Op avontuur door het Verre Oosten Afsluiting van gas en water bij faillissement Huisdieren en vakantie TOON VAN DE PASCH STAPT UIT CDA FRAKTIE VIERLINGSBEEK Blaaskapel Leunen werkt aan Heimatabend Hollandse Nieuwe (vers van het mes) VISHANDEL PETER THIELEN Grotestraat 101 - Venray TWEE HOOFDAGENTEN GEWOND In de nachi van dinsdag op woensdag zijn er moeilijkheden ontstaan tijdens de Vredesfeesten in Vredepeel. De drie hoofdagenten van Venrays politie welke ter plaatse kwamen, konden de problemen van de vechtpar tij niet de baas en vroegen assistentie van de rijkspolitie in het Brabantse. Toen die gearriveerd was trad men met gebruikmaking van de wapenstok zodanig op, dat ook het verzet tegen de politie gebroken werd. Twee hoofdagenten van de Venrayse politie werden daarbij licht gewond. Een van hen moest medisch behandeld worden. Er werden nog geen arrestaties verricht. Het staat wel vast, dat de vechtende jongeren uit de omgeving kwamen. Drank is vermoedelijk de oorzaak geweest dat de Vredesfeesten dit rumoerig slot kregen. AUTO IN SLOOT Aan de Zeilbergweg onder Ysselsteyn werd een personenauto total loss in een sloot aangetroffen. De auto bleek toe te behoren aan een 20-jarige inwoner van Sevenum. Die verklaarde 's morgens omstreeks 05.30 uur van de weg te zijn geraakt door verblinding van een tegen ligger. Die tegenligger is nog onvind baar. Mogelijk kunnen getuigen het ver haal van de bestuurder bevestigen. BROMFIETSERS GEWOND Het niet verlenen van voorrang door een Venrayse autobestuurster op de kruising Stationsweg-Mgr. Hanssen- straat te Oostrum aan een 16-jarige bromfietser uit Meerlo, was er oorzaak van dat bromfietser en duopassagier ten val kwamen en met verwondingen naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. Na onderzoek en behandeling konden beiden naar huis Een 15-jarige bromfietser gaf op de Langstraat Blauwververstraat niet de vereiste voorrang aan een per sonenauto, bestuurd door een 29-jarige inwoner. De bromfietser werd bij de botsing licht gewond. ZIJSPAN RAMDE VERKEERSZUIL Een bestuurder van een motor met zijspan kon op de RondwegBrukskezijn voertuig niet in de juiste stand houden, bij het nemen van een bocht. De motor begon te slingeren en de zijspan botste tegen een verkeerszuil. De zijspan werd beschadigd en de verkeerszuil vernield. De bestuurder liep geen letsel op. Diverse gebakken vis VISHANDEL PETER THIELEN Grotestraat 101 - Venray Door de negentien rechtbanken in Nederland worden jaarlijks een paar duizend faillissementen uitgesproken. De faillietverklaringen betreffen niet alleen bedrijven. Ook particulieren, die hun schulden niet langer kunnen betalen, worden regelmatig failliet verklaard. Veelal gaat het daarbij om eenmanszaken, waarvan de eigenaar persoonlijk aanspra kelijk is voor alle schulden. Maar ook gezinnen krijgen tegenwoordig nogal eens te maken met een faillissement. Om failliet verklaard te worden moet men volgens de wet verkeren in 'de toestand van te hebben opgehouden te betalen'. Iemand verkeert niet zomaar in die toestand. Enerzijds moet hij absoluut niet meer in staat zijn aan zijn schuldeisers te voldoen, anderzijds moeten er minimaal twee schuldeisers zijn. Een van de twee kan in een verzoekschrift aan de rechter vragen het faillissement uit te spreken. Tevens kan de schulde naar zelf zijn faillissement aanvragen. HANDELINGSONBEVOEGD DE Rechtbank spreekt in een vonnis het faillissement uit en benoemd een cura tor en een Rechter-Commissaris, die voornamelijk toezicht moet houden op de afwikkeling van het faillissement door de