Gemeente start J eugd werkgarantieplan HINDERWET AGENDA NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Verzoek om verlening van ontgrondings vergunning „KUNSTHALTE" gr*** Collektekalender juni 1987 Informatie-avond Bestemmingsplan Oirlo Voorbereiding gedeeltelijke herziening bestemmingsplannen DONDERDAG 4 JUNI 1987 Nr. 23 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04750-23333 Corresponctóïjtieadres: Postbus 600 6800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Ven date openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën. economische zaken, vooriich- ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen. toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10 00 tot 11 .u0 uur. {onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akaderrtie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museurn, jeugd- en jongerenwerk, accommcdatiftbaleid welzijnssector! Wethouder W A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16,30 (ouderen) 18.30-19-45 (jeugd) 20.OG-2i.00 (dames) 21.00-22.00 frecfeatiezwemmen vol wassenen) Woensdag 9.45-10.45 (dames) 13.00-15.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21,00 (Trimzwemmen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.30 (gezinszwemmen) 13.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,35; voor 16 jaar en ouder ligt dit op 1 3,05 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-j dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat bij gedeputeerde staten van Limburg is ingediend een verzoek om verlening van een ontgrondingsvergunning door Maessen B.V., Zand- en grindhandel te Ysselsteyn tot het onlgronden van per celen aan de Ossendijk, kadastraal be kend onder seklie H. nummers 1350 en 1398, eigendom van A..I. van Haperen, Ossendijk 110 te Ysselsteyn. Het verzoek ligt met ingang van he den gedurende één maand voor een ie der ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis. Ingevolge het bepaalde in de Verorde ning op ontgrondingen in Limburg kan - een ieder binnen dertig dagen na heden schriftelijk bezwaren indienen tegen in williging van de aanvrage tot verlening van de vergunning, te richten aan gede puteerde staten en in te dienen bij de ge meente Venray. Burgemeester en wethouders van Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secrelaris. Om de werkloosheid onder jeugdigen terug te helpen dringen start de gemeente Venray met ingang van 1 juli a.s. een banen-plan voor 16 tot en met 20-jarige werklo zen. Die banen, van 19 uur per week, worden dan aangeboden door de gemeente zelf en door instellingen in de zogeheten collectieve sector, zoals gezondheidsinstellingen en andere door de overheid gesubsidieerde instanties. Het streven is gericht op het be schikbaar stellen van een baan aan één op de vier jeugdige werklozen, die dan een loon ontvangen dat gebaseerd is op het minimum (jeugd)loon. SCHOLING Het is de bedoeling dat de eerste deel nemers al per 1 juli a.s. aan het werk te kunnen helpen en daarom heeft de ge meente eind vorige maand een voorlich tingsavond georganiseerd voor mogelij ke werkgevers. Want niet alleen de ge meente zelf zal een deel van de te verge ven banen voor zijn rekening nemen, maar ook andere instellingen die met overheidsgeld bekostigd worden zijn door de gemeente uitgenodigd om ba- „Ook kinderdagverblijf Duimelot zal deelnemen aan het banenplan voor jeugdige werklozen, o.a. voor een stuk aktiviteitenbegeleiding nen beschikbaar te stellen. In nauwe sa menwerking met het Arbeidsbureau probeert de gemeente banen van vol doende kwaliteit te vinden om zodoende de jeugdigen niet alleen aan werk te hel pen, maar vooral ook aan werk dat hen dat stukje ervaring mee kan geven waar naar in zoveel personeelsadvertenties gevraagd wordt. Daarnaast wordt ook gelegenheid geboden om tot een stuk scholing te komen, die dan de „waarde" van de deelnemers op de ar beidsmarkt kan vergroten. TIJDELIJK Het Jeugdwerkgarantieplan is geen Venrayse uitvinding, maar eentje van de rijksoverheid. Het officiële plan van de regering kan echter pas volgend jaar juli ingaan, zodat de minister aan de ge meenten al vast de gelegenheid heeft ge boden om daarop vooruitlopend nu reeds te beginnen met een tijdelijk plan. Één van de belangrijkste onderdelen van het plan betreft de jeugdbanen waar de jeugdige werklozen zinvolle arbeid kunnen verrichten. De Venrayse organi satie gaat er daarbij vanuit dat men per 1 juli a.s. over ongeveer 60 geschikte jeugdbanen van ieder 19 uur per week moet