Gemeentegids TC RQDHE Avondvierdaagse Triathlon Vereniging Venray Regio BILJARTEN HV MANUAL JUMPERS '76 Recreatief handbaltoernooi op 21 juni a.s. Open Venray '87 Darttoernooi RANK XEROX BEDRIJFS VOLLEYBAL L.K.I.B. I.S.V. P.H.V. Buitenlust RAADSVERGADERING VIERLINGSBEEK De voorinschrijving sluit op 10 juni. Afstanden op 11, 12, 13 juni 5 km 10 km en 15 km. bovendien op 14 juni 20 km. De routes worden opgegeven bij de start. Het inschrijfgeld bedraagt 5,- per persoon voor 4 dagen, 2,50 voor één dag, alle afstanden. Inschrijven bij Sporthal de Wetteling. Er kan inge schreven worden op dinsdag 9 juni en woensdag 10 juni van 19.00-20.00 uur en elke dag voor de start. De deelname is voor groepen en indi- viduelen. Een groep bestaat tenminste uit 11 personen, leider of leidster inbe grepen. De herinnering bestaat uit een speciaal ontworpen medaille. Voor groepen die dit wensen worden, na be oordeling van een jury, prijzen beschik baar gesteld. Jeugd en schoolgroepen worden apart gejureerd. Iedere groep komt in aanmerking voor een beker of groepsprijs. De start en finish is in spor thal de Wetteling. Informatie is te ver krijgen bij Mevr. G. van Ham-Frederix, Kerkpad 1 tel. 04780-83765 of Dhr. J. Voermans, Tamboerijnstraat 8 tel. 04780 80701. Starturen: op 11, 12, 13 juni tussen 17.30 en 18.00 uur. Op 14 juni wordt voor de diverse afstanden de tijd bekend gemaakt. Volwassenen kun nen starten vanaf 17.30 uur-18.30 uur. Het defile is op zondag 14 juni. Dan doen alle deelnemers mee aan het défilé voor de autoriteiten vanaf het bordes van de schouwburg. Opstellen Hel- frichstraat. Kontrole: bij aanvang van iedere avond ontvangen de deelnemers een controlekaart, die zij bij het binnen komen weer afgeven aan het startbu reau. De groepen krijgen een rugnum mer welke door de middenvoorman ge dragen moet worden. Dit rugnummer moet iedere avond ingeleverd worden. Adresesen en telefoonnumers bestuursleden van de Stichting Avond vierdaagse Venray: Mevr. G. van Ham Kerkpad 1 Venray tel. 83765. Dhr. J. Voermans, Tamboe rijnstraat 8 Venray 80701; Mej. A. Flin- senberg. Hoenderstraat 86 Venray 85365; Dhr. P. Jansen, Oranjestraat 12 Venray tel. 83539, Mej. N. Baartman Roobeekweg 4 Arcen tel. 04703-1359; T. v.d. Heuvel De Gouden Leeuw 144 Venray tel. 85830. Dhr. E. Theuvenet, Nieuwlandstraat 22 Venray tel. 85864 Dhr. J. Wester pr. Irenestraat 2 Venray tel. 87767. Dhr. C. Thijssen De Hoge Beek 25 Venray tel. 82126 Mevr. G. Goossens Helfrichstraat 10 Venray tel. 87352. Dhr. G. Reijnders Langeweg Venray tel. 86949. Trainingen Vrijdag: zwemmen 20.00 uur combi bad Venray. Zaterdag lopen 16.00 uur ver zamelen op de parkeerplaats. Zondag fietsen 10.00 uur op de parkeerplaats. Dinsdag lopen 18.15 uur op de atletiek baan. Woensdag zwemmen 20.30 uur combibad Venray. Mededelingen Voor de 1/4 triathlon van Venray op 5 september kan men zich opgeven. Voor informatie 88883. Wedstrijden Zaterdag 30 mei Vi triathlon van Zwij- drecht. Eveneens zaterdag is Vit ook de traditionele Vi marathon van Tegelen. Inlichtingen Henk Deegens tel. 87244 V.B.B. Afgelopen vrijdag en zaterdag is er bij HGL de finale kader klas gespeeld. Nog nooit hebben we zo een ontspan nen toernooi gezien als dit. De spelers die hun capaciteiten echt wel in huis hebben, hebben er een leuke en goede finale laten zien. Piet draaide in de laatste partij tegen Renee een hoogste serie van 106 en een gem. van 57.50 dus een terechte winnaar van dit toernooi. 