tijdens het straatfes tival, heeft er in zaal ,,In den Engel" een expositie en verkoop plaats van olieverfschilderij en De zaal is open van 11.00 tot 17.00 uur. Geëxposeerd worden circa 200 schilderijen van 50 internationale kunstenaars. Over het algemeen klassiek werk, maar ook moderne schilderijen vormen de totale inzen dingen. A.s. zondag 13 september organi seert Scouting Don Bosco Leunen een hike. Een fietstocht van 20 én 40 km met leuke opdrachten waar zowel jong als oud aan mee kunnen doen. Hebt U zin in zo'n leuke fietstocht? Doe dan mee met de hele familie, buurt of gewoon alleen. U kunt zich inschrijven tussen 11.00 uur en 13.00 uur in ons clubgebouw „de Schakel" (op het Kerkplein te Leunen). Voor verdere informatie kunt U bellen 83712. Tot dan! Bestuur en leiding Scouting Don Bosco Leunen. Op zondag 13 september a.s. houdt de gymnastiekvereniging haar jaar lijkse fietstocht voor het hele gezin. Starten kan iedereen (kinderen onder de 12 jaar graag onder begelei ding) tusse 12.00 en 14.00 uur vanaf het Gemeenschapshuis De Zandhoek. Graag tot ziens op zondag 13 september. Terwijl menigeen nog van .n nazomer droomt, heeft de Commissie Geluid en Liedje van vastelaovesver- eniging „de Piëlhaas" al 'n karnavals- lied in de kop. Of beter gezegd; elf liedjes, wat overigens 'n toepasselijk aantal is. Dit wetende, mogen we dus gevoeg lijk aannemen dat de eerste fase inzake karnaval is afgerond, want er werden elf liedjes ingezonden, die mededingen naar de titel: Vastelaoves- lied '87/'88. De tweede fase m.b.t. dit gebeuren zal plaats vinden op woensdag 7 oktober a.s.want dan wordt de finale gehouden. Mocht de droom van de nazomer werkelijkheid worden en vervolgens reiken tot oktober, dan gaat in ieder geval voor velen de wens in vervulling I 'n stukje karnaval in 'n stukje zomerse sfeer mee te maken. En wie heeft daar geen oren naar? AUTO IN BRAND Tijdens laswerkzaamheden geraak te een personenauto aan de Ursula- straat in brand. Kordaat optreden vn de eigenaar en buurtbewoners kon voorkomen dat de auto totaal vernield werd. Het bleef nu bij lakschade. De (JU gealarmeerde brandweer behoefde alleen nog de zaak te controleren. Onder het motto „En God zag dat het goed was", werd zondag in Yssel steyn het twee Kringoogstdankfeest gehouden. De organisatie daarvan was deze keer in handen van de afde ling Ysselsteyn van de L.L.T.B. in sa menwerking met de Limburgse Vrouwenbeweging en de Agrarische Jongerenvereniging. Pastoor E. Steneker van Ysselsteyn was deze dag een gelukkig mens omdat er zovelen naar dit Peeldorp waren gekomen om dank te brengen aan God voor de vruchten van de aarde. Meer dan achthonderd belang stellenden luisterden tijdens de open luchtmis op het Lovinckplein naar zijn preek, waarin hij er o.m. op wees, dat Gods zegen oonontbeerlijk is bij het bewerken van de aarde. Hij vond het jammer, dat dankbaarheid de meest vergeten deugd van de mens is geworden. In dit verband herinner de hij aan de dankbaarheidsuitingen van vroeger, zoals de viering van de Kruisdagen, waarop men drie dagen lang in processie door de velden trok, niet alleen om Gods zegen af te smeken, maar ook om te bedanken voor verkregen gunsten voor veld en gewas. Gelukkig was de Ysselsteynse parochieherder ook met de opbrengst van de collecte ten bate van een melaatsenkolonie in Brazilië, waar een broer van hem als Franciscaner pater werkzaam is. Toen hij woensdag j.l. weer naar zijn missiepost vertrok, was hij ruim drieduizend gulden rijker. Dit geld zal daar ongetwijfeld goed besteed worden. Gedurende de Zwemvierdaagse hebben enthousiaste zwemmers 448 gulden bij elkaar gezwommen voor Unicef! De hoogst gesponsorde deelneem ster, Paula Zitman, ontving uit handen van de voorzitster van het Regionaal Unicef