m Commissie boog zich over de verkeersveiligheid be OPEN HUIS EMOFRA WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Vanavond start de 29ste Avondvierdaagse Afscheidsreceptie Er wordt nog veel te hard gereden Invalidenlift Garantiefonds nieuwe vorm van sociale hulpverlening Venraynaar in Lelystad gedood bij vechtpartij Priesterfeest in de Vredeskerk DONDERDAG 11 JUNI 1987 Nr. 24 HONDERDENACHTSTE JAARGANG 3 PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY GROTESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 31 ct. per mm - ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR i 13,00 UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING BUITEN DE REGIO f 18,00 Vanavond, donderdag 11 juni om half zes start voor de 29ste keer de avondvierdaagse. De wandelaars starten vanaf Sporthal de Wetteling. Morgen, vrijdag 12 juni en overmor gen zal eveneens om half zes gestart worden. De afstanden zijn 5, 10 en 15 km. Wmrn Op zondag 14 juni zijn de starttijden als volgt: 20 km 13.00 uur; 15 km 14.00 uur; 10 km 14.30 uur; 5 km 15.00 uur. Rond half vijf komen de deelnemers aan in de Helfrichstraat, waar ze zich opstellen voor het défilé. Daar vertrekt men om 16.45 uur. Via de Merseloseweg loopt men naar de Schouwburg waar het défilé wordt afgenomen door de au toriteiten. Het défilé wordt opgeluisterd door een achttal muziekkorpsen. Daar na loopt men via de Leeuwstraat, Hen- seniusstraat en de Kruisstraat terug naar de Sporthal, waar aan de deelnemers hun welverdiende medaille wordt uitge reikt. De groepen ontvangen dan tevens hun groepsherinnering of de eventueel verdiende prijs. VERKEERSSITUATIE Om de veiligheid van de deelnemers beter te kunnen garanderen is er een eenrichtingscircuit rondom de Sporthal gecreëerd. Ook de parkeerplaatsen ron dom de Wetteling zijn bijna geheel af gesloten. Ouders, die hun kinderen naar de startplaats willen brengen kunnen dit het beste doen met de fiets of de auto el ders te parkeren en het laatste stuk te voet af te leggen. Is dit niet mogelijk dan moet men er rekening mee houden dat in de omgeving van de sporthal niet geparkeerd mag worden. Wel staan er mensen van de organisatie klaar om de kinderen eventueel naar de groepen te brengen Voor een perfekt passende ECHTE MERK SPIJKERBROEK gaat U natuurlijk naar de JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray Tel.: 04780 - 85214 Na een periode van 33 jaar werkzaam geweest te zijn aan de Katholieke Technische school te Venray, gaat de heer Anton van der Weijden, adjunct directeur, afscheid nemen, gebruik makende van de vut-regeling. In al die jaren is de school zijn tweede „thuis" geworden in een grote gebondenheid, die voortkomt uit een sterk verantwoordelijkheidsgevoel. Zijn technische opleiding in de periode 1941-1944 bestond uit machine bankwerken en motorvoertuigentech niek. Verscheidene bedrijven in het Brabantse land hebben hem de gelegenheid geboden zijn vakkennis uit te diepen en te verbreden. Met zelfdiscipline en groot doorzettingsver mogen wist de heer Anton van der Weiden die vakkennis en vaardigheid te vergaren om deze over te kunnen dragen aan de jeugd. Want op 1 september 1954 werd hij als bevoegd leraar machine-bankwerken benoemd voor 40 lessen aan de dagschool en per 1 oktober d.a.v. nog voor 6 lessen aan de avondschool. Door het behalen van de akten NI V en NI breidde hij zijn bevoegdheden uit. Met kennis van zaken heeft hij menige vakman uit Venray en omgeving op bekwame en rustige wijze de eerste schreden in de