mesmraMf Verkoop seizoenabonnementen HINDERWET Open Monumentendag '87 Casino Queen Venray Opheffen van graven OPENBARE KENNISGEVING HUISVUIL OPHAALDIENST ZWEMBAD GESLOTEN Koningsschieten kan zondag a.s. een keizer opleveren Museumweekend SLUITING STORTPLAATS Rijksweg A73 Controle aanvragen huursubsidie Relatieconcert Kapel van de Koninklijke Luchtmacht Collektekalender NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY WOENSDAG 29 APRIL 1987 Nr. 18 onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Talafoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 8800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De 8fdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak vvor- den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. {openbare orde en veiligheid, finan ciën. economische zeken, vóórlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen. toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaksn. museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Cfaessens Maandag vgn 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzakenI. Wethouder H.P.T.M. Wiilems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening,volkshuis vesting. bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Gemeentelijk zwamlw Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor dè vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen) 18.M-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 frecreatiezwemmen vof- wassenen) Woensdag 9.46-10.45 (dames) 13.00-15.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogeis) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Trimzwemmen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.30 (gezinszwemmen) 13.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar 2,35; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,05 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijfdgbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend graf overledene 0-55 J. Drabbels 0-122 wed. W.M. Geurts 0-523 H. de Mulder/J. Swinkels/W. de Mulder 0-543 P.J. Derks/H.P. Smits-Derks 0-533 J. van Es 0-581 A.J. van Reekel-Geurts 0-589 Pennings 0-604 P.J.G. Schaeffers 0-714 onbekend 0-718 M.P.H. Seelen/J.H.M. Stoot 0-721 A.M. Franssen 0-814 L.M. Beukers, prefecte van de 3e orde van de Heilige Franci- scus 0-826 H. Baltussen-Loonen 0-829 N. Bekkers/J. Bekkers-Basten/ J. Bekkers 0-848 M.P.W. Wismans/M.G. van Meyel/M. Wismans/M.B.H. Wismans 0-850 J. Jacobs 0-877 H. Aerts 0-884 A. van Well 0-885 P.L. Guinée 0-886 A.H. Koopman 0-887 M. Spanjer-Neelen 0-888 M.J. Weiman 0-889 M. Coolen 0-891 R. Rongen 0-892 M.C. Hompes 0-893 G.A. Weber 0-894 M.H. Bellaerdts 0-895 M.H. Thus 0-896 M. Gerarts-Bartknecht 0-898 M.H. Evers 0-899 J.G.H.M. Kemmere Eventuele nabestaanden worden ver zocht uiterlijk tot 1 juli 1987 contact op te nemen met de ambtenaar van de bur gerlijke stand (loket 7), telefonisch be reikbaar 04780-23233. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris Burgemeester en wethouders van Venray, brengen hiermede ter openbare kennis dat, te rekenen vanaf heden, op de secretarie der gemeente gedurende veertien dagen de gemeenterekening en bedrijfsrekeningen .over het jaar 1984 vóor.een jedetjer .lezing zijn neergelegd "êo in afschrift.- tegen betaling der kosten,algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris Op donderdag 30 april (koninginne dag), donderdag 28 mei (Hemelvaarts dag) en maandag 8 juni (2e pinksterdag) zal er GEEN huisvuil worden opge haald. Op dinsdag 5 mei (bevrijdingsdag) wordt normaal huisvuil opgehaald. Op donderdag 30 april. Koninginne dag, is hei zwembad gesloten. GEMEENTELIJK COMBI-ZWEMBAD Parkweg 2 - Venray - Telefoon 04780-82069 Op 1 mei wordt het buitenbad geopend. De openingstijden zijn maandag t.m. vrijdag van 10.00 tot 19.00 uur. Zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. Met een seizoenabonnement mag ook in het binnenbad worden gezwommen, op de vrije zwemuren van het binnenbad als binnen- en buitenbad gelijktijdig zijn geopend. TARIEVEN Gezinsabonnement: geldig voor het gehele gezin, onafhankelijk het aantal gezinsleden: f 133.