Bibliotheek „Beeldenchirurg" Piet van Dongen overleden Y AGENDA Zekerheid bij AMV Venray GEVONDEN Orgelconcert Vereniging van Ouderen Oirlo bestaat 25 jaar Volksmuziek uit Boxtel Bodem en grondwater- onderzoek bij Rank Xerox Korte cursus fietsreparatie I KOOPJE CAESAR jonge mannen mode Venray Beroepskeuze voorlichting INGEZONDEN Geslaagd WBBI GEBR. MARTENS In het kader van het tien-jarig bestaan van ons Orgelcommité zal er op donderdag 25 juni a.s. weer een concert worden gegeven in de Grote Kerk. Deze keer treedt op „111 Vero Modo" bestaande uit Norbert Bartelsman Orgel, Maria Acda sopraan, Luuk Lahaije blokfluiten. Zij zullen een zeer gevarieerd programma brengen waar over wij U volgende week meer informatie hopen te verstrekken. Op donderdag 3 september zal de internationaal bekende organiste Dorty van Rooy een concert verzorgen. Ook hierover zullen wij U weer tijdig op de hoogte stellen. De concerten zijn steeds in de Grote Kerk en beginnen om 20.15 uur zij zijn vrij toegankelijk voor iedereen. Op 7 juni 1987 was het 25 jaar gelden, dat onze vereniging werd opgericht. Ontstaan uit een kaartclub, waarbij de wens naar voren kwam om tot een vereniging te komen, werd op voor noemde datum werkelijkheid. W. van Waayenburg werd onze eerste voorzit ter tot 1970. Daarna H. Nabben als waarnemend voorzitter tot 1972. L. Joosten voorzitter tot 1980. En op 8 januari 1980 werd onze huidige voorzitter W. van Rhee gekozen. Onder zijn leiding willen wij ons feest vieren. Een klein programma is samengesteld, waarbij het heugelijke feit zich voordoet, dat mevr. Gommans van Rhee 25 jaar lid is van onze vereniging. 20 juni 1987 zal het bestuur recipieren van 19.30 tot 20.30 uur in het gemeenschapshuis de Linde. De festivi teiten worden op 25 juni a.s. met een volksdansmiddag die om 13.30 uur begint in feestloods Custers besloten. Op vrijdag 19 juni a.s. zal volksdans vereniging Opanka hel dansseizoen afsluiten met een feestelijke avond. Op deze avond kunt U kennismaken met volksdansen. U kunt zelf met ons meedansen en verzoekdansen aanvra gen. Het orkest Kwisniks uit Boxtel zal deze avond voor U spelen. Zij spelen gitaar, accordeon, fluit, diverse slagin strumenten en zelfgemaakte instrumen ten. Naast internationale dansmuziek zingen zij ook volksliedjes. Zij spelen als meer dan 4 jaar. Bij de koffie kunt U genieten van Boxtelse moppen. De avond begint om 20.00 uur in het gemeenschapshuis van Oostrum. U bent van harte welkom. In de vroege ochtend van dinsdag 9 juni jl. is in zijn flat te Bergen op Zoom de beeldhouwer Piet van Dongen op 92- jarige leeftijd overleden. Door velen zal dit bericht als een ken nisgeving worden aangenomen omdat vooral de jongere generatie de naam van deze kunstenaar weinig zegt. Degenen echter, die hem hebben gekend toen hij in het atelier van Mère Ancilla op het terrein van het voormalige kloostercom plex Jerusalem" werkte aan de restau ratie van de door oorlogsgeweld zwaar beschadigde beeldenschat van de Grote Kerk, weten, dat Piet van Dongen een onuitwisbaar spoor in de Venrayse cul tuur heeft achtergelaten De prachtig gerestaureerde beelden in de Petrus Bandenkerk en het beeld van Dr. Poels aan de Raadhuisstraat zijn daarvan de tastbare bewijzen. Piet van Dongen kwam in 1946 naar Venray om in opdracht van Monumen tenzorg de zwaar beschadigde beelden te restaureren. Dat men hem daarvoor uit koos was eigenlijk logisch, want op het gebied van restaureren had hij zijn spo ren dubbel en dwars verdiend. RESTAURATEUR In het begin van de twintiger jaren restaureerde hij de graven van de oran jes in Delft en dat leverde hem de zilve ren ere-medaille