boekhandel v.d. munckhof grotestraat 68 Deelnemers aan Fietsvierdaagse met plezier door Peel-barriere Schouwburg programma m Openbare school vierde 1e lustrum Cursus computerkunde GESLAAGD AMSTERDAM uw vriend De abonnementsverkoop van de Venrayse Streekschouwburg loopt voortreffelijk. De naam streekschouw burg wordt alle eer aangedaan, want nog nooit zijn er relatief zoveel inschrijvingen voor het nieuwe seizoen gekomen van mensen die ver weg wonen. Waar Venlo een eigen theater heeft, komen er toch uit die plaats behoorlijk wat inschrijvingen voor Venray. maar ook uit Deurne, Boxmeer, Helden en nog verder afgelegen plaatsen komen de inschrijvingen binnen. De motivering blijkt naast het uitstekende programma, de intimiteit van het gezellige theater, waar sociaal contact bijzonder goed mogelijk is. Om dit laatste aspect verder uit te diepen zal meer dan voorheen aandacht geschon ken worden aan de Tartuffe-bar, waar na de voorstelling vaak de artiesten die even tevoren nog op het toneel stonden, zich tussen het publiek begeven. Bij de schouwburg is men erg blij met die grote belangstelling van buiten de plaats zelf. De exploitatie wordt er uiteraard door vergemakkelijkt. Bij de schouwburg hoopt men nu, dat ook de Venrayers zelf, die het aanbod bij wijze van spreken voor de deur Cactussen en vetplanten Kruiden Orchideeën Varens Het kweken van deze onderling zeer verschillende families is niet altijd even simpel. Gedegen informatie over verzorging, vermeerderen en instandhouden, en fraaie foto's en tekeningen in kleuren. Een goede handleiding voor een succesvpl resultaat n per deel van 30.90 voor 1£.90 Bloemen van het heelal Alit Veldhuisen -0 jajasoebrata Traditionele textielkunst van Java door de eeuwen heen. geplaatst in een sociale context. Verhalen die op de batiks verteld worden. Hoe worden ze gemaakt, de motieven, wanneer worden ze gedragen? Rijk geïllustreerd. Gebonden, 30,5x 22,5 cm. van 69.65 voor slechts 151.90 Uit en thuis in Frankrijk Streekgerechten, regionale wijnen, steden en landschappen. Een prettig leesbare wegwijzer die per streek dit fraaie land belicht. Met 22 kaarten en 450 foto's. Gebonden, 256 blz 30,5 x 23 cm. flnrsnr editie fi? 90 Oil £9.90 hebben, ook meer dan voorheen de kwaliteit van het gebodene zullen onderkennen. Inmiddels zijn wel reeds een aantal voorstellingen uitverkocht. Dat neemt niet weg, dat er nog voldoende plaatsen zijn in de andere 50 voorstellingen die de aandacht meer dan waard zijn. De spectaculaire rock uitvoering David Come Home breekt in Belgie records en dit programma is door een aantal tv- stations als bijzonder spectakel uitgezonden. Op televisie komt dat natuurlijk heel wat magerder over dan live op het toneel, maar toch is daarmee wel aangegeven, dat het om iets heel bijzonders gaat. Datzelfde kan worden gezegd van Herman van Veens super-show. Een programma dat in zowat heel Europa volle zalen weet te trekken. In Venray komen er twee voorstellingen en daarom is er nu nog plaats beschikbaar. Daarnaast is er een keur aan opera en operette, waarbij de gigantische voor stellingen van Forum Eliser d'amore en Karen Blixen. een schrijversleven in beeld F Lasson C. Selborn Fptobiogiane van rie vrouw, die zich als Isak Óinesen met haar vooral autoD'ografische verhalen een plaats in de wereldliteratuur verwierf en over wier leven de prachtige film 'Pul of Africa' werd gemaakt. 