ZOMERFINALE1987 HALVE PRIJZEN SHOP Bibliotheek AGENDA GEVONDEN Zr. Hermine Nabuurs in het diamant Op onze dames afdeling GEMEENTE BINDT STRIJD AAN MET BOSSTERFTE restanten van onze zomerkollektie nu in onze en vele extra koopjes in de opruiming bij VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73. Venray 40 Jaar in dienst van Bouwmij Janssen PEEL EN MAAS 25 Jaar veteranen Geen spreekuur, geen gemeentepraat Nieuwe houthandel Nog geen reisvergoeding voor de schooljeugd in Vierlingsbeek co-makership in schoonmaak Prijswinnaars juli V\ HL Jm PEEL EN MAAS Donderdag 13 augustus - Pagina 3 Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Op dinsdag 18 augustus a.s. zal in het danscentrum Janssen aan de Raadhuisstraat de projectleider Jeu Groenen worden gehuldigd voor het feit dat hij 40 jaar in dienst is van het Venrayse bouwbedrijf Janssen, de laatste jaren bekend als Bouwmij Janssen. Veertig jaar in dienst van één bedrijf is geen, alledaags gebeuren; zeker niet in de bouwwereld, maar Bouwmij Janssen blijkt een goede binding met z'n medewerkers te hebben, gezien de vele personeelsleden die 25 jaar of meer jaren bij dat bedrijf werkzaam zijn. Het stond voor Jeu Groenen, een rasechte Venrayse jongen, al vroeg vast dat hij in het bouwvak zou gaan werken. Die keus werd door zijn va der, die in dienst was bij de gemeente, zelfs een goede keus genoemd. Na de lagere school te hebben doorlopen moest hij kiezen uit de ambachtscho len van Venlo, Helmond en Boxmeer. In Venray was immers nog geen LTS. Gekozen werd voor Boxmeer en het vak timmeren. Probleem was - zo kort na de bevrijding - het vervoer naar Boxmeer, want er was nog geen bus of treindienst. De enige mogelijkheid om in Boxmeer te komen was per vrach tauto van het Commissariaat Nood voorziening of per fiets, als men zo'n karretje rijk was. In 1947 werd met goed gevolg gesol liciteerd bij de toen nog jonge bouw- firma Gebr. Janssen, welke na de oor log gestart was met de wederopbouw van Venray. Daar leerde Jeu Groenen het vak én zuinig met het materiaal om te springen. Kozijnen bijvoorbeeld werden niet als versleten in 'n contai ner gegooid en door nieuwe vervan gen, maar ze werden gerepareerd door de slechte delen te vervangen. Er was alom gebrek aan materialen. Daarom: eerst tweemaal meten voordat er werd afgezaagd want iedere centimeter kon worden gebruikt. Met de komst van directeur Oomens en de Venrayse Ambachtschool kwa men er voor leergierige knapen als Jeu Groenen mogelijkheden voor verdere studie als gezel. Ook die opleiding werd met goed gevolg volbracht. En dat ondanks werkweken van 52 uur, tegen een weekgeld van 10,-... In 1949 moest Jeu Groenen met een bouwploeg van het groeiende Venray se bouwbedrijf naar Lutterade, waar een fabriek werd gebouwd. Dat was maandagsmorgens in Venray vertrek ken en vrijdags weer terugkeren. Ter plaatse ging men in pension in het Ge- zellenhuis. De direktie van het bouwbedrijf zag toch wel iets in deze Venrayse jongen, die na het vervullen van zijn dienst plicht weer terugkwam. Hij kreeg toen zijn eerste grote klus als voorman bij de bouw van de kerk te Overloon, la ter bij de kerk van Vierlingsbeek; de telefooncentrale in Roermond; een groot betonwerk bij de mijnen enz. enz. In 1957 werd hij bevorderd tot uit voerder, belast met de bouw van de LTS in Brunssum. Later, bij een mil joenenobject voor de Domijnen in Temeuzen, kreeg Jeu de beschikking over een woonkeet. Toen kon er ge trouwd worden. Die woonkeet ging mee op diverse bouwwerken en werd na enkele jaren vervangen door een sa lonwagen. In de afgelopen jaren heeft Jeu Groenen als uitvoerder, hoofduitvoer der en projektleider vele en grote bouwwerken helpen verwezenlijken. Te veel om hier op te noemen. Zijn sa lonwagen is ook al weer verleden tijd. Hij heeft nu een vaste woonplaats in het Zuidlimburgse Schimmert, van- waaruit