OPNIEUW VEEL WERK AAN DE WINKEL Vijftig jaar paardensport in Leunen Ók WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Peel en Maas Na de bouwvakvakantie tijdens de Venrayse kermis Kleurwedstrijd Grote Kerk Champignon paddestoel receptenwedstrijd Ysselsteynse fietscrosser- Europees- kampioen HILHOÉÜ Werkgroep Woonlasten protesteert DONDERDAG 23 JULI 1987 Nr. 30 HONDERDENACHTSTE JAARGANG 3 PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B V. - VENRAY GROTESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 31 ct. per mm - ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR f 13,00 UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING BUITEN DE REGIO f 18.00 Wij vestigen er nu reeds Uw aandacht op, dat Peel en Maas traditiegetrouw in de kermisweek niet zal verschijnen. Op donderdag 6 augustus a.s. zult U het dus zonder Uw weekblad moeten doen. Speciaal onze adverteerders en degenen die het verenigingsnieuws verzorgen kunnen dus hun bijdrage nog kwijt in Peel en Maas van komende week, donderdag 30 juli. 10 JAAR RESTAURANT In de Keulsche Pot foundue-, gourmet- en specialiteiten- restaurant. nu met uniek terras Voor informatie of reservering: TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON Vorige week zaterdag was er een klein feestje in hel parochiezaaltje van de Grote Kerk. Uitgenodigd waren, met hun ouders, de kinderen, die een prijsje hadden gewonnen in een kleurwedstrijd in het kader van de akties rond de restauratie van de Grote Kerk. Bestuursleden van de Stichting, die deze akties verzorgt, waren eveneens aanwezig. De prijzen, die gratis ter beschikking werden gesteld, werden uitgereikt door Deken Buschman, na een heel toepasse lijk en onderwijzend toespraakje („Denk je, dat de Grote Kerk ouder is dan jullie vader?") Een deskundige jury vond de werkstukken van de volgende kinderen de beste: Daniëlle Baltissen (4 jr.), Ka trijn van Baar (5 jr.), Willem Koenen (6 jr.), Alex Ebberink (7 jr.), Mario Jcp- niskcns (8 jr.), Marieke Loeffen (8 jr.), Mark van Mil (9 jr.), Jeanette Hermsen (11 jr.) en Luc Kusters (11 jr.). Vandaag begint voor Zuid-Nederland de bouwvakvakantie. Daarmee gepaard gaande sluiten ook vele andere bedrijven voor een, twee of drie weken hun deuren, om te genieten van een welverdiende vakantie. Het is nog niet zo heel lang geleden, dat het helemaal ondenkbaar was, dat een bedrijf drie weken aan een stuk stil kwam te liggen. Hoe zou men immers al het werk klaar kunnen krijgen en wie zou dat niksdoen wel moeten betalen..? De tijdens zijn intussen wel veran derd. Niet alleen is het mogelijk dat we drie weken de overall (voor zover we die nog dragen) aan de kapstok kunnen laten hangen, maar zijn we bovendien van een 48-urige werkweek (of meer) terug gezakt naar 36 uren per week. Sociale verworvenheden waar we gelukkig mee mogen zijn, maar ook heel zuinig Maar, half augustus zal ons wereldje weer „normaal" moeten gaan draaien, want er is nog volop werk aan de win kel. We hebben geprobeerd op een rijtje te zetten wat ons in Venray in de komende vier, vijf maanden nog allemaal aan aktiviteiten te wachten staat. Het is een behoorlijk lange was lijst geworden. WEGENBOUW Ondanks, dat de gemeente veel te weinig geld beschikbaar heeft voor het onderhoud van bestaande stralen en wegen, moeten er in diverse uitbrei dingsplanner. evengoed nieuwe projek- ten worden uitgevoerd. In Landweert bijvoorbeeld worden in plan 2 de wegen voorzien van een definitieve deklaag. Bovendien worden er bij de nieuwe school aldaar 'n aantal parkeerplaatsen aangelegd. In plan Burggraaf, met name in de nieuwe wijk in aanbouw genaamd Selier parallel met de Noordsingel, is de nieuwbouw al zover gevorderd dat men binnenkort de eerste bewoners kan verwelkomen. Dus moeten er de straten met parkeerhavens etc. ook in orde zijn. Ook dit karwei staat na de bouwvak vakantie op het programma. Is