KENNEDYMARS van den Munckhof GRATIS BALPEN! GRATIS! TC RODHE TWC Oostrum M.H.C.V. van den munckhof Uit de raad van Meerlo-Wanssum WERELD HISTORIE RENOIR AMSTERDAM Moederdag baby ZIEKENOMROEP In de maandagavond gehouden raadsvergadering van de gemeente Meerlo-Wanssum werden o.m. de volgende besluiten genomen. De scoutinggroep in Blitterswijck kreeg een startsubsidie van 1.880,—. Verschillende raadsleden waren zeer tevreden dat deze groep zich ook zal bezig houden met bospercelen in de gemeente een grondige schoonmaak beurt te geven. Hun buitenaktiviteilen vinden plaats op een open plek aan de Meulenberg te Blitterswijck. In de toekomst zal deze, nu uit 15 leden be staande jeugdbeweging, kunnen reke nen op nog meer steun van de gemeente. De raad had geen bezwaar tegen aankoop van twee percelen bouwgrond te Wanssum, ten behoeve van het in dustrieterrein. Totaal 0.65.5 ha. Geen bezwaar ook om de Taak- opdracht Volkskredietbank voort te zetten. De raad is immers van oordeel, dal de kredietbank duidelijk voorziet in een behoefte. Tot ambtenaren van de burgerlijke stand werden met 12 stemmen benoemd de heren A. Groszwardt en P. Kunen. Nu zal het niet meer voorkomen dat stukken een dag moeten blijven lig gen De VVD was tegen het voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbe- sluit voor het bestemmingsplan Kern Wanssum. De andere raadsleden dachten daar echter anders over. Nu zullen daar door de projectontwikke laar 6 in plaats van 4 woningen ge bouwd worden. De raad had in vroegere vergaderingen het college al meermalen verzocht, daar waar moge lijk, gronden te verkopen ook als sprake zou zijn van verdichting van de kavels. Het dak van de basisschool te Meerlo is dringend aan herstel toe. Er zijn, toen de school in 1976 gebouwd werd, verschillende bezuinigingsmaat regelen genomen. Een daarvan was, om het dak met twee in plaats van drie lagen te voorzien. Aangezien er verder sprake was vankonslruktiefouten, vindt men nu dat dringend herstel nodig is. De reparatie gaat een bedrag vergen van 46.600,De PK» fraktie was daar niet over te spreken en stelde de beide wethouders als bouwheren voor de toen gemaakte fouten aansprakelijk. De geloofwaardigheid is volgens deze fraktie in het geding. Wat hebben de ambtelijke adviezen nu nog voor waarde, nu blijkt dat ze de raad voor de domme houden. Ook de VVD had kri tische kanttekeningen tegen dit voor stel. Het CDA was veel milder in haar oordeel. Deze fraktie vroeg zich af, waarom het schoolbestuur niet eerder aan de bel had getrokken. Er was weer eens bewezen dat de bouw van een school beter kan worden overgelaten aan het schoolbestuur en deze fraktie hoopte dal het college daar lering uit ge trokken zou hebben. De voorzitter nam het de raad kwalijk dat hier zware woorden waren gebruikt alsof de vertrouwensrelatie raad en college met ambtenaren in het geding zou zijn. Als het college een raadsbesluit uitvoert, zei de voorzitter, en als er dan door bezuinigingen fouten zijn gemaakt, dan moet de raad zich dat zelf aantrekken. Er is niet gesjoemeld! Uiteindelijk kreeg het college toch de gevraagde medewerking. Voor verbetering van het verharde en onverharde gedeelte van de speelplaats deed de raad een princiepe uitsptaak. Zodra de kosten bekend zijn, zal de raad over de uitvoering een beslissing nemen. Er is jarenlang gepraat over nieuw bouw voor de jongerensoos Merlin, welke soos in de gehele regio een goede naam heeft. Hel gebouw is