hij voor „zijn" bouwbedrijf bedrijfsleiding geeft aan menig pro- jekt. i Jeu Groenen heeft de ontwikkeling in de bouw niet alleen op de voet ge volgd, maar heeft door studie in al die jaren, zich weten te ontwikkelen tot een bekwaam leider, die voor ieder probleem een oplossing weet. Hoe de direktie van het Bouwbedrijf dat weet te waarderen, zal a.s. dinsdag wel blij ken. I Maar ook anderen kunnen de jubi laris dan gelukwensen, van 17.00 tot 18.30 uur in danscentrum Janssen aan de Raadhuisstraat. Wij zijn er van overtuigd dat velen daar gebruik van zullen maken. Jeu denkt er nog niet aan om in de VUT te gaan, want daar voor is hij met zijn 56 jaar nog te vi taal. En zoals hij zelf zegt: mijn werk is steeds mijn hobby gebleven, want in mijn werk kan ik mij geheel uitle ven.... uw weekblad Volgende week, zaterdag 22 augus tus, zal in de parochiekerk van St. Catharina te Leunen, in een plechtige Eucharistieviering, de Eerw. Zuster Herminie Nabuurs centraal staan, omdat het dan 60 jqar geleden is dat ze intrad in de congregatie van de Zusters Fransiscanessen van Vegchel. Deze in Wanroy geboren en getogen zuster trad, nog geen 17 jaar oud, in deze congregatie in, op het moment dat het ouderlijk gezin van Wanroy verhuisde naar de Lorbaan op het Veulen, waar vader Nabuurs de Anna Hoeve had gekocht. Die intrede betekende o.m. dat zij als het ware afscheid moest nemen van haar broers en zusters, want de regels van de congregatie lieten toen niet toe, bezoeken af te leggen. Dat was de tijd van het Rijke Roomse leven. Hoe streng toen de regels van de orde waren, moge blijken uit het feit dat men bij een sterfgeval van vader of moeder, broers of zuster niet aanwezig mocht zijn. Dat gemis aan familiebanden werd met blijmoedigheid gedragen; daaro ver is nimmer getreurd. In de namiddag van maandag jl zijn 20 hectare Venrays bosgebied met behulp van een vliegtuig besproeid met een magnesium-verdunning. Deze be mesting vanuit de lucht maakte deel uit van een groots opgezette proef die de gemeente in samenwerking met ASEP- TA Delft en ingenieurdbureau Oranje woud heeft georganiseerd om zoveel mogelijk bosgebied voor kaalslag te be hoeden. Zowel vóór als na de magne sium-bemesting worden monsters geno men om te zien hoe de bomen op de be handeling reageren. „De problemen met de Venrayse bossen zijn zo ernstig dat ik persoonlijk kontakt heb gehad met minister Braks over ons bosbe- heersplan en ik ben niet van plan om het bij dat éne gesprek te laten!", aldus wethouder Claessens, die deze proefne ming van grote waarde acht. KAALSLAG De levensvatbaarheid van het Neder landse bos is in de laatste jaren sterk af genomen en helaas zijn de Venrayse bossen daar bepaald geen uitzondering op. Deze achteruitgang hangt voor een belangrijk deel samen met de luchtve rontreiniging, veroorzaakt door de uit stoot van zwavel- en stikstofoxiden en (in de nabijheid van intensieve veehou derijen) door de verspreiding van am moniak. Als men dat optelt bij (1) de ex treme weersomstandigheden van de laatste winters, (2) het gebruik van uit heemse boomsoorten zoals de Corsi- caanse den en (3) de schrale grond, dan mag het duidelijk zijn dat de Venrayse bossen er slecht bijstaan. Zo slecht zelfs dat er voor hele perce len niets anders meer overblijft dan ze om te kappen. Om dat dreigende lot te voorkomen, probeert de gemeente te Zuster Herminie kon goed leren en omdat haar congregatie zich bezig hield met het geven van onderwijs, kreeg ze de opdracht verder te leren en zich te bekwamen om de diverse diploma's welke in het onderwijs nodig waren te behalen. Men kan rustig stellen, dat zij gestudeerd heeft van haar 17e tot haar 42e levensjaar... Vooral toen men meer mogelijkhe den zag om minder begaafde kinderen toch onderwijs te geven, middels het Buitengewoon Lager Onderwijs, was het juist deze zuster die zich met hart en ziel