jJGINNEDAG, FEEST VOOR U, FEEST VOOR ONS! ITEER VAN ONZE VERBOUWINGSOPRUIMING! (X) ^koopafdeling is open van 10.00 uur tot 17.00 uur. 13DWIN I Voorjaarsconcert Lente-concert in Castenray Kampioenen bij Venrayse Majorettes Nieuwe afvalbakken in Venrays centrum Afscheid van gemeente secretaris OPEN DAGEN AANBIEDING ZONNEKUUR Geslaagd solistenconcours Soundmix/ Playback show te Vierlingsbeek Federatie Voortgezet On derwijs Tegenslag voor voorjaarsfeesten Vierlingsbeek Darts kampioenschap Directie benoemingen Opslagbassins voor drijfmest Zoals vorige week reeds aangekon digd houden Koninklijke Harmonie Euterpe en Venray's Mannenkoor a.s. zaterdag een gezamenlijk concert in de schouwburg. Dit concert staat in het teken van de eerstè uitvoering van „Cantilenas Pro- fanas", een muziekstuk voor harmonie orkest en mannenkoor gecomponeerd door dhr. Jef Penders. De opdracht voor deze compositie werd door beide verenigingen verstrekt in 1985, bij gelegenheid van het 125-jarig bestaan van Euterpe en het 75-jarig bestaan van he| Mannenkoor. Onze Koninklijke Harmonie bestaat mtóenteel uit 83 muzikanten in het onkest en 15 leden in de drumband. Daarbij mag Euterpe zich verheugen in een flinke jeugdige belangstelling, want men telt een 100-tal leerlingen, waarvan er 40 deel uitmaken van het jeugdorkest en de overige in opleiding zijn via de Muziekschool, ofwel door de inbreng van eigen ervaren leden. Venray's Mannenkoor heeft momen teel 103 zangers, die als steeds een druk jaarprogramma kennen. Het is als het ware uitgegroeid tot een grote vrienden club, die ook buiten koorverband tot veel in staat is. Enkele jaren geleden formeerde Venray's Mannenkoor 'n eigen huisorkest, dat circa 15 man sterk is en tijdens diverse festiviteiten de zangers ondersteunt. Het is niet de eerste keer dat Harmonie en Mannenkoor samen musi ceren. Zo werd bijvoorbeeld in 1977 een gezamenlijke LP gemaakt onder de titel „Moetje Venray 'ns horen". Toch heeft de uitvoering van a.s. zaterdag iets zeer speciaals, niet omdat men met zo'n 180 muzikanten op treedt, maar zeker ook vanwege de „oeruitvoering" van „Cantilenas Pro- fanas". Het is vrijwel zeker dat ook de componist deze eerste uitvoering zal bij wonen. Venray's Mannenkoor onder leiding van Piërre Gerits, opent het programma met een 6-tal liederen, waaruit nog eens duidelijk de veelzijdigheid van het koor tot uitdrukking komt. Daarna vertolken koor en orkest gezamenlijk „Cantilenas Profanas". Na de pauze concerteert Harmonie Euterpe onder leiding van Piërre Stey- vers met een 4-tal muziekstukken, die niet alleen prettig in het gehoor liggen, maar tevens blijk zullen geven van het kunnen van dirigent en zijn 83 muzikan ten. Als slot wordt nog eenmaal gezamen lijk de nieuwe compositie van Jef Penders ten gehore gebracht. Uiteraard zijn voor deze bijzondere uitvoering uitnodigingen verzonden, maar, omdat het hier gaat om een gratis concert, waarbij iedereen van harte welkom is, garandeert een uitnodiging geen gereserveerde plaats. We zouden haast zeggen: wie het eerste komt, het yste maalt Zaterdag 2 mei a.s. organiseert de Castenrayse Fanfare het jaarlijkse „Lenteconcert" in gemeenschapshuis „De Wis" aan de Matthiasstraat. Aan vang 20.00 uur. Medewerking wordt verleend door: Fanfare „Dorpsklank" Castenray o.l.v. Chris Cuppen en Koninklijke Harmonie „St. Cecilia" Tegelen, o.Lv. John Bartels. Beide verenigingen behaalden in hel afgelopen jaar de Provinciale- en Landstitel in resp. 2e en le afdeling. Voor de muziekliefhebbers een avond bij uitstek, om te genieten van klassieke en moderne muziekwerken uit het hafa repertoire. Na afloop van het concert stem mingsmuziek door de „Schanseblao- zers" o.l.v. Rudy Direks. Tijdens de Limburgse kampioen schappen majorettes-solo, zondag ge houden, veroverde in de jeugddivisie Manon van de Krabben het Limburgs