26 x 21 cm, 232 blz. nx slechts 4-^t.90 Sportserie: Backgammon Badminton Bridge Cricket Darts Goll JoggingRugbySchaken Snooker/Squash/Tennis/ Voetbal Een uiterst gevarieerd aanbod van sporten. Handige boeken voor een goed inzicht in spelregels en techniek. Met duidelijke instructie tekeningen, spelschema's en foto's, per deel van 17 50 voor slechts U.90 Het groene leven A.C. Muller-ldzerda oorspr. editie 69,90 nm nu slechts £1.90 Un Ballo in Maschera meteen opvallen. Deze voorstellingen kan men beperkt in het land zien en Venray is met deze twee produkties wel erg bevoorrecht. Wiener Blut is altijd een hit, zeker als de hoofdstadoperette erachter staat. Toppers op toneelgebied en bij het cabaret zijn er volop. Jasperina de Jong, Youp van het Hek, Seth Gaaikema, Mary Dresselhuys, Henny Orri, Willem Nijholt, willekeurige namen die toch allen iets te zeggen hebben. Nu is er nog keus en hopelijk wordt die kans alsnog waargenomen. In september start de losse verkoop en dan is het zeker, dat nog veel meer voorstellingen volgeboekt zullen wor den. Een abonnement geeft voor velen zekerheid. Vooral omdat die data in het agenda vastliggen blijven die dagen gereserveerd en dat :s toch belangrijk gebleken. De praktijk heeft uitgewezen, dat mensen die toch graag een schouwburg avond bezoeken en die geen abonne ment hebben er gewoon niet toe komen, omdat er inmiddels andere zaken lussen gekomen zijn. Daarom is een abonne ment voor velen zo waardevol. Vrijdag jl. vierde OBS de Landweert zijn eerste lustrum. De school is in 5 jaar gegroeid van 20 leerlingen tot 95 leerlingen op dit moment. 's Morgens was er voor de leerlingen van de onderbouw een speur-puzzel- tocht in de wijk. Voor de leerlingen van de bovenbouw was er een puzzeltocht langs diverse monumentale gebouwen in het centrum van Venray. 's Middags konden de kinderen deelnemen aan een spellencircuit, dat o.a. door de inzet van de diverse ouders een groot succes werd. Het feest werd 's middags afgesloten door een musical, die in de voorafgaande week door de leerlingen zelf werd geschreven en in elkaar gezel met behulp van de leerkrachten. Alle leerlingen, leerkrach ten, ouders en genodigden hebben hiervan genoten. Voor 's avonds stond er nog een feestavond voor ouders en team op het programma. In de laatste week van augustus start Personal Software en Service automa tiseringsopleidingen weer met de cursus „Computerkunde voor beginners". Deze cursus, die bedoeld is voor iedereen die in zijn werk met de computer in aanraking komt, of zal komen, bestaat uit 63 lesuren, verdeeld over 18 cursusavonden. Naast theorie, wordt er ruime aandacht besteed aan het praktisch werken met computers. Zoals de naam al aangeeft, is het niet nodig dat men al over enige kennis van computers beschikt. De cursus wordt gegeven door ing. Peter van Tilburg. Hij is een der auteurs en eindredacteur van TELEAC-cur- sus „Structuur in Basic", die vanaf oktober weer wordt herhaald. Voor belangstellenden ligt er een brochure klaar, die men als volgt kan aanvragen: Telefonisch 04930-11666 (tijdens kantooruren) 04930-14411 bui ten kantooruren. Schriftelijk Antwoord nummer 505, 5750 VB Deurne. (Postzegel niet nodig). Eeuwenlang is de woeste Peel tussen de Brabantse gemeente Deurne en de Noordlimburgse gemeente Venray een natuurlijke barrière geweest. Het gebied van heide en berkstruiken, van veen en woeste ongenaakbare gronden was het domein waar de schaapherder rondtrok en turf werd gestoken. Maar een tocht door dit onherbergzame oord was levensgevaarlijk vanwege de moerassen en menige reiziger heeft zijn reis door de Peel vanwege de vele verradelijke moerassen met de dood moeten bekopen. Maar het overgrote deel van de Peel is ontgonnen, maar toch, de Peelbarriere bleef bestaan, omdat beide gemeenten te lang van elkaar waren vervreemd. Totdat enkele jaren geleden de toenadering tot stand kwam tussen de VVV's van Deurne en Venray, de Toer en Wielerclub Oostrum en de organisa toren van de Fiets-4-daagse „De Peel". Dezelfde Peel, die een barriererol vervulde