VERENIGINGSNIEUWS Crescendo I.V.N. L.YB. F.N.V. VENRAY'S MANNENKOOR Koninklijke Harmonie Euterpe VENRODE Vocaal ensemble Arabesque M.M.S.K. ST. PETRUS BANDEN Zangers van St. Frans Capriccio - Bojema Saltarello Jeugd- natuurwacht Hoe kan ik E.H.B.O.-er worden? De Peelspeurders N.V.I.H.-COC TRIMCLUB Schutterij 't Zandakker Welzijnswerk Ouderen Vrouwentrefcentrum 't BESSEMKE De Springplank ZIEKENOMROEP Programma van de Venrayse Omroep Stichting Fietscrossen in hef Vlakwater Prima vierde plaats voor Peter Stiphout PEEL EN MAAS Donderdag 20 augustus - Pagina 9 Donderdag 20 augustus repetitie om 19.30-uur voor de bassen en om 20.00 uur voor het gehele koor. Donderdag 27 augustus om 19.30 uur repetitie tenoren en om 20.00 uur gehele koor. Op 24, 25, 26 en 27 september is de concertreis naar Engeland. Denkt U aan een geldig paspoort en aan het overmaken, voor 1 september, van het U bekende reisbedrag. Afmelden: A. v. Gestel, tel. 83846. Vakantie. Eerstvolgende repetitie op 27 augustus a.s., 20.00 uur. Donderdag 20 augustus Om 19.30 uur vergadering muziek- commissie in de Perdstal. Repetitie be gint op 27 augustus. AGENDA 4 oktober 18.30 uur gemeentetour- nooi. 18 oktober 15.40 uur muziekfestival Ysselsteyn. 14 november 20.00 uur concert Gre- venbicht Heel. 21 november intocht St. Nicolaas. LEERLINGENOPLEIDING Vakantie. Eerstvolgende repetitie op 27 augustus om 18.45 uur. DRUMBAND Vakantie. Eerstvolgende repetitie wordt nog na der bekend gemaakt. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. Gem. zangvereniging Zondag 23 augustus. Hoogmis in de Paterskerk om 10.15 uur. Woensdag 26 augustus. Om 18.00 uur repetitie in het activitei tencentrum aan het Kennedyplein. Donderdag 3 september. Eucharistieviering in het Schuttersveld om 10.00 uur 's morgens. Daarom gaarne trouwe opkomst van de koorle den. Nieuwe leden zijn van harte wel kom, je bent nooit te oud om een toontje mee te zingen, ook de heren niet. Loopt U even bij ons binnen! Bij afwezigheid gaarne even afmel den bij nummers 86511 of 89831 DAMESKOOR De vakantie zit er weer op. Volgende week woensdag 26 au gustus beginnen de wekelijkse repeti ties weer, om 20.00 uur in zaal Thie- len. Op zaterdag 5 september is ons eerste optreden. Een meerst. mis in de Veltumse Kapel, t.g.v. een gouden hu welijksfeest (Jeuken). Donderdag 17 september concert in het Schuttersveld om 19.30 uur. Als U verhinderd bent, wel graag even afmelden bij mevr. v.d. Beke- rom, tel. 83332 of bij mevr. Sijbers, tel. 81353. Maandag 24 augustus om 20.30 uur begin van de repetities in muziekthera pie St. Servatius. Maandag 31 augustus om 20.30 uur gezamenlijke repetitie in de muziek therapie St. Servatius. Afmelden bij Marjan, tel. 85377. Voorlopige agenda 22 augustus optreden in Nijmegen. 23 augustus laptoe te Hermallen (B.) 30 augustus taptoe in de Efteling. 5 september taptoe in Venray. 3 en 4 oktober gemeentelijk muziek- toernooi. 21 november intocht St. Nicolaas. 