kampioenschap met 104'/2 punt. Reser ve kampioen werd Kim Litjens, die met 102 punten ook een zeer goed figuur sloeg. In dp ere-divisie behaalde Thea Ver meulen met maar liefst 110 punten het Limburgs kampioenschap. Alle drie de meisjes zijn lid van Drum en Showor kest St. Petrus Banden. Mede op advies van het bestuur van „het Winkelcentrum" heeft de gemeen te toestemming gegeven tot het plaatsen van ongeveer 30 nieuwe afvalbakken in het centrum. Deze afvalbakken zijn de gemeente gratis aangeboden door een reclame be drijf, dat zelf voor plaatsing, onder houd en onverhoopt ook vervanging zal zorgdragen. De gemeente behoeft alleen te zorgen dat de afvalbakken op tijd ge ledigd worden. De afvalbakken zijn ongeveer 1.20 m. hoog en driekantig. Men kan dan aan drie kanten het afval door een klapluik- je kwijt. Binnenin achter een stevig gesloten deur bevindt zich de roestvrij stalen afvalemmer. De bakken worden aan betonnen tegels geschroefd, die in middels al in de Grotestraat zijn aange bracht. Daardoor en door het eigen ge wicht van 85 kg. zijn ze zo goed als ze ker bestand tegen elk vandalisme. Dat kan men van de huidige bakken niet zeggen, want in de weekends worden er regelmatig enkele omgekieperd en hel afval over de straal verspreid. De eerste tien bakken worden komen de maand in de Grotestraat geplaatst. Daarna volgen nog de Grote Markt, Schoolstraat, Schouwburgplein, Passa ge en Henseniusplein. De bakken kosten de gemeente dus niets. Maar dat wil niet zeggen dat het betreffende reclame-buro voor Sinter klaas speelt. Integendeel, dat buro gaat de drie wanden van elke afvalbak verhu ren als reclame opbject. De Acquisitie daarvoor is onlangs gestart. Welke plaats in de gemeenschap Wim van Megen, secretaris van de gemeente Meerlo-Wanssum in de 11 jaar dat hij deze post bekleedde heeft weten in te nemen, is meer dan duidelijk geworden tijdens zijn vrijdag gehouden afscheid. Lovende woorden sprak allereerst burgemeester Joep Hahn, die de secre taris een goede adviseur van het college en een goede schakel tussen bevolking en het gemeentebestuur noemde. Loco-secretaris J. Eibers, welke namens het personeel sprak, noemde Van Megen een compagnon en een vriend tussen en naast de collega's, ge waardeerd ook door zijn sociale bewo genheid met het gehele personeel. CDA-fraktievoorzitter Piet Hendrix roemde de secretaris als een behulpzame man, ook voor het verenigingsleven. Natuurlijk waren er geschenken, met name een videorecorder met daarin een band van dit afscheid, welke hem door burgemeester Hahn werd aangeboden. De scheidende gemeentesecretaris liet in zijn afscheidswoord duidelijk blijken dat hij de recente politisering in de ge meenteraad niet had toegejuicht. Wij werken toch allemaal voor hetzelfde doel, Laten we ervoor waken dat we niet van elkaar vervreemden. De in zaal 'l Brugeind gehouden re ceptie duurde langer dan verwacht. Het waren vele honderden handen welke de heer Van Megen en zijn echtgenote moesten drukken. Er ontbraken ook niet de persoonlijke blijken van dank en waardering. Binnenkort zal de nieuw benoemde gemeentesecretaris de heer Fr. de Ruyter uit Venray officieel worden be ëdigd. Verlinden Juwelier op de Grote Markt is enkele dagen gesloten geweest wegens interne verbouwing. Maar nu, donderdag, vrijdag en zaterdag, houdt men open dagen om U een kijkje in de zaak te laten nemen. Boven vrijdagmid dag als speciale leerzame attractie een demonstratie diamantslijpen. Zaterdag is er eveneens een demonstratie, maar dan van het handgraveren. 