1. P. Volleberg 7 mp 2. L. Siebers 6mp 3. H.Janssen 5 mp 4. R. Dericks 2mp 5. J. Lucassen 0 mp D.O.S. Clubkampioenschappen Afgelopen donderdag zijn de finale wedstrijden gespeeld van onze clubkam pioenschappen in een zeer spannende wedstrijdenreeks was het Regie Voer mans die als eerste eindigde, en die op waardigewijze door de voorzitter en de zaalhouder de heer M. Gaal werd gehul digd. Volledige uitslag: 1 R. Voermans 4 mp m. 1.87 2J.v. Ham 3mpm.2.44 3 B. Alders 3 mp m. 1.98 4 H. Cleven 2mpm. 3.69 AI met al zijn deze kampioenschappen uitstekend geslaagd en kunnen dan ook gezien worden als een goed sluitstuk van dit biljartseizoen. Pers. kampioenschappen Kader 38/2 Peter Volleberg en Leo Siebers hebben het afgelopen weekend deelgenomen aan dit kampioenschap. Een fraai resul taat gezien de eerste plaats van Peter met 7 punten en een tweede plaats van Leo met 6 behaalde matchpunten. Clubavonden Nu het competie- en toernooibiljarten weer is afgelopen brengen wij gaarne onder de aandacht dat de donderdaga vond voor onze vereniging gereserveerd is als clubavond. Op twee tafels kan dan vrij gespeeld worden. Mededelingen A.s. zaterdag 30 mei is het wederom pa pier inzamelen. Tussen 11.00 en 12.00 uur kan men het papier bezorgen bij de container, te bereiken via de parkeer plaats van het gemeentehuis aan de raadhuisstraat. Uitslagen 23-24 mei Loreal 2-Manual meisjes Pup 3-16 Manual-Rapiditas 2 jongens Pup 14-10 Manual-Blerick welpen 10-9 Manual-Blerick 2 welpen 14-7 Breeton Sp.-Manual 11-8 Manual-Caesar heren jr. 10-11 Manual-Fancom B2 dames jr. 4-9 Programma 30 mei Manual-Breeton sp. 2 meisjes Pup 14.00 Manual-Popey jongens asp. 14.45 Eksplosion-Manual jongens pup v 13.00 Breelon Sp.-Manual welpen v 10.00 Wijnandia-Manual heren jr. v 17.30 Programma zondag 31 mei HBS 2-Manual Dames jr. v 10.30 Manual-Stittardia heren jr. 14.00 Dit zijn de laatste wedstrijden voor de grote vakantie. Zondag 21 juni familie rekreanten toernooi. Aanmel ding van team. Jan Kengen, Rum bastraat 12 tel. 87611. Evenals voorgaande jaren regelen wij ook dit jaar weer de parkeerwacht tij dens de Oud Merselose Dag, 2e pinksterdag 8 juni. Er zijn opnieuw drie ploegen gemaakt, zodat ieder ongeveer drie uur aanwezig moet zijn. De organi satie zou het op prijs stellen als je in ou de hoerendracht komt. Wil het goed verlopen dan is het van belang dat we er op kunnen rekenen dat onderstaande personen op die dag ook aanwezig zijn. ALs je echt niet kunt geef dit dan zo snel mogelijk door aan Kees, tel. 88319 Hoor ik niets dan ga ik er van uit dat je er 8 juni ook bent in Merselo. Groep 1 tijden. 9.15-12.15 verzame len om 9.15 uur bij de kerk in Merselo. Gunther Drabbels, Fulco Verheul, Nor- din Gonegai, Twoin v. Gils, Bart Pee- ters, Andre Barthel, M. Huys, Meivin Hageman, Bart Janssen, Edward Cree- mers, Enrico Feenstra. Martij Smelt, John Custers, Arno Gerrits, Emiel Ran ters, Stefan Bertrands, Kees Spitters. Groep 2 tijd: 12.00-15.00 verzamelen bij de eerste parkeerplaats in Merselo vanaf de Merseloseweg om 12.00. Ri chard van Gestel, Jacques Lamers, Koos van Hooren, Barry Pleit, Bert Janssen, Wim Hopman, Martien Flin- senberg, Judith v.d. Geer, Wendy Ema- nuels, Anita Swinkels, Dasja Giantsios, Inge van Lankveld, Marjo Zeelen, Eric Sprokkereef, Frank v. Kleef. Groep 3 tijd: 15.00-17.00 verzamelen bij de eerste parkeerplaats in Merselo vanaf de Merseloseweg om 15.00 uur. Rinie Cruys, Jan Cruys, Fred. v.d. ster ren, Albrie Beemer, Henk Janssen, Ri chard de la Roy, John Oosterbeek, Pa- scale Kleintjes, Miriam Cup, Elly Wester, May Klomp, Nelly Peeters, Tanja West, Ellen Gerrits, Maria Ver beek. Lian Vosbeek. Handbalvereniging