tussen beide gemeenten, ging nu een belangrijke schakel vormen op toeristisch en recreatief gebied. Na enkele jaren intensief samenwerken laat men het aan de deelne(e)m(st)ers van de Fiets-4-daagse over op een plezierige manier door de Peel-barriere te gaan. Van 14 tot en met 17 juli a.s. zullen weer mèèr fietsenthousiastelingen dan andere jaren - vorig jaar waren het er rond 5000 - op de fiets dit mooie gebied gaan verkennen vanuit de startplaatsen Deurne of Venray op de toertochten van 25, 40, 60, of 80 km. per dag. Alleen voor de langste route van 80 km moet men in Deurne starten. De 25 km-tocht is bedoeld als gezinstocht voor ouders met hun kinderen. Maar ook minder validen en ouderen kunnen voor deze afstand kiezen. De organisatoren hebben weer prachtige routes uitgestippeld voor vier dagen gezellig Fietsen. Start men vanuit Deurne, dan komt men onderweg in Bakel, Meijel, Asten en Venray, die de centrale plaatsen worden genoemd. In deze plaatsen bruist het van de activiteiten om het de Fietsers zo Boschveldcollege Venray Eindexamen Gymnasium B 2e periode Patrick van den Goor, Meterik, Bas Houba Venray, Eindexamen Atheneum A, 2e periode Erny Boots Horst, Uonka Coenders, Horst, Yvonne Driessen Horst, Sammy Huibers, Venray, Ellen Keuier, Venray, Rian Lemmen, Horst, Chislaine Lem- mens, Venray, Roger de Rooij, Roosen daal. Eindexamen Atheneum B, 2e periode Marianne Geurts, Horst, Anjo van Horck, Broekhuizenvorst, Peter Kuij- pers, Wanssum. Eindexamen Havo 5 2e periode. Tacet t irt'Altinyuvaj Venray, Marloe van den Óerg. Vetiray, Renee Burgers, Meerlo, Gina Dabian, Venray, Anita Franssen, Venray, Jeannette Hofsink, Venray, Mariette Huijs, Kronenberg, Marjo Jenniskens, Ysselsteyn, Corina Kunen, Castenray, Astrid Linders, Horst, Rudie Mulder, Oostrum, Anke Nijkamp, Leunen, Daphne Pater, Ven ray, Pascalle de Swart, Horst, Jeannine Tacken, Sevenum, Evelyine Weijers, Meerlo, Gert-Jan Wismans, Venray, Yolanda Zanders, Oirlo. TASJESROOF Maandagmorgen rond 10.40 uur is op het voetpad tussen de Plataanstraat en de Serenadestraat een 25-jarige dame van haar handtas beroofd. Ze werd door een rode bromfiets ingehaald (dat voetpad is overigens voor bromfietsers verboden) waarop twee personen zaten. Een van hen rukte de tas uit haar handen. In de tas zat een geldbedrag van 1900,- dat zij juist daarvoor van de bank had afgehaald. De dame was in gezelschap van een ongeveer 7 jaar oud kind. Een signalement kon ze niet afgeven, enerzijds omdat ze zo geschrokken was, anderzijds omdat zowel de bromfietser als de duopassa gier een integraalhelm droegen. Het is niet onmogelijk dat er toch nog passanten zijn geweest die op dat tijdstip een rode bromfiets met daarop twee personen in die buurt hebben gezien. Ook is het niet uitgesloten dat het tweetal getuige is geweest dat de dame bij de bank het geld in ontvangst heeft genomen en haar hebben gevolgd tot de plaats waar ze hun slag hebben geslagen. Die getuigen worden dringend verzocht kontakt op te nemen met de politie. Zij kunnen overtuigd zijn dat hun mededelingen met de meeste zorgvuldigheid worden behandeld. DRANK IN BESTUURDERS Doordat een personenauto in een verboden rijrichting reed, wekte deze de aandacht van de politie. Het bleek een 36-jarige Venrayse bestuurder te zijn. Voor die bestuurder werd het pijpje blazen en moest hij de bloedproef ondergaan. Met een rijverbod en de aanzegging dat proces verbaal terzake het rijden onder invloed zal worden opgemaakt werd hij huiswaarts gezon den. - Voor een 34-jarige Venrayse autobestuurder bleef het bij een rijverbod, wel was drankgebruik geconstateerd maar net beneden de fatale grens van de bloedproef. VECHTEN Tegen een 20-jarige Venrayer werd proces verbaal