totaal onge schikt geworden en mede omdat een lokat'-. gevonden was, konden de bouw plannen nu vaste vorm aannemen. De kosten bedragen 240.000,—. De raad had geen moeite met de beschikbaar stelling van 30% investeringssubsidie, wat neerkomt op een bedrag van 72.000 gulden. De heer Beterams van de PK-fraktie zei het een goede oplossing te vinden. Merlin is volledig geaccepteerd door de bevolking. Ook zullen de leden zelf veel inbrengen. Het CDA kon ook volledig met het voorstel meegaan mede omdat de soos haar bestaansrecht meer dan bewezen had. De VVD-er Volleberg had een afwij zende mening. Als de netto-opbrengst van de bar 15.000,per jaar be draagt, dan kunnen de leden méér doen en is dit voorstel onvergelijkbaar met de investeringssubsidie welke de fanfare had ontvangen. Hij noemde het onver antwoord om daar zoveel subsisiegeld in testeken. De andere 11 raadsleden dachten er anders over. Naast het besluit om 72.000,be schikbaar te stellen, was er nog een tweede voorstel, namelijk dat de gemeente garant bleef voor de door de Jongerensoos aan te gane geldlening van 100.000,Aan die garantiever lening waren de nodige voorwaarden verbonden, bijvoorbeeld indien de soos zou opheffen de gemeente het gebouw in eigendom zou krijgen. Constructiebedrijf Kerwas in Wanssum moet gaan uitbreiden wil het de werkegelegenheid voor 50 tot 80 werknemers veilig stellen. In de huidige lokatie is dat niet mogelijk. Het bedrijf wil wel naar het industrieterrein in Wanssum verhuizen. Daarvoor had de u heeft vrijdag en zaterdag nog de kans om U tegen 12,50 in te schrijven voor de vierde KENNEDY MARS Venray. Dit kan tegen contante betaling op het VVV-kantoor, Grote Markt 23, Venray. Het kantoor is vrijdag open van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. En zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. U kunt hel bedrag ook overmaken op bankrekeningnummer 231852193 (N.C.B.)of 153993561 (Rabobank) ten name van Kennedymars Venray. Tegelijkertijd moet u dan de inschrijf- gegevens (zie onderaan) opsturen naar de heer Stef Peeters, Es loornstraat 16, 5802 CX Venray. Mocht uw overschrijving bij de start op zaterdag 23 mei nog niet binnen zijn, dan moet u toch 17,50 betalen. Dit bedrag ontvangt u natuurlijk terug als uw inschrijving alsnog binnenkomt. De startkaart kunt u afhalen op zaterdag 23 mei 1987 tussen 14.00 en 16.00 uur en tussen 18.00 en 21.00 uur in de schouw burg. Tijdens deze uren is ook de dag inschrijving a 17,50. Gedurende de 20 uren van de 80 kilometer lange tocht is het informatie centrum, in de foyer van de schouw burg, open. Hier kunt u navragen waar uw favoriete wandelaars zijn. De gege vens zijn hier te lezen op grote borden. Telefonisch kan ook geïnformeerd wor den. Hel nummer is (04780)-11000. Als het druk is, krijgt u misschien de bezet- toon, probeert u het dan even later nog eens. Als u de wandelaars gaat zoeken met de auto wilt u dan zo weinig mogelijk gemeente 1.03.50 hectare grond nodig van G. Litjens in Wanssum. Maar on danks het feit dat de gemeente naast vervangende grond nog een geldbedrag, volgens het laxatierapport, kon aanbie den, ging de verkoop niet door. Ont eigening werd voorgesteld. Tijdens de behandeling bleek dat meerdere raadsleden kontakt hebben gehad met Litjens. Die raadsleden waren van mening, dat er nog kansen waren voor aankoop langs minnelijke weg, als de gemeente méér zou bieden... Dat was schoppen tegen het zere been van de