10 x 'A uur bank en hemel met gratis Lancaster zonnecosmetica probeerset. Zolang de voorraad strekt. Op zaterdag 25 en zondag 26 april j.l. werd in het Gemeenschapshuis te Oos trum het jaarlijkse solistenconcours van de Venrayse Muziekfederatie gehouden, inmiddels alweer voor de twaalfde maal. Gedurende twee dagen yyerd dooi., meer dan 150 deelnemers aan dit con cours deelgenomen. Hun muzikale prestaties werden, evenals in voorgaan de jaren, beoordeeld door dhr. Jean Claessens uit Tilburg. Aan het einde van het concours merkte dhr. Claessens op erg verrast te zijn door de muzikale prestaties van de deelnemers, en de perfecte organisatie, welke dit jaar in handen was van D.S.V. uit Venray. Hij hoopt echter dat er volgehd jaar meer duo's, trio's, e.d. zijn te verwach ten. Hier leren de deelnemers het meeste van. In de afdeling superieur kende dhr. Claessens tweemaal een eerste prijs met lof der jury toe aan Marga Spreeuwen- berg uit Ysselsteyn en Joël Eyssen uit Merselo. Zij behaalden samen het hoogste aantal punten van het concours, n.l. 54 punten. Hoogtepunt en opening van de be kende Voorjaarsfeesten, die worden ge organiseerd door plaatselijke harmonie „De Herleving", is de soundmix-play- backshow op koninginnedag. De afgelopen jaren bleek dit onder deel goed aan te slaan. Een 30-tal optre dens zullen plaatsvinden, zowel sound mix als play back. De „artiesten" zijn afkomstig uit Vierlingsbeek en directe omgeving, maar ook weer uit de regio Nijmegen. De organisatie verwacht dan ook zeker dat het nivo van het vorige jaar over troffen zal worden. Iedereen is van harte welkom in het fecstpaviljoen achter garage Kusters. Er wordt gezorgd voor voldoende zitplaat sen. De aanvang van de show is half twee en de entree is gratis. Zoals reeds eerder aangekondigd zal a.s. vrijdag, tijdens een officiële zitting in de schouwburg de „Federatie Katho liek Voortgezet Onderwijs Noordelijk Limburg" worden opgericht. In de fe deratie zullen participeren het bestuur van de Boschveldstichting en het bestuur van de Stichting Scholenge meenschap Jerusalem. Na de officiële oprichtingsceremonie zal drs. Th. Hoogbergen, voorzitter van ARVO II en oud-rector, spreken over „basisvorming: consekwenties voor een HAVO/VWO school". Over zijn inlei ding wordt na afloop gediscussieerd en vragen gesteld. Voorafgaande aan de feestavond voor alle personeels- en bestuursleden is er in de foyer een ontvangst van de ge nodigden. f 35.- moederdagprijs/29.50 Verwen moeder met extra ver fijnde cosmetica, speciaal ont wikkeld voor een gevoelige huid, gevoelige ogen en voor contactlensdraagsters. |Waardebon^J^50|- Vul de bon in. U betaalt dan nog maar 28-voor zo'n prachtige Present Kit. Deze is bestemd voor: adres j 1 code/plaatsJ I contactlensdraagster: Dja I brildraagster: ja, merk: I leeftijd: I verkrijgbaar bij uw opticien. EYE CARE OOC.COSMETICA i rob uon dijk optiek Grotesiranl i Venray Telefoon 047811 8R677 Harmonie „De Herleving" in Vier lingsbeek is kort voor de voorjaars feesten, welke op 30 april beginnen ge confronteerd met enkele flinke tegensla gen. Twee leden van het in deze regio alom gewaardeerde orkest Spring, zijn ziek. De optredens zijn voorlopig uitgesteld en dus ook hun optreden tijdens de voorjaarsfeesten te Vierlingsbeek op donderdagavond 30 april. In plaats van Spring is inmiddels het ook bekende or kest Ryder gecontracteerd kunnen wor den. Heel Nederland heeft via radio en te levisie kunnen vernemen dat zangeres Carola Smit van BZN plotseling in het ziekenhuis is opgenomen. Niemand had dat verwacht. De verslagenheid bij BZN is groot. Optredens van BZN zijn voor lopig ook uitgesteld. Een van de toppers van de voorjaarsfeesten is weg. Intussen heeft men in plaats van BZN beslag we ien te leggen op een optreden van Bon nie en Jose op zondagavond 3 mei. Degenen, die reeds entreekaarten voor het optreden op 3 mei van BZN in de voorverkoop gekocht hebben kunnen als volgt handelen: de gekochte entreekaarten kunnen tot en met vrijdag 1 mei weer bij het voorverkoopadres en gedurende de mu ziekfeesten bij de kassa bij de feesttent worden ingeleverd, waarbij 15.