-. Persoonlijk abonnement t.m. 15 jaar f 40,50 Persoonlijk abonnement vanaf 16 jaar f 63,-. 10-badenkaarten t.m. 15 jaar f 21,50; v.a. 16 jaar f 29,50. 30-badenkaarten t.m. 15 jaar f 57,00; v.a. 16 jaar f 77,00. 50-badenkaarten t.m. 15 jaar f 89,00; v.a. 16 jaar f 118,00. Meerbadenkaarten zijn niet seizoen gebonden en geldig op alle vrij zwemuren van binnen- en buitenbad. Losse badprijs: f 2,35 t.m. 15 jaar Losse badprijs: f 3,05 vanaf 16 jaar GA VAKER ZWEMMEN, GEZONDHEID VAN DE BOVENSTE PLANK! Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 22 april 1987 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wel A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Ven ray een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen en wel binnen 30 dagen na datum het bouwen van een tussenlid bij pluimveestallen aan de Ysselsteynseweg 79 te Ysselsteyn, t.n.v. F M.E. Jennis- kens; het verbouwen van een woning garage en het plaatsen van een tuinmuur aan de Pr. Bernhardstraat 16 te Venray, t.n.v. H.G. Kuijpers; het uitbreiden van een pand aan de Grotestraat 45 te Venray, t.n.v. L.G.G. Rutten; het verbouwen en uitbreiden van een garage aan de Zandbleek 18 ie Ven ray, t.n.v. A.W.H.J. Heeren; het verbouwen en uitbreiden van een garage aan de Zandbleek 16 te Ven ray, t.n.v. W.C.J.M. Claassen; het bouwen van een jongveestal aan Klein Oirlo 12 te Castenray, t.n.v. Maatschap Geerets. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. (ARTIKEL 18A/19 VAN DE W.R.O.) Burgemester en wethouders zijn voor nemens om op grond van artikel 18a/19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaat se geldende bestemmingsplan ten behoe ve van de navolgende bouwplannen: het bouwen van een winkel met 52 woningen aan het Henseniusplein Leeuwstraat te Venray t.n.v. Bovex B.V., Oranjeplein 235 te Maastricht; het bouwen van 15 woningen in Landweert II te Venray, t.n.v. Bouwbe drijf Verhoeven, Dr. Poelsstraat 10 te Venray. De bouwplannen liggen met ingang van 1 mei 1987 gedurende veertien da gen voor een ieder ter inzage bij het bu reau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze ter mijn kunnen eventuele bezwaren schrif telijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. KENNISGEVING BEKENDMAKING AANVRAAG Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinder wetvergunning door: Houbensteyn Porkhof b.v., Ys selsteynseweg 69 te Ysselsteyn voor het oprichten en in werking hebben van een slacht- en vleesverwerkingsbedrijf, gele gen aan de Ysselsteynsweg 86 te Ys selsteyn. De aanvraag en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 30 mei 1987. "Tbt dè2ë datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk wor den ingediend bij de burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gege vens van degene, die een bezwaarschrift indient, niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt ver zocht (afdeling openbare orde, veilig heid en milieuzaken), kunnen tot één week voor bovengenoemde datum be zwaren ook mondeling worden ge maakt, waarbij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aanwezi gen. Alleen degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aan vraag en degenen, die dat zijn niet (tijdig) ir) staat zijn geweest dit te doen, kunnen procedure bezwaar maken legen de ont werp beschikking er kunnen aantonen ijdeng de vérdere of beroep indie nen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris Het is niet denkbeeldig, dat de schut terij, „Het Zandakker Gilde Sint Jan" voor het eerst sinds 1810, weer een kei zer zal krijgen. Dat kan alleen gebeuren wanneer Joep Krijnen, die al twee jaar achter elkaar koning is, op de schutters- weide aan de Endepoel, het laatste stuk je van de houten vogel afschiet. Drie maal koning achter elkaar is bij de schutters goed voor de keizerstitel. Om op dit grootse gebeuren voorbe reid te zijn hebben de schutters intussen de oude keizersplak anno 1810 opge poetst. Op dit zilver staat te lezen: „Heil zij voor onse secretaire Coning, al den derden keer J.H. Beckkers (1810)" De ze laatste Venrayse keizer was gemeen