Manual richt zich reeds 13 jaar op zowel het presatatieve en recreatieve vlak van deze sport. Als onderdeel van het recreatieve handbal organiseren wij dit jaar voor de 8e maal een recreatief handbaltoernooi. Deelgenomen kan worden door familie-, buurt-, verenigings- of be- drijfsteams. Het is een verheugend feit dat er elk jaar een groeiende belangstelling is voor deelname aan dit toernooi. Deze deelname uit zich ook in een stijgend aantal leden binnen onze re creatieve afdeling (zowel dames als heren). Het toernooi zal gehouden worden op de sportvelden van St. Servatius. Enkele regels die in acht genomen moeten worden zijn: Een team bestaat uit maximaal 10 spelers/sters. Per team mogen maximaal 3 N.H.V. leden meespelen. In elk team spelen minimaal 2 dames of heren. Gespeeld wordt volgens de regels van het Ned. Handbal Verbond. Het inschrijfgeld bedraagt 25,— per team. Hebt U interesse om aan dit gezellige en sportieve gebeuren deel te nemen, kunt U zich aanmelden d.m.v. onder staand inschrijfformulier vóór 7 juni op te sturen naar. J. Kengen, Rumbastraat 12 5802 JP Venray. Telefonische inlich tingen: 04781-1533 of 04780-87611. Naam Adres Telefoonnummer Wenst zich in te schrijven met team(s) voor het recreatief handbaltoer nooi op 21 juni 1987. V.O.P. Uilslagen: VOP1 -Helden 1 2-5 VOP2-BC Tegelen 2 2-5 Pers. kampioenschappen V.B.B. Aan deze wedstrijden die in cafe Klomp werden gehouden, heeft van onze vere niging Rene Dericks deelgenomen. Rene speelde een slecht toernooi en eindigde met slechts 1 winstpartij op de vierde plaats. Math van Gerwen clubkampioen Afgelopen maandag zijn de laatste wedstrijden voor het klubkampioen- schap gespeeld. Als overtuigende win naar is hieruit Math van Gerwen te voorschijn gekomen. Math leed slechts een nederlaag en mag zich voor een jaar klubkampioen noemen. Math van harte proficiat. A.s. zondag organiseert D.C. Den Engel uit Venray een groot darttoernooi waaraan o.a. internationale darters aan deelnemen. Door vele sponsors is het ons mogelijk gemaakt eveneens een jeugdronde te organiseren. Het toernooi start om 14.00 uur en is toengankelijk voor elke darter en of toeschouwer. Men kan zich vanaf 13.00 uur inschrij ven. Ook houdt de dartclub dit jaar een leuke tombola met mooie prijzen. Het hele gebeuren speelt zich af in zaal In den Engel, Poststraat 1 Venray. Bij deze danken wij ook alvast onze adverteer ders en sponsors die het 4e open Venray mee mogelijk hebben gemaakt. Voor alle leden van onze vereniging is er op zondag 31 mei een feestdag georganiseerd in ons gezellig tennispa- viljoen. Op deze feestdag wordt een grote loterij gehouden met aantrekkelijke prijzen met als hoofdprijs een fiets. De trekking van deze loterij zal 20.00 uur plaatsvinden. Een uitgebreide barbeque, die al op zaterdag begint, zal hiervan een onder deel zijn, zodat voor het natje en droogje goed wordt gezorgd. Op 31 mei bieden wij u tevens live- music aan, wat zeer verrassend gaat worden, volgens de voorspellingen. We rekenen op een massale opkomst op die dag. zodat we op een onvergete lijk feest mogen terug kijken. Nieuwe leden zijn nog steeds van harte welkom en kunnen zich opgeven op het tennispark en bij Ans Schellens, tel. 04780 - 83170, een telefoontje is reeds voldoende, om de eerste bal over het net te mogen slaan. Ondanks de enorme groei van leden, geen wachtlijsten, geen baanonder- houd, geen bardienst. „Kom d'r bij" voor nog geen tientje per week bent u al lid in dit seizoen. uitslagen landelijke competitie 2e klasse gemengd rodhe 1-volley 2 3-5 4e klasse