F MUZIEKFEESTEN TE MERSELO tent fournituren speciaalzaak CLAESSENS lld^JcUAL GLAS VERF BEHANG VLOERBEDEKKING CHEMHliei Stomerij JjiHnta. Hans Joosten VOOR EEN FUN STUK VLEES. ^iciqetij J2cftzO(>rt\ >men5 Café - Zaal „In den Engel" Stoomwals ,,Majo" op Aid Merselse Dag Valcificatie van entreekaarten Maribelle Hete luchtballon sluit Aid Merselse Dag af SPRYNG MARIBELLE Spryng ITER P MICHELS ff MOLEN - MERSELO SCHILDERSBEDRIJF OOSTRUM - TEL. 81236 's Morgens gebracht, 's middags klaar Desgewenst 1-uur service Voor al uw reparaties en stoppages Z4-uurs service óók dekbedden reinigen/bijvullen. Tel. 04780-82025. Poststraat 6, VENRAY. VOEGERSBEDRIJF Dr. Houtzagerslaan 9 5764 PZ Rips Tel. 04939-534 VELTUMSE KLEFFEN 62 VENRAY TEL. 04780-11122 Het ideale adres voor al uw volledig verzorgde bruiloften, partijen, vergaderingen, koffietafels en diners TELEFOON 04780-81797/81588 elke woensdag kienen aanvang 19.30 uur Elke 2e en laatste zaterdag van de maand dansen voor paren met ruim parkeerterrein campingcentrale Venray Tel. 81429 Het betreft hier een stoomwals van het Engelse fabrikaat „Aveling en Porter" bouwjaar 1901 (chassisnr. 4732 en registra tienummer van het stoomwezen 10586). Voor zover ons bekend, is deze stoom wals de oudste van het land, die in ge bruiksklare toestand is of is gebracht. Eer lijkheidshalve dienen wij hierbij te vermel den, dat er in Nederland nog een stoomwals van het bouwjaar 1901 voorkomt, doch de ze stoomwals mag niet ingezet worden om mee te werken. Zoals te verwachten w^s, mankeerde er aan deze oude stoomwals nogal het een en ander. Hij was reeds jaren buiten bedrijf en bovendien had hij jarenlang opgeslagen gestaan in de omgeving van een woonwa genkamp en was alles wat maar op koper of ander bruikbaar goed leek er af gesloopt. Onderdelen van welke aard dan ook waren hoegenaamd niet te koop en alles moest dus praktisch zelf gemaakt worden of Vissers heeft het laten maken door anderen, zoals bijvoorbeeld de gietijzeren roosterstaven. Vanwege de leeftijd van de stoomwals en de voorwarden gesteld door het Stoomwe zen en vanwege de staat van onderhoud van hetmechanisch werkende gedeelte van de stoommachine, de aandrijving e.d. moest de was van kop tot teen gedemonteerd wor den. Veel bezoekers in die tijd hebben het wij ze hoofd geschud en zich afgevraagd of al die onderdelen nog wel eens ooit in elkaar zouden komen en dan ook nog op de juiste plaats, temeer omdat enkele kenners onder hen ook constateerden dat er nogal wat be langrijke of moeilijke onderdelen manco waren. Met de eigenlijke restauratie van de stoomwals zijn wij begonnen ongeveer eind september 1970 en dc wals is gereedgeko men medi april 1971. Voor wat betreft de stoomketelreparaties hebben wij ook dank baar gebruik gemaakt van de specialistische hulp van derden aldus Vissers Wegenbouw. Een stoomwals behoort onder de keu ringsdienst van het „Stoomwezen" en de controleurs van deze dienst zijn de stoom wals in elke bouwfase komen keuren, zowel voor het materiaalattest van de stoomketel als voor de valmpijpen, de klinknagel, de loden nagel, de veiligheidstoestellen, de vuurkist, de proefdruk koud, de proefdruk onder stoom enz. enz. In totaal is deze dienst wel 12 maal bij Vissers geweest voor de diverse keuringen. Na de laatste keuring „in vol bedrijf' is Vissers Wegenbouw BV weer in het bezit gesteld van een geldig stoomboek. Dit is een soort logboek waarin het wel en wee van de stoomwals staat op getekend vanaf het jaar van fabricage en zonder in het bezit te zijn van een geldig stoomboek is het bij de wet verboden met een dergelijke stoomwals te rijden of te werken of op andere wijze in be- drijfstoestand te houden. Ieder twee jaar moet de stoomwals door het stoomwezen gekeurd worden en hiervan worden aante keningen bijgehouden in het stoomboek. Vanzelfsprekend moeten afgekeurde on derdelen worden vervangen en zo dit niet tijdig wordt gedaan, wordt het stoomboek door de dienst van het stoomwezen weer in genomen. Wie nog nooit gehoord heeft van Maar ten Peters The dream, behoort tot een steeds kleiner wordende groep van muzie kliefhebbers. Want deze net anderhalf jaar oude vijfmansformatie, timmert zeer hard aan de'weg. Kenners verwachten dat ze bin nen hel jaax tot de topgroepen zal behoren. En dat is niet zo verwonderlijk als je er op let wie Maarten Peters is en hoe hij The Dream heeft samengesteld. Zo'n anderhalf jaar lang maakte Maar ten Peters als zanger en gitarist deel uit van de bekende Frank Boeyengroep, waarvan hij alle grote hits heeft meegemaakt. Lang zamerhand echter, ontstond bij hem het idee om een eigen formatie op te richten op een Engelstalig repertoire. Door audities te houden wist hij een viertal andere talentvol le jonge musici om zich heen te verzamelen, waarmee hij eind 1985 Maarten Peters The Dream