tesecretaris. Joep Krijnen is dan wel geen gemeentesecretaris, maar wel ge meenteambtenaar. Het zal zondag in ieder geval een zwaar gevecht worden rond de hoge houten vogel, want de schutters zijn beslist niet van plan hun koning zonder meer de keizerstitel te laten veroveren. Het gaat tenslotte om het afschieten van het laatste stukje van de vogel en wie dat doet is koning. HULDIGING Het is een eeuwenoude traditie - de schutterij is rond 1600 opgericht - dat op de eerste zondag van mei het ko ningsschieten wordt georganiseerd. De nog fungerende koning en zijn vrouw worden zondagmorgen om 9.30 uur door de voltallige schutterij van zijn wo ning aan de Niessenstraat opgehaald, waarna in optocht naar de Vredeskerk wordt gegaan. Om 10.00 uur wordt de Gildemis opgedragen. Tijdens deze mis worden twee jubilarissen gehuldigd om dat zij 25 jaar lid zijn van de schutterij en van de Oud Limburgse Schuttersfe deratie. Het zijn de commandant Guus Stiphout en de administratieve adviseur Gerard Stals. Zij zullen tijdens de mis uit handen van de bondsvoorzitter, de heer A. van der Vleuten, de zilveren fe deratiemedaille ontvangen. De com mandant krijgt tevens de zilveren vere nigingsmedaille van de beschermvrou we, mevr. P. Defesche-Derks. Na de mis zal de jubilarissen van 12.30 tot 13.30 uur een receptie worden aangebo den in het Gildehuis de Klomp aan de Langstraat. KONINGSSCHIETEN Om 14.30 uur begint op de schulters- weide het koningsschieten en gelijktijdig mag het publiek deelnemen aan het pu- bliekskoningsschieten. De publieksko- ning van hel vorig jaar. de heer Rob Peeters, zal ongetwijfeld zijn titel willen prolongeren; Al met al een bijzondere feestdag voor de schutters, die met grote span ning tegemoet wordt gezien. Op de schuttersweide staat een tent, waar iede reen een natje en een droogje kan krij gen. Er wordt gerekend op een grote be langstelling en deelname. dagelijks vanaf 20.00 uur geopend fiches vanaf 1,00 bij inlevering van de eerste 100 gulden ontvangst u fiches t.w.v. 125,- hapjes en drankjes gratis elke donderdag Indische rijsttafel elke vrijdag koud buffet elke zaterdag Chinees buffet legitimatie verplicht alleen toegang boven 18 jaar. De directie wenst u van harte welkom! De Gouden Leeuw 14 (nabij parkeerplaats Albert Heyn) Venray. Tel. 04780-89966 GROENE PTT BRIEVENBUSSEN ONTVREEMD Er werd aangifte gedaan van diefstal van twee groene PTT bussen welke voor woningen aan de Oostsingel waren ge plaatst. METSELGEREEDSCHAP ONTVREEMD Waarschijnlijk heeft de dader een klusje moeten opknappen. Uit een kelder aan de Haammakerstraat werden namelijk een aantal metselgereedschap- pen ter waard evan 250,— ontvreemd. Toegang was verkregen door forcering van het slot. MET STEEN DOOR ACHTERRUIT Een aan de Ravelslraat geparkeerde personenauto was met een steen be werkt waarbij ook de achterruit vernield werd. De stenengooier was vergeten zijn visitekaartje er bij te doen. Daar zoekt de politie nu naar. SCHUTTERSGILDE ST. ANNA A.s. zaterdag 2 mei houdt ons gilde haar traditionele koningschieten. Dit vindt plaats op het schietterrein de schuttersweide in de Endepoel. Aanvang 15.00 uur. Er zal tevëhs door honoraire leden van-otM'giWe géStnéÜen gunnen worden erin detitef „iCotftogvanBre".93IV198 9,{M Om 20.00 uur voorstellen van de nieuwe koning aan zustervereniging 't Zandakker Gilde St. Jan. 's Avonds vindt het Koningsbal plaats in het Gildehuis 't Eind. Op donderdag 30 april om 20.00 uur Meiboom planten. GROTE RUIT VERNIELD Tijdens de vakantie bleek een grote ruit van de basisschool „De Kemp" te zijn ingegooid. Schade bedraagt ƒ800,-. PERSONENAUTO IN SLOOT Op de Lorbaan geraakt een personen auto, bestuurd door een 18-jarige Oirlo- naar, uit het juiste spoor. De auto kwam in de wegberm, waardoor de bestuurder de macht over het stuur ver loor. De auto kwam in een sloot geheel vernield tot stilstand. De bestuurder liep geen noemenswaardige verwondin gen op. INBRAAK IN WONING Door forcering was toegang verkre gen tot een woning in de Verdistraat. De dader moet een kenner zijn geweest want alleen de duurdere sieraden bleken ontvreemd te zijn. Totale waarde enkele duizenden guldens. Evenals vorig jaar wordt er ook dit jaar weer een museumweekend gehou den. Deze landelijke aktie om musea be ter bekend te maken onder de Neder landse bevolking wordt gehouden op 2 en 3 mei 1987. Ook het museum in Ven ray doet hieraan mee. Op beide dagen is het museum geopend van 14.