VERENIGINGSNIEUWS L.V.B. NAJADE F.N.V. Crescendo VENRAY'S MANNENKOOR Koninklijke Harmonie Euterpe PEEL EN MAAS Zangers van St. Frans t VENRODE Kinder- en Jeugdkoor De Vredesklokjes Kinderkoor De Bandelieren Capriccio - Bojema Saltarello Vocaal ensemble Arabesque Orkestvereniging Venray Ars Musica M.M.S.K. ST. PETRUS BANDEN PEEL EN MAAS Collegium Vocale Huisvrouwenkontakt Brukske Katholieke Vrouwenvereniging Stichting Wijkcentrum Brukske Buurtvereniging Brukske Klaverjassers opgelet! Wijk Noord-West The Old Calahan Jong Nederland De Springplank Jeugd- natuurwacht N.V.I.H. COC Toneelvereniging Balans Schutterij 't Zandakker TRIMCLUB Heil der Zieken Opstelwerk Nieuw programma Werkgroep Filmvorming 3 8 PEEL EN MAAS Donderdag 3 september Pagina 9 Donderdag 3 september repetitie om 19.30 uur voor de bassen en om 20.00 uur voor het gehele koor. Donderdag 10 september om 19.30 uur repetitie tenoren en om 20.00 uur gehele koor. In verband met Engelandreis is er een extra repetitie ingelast op zondag 20 september om 11.30 uur in de Wieënhof. Op 24, 25, 26 en 27 september is de concertreis naar Engeland. Zaterdag 3 oktober opluistering eu charistieviering om 14.30 uur en om 19.00 uur opluistering receptie. Beiden te Smakt. 22 November zondagochtendcon cert. 28 November feestavond met div. jubilarissen. Afmelden: A. v. Gestel, tel. 83846. Donderdag 3 september Om 20.00 uur repetitie harmonie-or- I kest. Donderdag 10 september. Om 20.00 uur repetitie. AGENDA 4 oktober 18.30 uur gemeentetour- nooi. 18 oktober 15.40 uur muziekfestival I Ysselsteyn. 14 november 20.00 uur concert Gre- venbicht Heel. 21 november intocht St. Nicolaas. 13 december concert te Heerlen met j Venrays Mannenkoor. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 3 september Repetitie jeugdorkest om 18.45 uur. Doflderdag 10 september Repetitie jeugdorkestom 18.45 uur. DRUMBAND Dinsdag 8 september. Om 19.00 uur repetitie. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. 'n leesbare krant Agenda: Donderdag 3 september. Om 20.00 uur koorconcert in de Pa terskerk door „Piccolo Coro San Gio vanni". Vrijdag 4 september. Om 19.00 uur repetitie voor het hele koor. Zaterdag 5 september. Inleveren oud papier tussen 11.00 en 13.00 uur aan de container in Land- weert. Zondag 6 september. Om 10.15 uur hoogmis in de Paters kerk. Maandag 7 september. Om 19.00 uur spelavond voor alle jon gens. Dinsdag 8 september. Om 18.30 uur alleen voor de alten. Woensdag 9 september. Om 18.30 uur alleen voor de sopra nen. Eventuele afmeldingen: Secretariaat Langstraat 104 tel. 81690 We zouden graag zien dat alle koor leden het koorconcert van onze Itali aanse gasten bijwonen. Verder gaat het normale programma, nu de vakan- tie voorbij is, weer gewoon beginnen. We hopen op een goed repetitiebezoek en de aanwezigheid bij uitvoeringen. I DAMESKOOR Op zaterdag 5 september in de kapel van Veltum meerst. latijnse mis t.g.v. het gouden huw.feest fam. Jeuken. Woensdag 9 september om 20.00 uur repetitie in zaal Thielen. Donderdag 17 september concert in I hel Schuttersveld om 19.30 uur, in of- ficiële kleding. i Zondag 24 oktober optreden in de Doelen in Rotterdam. Als U verhinderd bent, wel graag even afmelden bij mevr. Albers, tel. 86944 of bij mevr. Sikes, tel. 82620. Vrijdag 4 september. Repetitie lestem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Vrijdag 11 september. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Vrijdag 18 september. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Fijn dal jullie er allemaal waren. De kop van het koorjaar is er weer af. Kom op tijd naar de repetitie. Ben je ziek of kun je persé niet komen, meldt je dan even af. Kandidaten voor het festival moeten zich morgen op de re petitie aanmelden. Nadere mededelin gen volgen zo spoedig mogelijk. Tot -J morgen. Dinsdag 8 september. Fluitgroep om 18.00 uur, koorrepetitie om 18.30 uur. Vanaf 19.00 uur in loopavond nieuwe koorleden. Dinsdag 15 september. Fluitgroep om 18.00 uur. Koorrepeti tie om 18.30 uur. Denken jullie aan het foto-geld? Dinsdag 8 september zijn ook de nieu we koorleden welkom. Graag tot dan. CAPRICIO Dinsdag 8 september. Om 12.35 gezamenlijke repetitie voor bereiding koorfestival Antwerpen. Dinsdag 15 september. Om 12.35 uur gezamenlijke repetitie ter voorbereiding van Festival Antwer pen. SALTARELLO Zaterdag 5 september. Gezamenlijke repetitie i.v.m. Festival Antwerpen. Over de juiste tijd wordt je nog gebeld of op school gewaar schuwd. BOJEMA Vrijdag 11 september Om 18.45 uur eerste bijeenkomst voor alle leden en nieuwe belangstellenden. Afmeldingen uitsluitend bij P. Fal- co Franken tel. 85855. Maandag 7 september om 20.30 uur gezamenlijke repetitie in muziekthera pie St. Servatius. Maandag 14 september om 20.30 uur gezamenlijke repetitie in de mu ziektherapie St. Servatius. Afmelden bij Marjan, tel. 85377. Woensdag 9 en 16 september om 20.00 uur repetitie voor orkest o.l.v. L. Boogaarts in de aula van St. Anna. Afmelden bij M. Grootemaat, tel. 80358. Eveneens op beide woensdagen om 20.15 uur repetitie voor het klein en semble o.l.v. A. Thijssen in de mu ziekschool. Afmelden bij P. Houba. Concertagenda. Het Klein Ensemble geeft zondag 27 september een concert in huize Made kleine te Boxmeer. Zaterdag 5 september om 19.00 uur opluistering eucharistieviering in de Grote Kerk. Daarna bent U van harte welkom in het gemeenschapshuis te Oostrum. Dinsdag 8 september om 19.30 uur repetitie voor de sopranen en om 20.00 uur voor het hele koor in de Es- sel, Ursulastraat. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159 of dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221. Voorlopige agenda 5 september taptoe in Venray. 12 september spellenmiddag leden MMSK 13 september wijkoptreden in Land- weert. 21 november intocht St. Nicolaas. 29 november zondagochtenconcert. Repetities Zondag 6 september geen repetitie en woensdag 9 september voor majoret- ten, miniretten en korpsleden. Afmelden Majoretten en miniretten Bernadette Heiligers, tel. 82746. Korpsleden: Ton Huybers tel. 87380. Gem. zangvereniging Zondag 6 september. Geen zingen. Woensdag 9 september. Om 18.00 uur repetitie in het activitei tencentrum aan het Kennedyplein. Vrijdag 11 september. Huwelijksmist voor 40-jarig huwelijk om 14.00 uur in de Paterskerk. Zaterdag 12 september. Om 13.30 uur zingen in overloon. Ver trek per busje vanaf Paterskerk om 13.00 uur. Eigen vervoer is geregeld en ingedeeld. Wil iedereen op tijd in Overloon zijn, in uniform. Hopende op een trouwe opkomst van de leden. Zijn er nog ouderen die van zingen houden, kom even bij ons binnen tijdens de repetitie. Bij afwezigheid gaarne even afmel den bij nummers 86511 of 89831 uw weekblad Op 7 september repetitie in de schouwburg van St. Anna van 20.45 tot 22.45 uur. Willen jullie z.s.m. de repertoirlijst doornemen en de ontbrekende num mers in de map doorgeven aan het se cretariaat. Sopranen, kom eens luisteren bij een repetitie. Het Collegium heeft nog een vacature. Inl. Monique de Boer, tel. 81776. De vakantie zit er voor de meesten onder ons weer