die klus geklaard, dan moet het wegenbouwbedrijf even de Noordsingel oversteken om daar, langs de Hoeveweg en Akkerweg, in het nieuwe woongebiedje straten te beklinkeren. Ook in de Bleek wordt een eerste stukje straat beklinkerd, namelijk De Omloop (de achterom tussen Henk Smits en Schols aan de Schoolstraat). Verder zijn er nog rioleringswerk zaamheden en terreinverhardi.igen uit te voeren op het industrieterrein De Hulst, terwijl in plan Westeinde de laatste nieuwe straat (Lidwinahof) ook verhard moet worden, nadat de riole ringswerkzaamheden etc. er hebben plaatsgehad. SCHOOLSTRAAT De grootste en omvangrijkste wegenbouwklus vindt de komende drie maanden plaats in de Schoolstraat. Reeds eerder berichtten wij daarover, dat het gedeelte tussen Hoenderstraat en Jan Hensenstraat een nieuwe riolering krijgt en van een nieuwe be straling met bijbehorende aankleding wordt voorzien. Het hele karwei, dat per 1 november a.s. gereed moet zijn, wordt praktisch in twee fasen aangepakt. Men begint op de kruising Schoolstraat-Marktstraat- Hoenderstraat tot en met de splitsing van de Schoutenstraat. Na circa drie weken kan men dat gedeelte al weer opnieuw gaan beklinken, waarbij men gemakshalve bij het Schoutenstraatje begint. Tegelijkertijd begint dan ook het grondwerk voor het gedeelte van de Schoolstraat tot en met Electro Martens. De gemeente zal alles wat mogelijk is doen, om de bereikbaarheid van de Schoolstraat-winkels zoveel mogelijk te waarborgen. Zo zullen de loopschotten - Deze maand is het 50 jaar geleden dat in Leunen de ruiterclub werd opgericht. Dat jubileum wordt de komende weken met enige festiviteiten gevierd. Allereerst wordt er morgen, vrijdag 24 juli van 20.00-21.30 uur, een recep tie gehouden in de feesttent, welke is geplaatst op het terrein van P. Hezen, aan De Hoef (tussen Brevennenweg en Overbroekseweg). Verder is er dan a.s. zonjag 26 juli een groot pony-concours, waaraan 900 pony's deelnemen, dat reeds om 10.00 uur begint met individuele dressuur en pony-spelen, gevolgd door de steeds zeer interessante nummers springen en dressuur. Omstreeks 14.00 uur vindt dan het défilé en de officiële opening plaats, door wethouder J. van Oers. Tijdens het défilé wordt ook de uitslag bekend gemaakt van de onlangs gehouden kleurwedstrijd. De prijsuitreiking vindt plaats in de feesttent. Vanaf 15.00 uur de slotnummers springen, zowel op 't hoofdterrein als op parcours 2. Na afloop daarvan bekendmaking van de prijzen en de uit reiking van de prijzen. Tot zover de feestviering voor de pony-rijders. De ruiters van „de grote paarden" komen de daarop volgende zondag, 2 augustus, aan de beurt, in een groot jubileum-concours, met deelne mers uit Noord-Brabant en Limburg. Hoogtepunt daarbij zal dan ongetwij feld zijn, het nummer 8-tallen-zwaar. De jubilerende vereniging moet het dan opnemen tegen bekende ruiters uit Aarle-Rixtel, Gemert en Meerlo. Evenzeer zal de belangstelling uitgaan naar de diverse springnummers en het „speel-uw-spel". Uiteraard komen wij daar volgende week nog nader op terug. GESCHIEDENIS Als met zovele verenigingen is de ge schiedenis van Rijvereniging Ons Genot niet van dag tot dag bijgehouden en be waard. Toch weel men te vertellen dat de oprichting in 1937 duidelijk bedoeld HYPOTHEKEN VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 vanaf 6.80% - 10 jaar vast 7.35% - 15 jaar vast was als een vrijetijdsbesteding van de jonge boeren. De naam welke men aan de nieuwe ruiterclub gaf, was; „de Cowboys". Er werd voornamelijk gereden met trekpaarden en enkele hitten. De aktiviteiten bleven beperkt tot enkele onderlinge wedstrijden. Zo hield men bijv. tijdens de vastenavond het Genkrijden. Dat was een oud volksver maak. waarbij de ruiters de ingezeepte kop van een gans moesten proberen af te trekken. Tijdens de oorlogsjaren kwamen alle verenigingsaktiviteiten op last van de