Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd BAKKERIJ PIJPERS Aandacht voor landbouwverkeer Bloembollen Informatie/ contactavond borstkanker- patiënten Dr. Hub v. Doorne- school te Deurne f 13.- Tentoonstelling pluimvee en sierduiven PEEL EN MAAS WEEK VAN HET BROOD NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Uit de raad van Vierlingsbeek BEKENDMAKING De politie waarschuwt Gemeentelijk Combi-Zwembad Venray PEEL EN MAAS Donderdag 8 oktober - Pagina 13 Op woensdag 14 October 1987 organiseert het nazorgteam Venray (voor de 7e maal) haar jaarlijkse informatie-/contactavond voor dames die een borstamputatie hebben onder gaan, danwel met borstkanker zijn geconfronteerd. De avod begint om 20.00 uur en vindt plaats in Den Hoebert, Westsingel 1 te Venray. De avond is als volgt ingedeeld: 19.30-20.00 uur: Ontvangst met koffie en welkom doore de heer Van Gestel, groepscoördinator. 20.00-20.45 uur: Informatie betref fende radiotherapie (bestraling) en ge legenheid tot het stellen van vragen. 20.45-21.25 uur: Informatie betref fende „het verwerkingsproces van kanker binnen het gezin" en gelegen heid tot het stellen van vragen. 22.00-23.00 uur: Gelegenheid om na te kaarten voor degenen, die dat willen. In verband met het reserveren van de ruimte (en de benodigde koffie/ thee) stellen wij het erg op prijs als u even over uw komst, eventueel met echtgenoot, familielid of vriendin, te lefonisch contact opneemt met één van onze teamleden (04780 - 83509 of 04780 - 82972). Morgen, vrijdag 9 oktober, zal op feestelijke wijze de nieuwbouw van de Dr. Hub. van Doorneschool te Deurne (Landbouwschool en Techni sche school), in gebruik worden geno men. Daarmee zal dan een einde zijn gekomen aan een periode van nood- huisvesting en dislokatie als gevolg van de brand in de schoolgebouwen op 12 december 1983. De school heeft deze gelegenheid aangegrepen om de relatie onderwijs/ bedrijfsleven te accentueren. Om aan deze wisselwerking vorm en inhoud te geven wordt aan de feeste lijkheden op vrijdag 9 oktober een BEDRIJVENMANIFESTATIE ge koppeld op zaterdag 10 oktober 1987. Op die dag tussen 10.00 en 17.00 uur zullen op het terrein en in de ge bouwen van de school een vijftigtal bedrijven uit de regio, w.o. uit Yssel- steyn, een demonstratie geven van hun aktiviteiten en produkten. Tevens kan het schoolgebouw worden bezichtigd. De toegang is uiteraard gratis. Dil weekend bestaat in Maashees het intussen bekende en gerenomeerde „Auberge de la Campagne" één jaar. Geen reden om uitbundig feest te vieren, maar wel om met tevre denheid terug te zien op dat wat bereikt is. Dat wil men ook tot uitdrukking brengen met een diner Dansant, dat a.s. za terdag vanaf 20.00 uur wordt gehouden en waar een „buffet de la grande cuisine a la campagne" vol met culinaire verras singen voor de gasten wordt aangericht. Zie ook de adver tentie elders in dit blad. Onze fotograaf nam een kijkje in het sfeervolle restau rant, dat in de voormalige meubelboerderij van Rob van Haaren is gevestigd. GEBAKKEN LEVERPASTEI 100 gram f 1,25 uit eigen slagerij Stationsweg 45 Venray hou ze even gereed voor de kwitantieloper van PEEL EN MAAS! Voor het bezorgen van Peel en Maas in Venray-centrum kunnen wij regel matig jongens en meisjes gebruiken vanaf 14 jaar, voor vaste route of als invaller. Geef je even op. Tel. 82727 INBRAAK IN „DUIMELOT" Weer werd met geweld toegang ver kregen tot het kinderdagverblijf „Dui melot" aan de Beukenlaan. Deze keer bedroeg de buit „slechts" enkele tient jes en wat drop. De schade door ver nieling is veel groter. Ten nadele van een jongedame werd uit de sportkantine