kunnen beschikken. In juli 1988 zullen dan naar verwachting zo'n 150 banen nodig zijn. In beide gevallen is het niet mogelijk - en ook niet gewenst - om het vereiste aantal jeugdbanen al leen bij de gemeente of overheid te ver wezenlijken. Medewerking van werkge vers in de collectieve sector is daarom noodzaak. Tot nu toe hebben zich daar om naast de gemeenten Venray, Horst, Meerlo-Wanssum, Sevenum en Ber«en ook het St. Elisabeth ziekenhuis, het P.C.V., de bibliotheek, kinderdagver blijf Duimelot, schoolinternaat Sjalom, de muziekschool en bejaardencentrum Schuttersveld voor dit Noord- Limburgse initiatief aangemeld voor het plaatsen van jeugdige werklozen. Het jeugdwerkgarantieplan maakt deel uit van de te bespreken punten op de aanstaande vergadering van de com missie Maatschappelijke zorg en Sociaal Culturele zaken. Driedaagse tentoonstelling in gemeentehuis De opheffing per 1 juli 1987 van de Beeldende Kunstenaars Regeling gaat in Noord-Limburg niet onopgemerkt voorbij. Voor de Noord-Limburgse ge meenten is dit aanleiding geworden om een reizenden tentoonstelling op te zet ten langs acht gemeenten. Elf kunstenaars die in de laatste twee jaar gebruik gemaakt hebben van de Re geling werken hier aan mee. Door mid del van deze reizenden tentoonstelling, die de naam „Kunsthalte" kreeg, wil de overheid de aandacht vestigen op de postitie van de betrokken kunstenaars. Velen zijn voor hun bestaan afhanke lijk van de aandacht die in de regio aan ■i. v' 'f* j, >*.- hun werk gegeven wordt. De manifestatie „Kunsthalte" is op gezet door de Commissie Beeldende Kunstenaars Regeling Noord-Limburg. Deze commissie organiseerde eerder twee tentoonstellingen, waarbij aange kocht werk verdeeld werd over Noord- Limburgse instellingen. Ten behoeve van de reizenden ten toonstelling is opnieuw van elke kunste naar één werk gekozen. Zelf voegde ie dere kunstenaar daar een nieuw werk aan toe. Dit wordt ter verkoop aangebo den aan het publiek. De manifestatie „Kunslhalte" ging op 14 mei van start in de Maaspoort te Venlo en reist sindsdien door Noord Limburg. Bij de tentoonstelling zijn be trokken: Ruud van der Beele (Arcen), Pie Daenen (Steyl), Jacques Fransoo (Steyl), Albert Grosfeld (Blerick), Wim De Venrayse deelnemer Joop Wismans is vertegenwoordigd met ,,Even over je grens" uit 1984 (afge beeld) en met Signalement" uit 1987. Bij de tentoonstelling is een fraaie cata logus verkrijgbaar. Janssen (Smakt), Mathieu Knippenberg (Swolgen), Hans Reijnders (Venlo), Fons Schobbers (Venlo), Richard Smeets (Heijen), Hans Stoffels (Venlo) en Joop Wismans (Venray). De tentoonstelling in de hal van het Venrayse gemeentehuis duurt van 10 tot en met 12 juni. Daarna is deze nog te zien in Kessel (16 t.m. 21 juni), Meerlo (23 t.m. 28 juni), Mook (30 juni tot en met 6 juli) en Tegelen (9 juli tot en met 17 juli) Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan dez navolgende bouw plannen medewerking te verlenen: het uitbreiden van twee var kensstallen aan de Steegse Peelweg 100 te Ysselsteyn, t.n.v. F.A.M. Gommers; het uitbreiden van een tuinbouw kas aan de Roffert 6 te Castenray, t.n.v. J.M. Classens; het overkappen van een terras aan de Hubertusstraat 4 te Venray, t.n.v. P.A. Hermans; het bouwen van een garage aan de Stationsweg 112 te Oostrum, t.n.v. M.A. Fleurkens; het bouwen van een duivenhok aan de Hemonystraat 9 te Venray, t.n.v. W.A. Vermeulen; het uitbreiden van een woning aan de Houtzagerstraat 1 te Venray, t.n.v. A.P. Coppus; De bouwplannen liggen met ingang van 5 juni 1987 gedurende veertien da gen voor een ieder ter inzage bij het bu reau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze ter mijn kunnen eventuele bezwaren schrif telijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter De commissie Openbare Werken, Verkeer en Agrarische Zaken vergadert op dinsdag 9 juni a.s. vanaf 18.00 uur in het gemeentehuis over onderstaande za ken. 1Verslag voorgaande vergadering. 2. Verkeersaangelegenheden. 3. Aankoop grond bestemmingsplan „Burggraaf". 4. Pachtbeëindiging. 5. Gewestaangelegenheden. 6. Ingekomen stukken en mededelingen. De commissie Maatschappelijke Zorg en Sociaal-Cultureel Werk vergadert op 10 juni vanaf 17.30 uur in het gemeente huis ov?r onderstaande agenda. 1. Verslag voorgaande vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Gewestaangelegenheden. 4. Vormgeving van garantiefonds. 5. Jeugdwerkgarantieplan (zie ook el ders op deze pagina). 6. Projekt gezinsbudgettering. 