bezetter stil te liggen. Zodoende was er voor de nog jonge ruiterclub weinig te doen, maar in 1946 zetten men weer alles op alles om de vereniging opnieuw van de grond te krijgen. Begonnen werd met een naamsveran dering. De Cowboys verdwenen en Ons Genot kwam er voor in de plaats. Lang zaam maar zeker werden er overal meer en meer concoursen georganiseerd en behaalde Ons Genot regelmatig succes sen. Ook op Bondsconcoursen streed men niet tevergeefs om de kampioen- titels op de verschillende onderdelen, met name ook op de KNB-kampiocn- schappen vorig jaar te Wanroy, waar bijgaande foto gemaakt werd. moeten voorkomen dat het winkelende publiek door het losse zand moet dabberen. Desondanks rekent men op alle begrip voor de moeilijkheden die er ongetwijfeld voor het publiek en de winkeliers zullen ontstaan. Nieuw in de Schoolstraat-bestrating wordt de kuntstofvoeg tussen de klinkers. Een in ons land op een derge lijke oppervlakte nog niet toegepaste methode, welke echter in Duitsland uit stekend bevalt en naast een mooi aanzien ook nog „vriendelijk" is voor de naaldhakken van de dames. Maar intussen valt er nog geen zinnig woord te zeggen over de reconstructie van het Schoolstraat-gedeelte tussen Henseniusplein en Jan Hensenstraat. Men hoopt van gemeentewege dat het volgend jaar dit werk ter hand kan worden genomen en zo mogelijk tegelijkertijd de reconstructie van het schouwburgplein.... Heeft men voor de Schoolstraat de medewerking nodig van de aanwonenden; voor de reconstructie van het schouwburgplein wenst de ge meenteraad én Het Winkelcentrum ook een vinger in de pap te hebben. RIOLERINGSWERKZAAMHEDEN Met de aanleg van riolering in de nieuwbouwwijken van Venray en de hierboven geschetste reconstructie in de Schoolstraat, is men er nog lang niet. Het is bekend dat er in Venray ruw weg gezegd tussen de singels nog ruim 4500 meter oude riolering, anno 1928, in de grondligt. Heel wat meters daarvan verwerken intussen ook de afvoer van de nieuwe wijken en daar zijn ze feitelijk veel te klein voor. Bin nen „afzienbare tijd" zal die oude riolering vervangen moeten worden. Dat wordt een miljoenen klus, waarmee we ongetwijfeld de eeuwwisseling nog wel zullen halen. We mogen daar in de komende maandfeii -wel meer nieuws over verwachten, want b. en w. hebben aan de raad beloofd met een riolerings plan op tafel te komen. Intussen hebben alle kernen van de Venrayse kerkdorpen riolering. Alleen de Vredepeel is buiten de boot gevallen, zoals met meerdere voorzieningen in de loop der jaren het geval was... Dat is niet altijd plezierig. Bijvoorbeeld de vorige week, toen het hemelwater met tonnen tegelijk naar beneden kwam. Men behoeft dan niet veel fantasie te hebben om te bedenken wat die water overlast daar betekent RECREATIE Op het gebied van de recreatie zou men de komende maanden ook graag enige aktiviteiten ontplooid zien, maar wethouder Claessens is daar niet erg optimistisch over. Zo zijn er nog steeds onderhandelin gen met Gedeputeerde Staten in Maastricht, over de ontgrondingsver gunning van de Witte Vennen in Oos trum. Zoals men weet, wil de firma Maessen uit Ysselsteyn daar een uitge breide camping met alles er-op en er-aan verwezenlijken, mits men het gebied mag ontgronden. En die vergun ning moet van Maastricht komen, want zonder een ontgrondingsvergunning kan men hel hele plan wel vergeten. Ook over Venrays „Stadspark", het Odapark valt momenteel weinig kon- kreets te zeggen. De herstelplannen liggen er: de Venrayse service-clubs willen zich er achter spannen, maar het financiële plaatje is nog niet rond. De noodzakelijke kap- en herplan- tingswerkzaamheden in onze bossen gaan gestaag door. Maar ook niet meer dan de noodzakelijke! Het bosbeheers- plan voor de komende jaren, dat enige tijd geleden aan onze gemeenteraad gepresenteerd werd, ligt ook bij minister Braks op zijn bureau. En al zit