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Tegelijkertijd met het museumwee kend 1987 start de nieuwe expositie in het museum. Deze expositie zal gaan over J.H.G. (Sjang) van Bergen, kunst schilder, fotograaf en uitvinder. In deze expositie zullen werken van hem te zien zijn, die een goed beeld geven van zijn kunnen als schilder, met daarnaast nog foto's van zijn hand, die hij ook als fo tograaf heeft gemaakt. Ook wordt aan dacht geschonken aan zijn kunnen als uitvinder. Deze expositie start op 2 mei 1987 en loopt tot en met 30 augustus 1987. De regionale stortplaats „De Zu- ringspeel" zal op de navolgende data gedurende de gehele dag gesloten zijn: - donderdag 30 april, koninginnedag - donderdag 28 mei, hemelvaartsdag - maandag 8 juni, 2e pinksterdag Op dinsdag 5 mei, bevrijdingsdag is de stortplaats normaal geopend. De burgemeester van de gemeente Venray maakt ingevolge de gemeentelij ke inspraakverordening bekend, dat met ingang van heden gedurende 14 da gen voor eenieder voor inspraak ter in zage ligt een voorontwerp van het bestemmingsplan „Rijksweg A73 noord". Dit bestemmingsplan regelt het ge deelte van genoemde rijksweg van de noordelijke gemeentegrens (nabij hel buurtschap Loobeek) lot en met het kruispunt met de Maasheseweg. In het kader van deze inspraakmoge lijkheid, die aan de officiële bestem mingsplanprocedure voorafgaat, zal op 7 mei 1987 om 19.00 uur ten gemeente huize voor belangstellenden een informatie-/inspraakzitting worden ge houden, alwaar een ieder de gelegenheid heeft zijn of haar mening omtrent gc- ■noemd voorontwerp kenbaar te maken. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. Nederland is rijk aan monumenten. Daarbij schieten dan al snel namen te binnen als Paleis Het Loo, het Muiderslot of de Sint Jan in 's Hertogenbosch, maar ook - of zelfs juist - de onbekende monumenten verdienen onze aandacht. Met dat doel voor ogen zal op zaterdag 12 september a.s. de eerste landelijke Open Monumentendag worden gehouden. Een initiatief waaraan ook in Venray volop wordt meegedaan, met de bedoeling om zoveel mogelijk monumenten die dag voor het publiek opgengesteld Ie krijgen. Nu is 12 september nog ver van ons af, maar aan de organisatie van een dergelijke dag zitten zoveel aspekten dat het belangrijk is om er nu al aandacht aan te schenken. LANDELIJK Het initiatief voor de dag is afkomstig van de ANWB, het Nederlands Bureau voor Toerisme, de AVRO en de Natio nale Contactcommissie Monumenten bescherming. Deze hebben steun ge zocht - èn gekregen - bij de overheid en het bedrijfsleven. Vooral de rol van de AVRO zal er daarbij voor kunnen zor gen dat deze eerste Open Monumenten dag aan niemand onopgemerkt voorbij hoeft te gaan. Deze omroep zal name lijk de manifestatie volop ondersteunen met radio- en t.v.-programma's. Dich ter bij huis is er ook al een samenwer kingsverband opgesteld tussen de VVV, de Geschied- en Oudheidkundige kring, de Monumentencommissie, de gemeen te, OSC-Netwerk, de Werkgroep Krui sen en Kapellen, de Amateur Fotogra fen Venray, het museum en de Petrus Banden-kerk. OPENSTELLEN Het doel van de dag is meer mensen in contact te brengen met historische ge bouwen en daarmee de belangstelling voor monumenten en monumentenzorg te wekken. Dit probeert men dan vooral te bereiken door op de dag juist die ge bouwen opengesteld te krijgen die an ders voor het publiek gesloten blijven. Dit jaar zal in Venray de opzet echter nog beperkt blijven tot de monumenten die op de rijks- en gemeentelijke lijst staan. Aangezien de Open Monumenten Dag een jaarlijks terugkerend evene ment wordt, zal dit in komende jaren nog uitgebreid kuniien worden tot de gebouwen die nog niet op die lijsten staan. INFORMATIE Voor dat het allemaal zo ver