daarvoor inzette. Tot 1970 heeft Zuster Herminie onderwijs gegeven. In die tijd is ze ook vele jaren hoofd van de school geweest. Om gezondheidsredenen nam ze afscheid van het onderwijs. Haar suprieuren benoemde haar toen tot Overste van het klooster te Veldhoven, waar de bejaarden zusters van de congregatie van een welver diende levensavond genieten. Sinds enkele jaren heeft ze weer een andere functie gekregen, want stil zitten is er voorloptig nog niet bij. Nu verzorgt ze de boekhouding voor het Moederhuis in Vegchel en voor het klooster in Reek. In Veulen of Leunen heeft ze nimmer feest gevierd, want haar 25, 40 en 50 jarige jubilea zijn gevierd in het klooster waar ze op dat moment werkzaam was. Dat het deze keer in Leunen gebeurt, komt omdat de meeste familieleden in Venray woon achtig zijn. Op haar feestdag zullen vele broers en zusters, neven en nichten aanwezig zijn; daarvoor staat de familie Nabuurs bekend. Maar van een familie-reunie kan nu geen sprake zijn, omdat men die het vorig naar nog heeft gehouden. Na de plechtige eucharistieviering van 14.30 uur krijgt iedereen de gelegenheid haar geluk te wensen, tijdens de receptie in zaal Martens van 15.30 tot 16.30 uur. achterhalen op welke behandelingen de bossen het beste reageren. DIEPERE OORZAKEN Wethouder Claessens: „Aan de bossterfte zelf kunnen wij als gemeente eigenlijk niets doen. Als gemeente ont breken ons daartoe de middelen, maar de rijksoverheid heeft daartoe maatre gelen in de maak. Daarnaast is het zo dat wij als gemeente machteloos staan omdat de vervuilingsproblemen voor een groot gedeelte hun oorzaken over onze landsgrenzen heen hebben. Daar om moeten wij als gemeente geen din gen zeggen die we niet na kunnen ko men. Wat we wel kunnen doen - en wat we ook gaan doen - is redden wat er te redden valt. Daartoe hebben we eerst al onze bossen eens grondig bestudeerd. We hebben in Venray - zo is uit die stu die gebleken - drie soorten bossen. Alle reerst de bossen die echt niet meer te redden zijn. Welnu, die zullen gewoon weg gekapt moeten worden en we zullen daarvoor nieuwe bomen planten, waar bij we dan geen uitheemse dennensoor ten zullen gebruiken, maar inlands loof hout. Verder zal het nieuw-ingeplante bos met extra voedingsstoffen worden bemest om de jonge aanplant meer kansen te geven. De tweede categorie is die van de bossen die op zich nog een goede kans maken mits wij via be mesting ze een handje helpen. De proef met het vliegtuig is voor die categorie bedoeld. Om dat later op grotere schaal in alle Venrayse bossen te kunnen doen, is veel geld nodig en daarvoor kloppen we dan bij het ministerie aan. Om die reden heb ik aan minister Braks ons bosbeheersplan toegestuurd, nadat wij daar in een persoonlijk gesprek over van gedachten hadden gewisseld. De derde categorie bossen is die, die in 'n feitelijk YSSELSTEYN Op zaterdag 22 augustus a.s. viert de afdeling veteranen van SV Ysselsteyn haar 25-jarig bestaan. Een van de onderdelen van het feestpro gramma is een voetbalwedstrijd tussen het huidige veteranen team en oud VVV. Voor VVV treden o.a. de volgende voetbalcoryfeeen aan: Huub Vercoulen, Mikan Jovanovic, Jan van 't Hek, Albert v.d. Weide, Eddie Sobzsak en Harrie Heijnen. Deze wedstrijd vindt plaats in sportpark de Vlies in Ysselsteyn. Aanvang 16.00 uur. 