gemengd graaf herman-rodhe 2 5-3 klasse heren rodhe 1-topspin 1 5-1 4e klasse junioren vlierden-rodhe 3-5 District competitie sen. zaterdag 6e klasse heren bl blerick-rodhe 6-0 4e klasse gemengd a rodhe 1 -tegelen 2-3 3e klasse gemengd b tegelen 1-rodhe 1 0-5 4e klasse gemengd b kessel 2-rodhe 2 1-4 4e klasse heren al rodhe-1-beldar*-- - 5-1 4e klasse heffen al rodhe 2-horst 1 0-6 4e klasse heren a3 rulee 1-rodhe 3 2-4 6e klasse heren b2 rodhe-megel 2 0-6 District competitie dames dinsdag 2e klasse maasbree-rodhe 1 2-4 5e klasse maasbree-rodhe 2 24 6e klasse rodhe 3-maasbree 3-3 6e klasse wilma 2-rodhe 4 24 District competitie junioren zaterdag 4e klasse gemengd b rodhe l-venlo 14 jongens a baetem-rodhe 1-7 TC Rodhe -leden het einde van de competitie is nabij Voor veel teams is het zaterdag of zondag gedaan al of niet kampioen. Ik hoop dat vele van u onze teams komen aanmoedigen want dit zal zeer op prijs gesteld worden. Verder iz er zaterdag en zondag op het park van alles te beleven. Voor onze dames zal de beslissing op dinsdag vallen alle dames teams zijn nog in de strijd voor het kampioen schap. Dus kom ook eens op dinsdag. Tot ziens op zaterdag - zondag of dinsdag. De competitie spelers - speelsters. Jeugdleden die nog training willen kunnen zich melden bij W. Verschuyten tel. 87802 Met maximale punten is het de enthuousiaste Venrayse team van schoonmaakbedrijf PRICE CLEA NING gelukt om kampioen te worden in hun categorie^ Dit betekent promotie naar de hoogste categorie. A.s. seizoen met de positieve verwachting om m.b.v. kwa liteit, inzet en team spirit ook in deze categorie schoon spel en prestaties te kunnen bieden. Eindstand bedrijfsvolleybalcompetitie: Eerste klasse: 1.VC Smash 10-17 499-360 2. Zazou 10-12 431-336 3. Jumbo 10-11 398-315 4. De Volle Maan 1 10-10'/2441-367 5. VC Knudde 1 10-6'/2 391454 6. SVCB 3 1 - 0 277468 Tweede klasse: IPrice Cleaning 10-2 475-153 3. VCHento 10-16 435-277 3. De Volle Maan 2 10- 9 383-425 4. VCB 10- 9 344-419 5. VC Knudde 2 10- 4 277457 6. SVCB 2 1 - 3 281470 De nummer een van de tweede klasse promoveert naar de eerste klasse. De nummer zes van de eerste klasse degra deert naar de tweede klasse. NEDERLANDS TAFELTENNIS KAMPIOENSCHAPPEN Zaterdag 23 mei j.l. had onze vereniging de organisatie op zich genomen van de Ned. Tafellenniskampioenschappen - 1987. We kunnen vaststellen, dat dit derde sportevenement geslaagd is en dat is in het kader van ons 25-Jarig bestaan, bijzonder prettig! Hoewel er niet zo'n groot aantal deelnemers waren (52), is er toch fel strijd geleverd om de Nationale Titels, zowel in het dubbel als enkelspel, in het voor dit doel uitermate geschikte "Red Stars Tafeltenniscentrum". Het was een vooral "gezellig" sportgebeuren! Al enkele jaren is bekend, dat het "Red Stars" gebouw onze vereniging een prima aangepaste akomodatie kan bieden. Ook nu is gebleken, dat voor een dergelijk evenement - er waren veel rolstoelers - het centrum bijzonder geschikt is. Meerdere spelers en belangstellenden waren vol lof, niet alleen over deze speelruimte en cantine, doch ook over de organisatie, die dankzij de "Red Stars"- medewerking, uitstekend ver liep. Van onze vereniging komt aan Twan van Dijck de eer toe, dat hij in ons jubileumjaar in de vijfde klas, ae Gouden Plak in Venray wist te houden. In de finale wist hij in 2 sets Jan Slaats van Helmond te verslaan. Proficiat Twan (en wat zal die taart smaken!) Tot slot van alle klassen de winnaars van het goud: Enkel spel Klas 1 R. Zijda, Gouda. Klas 2:1. Meulemans, 'eindhoven. Klas 3: P. Meeus, Roosendaal. Klas 4 H. v.d. Tillaar, Eindhoven. Klas 5 Twan van Dijck, Venray. Dubbel spel Klas 1 Th. Vossen - R. Visser, Eindho ven. Klas 2 J. Kootstra - P. Meeus, Leeuwarden/ Roosendaal Klas 3 H. v.d. Tillaar - H. Luysterburg, Eindhoven. Klas 4/5 J. Slaats - W. v.d. Heuvel, Helmond. Door twee van onze leden werd op 22 en 23 Mei j.l. deelgenomen aan de Keuringen voor politiejhond 1 1987. Door Martien v Tilburg werd in Heeswijk - Dinter een mooi certificaat gehaald met zijn viervoeter en een aantal punten van 417. In Belfeld heeft Tom Verbruggen de eer hoog gehouden en behaalde met zijn hond Doerex een prachtig- certificaat met lof aantal punten 431 wat zeer hoog is zowaar een topprestatie voor een jong lid en dan voor de eerste keer naar de keuring. Dit is toekomst voor de club Martien en Tom. Nogmaals gefeliciteerd met dit succes en nog veel genot met de hobby. De raad van de gemeente Vierlings beek nam in de j.l. donderdag gehouden raadsvergadering o.m. de volgende besluiten: Een voorbereidingsbesluit ex arti kel 21 WRO, waardoor het mogelijk zal zijn dat de heer Kostermans zijn bedrijf aan de Molenweg kan uitbreiden. Wel vonden verschillende raadsleden het een slechte zaak, dat her en der in de ge meente bedrijven kunnen uitbreiden, wat konsekwenties voor de toekomst kan hebben. Aangedrongen werd, mede omdat een nieuw college van GS ge vormd was nog eens in Den Bosch met klem voor een bedrijventerrein te gaan pleiten. Tegen het aanvragen en aanvaar den van rijksvoorschotten, voor de bouw van 4 H.A.T. woningen, had de raad geen bezwaren. Dat was ook het geval met het aan vragen en aanvaarden van exploitatie bijdragen, voor de bouw van 14 premie huurwoningen. Voor het onderhoud van 53 woningwetwoningen werden rijksbij dragen gevraagd, ter grootte van 12.000,— per woning. Voor een indicatief bodemonder zoek stelde de raad 10.320,beschik baar. Lang stond de raad stil bij de vaststelling van de verordening leerlin genvervoer. Het desbetreffende voorstel had bij verschillende ouders schrikreak- ties teweeg gebracht. Het gaat om leer lingen die bijzonder onderwijs volgen, o.a. aan de openbare scholen, de MLK en de LOM-school te Venray. Vooral de PK-fraktie had het er moeilijk mee, om de grens van 4 km te verleggen naar 20 km, ondanks de verzekering van wet houder Litjens dat, indien de financiële draagkracht van de ouders dermate is dat die afstandsnorm een bezwaar is, de gemeente zeker die ouders zal helpen. De PK-fraktie benadrukte dat de „Vrij heid van Onderwijs" met de nieuwe re geling onvoldoende tot haar recht komt. Omdat de andere frakties daar anders over dachten en eerst de verorde ning tol uitvoering gebracht wilden heb ben om een "definitieve beslissing te nemen, stemden de twee leden van de PK-fraktie tegen, speciaal vanwege de voorgestelde afstand van 20 km. Het Kerkpad te Overloon kan worden gereconstrueerd. Daarvoor stelde de raad 59.940,beschikbaar. Voor het opmaken van een ont werp voor een nieuwe wegenlegger stelde de raad 32.500,beschikbaar. Ook nu was de PK weer tegen reconstructie en verbetering van de Mullensedijk. Maar de andere frakties vonden het een goede zaak daarvoor 94.560,— beschikbaar te stellen. Wel wilde het college onderzoeken, of in het kader van de verkeersveiligheid, die weg straks alleen maar gebruikt zal kunnen worden door de aan wonenden. Aan de aanleg van verkeersdrempels, daar dacht het college niet aan. Voor f 6.840,kan de kermisaan- sluiting te Maashees vervangen worden. De bestaande is totaal versleten. Bij de behandeling van de