raadsvoorzitter. Immers, wet houder Rutten heeft bij de onderhande lingen geboden wat de raad steeds heeft gewild. Het college wil niet met het mes op tafel gaan onderhandelen, maar wel in het algemeen belang uitvoering geven aan de opdracht van de raad. Het gaat hier om werkgelegenheid veilig te stellen maar er kan even goed nog onderhan deld worden, ook al is de onteigenings procedure gestart. Uiteindelijk mocht het college de onteigeningsprocedure starten. De raad had er vrede mee. Maar toen reeds was er sprake van, dat binnenkort nog eens onderhandeld wordt. Het was voor het eerst in Meerlo- Wanssum dat tol onteigening werd besloten. Pizza Vincenzo Buonassise Wina en Han Born Echt een boek voor de ware pizzahelhebber 280 Overheerlijke pizzarecepten, diverse buitenlandse varianten als tortilla en pitta en een stukje geschiedenis. 110 Kleuren foto's om van te watertanden illustreren het geheel. De prijs is al even smakeliik -m van 29.50 voor slechts .90 Ideeën voor het starten van een succesvol bedrijf Nu kunt u ook aan de slag! Deskundigen informeren over alle details voor het opzetten van een eigen onderneming. m van 22 50 voor slechts 1.9( De Grote Oosthoek De grote Oosthoek wereldhistorie AH Henriksen Björn Berg 4000 Jaar wereldgeschiedenis volgens een geheel nieuwe opzet Per btz. wordt 10 jaar beschreven. Maatschappelijke en politieke verhoudingen, kunsthistorie etc. wereldwijd per decennium naast elkaar gezet. Met honderden prachtige illustraties Gebonden, 23 x 30 cm, 400 blz. Een dijk van een boek. nu sterk in prijs verlaagd. van 120 - voor slechts 34.90 Karen Blixen. een schrijversleven in beeld F Lasson C Selborn Fotobiogiane van tie vrouw, die zich als Isak Dtnesen met haar vooral autoD'ogralische verhalen een plaats in de wereldliteratuur verwierf en over wier leven de prachtige film 'Pul of Africa werd gemaakt. 26 x 21 cm. 232 blz. g*m slechts £*t.90 Flight, great planes of the century Een sch.tteiend boek waar de vliegtuigen uitvliegen. Van de Flyer van de Wright Brothers tot de super sonische Concorde Prachtig geschilderd, driedimensionaal ('pop up') en voorzien van uitgebreide achtergrondinformatie Gebonden. 28.5 x 28 cm. n slecnts 13.90 World encyclopedia of naive art Oto Bihalji-Merin Nebojsa-Balo Tomasevic Een echte must voor de liefhebber van deze stroming in de schildei- kunsl Kenmerkend is de ontje schooldheid waardoor dezo kunste naars zonder technische 'ballast' tc weik gaan. Geschreven door twee autoriteiten Alfabetisch gerang schikt en ri|kelijk geïllustreerd, levens een beschouwing per land Gebonden. 735' blz30 22 cm. van 181 - voor 69.50 Het groene leven AC. Muller Idzerda Een beroemd boek: uiterst volledig en rijk geïllustreerd. Grondsoorten en diverse tuinvariaties komen aan bod, evenals kamerplanten en bloemschikken. Onmisbaar voor de ware tuin- en plantenliefhebber. Nu eindelijk herdrukt' oorspr. editie 69 90 nu slechts £*1.90 De impressionisten: August Renoir Francois Daulte Claude Monet Oaniël Wildenstein Edouard Manet Germain Bazin Met deze drie uitgaven zijn nu 6 delen verschenen uit de reeks van negen delen Leven en werk van de belangrijkste vertegenwoordigers van deze zo bepalende stroming in de schilderkunst worden belicht Fraai uitgevoerd met magnifieke kleiJiHmeprodukties GeboTjen, 33x24,5 cm. qq per deel slechts £3.90 ■jmtv Dl «al m hwjJwhjilöM Amsterdam, de stad en haar geschiedenis Na een rijk geïllustreerd overzicht van haar geschiedenis volgen 64 