curator. Na faillietverklaring is men handelingsonbevoegd. Dat bete kent dat men geen enkele rechtshande ling met een (mogelijk) financieel ge volg meer mag verrichten, zoals (ver-)- kopen, (ver-)huren, schenken e.d. De gefailleerde mag nergens meer over beschikken. Alles loopt via de curator. De curator is een advocaat, die tot taak heeft gekregen als een soort beheerder en bewaarder van de spullen van de gefailleerde op te treden. Bovendien moet hij voor de vereffening zorgen, d.w.z. de goederen van de gefailleerde verkopen en diens vorderingen innen, waarna hij de totale opbrengst verdeelt onder de schuldeisers. Alles loopt via de curator. Zelfs de post, ook gewone privé-correspondentie, gaat eerst naar de curator. Verder kan hij bepaalde eigendommen verzegelen. En hij bepaalt hoeveel geld de gefail leerde en zijn gezin krijgen om in het noodzakelijke levensonderhoud te voorzien. Slechts enkele inkomsten, waar onder de meeste sociale uitke ringen, blijven buiten het algemene fail lissementsbeslag. Daarover mag de ge failleerde dus blijven beschikken. Beëindiging ANDERS dan veel mensen schijnen te denken, ismen na een faillissement nog niet van alle ellende af. Voorzover er (gedeeltelijk) onbetaalde schulden overblijven, worden deze niet kwijtge scholden. Integendeel, ze blijven ge woon staan. Tenzij er een faillisse mentsakkoord tot stand komt. Dat is een akkoord tussen de gefailleerde en de gezamenlijke schuldeisers, waarbij laatstgenoemden genoegen nemen met een gedeeltelijke betaling van hun vorderingen en het restant kwijtschel den. Zo'n akkoord is bindend voor alle schuldeisers; er blijven dus geen schul den staan. Bij de andere twee manieren, waarop een faillissement kan eindigen, echter wel, zoals gezegd De wijze van beëindiging, die volgens de wet de gangbare moet zijn, is de genoemde vereffening. Daarbij worden alle bezit tingen verkocht, waarna de opbrengst volgens een bepaalde verdeelsleutel onder de schuldeisers wordt verdeeld. De derde beéindigingswijze - die in de praktijk het meeste voorkomt - is de opheffing bij gebrek aan baten. In dat geval is er voor de schuldeiser niets te halen en als er wel wat geld beschikbaar is. dan gaat dat naar de curator (salaris) en naar de fiscus (die in de meeste fail lissementen de belangrijkste en meest bevoorrechte schuldeiser is). Ook hier geldt: wat niet betaald is. blijft staan Tot zover enkele algemene opmerkin gen over het faillisement. Interessant in deze is of en in hoeverre bepaalde schuldeisers zichzelf een feitelijke pre ferentie (bevoorrechte positie) weten te verschaffen Vooral schuldeisers met een bepaalde machtspositie zullen pro beren in geval van faillissement van hun schuldenaar van die machtspositie ge bruik, c.q. misbruik te maken. Zo'n schuldeiser is bijvoorbeeld de leveran cier van water en gas. Hij kan de gas- en watertoevoer afsluiten als de schulde naar niet betaalt voor de leveranties. Dat deed zich ook voor in een tot aan de Hoge Raad uitgevochten geschil tussen de Veluwse Nutsbedrijven N.V. en een curator te Ede. Voorbeeld DE heer B., wonende te Lunteren. was op 17 maart 1977 failliet verklaard, na dat hem bijna een half jaar eerder sur- céance (uitstel) van betaling was ver leend. Het nutsbedrijf had voor de sur- céanceverlening door de Rechtbank een vordering op B. openstaan van f 543,31. Het nustbedrijf eiste van de Arnhemse Rechtbank een z.g. verkla ring in rechte, dat het bevoegd was de levering van gas en water te beëindigen zolang die vordering niet zou zijn be taald. Decuratorin het faillissement van B. en