van SVV haar schoudertas ontvreemd. In die tas zat, naast haar persoonlijke spullen, ook een geldbedrag van 100,en een donorcodecil. UITZICHT WERD BELEMMERD Zaterdagmorgen stopte een 17-ja- rige bromfietser op het rijwielpad, om de Noordsingel over te steken naar het tankstation. Hij stopte, omdat de struikengroei daar ter plaatse het uit zicht belemmert. Toen hij meende dat de weg vrij was en overstak, kwam hij in botsing met een personenauto, bestuurd door een 25-jarige Venrayer. De bromfietser kwam ten val en werd gelukkig slechts licht gewond. De auto en de bromfiets werden beschadigd. Inmiddels heeft de gemeente het openbaar groen ter plaatse gekort wiekt waardoor het uitzicht erg verbe terd is. De Pluimvee en Sierduiven Vereni ging te Horst, waaronder een aantal leden uit Venray, organissert van 9 tm 11 oktober a.s. een grote regionale tentoonstelling. Deze wordt gehouden in de Manege Wiensehof te Horst Hegelsom. Er zijn dit jaar 1173 dieren ingeschreven, te weten hoenders, dwerghoenders, sierduiven, sier- en watervogels. Dit zijn raszuivere dieren, welke in hoge mate moeten beantwoorden aan de gestelde stan daardeisen. Deze dieren zijn afkom stig van 142 inzenders uit de provincie's Limburg en Brabant en er zijn zelfs enkele Belgische inzendingen aanwezig. Vrijdag 9 oktober a.s. zal een deskundig keurmeesterkorps uitma ken, welke dieren het meest aan de standaard-eisen voldoen. Zaterdag 10 en zondag 11 oktober is de tentoonstelling voor publiek geopend. 'n leesbare krant AL MEER DAN 200 JAAR Vrijdag 2 oktober t.m. zaterdag 10 oktober Vrijdag 9 en zaterdag 10 oktober 10 Kaiserbroodjes1.50 Geplette tarwevloerbrood, 800 gr1,95 Rozijnenbrood, 800 gr3.95 Abrikizenvlaai, groot8,25 Bienenstich, 10 pers9.95 De eerste klant die inlevert 30 eieren, ontvangt 10 vlaaien. DEZE AANBIEDINGSPRIJZEN ZIJN GEEN VERGISSINGEN!!! Uw broodspecialist Vraag altijd naar Brood- en banketbakkerij melkbrood of Pierre Pijpers Lid Nederlandse Vereniging melkbollen Grote Markt 19 van Echte Banketbakkers en 5801 BL Venray P">ef het Tel. 04780-81284 verschil WWEEK% - «VAN HET® mm van 2 oktober t.m. 10 oktober DE MUUR VAN MAASHEES In de laatst gehouden raadsverga dering van de gemeente Vierlingsbeek kwam de omstreden muur van de firma Havens weer aan de orde. Op nieuw was het raadslid Jan Koopmans (PK) die het college en met name wet houder Litjens betichtte feitelijke on juistheden te hebben verkondigd. De beschuldiging van de heer Koop- mans, als zou het college met twee ma ten meten, werd hem door wethouder Litjens hoogst kwalijk genomen. Die had er echter geen behoefte aan hier politieke munt uit te slaan. Toen de heer Koopmans weer verder wilde gaan, sloot de raadsvoorzitter de dis cussie. Maar het laatste woord over „de muur van Maashees" zal zeker in de raadzaal van Vierlingsbeek nog niet gesproken zijn. PROEVEN BEMESTING Wethouder Bardoel kon aan de raad de verheugende mededeling doen dat Staatsbosbeheer besloten heeft om proeven te nemen met bemesting van bossen gelegen in het gebied de Klokkenberg (tussen Overloon en Holthees) van in totaal 25 hectare. Vierlingsbeek heeft nogal wat bos moeten kappen, wegens aantasting door de zure regen en had daarom Staatsbosbeheer om proeven met be mesting gevraagd. De percelen wor den eenmalig bemest met kalk of bos- mineralen en zal met handwerk en vanuit een vliegtuigje plaatsvinden. DE AGENDA Er is voldoende gelegenheid tot het volgen van openbaar onderwijs el ders en daarom zal er geen openbare school in de gemeente Vierlingsbeek worden gesticht, vóór 1991. 