7. Rondvraag. Voor beide vergaderingen geldt dat toehoorders van harte welkom zijn en dat aan het publiek voorafgaande aan de vergadering spreekrecht kan worden verleend. (ARTIKEL 19 WRO/50,8 woningwet) Burgemesler en wethouders zijn voor nemens om op grond van artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid van de Woning wet, bouwvergunning te verlenen voor de navolgende bouwplannen: het bouwen van een woning aan de Horsterweg te Castenray, t.n.v. B. Philipsen, Roland 2 te Castenray; hel bouwen van twee woningen aan de Horsterweg te Castenray, t.n.v. M. Jacobs, Castelostraat 2 en A. Stip hout, Lollebeekweg 46 te Castenray. De bouwplannen liggen met ingang van 5 juni 1987 gedurende veertien da gen voor een ieder ter inzage bij het bu reau Bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. (ARTIKEL 18A VAN DE WET R.O.) Burgemester en wethouders zijn voor nemens om op grond van artikel 18a van de wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaat se geldende bestemmingsplan ten behoe ve van de navolgende bouwplannen: het uitbreiden van een woning aan de Kruidenlaan 30 te Venray, t.n.v. L.H.A. Hermans; het bouwen van een fietsenberging aan de St. Antoniusstraat 26 te Venray, t.n.v. M.P. Terwijn; het bouwen van een tuinhuisje aan de Bingelkruid 1 te Venray, t.n.v. J.M. Kersten; het bouwen van een tuinhuisje aan de Sarabandestraat 16 te Venray, t.n.v. J.B.H. Assen; De bouwplannen liggen met ingang van 5 juni 1987 gedurende veertien da gen voor een ieder ter inzage bij het bu reau bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. van 25 mei t.m. 7 juni Nederlands Rode Kruis (landelijke aktie). van 8 t.m. 14 juni Lourdescomité afd. Venray (plaatselijke aktie); van 22 t.m. 28 juni Nationaal Epi lepsie Fonds (landelijke aktie). Alleen voor deze collektes is een col- leklevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten een op de collecte gericht legitimatiebe wijs kunnen lonen. KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERP-BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 27 mei 1987 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Ven ray een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen en wel binnen 30 dagen na datum het bouwen van een carport en scheidingsmuur aan de Whistlerstraat 22 te Venray, t.n.v. A.C. van Gerven; het verbeteren van een bestaande berging aan de Langstraat 60c te Ven ray, t.n.v. A.P.M. Huybers; hel bouwen van een garage aan de Pr. Marijkestraat 15 te Venray, t.n.v. A.C. Kruize; het bouwen van een berging hobbyruimte aan de Aronskelk 68 te Venray, t.n.v. J.G.M. Cox; het bouwen van een machineber ging opslagloods aan de Veldstraat 28 te Merselo, t.n.v. J.M.P.M. Poels; het verbouwen en uitbreiden van een woning aan de Dr. Kortmannweg 48 te Venray, t.n.v. A.A. Denissen; het bouwen van een berging aan de Luitstraal 52 te Venray, t.n.v. Lalbi- harie; het bouwen van een garage aan de Jofferspas 1 te Oostrum, t.n.v. W.H.F. Gerritsen; het bouwen van een legeringsge bouw op vliegbasis „De Peel" t.n.v. E.I.D. Directie Brabant, Postbus 90195 te Breda; het bouwen van een S.P.B.F. ge bouw en personeelsgebouw op vliegba sis „De Peel", t.n.v. E.I.D. Directie Brabant, Postbus 90195 te Breda; De gemeente Venray organiseert op donderdag 11 juni a.s. een informatie avond over het bestemmingsplan voor de uitbreiding van Oirlo. De avond be gint om 20.00 uur en wordt gehouden in gemeenschapshuis De Linde. Van de zijde van de gemeente zal o.a. wethouder H. Willems aanwezig zijn om een toelichting te geven op de gemeente lijke plannen rond de uitbreiding van Oirlo en dc daarmee samenhangende si tuatie rond het verkeer in en uit de wijk. Alle belangstellenden zijn vanharte wel kom, maar vooral voor adspirant-bou- wers, omwonende uit de Hogeweg en de St. Machutusstraal, de dorpsraadleden en bestuursleden van De Linde wordt een bezoek aan de avond aanbevolen. het uitbreiden van een opsla gruimte aan de Peelweg 9 te Ysselsteyn, t.n.v. P.J.H. Willems; het bouwen van een overdekte laad- en losplaats aan de Ysselsteynse- weg 82 te Ysselsteyn, t.n.v. Braks Bouwmaterialen; het verbouwen van een bowling- bistro aan de Mgr. Hanssenstraat 10 te Oostrum, t.n.v. W.G.M. Michiels, Mgr. Hanssenstraat 10a te Oostrum; het verbouwen van een winkel pand tot café aan de Hoenderstraat 4 te Venray, t.n.v. W.P.J.M. Jeuken, Nij verheidsstraat 10 te Venray; het bouwen van een volière aan de Tamboerijnstraat 1 te Venray, t.n.v. P. Root; het bouwen van een tuinhuisje aan de Lollebeekweg 91 te