bladzijden prachtige kleurenfoto's oi. groot formaat De tekst is drietalig: Nederlands, Duits en Engels. Extra groot formaat paperback: 38x28 cm. -y slechts I .50 Sportserie: Backgammon l Badminton Bridge Cricket Darts Golf Jogging/Rugby/Schaken/ Snooker/Squash/Tennis/ Voetbal Een uiterst gevarieerd aanbod van sporten. Handige boeken voor een goed inzicht in spelregels en techniek. Met duidelijke instrucbe- tekeningen. spelschema's en toto's, per deel van 17.50 o voor slechts U.90 Aievv C.f Album Gerard Revc Interessante foto-biografie van deze gewaardeerde én vr.igu'sdc auteur. Verder zijn opgenomen kopieën van manuscripten, brieven cn gedichten. Gebonden j n vari 49.90 voor slechts I £.90 MTUUIISW INM8IEI 4" Kleine modelbaan serie: 100 Sporenplannen voor modelbanen Het landschap in model Zijlijnen en in model Tips voor Modelspoorwegen goed ontworpen Modelspoorwegen goed opgebouwd Seinwezen voor de modelspoorweg Zelfgebouwd materieel Modelgebouwen Modelbovenleiding De Nederlandse modelbaan Het locomolieldepot in model/Modelstations/ Modelbaanautomatisering en Een compleet overzicht van alle facetten van de modelbouw van tremen. Met duidelijke mstructie- tekenmgen Elk boekje bespreekt een ondenJeel van wat een complex bouwwerk kan zijn. Handzame boekjes voor een kleine prijs. 15 delen samen van mm 208.25 voor'slechts £3.90 jANPRiEaoeR V\KAVI'UCWEtRBOEK Vakantieweerboek Jan Pelleboer Slecht-weer bederft jaarlijks de vakantie van lieét wat mensen. Toch is hel mogelijk goed of slecht weer enigszins te voorspellen zoals uil deze gids blijkt Vele illustraties, gratieken en kaarten schetsen het weer in Europa tussen mei en september Ideaal voor uw vakantieplanning vim 19 90 vopi slechts O.90 ROEK- EN KANTOORBOEKHANDEL GROTESTRAAT 68 - 5801 BH VENRAY TELEFOON 04780-82727 Deze aaiïbiedmgen gelden /o lang de voorraad strekt tegen de route inrijden en rekening houden met de lopers. Bent u bekend in de gemeente Venray tracht dan de route via sluipwegen te bereiken. Evenals de vorige jaren zullen ook nu video-opnamen ge maakt worden die in de schouwburg te zien zijn. Vrijdag avond al wordt de band van 1986 ver toond in de etalage van Electro Martens. Zaterdag tijdens de inschrijf- uren zal deze ook in de schouwburg gedraaid worden. Van de videobanden van de KENNEDYMARS 1987 wordt een samenvatting gemaakt die te koop is. Hiervoor kunt u tegen contante be taling intekenen bij het informatiecen trum. Momenteel is de prijs helaas nog niet bekend. Behalve alles wat hiervoor genoemd is zal er ook muziek zijn. Zaterdag avond speelt „Lang Zök" en zondag de Hofkapel. Met goed weer zal het schouwburgplein een aantrekkelijk terras zijn. Hier kunt u onder het genot van een drankje of een aspergehapje de wandelaars voorbij zien komen voor hun laatste meters. Voor uw persoon lijke hulde aan een deelnemer kunt u zelfs een bloemetje kopen. Kijkt u mee? Of loopt u mee? In ieder geval veel plezier! Nog een laatste tip voor de wande laar: Is het warm weer, neem dan wat zoute drop mee om een te groot zout- en vochtverlies tegen te gaan. Inschrijfgegevens: Naam en voorletters (eventueel ook meisjesnaam) Geboortedatum, man/vrouw Adres Postcode en woonplaats De jaren dal de Venrayse Kennedymars is UITGELOPEN. Bij eerdere deelname onder een ander adres, dit andere adres. Foto: Boterhammen maken voor de wandelaars. Ook dat is een van de vele karweitjes die bij een dergelijke organisatie moet worden