wethouder Claessens daar nog zo ach teraan; het verlossende subsidiërings woord is nog niet gevallen.... Voor de woningbouw in onze gemeente in de komende maanden^staat nog een groot aantal plannen op stapel. En dat niet alleen voor Venray-cen- trum! ook de kerkdorpen mogen o.i. niet klagen. In de sociale huursector heeft de Woningbouwvereniging de volgende plannen: - 38 woningen in Landweert, aan Klap roos en Kogeldistel; - 12 woningen aan de Langstraat, t.w. verbouw van de voormalige mare- chauseekazerne tot 5 woningen met rechts daarvan nogmaals 7 woningen; - 8 woningen in Oostrum en 4 woningen zowel in Leunen, Yssel steyn als in Castenray. Premiekoopwoningen A moeten er nog gebouwd worden in Landweert 1 en 2, samen 51 stuks. In Leunen komen er 6, in Oostrum 2, in Oirlo 12, in Merselo 2 en in Veulen 1. Eveneens komen er 2 premie A-wo- ningen te koop in De Bleek (aan de Schoolstraat). Deze woningen behoren feitelijk tot het totale verhuurcontin- gent van De Bleek, maar zouden door omstandigheden zo'n hoge hiiur moeten opbrengen, dat men daar geen heil in ziet.... Premie B-koopwoningen worden er 2 gebouwd in Ysselsteyn en 1 in Veulen; 2 woningen worden er gebouwd aan de Stationsweg, op de hoek van de Kruidenlaan en verder nog 11 in plan Landweert zelf. Als dat laatste gerealiseerd is, is plan Landweert 1 vol gebouwd. Tenslotte ligt er in Venray-centrum - op het terrein van de Gouden Leeuw - nog steeds een plan voor 52 woningen in de vrije sector. Het zijn de woningen die boven de te bouwen winkel en kantoorruimten van Berden-Meubelen gepland zijn. Maar aangezien met de bouw van die winkel en kantoren nog steeds niet begonnen is, ziet het er ook niet naar uit, dat deze woningen nog dit jaar gerealiseerd worden. GAS VOOR YSSELSTEYN Ook na de bouwvakvakantie wordt er, door Aannemingsbedrijf Klomp b.v., begonnen met de aanleg van 22 km gasleiding voor Ysselsteyn. Vanaf de Deurneseweg in Veltum wordt een hogedrukleiding gelegd naar de Rouw- kuilenweg, waar een verdeelkast zorgt voor de gasdistributie met middendruk- leiding via de Deurneseweg naar het kruispunt in Ysselsteyn en verder via de Midden Peelweg richting Vredepeel. Via de Rouwkuilenweg gaat ook een gasleiding naar de Ysselsteynseweg, met aftakking naar de Puttenweg, Paarden- kopweg, Moostdijk en richting Veulen, namelijk Eikenhofweg, Jaegerhofweg en Veulense Waterweg. Een zeer arbeidsintensief karwei, waaraan met drie ploegen tegelijk begonnen wordt. Vóór Kerstmis a.s. moet het werk opgeleverd worden. Bijna tegelijkertijd wordt een water- transportleiding gelegd vanaf Loohorst naar de hoek Jan Poelsweg - Puttenweg. Daarmee moet een verbin ding tot stand komen met het nieuwe waterpompstation in „Californië". Dat is dan een welkome aanvulling op de waterwinning Breehei, Boschhuizen en Lottum.... Aan de Champignoncampagne 1987 van de Streek VVV Noord en Midden Limburg, die wordt gehouden van 6 tm 13 seplember a.s. wordt weer een wedstrijd voor het orgineelste Champig non paddestoelgerecht verbonden Voor de drie beste en/of orgineelste recepten worden door het toeristisch be drijfsleven prijzen beschikbaar gesteld, waaronder een geheel verzorgd arrange ment voor twee personen in een hotel in Noord en Midden Limburg. De winnende recepten zullen aan de bezoekers van de Open Dagen op de zondagen 6 en 13 seplember aan de Vakschool voor de champignoncultuur in Horst worden uitgereikt. Deelname slaat open voor iedereen die niet op de een of andere wijze beroepshalve met koken of recepten schrijven bezig is. De recepten moeten voor 1 augustus 1987 worden ingezonden naar: Streek VVV Noord en Midden Limburg, Koningin- neplein 2. 