Castenray, t.n.v. G.C.P. Strijbosch; het plaatsen van een dakkapel aan de Knopkruid 53 te Venray, t.n.v A.A.M. Pelzer; het aanbrengen van een tochtpor- taal aan de Zandakker 8 te Venray, t.n.v. J. Moesker. De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 26 mei 1987 in voorbereiding heeft ver klaard: 1. de gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan „Centrum" voor een terrein, gelegen achter en opzij van het pand Kruilweg 5 te Venray, ten behoeve van de voorgenomen vestiging van een kantoormeubelen- zaak; 2. de gedeeltelijke herziening van hei bestemmingsplan „De Wieën" voor een terrein aan de Leunseweg 20a le Venray, ten behoeve van de voorge nomen verbouwing en uitbreiding van hel horecabedrijf „Wieënhof"; 3. de gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan „Castenray" voor terreinen, gelegen aan de Horsterweg te Castenray, ten behoeve van de voorgenomen bouw van 3 vrije sec tor woningen en 4 sociale huurwo ningen. Deze voorbercidingsbesluiten treden in werking met ingang van 5 juni 1987 en liggen vanaf die datum voor een ieder ter inzage in het raadhuis, afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201, Raad huisstraat 1 le Venray, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn om, onder het stellen van voor waarden, negatief te beschikken op de aanvraag voor een hinderwetvergunning van Boom's Transporten v.o.f., Pr. Marijkestraat 9 te Venray voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,6 kW, gelegen aan de Oostsingel 32-34 te Venray. De ontwerp-beschikking en bijbeho rende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur worden ingezien tot 19 juni 1987. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk wor den ingediend bij burgemeester en wet houders van Venray. Daarbij kan wor den verzocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen die aan kunnen to nen dat zij niet (tijdig) in staat zijn ge weest dit te doen, kunnen bezwaar ma ken tegen de ontwerp-beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn om, onder het stellen van voor waarden, positief te beschikken op de aanvraag voor een hinderwetvergunning van van Haren Autobedrijf b.v.. Raadhuisstraat 38 te Venray voor het ex artikel 6a uitbreiden wijzigen van een autoherstelinrichting, gelegen aan de Raadhuisstraat 38 te Venray De ontwerp-beschikking en bijbeho rende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur worden ingezien tot 19 juni 1987. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk wor den ingediend bij burgemeester en wet houders van Venray. Daarbij kan wor den verzocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen die aan kunnen to nen dat zij niet (tijdig) in staat zijn ge weest dit te doen, kunnen bezwaar ma ken legen de ontwerp-beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris WEER OP 4 PLAATSEN INGEBROKEN In de nacht van maandag op dinsdag werd in vier woningen in Venray-Cen- trum ingebroken. Allen op dezelfde ma nier, nl. door forcering van de achter deur. Op de Kruitweg -werden een aantal Eurocheques en een portemonnaie mi inhoud gestolen, alsmede een dames fiets. De inbreker heeft een herenfiets achtergelaten, welke eerder op de Zuid singel was meegenomen. De damesfiets werd later op het station van de NS in Oost rum teruggevonden. Uit een woning aan de Westsingel werden sleutels ontvreemd. Een gesto len polstasje werd later in de buurt te ruggevonden. Uil een woning aan de Langeweg werd een gouden ring en een VVV- cadeaubon meegenomen. Bij een inbraak in een woning aan de Merseloseweg kwam de inbreker niet verder dan de bijkeuken. Er werd niets ontvreemd. Bij een woning aan de Langeweg is het bij een inbraakpoging gebleven. Mogelijk is de dader hier in zijn werk gestoord. Vermoedelijk is de inbreker met de aan de Kruitweg gestolen damesfiets naar het station gereden en daar op de trein gestapt. Het is niet onmogelijk dat iemand daarvan getuige is geweest. Die getuigen worden dringend verzocht kontakt op te nemen met de politie. DIEFSTAL SPORTTAS Tegen een tweetal 16-jarige Venrayse jongens werd procesverbaal opgemaakt wegens diefstal van een sporttas met kleding, uit een van de kleedlokalen van SVV. Een van de twee verklaarde tegen over de politie geen broek meer te hebben en daarom de sporttas te hebben ontvreemd. Kennelijk had hij toch meerdere broeken, want dë broek waar het om ging was door hem „uitge leend". De eigenaar van de tas had zijn broek herkend en de dader aangegeven.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 12