29 november zondagochtenconcert. Repetities Zondag 23 alleen voor miniretten en woensdag 26 augustus voor majoret- ten, miniretten en korpsleden. Afmelden Majoretien en miniretten Bernadette Heiligers, tel. 82746. Korpsleden: Ton Huybers tel. 87380. Dank aan het inleveren van oud- papier afgelopen zaterdag. De eerst volgende inleverdatum is zaterdag 5 september. Vrijwel iedereen is nu terug van va kantie en heeft onze brief gelezen over het onderbrengen van onze gasten uit Triest. Toch hebben we nog maar wei nig reakties ontvangen. Graag spoedig bericht. CAPRICIO Maandag 31 augustus. l.v.m. openingsviering voor het nieu we schooljaar is er om 15.30 uur een zangrepetitie in lokaal 216. Dinsdag 1 september. Om 8.30 uur aanwezig zijn in de Kerk aan de Leunseweg. Dinsdag 8 september. Om 12.30 uur gezamenlijke repetitie ter voorbereiding van Festival Antwer pen. SALTARELLO Vrijdag 28 augustus. Om 15.30 uur repetitie i.v.m. opening schooljaar, in lokaal 216. Dinsdag 1 september. Om 8.30 uur in de kerk aan de Leunse weg aanwezig zijn. Zaterdag 5 september. Om 15.30 uur gezamenlijke repetitie i.v.m. Festival Antwerpen. BOJEMA Vrijdag 11 september Om 18.45 uur eerste bijeenkomst van het orkest. Afmeldingen uitsluitend bij P. Fal- co Franken tel. 85855. Hallo. Er waren niet zoveel leden, die de hoogte van hun zonnebloem te lefonisch hebben doorgegeven. Mis schien zijn velen nog op vakantie of is de zonnebloem door het slechte weer niet hoog genoeg geworden. Hieronder volgen de namen van deelnemers met de hoogste zonnebloe men tot nu toe. De hoogte hiervan staat tussen haakjes erachter: Roel Arts, Venray (3,20 enkelstam en 9 mtr. driestammers), Jos Litjens, Leunen (,290 en 7,87), Ralf Litjens, Leunen (2,21 en 6,29), Esther Linders (2,11 en 6,17), Ivon Potten, Ysselsteyn (2,10 en 5,80), Ruud Saris, Castenray (2,00 en 5,77), Desi Vermaris, Venray (5,20 driestammers), Fred Litjens, Leunen (5,01 driestammers). Nu het er naar uitziet, dat het toch nog mooi zomers weer gaat worden, is het van belang, dat de bloemen goed bemest worden en op tijd water krij gen. Dan zul je zien dat ze nog flink gaan groeien. In Peel en Maas lees je een volgende keer, wanneer je weer de hoogte kunt doorgeven. We hopen dan op meerde re telefoontjes. Wel moet je de volgen de keer de keus maken, of je gaat mee doen met de driestammers of met de enkelstammers. Tot de volgende keer. Afd. Geysteren-Venray Donderag 20 augustus zomeravond wandeling in de Maasheggen bij Vor- tum-Mullem. Een wandeling in een ge bied met karakteristieke meidoornha gen, hakhoutbosjes, weilanden, rivier- duinen, planten, vogels en zoogdieren. Ed v.d. Zwet heeft de leiding. Vertrek om 19.30 vanaf café Lenssen te Geysteen of om 20.00 uur bij Hotel de Zantpoort te Groeningen. Om EHBO-er te worden moet U een cursus volgen. Die cursus omvat ten minste 16 wekelijkse lessen van elk 2 uur. Nadat U die cursus gevolgd hebt, legt U een examen af. U krijgt dan het Eenheidsdiploma EHBO. Dat diploma is twee jaar geldig. Na die twee jaar moet U het laten verlen gen, telkens weer voor twee jaar. Daarvoor is nodig, dat U bij een EHBO-vereniging elk jaar tenminste 8 oefenbijeenkomsten bijwoont. Doet U dat niet, dan vervalt uw diploma dus. U vindt dat wel wat overdreven? U zegt, dat u uw mavo-diploma of uw diploma voor welke school dan ook maar één keer hebt gehaald? Ak koord, maar weet u daar nog alles pre cies van? Vast niet, en dat hoeft ook niet. De zaken, die U regelmatig nog nodig hebt, kent U nog steeds, omdat U die bijgehouden hebt, omdat U daarin training hebt. Zoals het voor een sport nodig is, dat je dat steeds weer bijhoudt door te trainen, zo geldt dat ook voor de EHBO. Als EHBO-er moet je ook voortdu rend in training blijven, want de ken nis gaat anders verloren. Vaardighe den raak je helemaal gauw kwijt. Bo vendien veranderen in de loop van de tijd de inzichten en de methoden en daar moet je dan ook weer vertrouwd mee raken. Overigens, als je wil, is acht keer per jaar