techniek bijgebracht. Velen zullen zich de heer Anton van der Weiden nog herinneren. Ook de groeiende school wilde intensiever gebruik maken van zijn bekwaamheden, want per 1 januari 1972 werd hij opgenomen in de schoolleiding als 2e adjunct-directeur. Naast een lesgevende taak werd hij o.a. belast met de zorg voor materialen, gereedschappen, inventaris en onder houd van de machines en gebouwen. Voorwaar geen sinecure. Het in 1972 vernieuwde school gebouw werd in zijn „ambtsperiode" onder zijn bezielende leiding op velerlei wijzen aangepast aan de eisen van de tijd en als werker achter de schermen drukte hij - zij het onbewust - zij stem pel op het schoolgebeuren. Menige vereniging of slichting in het Venrayse heeft nooit tevergeefs een beroep op hem gedaan om door de school een „snel klusje" te laten verrichtten. Een groot deel van zijn vrijetijdsbe steding offerde de heer van der Weiden op voor de gemeenschap. Zo maakte de jeugdkarnavalsverenging „De Haze- keutel" ruim 18 jaar gebruik van zijn inzet en organisatietalent; de laatste 5 jaar als voorzitter. Het zangkoor van de Vredeskerk profiteert van de muzikale en rekentalenten van de heer van der Weiden. Ruim 20 jaar beheert hij de penningen van dit koor. De Scholengemeenschap zal hem missen als een bekwaam, onvermoei- Tijdens de afgelopen dinsdag gehou den commissievergadering Openbare Werken, Verkeer en Agrarische Zaken, waren de heren De Bruijn en Sietsma van de Venrayse politie aanwezig om de verkeersveiligheid in Venray toe te lich ten. Op verzoek van deze commissie gaven beide heren hun visie weer over vooral de snelheidsovertredingen. De daaruit- volgende discussie spitste zich vooral (en ook wel teveel) toe op de situatie op de Oude Oostrumseweg. Deze aan- en afvoerweg naar het centrum, wordt vooral door de bewoners als „.evensge vaarlijk" beschouwd. Snelheidsmetin gen gaven in het jongste verleden schrik barende snelheden aan, tot boven de honderd kilometer per uur. BELEID Het beleid van de Gemeentepolitie Venray is erop gericht om het effect van de snelheidscontroles zo snel mogelijk door te laten werken op de verkeerso- vertreder. Samen met de korpsen Venlo en Tegelen beschikt Venray over een ra dar apparaat met wagen, die één keer per week in Venray gebruikt kan wor den. De overtreder wordt direkt na de controle met zijn overtreding gecon fronteerd. Voor deze controles heeft de Venrayse politie vier man nodig. Deze methode wordt boven de foto grafische methode geprefereerd. Foto controle brengt namelijk achteraf veel administratief werk met zich mee en het effect op de overtreder is daarbij duide lijk minder. Gemiddeld duurt het zo'n drie maanden voordat de overtreder met zijn op de foto geconstateerde fout ge confronteerd wordt. OORZAKEN Het probleem is echter niet het te snel rijden, maar de oorzaken hiervan. Het creëren van voorrangswegen in het cen trum is volgens de heer Sietsma een daarvan. De commissieleden voegden daarbij nog een aantal oorzaken aan toe. Zo vond mevr. H. Poels-Peters (CDA) dat de tangenten (de buitensin gels) te weinig benut worden waardoor teveel gebruik wordt gemaakt van de wegen binnen die singels om „door het dorp te komen". De heer Linskens (PvdA) was van me ning dat de voorlichting en educatie te weinig aandacht kregen. Bovendien was volgens hem uit onderzoek gebleken dat het effect van de bestaande voorlichting en educatie vrijwel nihil was. Korpschef De Bruijn was het hier maar ten dele mee eens. Het verkeerson- derwijs op de Basisschool is