het nutsbedrijf waren overeenge komen dat de levering tijdens surcéan- ce en faillissement doorgang zou vin den en dat deze volledig zou worden betaald. Het geschilpunt betrof dus al leen de nog openstaande vordering van f543,31De Veluwse Nutsbedrijven N.V. beriep zich op een bepaling uit haar algemene leveringsvoorwaarden, waar in stond: 'Onverminderd het bepaalde in andere artikelen, is de directie be voegd, de levering van gas en/of water aan afnemers te onderbreken of te beëindigen, indien de verbruiker een schuld, uit welke hoofde dan ook, aan de vennootschap of aan een ander Nederlands gas-, water- of elektrici teitsbedrijf. met binnen de daarvoor gestelde termijn betaalt'. De Veluwse Nutsbedrijven N.V. had geen succes met haar beroep op de algemene voorwaarden. Zowel door de Rechtbank als door het Hof te Arnhem en de Hoge Raad (20 maart 1981werd de genoemde vordering afgewezen. De Hoge Raad stelde voorop dat het recht om verdere leveranties van gas en water op te schorten zolang eerdere leveran ties niet zijn betaald 'in beginsel ook kan worden uitgeoefend in geval van faillis sement van de wederpartij en met het doel om betaling te verkrijgen van een oude - dit is een vóór de faillietverkla ring ontstane - schuld'. De curator moet dan het belang van de gefailleerde bij voortzetting van de leveranties afwegen tegen het belang van een gelijke be handeling van de schuldeisers. DE Hoge Raad hechtte in dit geval groot belang aan het feit dat het hier ging om voorziening in de eerste levensbehoeften en dat het nutsbedrijf een wettelijk be schermde monopoliepositie in nam. Daarom maakte hij een uit zondering op bovengenoemde hoofdregel voor een geval als dit, waarin de gefailleerde en zijn ge zin in hun eerste levensbehoeften dreigden te worden getroffen: 'In een dergelijk geval komt het nuts bedrijf de bevoegdheid tot afslui ting wegens een onbetaald geble ven schuld van vóór de faillietver klaring niet toe'. De onbetaalde gas- en waterrekening kwam dus voor rekening van het nutsbedrijf. De heer B. en zijn gezin hoefden niet op een droogje en in de kou te zitten... De vakantie is weer in aantocht. Voor ons een heerlijk iets om naar uit te kijken, maar voor onze huisdieren is dit helemaal niet zo'n leuke tijd. Wat voor 'n opvang u ook regelt, hij wordt toch meestal uit z'n vertrouwde omgeving gehaald. HONDEN Een hond kan niet alleen thuis blij ven, voor een dagje is dat nog wel mo gelijk, maar anders moet hij mee op reis. Informeer in dit geval van te voren even of hij wel welkom is op uw vakan tieadres. Gaat uw hond naar het buitenland, ga van te voren even na of hij het betreffende land in mag. Ook moet u nagaan welke entingen verplicht zijn. vraag dit even na bij uw dierenarts of bij de A.N.W.B., in ieder geval moet uw hond ingeënt zijn tegen hondsdolheid en wel 30 dagen voor u op vakantie gaat krijgt u hiervoor een certificaat dat u bij u dient te hebben. Als u niet zeker weet of er ter plaatse goed hondenvoer te krijgen is, neem dan een voorraadje mee. Neem vooral voldoende water mee voor onderweg en stop regelmatig om uw hond even uit te laten. Als uw hond tijdens de vakantie bij vrienden kan of iemand komt in uw huis om voor de hond te zorgen is dit een prima oplossing. Doe uw hond wel een halsband om met het adres waar hij op dat moment verblijft. Het is ook het beste om af te spreken de hond uit te laten aan de riem; aangeraden wordt de hond te laten tatoeëren en te voorzien van een dierenpaspoort; een snelle opsporing bij weglopen is dan mogelijk. Een andere mogelijkheid is om