op dus gaan we weer met frisse moed van start. Allereerst enige informatie voor de genen die ons nog niet kennen en zich wellicht afvragen wie of wat het Huis vrouwenkontakt is. Het bestuur van het Huisvrouwenkontakt of HVK bestaat uit een groepje vrouwen dat voor Alle andere vrouwen ongeveer eens per 14 dagen op dinsdagochtend een programma organiseert, dat of in formatief of kreatief van aard is. Voorts is het HVK noch geloofs-, noch politiek gebonden en kent het geen vast lidmaatschap. Dit laatste houdt in dat U geheel vrijblijvend kunt komen naar die aktiviteiten die U aanspreken. U betaalt per keer ƒ2,75 waarbij 1 kop koffie of thee inbegre pen is. De programma's vinden altijd plaats in of vanaf wijkcentrum De Ki osk in het Brukske van 9.00 tot 11.15 uur. En, opdat U met een gerust hart kunt deelnemen aan de ochtenden, zorgen wij voor peuteropvang. Ons programma ziet er als volgt uit: 8 september Italiaanse ochtend. Ja we gaan nog even door in de vakan tiesfeer door te koken op z'n Italiaans en eens te horen hoe een huisvrouw in het Italië van vandaag haar dag door brengt. U kunt het allemaal proeven en vernemen uit de eerste hand op dinsdagochtend 8 september. 22 september informatie-ochtend over notariële zaken. 6 oktober: wat is en doet de kinder bescherming? 20 oktober: bezoek aan een am bachtelijke boerderij. 3 november: zelf sieraden leren ma ken. 9 november modeshow (avondpro gramma). 17 november excursie naar een poe lier (avondprogramma). 1 december surpricetocht. 15 december kerstviering. Lijkt het U wel gezellig of interes sant, leuk of leerzaam? Stap dan bin nen op 8 september. De koffie staat klaar! Voor nadere inlichtingen: Lenie Gosling (81059) of Ria v. Brederode (87042). AFDELING VENRAY Oogstdankviering. Deze wordt dit jaar georganiseerd in Ysselsteyn en wel op zondag 6 september om 10.30 uur op het Lovinckplein. Bij slecht weer zal het gebeuren plaatsvinden in de pa rochiekerk. Het thema is: God zag dat het goed was. De collekte zal besteed worden voor een melaatsenkolonie in Brazilië waar pater Reesink werkzaam is. Vo rig jaar was het ondanks het slechte weer een enorm succes en werd door veel leden bezocht. Hopenlijk dit jaar weer. U wordt hiervoor dan ook van harte uitgenodigd. Op 15 september vindt te Helden een konsumentenbeurs plaats. Deze dag is speciaal voor de vrouw. De beurs heeft U veel te bieden over o.a. mode, toegespitst op zelfmaakmode o.a. met leer maar ook confectiemode met modeshows. Verder demonstratie en en modeaccessoires zoals waterbed den, schoonheidsverzorging, wonin ginrichting, verlichting, magnetrons, renovatie, ramen en deuren, naai- en breimachines, wijn en delicatessen enz. De toegang tot de beurs, vervoer per bus, koffie en gebak, een verblijf van 3 4 uur op de beurs kost ƒ15,- p.p. Opgave zo spoedig mogelijk doch uiterlijk tot 6 september bij E. Jans- Beken, tel. 86534 of bij een van de le den van het bestuur. AFDELING OOSTRUM Na een, ondanks het weer, bijzon der succesvol verlopen oogstdankvie ring in 1986 te Oostrum hebben we besloten hiervan een traditie te maken en dit jaar weer een oogstdankviering te organiseren en wel op zondag 6 sep tember om 10.30 uur in Ysselsteyn op het Lovinckplein. Voor deze oogstdankviering nodi gen wij U van harte uit. Middels het thema „God zag dat het goed was" willen wij tot uiting brengen dat wij niet alles zelf kunnen, vooral in de landbouw, waar wij zo afhankelijk zijn van de natuur. Middels deze dankzegging willen wij getuigen van onze dank voor al het goeds dat wij