- per kaart wordt terugbetaald. Tot en met 7 mei kunnen entreekaar ten van BZN in gesloten enveloppe wor den gezonden aan C. Heuvelmans, Burggraaf 15, 5821 BJ Vierlingsbeek. Bij vermelding van naam en bank- of gi ro nummer wordt het betaalde entree geld teruggestort. De entreekaart voor BZN is, indien gewenst, ook geldig als toegangsbewijs voor het optreden van Golden Earring op vrijdag I mei, of voor Bonnie en Jo sé op zondag 3 mei. Komende weken wordt er in Venray een Darts-kampioenschap georgani seerd onder de naam „Gesloten Ven ray". Dat wil min of meer zeggen dat alleen inwoners van de gemeente Ven ray mogen meedoen. Een uitzondering is gemaakt voor niet-Venrayers die wel lid zijn van een Venrays darts-team, -club of -vereniging. De voorrondes worden gehouden als volgt, telkens om 19.30 uur. 5 mei in café-bar „Picardie" Hense- niusstraat 11 12 mei in café „Centrum", School straat 2. 26 mei in café „De Peelhaas", Eind- straat 14. 9 juni in café-bar ,,'t Kegeltje", Sta tionsweg 16. 24 juni in café-bar „de Komp", Lang straat 14. De verliezersronde wordt gespeeld op de volgende data: 7 mei café-bar „Picardi". 14 mei café „Het Centrum". 27 mei café „De Peelhaas". 11 juni café-bar 't Kegeltje. 25 juni café-bar „De Klomp". De finale wordt op zaterdag 4 juli gehouden in café-zaal In den Engel, vanaf 1 uur. Voor de darts-kampioen is een wisseltrofee beschikbaar. Inlichtingen en mogelijkheid tot in schrijven is er bij alle genoemde café's. GOLF DIESEL ONTVREEMD Bij de wekelijkse tellingen bleek een Golf Diesel verdwenen te zijn vanaf het terrein van garage v.d. V. aan de Leun- seweg. De waarde van de auto bedraagt 15.500,-. Er kon niet worden vast gesteld wanneer de auto ontvreemd was. BOSBRANDJES De brandweer moest enkele malen in aktie komen voor blussing van spontaan uitgebroken bos- en bermbrandjes, o.a. aan de Rosmolenbaan, aan het crosster rein bij de Paul Burgmanstraat (twee maal zelfs) en in de buurt van de afslag Venloseweg-Maasheseweg. In alle geval len kon de brandweer uitbreiding voor komen. EENDEN DOOR KAT DOODGEBETEN Er werd aangifte gedaan dat enkele eenden dood waren aangetroffen waar schijnlijk doodgebeten door een loslo pende of verwilderde kat. Die kat is nog steeds niet gevangen. Met ingang van 1 mei a.s. zullen tot statuaire direkteuren benoemd worden van het Bouwbedrijf Verhoeven Venray B.V. en van het Bouwbedrijf Verhoeven Helmond B.V.: de heren N. C. W. van Driel en J. H. Seelen. Beide heren zullen vanaf die datum tesamen met de algemeen direkteur, J. M. W. M. Verhoeven, een drievoudige direktie vormen in de twee B.V.'s. Voor de meeste relaties van het bedrijf zijn de nieuwe direkteuren geen onbekenden, daar zij reeds vele jaren aan het bedrijf verbonden zijn. De heer van Driel zal als commercieel direkteur belast zijn met het commer cieel beleid, de projektverwerving en acquisitie, de projektontwikkeling en de calculatie. De heer Seelen zal als produktie-di- rekteur belast zijn met het produktie- beleid, personeelsbeleid, uitvoeringsor ganisatie en technologisch beleid. De heer Verhoeven blijft als algemeen direkteur funktioneren. De onderneming kenmerkt zich door een krachtige groei en gezonde ontwik keling gedurende de afgelopen 25 jaren. Beide B.V.'s tesamen realiseren in 1987 een omzet van 50 miljoen, hoofd zakelijk in de woningbouw- en de reno- vatiemarkt met een personeelbestand van 250 medewerkers. Behalve in Noord- en Midden-Lim burg opereert de Helmondse vestiging steeds intensiever in de regio Brabant waarvan de Groeistad Helmond een belangrijk element vormt. INBRAAK IN KANTOREN Door forcering was toegang verkre gen tot de kantoren en kantine van het garagebedrijf v. H. aan de Maashese- weg. Alle laden en kasten bleken door zocht te zijn, maar in zover kon worden nagegaan is er niets ontvreemd, vermoe delijk is gezocht naar geld, maar dat was niet aanwezig. De schade