HINDERWET HINDERWET De groene vingers van de gemeente iBRBumna AGENDA NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Door de vier seizoenen heen wWfci - Collektekalender Verklaring van geen bezwaar Bouwvergunning verleend WH® Wethouder Claessens introduceert nieuwe rubriek op gemeentelijke voorlichtingspagina „Gemeentepraat" Muziekschool peel en maas Donderdag 10 september - Pagina 17 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04790-23333 Correspondentieadres: postbus 600 6600 AM VENRAY Openingstijden.' Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur, Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. {openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen; toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer. reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszeken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr.' E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur ir het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (recreatiezwemmen vol- Op maandag 14 september a.s. vervalt het spreekuur van de burgemeester. rm Woensdag 9.45-10.45 (dames) 13.00-15.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-13.45 (jeugd) Vrijdag 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Trimzwemmen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.30 (gezinszwemmen) 13.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar 2,35; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,05 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aon de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. van 7 t.m. 13 september Stich ting Hulp aan demente bejaarden (lan delijke aktie). van 14 t.m. 20 september Prinses Beatrix Fons (landelijke aktie). op 26 september Gymnastiekve reniging St. Christoffel (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollek- tewezen). Alleen voor deze collektes is een col- lektevergunning verleend. Collectanten en collectrices moeten een op de collecte gericht legitimatie bewijs kunnen tonen. De burgemeester van Venray maakt bekend dat gedurende drie maanden op het raadhuis, kamer 119, Raad- buisstraat 1 te Venray ter inzage ligt, een verklaring van geen bezwaar van de directeur landbouw, Natuur en Openluchtrecreatie in de provincie Limburg voor het gebruik van methyl bromide ten name van Geurts, H.H.L., Boddenbroek 9 te Oirlo. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche De gemiddelde Venrayse tuin zal wellicht niet groter zijn dan 250 m1 en toch brengen we er menig uurtje in door om orde op zaken te stellen. De medewerkers van de afdeling plantsoe nen hebben ruim 1.600.000 mJ ge meentelijke „tuin" onder hun hoede, waarbij dan de bossen niet worden meegeteld! Zoals dat tegenwoordig door de overheid wel vaker wordt gedaan, is een gedeelte van dit onderhoud uit besteed aan anderen - het is „gepriva tiseerd". Maar het grootste deel van het onderhoud van het openbaar groen is in handen van de eigen mede werkers van de afdeling Plantsoenen en Bossen. Het wisselen van de seizoe nen en het dagelijks onderhoud bete kent dat er voor hen altijd werk aan de winkel is. NAJAAR Nog even en de herfst staat voor de deur. Het seizoen dat bijna spree kwoordelijk staat voor het vallen van de bladeren. In een zo grote gemeente als Venray is het uiteraard ondoenlijk om de gevallen bladeren met de bezem in te zameln. Hier schiet de techniek te hulp in de vorm van een gigantische stofzuiger op vier wielen. Deze vracht wagen zal over enkele weken al weer een vertrouwde aanblik zijn in de straat. In een moeite wordt daarbij het vele „waaivuil" ook opgeveegd, maar de zuiger kan niet overal komen, zo dat veel waaivuil alsnog met de hand uit de plantsoenen moet worden ver wijderd. De enige remedie is dat al het huisvuil gewoon verpakt in de vuilnis zak aan de reinigingsdienst wordt mee gegeven, zodat het vuil zich, door wat voor omstandigheden dan ook, niet kan verspreiden. J. Vaessen, chef van de afdeling Plantsoenen en Bossen, krijgt regel matig klachten over huisvuil in de ge meenteplantsoenen: „Gemiddeld krij gen we zo'n 50 klachten of vragen per week. Daarbij gaat het dan veelal om klachten over de overlast die mensen ondervinden van bomen, omdat ze bijvoorbeeld te veel zonlicht wegne men, de wortels de grond omhoog- drukken of er ongedierte op afkomt. Een andere zaak die veel voorkomt is dat men huisvuil heeft aangetroffen in de plantsoenen dat daar doodleuk door onbekenden is neergegooid. Dan proberen