best op te brengen. Het mag best een beetje moeite kosten, want er kan heel veel van afhangen. Misschien hebt U het nooit nodig, maar stel U eens voor: u moet helpen en kunt het niet want U gunde zich destijds de tijd niet om dat helpen te leren. Of U hebt het destijds wel geleerd maar niet bij gehouden en nu weet U het niet goed meer. Durft U dat risico, durft U die verantwoording aan? U kunt U voor het volgen van een EHBO-cursus melden bij de hieronder vermelde adressen. Daar kunt U ook alle inlichtingen verkrijgen over plaats, tijd, kosten en wat U verder wilt weten. Stel het nu eens niet uit en reageer meteen bij R. Martens, Krui denlaan 21, 5803 BD Venray of bij J. Kessels, Zandakker 20, 5801 DV Ven ray. Deze week zijn er nog verschillende groepen op kamp. Onze sherpas zitten in Luxemburg, de zaterdagwelpen in Deurne en de dinsdaggidsen in Broek huizen. En het mooie weer van deze dagen hebben ze al vast in hun zak, dus hun kampen kunnen niet meer stuk! De Rowans hebben een trektocht in Duitsland gehad, niet zulk best weer, maar toch, veel gezien, genoten en goed sfeertje. Er was ook nog een wel pengroep op kamp in Eindhoven, al waar Karei de Grote in een ietwat mo derne regenjas mee kwam helpen zoe ken naar „de lans". Het is toch ieder jaar weer een ge weldige organisatie om al die scout- groepen op kamp te krijgen, en ieder jaar lukt het weer. Dankzij 't enthou siasme en de inzet van onze leiding die op hun beurt weer bijgestaan worden door ouders en extra kamphulp. Fan tastisch, bedankt allemaal. Maandag 24 augustus starten de meeste groepen weer, behalve de Be vers die pas beginnen op zaterdag 5 september om 9.30 uur. Wij kunnen nog nieuwe bevers plaatsen. U kunt dan met uw kind komen of even tevo ren aanmelden op ons secretariaat, tel. 85301Bevers zijn jongens en meisjes van 6 en 7 jaar. Kabouters mogen zich nog melden tot 5 september. Wie 't eerst komt wordt 't eerst geplaatst. Dus haast je! Leiding kunnen we altijd gebruiken, voor diverse groepen. Voor inlichtin gen ons secretariaat, tel. 85301 (mevr. Jansen) of mevr. Halverhout, voorzit ter, tel. 84833. We hopen op veel reak ties... bel snel, dan kun je al meedoen met ons grote superweekend op 19 september! AFDELING OOSTRUM Op dinsdag 1 september hebben wij een fietsoriëntatietocht. Deze is uitge zet door de heren Martens en Theeu- wen. Na afloop hebben we een gezellig dineetje bij Martens in Leunen. De kosten zijn ƒ25,-. We vertrekken om 16.00 uur bij het gemeenschapshuis. U kunt zich hiervoor opgeven bij M. Willems, Goetzenhof 4, tel. 80195. Opgeven en betalen t.m. maandag 24 augustus. In september start ook de bakcur- sus, nl. op 7 en 9 september. Voor de maandagavond zijn nog 7 plaatsen be schikbaar en voor de woensdagavond nog 1. De kosten bedragen ƒ120,- excl. ingrediënten. Opgeven en betalen bij M. WiUems, Goetzenhof 4, tel. 80195 tot 24 augustus. Indien na deze datum nog plaatsen over zijn dan worden de ze beschikbaar gesteld aan niet-leden. Thema-avond op 26 augustus De vierde woensdag van de maand is altijd een thema-avond. Volgende week zal deze gaan over: homoseksua liteit en overheidsbeleid; politie; gang van zaken rondom de Homonota. Voor deze avond hebben we een ge meenteraadslid en iemand van de poli tie uitgenodigd. Trekken de onderwerpen je aan? Kom dan meedenken en praten. Je bent van harte welkom! De entree is gratis. Aanvang 20.30 uur. Adres: Hoenderstraat 12, langs OJC Dingus. Het COC Venray is een belangenve