Blaoskapel De Smeleblaozers uit Ysselsteyn naar Beieren Blijvende vraag naar een eigen huis Veilig Verkeer verleent twee onderscheidingen aan bejaarde automobilisten 14e Bevrijdingsrit in Overloon ZIEKENOMROEP PEEL EN MAAS Kinder vakantiewerk Papegaaienjacht PEEL EN MAAS Donderdag 13 augustus - Pagina 5 Volgende week woensdag, 19 augustus vertrekt de blaaskapel „De Smelebloazers" uit Ysselsteyn met een grote supportersschare naar het plaatsje Bonbruck, dat is gelegen in de Zuidduitse deelstaat Beieren. De blaaskapel zal daar met hun muziek een Volksfest opluisteren. Op zondag 22 augustus keert de groep weer terug naar huis. De totale groep muzikanten met supporters bestaat uit circa 70 personen, maar er zijn ook nog een groot aantal Ysselsteyners die hun vakantie in Oostenrijk of Beieren benutten om ook op het Volksfest in Bonbruck van de partij te zijn. Het is nu de 5e maal, dat di' Volksfest door de Ysselteynse blaas kapel wordt bezocht en mee opgeluis terd. Het kontakt tussen beide dorpen is ontstaan door de overleden pastoor Janssen uit Ysselsteyn en de pastoor van Bonbruck, Mgr. Kohl. Deze laatste bezocht regelmatig met groepen het oorlogskerkhof in Yssel- steyn en zijn beide pastoors zeer bevriend met elkaar geraakt. In 1975 is dit kontakt op initiatief van de blaaskapel verstevigd. Sindsdien is de blaaskapel met aanhang 5 maal te gast geweest in Bonbruck en zijn inwoners van Bonbruck even zoveel malen te gast geweest in Ysselsteyn. Er zijn inmiddels vele hechte vriendschappen ontstaan tussen inwoners van beide dorpen. Er is zelfs meer dan hechte vriendschap ontstaan tussen een jongen inwoonster van Bonbruck en een lid van de Smelebloazers. Allen die al eens eerder dit Volksfest in Bonbruck hebben be zocht, weten dat er daar een „bombenstimmung" heerst en dat het op iedereen een onvergetelijk indruk achterlaat. De reis zal tevens worden benut om de mooie natuur in Beieren en Tirol te ontdekken. Op zondag 22 augustus a.s. hoopt de blaaskapel met aanhang uit Ysselteyn weer vermoeid maar zeer voldaan in Ysselsteyn terug te keren. Sinds enkele weken is Venray een café in haar centrum rijker, de Bonte Koe in de Hoenderstraat. De Bonte Koe opent vanaf 's mor gens 10.00 uur haar deur en is gedu rende zeven dagen in de week geo pend. Als café wil De Bonte Koe trachten in te spelen op interesses die onder de bezoekers leven. Op het podium kun nen optredens verzorgd worden, waar bij vooral de kleinkunst voorop staat, zoals cabaret en kleine muziekgezel schappen. Een keer in de maand komt er een kindermiddag. Er kan geëxpo seerd worden. Op vrijdag- en zaterda gavond kan er geswingd worden enz.' Degene die zijn of haar kunnen op het podium kwijt wil of hierover ideeën heeft, wordt verzocht kontakt op te nemen met de Bonte Koe, tele foon 10137. y Als dagcafé staat 'de Bonte Koe ga rant voor een vers kopje espresso kof fie, de kranten liggen klaar en straks kan er een broodje gegeten worden. Kom een keer kijken, U bent van harte welkom. i De Toerklub Overloon organiseert dit jaar voor de 14e maal de bevrijdingsrit. Deze tocht is een toertocht en een gezinsrit. Na het grote succes van de fietsvierdaagse verwacht de organiserende TKO wederom een grote belangstelling voor de gezinsrit. De afstanden van 25 en 40 km zijn uitermate geschikt voor een gezins- tocht, terwijl de 60 en 100 km meer voor de toerrijders zijn. Alle routes voor de bevrijdingsrit zijn nieuw. Voor elke afstand is er een rust- en controleplaats, welke dan tevens gebruikt worden om de deelnemers een versnapering aan te bieden. Deze prachtige fietstocht waar iedereen aan kan deelnemen, voert de fietsliefheb- bers door de mooiste plekjes van onze omgeving. De gehele route is aangegeven met bordjes, terwijl U tevens bij de start een routebeschrij ving in ontvangst kan nemen. Na goed volbrengen van deze bevrijdingsrit is er voor die deelnemers een prachtige herinnering. Hopelijk wat wij als TKO weer veel fietsliefhebbers mogen begroeten. Enkele motieven .om juist aan deze bevrijdingsrit deel te nemen: - Er is keuze uit 4 verschillende afstanden, zodat ook het hele gezin kan deelnemen. - Zowel met de echte recreatiefietser als met de meer geoefende toerrijder is rekening gehouden. - U komt en ziet delen uit deze mooie omgeving, die U misschien