is, is er nog veel werk aan de winkel. Maar vele handen maken nu eenmaal licht werk, dus is er altijd behoefte aan medewer king door andere groeperingen binnen het Venrayse dan degene die hierboven al genoemd zijn. Belangstellenden die aan de totstandkoming van de dag wil len meewerken zijn van harte welkom om zich via de contactpersoon in het ge meentehuis, dhr. F. in 't Zand (tel. 23333) aan te melden. Ook voor nadere informatie kan men bij hem terecht. De controle op de aanvragen voor huursubsidie berust al sinds jaar en dag bij de gemeente. Naar aanleiding van enkele onderzoeken is gebleken dat door aanvragers niet altijd alle gegevens correct worden ingevuld, of dat de juist heid van de gegevens niet volledig kan worden aangetoond door bijvoorbeeld fotokopieën van de inkomensgegevens. Hierdoor ontstaan onnodige vertragin gen bij de toekenning van de subsidie. Om die te voorkomen wordt er hierbij op gewezen dat bij aanvragen de volgen de gegevens moeten worden overlegd: TE KOOP drumstel e.a.b. Tel. 10384 TE KOOP heren- en damesfiets in hoog en laag model J. Koch, Grootdorp 55 TL KOOP koolplanten en tomaten planten met kluit 40 cent Peeters Ooster Thienweg 6 Oostrum TE KOOP 5 kg prei ƒ2,50 Th. Voilenberg Deumeseweg 40 TE KOOP i.z.g.st. wandelwagen zak, bruin rib ƒ85,-; staande kapstok noten ƒ100,- Tel. 04787-1866 een kopie van de inkomstenbelasting aangifte 1986 of kopieën van ALLE jaaropgaven van 1986 (ook de uitkerin gen). Bij een te verwachten wijziging van het inkomen over 1987 dient dit eve neens via loonstrookjes e.d. aangetoond te worden. Deze werkwijze voorkomt vertragin gen in de afhandeling en dus uitbetaling van huursubsidie. Voor nadere inlich tingen kan men terecht bij hel buro huursubsidie, mevr. M. Verstegen, lel. 23413. In haar reeks van relatieconcerten be zoekt de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht op vrijdag 8 mei a.s. Ven ray. In de streekschouwburg zal dan vanaf 20.00 uur een gratis toegankelijk concert worden gegeven. Vanuit de 565 beschikbare plaatsen kan hel publiek genieten van een avondvullend pro gramma, zoals dil door het 56 leden tel lende orkest wordt verzorgd. Voor de pauze is er een klassiek gedeelte met werken van Rossini, Javaloues, Binge, Holst en Van Ammerooy. Na de pauze is er een non-stop programma met lichte muziek waarin alle maar denkbare stij len van de hedendaagse muziek aan de orde komen. Het orkest staat onder lei ding van dirigent Lex van Diepen. Voor vele muziekliefhebbers behoeft de Luchtmachtkapel eigenlijk nauwe lijks nog een nadere introductie. Het is het visite-kaartje van de Luchtmacht bij officiële èn - zoals in dit geval - minder officiële gelegenheden. Het bestaat uit full-time beroepsmusici die allen een af geronde conservatoriumopleiding ach ter de rug hebben en onder leiding van hun dirigent, majoor Lex van Diepen, verzorgen zij jaarlijks zo'n 125 concer ten, waarvan nu dan een in Venray. Op initiatief van de vliegbasis Volkel/De Peel wordt dit concert aan de Venrayse bevolking als een soort relatiegeschenk aangeboden en daarom is het concert gratis toegankelijk. Om evenwel nie mand teleur te hoeven stellen wordt er wel met toegangskaarten gewerkt die vanaf maandag a.s. afgehaald kunnen worden op onderstaande plaatsen: schouwburg (5 mei gesloten VVV-Venray gemeentehuis (5 mei gesloten). Het concert begint om 20.15 uur ter wijl de zaal om 19.45 uur open gaat. Hei volledige programma zal in de vol gende editie van dit blad worden afge drukt. op 18 april Jeugdopvang Tafelten nisvereniging Red Stars (plaatselijke ak tie in het kader van het jeugdcollectewe- zen); van 11 t.m. 17 mei Nederlands Astma Fonds (landelijke aktie); op 23 mei Jeugdopvang Muziek- en Majorettenshowkorps St. Petrus Banden (plaatselijke aktie in hei kader van het jeugdcollectewezen); van 25 mei t.m. 7 juni Nederlands Rode Kruis (landelijke aktie). Alleen voor deze collekies is een col- lektevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten een op de collecte gericht legitimatiebe wijs kunnen lonen.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 10