Comité Venray, me vrouw A. G. van Coeverden, een Deze week kan in elk huis in Venray een envelop worden verwacht in het kader van een ledenwerfaktie van de Zonnebloem. In de week van 14 t.m. 18 sept. zullen de Zonnebloemmede werkers alle inwoners van Venray benaderen om te vernemen of men lid wil worden van de Vereniging „De Zonnebloem". Voor zeer velen is de Zonnebloem een alom bekend begrip, niet in het minst door de eertijds zeer intensief beluisterde radio-programma's van Alex van Wayenburg. Anderen kennen de Zonnebloem van de jaar lijkse dagboottochten van de diverse afdelingen of van de ontspannings bijeenkomsten, de winkeldagen, de vakantieweken, de kerstaktiviteiten, de St. Nicolaasaktie „Zon in de schoorsteen", de nationale ziekendag, de gezellige middagen en ga zo maar door. Minder in het oog springend is het allerbelangrijkste werk van de Zonne bloem, n.l. de organisatie van het huisbezoek, waarbij getracht wordt om het kontakt tussen zieke/gehandi capte en zijn omgeving te verbeteren. Dat komt niet in de krant of op de televisie. Het is het minder spectacu laire werk, maar het is wel de kern van de Zonnebloem. Ook in Venray is een Zonnebloem afdeling werkzaam, die probeert haar steentje bij te dragen aan het verwe zenlijken van de doelstellingen van de Zonnebloem. De ledenwerfaktie is vooral gericht op mensen die zelf niet in staat zijn aktief in dit werk te zijn, maar die als ondersteunend lid daarin toch hun biojdrage willen leveren om dit vrij willigerswerk mogelijk te maken. U zegt toch ook „JA" tegen de Zonnebloem, want „Aandacht voor zieken is gezond". Voor nadre inlichtingen kunt U kontakt opnemen met dhr. J. Steijlen, tel 81221 en Mevr. van Pelt, tel. 82740. certificaat ondertekend door Jolanda de Roover en Herman van Veen. De 8-jarige Femke van Bruggen eindigde als tweede en Ramon Leemeyer, die zich door enkele plaatselijke winkeliers had laten sponsoren, werd derde. Alle drie ontvingen zij een Unicef T-shirt. Nog niet ingeleverde sponsorkaar ten kunnen nog steeds worden inge leverd. Voor de ouders van Cara-patiënt- jes organiseert het Groene Kruis vijf bijeenkomsten. Deskundigen zoals een arts, een fysiotherapeut, een ver pleegkundige van het Nederlandse Astmafonds en een wijkverpleegkun dige zullen hieraan hun medewerking verlenen. De arts zal informatie geven over de ziektebeelden, de oorzaken, de verschillende onderzoeken en behandelingen o.a. het gebruik van medicijnen. De fysiotherapeut zal enkele oefe ningen leren, die voor het kind belang rijk kunnen zijn. De verpleegkundige van het Neder lands Astmafonds zal iets vertellen over hoe ouders en kinderen CARA beleven. De wijkverpleegkundige zal met de ouders praten over CARA in relatie tot opvoeding van het kind, sport en spel, feestjes en vakanties, aanpassin gen in huis. Tijdens alle bijeenkomsten kan men vragen stellen. Ook is er gelegenheid ervaringen uit te wisselen en elkaar praktische adviezen te geven. De bijeenkomsten worden gehou den in de „Clockert", Bergweg 4 in Venray, op 5, 12, 19 en 26 oktober en 2 november en duren van 20.00 tot 22.00 uur. Maximaal 15 ouders kunnen de bijeenkomsten bezoeken. De onkos ten zijn 10,— Als men belangstelling heeft, kan men zich vóór 26 september opgeven bij Mevr. Pouwelsof Dhr. Vestjens, wijkverpleegkundigen, tel. 04780- 81269, op werkdagen tussen 12.00 en 12.30 uur. Op dit nummer kan men ook terecht voor meer informatie over de avonden. MOTOR ONTVREEMD Een in een parkeerhaven van de Kruidenlaan gestalde zes jaar oude motor was, om diefstal te voorkomen, met een ketting vastgezet. Dat mocht niet baten want dinsdagmorgen bleek de ketting te zijn doorgesneden en de motor verdwenen. Wethouder Willems vertelde de commissie, dat de gemeente met Strij- bosch had