nog nooit eerder heeft gezien. - Er is een rustplaats waar U een versnapering aangeboden zal worden. - Het inschrijfgeld is zo laag mogelijk gehouden. De inschrijving voor deze tocht is bij het Hof van Loon (bij Museum). Men kan inschrijven van 7 tot 11.00 uur. Vorig week dinsdag speldde burge meester H. van de Moosdijk van Vierlingsbeek twee inwoners van zijn gemeente een door Veilig Verkeer Nederland verleende „speld van verdienste" op de revers. Naar aanleiding van ons artikel over 65 jaar in het bezit zijn van een rijbewijs, van Martien Rieter in Maashees was gevraagd of Veilig Verkeer Nederland een onderschei ding kent voor dergelijke automobilis ten of andere verkeersdeelnemers. En inderdaad: 65 jaar rijbewijs zonder noemenswaardige brokken was voor Veilig Verkeer Nederland voldoende aanleiding om een „schouderklopje" te verlenen. Ook bleek dat Frans van Son uit Overloon 60 jaar in het bezit was van een rijbewijs en ook hij had zich nooit schuldig gemaakt aan ernstige ver keersovertredingen of schuld aan een ongeval. Bij de onderscheiding van beide heren deelde de burgemeester nog mede dat ze gedurende een jaar gratis lid zijn van Veilig Verkeer Nederland. Om hun ook een inzicht te geven in wat Veilig Verkeer denkt over veilig autorijden, kregen ze nog een boekwerk aangeboden. De burgemeester verklaarde trots te zijn op beide gemeentenaren, die vergezeld waren van hun echtgenotes. Zowel de heer Rieter (89) als van Son (88) rijden nog regelmatig zonder bril en schuwen ook een rit naar de stad niet. St. Elisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Maandag: derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het programma „Op 78 toeren" en van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen Zo". Woensdag: 3e woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het programma „In 't Gehoor". 's Avonds van 20.00 tot 21.30 uur: een direkte uitzending yanuit de studio naar het ziekenhuis met als program ma: nieuws en actualiteiten, sport en het verzoekplatenprogramma. Donderdag: derde donderdag van de maand, van 10.00 tot 11.30 uur het programma „Nieuws en actualiteiten", waarna het verzoekpla tenprogramma, zoals dag gisteren avond werd uitgezonden. SI. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Maandag: derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het programma „Op 78 toeren" en van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen Zo". Woensdag: derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het programma „In 't gehoor". Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualiteiten". waarna het programma „Non stop" veel gevraagde muziek. St. Servatius, Psychiatrische Cen trum Venray. Maandag: derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het programma „Op 78 toeren" en van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen Zo". Woensdag: derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het programma „In 't gehoor". DE markt van koophuizen blijft in de belangstelling staan. In het buiten land, met name in de VS, betekent een opmerkelijke wijziging in de huizenmarkt dat de welvaart verandert. Bij goede vooruitzichten van de economie, met veel uitbreiding van de werkgelegenheid, zijn velen erop uit een eigen huis te kopen. Dat onderstreept dan het vertrouwen in de toekomst. Dat geldt ook voor onze situatie, zij het dat de reacties in Nederland minder fel zijn. Welnu, te oordelen naar de kooplust voor het eigen huis, is in Nederland de welvaart stijgende. De prijzen van koop huizen zijn vorig jaar gemiddeld met tenminste vijf procent gestegen. Deze berichten komen uit makelaarskringen maar ook een organisatie als de 'Vereniging Eigen Huis' wijst daarop en wijdt daar in haar blad 'De woonconsumenf van juli zelfs een uitvc-.rige beschouwing aa:i. HELE SERIE ARGUMENTEN VOOR KOOP MAKELAARS kunnen „verigens ook uitvoerige optimistische bescnouwin- gen houden over de snel aantrekkende woningmarkt. Daar moet men overi gens wel rnr^'ar bij blijven, want tus senpersonen zien nietn ':ever dan dat de handel in woonruimte net zo snel gaat als het brood van de warme bakker. Veel makelaars raden hun klanten dik wijls aan om binnen enkele uren te be slissen over een koop van anderhalf tot enkele tonnen. Bij zulke belangrijke aankopen