voldoende. Het probleem zit hem echter op de Mid delbare scholen. Door het ontbreken van verkeersonderwijs daar, zijn deze scholieren volgens hem „vogelvrij". Ze kennen de regels niet goed en dat gebrek wreekt zich op latere leeftijd. De politie is al zover dat incidenteel daar af en toe iets aan gedaan kan worden, maar de mankracht om dit continu te kunnen doen ontbreekt. Een educatie-projekt met werkloze onderwijzers, zoals mevr. Poels-Peters daarop voorstelde, was volgens de heer Sietsma tot een zalige dood gedoemd, óf de betrokken onderwijzer krijgt op een gegeven moment werk 6f het geld voor zo'n projekt raakt op. De heer Linskens stelde voorts het sanctioneringsbeleid aan de orde. Door dat de verkeersveiligheid bij de politie niet de hoogste prioriteit geniet (dat is momenteel de kleine criminaliteit) is de pakkans van verkeersovertreders gering. Met betrekking tot de wegen in Ven ray stelde de heer Kusters (PvdA) dat Venray een ontmoedigingsbeleid mist om verkeersdeelnemers te dwingen veili ger (en dus veelal langzamer) te rijden. OPLOSSINGEN Om de verkeersveiligheid in Venray te verbeteren zal voor elke situatie een ideale oplossing gevonden moeten wor den. Met name voor de Oude Oostrum seweg valt dit niet mee. De Oude Oostrumseweg is eigenlijk een aan- en afvoerweg naar en van het centrum en naar en van de binnenring (Julianasingel - Paterslaan - Langeweg). Een niet onbelangrijke weg dus, waar veel verkeer verwacht mag worden. De praktijk leert echter dat deze weg vaak gebruikt wordt om aan de andere kant van Venray te komen, omdat men dan niet behoeft te wachten voor een stoplicht. Het rijgedrag van deze weggebruikers is echter van dien aard, dat op deze weg met te hoge snelheden wordt gereden. Dit tol ergernis van de aanwonenden. De meest dure oplossing is verande- zaterdag 13 juni van 9 tot 4 uur gebr. martens ÜSS bouwmaterialen bv j^|l Venray Bongerdstraat 5. Tel04780-85959 II^^J Zoals bekend is de werkgroep Kruisen en Ka pellen van Veldeke Ven ray, voor het instandhou den van deze monument jes, aangewezen op finan ciële bijdragen en vee! vrij willigerswerk. Dankbaar maakt men dan ook ge bruik van de dikwijls spontaan aangeboden diensten. Zo komt bij voorbeeld voor het schil deren van de kruisen en kapellen het vakmanschap van de gepensioneerde Cor Reijnders sr. goed van pas. Op de foto is hij druk bezig aan de kapel van O.L. Vrouw van Fatima aan de Lor baan. Eerlijkheidshalve moe ten we ook vermelden dat het Schildersbedrijf Theuws zich ontfermd heeft over de St. Anto- niuskapel aan de Stations weg. BROEKEN DUUR? KOM NOU!!! Overloon. Vierlingsbeekseweg 18 Telefoon 04788 1434 Maasbree. Dorpstraat 93 Telefoon 04765-3395 bare collega, een vraagbaak voor velen. Vrijdag 19 juni a.s. van 17.30 tot 19.00 uur biedt hel schoolbestuur hem in de aula van „zijn" LTS de gelegenheid afscheid te nemen. Wij hopen, dat velen, oud-leerlingen cn leaen uil de Venrayse gemeenschap, aanwezig zullen zijn om deze, markante LTS-figuur te bedanken. Mede dankzij grote inspanningen van de Kath. Invalidenbond Venray is het gelukt om van de hoofdingang van „De Clockert" naar de Rode Kruis Kelder een lift aan te brengen voor lichameliik gehandicapten. De officiële ingebruik name van deze lift zal morgen vrijdagnamiddag plaatshebben tijdens een bijeenkomst van de besturen van hei Rode Kruis, De Clockert en de Invalidenbond. HYPOTHEKEN 1 VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 vanaf 6,80% 7.35% 10 jaar vast 15 jaar vast Sinds enkele jaren staat