op. Hij was daarmee de jongste ordedrager van Nederland. Hij restaureerde verder de Nicolaaskerk in 10 t.m. 20 juni trouwringen show verliefd verloofd verlinden De volledige kollekties van: DESIREE en MARTINSHOF meer dan 350 paar ringen. Tijdens deze show bij aankoop van een paar ringen, briljant 0,01 crt. gratis, incl. zetten. Prijsreserveringsgarantie t.m. 1 oktober V6RUNDEN JUWELIER Grote Markt 7, Venray, Tel. 04780-86817 het Utrechtse IJsselstein, waarna hij zij hel na heel veel moeite - betrokken werd bij de restauratie van de St. Jan in Den Bosch. Hij herstelde vele nissen en voegde bovendien nog een achtentwin tigtal beelden van eigen hand aan de im posante architectuur van de St. Jan toe. IN VENRAY Van de Grote Kerk van Venray ston den slechts de muren overeind, toen Piet van Dongen van Monumentenzorg op dracht kreeg de verminkte beelden van middeleeuwse meesters te herstellen. Vanaf 1956 tot 1950 werkte hij in het „glazen paleis" van Mère Ancilla aan het herstel van zo'n vijftig beelden. Dank zij zijn kunstenaarschap, zijn in drukwekkende kennis van oude kunst en oude meesters, en aan de hand van een volledige fotoserie van Monumen tenzorg, deed van Dongen zijn werk en zijn resultaten hebben de stoutste ver wachtingen overtroffen. Met groot ge duld heeft hij stukje voor stukje de ge havende beelden weer opgebouwd. Uit hout van oude kerkbanken werden nieuwe „onderdelen" gesneden en vroe gere, minder geslaagde restauraties, werden beter uitgevoerd. Deskundigen waren vol lof over de resultaten van van Dongen's werk omdat de „nieuwe" beelden niet of nauwelijks te onder scheiden waren van de originele. Dank zij „beeldenchirurg" Piet van Medewerkers van het Engelse bedrijf Geodrive zijn op diverse plaatsen op het bedrijfsterrein van Rank Xerox bezig met grondboringen. De achtergrond daarvan is een onder zoek naar eventuele verontreiniging van bodem- en grondwater, dat Xerox bij al haar vestigingen uitvoert. Wat het onderzoek in Venray betreft, ligt de nadruk vooral op die plaatsen waar chemische stoffen opgeslagen en verwerkt worden. Omdat men volledige zekerheid wil hebben, zal ook het grondwater op een groot aantal plaatsen op het bedrijfster rein worden onderzocht. Als de resultaten bekend zijn, worden vervolgens alle aandachtspunten geïn ventariseerd om te zien of er misschien nog verbeteringen kunnen worden aan gebracht. Indien uit de verschillende onderzoe ken mocht blijken dat bodem- of grond water zodanig verontreinigd zijn dat sa nering nodig is, dan zal die sanering, in overleg met de autoriteiten worden uit gevoerd. Gelukkig is die kans uiterst klein. Zoals gezegd, de reden van dit alles is, dat Xerox er absoluut zeker van wil zijn dat bij geen van haar bedrijven blijven de verontreiniging van bodem- of grondwater voorkomt. Het Regionaal Instituut voor Sociaal Cultureel Werk Noordelijk Limburg, afdeling werklozenzorg, organiseert in de Werkplaats aan de Pr. Bernhard- straat te Venray een korte kursus „Fietsreparatie" Gedurende een viertal bijeenkomsten wordt aandacht besteed aan het onderhoud en de reparatie van de fiets. De kursus start op maandag 15 juni (van 13.00 tol 16.00 uur) en de kursuskosten bedragen 5 gulden. Voor informatie en aanmelding kunt U terecht bij de Werkplaats telefoon 04780-87213, of de stichting RISC telefoon 04780-83730 De kursus is bedoeld voor mensen zonder vaste of volledige baan, uitkeringsgerechtigden en ingeschreve nen bij hel gewestelijk Arbeidsburo. PEEL EIM MAAS EEN ABONNEMENT WAARD! (ADVERTENTIE) De AMV-garage uit Venray geeft de kopers van een gebruikte auto meer zekerheid door niet drie maanden maar een heel