moet men toch wel rustig wikken en wegen, want emotie ver draagt zich niet met weloverwogen za ken doen. Ook de genoemde vereni ging van eigen huisbezitters blijft hame ren op het aambeeld van de voorzich tigheid bij aankoop van een huis. Men gaat voor lange tijd verplichtingen aan. vooral wanneer men. een fikse hypo theek nodig heeft. Het aantal huizenko pers dat uit eigen middelen kan finan cieren is nog steeds gering. Welke drijfveren leidt woningliefheb bers naar de koop? In de eerste plaats hoopt men met een eigen huis op de lange duur de woonkosten te drukken. De huur komt elke maand terug en wordt elk jaar hoger. Voor veel huizen is de huur nog lager dan de werkelijke kostprijs. Vervolgens kan men met het onroerend goed als onderpand weer gemakkelijk allerlei leningen krijgen. In de derde plaats kan men de eigen woning zo inrichten en verbouwen als men zelf wil. In de vierde plaats is het mogelijk op deze wijze via aftrek van rentelasten nog een stuk van onze zwa re belastingdruk weg te nemen. In ce vijfde plaats is het zo dat er nu geen sprake is van inflatie. Zodra de waarde vermindering van het geld de kop weer opsteekt zullen de prijzen van huizen weer snel omhoog gaan. Tenslotte is het ook zo dat men met een eigen huis een stukje speculatie kan bedrijven. Vindt men iemand die er veel voor over heeft om op een bepaalde plek te wo nen dan kan men daarvan profiteren door een hoge vraagprijs. En wat zeg gen wij van het eigen huis als een sta tussymbool? Meestal zegt men er wei nig over maar denkt men des te meer. Duurdere huizen UIT de cijfers blijkt dat in de dichtstbe volkte provincies in de randstad de prij zen het meest en het snelst omhoog gaan. In de provincie Utrecht is die bevolkingsdruk al veel lager maar dat geldt beslist niet voor elke plaats. Maakt het met uit waar men woont dan zijn de provincies Zeeland en Overijssel erg aantrekkelijk. Daar is ook nog ruimte en het is toch merkwaardig dat de grootste helft van de mensheid toch de voorkeur heeft voor drukte en veel mensen om zich heen. De speciale aantrekkelijk heid van Limburg, zoals die veie jaren bestond, schijnt wat afgenomer. te zijn. Opmerkelijk is ook dat duurdere huizen nu weer snel in prijs stijgen nadat zij in het eind van de zeventiger jaren het meest in waarde daalden Sommigen spreken hier van een inhaaleffect. Het is een mooie kreet maar zij biedt geen enkele verklaring. Woonboerderijen bevinden zich eveneens in een hausse maar wel zodanig dat die dikwijls nos talgische behuizing toch niet ver van de werkcentra moet liggen wil de waarde niet een flinke deuk krijgen. Hoe meer men in het huizenassortiment afdaalt naar het gewone rijtjeshuis, hoe minder men de neiging heeft om daar flink voor in de beurs te tasten. Maar goed gele gen. comfortabele appartementen, die niet te groot zijn. gaan grif van de hand. Onderhoud DE tijd is voorbij dat huizenkopers bij voorkeur een nieuw huis willen. Daar heeft de overheid en de aannemerswe reld de klad ingebracht. De overheid met haar verantwoordelijkeheid voorde woonstek van al degenen die menen daar een recht op te hebbenheeft in de loop van de jaren steeds meer water in de kwaliteitseisen gedaan. De bouw prijs moet altijd zo laag mogelijk zi|n maar op de duurzaamheid van het ma teriaal wordt met of onvoldoende gelet De bouwwereld heeft in de laatste jaren van de nieuwbouw steeds meer met de pet gegooid naar de kwaiite:t en afwer king van de bouw. Het werd toch wel verkocht! Het gevolg van het gebruik van slecht materiaal is wel dat het na korte tijd al weer vervangen moet woe den 'Vereniging £igen Huis' heeft een on derzoek ingesteld naar de aanwezig heid van achterstallig onderhoud Zij kwam tot de conclusie dat aan elke Nederlandse woning gemiddeld voor f 7.000,- vertimmerd moet worden om ons huizenbestand weer op peil te krij gen. Het is niet alleen het hang-en sluit werk dat slecht functioneert en daar mee uitnodigt tot diefstal. Vele daken zijn uitermate slecht. Vooral die bedekt zijn met betimmeringen en teerhouden- de materialen. Soms is er te kwistig met kunststof gewerkt. Letten wij op de kwa liteit van het gebruikte hout dan slaat menigeen de schrik om het hart. Het aantal huizen, waarvan de deuren en kozijnen na enkele jaren al beginnen te rotten, loopt in