in de gemeen te Venray de hulp aan mensen, die in grote geldnood verkeren en derhalve ook nog eens met een zware schulden last te maken hebben, centraal. De in stelling van de gemeentelijke Krediet bank en het gezins-budgetteringsproject zijn twee belangrijke middelen om hier bij hulp te bieden. Thans is het college van b. en w. van plan een garantiefonds in het leven te roepen om mensen met zware schulden te kunnen helpen. Door dit garantiefonds, waarvoor een krediet van bijna 50.000,- nodig zal zijn, krijgt de gemeentelijke krediet bank meer mogelijkheden voor het oplossen van problemen waarmee een toenemend aantal inwoners van Venray te kampen heeft. De kredietbank kan dan leningen verstrekken tegen een lage re rente of zelfs renteloze leningen ver strekken. Het verstrekken van een z.g. sane ringskrediet is voor de banken in vele gevallen dikwijls een te groot risico wan neer hulpverlenende instanties een schuldsanering als oplossing voor een Ie grote schuldenlast voorstellen. Door het instellen van hel gemeente lijk garantiefonds worden aan de ge meentelijke Kredietbank meer mogelijk heden geboden. Deze bank kan door het verstrekken van leningen met een lage of zonder rente de schulden laten afbe talen. Het fonds staal dan garant voor de betaling van de schuld, zodat degene met de schulden, uitstel van betaling kan krijgen. Door de gemeente Venray wordt ver wacht, dat jaarlijks veertien van derge lijke gevallen zich zullen voordoen, waarvoor dan 49.000,- nodig is. Hier bij komt dan nog13.000,- voorde uit voeringskosten. PEEL EN MAAS uw weekblad ring van de infrastructuur door het aan brengen van drempels of andere obsta kels. Drempels zijn in Venray al eens uitge probeerd in het Brukske. Na bezwaren van de Zuid Ooster, en ook van omwo nenden i.v.m. geluidsoverlast (afrem men en weer optrekken) zijn deze weer verwijderd. Drempels op de Oude Oostrumseweg zullen dus opnieuw op bezwaren stuiten van het openbaar vervoer. Dhr. Kusters was van mening dat de Zuid Ooster wel een erg dikke vinger in de pap heeft. Om bij het station te ko men was hij, en ook een aantal andere commissieleden, van mening dat de stadsbus ook via de Leunseweg, Zuid singel en Brukske in Oostrum kan ko men. Het aanbrengen van drempels op de Oude Oostrumseweg stuit ook nog op andere bezwaren. Het verkeer gaat dan zeer zeker andere sluipwegen zoeken, waardoor wijken als Oost en Zuid, die nu „verkeersluw" zijn, met toenemend, doorgaand, verkeer zullen worden ge confronteerd. „De drempels leiden beslist tot andere sluipwegen", aldus wethouder Claessens. Verder noemde korpschef De Bruijn drempels gevaar lijk; ze worden intussen landelijk afge raden. Een andere oplossing is het aantal voorrangswegen in het centrum vermin deren. De heer v.d. Vorle stelde voor om op de Oude Oostrumseweg een proef te nemen met gelijkwaardige krui singen. Hierdoor worden autorijders gedwongen om langzamer te rijden. Op zich een goede oplossing. Maar, de kans op aanrijdingen, doordat de bestuur ders zich in de verkeerssituatie vergis sen, wordt daardoor wel groter. VERKEERS VEILIGHEIDSPLAN Feit is, dat er in Venray een verkeers- veiligheidsplan moet komen. De ge meente Venray heeft hiervoor kontak ten met de gemeenten Weert en Land graaf. Deze gemeenten hebben met be hulp van subsidies een verkeersveilig- heidsplan kunnen ontwikkelen. De ge meente Venray wil t.z.t. deze plannen en de ervaringen daarmee, toetsen en gebruiken. Hierin zullen dan ook alle mogelijke oplossingen opgenomen wor den. Wethouder