jaar garantie te geven op occa sions boven 3.500 gulden. Voor 170 gulden kunnen de klanten het tweede jaar garantie bijkopen. Zij hebben dan 2 jaar garantie op motor, versnellingsbak, koppeling, assen, car dan, vooraandrijving met wiellagers, achteraandrijving met wiellagers, stuurbeweging, remmen, koelsysteem en de electrische installatie. De heer Van Haren van de AMV- garage wil zijn oude klantenkring, waarvan er veel tussen de 5.000 en 15.000 kilometer per jaar rijden, niet voor verrassingen ze»'*n, als ze maar drie maanden garantie hebben. Om de klanten en zichzelf meer zekerheid te geven, verzekert de garage de jaarga rantie bij een Zwitserse maatschappij. Die verzekeringsmaatschappij is in Nederland werkzaam onder de naam C D. De maatschappij vergoedt de AMV-garage garantie-reparaties voor de volle 100% De kopers ontvangen een polis en logboek waarin alle gege vens van de auto worden vermeld. Ook het onderhoud en de reparaties worden in het logboek opgenomen. Bij verkoop van de auto kan de bezit ter het boek aan de rn.uwe eigenaar overhandigen. Die weet dan dat de auto goed behandeld is, wat de prijs zeker gunstig zal beïnvloeden. Bij de AMV-garage in Venray is de gebruikte auto vanaf nu niet alleen mooi en APK gekeurd maar ook voor zien van 1 jaar garantie of 2 jaar zeker heid. Dongen heeft Venray zijn oude kerk schatten in nieuwe luister teruggekregen waardoor de Grote Kerk een museum van indrukwekkende religieuze kunst is geworden. EIGEN WERK Toen in 1950 het geld voor de beel denrestauratie op was, was van Dongen klaar met zijn werkzaamheden en kon hij zich meer gaan toeleggen op het ma ken van eigen werk. Zo is het beeld van Dr. Poels aan de Raadhuisstraat van zijn hand. In de Pa terskerk zijn nog enkele beelden van zijn hand te bewonderen. Maar tevens bleef hij zich bezig hou den met beeldenrestauratie in Oostrum, Smakt, Vierlingsbeek en Blerick.' In november 1973 nam Piet van Don gen afscheid van Venray om weer terug te keren naar zijn geboorteplaats Bergen op Zoom, waar hij deze week is gestor ven. In ieder geval is-Venray grote dank verschuldigd aan de kunstenaar Piet van Dongen omdat hij met grote meester schap de Grote Kerk zijn beelden heeft teruggegeven. Morgen, 12 juni, zal deze grote restaurateur in Bergen op Zoom worden begraven. Op de foto, uil 1947, Piet van Don gen lussen „zijn" beelden, die hij met veel kunstgevoel restaureerde. GERARD REIJNDERS schilderwerken b.v. PLATAANSTR.12 VENRAY TEL. 04780 82635 Het zal U niet zijn ontgaan, dat de Stichting tot Behoud en Restauratie van de St. Petrus Bandenkerk Venray druk bezig is met het verzamelen van geld. Een van de akties is een expositie in de torenkamer van de Grote Kerk. Als de toren open is voor publiek bent U daar van harte welkom. Zo'n tentoonstelling vergt nogal wat voorbereidingen. Het materiaal is gro tendeels afkomstig uit de archieven van kerk en gemeente. Bii het nasnuffelen daarvan werd een klein stapeltje boek werkjes gevonden. Het bleek een aan tal exemplaren te zijn van een extra edi tie uit 1958 van het tijdschrift „De Bronk". Deze geïllustreerdeuitgave werd ge heel gewijd aan de St. Petrus Banden kerk en bevat, na een voorwoord van Deken Ant. Loonen, artikelen over de geschiedenis van de Kerk, over heiligen beelden, de kruiswegstatie en de kope ren lezenaar. Deze historische nummers zijn nu welwillend ter beschikking gesteld voor de verkoop ten bate van de restauratie van de Grote Kerk. Voor de prijs van 5,- (koopje!) bent U in de gelegenheid een exemplaar te be machtigen. Het is maar een zeer beperkt aantal, dus wie het eerst komt Het boekje is verkrijgbaar bij