de hond naar een pension te brengen. Zorg hier ook op tijd voor de nodige entingen; ook verplicht is een dierenpas poort en de hond moet getatoéerd zijn. De goede pensions zijn de zomer maanden meestal snel vol, dus zorg er voor op tijd te reserveren. De kosten liggen meestal rond de 10 a 15 gulden per dag. KATTEN Over het algemeen kunnen katten het best in hun eigen omgeving blijven. Het best voor de kat is als iemand bij hem in huis komt, als u buren of ken nissen bereid vindt tweemaal per dag eten en drinken te geven en vooral ook de nodige aandacht geeft. Ook voor katten zijn er persions. Ook hier geldt op tijd laten inenten, tenmin ste 3 weken van te voren en ten hoogste een jaar van te voren. De kosten zijn ongeveer 7.50 per dag, ook hier telt weer bespreek ruim op tijd. Katten kunnen ook mee op reis, hoe wel ze het liefst thuis blijven. U moet dan wel goed opassen dat ze niet weg loopt, dus de kat binnen houden of aan een halsbandje. Dit moet u echter wel uitproberen voor u op vakantie gaat, want de kat vindt dit over het algemeen niet zo'n succes. Informeer ook weer even van te voren welke inentingen ver plicht zijn. VOGELS, KONIJNEN, CAVIA'S etc. [kleine huisdieren] Ook deze huisdieren moet u goed ver zorgd achterlaten. Als iemand ze dage lijks eten ^n drinken kan geven en regelmatig het hok kan verschonen kunt u deze huisdieren rustig alleen thuis laten. Zorg er echter wel voor dat de kooi niet direct in de volle zon staat. U kunt ze natuurlijk ook bij iemand onder brengen, laat ze echter nooit aleen thuis met een flinke voorraad eten en drinken als u langer dan een dag weggaat. Het drinkwater bederft en de meeste dieren eten dan te veel achter elkaar. VISSEN Voor vissen geldt in grote lijnen het zelfde als voor de kleine dieren; voeren dient regelmatig te gebeuren in beperkte hoeveelheden, minstens eenmaal per dag. Als u langer dan twee weken weg gaat, is het raadzaam om instructies achter te laten voor het onderhoud van hel aquarium. WAAR U ZEKER AAN MOET DENKEN Regel tijdig verzorging of onderdak voor uw huisdier. Wacht niet tot de dierenpensions vol zitten. Zorg tijdig voor de nodige inentin gen (honden, katten),. Uw dierenarts kan u vertellen welke vereist zijn. Laat uitgebreide instrukties over uw dier achter voor de verzorger, zoals: voedingsgewoonten, gedrag, eigenaar digheden. Laat uw vakantieadres achter en als dit niet bekend is, het adres van familie of kennissen die in geval van nood kunnen handelen. Laat het adres van uw dierenarts achter. Voorzie honden en katten van een halsband met naam van de eigenaar, het adres en het logeeradres als ze elders zijn ondergebracht. Hopend dat u wat aan deze tips heeft, wensen wij u en uw huisdier een prettige vakantie toe. Zet uw huisdier niet op straat, als u met vakantie gaat. AUTO RAAKTE VAN DE WEG AF Door tot nog toe onverklaarbare oor zaak geraakte een personenauto op de Puttenweg te Ysselsteyn uit de juiste koers. Via de rechtse wegberm en het daar gelegen fietspad, schoof de auto naar de andere kant van de weg, waar hij in een sloot tot stilstand kwam. De Venlose bestuurder moest voor behan deling naar het ziekenhuis worden ver voerd, maar kon later naar huis worden overgebracht. Omdat de bestuurder militair is, werd het verdere onderzoek in handen gesteld van de Koninklijke Marechaussee. BIG AAN DE WANDEL Op de Albionstraat werd een big van ongeveer 20 kilo zwervend aangetrof fen. Omdat de politie voor dergelijke dieren geen ruimte heeft op het politie bureau, werd het dier elders onderge bracht. De big was kennelijk niet