mochten ontvangen. Middels de col- lekte willen wij een deel van onze over vloed afstaan aan mensen die het niet zo breed hebben als wij. In dit geval een melaatsenkolonie van 3.000 zielen van Pater Ressink uit Heerlen in Be- tim, 25 km van Belo Horizonte in Brazilië. De broer van Pastoor Stene- ker uit Ysselsteyn, welke thans bij hem op vakantie is en ook werkzaam in de missie van Brazilië is, zal dit geld rechtstreeks overhandigen aan Pater Reesink. Wij dachten dat deze hopelijk gulle gave aan de echte „verstotenen" van de over het algemeen toch al niet zo rijke Braziliaanse samenleving goed besteed was. De organisatie is dit jaar inhanden van de LLTB, LVB en AJW uit Ys selsteyn. Aan de oogstdankviering werken mee: kerkelijk gemengd zang- Dinsdag 8 september a.s. openen wij het nieuwe seizoen met de viering van het 40-jarig bestaan van de Katho lieke Vrouwenvereniging Venray (KW). Ter gelegenheid hiervan zal die dag om 14.00 uur een eucharistieviering gehouden worden gehouden in de Pa terskerk. Daarna zal de dag verder ge vierd worden in zaal „In den Engel", met een feestelijk diner voor de leden. Ook zullen enkele leden gehuldigd worden. De receptie wordt gehouden van 18.30 tot 19.30 uur. Vanaf 20.00 uur is er een feestavond voor leden en genodigden. Op diezelfde dag, misschien aan het eind van de middag, worden de leden in de gelegenheid gesteld zich op te ge ven voor de huishoudbeurs in Pannin- gen, waar U al over hebt kunnen lezen in ons nieuwe winterprogramma, op dinsdag 15 september a.s., tijdens de avonduren. Kosten ƒ15,- p.p., graag meteen voldoen bij het opgeven. Midden in 't Brukske staat een leuk gebouw, dat de naam „De Kiosk" draagt, voor velen beter bekend onder de naam Wijkcentrum Brukske. Zéér velen bezoeken dit wijkcentrum één of meerdere malen per week. Waar schijnlijk vragen zich nu nog meer mensen af, wat die zeer velen daar gaan doen. Het antwoord is erg een voudig. Zij nemen deel aan een van de talrijke aktiviteiten, die er plaatsvin den, zoals biljarten, bejaardengym, bodywork, sportmassage, klaverjas sen, bridgen, knutselen, naailes, slankheidsclub, dansen, huisvrouwen- kontakt-ochtenden, ruilbeurs, horeca- cursus enz. Wat zegt U? Zit er ook iets bij wat U interesseert en wilt U er meer van weten? Pak dan vlug de telefoon en bel naar A. Wondergem (tel. 84545) of M. Kap (10093). Zij zullen U gaarne verdere inlichtingen verstrekken. Dans met ons mee! Iedere vrijdaga vond in het wijkcentrum van 20.00 tot 21.30 uur dansles in „oude dansen" en van 21.30 tot 11.00 uur in lalijns- amerikaans dansen. Elke vierde vrij dag is er vrij dansen. Dit hele gebeuren geschiedt onder deskundige leiding. Deelname ƒ3,50 per avond. Tijd kan zelf bepaald worden. Start begin sep tember. Opgave en verdere inlichtin gen: 88235. Zondag 6 september a.s. wordt een ruilbeurs gehouden in wijkcentrum De Kiosk van 10.00 tot J3W30 uur^U kunt postzegels, munten, stickers enz. rui len. Tot ziens op de ruilbeurs. Wilt U klaverjassen, dan kunt U dat ook. Op dinsdag 8 'september om 20.00 uur beginnen we weer aan de traditionele klaverjaswedstrijden in de Kiosk in het Brukske. U bent dan van harte welkom. Programma Zondag 6 september beginnen we weer met ons bekende koffie-kaart- uurtje van 10.00 tot 12.30 uur. Zondag 6 september om 19.30 uur kienen voor het wijkcentrum. Zaal open om 18.30 uur. Maandag 7 september 20.00 uur sjoelen o.l.v. Harry Schepers. Nieuwe deelnemers kunnen zich weer opge ven. Dinsdag 8 september vergadering reisvereniging. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 9 september jeugdclub. Activiteit: toneel, aanvang 13.45 uur. 's Avonds om 21.00 uur Volksdansen waarna vanaf 22.00 uur nog een gezel lig uurtje vertoeven. Voor de woensdagmiddag jeugd club vragen wij enkele vrijwilligers die ons willen helpen (niet organiseren). Tel. 83496 en 87585. Tot ziens in wijkcentrum „Den Hoender". IETS TE VIEREN? KEGELBANEN en PUB De Gouden Leeuw 14 - Venray Tel. 04780-10019 b.g.g. 86064 Uw gastvrouw en gastheer Hannie en Wim Salters koor Vivace, drumband en fanfare De Peelklank en jongerenkoor Enjoy to gether, allen uit Ysselsteyn. Indien de weergoden het af mochten laten weten, wat niet te hopen is, zal de viering in de H. Odakerk plaatsvin den. Aan de versieringen en „aankle ding" van het Lovinckplein zal alle zorg worden besteed terwijl tevens ge zorgd zal worden voor makkelijke zit plaatsen. Graag willen wij dan ook de hoop uitspreken dat U met uw gezinsleden door uw aanwezigheid, uw gebed en hopelijk gulle gave tijdens de collecte deze oogstdankviering mee helpt sla gen. Op zaterdag 5 september zal Jong Nederland Venray het seizoen openen. Dit zal gebeuren in een groots opgezet ten spellenmiddag. De opening zal door de burgemeester om 14.00 uur geschieden. Meisjes of jongens, lid of geen lid van Jong Nederland, in de leeftijd van 7 tot en met 17 jaar zullen kennis mogen maken met het spel van Jong Nederland. Jong Nederland is een landelijke or ganisatie voor jeugd- en jongeren werk. In de afdeling Venray komen de leden wekelijks bij elkaar om te spelen met de drie facetten van Jong Neder land: spel, creativiteit en buitenleven. Jong Nederland organiseert ook lan delijke en provinciale activiteiten zoals toernooien, festivals van het jaar, ka- derschouw en trenddagen en natuur lijk organiseren de afdelingen de jaar lijks terugkerende hoogtepunten: de zomerkampen, aan het eind van het seizoen. Dit jaar de opening met een dubbele zeephelling en een nog grotere water bak als vorig jaar. Om 13.30 uur is het inschrijven geblazen, om 14.00 uur de opening en rond 17.00 uur de prijsui treiking. Iedereen tussen 7 en 17 jaar is van harte welkom op ons terrein aan het kruispunt Westsingel/Kempweg. Wel je zwemspullen meebrengen. Tot dan. Donderdag clubavond voor jongens en meisje van 6-9 jasar. We hebben deze avond een spellenprogramma. Dinsdag club voor jongens en meis je van 9-12 jaar. Oriëntatietocht. Voor beide avonden club van half zeven tot acht uur. Zaterdagavond club voor jongens en meisjes van 13 t.m. 16 jaar. Deze avond duurt van 19.30 tot 22.30 uur. Brengen jullie zelf je platen mee. Je kunt natuurlijk ook biljarten, tafel voetbal of tafeltennis doen. Hallo jeugdnatuurwachters. Het weer heeft de laatste tijd een klein beetje meegeholpen om de zonnebloe men nog wat hoger te laten worden. Komende zaterdag, 5 september, kun je de hoogte voor de tweede maal doorgeven. Dit kan weer telefonisch tussen 11.00 en 12.00 uur: tel. 04785- 345. Wel moet je deze keer duidelijk een keuze gaan maken tussen een driestammer of een enkelstammer. Opgeven bij een enkelstammer als de ze hoger is dan 2,50 mtr. en bij driestammers als deze gezamenlijk ho ger zijn dan 6 meter. We hopen na tuurlijk weer op veel telefoontjes. Er zal hierna nog eenmaal de gelegenheid zijn, om de hoogte door te geven. Dat lezen jullie de volgende keer wel in Peel en Maas. Veel succes. Volgende week woensdag 9 septem ber is er weer filmavond. Je kunt gaan kiezen uit twee films en welke dat zijn vertellen we die avond pas. Aanvang 20.30 uur en de entree