3.306;- werd beschikbaar ge steld voor de inbraakschade aan de school te Maashees. De indirekte schade is veel hoger en vooral de con frontatie met de puinhoop was meer dan ergerlijk, aldus het raadslid Jan sen. De raad moest voorzien in de ge schorste bepaling van de verordening leerlingenvervoer, welke op aandrang van de Progressieve Kombinatie door de Kroon was geschorst. Het college stelde voor, totdat de Kroon een definitief besluit had ge nomen, de norm van de Model-veror dening van de VNG te hanteren. Die houdt een te subsidiëren afstand van 4 km in. Volgens Fons Ophey komt het zelden voor dat een aangenomen raadsvoorstel door een raadslid ter verenietiging bij de Kroon wordt aan gevraagd. De raad ging akkoord met het De verkeersslachtoffers die te be treuren zijn bij ongevallen tussen landbouwvoertuigen en ander verkeer of die het gevolg zijn van slippartijen, veroorzaakt door modder op de weg, afkomstig van landbouwvoertuigen, vormen de belangrijkste reden voor de gemeentepolitie Venray om hieraan de komende tijd bijzondere aandacht te geven. In de oogstperiode van oktober en november is er zeer intensief land bouwverkeer. Juist in deze natte en mistige maanden, waarin het boven dien vroeg donker is, is de kans om bij zo'n ongeval betrokken te raken erg groot. De ongevallenstatistieken tonen aan dat de afloop van dit soort onge vallen vaak zeer ernstig is. De meest voorkomende ongevallen met trekkers e.d. ontstaan bij het links afslaan naar inritten, door voorrangs- fouten, ten gevolge van het snelheids- verschil met de overige weggebruikers en door botsing met uitstekende delen van brede werktuigen. Daarnaast ont breekt het nogal vaak aan een juiste verlichting of zijn verlichting en reflec toren niet schoon. Ongevallen doen zich ook vaak voor doordat bij uitritten van land- bouwpercelen grote hopen modder op de rijbaan liggen, waarvan gevaarlijke slippartijen het gevolg zijn. Bij het rijden op buitenwegen is voor alle weggebruikers optimale voorzichtigheid geboden. Daarenbo ven is een goed samenspel op de weg tussen bestuurders van landbouwvoer tuigen en het overige verkeer belang rijk. Geef elkaar de ruimte. Bij begrip van weerskanten en bij extra aandacht voor de onderstaande vijf ongeval soorzaken zal de verkeersonveiligheid, die op deze punten de laatste jaren sterk is toegenomen, worden verbe terd. MODDER OP DE WEG De aktie van de politie richt zich met name tegen het vervuilen van de weg. Er zal nauwlettend op worden toegezien dat bij uitritten van land- bouwpercelen modder onmiddelijk van de weg wordt gehaald. Indien sommatie onverhoopt geen effect heeft zal de weg op kosten van de ver oorzaker worden schoongemaakt. voorstel tot aanpassing en ingrijpend onderhoud van de basisschool te Overloon en de basisschool te Maas hees. Een perceel grond van 1.62.22 ha kon in Overloon worden aangekocht als bedrijventerrein. Met klem werd nog eens aangedrongen ook voor de lokatie Vierlingsbeek met plannen te komen. Het college had intussen reeds aan de stedebouwkundige opdracht gege ven voor het maken van een schetsont werp. Aan de Stichting Bejaardenzorg kon voor de bouw van 4 bejaarden woningen een perceel grond verkocht worden voor de prijs van 64.977, KLEEDLOKALEN VOLHARDING De bouw van twee kleedlokalen voor de voetbalvereniging Volharding vond de raad, ondanks enkele nuance verschillen toch een goede zaak. Juist omdat de leden een grote inbreng doen. Renovatie van de twee bestaande, in 1963 gebouwde lokalen, werd een duurdere zaakgenoemd. De heer Koopmans suggereerde dat van het begin af is getracht nieuw bouw te plegen. Dat nu op een goed kope manier een riant onderkomen werd gerealiseerd, werd