Claessens concludeerde daarbij dat het niet eenvoudig zal zijn een goed plan op te zetten. Immers elke oplossing brengt toch een ander pro bleem met zich mee. Tijdens een vechtpartij in Lelystad in de nacht van donderdag op vrijdag, is de 34-jarige Gerard Plugge uit Venray zodanig gewond geraakt, dat hij enkele uren later aan die verwondingen is over leden. Het begon allemaal onschuldig in ca fé Mona in de wijk Botter in Lelystad, waar een verjaardag werd gevierd. Op een gegeven moment kreeg Ge rard Plugge ruzie met zijn broer Theo en de bareigenaar. Er ontstond een woordenwisseling en er werd over en weer geslagen. Beide broers kregen klappen en er werd zelfs met een hoc keystick geslagen, zodanig dat die stick in tweeën brak. De vechtenden werden naar buiten gewerkt. Daar laaide de vechtpartij weer op. Aanvankelijk werd gedacht dat Gerard met splinters van de stick in zijn buik was gestoken, maar later ble ken dat het messteken waren. Die waren volgens de politie toegebracht door de bareigenaar V.B. De beide broers werden naar het zie kenhuis vervoerd, waar Theo Plugge na behandeling naar huis kon worden ver voerd. Operatief ingrijpen mocht bij Gerard niet meer baten en hij overleed enkele uren later aan zijn verwondin gen. De bareigenaar werd aangehouden. Wij hebben aan de Stationsweg 7b jarenlang met heel veel men sen prettige zaken gedaan. Maar het werd er op de duur toch wel wat krap. De woningmarkt is im mers nog lang niet uitgeput. Daarom verhuizen wij in au gustus naar een groter pand: PATERSSTRAAT 17 om U nog beter van dienst te kunnen zijn! Ons telefoonnummer blijft na tuurlijk ongewijzigd 04780-85958 Makelaars- en Taxatiekantoor Op zondag 21 juni a.s. zal de Kapelaan van de Christus Koning Parochie, A. Pierik, om 10.30 uur zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. Kapelaan A. Pierik wordt a.s. zaterdag 13 juni in Roermond Priester gewijd door Mgr. Gijsen. De neomist werd op 2 maart 1961 in Rekken geboren. Rekken is een kleine Overijsselse gemeenschap in de buurt van Eibergen, aan de Duitse grens. Na de Mavo, Havo en Atheneum studeerde Pierik in Rolduc, waarna hij sinds september vorig jaar als diaken werkzaam is in de Vredeskerk.Zijn tweelingbroer hoopt volgend jaar tot priester te worden gewijd. Na de hoogmis van zondag 21 juni, kan men in de kerk de jonge priester feliciteren. In de Keulsche Pot Fondue-, Gourmet- en specialiteiten restaurant Voor informatie of reservering TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON INBRAKEN OPGELOST Met de aanhouding van een 25-jarige Helmondenaar kon de politie een eerdere inbraak in een woning aan de Dakdekkerstraat tot oplossing brengen. Toen weden daar sieraden ontvreemd. Die sieraden bleken verkocht te zijn en konden nog niet worden achterhaald. De aanhouding vond plaats toen de politie de man in Venray zag lopen en deze zich verdacht gedroeg. De politie zag dat hij iets weggooide; dat bleek een alarmpistool te zijn. Omdat de man voldeed aan een eerder verspreid signalement, werd hij voor verder onderzoek meegenomen. Tijdens dat onderzoek bekende hij de inbraak. Of hij nog bij andere onopgeloste inbraken betrokken is geweest wordt nader onderzocht. En 30-jarige Venrayer werd aangehouden. Deze bekende té hebben ingebroken in twee winkels in de Schoolstraat en in een kantoor. Bij die inbraken wed een bedrag van enkele honderden guldens buitgemaakt. Van dat geld is nog niets kunnen worden achterhaald.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 1