opgeknapt. Competitie-uitslagen Landelijke competitie-zondag: 2e klasse gemengd: Rodhe-Valkenswaard 7-1 3e klasse gemengd: Mill-Rodhe 2 7-1 5e klasse heren: Gmos-Rodhe 2-4 4e klasse junioren: Rodhe-Deurne 6-2 Districtscompetitie sen. zaterdag: 6e klasse Heren BI: Rodhe-de Poetder 2-4 5e klasse gemengd A: De Poelder-Rodhe 3-2 3e klasse gemengd B. Koane-HtericK 4-1 4e klasse gemengd B: Venlo-Rodhe 3-2 5e klasse heren Al: Tonido-Rodhe 3-3 4e klasse heren A2: Venray-Rodhe 3-3 4e klasse heren A3: Rodher-De Poelder 2-4 6e klasse Heren B2: Rodhe-Maasbree 2-4 Districtscompetitie dames dinsdag: 2e klasse: Echt-Rodhe 1 3-3 5e klasse Venray-Rodhe 2 0-6 6e klasse Rod he 3-Apollo 5-1 6e klasse Rodhe 4-Rulec 4-2 District competitie jun. zaterdag: 4e klasse gemengd B: Grubbenvorst-Rodhe 5-0 Jongens A. Rodhe-Grubbenvorst 7-1 Kring competitie junioren woensdag: Jongens B: Rodhe-Lottum 3-5 Meisjes A: Rodhe-Arcen 8-0 Het programma voor de komende week kunt U vinden in het clubhuis. In verband met moederdag was de opkomst van de trimmers het afgelopen weekeinde laag. Voor het komende weekeinde staat voor de trimmers van groep I de tocht naar Maasbree op het preogramma. Zij vertrekken om 8.30 uur voor hun rit over 85 kilometer. Op het programma van de trimmers van groep 11 staat voor a.s. zondag de eerste gezinsfietstocht van dit seizoen. De inschrijving is van 10.00 -14.00 uur. Onze wedstrijdrenners zijn het komend weekeinde aktief in Vlodrop en Beesel. De voor de categorieën Jeugd, Adspiranten, Gentlemen, Amateurs B geplande wedstrijd in Eindhoven d.d. 24 mei 1987 gaat niet door. Het eerste baantoernooi in Baarlo wordt verreden op 23 mei a.s. Aanvang 13.00 uur. Er kan wederom gestreden worden voor fraaie dagprijzen. Het is al enkele jaren traditie dat het Venrayse Winkelcentrum de in Venray op moe derdag geboren baby(s) speciaal in de bloemetjes zet. Dit jaar werd daarvoor de familie Van Kilsdonk in de Bazuinstraat met een bezoek vereerd, want daar was op moederdag (in 't ziekenhuis) hun dochtertje en zusje Da- niëlle geboren. Voor de baby hadden de dames van het Winkelcentrum een spaar bankboekje en een spaarpot, maar ook een zilveren armband, een jurkje, sokjes, een broekje en een fotoalbum. Voor de jonge moeder een grote taart en een bos fleurige bloemen. De trotse vader kreeg als hartversterker een fles wijn. Heren 1-Weert 1 2-0 Vorige week waren de Venrayse heren al zeker van het behoud van een plaats in de 2e klasse. Deze week zouden de heren dienen te bewijzen dat zij ook op eigen racht dit behoud konden waarmaken tegen het al gedegradeede Weert. In het begin van de wedstrijd waren de kansen goed verdeeld. Het was te anken aan een gebrek aan technisch kunnen en het goede keeperswerk van Bas Bekkers dat Venray geen tegendoelpunten kreeg. De fantasieopstelling van trainer Arthur van de Broek functioneerde niet onverdienstelijk, maar wat onwennig. Bij rust was_de stand nr>g dubbelblank. In de tweede Jieïft bewéés Venray wat van haar verwacht wérd: 'Met twee doelpunten nam het afstand van Weert en gaf daardoor aan toch beter te zijn en dat het een plaats in de 2e klasse verdiend. Dames: Venray-Sittard 3-0 Was de promotie naar de 2e klasse reeds vorige week een feit, deze week bevestigde de Venrayse dames hun superioriteit door een 3-0 overwinning op Sittard. Gedurende de hele wedstrijd was Venray in de aanval en had het het beste van het spel. Dit resulteerde al snel in een uitgespeelde kans en een doelpunt