reniging voor homoseksuele mannen en lesbische vrouwen, postbus 316, 5800 AH Venray, tel. 04780-10487. FNV INFO TEAM Deze maand is nog op donderdag 20 en 27 augustus spreekuur van het Info Team in 't Upke aan de Grote Markt, vanaf 19.00 uur. Vriendelijk verzoe ken we eenieder die naar het spreekuur komt van te voren een afspraak te ma ken met tel. 87312 of 87933. Dit voor komt voor U onnodig lang wachten en voor ons het voordeel dat we de bezoe ken kunnen spreiden. We werken deze maand nog met een beperkte bezetting dus als U iets hebt wat niet dringend is wacht dan tot 3 september. Dan zijn alle medewerkers van het Info Team weer aanwezig. Va naf die datum hebben we ook weer zit ting in wijkcentrum De Kiosk in *t Brukske. Voor de goede orde: het Info Team zit elke donderdag vanaf 19.00 uur, in principe volgens afspraak. De Rechts kundige Dienst zit elke 2e en 4e don derdag van 17.00 lot 19.00 uur (uit sluitend op afspraak 013-350-315). Uitgezonderd zijn de feestdagen welke op donderdag vallen. Tot slot: Als u het spreekuur van een van beide bezoekt, breng dan uw bewijs van lidmaatschap mee, b.v. wikkel van de bondskrant of afschrij ving van bank en giro. Dan hebt U een geldig bewijs van lidmaatschap bij U en dan wordt U zeker geholpen. Wij vertrouwen op uw medewerking. Lopersgroep: Zaterdagmorgen We vertrekken om 7.15 uur voor een duurloop van 10 km, vanaf de par keerplaats Schadijk op het Meterik circuit. Maandag- en donderdagavond verza melen om 18.30 uur vanaf St. Antho- niusveldweg conditielooptraining over 10 km op harde ondergrond voor lan gere afstand, route rondom Venray. Trimmers. Zondagmorgen op het Lorbaan circuit een gevarieerd trimprogramma. Ver zamelen en aanvang om 9.00 uur bij parkeerplaats wandelpad. Afgelopen zondag heeft de schutte rij deelgenomen aan het 3e bondsfeest van de Bond Juliana te Beringe. De uitslagen waren als volgt: le prijs vaandeldrager mil. Ie prijs beste commandant mil. 3e prijs beste bordjesdrager. Bij de schietwedstrijden behaalde de A 15 punten, B 18 punten na 4 kavel- ronden behaalden ze een 2e plaats, C 14 punten en D 15 punten. Het jeugd- zestal behaalde een le prijs bij de schietwedstrijden. Prijswinnaars pro ficiat. Het programma voor de komende week: Zaterdag 22 augustus werken aan het pand aan de Langstraat. Er zijn nog steeds enkele leden die niet meege holpen hebben, maar wel toegezegd hebben. Het bestuur hoopt dat deze leden ook eens willen komen helpen. Aanvang 8.00 uur. A.s. zaterdagmiddag is het bonds- kampioenschieten te Baarlo. Het in schieten is van 13.00 tot 15.00 uur. Bi jeenkomst om 12.45 uur bij het gilde- huis café Klomp. De volgende schutters mogen daar meeschieten: Joep Krijnen, Martien Lenssen, Jo Lenssen, Guus Stiphout, Rob Coersen, jac Cuypers, Jos Ja cobs, Giel Krijnen, Gerda Lenssen, Jeanette Krijnen, Jaqueline Lenssen, Marij Stiphout, Ria de Klein. Allen veel succes. Zondag 23 augustus oefenen schie ten in de Endepoel. Aanvang 11.00 uur. Zaterdag 29 augustus 4 tallen te Horst. Zondag 30 augustus kampioen- schieten voor het Zandakker. Zondag 6 september naar het 50- jarig jubileum O.L.S. te Venlo. Nu de vakanties voorbij zijn wordt het weer tijd om aan het nieuwe sei zoen te denken. Voor ouderen worden vanaf september weer een aantal „nieuwe zaken" aangeboden, te we ten: Basiscursus volksdansen Vanaf donderdag 3 september start de tweede basiscursus volksdansen voor ouderen. Gedurende 16 weken worden de beginselen van het