bedraagt voor niet-COC leden ƒ2,50 en voor COC le den ƒ1,50. Adres: Hoenderstraat 12. Het septembernummer van ons blad „De Kletspo(o)t" is weer verschenen. Hierin vind je een uitgebreide agenda wat betreft onze komende aktiviteiten, afdelingsnieuws plus diverse andere, informatieve artikelen. Je kunt dit gratis aanvragen via ons tel. nr. 10487 of schrijf even naar COC Venray, Postbus 316, 5800 AH Venray. Het COC Venray is een belangenve reniging voor homoseksuele mannen en lesbische vrouwen. Een aantal enthousiaste mensen die wat een toneel wilden doen zijn onge veer drie jaar geleden begonnen met een toneelgroep onder de naam „Theatre Apatico". In aanvang had den de meesten weinig of geen erva ring, plezier hebben in het spel was het belangrijkste. We begonnen voorzich tig met het instuderen van de eenakter „De kip en het ei". De uitvoering was leuk en succesvol. In het tweede jaar hebben we e.e.a. wat uitgebreider aangepakt: meer le den, vorming van een bestuur, de naamgeving werd gewijzigd in Balans. We brachten dat jaar een klucht in drie bedrijven, geheten „Een beeld van een man" met als hoogtepunt een optreden in de Schouwburg van Ven ray. Langzamerhand groeide een vaste kern rondom Balans. Het afgelopen jaar hebben we een wat serieuzer stuk bij de kop geno men, een blijspel genaamd Polly Perkins". Nu, met een nieuw seizoen voor de deur, krijgen we medewerking van Marlies Magermans (docente dramati sche expressie), onder wiens leiding to neelvereniging Balans een eenakter wil uitwerken, getiteld: „Wegens sterfge val gesloten. Commedia Delia Morte" van Jan Wolkers. Daarnaast gaan on ze gedachten uit naar wat andere thea tervormen, zoals b.v. kindertoneel en straattheater. Deze ontwikkelingen moeten echter nog duidelijk vorm krijgen. Zowel voor de eenakter als andere toneelideeën zoekt toneelvereniging Balans enthousiaste nieuwe leden. Te vens zijn mensen die denken op het ge bied van decor, grime, kleding, geluid, licht e.d. medewerking te kunnen ver lenen, van harte welkom. Voor nadere informatie kan men te recht bij Rinie, tel. 89526 of bij Lidie, tel. 83443. Duikclub In oktober start voor de geïnteres seerden de opleiding voor de duiksport bij duikclub Najade te Ber gen. Een ieder die enthousiast is en wat meer wil weten over de mogelijk heden, aktiviteiten, kosten in het alge meen etc. kan de volgende mensen bel len: J. Des Bouvrie, tel. 04780-85414 of J. Koek, tel. 04780-82303. Er is plaats voor maximaal 10 tot 12 nieuwe leden met min. leeftijd van 16 jaar. Ook is er een info-avond op 22 sep tember om 20.00 uur in het clubhuis te Bergen georganiseerd waar voor iede reen een film- en dia-avond wordt ge houden en door aanwezige leden de nodige vragen kunnen worden beant woord. Om nog meer bekendheid te geven aan de duiksport en de aktiviteiten van de Bergense vereniging wordt er op zondag 20 september een compastocht gehouden. Dit evenement is door be langstellenden zelfs boven water goed bij te wonen. Tevens organiseren we snorkelcursussen in Venray. Zaterdag 5 september werken aan het pand aan de Langstraat. Aanvang 8.00 uur. 