wij als gemeente zoveel mo gelijk te achterhalen wie dat daar heeft neergegooid, waarna het op kosten van betrokkenen wordt opgeruimd. Vaak ook zien wij dat gemeentelijke groenstroken door mensen bij hun tuin worden getrokken. Dit illegaal toeëigenen van groenstroken heeft de kop opgestoken, maar het eind van het liedje is dan toch dat de gemeente op kosten van de betrokkene die situa tie ongedaan komt maken. Kijk, het is inderdaad waar dat de gemeente best bereid is om groenstroken af te stoten naar de mensen die er langs wonen, zodat die deze stroken bij hun tuin kunnen trekken, maar dat moet dan wèl volgens de gewone spelregels ge beuren; dat betekent: in overleg met de gemeente en wel vóóraf! WINTER EN VOORJAAR De winter- en voorjaarsmaanden zijn bij uitstek geschikt om verande ringen aan te brengen in het ontwerp of uitvoering van de aanplant. Een van de zaken die tegenwoordig daarbij een flinke stempel op de werkzaamhe den drukt is het onderhoud. Het on derhoud vereist veel man-uren, zodat nieuwe ontwerpen daar zoveel moge lijk op afgestemd worden. Verder is er de laatste jaren veel weerstand geko men tegen het onderhoud van plant soenen met behulp van chemische Timmerman Martien Arts legt de laatste hand aan enkele speelwerktui- gen en picknick-tafel, die binnenkort een plaats zullen krijgen in het gemeentelijk groen. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 2 september 1987 voor de onderstaan de bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 da gen na datum het plaatsen van een brandtrap aan de Heuvelstraat nr. 7 t.n.v. Stich ting St. Vincentius; het gedeeltelijk veranderen van A j slagerij-winkel-woning aan de Stati onsweg 45 t.n.v. H.G.M. Drabbels; het verbouwen van een kippen hok tot varkensstal aan de Lemmen- weg 14 t.n.v. Maatschap CPA en HJJ Michels; het bouwen van een mestsilo aan de Kuulenweg 11, t.n.v. H.P. Arts Veeteelt b.v.; het bouwen van twee premie-A- woningen aan de Past. de Botstraat 13 en 15, t.n.v. Bouwbedrijf Th. Teunis- sen b.v.; het uitbreiden van een var kensstal aan de Twistweg 10, t.n.v. A.J.M. van Hoof; het bouwen van een woning garage aan de Past. Verheggenstraat, t.n.v. Th.A.M. Seijkens. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Het snoeien van bomen is en blijft handwerk, maar daarmee ook vók- werk. middelen, zodat ook de plantkeuze vaak ingrijpend verandert. De ro zenstruik wordt daarbij nogal eens in geruild voor een heester. „We streven ernaar om zo min mogelijk chemische middelen te gebruiken", aldus J. Vaessen. „In cijfers uitgedrukt bete kent dat we nu nog tussen de 20 en 25 procent van alle aanplant met chemi sche middelen behandelen. Dat per centage willen we binnen enkele jaren terugbrengen tot 5. Dat zal in veel ge vallen betekenen dat het plantsoen een ander aangezicht krijgt, waarbij ook de „wildflora" een kans moet kunnen krijgen, dat wil zeggen die planten die van oudsher in deze streek thuishoren. Verder worden er houtsnippers in de groenstroken gestrooid en houtschors, waardoor het onkruid onder die laag stikt, en zal er bi het aanleggen van de nieuwe plantsoenen vaker gekozen worden voor bosplantsoen. Een na deel dat daaraan blijkt te kleven is dat juist dergelijke aanplant uitnodigt tot het neergooien van huisvuil en als speelruimte voor de jeugd. Op de in geslagen weg van het terugdringen van chemische middelen is ook al sinds di verse jaren gebruik gemaakt van plan ten die niet de hoogte in schieten, de zogeheten bodembedekkers. De wijk Landweert is daarvan een goed voor beeld. Dergelijke beslissingen zijn de uitkomst van de wens om te bezuini gen, maar dat hoeft nog lang niet al tijd te betekenen dat de situatie er we zenlijk slechter van hoeft te worden. Het is bijvoorbeeld een mooie gelegen heid om de wildflora de kans te geven om zich een plaatsje in het Venrayse straatbeeld te laten heroveren. En ook de bloemenweide zou op die manier terug moeten kunnen komen. COMPUTER Ook het gemeentelijk groen ont komt niet aan de computer. Het on derhouden van 1,6 miljoen vierkante meter plantsoen vereist een goed over zicht van alles wat er is, wanneer er onderhoud moet worden gepleegd en hoe dat het beste kan worden uitge voerd. Om dat overzicht in de toe komst nog beter op een rijtje te krij gen, wordt nu de totale hoeveelheid en kwaliteit van het openbaar groen op een rij gezet, zodat dit daarna in de computer kan. Daarbij trekken de computer en de schoffel dan gelijk op, want de schoffel blijft toch het meest elementaire werktuig van de buiten dienst in die zin dat men nooit zónder zal kunnen. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter De commissie voor Algemene zaken vergadert op maandag 14 september a.s. in het raadhuis over onderstaande zaken. De bijeenkomst is voor publiek toegankelijk en begint om 17.15 uur. - verslag voorgaande vergadering - ingekomen stukken en mededelin gen waaronder en - vertrouwelijke - notitie van de gemeentepoltie over de sloopterreinen aan de Endepoel; - ontwerp-begroting Gewest Noord- Limburg. - advisering over de aanschaf van en kele brandweermaterialen; - wijziging van de statuten van de Stichting Centrale Antenne Inrichting inzake bestuurssamenstelling. - Rondvraag. „Op deze wekelijkse voorlich tingspagina van de gemeente in het weekblad „Peel en Maas" zal voor taan een rubriek „Het licht op groen" staan. Deze nieuwe rubriek zal iedere week een onderwerp onder de loupe nemen, dat te maken heeft met onze direkte woonomgeving. De ene keer zal dat puur informatief zijn opgezet om het Venrayse publiek te laten zien wat de gemeente zoal onderneemt om het groene karakter van onze woon plaats te behouden. Een andere keer zal het informatie bevatten over hoe de gemeente haar plantenbezit onder houd en zult U aan de hand daarvan kennis op kunnen doen die ook U in uw tuin kunt gebruiken. Die advies- funktie van deze nieuwe rubriek „Het licht op groen" is welbewust gekozen. Immers, de gemeente zal bij het be houd van het openbaar groen ook in de toekomst een beroep op haar inwo ners moeten doen. Het gebeurt nog maar al te vaak, dat door vandalisme jonge bomen worden vernield en dat er in de gemeentelijke plantsoenen huisvuil wordt aangetroffen, dat net zo goed aan de reinigingsdienst had kunnen worden meegegeven. Niet altijd blijkt dan de naam van degene die dat huisvuil daar dan neer heeft gegooid, te achterhalen. Daar door maakt de gemeente volstrekt on nodige kosten; kosten die veel beter besteed hadden kunnen worden. Want het onderhoud aan het groen - dat toch voor een belangrijk deel aan het woongenot kan bijdragen, is duur. Er is de afgelopen jaren dan ook al veel op bezuinigd. Inhet artikel elders op deze pagina kunt U daar meer over le zen. Daarnaast is er eigenlijk geld no dig om het gebruik van chemische on kruidbestrijdingsmiddelen terug te dringen. Het gemeentebestuur pro beert het gebruik daarvan terug te dringen. Iets wat uit het oogpunt van de kosten geen gemakkelijke taak is. Om U over dergelijke zaken te in formeren is de rubriek „Het licht op groen" opgezet. Ik beveel U daarom deze wekelijks terugkerende rubriek van harte aan". KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERPBESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn om onder het stellen van voorwaarden positief te beschikken op de aanvraag van: M. Philipsen, Rotven 3 te Oirlo voor een hinderwetvergunning voor het uitbreiden en wijzigen van een var kensfokkerij en kippenhouderij, gele gen aan het Rotven 3 te Oirlo; S. Noyen, Haag 40 te Merselo, voor een hinderwetvergunning voor het ex artikel 6a uitbreiden wijzigen van een varkensmesterij en -fokkerij, gelegen aan de Haag 40 te Merselo; Maatschap Smits-van Assel- donk, Rouwkuilenweg 14 te Ys- selsteyn voor het ex artikel 6a uitbrei den wijzigen van een legkippenhou- derij gelegen aan de Rouwkuilenweg 14, met dien verstande dat voor de mestdrooginstallatie vergunning zal worden verleend voor een termijn van 2 jaar. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raad huis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur worden ingezien tot 25 september 1987. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na telefo nische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gege vens van degene die bezwaar maakt niet bekend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd. KENNISGEVING BEKENDMAKING AANVRAAG Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinder wetvergunning door: L.J.M. Hermus, Overloonseweg 18b te Venray voor het oprichten en in werking hebben van een plasticverwer- kend bedrijf, waar electromotoren wor den gebruikt met een gezamenlijk ver mogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Hulst 20 te Oostrum; P. Vissenberg, St. Catharinastraat 12a te Leunen voor het oprichten en in werking hebben van een gereed schapsmakerij, waar electromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gele gen aan de St. Catharinastraat 12a te Leunen; H. Poels, Deurneseweg 111 te Ys- selsteyn voor het uitbreiden en wijzigen van een champignonkwekerij, waar electromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,6 kW, gelegen aan de Deurnese weg 111 te Ysselsteyn. De aanvraag en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 11 oktober 1987. Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk wor den ingediend bij de burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gege vens van degene, die een bezwaarschrift indient, niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt ver zocht (afdeling openbare orde, veilig heid en milieuzaken), kunnen tot één week voor bovengenoemde datum be zwaren ook mondeling worden ge maakt, waarbij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aanwezi gen. Alleen degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aan vraag en degenen, die kunnen aantonen dat zijn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ont werp beschikking en of beroep indie nen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan dez navolgende bouwplannen medewerking te verle nen: het bouwen van een hobbykas aan de Overloonseweg 18 te Venray, t.n.v. M.P.J. van den Brand; het oprichten van een aanbouw aan de woning Anemoon 2 te Venray, t.n.v. A. van Osch; het oprichten van een garage achter de woning Stationsweg 153 te Venray, t.n.v. J. van Aarssen; het bouwen van een gierput met afscheidingsmuur op het perceel Lol- lebeekweg 39 t.n.v. Maatschap Tac- ken; het bouwen van een bedrijfsge bouw op het perceel Laagriebroekse- weg 22, t.n.v. L. Willems. De bouwplannen liggen met ingang van 10 september 1987 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inza ge bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Ge durende deze termijn kunnen eventue le bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. (ARTIKEL 18A VAN DE WET R.O.) Burgemester en wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de wet op de Ruimtelijke Or dening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten behoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een tuinhuisje aan de Kruidenlaan 226 te Venray, t.n.v. W.F.M. Janssen; het bouwen van een tuinhuisje aan de Marjolein 17 te Venray, t.n.v. J. Rongen; het bouwen van een tuinhuisje aan de Gentiaan 34 te Venray, t.n.v. G. Janssen; het bouwen van een overkap ping t.b.v. buitentrap, een tuinmuur/schutting aan de Stations weg 139a te Venray, t.n.v. H. Drab bels. De bouwplannen liggen mei ingang van 10 september 1987 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inza ge bij het bureau bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schrifte lijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. PROEFCURSUSSEN OOK VOOR OUD-I. V.M.-LEERLINGEN In de week van 21 september a.s. gaan de bijna populair geworden proefcursussen weer van start. Deze cursussen zijn bedoeld voor I.V.M.-leerlingen die gedurende 6 weken op hel instrument van hun keuze lessen kunnen volgen. Gesteund door een advies van de docent zal de leerling n«t het volgen van een proefcursus véél bewuster de definitieve keuze kunnen bepalen. Er worden bij voldoende aanmel dingen proefcursussen gegeven op: piano, accordeon, electronisch orgel, slagwerk, klein koper, klarinet, hobo, dwarsfluit, gitaar, viool, vedel en cello. Naast de huidige I.V.M.-leerlingen is het ook mogelijk voor oud-I.V.M. leerlingen om in te schrijven. De inschrijving sluit 12 september OPSTAPCURSUSSEN: KEYBOARD EN SYNTHEZISER Herhaaldelijk willen leerlingen zich laten inschrijven om meer te weten te komen over keyboards en synthezi- sers. Een dergelijke apparatuur is in hun bezit en groeiende behoefte aan enige begeleiding is gewenst. Voor deze mensen organiseert de Muziekschool Venray, bij voldoende belangstelling opstapcursussen, die 6 lessen duren en in de week vam 21 september van start gaan. STRAATFESTIVAL Op zaterdag 12 en zondag 13 sep tember richt de L.O.R. (Leerlingen- en Ouderraad) een informatiestand vóór de Muziekschool in. Informatie over proefcursussen en op stapcursussen zijn daar te verkrijgen. Natuurlijk kan men er ook voor iedere andere muziekinformatie terecht. Tijdens het straatfestival zal vóór de Muziekschool veel te zien en te horen zijn. Onder andere komt de importeur van Yamaha met demon- stratie-apparatuur om inschrijving voor de opstapcursussen te ondersteu nen. Er zal volgens rooster worden ge speeld en gedemonstreerd.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 17