door de ver nieling was groot. Nieuw voor Venray! Nu jeans bij JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76, 5801 BH Venray POLITIE WEER SUCCESVOL Te Deurne heeft het volleybalteam van onze Venrayse politie beslag weten te leggen op een grote wisselbeker. Op het hier door de politie georgani seerd internationaal volleybaltoernooi in de Wetteling, waren de Venrayse sporters niet zo succesvol. Zij kwamen niet verder dan een 5e plaats. Toch was dat niet slecht, gezien de grote over macht van de teams uit Nederland, Bel gië, Duitsland, Frankrijk en Engeland. Na afloop van het geslaagde toernooi vond een verbroederingstreffen plaats in Well. VANDALISME Vandalen hebben weer huisgehou den met de speeltoestellen op het terrein aan de Rector Nabbenstraat te Leunen. Het gaat weer gemeenschapsgeld kosten om de toestellen weer in orde te'maken. Een aan de Verdistraat geparkeer de personenauto was door vandalen be werkt. Enkele deuken waren in de auto aangebracht. Een in de Schoolstraat geparkeer de vrij nieuwe personenauto was met een scherp voorwerp bewerkt. Enkele krassen waren aangebracht. De voormalige kleuterschool aan de Eindstraat heeft bezoek gehad van vandalen. Er waren verschillende' ver nielingen aangericht. GRANAAT AANGETROFFEN Tijdens landbouwwerkzaamheden op een perceel langs de Deurneseweg kwam een nog intakt zijnde granaat naar bo ven. De deskundigen bij de politie heb ben in afwachting van de komst van de mannen van de EOD hel oorlogstuig veilig gesteld. DIEFSTALLEN Uit een tuin aan de Ericaweg wer den 2 z.g. kogelconiferen gestolen. Waarschijnlijk heeft iemand zich met en ijzerdraad toegang weten te ver schaffen tot een hier geparkeerde perso nenauto van een inwoner uit Vierlings beek. Uit die auto werden kledingsstuk ken ter waarden van 381,- ontvreemd. Uit een hier geparkeerde Duitse auto werd een radiocassetterecorder gestolen. De dader had kennelijk kennis van zaken, want hij had eerst het autoa larm uitgeschakeld voordat hij het por- tierslot forceerde. AANHANGWAGEN IN BRAND Op de kruising Maasheseweg- Stationsweg geraakte een aanhangwa gen in brand. De gealarmeerde brand weer behoefde niet in aktie te komen omdat de bestuurder deze brand reeds had geblust. Op 1 mei 1987 worden er nieuwe regels inzake de Meststoffenwet en de wet Bodembescherming van kracht. Ondermeer agrariërs worden hierbij beperkt in het uitrijden van drijfmest over het land en in de hoeveelheden, die uitgereden mogen worden. Agrariërs worden ook verplicht om een mestboekhouding te gaan voeren, teneinde de controle op de naleving mogelijk te maken. Per saldo heeft dit voor de boeren in met name Oost-brabant en Noord-Lim burg en de Gelderse Achterhoek een aantal consequenties. Met name de noodzaak om de door koeien, kippen en varkens geproduceer de mest op te kunnen slaan gedurende een periode van 3 - 6 maan den) was voor „Heidemij Uitvoering" reden om een nieuw opslagbassin voor drijfmest te ontwikkelen. Uiteraard zijn en worden er reeds andere opslagkuilen en -bassins toegepast. Heidemij koos voor een verdiept gelegen bassin, waarbij met de uitkomende grond kades worden gemaakt. De aldus gerealiseerde put wordt bekleed met een circa 4 mm dikke bitumineuze mat. Zonodig wordt een bovenafdekking toegepast, om o.a. stankoverlast te beperken. De agrariër, die kiest óf genoodzaakt is om drijfmest te gaan opslaan heeft dus keuze uit meerdere systemen. Te noemen zijn in dit verband beton nen of stalen silo's in allerlei systemen en varianten hierop^en de bekende plastic-folie-bassins. Soms blijken deze minder goed bestand te zijn tegen de toch vaak agressieve mestsoorten. Bij de veehouderij Hendrix aan de Puttenweg werd vorige week zo'n Heidemij-bassin gerealiseerd. Onze fo tograaf was er bij om er n „prentje" van te maken.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 9