5911 KK Venlo, tel. 077- 543800 waar men ook meer informatie kan krijgen over de wedstrijd. Een deskundige jury o.l.v. de chef kok van een befaamd Limburgs restau rant zal de recepten toetsen en de win naars selecteren. De prijsuitreiking vindt plaats op zondag 6 seplember a.s. in Horst. De prijswinnaars krijgen per soonlijk bericht voor 20 augustus a.s. Zoals men bij de sportberichten van de Venrayse fietscrossclub Flying Flies kan lezen, hebben de Venrayse fiets- crossers afgelopen weekend hoge ogen gegooid bij de Europese kampioen schappen in Houthalen (België). Zeer succesvol was daarbij Peter Stiphout (28) uit Ysselsteyn, die het Europees kampioenschap veroverde in de crui- sersklasse 25 t.m. 39 jaar, nadat hij vo rig jaar Nederlands kampioen werd. Het was voor de derde maal dat Peter deze titel veroverde. Eerder slaagde hij daarin al in 1984 en 1985. Vorig jaar was hij geblesseerd en moest de titel toen overlaten aan een Franse fietscros- ser, die later ook nog wereldkampioen werd, welke titel Peter ook in 1985 op zijn naam bracht. Bij de kampioenschappen van afgelo pen weekend werd die Fransman dan ook als onverslaanbaar beschouwd, maar men had duidelijk buiten de krachtmeting van Peter Stiphout gere kend, die er in slaagde zijn rivaal 20 cm achter zich te houden. Een groot succes, niet alleen voor Pe ter zelf, maar ook voor zijn clubtrainer Theo Claessens. Behalve op zijn crossfiets traint Peter wekelijks bij Sportschool Alsporti o.l.v. Stanley der Meer, waar hij ons vol trots de ruim 80 cm hoge trophee toonde. Peter had feitelijk niet op deze Euro pese titel gerekend, maar kreeg in de beslissende fase van de strijd onver wachte aanmoedigingen van Ysselsteyn se supporters, wat hem juist die „kick" gaf om er nog een extra schepje bove nop te leggen. Op 7, 8 en 9 augustus a.s. wordt in Orlando Florida de wereldkampioen schappen gehouden. Dat wordt een groots spektakel, want Amerika is de bakermat van het fieiscrossen, dat veel publiek trekt en waaraan de televisie ruime aandacht schenkt. Peter heet er zijn zinnen op gezet, aan die wereldkampioenschappen deel te ne men, maar schrikt toch wel van de kosten die daaraan verbonden zijn en die hij allemaal zelf moet betalen... Tenzij er sponsors zijn, die zijn finan ciële last willen verlichten. Een eerste stimulanspremie kreeg hij reeds toege zegd van de n.v. Metaalwarenfabriek Inalfa. Meerdere financiële hulp wordt zeer op prijs gesteld, om Peter in staat te stellen de Nederlandse kleuren hoog te houden. Over Venray-promotion gesproken... Omdat Peter veel afwezig is, vanwege zijn urenlange trainingen, willen wij graag kontakt opnemen met aspirant sponsors. u belt ons maar even: 82727. Per 3 augustus is ons nieuwe adres Pa tersstraat 17 - Venray Makelaars- en Taxatiekantoor Siationsweq 7b. Venray. I De Venrayse „Werkgroep Woonlas ten", onder voorzitterschap van het raadslid Joos van de Vorle, heeft een brief-op-poten gezonden aan de leden van de Tweede Kamer in Den Haag. Aanleiding daartoe waren de serieuze plannen van de regering om opnieuw bezuinigingen door te voeren op de individuele huursubsidie en de subsidie voor huurgewenning. En dat notabene, ondanks de belofte van Staatssecretaris Brokx dat het echt afgelopen zou zijn met het schrappen in deze zogenaamde „subjekt-subsidies". De Venrayse Werkgroep protesteert dus terecht tegen de voorgenomen be zuinigingen. Temeer, omdat de volks huisvestingssubsidies aldus de brief alleen terecht komen bij de gewone mensen, die he< echt nodig hebben. Intussen is het bekend geworden dat het huursubsidiesysteem intakt blijft en eventuele huurverhogingrn worden opgevangen. Dit staat echter los van de bezuinigingen waarvan de werkgroep gewag maakt en die pas op 1 juli 1988 van kracht worden. Die, bezuinigingen zijn noodzakelijk als gevolg van de grote vraag naar huursubsidies. Hier voor komen compensatiemaatregelen, zoals een lagere subsidie voor jongeren tussen de 18 en 23 jaar en een hogere eigen bijdrage van huurders, die meer dan 500,— huur per maand betalen.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 1