's middags Koningsdelegatie naar de opening van het 50-jarig jubi leumfeest van het OLS in Venlo. Zondag 6 september gaat de schutterij naar het 50-jarig jubileum feest van het OLS te Venlo. Bijeen komst om 12.30, vertrek uiterlijk 12.45 uur vanaf het Gildehuis. De optocht is om 13.30 uur vanaf het Julianapark te Venlo. In de op tocht en tijdens de wedstrijd hebben we nummer 30. Zorg dat Uw uniform in orde is. Donderdag 10 september 3x3 schietwedstrijd voor de Memorial be ker. Op dinsdag 8 september wordt er een algemene ledenvergadering gehou den in gildehuis café De Klomp. Aan vang 20.30 uur. Lopersgroep: Zaterdagmorgen We vertrekken om 7.15 uur voor een duurloop van 10 km, vanaf de par keerplaats Stevensbeek op het Haze- broekcircuit. Maandag- en donderdagavond verza melen om 18.30 uur vanaf St. Antho- niusveldweg conditielooptraining over 10 km op harde ondergrond voor lan gere afstand, route rondom Venray. Trimmers. Zondagmorgen op het Geijsterse bos sen circuit een gevarieerd trimpro- gramma. Verzamelen en aanvang om 9.00 uur bij wandelpad kapel. Inlichtingen P. Loomans, Ouvertu restraat 14, tel. 85384. FNV INFO TEAM Elke donderdag houdt het FNV In fo Team spreekuur in wijkcentrum de Kiosk in het Brukske vanaf 19.00 uur (m.u.v. feestdagen). We werken zo veel mogelijk volgens afspraak, dat werkt rustiger en voorkomt voor de bezoekers onnodig lange wachttijden. Als U met een bepaalde medewerker van het Info Team een gesprek wilt hebben dan moet U een afspraak ma ken. Dan worden de op uw kwestie be trekking hebbende stukken meegeno men. Als U ergens mee zit, wacht dan niet te lang, vooral m.b.t. beroep aan teken, dat dient zo spoedig mogelijk te gebeuren. Bij te lang wachten kan het wel een zo zijn dat men geen tijd meer over heeft om uw beroepszaak goed voor te bereiden. Dan kan noch het FNV, noch een andere instantie iets voor U doen. Voor een afspraak moet U bellen met 87312 of 87933, dagelijks behalve op donderdag en zondag, van 18.00 tot 19.00 uur. Tot slot, bij bezoek aan het spree kuur, graag een geldig bewijs van lid maatschap meebrengen, b.v. afschrij ving van bank-giro of laatste wikkel bondskrant. Wij rekenen op uw mede werking. I Oktoberbedevaart - Kinderbedevaart De kinderbedevaart wordt dit jaar wederom georganiseerd door de Nati onale Bedevaarten. Deze bedevaart is in de herfstvakantie van 17 t.m. 23 ok tober. Veel zieke en gehandicapte kin deren maken dan, samen met hun ou ders, familieleden, verzorgers en pel grims „HUN" bedevaart naar Lour- des. De deelnemende kinderen zullen bij voorkeur logeren in het accueil en wel om de volgende redenen: moge lijkheid van centrale leiding en medi sche begeleiding; gelijk programma voor plechtigheden en rekreatie; de kinderen voelen zich onder elkaar - in het algemeen - beter thuis dan ver spreid in hotels; de ouders kunnen de zorg voor hun kind aan de leiding toe vertrouwen en daardoor zelf ook het programma volledig en rustig volgen. Mgr. Bluysen em. bisschop van Den Bosch zal U op deze bedevaart begelei den. Aan deze bedevaart kunnen deelne men: zieke of gehandicapte kinderen; ouders en familieleden; andere pel grims. Is uw belangstelling gewekt en/of hebt U zin om deel te nemen aan deze bedevaart, of wilt U gewoon wat meer informatie neem dan gerust kontakt op met de propagandist van de Natio nale bedevaarten, dhr. G. Pirlo, Es- doornstraat 18, Venray, tel. 86018. Bij deze doet Vredesberaad Venray een oproep aan alle middelbare scholieren van Venray, om op één vel A4 een opstel te schrijven over: „Wat heeft voor jou Vrede met antifacisme te maken?" Tijdens het komende straatfestival van 12 en 13 september zal Vredesbe raad Venray deze opstellen gaarne in ontvangst nemen. Het zal hopelijk voor de jeugd een uitdaging/stimulans zijn, te weten, dat in Peel en Maas mogelijk hun op stel geplaatst zal worden. Uit de inge zonden opstellen zullen bij vol doende aanbod enkele brieven gepubliceerd worden. Stimuleer je vrienden, mede-scho