voor een barbecueavond bestemd, want de eige- naarkwam zijn ontsnapte varkentje op hel opvangadres ophalen. DIEFSTAL VAN AANHANGWAGENS Van een afgesloten terrein, bij Janslust aan de Deurneseweg, werd een aanhangwagen ter waarde van 1200,— gestolen. Het slot van de omheining was geforceerd. Ondanks dat een aanhangwagen met een ketting was vastgelegd aan een boom, aan het Vosseven, werd hij toch door 'n onbekende gestolen. De waarde van deze aanhangwagen is 400, Een ding staat vast. Op zondag 9 au gustus zullen Frank Kronenberg uit de Eindstraat en zijn vriendin Carla Groen uit het Noordhollandse Uitgeest, op Schiphol in het vliegtuig naar Moskou stappen. Maar alles wat er in de elf maanden daarna gaat gebeuren, is voor hen nog een groot vraagteken. Frank en Carla zijn van plan om via Moskou, Peking, Hong Kong, Tibet, India, Pakistan en Israël over een klein jaar in Nederland terug te keren. Het wordt niet zo maar een vakantie reis. Dit reislustige paar (ze hebben el kaar in Israël leren kennen) wil meer van de wereld zien en er meer van leren. Daarom willen zij het onbekende van het Verre Oosten trotseren om volgend jaar moe, maar zeker voldaan, weer thuis te komen. REISSCHEMA Het reisschema van Frank en Carla ziet er ongeveer als volgt uit. Op 9 augustus vertrekken zij naar Moskou. Een week lang zullen zij met de Trans Siberië Express van Moskou naar Peking reizen. Vandaaruit probe ren ze in zes weken Hong Kong te berei ken, dwars door China heen. ÏIj Hong Kong willen ze twee weken bliiven om dan naar Tibet te reizen. december hoopt het reislus{$f& dan in India te arriveren waar ze tot en met maart volgend jaar zullen rondreizen. Daarna volgt een verblijf van zes weken in Karachi (Pakistan) om dan via Israël in juli terug te keren in Nederland. WINKEL VAN SINKEL Zoals gezegd, dit wordt niet zomaar een vakantie. Beiden hebben een jaar lang gewerkt om deze reis zo goed mo gelijk te bekostigen. Toch zullen ze on derweg ook af en toe de handen uit de mouwen moeten steken. Niet alleen voor het goed, ook voor het goede doel. In overleg met pater van der Sande, van de Winkel van Sinkel, zullen zij in India enkele aldaarlopende projekten van de Winkel van Sinkel bekijken en daarover verslag uitbrengen. Ook zullen zij bekijken welke projekten de Winkel van Sinkel eventueel kan ondersteunen. Pater van der Sande, en ook zuster Servaas, die hem met de Winkel van Sinkel helpt, genieten in India zo'n be kendheid dat zij overstroomd worden met aanvragen voor financiële bijdra gen. Frank en Carla zullen de pater zo goed mogelijk proberen te adviseren over het eventueel ondersteunen van be paalde projekten. Het zijn overigens niet alleen projek ten, waar geld voor gevraagd wordt. Zo js er bijvoorbeeld ook een straatarm jneuje jnei.eeo briljante geest; zonder g'Wjfzalzij ëcjffer nftt verder kunnen le- Het raadslid Toon van de Pas uit Overloon, de grote winnaar van de laat ste gemeenteraadsverkiezingen voor de gemeenteraad van Vierlingsbeek, heeft schriftelijk aan de CDA-fraktie laten weten niet meer aan het fraktieberaad van het CDA deel te nemen. Zowel het bestuur van het CDA als het provinciaal bestuur hebben alle mogelijke pogingen gedaan om de heer van de Pas op zijn genomen besluit te doen terug komen. Bij de aanvang van de raadsperiode had de heer van de Pas bepaalde verwachtingen hij was vroeger, enkele raadsperiodes wethouder om als wethouder terug te keren, maar de raad besliste anders. De raad benoemde de heer van de pas wel in twee raadscommissies. Dat niet- raadsleden ook zitting konden nemen in