volks dansen aan U duidelijk gemaakt. Dit bevordert de instroming in een bestaande volksdansgroep. De cursus is bedoeld voor dames én heren vanaf 55 jaar. De kosten bedra gen ƒ25,- p.p. De ci'r«us wordt gege ven in De Kempnaan op donderdag van 10.30 tot 11.30 uur. Kom 3 sep tember eens kijken! Yoga voor ouderen Bij voldoende deelname start in sep tember een cursus yoga. De cursus wordt gegeven vanuit de Vrije Acade mie Venlo-Venray en vindt plaats in het activiteitencentrum De Kemp haan. Dag en tijdstip zijn nog niet na der bekend. Dus: cursus Hatha Yoga, ƒ165,- per persoon, 30 lessen in De Kemphaan. Kosten kunnen in twee termijnen worden voldaan. Ouderen die zich reeds eerder opgegeven hebben en nog steeds geïnteresseerd zijn, worden ver zocht zich nogmaals op te geven bij het Welzijnswerk ouderen, Kennedy plein 1 ,te Venray, tel. 86706. Uitleendepot M.B.V.O. Vorig jaar stelde de Hema ƒ60.000,- beschikbaar ten behoeve van projec ten voor ouderen. Dit in het kader van hun 60-jarig bestaan. De dienst Meer Bewegen voor Ouderen Limburg sleepte het totale bedrag in de wacht met het plan om in de provincie uit leendepots voor materialen in te rich ten. Een van deze depots heeft een plaatsje gekregen in De Kemphaan. Door organisaties en personen wel ke zich met ouderen bezighouden, kan hier materiaal geleend worden. Er zijn geen koste aan verbonden, alleen moet men zelf voor het vervoer zorgen. Een telefoontje is al voldoende om het ma teriaal te reserveren. Op de afgespro ken tijd kan men de spullen dan opha len en later weer terugbrengen. Tel. 86706. Na een vakantieperiode van zo'n zes weken gaat de deur van het vrouwen- trefcentrum op 26 augustus weer open. Dit zowel 's avonds vanaf 20.00 uur voor de Trefavond, die voortaan op woensdagavond zal zijn, als 's mor gens van 10 tot 12 uur voor de koffie ochtend, die we in het nieuwe seizoen wat meer inhoud willen gaan geven. Een aantal vrouwen is ondermeer bezig met het opzetten van een info- theek. Hier kunnen alle vrouwen in formatie vinden over allerlei voor hun belangrijke zaken zoals het invullen van b.v. huursubsidie- of belastingfor mulieren, het vinden van kinderop vang of van b.v. een vrouwelijke (vrouwen)arts. Verder gaan we bekijken of er ande re aktiviteiten zijn die op deze ochtend plaats kunnen vinden. De vrouwenbi bliotheek is dus nu ook voortaan open op woensdagavond. Loop gerust eens binnen in het vrouwentrefcentrum voor een kop koffie, een pilsje of een praatje. Ons adres: Bachstraat 14b, tel. 87709. Verenigingsnieuws dient dinsdags vóór 10.00 uur te zijn ingeleverd Ja jongens en meisjes, het is weer zover. De vakantie zit er weer op en we beginnen dan ook weer met volle ijver aan een nieuw clubseizoen. Voor de zaterdaggroep (13 t.m. 16 jaar) be gint dat al deze week en wel op zater dag 22 augustus van 19.30 tot 22.30 uur. Voor de andere twee leeftijdsgroe pen begint het nieuwe seizoen volgen de week. Voor de dinsdaggroep (9 t.m. 12 jaar) zal dit zijn op dinsdag 25 au gustus van 18.30 tot 20.00 uur en voor de dondcrdaggroep (6 t.m. 8 jaar) op donderdag 27 augustus. We hopen dit jaar veel oude leden terug te zien. Daarnaast zijn ook alle nieuwe leden van harte welkom. Op deze eerste clubavonden kan men dan ook gratis een kijkje komen nemen en kennis komen maken met de club en de leiding, die je op deze avon den de nodige informatie kan ver schaffen. Kom dus gerust eens een kijkje ne men, je zult het beslist leuk