door het college bestreden. Dat andere vereni gingen in het verleden wel eens anders beoordeeld werden, werd ook ont kend. Deze bouw is zeker niet strijdig met de nota sportbeleid. De raad stelde een bédrag van 173.506,beschikbaar voor de vierde fase in het bouwrijp maken van De Vlassert. De heer Linders ambtenaar van de Burgerlijke Stand werd eervol ont slagen wegens zijn benoeming in Groesbeek en de heer Sijberts werd in zijn plaats benoemd. De organisatieverordening, rechtspositieregeling en vergoeding voor de vrijwilligers van de van de ge meentelijke brandweer werd z.h.s. aangenomen. De dienstverlening voor de gemeenschap blijft ongewijzigd, ook al is er veel verloren van de char me van vrijwilligheid. Complimenten kregen de afdelin gen van de gemeente welke belast zijn met het grondbedrijf en de algemene dienst, voor de verzorging van de jaar rekening over 1986. Bij de goedkeuring van de jaar rekening 1986 van de Stichting Open bare Bibliotheek werd medegedeeld dat deze bibliotheek het hoogst aantal leden heeft in de provincie Noord Brabant. De jaarrekening werd vast gesteld op 395.173, TE KOOP „GEM" basgitaarverster ker, 80 Watt, prijs 275,-- Tel. 10712 LINKS AFSLAAN Laat duidelijk en vooral tijdig zien wat de bedoeling is. Zorg voor schone richtingaanwijzers en deugdelijke ver lichting. Als er bij het linksafslaan een aanrijding ontstaat is dat in de meeste gevallen de schuld van de bestuurder die van richting verandert. VOORRANG Trekkers en andere zelfrijdende landbouwmachines (b.v. maaidorsers) zijn voor wat betreft de voorrangs voorschriften gelijkwaardig aan auto's. Legio weggebruikers weten dat evenwel niet. Trekkerbestuurders houdt daar rekening mee! SNELHEIDSVERSCHIL Automobilisten herkennen een vóór hen rijdende trekker vaak te laat als een langzaamrijdend voertuig. Land bouwvoertuigen moeten daarom goed zichtbaar en vooral duidelijk herken baar zijn. Die herkenbaarheid wordt vergroot door een reflecterend drie hoekig markeringsbord aan de achter kant van het voertuig. Over enige tijd wordt dat b«rd voor landbouwtrek kers verplicht. Wacht daar echter niet op. UITSTEKENDE DELEN Bij landbouwvoertuigen kan men herhaaldelijk aan de zijkant uitsteken de delen waarnemen. Bestuurders van inhalende voertuigen zien die vaak niet of te laat. Het is verplicht de uitzonderlijke breedte zo goed mogelijk onder de aandacht van de medeweggebruikers te brengen. Een landbouwmotorvoer- tuig dat al of niet met inbegrip van la ding breder is dan 2.60 m moet daar om zowel overdag als 's nachts een geel zwaailicht voeren. Met scherpe uitstekende delen mag alleen overdag worden gereden. Deze aan de zijkant uitstekende delen moe ten dan voorzien zijn van een rode vlag. Aan de voor- of achterzijde moet dat worden aangegeven door een mar keringsbord. De politie hoopt dat deze aktie zal bijdragen tot een verhoging van de verkeersveiligheid en een hoop mate riële en immateriële schade kan voor komen. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 30 september 1987 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun be lang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daarte gen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen na datum het uitbreiden van een werk plaats aan de Kerkweg 19 te Ys- selsteyn, t.n.v. J.G.M. Linders; het aanbouwen van een berging douche-ruimte aan de Kenne- dystraat 3 te Venray, t.n.v. J.F.A. In de jaren dat het beheer van open baar groen nog bestond uit echt tuin- manswerk werden de invalswegen en het winkelcentrum van Venray elk jaar opgesierd met perkgoed en bloembol len. Door vandalisme en bezuinigin