van Henriette Verhoeven. Sittard had eigenlijk geen antwoord. In de tweede helft bleef Venray op de Sittardse achterhoede pressie uitoefenen Na een schot op de paal scoorde Iris van Bemmel uit de rebound 2-0. In het slot van de wedstrijd kwam Venray tenslotte op 3-0. Het streven van trainer Harry Poels aan het begin van het seizoen om te promoveren is daardoor werkelijk heid geworden. In 2 jaar tijd heeft Harry Poels van een weinig gediscipli neerde middenmotor uit de 3e klasse een goede kandidaat voor de 2e klasse weten te maken. Programma van de Venrayse Omroep Stichting St. Elisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Maandag: derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Op 78 toeren" en van 14.00 tot 15.00 uur hel proerainma „Houwen Zo". Woensdag: 3e woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „In 'i Gehoor", 's Avonds van 20.00 tot 21.30 uur: een direkte uil zending vanuit de studio naar het zie kenhuis inet als programma: nieuws en actualiteiten, sport en het verzoekpla- tenprogramma. Donderdag: derde donderdag van de maand, van 10.00 tot 11.30 uur het pro gramma „Nieuws en actualiteiten", waarna hei verzoekplatenprogramma. zoals dag gisteren avond werd uitgezon den. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Maandag: derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Op 78 toeren" en van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen Zo". Woensdag: derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „In 't gehoor". Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualiteiten", waarna het programma „Non slop" veel gevraagde muziek. St. Servatius, Psychiatrische Centrum Venray. Maandag: derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur hel pro gramma „Op 78 toeren" en van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen Zo". Woensdag: derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „In 't gehoor". Donderdag: vanaf 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualitei ten", waarna een platenprogramma en daarna „Zomaar muziek". Nieuw Spraeland, Oostrum. Maandag: derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Op 78 toeren" en van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen Zo". Woensdag, derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „In 't Gehoor". De Kruuze, Psycho-Gerialrisch Cen trum Venray. Maandag: derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.15 uur het pro gramma „Op 78 toeren" en van 14.00 tot 15.00 uur het programma ..Houwen Zo". Woensdag: van 10.00 tot 11.00 uur het programma „In 't gehoor". Vrijdag: van 15.00 tot 16.00 uur het programma „nieuws en actualiteiten", waarna het verzoekplatenprogramma. Bejaardencentrum, Het Schutters veld. Vrijdag: van 10.30 tot 11.30 uur een speciaal programma met en voor de be woners in „'t Ktöske". Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. TE KOOP Renault 4L sept. 1981, blauw apk Manders-Deurne 0493012331 TE KOOP wegens omstandigheden, Skoda I05S, bj.'85, 10.700 km. z.g.a.n. Tel. 04780-88242 TF. KOOP tourcaravan, 6 pers. Bergland I. 4.50. voort. kachel koelkast i.z.g.sl. bj.'77 Tel. 04780-87075 TE KOOP Caravan Kip-goudslrcem 3 a 4 pers. incl. nieuwe voortent, i.z.g.sl. prijs ƒ3.000.- Tcl. 04765-1966 Bij aankoop van een SHEAFFER vulpen van f 99.-, nu een SHEAFFER balpen t.w.v. f 52,50 BOEK-EN KANTOORBOEKHANDEL grotestraat 68, 5801 BH venray telefoon 04780-82727

Peel en Maas | 1987 | | pagina 7