afgesproken, wel medewer king te zullen verlenen, als er geen be zwaren kwamen. Medewerking zou dus geweigerd worden, als er wél be zwaren binnenkwamen. Dit laatste ge beurde ook, maar volgens de wethou der zijn deze bezwaren niet gegrond, omdat hier twee zaken gekoppeld wor den: de bouwplannen en de stankover last. Volgens hem moeten deze zaken gescheiden blijven. En omdat er stede bouwkundig niets aan de bouwplan- De dit jaar door TWC Oostrum en Triathlon vereniging Venray regio ge organiseerde kwart triathlon in het Vlakwatergebied is weer in alle opzich ten geslaagd. Zon en weinig wind wa ren goed voor de deelnemers(sters) en zelfs de watertemperatuur van 20 gra den was voor de eerste keer aange naam. De triathlonsport in het Venrayse begint te leven Dat bleek niet alleen uit de bereidheid om mee te helpen aan de organisatie, maar ook uit de vele toe schouwers die de hele dag veel strijd en mooie prestaties hebben gezien. De spanning bleef er in tot aan het einde. Bij de recreanten b.v. deden drie Venrayse dames mee, die goed waren voor tijden rond de 2.45 uur, met wel ke tijd men drie jaar geleden nog had kunnen winnen. Hun prestatie is des te opmerkelijker als men bedenkt dat zij veertig plussers zijn en de winnares van toen pas 23 jaar was.... De strijd om de ereplaatsen bij de wedstrijd tri-atleten had een bijzonder spannend verloop, waarbij Hans Teu- nissen en Peter Scheres, beiden lid van T.V. Venray-Regio, lieten zien, dat zij inderdaad aansluiting bij de Neder landse top hebben gevonden. De vorm van de dag bleek evenwel beslissend, gezien het feit, dat Peter Meerburg uit Elsloo en Johnny Johnson uit Amers foort hen voorbleven. Dat was dit jaar nog niet eerder gebeurd. Bij het zwemmen kwam J.W. v.d. Waterlaat uit Deurne als eerste uit het water na 13 minuten en nam daarmee twee minuten voorsprong op zijn con currenten. Dankzij ook nog sterk fiet sen begon hij ook nog als eerste aan het 10,5 km lopen, zijn zwakste punt. Toen werd duidelijk, dat hij toch nog te weinig voorsprong had opgebouwd. Peter Meerburg uit Elsloo nam al snel de koppositie over tijdens het laatste looponderdeel en wist deze tot de finish vast te houden (le plaats in 2.03.18). De Amersfoorter Johnny Johnson begon tijdens het lopen aan een geweldige inhaalrace en rukte op van de zevende naar de tweede plaats (2.03.50). De strijd om de derde tot en met de zevende plaats was nog spannender. nen mankeert zieri~b. en w. eigenlijk geen reden om geen medewerking te verlenen. Ook het CDA was deze mening toe gedaan. Volgens dhr. Van Soest is hier alleen maar sprake van tegenwerking door de buurt, zonder enige inhoude lijke motivatie. Het CDA stond echter alleen. De overige commissieleden waren duide lijk een andere mening toegedaan. Dhr. v.d. Boogaart (PvdA) vroeg zich af of de gemeente genoeg gecon troleerd heeft op de stankoverlast. Volgens hem is Strijbosch, na april 1987, gewoon doorgegaan. Ver der vroeg hij zich af of deze bouw wel dringend noodzakelijk is. Volgens hem is het een vervelende zaak, als straks gezegd moet worden: bouw maar, als de stankoverlast maar weg is. Dhr. Lemmens (v.d. Vorle) vond dat men met dit soort zaken voorzich tig moest zijn. Hij kwam dan ook met het voorstel om Strijbosch de bedrijfs woning inpandig te laten bouwen. Zo als de plannen nu liggen kan Lemmens zich er niet mee verenigen. Dhr. Wondergem (Samenwerking) sloot zich helemaal bij v.d. Boogaart en Lemmens aan. Hij vroeg zich wel af, of een bemiddelingspoging tussen buurt en Strijbosch mogelijk zou zijn. Ook dhr. Verbeek (CDA) vroeg of dat mogelijk was. Het CDA-standpunt verraste dhr. Janssen (VVD) enigszins. Hij had ge dacht dat de commissie wel op een lijn zou staan. Hij meende dat het de be woners zijn, die de dupe