's Avonds is er van 20.00 uur tot 21.30 uur een receptie in Herberg de Peel t.g.v. dit jubileum. nog goede konditie verkeert, waarbij wij ons kunnen beperken tot goed on derhoud. Maar ook daarvoor geldt, dat als we er het geld voor hadden, dat we ze eigenlijk zouden moeten bemesten met stoffen die het evenwicht in hun voeding zouden kunnen herstellen". BLADBEMESTING Bij de proefnemingen in Venray wordt voortgeborduurd op de ervarin gen die o.a. in Duitsland al zijn opge daan. Er is immers niet veel tijd meer om de bossen te kunnen laten overleven. In de Venrayse situatie is daarom voor een overlevingsstrategie gekozen die bestaat uit het opheffen van tekorten aan voedingsstoffen zoals kalium, calci um, magnesium en fosfor. Dit gebeurt o.a. via „bladbemesting" wat wil zeg gen dat de voedingsstoffen in vloeibare vorm worden verspreid op die plaatsen waar de gebreken zich voordoen, name lijk in en op de bladeren en de naalden. Deze bladbemesting wordt dan on dersteund door bodembemesting, die op zijn beurt de verzuring van de bodem te gengaat. Uit het voorgaande mag dan duidelijk zijn, dat met „bemesting" ze ker niet wordt bedoeld het toevoegen van dierlijke mest aan de bosgrond, maar alleen het toevoegen van stoffen die de grond juist te kort komt. Voor de proeven met de magnesium bemesting zijn 7 hectare bos aan de Kempkensberg en 13 hectare aan de Paardek op bij Ysselsteyn uitgekozen. Andere proeven op Venrays grondge bied zijn die van Staatsbosbeheer in Ys selsteyn, bij het MOB-complex bij Vre- depeel en in de Meerselse Peel, waar een gecombineerde herbeplantings- en bo- dembemestingsproef plaatsvindt met een looptijd van 3 tot 5 jaar. Verder is er Wethouder J. van Oers zal a.s. maandag 17 augustus geen spreekuur houden. Wegens vakantie van vele ambtena ren, inclusief de gemeentelijke voor lichter, H. Palsrok, is er deze week geen pagina gemeentepraat. Zoals reeds eerder aangekondigd, vestigt zich in het pand Maasheseweg 63 een houthandel. Het pand - van het voormalige POL-projekt - is er intus sen voor ingericht en vanaf a.s. zater dag start de verkoop aan bedrijven en particulieren. Vanwege de vakanties is het nieuwe bedrijf nog niet volledig in gericht, maar dat is een kwestie van enkele weken. De firma Jac. van Ophoven, met meerdere vestigingen in de regio, le vert alle hout- en plaatmaterialen, tuinhout, isolatiematerialen, bielsen etc. en verzorgt ook machinaal tim merwerk. Bij het nieuwe bedrijf is vol doende parkeerruimte aanwezig. (advertentie) Het is landelijk gebruikelijk, dat aan schoolkinderen die meer dan 4 km van hun school wonen een tegemoet koming in de reiskosten wordt gege ven. De gemeente Vierlingsbeek stapte daarvan af, bij een raadsbesluit van 21 mei jl. De progressieve Kombinatie '85 was het daar niet mee eens, en pro testeerde bij de Kroon. Want, aldus de PK '85, krijgen nu leerlingen uit de ge meente Vierlingsbeek die in Venray of Boxmeer naar de basisschool gaan, geen reiskostenvergoeding meer. De Kroon heeft - hangende een onderzoek - het gemeentelijk raadsbesluit intus sen opgeschort en zal uiterlijk eind no vember a.s. een uitspraak doen. In afwachting op die uitspraak zal de gemeente Vierlingsbeek alleen de reiskostenvergoeding geven aan leer lingen van speciaal onderwijs. Leerlin gen van basisscholen zullen op de uit spraak moeten wachten. Is die voor hen gunstig, dan zal de gemeente de bijdragen met terugwerkende kracht uitkeren. Ook het aanvragen van reiskosten vergoeding wordt opgeschort tot de uitspraak van de Kroon bekend is. VENRAY TELEFOON 04780-87024 J een grootscheepse bemesting voor 300 hectare bos in voorbereiding voor de Ballonzuilbossen, de Testrik en bij het vliegveld. De totale kosten daarvan be lopen zo'n 275.000,-, die grotendeels door staatsbosbeheer, de EEG en het bedrijfsleven worden gedragen. Ook daarbij zullen weinig alledaagse hulp middelen als helicopters en vliegtuigen worden ingezet. Afd. voor volwassenen Julianasingel 33 Afd. voor de jeugd Schoolstraat 32 Venray tel. 81970 Nieuwe aanwinst voor de afdeling voor de jeugd. Houd je van te gekke verhalen? Ja? Dan is 's maandags lijk alles anders van Christine Nöstlinger een uitste kend boek voor jou. Karin's ouders zijn gescheiden. Karin woont bij haar moeder. Omdat karin's moeder werkt, gaat Karin iedere dag naar een kinderdagverblijf, behalve 's maan dags. 