lieren en kennissen en doe mee! Vredesberaad Venray Verenigingsnieuws dient dinsdags vóór 10.00 uur te zijn ingeleverd Met de presentatie van een uitste kend seizoenprogramma begint Werk groep Filmvorming Venray een jaar dat eindigt met een jubileum. Want dan zal het 25 jaar geleden zijn dat de ze werkgroep werd opgericht, en zo veel jaren tekent men voor de verto ning van de „betere" film in Venray, zowel voor de leerlingen van het voor tgezet onderwijs als voor de volwasse nen. Vooreerst wordt de bekende folder verspreid, waarin de nieuwe filmserie C voor volwassenen staat opgenomen. Met de aanbieding van dit programma is reeds duidelijk merkbaar, dat het werk voor de goede film in Venray hoogtij gaat vieren. De films waar de werkgroep dit jaar beslag op wist te leggen, bieden de wa re filmliefhebber het neusje van de zalm. Dit mede dankzij de zeer ge waardeerde medewerking van bios- koopdirecteur R. Cattoir. Het programma ziet er zeer aantrek kelijk uit. In tegenstelling met vele an dere filmkringen streeft de werkgroep er vooral naar aktueel te zijn, dus de nieuwste films te brengen, maar dan wel films met kwaliteit en met een zo danige keuze, dat er voldoende varia tie in de diverse genres bestaat. Het programma '87-'88 is wellicht het beste wat Werkgroep Filmvorming in haar 25-jarig bestaan ooit te bieden had. Daarbij komt nog, dat er in de loop van het seizoen nog 2 aktuele films aan worden toegevoegd, die door de abonnees tegen een voordeel- prijs kunnen worden bezocht. De volgende films zullen in deze C- serie '87-'88 vertoond worden: De naam van de Roos. Film van het jaar, naar de wereldberoemde ro man van Umberto Eco. Superproduk- tie. A room with a view. Prachtige romantische film uit het Victoriaanse Engeland. Een regelrechte schoon heid. Prick up your ears. Komisch maar tegelijk serieus portret van de Engelse auteur Orton, gevat in een fraai tijdsbeeld van de 60-er jaren. Re- giseur Frears overtreft hiermee zijn vorige succesfilm „My beautiful Laundrette". Tenne de soirée. Een spranke lende Franse komedie van Bertrand Blier, waarbij gelachen kan worden met tranen in de ogen. Bekroond op het Cannes-festival. Escalier C. Over hel wel en wee van bewoners in een trappenhuis, ge zien door de ogen van een kunskriti- kus. Typisch hedendaags Parijs' tijds beeld. Bijzonder innemend en intelli gent in beeld gebracht. Thérèse. Historische film over het leven van de carmelites Thérèse Martin (van Lisieux). Een open film waarin de vraag naar voren komt. „Is het mogelijk dat Thérèse Martin heilig is??". Buitengewoon zuivere en indru kwekkende religieuze film. Later worden nog twee actuele films aan dit programma toegevoegd, af hankelijk van het komende aanbod (toeslag). De organisatoren mogen rekenen op een grote belangstelling. Vorig seizoen waren er voor de C-serie ruim 250 abonnees. Met een programma zoals hierboven omschreven moet dit aantal dit jaar aanzienlijk kunnen worden overschreven. Voorverkoop van abonnementen zal plaatshebben aan de kassa van het cultureel centrum te Venray en bij de bestuursleden, zoals in de folder staat vermeld, vanaf 1 september en eve neens aan de kassa van de bioscoop, voor de eerste voorstellingen, op 21, 22, 23 september, wanneer het seizoen geopend wordt met „De naam van de roos". In oktober starten de filmseries voor de jeugd van het voortgezet onderwijs, waarover nadere publikaties volgen. Wij mogen hopen op een succesvol jubileumjaar voor de werkgroep Film- vorming.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 9