de duizenden. De afwer king van hele reeksen nieuwe huizen is dikwijls niet om aan te zien. Met deze wetenschap als achtergrond is het geen wonder dat kritische kopers en dat zijn er velen, de voorkeur geven aan een 'ouderwets degelijk' huis. En die oudere huizen stijgen daarom relatief meer in prijs dan dê jongere generatie in het huizenbestand. HET toenemend kwaliteitsbesef bij de consumenten zal er toe leiden dat de bouwers van een stuk goed kwaliteitswerk in de komende jaren weer meer in de gunst zullen komen. Voor een degelijk huis op een goed ves- tigingspunt zal een stevige prijs blijven gelden. Zo lang de rente op het huidige niveau blijft zal het aantal potentiële kopers van een eigen huis vrij groot blijven. Veel deskundigen menen dat de rente en andere kosten van huizen niet zullen dalen en dat de huizenprijs naar een stabiel niveau gaat. Een slecht huis blijft echter altijd een kruis. Daarom blijft een deskundig en vooral een betrouwbaar advies bij aan- en verkoop altijd van grote waarde. Naast makelaars kunnen daarbij ook andere bouwkundi gen goede diensten bewijzen. Het kindervakantiewerk zit er voor dit jaar weer op. Dit jaar was gekozen voor het thema „televisie". Ondanks het slechte weer zijn toch de meeste programma-onderdelen door kunnen gaan, waaronder de zeskamp (foto) en de playbackshow. Wat het aantal deelnemende kinde ren betreft; de jaarlijkse daling van het aantal kinderen dat zich aanmeldt voor het kindervakantiewerk lijkt tot 'n leesbare krant De Passage heeft de laatste maand een aardige face-lift ondergaan. Maar liefst drie zaken openden in dit win kelstraatje een winkel. Zo verhuisde Cocon van de Wilhel- minastraat naar de Passage om daar hun keur aan schoonheidsartikelen te verkopen. In juni al opende Marinel. Dit is een stoffenboetiek voor elk wat wils. Als laatste zaak ging Music World open. Deze platenspeciaalzaak ver koopt niet alleen Ip's en singles maar heeft ook een groot assortiment aan compact discs. De Passage zal in de toekomst een belangrijke verbinding moeten worden tussen de Grotestraat en het nieuwe winkelcentrum De Bleek. De opening van deze drie winkels zorgt zeker ook voor een belangrijke bijdrage aan deze toekomstige funktie. stilstand te zijn gekomen. Dit jaar deden ongeveer nét zoveel kinderen mee als in het vorig jaar. Het kindervakantiewerk Venray wil langs deze weg alvast iedereen bedanken die, hetzij financieel, hetzij materieel heeft bijgedragen aan het slagen van het kindervakantiewerk 1987. Tenslotte zijn er ook dit jaar weer tijdens de weken de nodige spullen blijven liggen. Deze gevonden voorwerpen zijn af te halen op het volgende adres: Vicarieweg 36, Leunen (graag uitsluitend tussen 18.00 en 19.00). De handtamme grijze roodstaart papagaai Rico zat, zoals hij dat vaak deed, op de schouder van zijn eigenaar in de tuin van de woning aan de Pio nierstraat te Ysselsteyn. Onverklaar baar, maar plotseling vloog de papa gaai van de schouder weg, zich niets aantrekkende van het roepen van de eigenaar. De vogel vloog in een van de langs de Timmermannsweg slaande bomen en reageerde niet op lokpogingen van zijn baas. Ten einde raad vroeg de eigenaar de hulp van de politie in maar ook deze zag geen kans om de papagaai te van gen. Dan maar de hulp ingeroepen van de Venrayse brandweer, welke ter plaatse kwam met de ladderwagen. Één brandweerman liet zich in het bekende bakje naar boven brengen in gezelschap van een politieman. Bijna had de politieman de papagaai te pak ken, maar deze was van deze confron tatie niet gediend. Met zijn snavel ver wondde de papagaai de agent. Uit het politierapport valt te lezen, dat, als het bakje te kort bij de papa gaai kwam. deze met een sierlijke boog zich in de volgende boom nestel de. Vijf maal veranderde Rico zo van boom en om half tien werd de jacht gestaakt en werden schepnetten en dergelijke attributen opgeboren. Om kwart vcor negen woensdag morgen werd weer de hulp ingeroepen van de ladderwagen van de brand weer. Nu had men wat anders gevon den om de papagaai te vangen. Met een straal water werd de papagaai nat gespoten en dat was voor Rico het sein om de boom te verlaten. Een half uur later werd hij gevangen in eerv weiland waar hij was neergestreken.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 5