's Maandags gaat ze naar haar oma, de moeder van haar vader. Karin noemt haar echter geen oma, maar lady omdat oma gewoon niet bij haar past. Karin blijft er dan ook altijd slapen. Ze heeft de kamer gekregen waar haar vader vroeger sliep. Iedere maandag trekken ze er samen op uit om iets leuks te doen. Op een dag, wanneer ze lekker een ijsje aan het eten zijn, ziet Lady dat Karin steeds op haar hoofd aan het friemelen is. Karin zegt dat het zo jeukt van de zenuwen, want dat zegt haar moeder ook altijd. Maar Lady gelooft dat niet en staat prompt op om Karin's hoofd te onderzoeken. En jawel hoor... Karin heeft luizen. Er zit maar één ding op om van luizen af te komen en dat is de haren kort knippen. Maar daar wil Karin niets van horen, want ze is juist zo trots op haar lange lokken. Tot ze in een popblad een foto ziet staan van een zangeres met een heus punkkapsel. Dat wil ze hebben. Omdat Lady kapster is en ze Karin niets kan weigeren knipt ze de haren zoals Karin ze hebben wil. Karin vindt het fantastisch met al die mooie kleuren. Lady weet eigenlijk niet wat ze ervan moet vinden. Ze besluiten dan naar het park te gaan om te zien hoe anderen, met name kinderen, het kapsel vinden. En het valt allemaal reusachtig mee. Maar hoe reageert de juffrouw op school en... hoe zal de kinderjuffrouw reageren... en wat zal Karin's moeder zeggen die immers ook nog van niets weet?? Wil je weten hoe het met Karin afloopt en wat voor rare dingen ze samen met lady nog meer beleeft? Lees dan 's maandags lijkt alles anders van Christine Nöstlinger. Je vindt-het boek in de B-kast en je kunt het al lezen vanaf V* 10 jaar. Vraag er naar in de jeugdbibiliotheek Lidmaatschap voor de jeugd tot 18 jaar gratis. Openingstijden afdeling voor de jeugd Maandag tm donderdag 14.00-18.00 Vrijdag 14.00-20.30 Openingstijden voor de afdeling voor volwassenen Maandag 10.00-12.00 14.00-18.00 Dinsdag tm donderdag 14.00-18.00 Vrijdag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Openingstijden studiezaal Maandag tm donderdag 10.00-12.00 14.00-18.00 Vrijdag 10.00-12.00 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 28 juli t.m. 10 augustus Goudkleurige leesbril in bruin etui; kat, wit met een streep op de rug; klei ne langharige zwarte hond; een z.g. Belse Blauwe koe; een koe; kleine zwarte hond; grote zwarte bastaard hond; damesblouse wit, groen, blauw, rood, merk Lady Errol; spijkerjack en blauwe trui, maat L; wit damesvest; zwarte portemonnee met aan binnen kant opschrift MIVO b.v. Mierlo; klein bruin portemonneetje; rode por- temonee, inh. o.a. bon van Lunapark; wit portemonneetje met kralen en in houd; rood/bruine portemonnee met inhoud; grijze portemonnee in de vorm van een tiroler broek, met in houd; zwarte portemonnee met in houd; zilveren armband met opschrift „Frans"; diverse sleutelbossen en los se sleutels; aantal foto's in plastic mapje; blauwe herenfiets merk Prin ses; groene herenfiets merk Sparte, framenr. 519354; groene herenfiets, merkloos; zwarte damesfiets, merk Simplex, framenr. 826812; zwarte da mesfiets merk Old Ducht; zwarte da mesfiets, merk Saturnus; zwarte her enfiets, merk Lokomotief, frame nr. 518450. Voor inlichtingen kunt U zich tij dens kantooruren wenden tot de admi nistratie van gemeentepolitie Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84888, tst. 224. In de maandelijkse aktie van haarmode Leo Nooijen is de eerste prijs in de maand juli ten deel gevallen aan Mej. M. Verhaeg, Gebr. V. Doornelaan 64 Horst, (le prijs) een geheel verzorgde weekendreis voor twee personen naar Parijs. 2e prijs een gratis maandabbonne- ment Mevr. A. Cuppen Kranestraat 32 Horst. 3e prijs een 50% kortingskaart geldig voor een maand. H. Maessen, Laurahof 3 Venray. 4e prijs een 25% kortingskaart geldig voor een maand, mevr. Y Corzilius Oostsingel 20 Venray. 