oprichtte. Reeds in januari 1986 verscheen de de buutsingle van de groep, de mooie ballad „Away" die een aantal weken genoteerd stond in de Top 40. In april 198 kwam de eerste elpee uit „Hunting The Queenbee", waarop naast „Away", ook het sfeervolle „After The Party" en „Take it Now" voorkomen. Enkele maanden later werd de groep uitgenodigd om deel te nemen aan het Los Vast Kuip-spektakel van Jan Riet man. Steeds meer vestigde de groep de aan dacht op zich. Countdown cafe en Hol lands Glorie zijn slechts twee programma's waarin uitvoerig aandacht werd besteed aan dit nieuwbakken orkest. Kort geleden werd een nieuwe single uitgebracht „Facto ry Man" geheten, die enige weken in de va derlandse top 40 stond. Plannn voor dc toekomst zijn er genoeg. Op 29 mei a.s. zal de groep life optreden in Countdown Cafe (Radio 3). Op 28 juni zal Maarten Peters The Dream optreden op het Parkpopfestival in Den Haag. En eind september zal een nieuwe langspeler uitge bracht worden. Maarten Peters The Dream brengt En gelstalige eigen werk dat zeer gevarieerd is en verzorgd gebracht wordt. Maarten be schikt over een zeer beheerste en gevoelige stem, die niet alleen in ballads, maar ook in krachtigere uptempo nummers de juiste ba lans weet te vinden. Wie op 8 juni in Merse- lo komt luisteren zal net zo verrast worden, als wij, toen we de groep voor het eerst gin gen beluisteren. Er is gebleken dat er op enkele scho len via het kopieeren van entreekaarten. valse entreekaarten in omloop zijn ge bracht. Spijtig voor hen die hieraan geld heb ben uitgegeven, want de organisatie van de Muziekfeesten Merselo heeft hier snel op gereageerd door de kaarten te voorzien van 4 rode bloemen. Deze zijn niet copieerbaar en dus een uitstekend controlemiddel. Zij die vroegtijdig entreekaarten heb ben gekocht zonder de 4 bloemen, be hoeven geen angst te hebben, want deze worden met een speciale vloeistof ge controleerd en snel zal aantoonbaar zijn of het hier om een orginele of een ver valste kaart gaat. Men mag uit het voorafgaande zeker niet de conclusie trekken dat Sprying Mari belle BZN naöapt of precies dezelfde mu ziek maakt. Het is wel degelijk een orkest met een eigen gezicht. De vijfmansformatie heeft als middelpunt zangeres Maribelle, die in 1984 ons land vertegenwoordigde op het Eurovisie Songfestival in Luxemburg. De groep heeft al verschillende platen uitge bracht en opgenomen. Binnenkort mogen we trouwens weer een nieuwe plaat van heil verwachten. En in Engeland zijn lopprodu- cers bezig om hen een superhit te bezorgen. Maar ook de life-optredens mogen er zijn. Met hun swingende sound en oogstrelende lichtshow laten ze steevast een enthousiast publiek achter dat genoten heeft van een geweldige avond. Op 8 juni kunt U ze in Merselo zien op treden op een groot podium en voor een groot publiek. Een avond waar misschien nog lang over gepraat zal worden. Als afsluiting van de Aid Merselse dag zal - wind en weder dienende - op maanda gavond om ca. 15.00 uur een heuse hete luchtballon opgeblazen worden en zal rond 17.00 uur opstijgen. Dit zal gebeuren vanaf het vlakbij de feesttent gelegen sportpark „De Vloet" De ballon in kwestie - de PH- INT - is eigendom van ballonvaarderij De Hot uit Breda. Hij is zo'n 25 meter hoog en heeft op zijn brcedtste punt een diameter van ca. 20 meter. Dc nylon ballon wordt middels twee propaanbranders gevuld met ca 2200 m' lucht van 80 tot 100 °C. Dan kan de ballon een reis boven de grond ma ken van „vlak" boven de grond tot maxi maal enkele kilometers hoogte. WIE MAG ER MEE? Naast ballonpiloot Leon Leemans zal nog iemand de reis meemaken. Wie dat is, zal bepaald worden tijdens de Knock Out Show, die op zondag middag in de feesttent plaatsvindt. En mocht de winnaar niet mee willen of kunnen, dan kan die zelf iemand aanwijzen om in zijn haar plaats de bal lonvaart mee te maken. Maar zo'n kans krijg je waarschijnlijk je hele leven lang niet meer. SPRYNG MARIBELLE Tussen BZN en Spryng Maribelle bestaat een aantal opvallende overeenkomsten. Niet alleen zijn beide groepen afkomstig uit Volcndam, maar ook is hun samenstelling gelijk: een aantal heren en een zangeres. Verder zijn beide orkesten in deze streken vaak en ook graag geziene gasten. Beide groepen brengen goede muziek. Zowel ei gen werk als covers van anderen. Nog een punt van overeenkomt is dat beide groepen hun populariteit te danken hebben aan het enthousiasme en de inzet, het uitgekiende samenspel en het vakmanschap waarmee ze het publiek weten te pakken. En BZN en Spryng Maribelle lijken ook op elkaar wat betreft de aandacht die ze beteden aan presentatie en podiumopstelling: zij vinden allebei dat ook het oog wat moet hebben; je moet het orkest dat je hoort niet met je oog hoeven te zoeken od het oodium.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 16