worden. „Dhr. Strijbosch verleent geen mede werking als het de stankoverlast be treft, en wel medewerking als het maar in zijn voordeel is", aldus dhr. Jans sen. Mede daarom was hij tegen mede werking aan de bouwplannen. Voorts was hij van mening dat het milieu-as- pekt en het stedebouwkundig aspekt, niet afzonderlijk mogen worden ge zien. OPNIEUW BEKIJKEN Wethouder Willems zag een bemid delingspoging niet zozeer zitten. Vol gens hem is dit niet de taak van de ge meente. Eerdere ervaringen hebben uitgewezen dat zulk soort pogingen niet altijd in dank worden afgenomen. Wel zal hij dit voorstel en alle stand punten voorleggen aan het college van b. en w., om te bekijken of de gemeen te al dan niet medewerking kan verle nen aan de bouwplannen van Strij bosch. Zij kwamen na veel onderlinge strijd in ongeveer dezelfde tijd bij de finish aan. Hans Teunissen uit Venray kwam net 10 meter tekort voor de derde plaats. Hij werd vierde in 2.04.49 en Peter Scheres uit Hegelsom werd vijf de in 2.05.40. Een zeer opvallende prestatie lever de het jongste lid van T.V. Venray, de 17-jarige Rob Kwaaitaal uit Sevenum. Hij werd eerste in zijn categorie met 2.11.44 en 16e in het algemeen klasse ment. De uitslagen van de eerste vijf en al le Venrayse deelnemers: 1. P. Meerburg/Elslo 2.03.18; 2. J. Johnson/Amersfoort 2.03.50; 3. A. Vermeulen/Boskoop 2.04.46; 4. H. Teunissen/Venray 2.04.48; 5. P. Sche- res/Hegelsom 2.05.40; 22. L. Verstap pen/Leunen 2.13.39; 40. J. Oudenho- ven/Venray 2.18.11; 41. H. Kusters/ Venray 2.19.17; 52. J. v. Ass/Venray 2. 21.20; 57. P. Brands/Venray 2.22.09; 76. C. v.d. Brand/Venray 2.26.32; 78. T. Janssen/Venray 2.27.17; 82. R. v. Laar/Venray 2.28.24; 83. H. v. Leeuwen jr./Venray 2.28.26; 89. H. Deegens/Venray 2.29.19; 91. H. Verstappen/Venray 2.29.45; 102. R. Jacobs/Venray 2.31.51; 117 J. Gorree/Venray 2.36.19; 125. A. Vollenberg/Venray Afd. voor de jeugd Schoolstraat 32 Afd. voor de volwassenen Julianasingel 33 VENRAY Tel. 81970 Wedstrijd in de bibliotheek. Jullie weten misschien dat de biblio theek aan het einde van het jaar gaat verhuizen. Om dit te vieren zijn er twee wedstrijden voor jullie. Je kunt met één, maar ook met allebei mee doen. 1GEDICHTENWEDSTRIJD voor de jeugd tot 18 jaar. Schrijf je ooit gedichten? Lever deze dan in bij de bibliotheek. Als je nog nooit gedich ten hebt geschreven, is het zeker de moeite waard om dit te proberen. Je moet ze natuurlijk wel zelf verzinnen. Wie weet word je nog beroemd! Van de gedichten wordt een boekje gemaakt, dat iedereen die medoet krijgt. 2. KNUTSELWEDSTRIJD voor kinderen tot 14 jaar. De nieuwe bibliotheek is nog erg kaal. Willen jullie helpen om deze aan te kleden? Alles is welkom: knuffelbeesten voor in de nieuwe peuter/kleuterhoek, leuke dingen om op de boekenkasten te zetten, enz. Er zijn verschillende prijzen te winnen in verschillende leeftijdscate gorieën. DUS:Begin meteen en lever je ge dichten en/of werkstukken voor 6 no vember in bij de bibliotheek. Tijdens de opening worden de prijzen uitge reikt. Zorg dat je erbij zit! Lidmaatschap voor de jeugd tot 18 jaar gratis. Openingstijden Jeugdafdeling: maandag t/m donderdag 14.00-18.00 vrijdag 14.00-20.30 TIJDENS RIJDEN EVEN WAT DRINKEN Een 26-jarige bestuurder van een bestelbus uit Someren dronk tijdens het rijden op de Venloseweg uit een fles. Toen hij die fles weer wilde terug zetten, geraakte zijn bestelbus uit de juiste koers en kwam in een droge greppel tot stilstand. De bestuurder had alleen wat lichte schrammen maar de bestelbus was behoorlijk bescha digd. 2.38.24; 133. H. v. Leeuwen sr./Ven- ray 2.41.11; 135. R. v. Melis/Venray 2.41.20; 138. J. Temmen/Venray 2.42.54; 142. T. Brecheisen (D.)/Ven- ray 2.44.19; 145. T. v. Berne/Venray 2. 