5e prijs een 10% kortingskaart geldig voor een maand. T. Vollenberg, Buskensven 1 Oostrum. Alle prijswinnaars hebben intussen bericht ontvangen. Kanskaarten voor de maand augus tus zijn weer bij iedere behandeling gratis beschikbaar. WEEKEND 15 EN 16 AUGUSTUS ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiéntcn van W. Bloemen, R.E. Gabeler. T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: J. WITTGEN Langstraat 76, lel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck Keizer, F. Schmeetz. T. van Thiel, D. Vcrcauteren en J. de Vocht: F. DF MUINCK-KFIZFR Palersstraat 60, tel. 88800 DR. KEUZER Van Beurdenweg 10, Ysselstevn lel. 04785-777 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 Van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN R A Y-YSSELSTEY N Voor spoedeisende gevallen uitslui tend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN JR., tel. 82557 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN A RTSENPRA KTIJ K M.J. van Winden E.M. Ruymbeek J.M. van Winden Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak J.C.H. VAN NOORT Stationsweg 13, lel. 81336 DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak M. LOONEN Mgr. Hanssenstr. 42, tel. 82690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. Raay- makers, Mevr. Stevens, Mevr. Tigge- loven en Mevr. Vermazeren. MEVR. STEVENS Merseloseweg 23, lel. 81152 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr, Stevens en Mevr. Tiggcloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrij dag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGKLOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's avonds lussen 6 en 7 REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorge ven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 12.00-12.30 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uit leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik z.s.m. terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnast iek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en klcuterburcau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweerl" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 11.30-12.00 uur. en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273 of 85900 Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woens dag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. Telefoon 04785-492 GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5. Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tol 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, lel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM. LIMAG.AS en WML Past. Wijnhovenpark 1, 5801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NVIH COC afd. Venray Vragen m.b.t. homoseksualiteit? Postbus 316 5800 AH Venray Tel. 10487 RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in wijkcentrum DE KI OSK in hel Brukske. Eerst tel. afspraak maken te Tilburg Tel. 013-350315 ^SlÉiis •,«55 'J i Maandagnamidag heeft de gemeente Venray in samen werking met Asepta Delft en het Ingenieursbureau Oranje woud in totaal 25 ha dennebos vanuit de lucht „bemest" met een magnesiumoplossing waardoor het verval van onze bossen (tijdelijk) wordt stopgezet en herstel van de nu al geelbruine dennenaalden zal plaatsvinden. Dat althans zijn de verwachtingen van deze vrij unieke proef, die zich voor lopig beperkte tot enkele bospercelen langs de Bakelse Dijk in Merselo en aan de Paardenkopweg in Ysselsteyn. Volgens het Ingenieursbureau zullen de dennenaalden veel eerder profijt van dit soort bemesting hebben dan middels de meer gebruikte grondbemesting. Overigens sluit men he lemaal niet uit, dat in de nabije toekomst zowel vanuit de lucht als via de bodem bemesting nodig zal zijn. Over een maand moet men de resultaten al kunnen zien, aldus een woordvoerder van het Ingenieursbureau. Wethouder Claessens vertelde ons er het fijne van.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 3