opgemaakt inzake mishandeling van een plaatsgenoot en vernieling. Dit alles vond plaats op het Kerkpad. Het komt de laatste tijd herhaaldelijk voor dat er onenigheid ontstaat tussen een aantal bewoners van het Kerkpad en bezoekers van een lokaliteit in het centrum. aangenaam mogelijk te maken. Vanuit Venray komt men in de centrale plaatsen Oostrum, Wellerlooi, Horst en Deurne en ook deze plaatsen staan klaar om de deelnemers aan de fiets-4-daagse hartelijk en soms ludiek te ontvangen. Onderweg zijn er veel bezienswaardig heden, welke tegen extra gereduceerde prijzen bezocht kunnen worden. Maar bovenal zal men toch kunnen genieten van het prachtige natuurschoon van het Brabantse en Limburgse land, want wie er oog voor heeft zal veel kunnen ontdekken van de oude Peel, die van oudsher tot de verbeelding van velen heeft gesproken door de boeken van Antoon Coolen en Herman Maas. De turfstekers zijn - op een enkeling na - uitgestorven en de armoede van vroeger heeft plaatsgemaakt voor welvaart. Waar turfstekers hun „klot" staken, zijn nu riante boerderijen gevestigd en de oude veengronden zijn in cultuur gebracht en deels beplant met bossen. Die vormen de coulissen in een prachtig stuk natuurschoon, waarbij landerijen, akkers weide en heidevelden elkaar afwisselen met hier en daar nog woeste veengronden, die met alle zorg worden omringd. Als extra service kunnen deelne(e)m (st)ers aan dit sportieve en recreatieve gebeuren dit jaar gebruik maken van een fiets-transportdienst. Men kan tevoren de fiets naar de startplaats van zijn keuze laten vervoeren, opdat men niet iedere dag per fiets naar de startplaats in Deurne of in Venray behoeft te gaan. In beide plaatsen worden de fietsen bewaakt gestalt in de Vierspan te Deurne of de schouwburg in Venray. Op maandag wordt het fietstransport verzorgd vanuit Bakel, Helmond, Mierlo, Lierop, Someren, Asten, Meijel, Neerkant en Liessel en na het volbrengen van de laatste afstanden op vrijdag, worden de fietsen weer keurig teruggebracht. Nadere informatie over de Fietsvier daagse en het fietstransport worden graag gegeven door de VVV Venray tel. 04780-10505. IN VERBODEN RIJRICHTING Drankgebruik is oorzaak geweest dat een 21 jarige Horster bestuurder van een personenauto in de verkeerde rijrichting reed, onder het oog van de politie. Na blazen, en het ondergaan van de bloedproef werd een rijverbod opgelegd, en de aanzegging gedaan dat proces verbaal zal worden opgemaakt. KLANTEN GOOIDEN FRIET IN TAXI Een taxichauffeur vervoerde in de nacht van zaterdag op zondag een 8-tal knapen met de taxi vanaf de Merselose kermis. Op de Beekweg zag de chauffeur dat enkele klanten friet in zijn taxi gooiden. Hij maakte daar een t opmerking over waarna een drietal klanten hem friet- en satésaus op het hoofd smeerden. Hij stopte en zijn klanten verlieten de taxi waarna de chauffeur aangifte bij de politie deed. Die probeert nu deze „klanten" te achterhalen. I BEWIJS WAS NIET GEDEKT Aan de balie van de Rabobank te Ysselsteyn vervoegde zich een bij het personeel onbekende man die „graag" een overschrij vingsbewijs van een ingezetene van Ysselsteyn contant zag uitbetaald. Het baliepersoneel vertrouwde de zaak niet en vroegen aan de opdrachtgever of alles in orde was met de uitbetaling. Maar die wist van niets. Intussen bleek de persoon verdwenen te zijn. Er werd aangifte bij de politie gedaan. Hoe de onbekende aan het overschrijvingsbe wijs is gekomen, kon niet worden vastgesteld. Gelukkig was het balieper soneel attent. PORTEMONNAIE ONTVREEMD Uit een lokaal van het kinderdagver blijf „Duimelot" werd van een personeelslid een portemonnaie ont vreemd met daarin een geldbedrag van 100,- en een pasje voor haar Eurocheques. Hoe de diefstal