44.53; 150. P.P. Tummers/Venray 2.46.43; 151. T. Cunnen/Venray 2.47.39; 154. T. Reijders (D.)/Venray 2.48.12; 159. M. v.d. Vugt (D.)/Ven- ray 2.49.59; 163. T. v. Gestel/Venray 2.52.12; 166. M. Litjens/Oostrum 2.54.20; 167. G. Litjens/Leunen 2.54.28; 172. H. Jenniskens/Venray 2.58.14; 173. E. Cup/Venray 2.58.59; 174. A. Martens/Oostrum 3.02.02; 175. J. Ponjee/Venray 3.11.16; 176. J. Truijen/Venray 3.04.32; 177. H. Ponjee/Venray 3.11.16; 178. G. Pee- ters/Venray 3.13.02. WEEKEND 12 en 13 SEPTEMBER ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabelcr, T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: G. VAN LOON Patersstraat 60, tel. 88800 I)R. VAN DONGEN Past. Jeukenstraat 6, America lel. 04764-1707 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 Van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitslui tend na telefonische afspraak neemt waar: O. VF.RHAEGEN, tel. 82281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden E.M. Ruymbeek J.M. van Winden W.H.M. de Vocht Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak M.J. VAN WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 DIERENARTSENPRAK TIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak G. GELLING Boterbloem 48, tel. 10956 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. Raay- makers. Mevr. Stevens. Mevr. Tigge- loven en Mevr. Vermazeren. MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrij dag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 6 en 7 uur. INBRAAK IN WONING In het afgelopen weekend hebben onbevoegden zich toegang weten te verschaffen tot een woning aan de Al penhof. Er werden enkele tapijten gestolen. DIEFSTALLEN Op vrijdag 4 september is uit de He- ma een aantal dekbedovertrekken ter waarde van ƒ700,- ontvreemd. Bij een bedrijf aan de Henri Du- nantstraat werden 150 pallets ont vreemd. Hoe die diefstal precies heeft kunnen plaatsvinden is niet vast gesteld. De waarde van de pallets be draagt ƒ2300,-. Voor 'n stijlvolle trouwcombinatie kunt U nu ook op Voortaan dinsdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur. Een aantal bewoners van de Nies- senstraat in Veltum heeft bij de ge meente bezwaar ingediend, tegen het voornemen van garagehouder Strij bosch aan de Langstraat/Blauwver verstraat, om een bedrijfswoning bo ven de garage te bouwen. Als deze plannen doorgaan zullen de bewoners in hun tuin tegen een zes meter hoge REE GEDOOD Een op de Puttenweg overstekende reegeit werd door een personenauto, bestuurd door een inwoner van Hel den, aangereden en gedood. DIEFSTALLEN Een klusjesman deed aangifte van diefstal van vijf steigerplanken uit zijn werkplaats aan de Bontekoestraat. Een modezaak in de Grotestraat deed aangifte van diefstal van twee du re herentruien, ter waarde van ƒ650,-. muur aankijken. Volgens dhr. Raedts uit de Niessenstraat zal dan veel zon licht verloren gaan. Ook zal de waarde van de woningen sterk dalen, door de ze hoge muur achter het huis. Verder stelt dhr. Raedts dat de stankoverlast, die volgens hem en de buurt door Strijbosch wordt veroor zaakt, door 't stoken van afgewerkte olie, door de muur alleen maar groter wordt. Vooral door deze stankoverlast leeft de buurt in onvrede met Strij bosch. Al een aantal jaren klaagt de buurt hierover. De gemeente heeft in april 1986 hierover een brief geschre ven naar Strijbosch met het verzoek het stoken te staken. De gemeente heeft sindsdien geen stankoverlast kunnen constateren, 1 maar volgens de buurt stookt Strij bosch gewoon door; er is niets veran derd. COMMISSIE VERDEELD De commissie voor Ruimtelijke Or dening, die afgelopen donderdag een voorbereidingsbesluit moest nemen, om de bouwplannen van Strijbosch doorgang te kunnen verlenen, was erg verdeeld over deze zaak.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 3