beschik baarstelling van 32.280,voor ver betering van de toegangsweg naar de tennisbaan in Vierlingsbeek, bleken de leden van de PK mordicus tegen te zijn. Zij vonden die weg goed genoeg, terwijl de Maaskantse fraktie zei, het een schandalige weg te vinden en graag het geld daarvoor beschikbaar stelde. De beslissing op het bezwaarschrift van de Stichting Oefenhal te Overloon werd verdaagd. STREEKGEWEST Als een van de eerste gemeenten van de 27 welke straks tot het gewest Noord Oost Brabant gaan behoren, nam de raad van Vierlingsbeek de beslissing daaraan te willen medewerken. Het streekgewest is met veel inspraak en zorg tot stand gekomen en daarom moet het de kans krijgen goed te starten en tot wasdom te komen. Wel waren de verschillende frakties niet gerust over het financiële plaatje, maar wilden des ondanks aan de totstandkoming van het gewest meewerken. Er moet voor gewaakt worden, dat de financiële lasten niet hoger worden dan de som van de thans bestaande streekgewesten. De afgevaardigden in het gewest heb ben verantwoordingsplicht aan de raad. Er was schorsing nodig, eer de raad de afgevaardigden in het gewest gekozen had, want ter elfder ure was 'n tegenkandidaat naar voren gebracht, tegen de CDA-kandidaat Toon van de Pas. En daarvoor liet de Overloonse fraktie zijn plaatsgenoot vallen. En zo kreeg deze kandidaat, Henk Janssen, 8 van de 13 stemmen. Tegen de kandida tuur van burgemeester van de Moosdijk waren geen bezwaren. Als plaatsvervanger van de burge meester werd met 13 stemmen wethouder Bardoel gekozen. Als plaatsvervanger van Henk Janssen werd Toon van de Pas met 12 stemmen geko zen. In de commissie ruimtelijke orde ning werd benoemd mej. Nabuurs uit Vierlingsbeek en in de commissie openbare werken en milieu de heer Zegers uit Holthees. Beiden zijn geen leden van de gemeenteraad. WELLES NIETES Dat was het spel dat de PK (speelde, naar aanleiding van de beantwoording van vragen rond het rooien yan een knoteik. De aantijging van de PK, dat de beantwoording van de vragen beneden peil was en dat het college niet de juiste spiegel had voorgehouden, schoot het college en met name burge meester van de Moosdijk in het verkeerde keelgat. Het gemaakte procesverbaal geeft geen aanleiding tot een dergelijke op merking en bij de gesprekken is ook de PK helemaal niet tegenwoordig ge weest. Er is geen doofpot aan te pas ge komen en of de boom nu een knotwilg of knoteik is geweest; hij was in ieder geval alle jarenlang dood. De eigenaar is een herbeplantingsplicht opgelegd. Het college zal alles doen om een versnelde aanleg van Rijksweg 73 te be vorderen. Er is een goede kans dat het Post kantoor te Vierlingsbeek niet gesloten zal worden. De toegang voor gehandi capten aan dit postkantoor zal verbeterd worden. WETHOUDER LITJENS was in februari j.l. \2Vi jaar lid van de gemeenteraad. De raadsvoorzitter wilde even stil staan bij dat feit en zijn loco danken voor zijn inzet. De heer Litjens is een integer, bekwaam en solidair raadslid en wethouder, en heeft door zijn aparte stijl een aparte plaats inge nomen in de raad, waarvan de laatste 5 jaar als wethouder. Daarmee samen te werken was een dankbare taak. Tijdens de raadsvergadering was aan zijn echtgenote een bos bloemen als blijk van dankbaarheid aangeboden. Wethouder Litjens dankte op de van hem bekende wijze en hoopte zijn wet houderschap tot 1990 op dezelfde wijze nog voort te zetten. OORSCHOT ÊMHoóe die het verleden een nieuwe dimensie geeft. ÊWË Nostalgische blouses, hemdjes en wijde rokken. Vrije buitenmode. Begin uw vrijheid bij.. Grotestraat 73. Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Vrijdag is het eerste exemplaar van de nieuwe Venrayse gemeentegids aan burgemeester Defesche aangeboden. Nog deze week wordt begonnen met het huis-aan-huis verspreiden van dit boekje, dat de opvolger is van het reeds vele jaren bekende Venray van A tot Z." Niet alleen de naam is veranderd in Gemeentegids", maar ook het formaat en de uitvoering zijn geheel anders geworden. Van het handige kleine A5-formaat naar het grote A4-formaat. Verder zowel op de omslag als in het boekje zelf, fullcollor advertenties. Trouwens de advertenties maken zeker de helft van het boekje uit, en dat maakt o.i. deze uitgave als na-slagwerk minder gemakkelijk. Maar gezien de financiële situatie van de gemeente was het zelf-financieren van een nieuwe uitgave van Venray van A tot Z" niet mogelijk. Het zijn nu de grote en kleine ondernemingen die de uitgave van deze gemeentegids mogelijk maakten. Nieuwe bewoners van onze gemeente, zullen bij hun inschrijving in hel bevolkingsregister ook een gemeente gids ontvangen. SPINRAG VERWIJDEREN Een 15-jarige jongen wilde een niet meer als zodanig in gebruik zijnde kippenhok, achter de ouderlijke woning aan de Sleegse Peelwcg, schoonmaken en met name hel aanwezige spinrag ver wijderen. Hij gebruikte daarvoor een brander, maar de vlam raakte ook het isoleerma teriaal dat aan het branden ging. De ijling gealarmeerde brandweer kon niets anders doen dan de woning voor het overslaan van vuur te vrijwaren. Dat lukte, maar het kippenhok brandde geheel af. Ook van het daarin aanwezige andere materiaal kon bijna niets worden gered. De eigenaar de heer v. d. B. schat de schade op 10000,—. Hij hoopt dat de verzekering voor de schade zal opkomen. DIEFSTAL SPORTTAS Tegen een tweetal 16-jarige Venrayse jongens werd procesverbaal opgemaakt wegens diefstal van een sporttas met kleding, uit een van de kleedlokalen van SVV. Een van de twee verklaarde tegen over de politie geen broek meer te hebben en daarom de sporttas te hebben ontvreemd. Kennelijk had hij toch meerdere broeken, want de broek waar hei om ging was door hem „uitge leend". De eigenaar van de tas had zijn broek herkend en de dader aangegeven. FIETS UIT GARAGE GESTOLEN Uit een garage aan de Schutsboom verdween een fiets. Hoe die diefstal heeft plaatsgevonden kon niet worden vastgesteld. VEILIGHEIDSHELM OP BOUWWERKEN VERPLICHT De Venrayse politie hield een controle op bouwwerken, waar het verplicht is dat de werknemers een helm dragen. Er werden overtredingen geconstateerd. Deze keer bleef het bij een waarschu wing. De volgende keer zal preocesver- baal worden opgemaakt. De draag plicht van een helm is voor de veiligheid van de bouwvakkers. RADIOCASSETTERECORDER GESTOLEN Uit een radiozaak te Leunen ver dween een radiocassetterecorder. Naar de indentiteit van de dader stelt de po litie een onderzoek in. DIEFSTAL BROMFIETSHELM? Een bromfietser kreeg pech aan zijn brommer op de Spurkterdijk. Om zijn bromfiets te repareren deed hij zijn helm af en legde deze in het gras. Even zonder helm een proefritje maken kwam hem duur te staan, want bij terugkeer was de helm verdwenen. Het is niet onmogelijk dat de vinder van de helm niet de bedoeling heeft gehad deze te stelen, maar gemeend heeft dat deze verloren was. Hij heeft dan echter vergeten de politie van die vondst in kennis te stellen. J ALOUZIE ONTVREEMD Van een op de parkeerplaats aan de Julianasingel staande personenauto werd de autojalouzie gestolen.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 9