diverse raadscommissies werd door de fraktie ondersteund. Dat was een wens van de heer van de De fraktie heeft middels een brief aan de heer van de Pas gewezen op artikel 5 van de bewilligingsverklaring welke door hem is ondertekend en welk artikel als volgt luidt: „dat hij gekozen tot lid van de gemeenteraad in fraktieverband zal samenwerken met andere raadsleden die op de lijst zijn benoemd, bereid zal zijn de fraktie goed te laten funktione- ren door gezenlen tot eenduidige interpratatie van het programma te komen en dit uit te dragen." De heer van de Pas verblijft momenteel elders, wegens vakantie, maar heeft reeds te kennen gegeven zowel zij zetel in de gemeenteraad als zijn lidmaatschap van de raadscommis sies te blijven bezetten. Hij meent dat aan zijn kiezers ver plicht te zijn welke toen op een zo ongekende wijze hun stem op hem hebben uitgebracht. ZR. TRUUS LEMMENS Als alles voorspoedig verloopt, zullen Frank en Carla in april volgend jaar in Karachi aankomen. Daar zu.len zij zuster Truus Lemmens uit Oostrum hel pen bij haar zorg voor de verschoppelin gen van deze stad. Zr. Truus Lemmens geniet overigens een zeer grote belangstelling van jonge ren uit Nederland, vooral uit onze regio. Jaarlijks helpt een aantal van hen, haar bij haar werkzaamheden. Frank en Car la zullen daar ongeveer zes weken ver blijven, alvorens zij aan het moeilijkste gedeelte van hun reis komen. Door het door oorlogsgeweld ge teisterde Iran en via Turkije willen zij proberen Israël te bereiken. Een niet ge makkelijke en zeker niet ongevaarlijke expeditie. Zal deze route onmogelijk blijken, dan zal dit deel van de reis per vliegtuig afgelegd moeten worden. In Israël gaan zij een maand lang in een Kibboets werken. Dit is een leefge meenschap waar iedereen samen werkt om samen in het levensonderhoud te voorzien. In juli willen Frank en Carla dan terugkeren naar Nederland. Tijdens hun reis zullen zij, als de post aankomt, geregeld wat van zich laten horen. Ons weekblad is dan ook.voor nemens om hun ervaringen en belevenis sen te publiceren. INBRAKEN IN HET ZIEKENHUIS Uit een afgesloten kledingkast in een van de lokalen van het ziekenhuis werd uit de kleding van een personeels lid een portemonnaie met 135 gulden ontvreemd. Uit een afgesloten praktijkruimte van een specialist werden een 20-tal Eurocheques en 20 betaalkaarten ge stolen. Toegang tot het vertrek was met geweld verkregen. Uit een kleedlokaal van het zieken huis werd een polshorloge ontvreemd. Door middel van verbreking was toegang verkregen tot enkele lokalen van het St. Elisabethziekenhuis. Er werden geld en goederen ontvreemd van uit de kleedkamers in het Sousterrain. De kasten waren opengebroken. Uit een niet afgesloten omkleedruimte van de operatiekamers wordt enig geld vermist. Door middel van een valse sleutel zijn uit de kelderbox van een fiat aan de Bachstraat, drie tuinstoelen en een tele- visietalel ontvreemd. DRANK IN BESTUURDERS een 56-jarige autobestuurder uit Boekei kreeg van de Venrayse politie een rijverbod, toen hij in zijn auto wilde stappen. De politiemannen konstateer- den namelijk drankgebruik. Opvallend rijgedrag van een 37-ja- rige Venrayse autobestuurder was voor de politie aanleiding een onderzoek in te stellen. Het bleek' dat die bestuurder onder invloed van alcohol verkeerde. Hij moest de bekende proeven onder gaan en kon met een rijverbod en de aanzegging dat procesverbaal zal worden opgemaakt huiswaarts keren. KOE BRAK TWEE KEER UIT De politie moest tot tweemaal toe voor cowboy spelen voor dezelfde koe, welke op de Overloonseweg