mevr. A. den Brok-Loonen, Kolkweg 14, Ven ray, tel. 81239. Voor 'n Hugo Boss of van Gils combinatie kunt U nu ook op Dinsdagochtend terecht bij: Voortaan dinsdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur. VOOR ADMINISTRATIE EN RECHTSPRAAK Op woensdag 17 juni a.s. organiseert hel Bureau voor Onderwijs en Beroepskeuze te Venray i.s.m. het Contactcentrum Onderwijs, Arbeid (regio Venray e.o.) van 14.00 tot 16.00 uur de laatste van het in totaal uit 8 bijeenkomsten bestaande voorlichtings project. Deze afsluitende bijeenkomst zal betrekking hebben op opleidingen en beroepen binnen de sektor administratie en rechtspraak. Geinteresseerden die aan deze thema tische middag willen deelnemen dienen zich om organisatorische redenen uiterlijk voor 16 juni mondeling dan wel telefonisch aan te melden bij de administratie van het Beroepskeuzebu reau dat gevestigd is op de Leunseweg 2a t.o. de Paterskerk tel. 04780-10032. Gestart wordt met een algemene inleiding omtrent beroepen en studie mogelijkheden binnen genoemd be- roepsgebied. E.e.a. wordt met video materiaal geïllustreerd. Tevens is een beroepsintressenonderdeel in het pro gramma opgenomen, waarmee de aanwezigen kunnen toetsen of opleidin gen en funkties binnen dit beroepsge- bied bij hen aansluiten. Vervolgens komt een gastspreker aan hel woord die verslag zal doen van zijn studie werkervaring. Tot slot kunnen de deelnemers zich onder deskundige begeleiding meer persoonsgericht in formeren in de informatheek van het Beroepskeuzenbureau. Alle deelnemers ontvangen voorts een infomap wpafin de meest relevante gegevens van die middag zijn opgeno men. De kosten voor deelname zijn 6,-per persoon. VOOR DE TWEEDE MAAL BESTOLEN Een inwoner van Oostrum is in enkele dagen tijds voor de tweede maal bestolen. De eerste keer werd uit zi'n aan de Valkenkampstraat geparkeerde auto de achlerruil-jalouzie gestolen. De volgende nacht werd de auto van zijn vier siervelgen ontdaan. FIETSENDIEF AANGEHOUDEN In de nacht van woensdag op donderdag trof de politie een 40 jarige Amsterdammer aan, die tijdelijk in Venray verbleef. Hij reed op een fiets welke op 18 mei jl. uit een berging aan de Schutsboom was gestolen. De man werd voor verhoor naar het politiebu reau overgebracht en later zonder fiets weer heengezonden. Proces verbaal zal worden opgemaakt, terwijl de fiets aan de rechtmatige eigenaar is teruggegeven Graag wil ik de aandacht van de lezers vestigen op het volgende. Uw verslag van de meest recente gemeente raadsvergadering bevat veel onnauw keurigheden. Maar één detail in het bijzonder stoort mij dermate dat ik de behoefte heb dat tegenover uw lezers recht te zetten. Bij de behandeling van het punt .Ontwikkelingssamenwerking'meldt U dat de raad 25.000,- ter beschikking gaat stellen voor een projekt. Dan volgt de opmerking: „De PvdA woordvoerder had graag gezien dat dit bedrag verdubbeld zou zijn geworden". Dat zinnetje had nauwe lijks ongelukkiger geformuleerd kunnen worden. Want hoe zit het? Het rijk heeft beloofd het bedrag dat de gemeente en bevolking bij elkaar brengen voor dit project te verdubbelen met maximaal 50.000,- Voor het project zou het het mooiste zijn als het rijk inderdaad het maximum van 50.000,- zou verdubbelen. Daarom heb ik voorgesteld dat de gemeente bij wijze van voorschot op het volgende jaar het door gemeente en bevolking vij elkaar gebrachte bedrag dit jaar nog aan zou vullen tol 50.000,- zodat het rijk inderdaad het maximum verdub beld. De gemeente gaat daar niet op achteruil; het project gaat er op vooruit. Een uitstekend idee van onze fraktie en hei is jammer dat uw verslaggever dat niet