vinden! St. Elisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Maandag: vierde maandag van de maand, van 10-11 uur het programma „Een hoorspel", 's Middags van 2 tot 3 uur het programma Houwen Zo. Woensdag: vierde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het programma „Met band, plaat en cas sette". Met vandaag als middelpunt Lustiges Bayern Musiek. Van 20.00 tot 21.30 uur een direkte lij- nuitzending vanuit de studio met als programma Nieuws en actualiteiten, sport en verzoekplatenprogramma. Donderdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „Nieuws en actualitei ten, daarna het verzoekplatenpro gramma. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Maandag: vierde maandag van de maand: van 10 tot 11 uur het program ma „Een hoorspel" en 's middags van 2 tot 3 het programma Houwen zo. Woensdag: vierde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het programma „Met band, plaat en cas sette". met vandaag als middelpunt Lustiges Bayern Musiek. Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualiteiten" waarna het programma „Non stop" veel gevraagde muziek. St. Servatius, Psychiatrische Cen trum Venray. Maandag: vierde maandag van de maand: van 10 tot 11 uur hel program ma „Een hoorspel" en van 2 tot 3 het programma Houwen zo. Woensdag: vanaf 10.00 tot 11.00 uur het programma „Met band, plaat en cassette", met vandaag als middel punt: Lustiges Bayern Musiek. Donderdag 10.00 tot 11.30 uur het programma „Nieuws en actualiteiten" waarna een platenprogramma en tot slot „Zomaar Muziek". Nieuw Spraeland Oostrum. Maandag: vierde maandag van de maand: van 10 tot 11 uur het program ma „Een hoorspel" en van 2 tot 3 uur het programma Houwen zo. Woensdag van 10.00 tot 11.00 uui het programma „Met band, plaat en cassette", met vandaag als middel punt: Lustiges Bayern Musiek. De Kruuze, Psycho-Geriatrisch Centrum Venray. Maandag: van 10.00 tot 11.00 uur het programma „Een hoorspel van van 14.00 tot 15.00 uur het program ma „Houwen zo". Woensdag: van 10.00-11.00 „Met band, plaat en cassette" met vandaag als middelpunt: Lustiges Bayern Mu siek. Vrijdag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „nieuws en actualiteiten" waarna het verzoekplatenprogramma. Bejaardencentrum, Het Schutters veld. Vrijdag: van 10.30 tot 11.30 uur een speciaal programma met en voor de bewoners van Het Schuttersveld. Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. Op zondag 23 augustus is er op de crossbaan in Venray een crosswed strijd. Dit is een wedstrijd voor de regio Zuid Oost. Aan deze wedstrijd mogen ook jongens en meisjes (recreanten) meedoen die een cross- fiets met een helm hebben, ze moeten ook een lange broek aan hebben en lange mouwen in het shirtje en handschoenen. Als er recreanten zijn die aan deze wedstrijd mee willen doen dan kunnen die zich 's morgens inschrijven van 9.30 tot 10.30 uur, daarna is er trainen en om 12.00 uur beginnen de wedstrijden. Het inschrijfgeld be draagt 4,- en hier zit dan de verzekering bij voor die dag. Voor Venray is dat de eerste wedstrijd van het seizoen. De leden van de club Flying Flies hebben enkele maanden hard gewerkt om de baan weer goed in orde te hebben. We hebben nu een spectaculaire baan met een par mooie bulten erin, en hele snelle kombochten Rondom de baan is er ook hard gewerkt, we hebben nu meer plaats langs de baan, en hebben volop plaats voor het publiek die eens een wedstrijd willen komen bezoeken. Op de foto v.l.n.r.: Mark de Bruijn, Mirella