wandelde en een gevaar vormde voor het verkeer. In beide gevallen kon de koe, voordat er ongelukken waren gebeurd, in een weide worden gedreven. De eigenaar heeft te verstaan gekregen dat proces verbaal zal worden opgemaakt als de koe zich niet aan de regels houdt. OORLOGSTUIG Een door een bewoner van de Sche perstraat gevonden granaat werd door deskundigen van de politie met de grootst mogelij kè voorzichtigheid, in afwachting van de komst van de mannen van de EOD, veilig gesteld. Het is nog altijd dringend noodzakelijk alle oorlogstuig met de grootste voorzichtig heid te behandelen. Daarom, blijf er met de vingers van af, voordat er onge lukken gebeuren. INBRAAK IN BEDRIJF Via inklimming werd toegang verkre gen tot het bedrijf van Blitta aan de Maasheseweg. Door forcering van een deur kwamen de inbrekers in het magazijn. Daar werden twee volle gereedschapskisten en een tap- en boor machine gestolen: Dat alles ter waarde van enkele duizenden guldens. INBRAAK IN JEUGDGEBOUW Weer was met geweld toegang verkre gen tot het Peppelshuis aan de Oostsin- gel. Er werden ten nadele van een 24-jarige jeugdleider uit Heythuysen een koffer met fotoapparatuur ont vreemd. In 't koffer o.m. een fototoestel en 3 lenzen. Het geheel heeft een waarde van ruim 2000,—. INBRAKEN Tijdens de examens bleek er te zijn ingebroken in het opleidingsinstituut aan de Leunseweg. Uit 'n kantoor werd een radiorecorder ter waarde van 800 gestolen. Uit een afgesloten stal aan de Tunnelweg werd een brandblusser ge stolen. Toegang tot de stal was met ge weld verkregen. Door forcering van een raam aan de achterzijde was toegang verkregen tot een woning aan de Mgr. Nolens- straat. De gehele woning was doorzocht maar er bleek weinig van waarde te zijn ontvreemd. Ook was met geweld toegan ver kregen tot een afgesloten kelderruimte van een fiat aan de Veltumse Kleffen. Alles was overhoop gehaald, maar van waarde wordt niets vermist. De breek- schade bedraagr echter 500, Het organiserend commite van de Blaaskapel uit Leunen is volop bezig met de laatste voorbereidingen van de Heimat-abend en de Blaaskapellen- show. Deze evenementen zullen dit jaar weer plaatsvinden in de feesttent bij Cafe Martens aan de Albionstraat. De daarvoor vastgestelde dagen zijn: zaterdagavaond 15 augustus a.s. Heimat-Abend/ Zondagmiddag 16 au gustus a.s. Blaaskapellenshow. Daar dit het laatste weekend van de vakantie is heeft het commite gedacht aan een vrolijk Tiroler weekend, daarom zullen zaterdagavond op de Heimat-abend optreden: de Twisse Blaozers uit Westerbeek en de Egelanderkapel de Stoelenmatters uit Oirschot. De Twisse Blaozers zijn bij de muziekliefhebbers wel bekend om hun Beierse muziek en al zich presenteren aan het publiek met een echt Oostenrijks snapsje uit een speciaal Oostenrijks kruikje. Zo zal dan iedereen die nog nooit in Oostenrijk is geweest zich toch een beetje in die sfeer kunnen verplaatsen. Dit hele Tiroler gebeuren zal op zaterdagavond 15 augustus om kwart over acht beginnen. De Blaaskapellenshow op zondag middag 16 augustus begint om 13.00 uur. Hieraan zullen 3 bekende blaaskapellen deelnemen o.a. De Hcidemuzikanten uit Deurne, De Kranenkapel uit Kronenberg, D'Omme- laers uit Ommel. De toegang voor beide dagen is'geheel gratis. hun show daar om heen. De Stoelenmatters, wel bekend van hun LP en diverse singles, die regelmatig te horen zijn op Radio Brabant, zullen die avond voor het klapstuk zorgen. Naast de uit 20 muzikanten bestaande kapel zullen er nog enkele dames geheel in Tirolerstijl

Peel en Maas | 1987 | | pagina 5