begrepen heeft. De gemeente raad begreep het gelukkig wel en heeft het voorstel gesteund. In de hoop dal U kommentaar - in de zin van: nadere uitleg - kunt waarderen, Pieter van den Boogaart lid PvdA fractie afd. voor de jeugd. Schoolstraat 32 Afd. voor volwassenen Julianasingel 33 Venray tel. 81970 Nieuwe aanwinsten voor de afdeling voor de volwassenen Berg, Meint, R van den. De wedergeboorte van Richard Dreumes, Een overspannen godsdienstleraar kan zijn werk en zijn huwelijk niet meer aan en reist naar Engeland om tot rust te komen. Bernard, Raimond. Er wordt op U gewacht, Symbolisch relaas van de ontwikkelingsgang van een apotheker via verschillende incarnaties. Berthold, Will Operatie Balmung. Een Duitse piloot die zijn Amerikaanse vriendin moet verlaten om in de Tweede Wereldoorlog tegen de Russen te vechten, probeert na de oorlog wraak te nemen op de Nazi's Brookner Anita. Voorzienigheid. Weergave van het innerlijke conflict van een vrouw die streeft naar verstand en rede, terwijl haar gedrag juist wordt bepaald door een sterke verdrongen emotionaliteit. Cuypers Peter. Het zesde zintuig. Vijftien verhalen over liefde, dood en verlangen. Dart, Iris Rainer. Voetstappen langs de vloedlijn. Tussen twee heel verschil lende vrouwen bestaat een hechte vriendschap sinds zij elkaar op jonge leeftijd aan het strand ontmoet hebben. Howker Janni. De aard van het beest. Voor een engelse jongen wordt het geheimzinnige dier dat rond het dorp allerlei dieren aanvalt, het symbool van alle kwaad dat het stadje teistert door werkloosheid. Daarom besluit hij het te doden. Hurston Zora Neale. Janie, haar buren en God. Een vooraanstaande negerin in een klein amerikaans stadje in de jaren dertig begint na twee mislukte huwelijken aan een relatie met een jongere zwerver. Lampe, Augusta. Een roos voor Charlotte. Als de verloofde van een jonge vrouw om het leven komt, ontdekt zij dat er binnen haar familie en kennisenkring verdachte dingen gebeuren. Leeden, Pieter van der. De zeehelden. De wederwaardigheden van de eerste generaties van het vermaarde Zeeuwse geslacht van vlootvoogden tijdens de verschillende zeeoorlogen in de 16e eeuw. Lewis, Wyndham Tarr. Roman. Twee kunstschilders in het Parijs van de jaren dertig, 'n Artistieke en principiële Brit en een rauwe duitser, onderhouden een relatie met hetzelfde meisje. Marshall Paule. Loflied op de weduwe. Een 70-jarige welvarende zwarte amerikaanse weduwe wordt zich bewust van de tol die het maatschap pelijke succes heeft geeist. Het verloochnen van de eigen cultuur en identiteit. Patterson James, Zwarte Markt. Een groep verbitterde invalide Vietnarri veteranen probeert met een aantal spectaculaire terreurdaden de wereld economie te vernietigen. Stoute Rene Bunkers bouwen. Verhalen over gedetineerden en ver slaafden. Tachtsis Kostas. Het derde huwelijk. Het levensverhaal van een Griekse Vrouw in de eerste helft van de twintigste eeuw, die tot haar verrassing driemaal trouwt. Van Passel, Marcel. Kleefkruid. Liggend op het strand overdenkt een man zijn verloren liefde. Lidmaatschap voor de jeugd tot 18 jaar gratis. Openingstijden afd. Volwassenen Maandag 10.00-12.00 14.00-18.00 Dinsdag tm donderdag 14.00-18.00 Vrijdag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Openingstijden studiezaal Maandag tm donderdag 10.00-12.00 14.00-18.00 Vrijdag 10.00-12.00 Zaterdag 10.00-13.00 2 t.m. 8 juni Zwarte hond met witte bles, blauwe parkiet; gele regencape; hoofddoek kleur beige-rood-groen-wit; zilveren manchetknoop met daarop 8 inkervin gen; sleuteletui, leverkleur met 2 sleu tels. Voor inlichtingen kunt U zich tijdens kantooruren wenden