gen, en de met het laatste samenhan gende grootschaliger aanpak van het beheer, is deze verfraaiing van het groen in het voorjaar bijna geheel ver- dewenen. Openbaar groen is vaak al leen nog maar groen, want ook vele rozenperken hebben het veld moeten ruimen om de onderhoudskosten te drukken. Toch is er weer kleur in het „groen" te verwachten. Min of meer noodged wongen zijn boonkwekers en bollente- lers de laatste jaren aan de slag gegaan om soorten te selecteren die zowel ar- beidsextensief als fraai van kleur zijn. Bij de rozen is dit gevonden in diverse bodembedekkende soorten, die niet geënt hoeven te worden. Bij de bloem bollen is men gaan selecteren op soor ten die kunnen verwilderen en het hele jaar door in de bodem kunnen blijven zitten. Ook de gemeente Venray maakt gebruik van deze nieuwe varië- Op politiebureau en raadhuis zijn voorlichtingsfolders van VVN over het rijden met landbouwtrekkers gratis verkrijgbaar. v.d. Laar, Beethovenstraat 31 Venray; het bouwen van een woning aan de Randenrade 79 te Oostrum, t.n.v. W.M.M. Cox, Cellostraat 19 te Ven ray; het bouwen van een woning aan de Randenrade 81 te Oostrum, t.n.v. J.J. Mulder, Pavanestraat 53 te Ven ray; het bouwen van een tuinhuisje aan de Gildestraat 20 te Oostrum, t.n.v. H.J.M. Versleijen; het uitbreiden van een werk plaats aan de Joh. v. Wyttenhorstweg 18 te Vredepeel, t.n.v. P.J. van Duijn- hoven. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche teiten ter verfraaiing van het openbare groen, met name op die plaatsen waar veel mensen komen. Dit najaar zullen in gazons en per ken in totaal 650 kg(!) narcissen en 2500 stuks tulpen geplant worden. De ze bollen gaan eind oktober de grond in, voornamelijk nabij de invalswegen van Venray. In het voorjaar zullen de bloemen de entree van Venray opfleu ren. Het zal overbodig zijn hierbij op te merken dat de bleoem niet bedoeld zijn voor de zeer individuele beleving in een vaas thuis op tafel, maar vooral voor het plezier van elke inwoner en bezoeker van Venray. November is overigens bij uitstek de geschikte maand voor het planten van vele bolgewassen. Knolgewassen daar entegen (bijv. dahlia's) moeten in deze periode juist uit de grond gehaald worden om ze op te slaan (vorstvrij) voor de winter. Informatie omtrent planttijd en juiste plantdiepte van bol len is bij de leverancier te verkrijgen. Bolgewassen geven in het voorjaar ex tra kleur aan uw truin. De vele ver schillende variëteiten en kleurschake ringen maken uw tuin al vroeg in het voorjaar vrolijk. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan dez navolgende bouwplannen medewerking te verle nen: het uitbreiden van een woning en het bouwen van een berging aan de Akelei 12 te Venray, t.n.v. J.H. van Bergen; het bouwen van een carport aan de Goudsmidstraat 3 te Venray, t.n.v. J.G.P.J. Bonants; het bouwen van een carport aan de Sanshofstraat 12 te Venray, t.n.v. H. Gloudemans; De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 29 september 1987 in voorbereiding heeft verklaard: 1. de gedeeltelijke herziening van hel bestemmingsplan Uitbreidingsplan in Hoofdzaak" voor een perceel aan de Overloonseweg (hoek Tolstraat) te Venray, ten behoeve van de voor genomen bouw van een woning; 2. de gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan „De Wieën" voor een terrein aan de Kruisstraat te Ven ray, ten behoeve van de voorgeno men bouw van een dubbele woning; 3. de gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan „Heide", voor een perceel gelegen aan de Heidse- weg te Heide, ten behoeve van de voorgenomen bouw van een woning met garage; 4. de gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan „Vredepeel" voor een terrein aan de Twistweg te Vre depeel, ten behoeve van de vestiging van een garagebedrijf. Deze voorbereidingsbesluiten treden in werking met ingang van 9 oktober 1987 en liggen vanaf die datum voor ee nieder ter inzage in het raadhuis, afde ling ruimtelijke ordening, kamer 201, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche het bouwen van een carport aan de Sanshofstraat 14 te Venray, t.n.v. P.M. Peeters. De bouwplannen liggen met ingang van 9 oktober 1987 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouw zaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwa ren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Al jarenlang is gewaarschuwd, hoe gevaarlijk het is met oorlogstuig om te gaan. Dat oorlogstuig kan immers bij de minste aanraking nog tot ontplof fing komen, dus blijf er met de vingers vanaf en waarschuw de politie. De politie (en daar zijn deskundigen bij) stellen dan het-gevonden oorlogs tuig in afwachting van de komst van de EOD veilig. Nu is het de laatste tijd tot driemaal toe voorgekomen, dat veilig gestelde gevaarlijke oorlogssou veniers niet meer op de plek aanwezig war^n; door anderen waren meegenomen of op een andere plek waren neergelegd. Dat kan gevaarlijke konsekwenties hebben. Erg is het, dat de EOD dan een vergeefse reis naar Venray moest maken. De kosten daarvan zullen toch op de een of andere manier betaald moeten worden. LANDBOUWVOERTUIGEN De tijd is weer aangebroken dat er zeker op de landbouwwegen, druk verkeer is van landbouwvoertuigen, zoals maïskneuzers, aardappelrooiers en tractoren, al dan niet als trekkers van beladen aanhangwagens. Bij die landbouwwerktuigen ont breekt nog wel eens de voorgeschreven knipper- en waarschuwingslichten óf zewerken niet meer door vervuiling van zand en modder. Daar zijn in het verleden meerdere ongelukken mee gerbeurd. Nu die tijd weer is aangebroken, wil de politie nog eens met klem de landbouwers er op wijzen, dat hun landbouwwerktui gen c.q. vervoermiddelen aan de ver- keerseisen moeten voldoen. Er wor den geen waarschuwingen uitgedeeld, bij het konstateren van gebreken, maar er zal onmiddellijk procesver baal worden opgemaakt. Nu de donkere dagen aanbreken en men als fietser of brommer veel meer kans loopt te laat te worden opge merkt door het overige verkeer, ver zoekt de politie nogmaals bijzondere aandacht te schenken aan de veilig heid van deze meest voorkomende weggebruikers. Het is maar een kleine moeite, de verlichting van fiets en brommer in orde te hebben. Contro leer of die verlichting aan de eisen vol doet. Men heeft nu nog de kans om de verlichting in orde te maken. In de tweede helft van oktober gaat de politie extra controles op die verlich ting houden. Er wordt niet gewaar schuwd. Is de verlichting^ dan niet in orde, kan men het bekende papiertje in ontvangst nemen om de boete op de administratie te gaan betalen. Dat het ernst is met die controles, bewijzen de dienstlijsten van het politiepersoneel. Ook zal de Reserve- politie bij die controles worden inge schakeld. Parkweg 2, tel. 04780-82069 PARTICULIERE ZWEMLESSEN Voor de cursussen opleiding A- diploma, welke worden gehouden op: maandag/donderdag van 16.00-16.30 16.30-17.00 17.00-17.30 (aanvang donderdag 8 oktober) dinsdag/vrijdag van 16.30-17.00 17.00-17.30 (aanvang vrijdag 9 oktober a.s.) kunnen nog enkele leerlingen geplaatst worden. Inschrijvingen HEDEN mogelijk aan de kassa van het zwembad, geopend van 16.00 tot 20.00 uur. Tarief leskaart: ƒ42,- voor 12 les sen.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 33