heeft plaatsgevonden kon niet worden vastge steld. SIERDOP ONTVREEMD Van een aan de Pr. Bernhardstraat geparkeerde personenauto werd een sierdop ontvreemd. AFSCHEIDSFEEST LIEP UIT DE HAND Leerlingen van de scholengemeen schap Jerusalem hadden een afscheids feest in elkaar gezet dat danig uit de hand liep. Er was een kampvuur en voor dat vuur moest wat hout bij elkaar worden geraapt. Maar een aantal deelnemers graaiden wat hout bij elkaar dat afkomstig was van een schutting van enkele buurtbewoners Benadeel den deden aangifte bij de politie en bij de direktie van de school. Die directie heeft toegezegd voor de schade te zullen opkomen en hebben de ouders van de leerlingen aansprakelijk gesteld. Verder ging dat feest, zeker na afloop, met de nodige luidruchtigheid gepaard. Of de diefstal van een omafiets en van een kunststof buitenlamp van een woning aan de Tuinstraat, ook op rekening van deze scholieren komt, onderzoekt de politie. INBRAKEN - Met een steen was toegang verkregen tot de basisschool te Ysselsteyn. De dader heeft kennelijk lijd genoeg gehad, want er bleek een pot verse koffie te zijn gezel. De dader moet verder kennelijk gewond zijn geweest, want er bleek verband te zijn verwisseld. Overigens was alles door zocht, maar zover kon worden nagegaan, werd er niets vermist. Voordeel^B oeken Bossenatlas van Nederland - boven de grote rivieren Bossenatlas van Nederland - tussen en onder de grote rivieren Ton van Wijlen Interessante inventarisatie en be schrijving van de bostypen en ruige gebieden. Met vele fraaie kleuren foto's. Gebonden, 29 x 21,5 cm. per deel van 69.50 voor slechts 50 Hallo, hier Hilversum Huub Wijfjes De eerste radio-uitzending op 6 november 1919, de beginjaren en stormachtige ontwikkeling van het omroepbestel. Met veel historisch fotomateriaal. n van 29.90 voor slechts 9.90 De surf «i WÉtwrbfcxJïtSis AVïMW. Bfes» Hqpk Amsterdam, de stad en haar geschiedenis Na een rijk geïllustreerd overzicht van haar geschieden,s volgen 64 bladzijden prachtige kleurenfoto's t,i groot formaat. De tekst is drietal,tj Nederlands, Duits en Engels, txtra groot formaat paperback: 38x28 cm. slechts 1 /.50 Us» «rbySjf vw* öokfcs&m, «Ma avf cbipR, fxc^wsrcorao. Grote auto atlas 186 Gedetailleerde wegenkaarten van Europa. Met achtergrond informatie per land. Stevig gebon den, handig formaat 26 x 16,5 cm. slechts 24.50 JMVPaLEBOER VUiAVt H VUTRBOEK Vakantieweerboek Jan Pelleboer Slecht weer bederft jaarlijks de vakantie van heel wat mensen. Toch is het mogelijk goed of slecht weer enigszins te voorspellen zoals uit deze gids blijkt. Vele illustraties, grafieken en kaarten schetsen het weer in Europa tussen mei en september. Ideaal vnor uw vakantieplanning. f* van 19.90 voor slechts U.90 De computer uw vriend Nicol Baaijens Overzichtelijke uitgave over de fascinerende wereld van de huiscomputer. Duidelijke illustraties en verantwoorde teksten geven antwoord op vele vragen over dit leuke, functionele 'speelgoed'. Gebonden, 28 x 21 cm. <n van 45.00 voor I £.90 Nooit gebouwd Nederland Nederlandse architectuur vanaf 1850, niet verder gekomen dan de tekentafel. Te fantastisch, technisch, financieel of politiek onhaalbaar. Gebonden,28,5x21,5cm. <n van 49.50 voor slechts I £.90 Andalusië en de Costa del Sol Lucienne en Jesus Rome De Costa Brava, Catalonië en de Balearen JeanMathé Spanje zoals de meeste, vooral strandminnende, toeristen het niet kennen. Ruim 200 kleurenfoto's. Gebieden waar de liefhebber van Romaanse kunst fraaie steden en een schitterend landschap z'n hart kan ophalen. Gebonden, formaat 33 x 24 cm. n Per deel slechts 19.90 Deze aanbiedingen gelden zo lang de voorraad strekt.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 7