tot de administra tie van gemeentepolitie Venray, Leunse weg 4. tel. 04780-84888, tst. 224. Aan de Scholengemeenschap Stevensbeek, slaagden de volgende Venrayse leerlingen MAVO: Meta van Ameijden, Kristel Balveren, Tonny Bol, Frans Haemers, Ingeborg Mols, Ilse Roling, Pieter Theuws, Arjo Viet. LEAO PROFIEL: Renier Lem- mens, Anouk van Nieuwenborg, Mona Peeters, Ankie Verhoeven. Aan de RK HBO ..Jekerdal" te Maastricht slaagde mej. E.P.Th. M. Hermsen uit Oostrum voor de opleiding HBO jeugdwelzijnswerk. BOUV1 WAND- E AANBOUWKEU VENRAY, Bongerdstraat 5, tel. 04780-85959 Geopend tot 17.30 uur 's Zaterdags van 9-13.00 uur. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: T. LANKVELD Langstraat 76, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 85900 DR. KEIJZER van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04785-777 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur 7IFKFN- FN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 Van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tol 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RA Y-YSSELSTE Y N Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C. VAN GEMERT, TEL. 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden E.M. Ruymbeek J.M. van Winden Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak W.H.M. DE VOCHT Stationsweg 13, tel. 81336 DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huis dieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 WEEKENDD. VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. Raayma- kers. Mevr. Stevens, Mevr. Tiggeloven en Mevr. Vermazeren. MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraal 30, tel. 82411 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. STEVENS Merseloseweg 23, tel. 81152 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 6 en 7 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijk verpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 12.00-12.30 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uit leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik zo spoedig mogelijk tenig te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnasiiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tol 14.00 uur. telefopn 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „I.andweerl" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 11.30-12.00 uur, en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273 of 85900. Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrijdae van 13.30 tot 14.00 uur. Telefoon 04785-492 GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5. Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 lot 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a. tel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr, 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM. LIMAC.AS en WML Past. Wijnhovenpark 1.5801 BZ Vcnrav lel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGF.M. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. f. NVIH COC afd. Venray Vragen m.b.t. homoseksualiteit? Postbus 316 5800 AH Vcnrav Tel. 10487 RECHTSKUNDIGE DIENST FNW, Elke 2e en 4e donderdag v.d. tnaanj'van 17.00 tot 19.00 uur in wijkcentrum^ÓÊ 'KI OSK in het Brukske. Eerst telefonisch afspraak maken te Tilbure Tel. 013-350315 ALG. MAATSCHAPPELIJK WERK De Clockert, Bergweg 4 Tel. overdag 83100, daarbuiten 077-548888 Algemene Vereniging Paliënlenbelangenbehartïging Spreekuur elke maandag in de Clockert van 14.00 tot 16.00 uur. Tel. 83100 REUMA PATIËNTEN VER. VENRAY Tel. 82750 BUREAU VOOR RECHTSHULP Spreekuur alleen na tel. afspr. 85968

Peel en Maas | 1987 | | pagina 3