van Melis en Peter Stiphout. Voor kinderen onder de twaalf jaar is de entree gratis en boven de 12 jaar 2,50. Dat de leden van Flying Flies niet stil hebben gezeten is wel te zien aan de resultaten die het afgelopen seizoen werden behaald. Er mochten 21 leden aan de Nederlandse kampioenschap pen meedoen, waar eerst al selectie wedstrijden aan vooraf gegaan zijn. Met 6 leden zin we naar de Europese kamioenschappen geweest, waar 3 kampioenen uitkwamen. Peter Stip hout is ook nog naar Amerika geweest, waar de wereldkampioen schappen werden verreden. Hij behaalde daar een mooie vierde plaats. Er zijn ook veel onkosten gemaakt dit jaar als er nog bedrijven of middenstanders zijn die onze club nog willen sponsoren door middel van een reclame bord aan de baan met de wedstrijd of een gift, kan contact opnemen met T. Schoenmakers tel. 04786-259. Clubwedstrijden Donderdag 29 augustus hebben we de laatste clubwedstrijd. Hier hebben we dan ook de prijsuitreiking van de recreanten die de clubwedstrijden ook mee gecrosst hebben. Om 18.30 uur is de inschrijving en om 19.00 uur begint de wedstrijd. Bij het onlangs gehouden wereld kampioenschap fietscross heeft Peter Stiphout uit Ysselsteyn een verdienste lijke vierde plaats bereikt in de klasse 26-40 jaar. Een oproep in onze krant, om sponsors voor zijn reis naar het verre Florida in de VS, heeft het mede mogelijk gemaakt dat Peter aan het wereldkampioenschap heeft kunnen deelnemen. Vooraf was Peter tevreden als hij bij de eerste vier zou eindigèn. Achteraf had er toch meer ingezeten. Na drie manches, die hij alle drie won, kwam Peter Stiphout uit in de halve finale. Een gunstige startpositie, en een bliksemstart brachten ook hier de overwinning. In de finale lootte Peter een minder gunstige startpositie. Bovendien had hij nog een slechte start. Toch wist hij zich, op dit zeer moeilijke circuit, naar een derde plaats te fietsen, waarna hij zich liet overbluffen door een Amerikaan. Deze zette zich met zijn elleboog tegen Peter af, waardoor Peter zijn derde plaats moest prijsgeven. De overwinning ging naar een Australiër, voor twee Amerikanen Met deze vierde plaats bevestigde Peter wel zijn Europees kampioen schap door als beste Europeaan te finishen. De overige Nederlands in zijn klasse waren reeds na de manches uitgeschakeld. Met dit wereldkampioenschap (zijn vierde alweer) is Peter toch weer wat ervaring rijker. In Amerika, de bakermat van het fietscross, is de strijd op de baan veel harder dan in Europa. Ook de extreem warme temperatuur was nieuw voor hem, al voelde hij zich daar niet slechter door. SPONSORING Dat Peter Stiphout naar Amerika kon afreizen, heeft hij voor een groot deel te danken aan bedrijven uit Venray en omgeving. Nadat Inalfa als -erste een stimuleringspremie schonk, werd dit initiatief gevolgd door architektenburo Lerou, Nelipak, Clep has constructie en installatiebedrijf, Martens Bouwmaterialen, bar-disco Kwien uit Deurne, MBI Beton uit Vegchel, Brabant Bouwelementen uit Sambeek, Speciaalwerk Venray BV en autobedrijf Gommans-de Wit uit Ysselsteyn. Mede door deze bedrijven kwam peter gemotiveerd aan de start. Hij is deze bedrijven dank ook erg dankbaar voor hun steun. In verband met zijn behaalde Europese kampioenschap recipeert Peter Stiphout op zaterdag 29 augustus van 19.00 tot 20.30 uur in het gemeenschapshuis van Ysselsteyn. Iedereen kan hem daar feliciteren met zijn successen.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 9