F.N.V. O.V.B. I.V.N. L.V.B. SHÜ VENRAY'S MANNENKOOR M.M.S.K. ST. PETRUS BANDEN CRESCENDO Orkestvereniging Venray YENRODE ARSMUSICA Vocaal ensemble Arabesque Jongerenkoor CHRISKO KINDERKOOR de BANDELIEREN INFO VOOR BEJAARDEN Kinderkoor De Vredesklokjes N.V.I.H. - COC Lourdescomité afd. Venray Wijk Noord-West Jeugd- natuurwacht Huisvrouwen- kontakt Brukske Jong Nederland Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan PEEL EN MAAS AMNESTY INTERNATIONAL De Zonnebloem Wijkvereniging Vellum - Buurtvereniging De Eendracht Katholieke Vrouwenvereniging Geschied- en oudheidkundige kring Venray e.o. De Springplank .O.J.C. DINGUS GEBR. MARTENS Parapsychologie TRIMCLUB Buurtvereniging Brukske Katholiek Vrouwengilde The Old Calahan (m Toneelvereniging Ventiel Donderdag 19 maart om 19.30 uur re petitie mef Harmonie in de schouwburg en om 21.00 uur voortzetting in de Wieënhof. Donderdag 26 maart alg. jaarverga dering om 19.30 uur in de Wieënhof. Op de agenda staat o.a. de Bestuursver kiezing. Aftredend zijn Penningmeester C. van Baarsen, R. van Mil en J. Nooy- en, waarvan C. van Baarsen en R. van Mil niet meer herkiesbaar zijn. Verder o.a. nog een bespreking van het repertoire door dirigent Pierre Ge rits en de Engelandreis in september. Na afloop, rond 22.00 uur kwartaal- toepen om de VMK wisselbeker die nu in handen is van Frans Oudenhoven. 4 April Gerritskorenavond in Ubach over Worms 2 mei Première Cantilenas Profanos met Kon. Harmonie Euterpe. 13 En 14 juni Zuid Ned. Korenfesti val te Meyel 30 Juni-1 juli, internationaal koren festival in Music Sacrum te Arnhem. 12 Juli, Castenray. 24 tm 27 september concertreis Enge land. Afmelden R. v. Mil tel. 86917. Koninklijke Harmonie Euterpe Donderdag 19 maart. Om 19.30 uur repetitie in de schouw burg met het mannenkoor. Donderdag 26 maart. Om 20.00 uur repetitie. Zondag 29 maart. Om 10.30 uur repetitie. AGENDA 2 mei voorjaarsconcert. 17 mei schuttersfeest. 17/24 mei communiefeesten 14 juni jeugdvierdaagse LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 19 en 26 maart Om 18.45 uur eerstvolgende repetitie. 10 en 24 mei opluistering communiefeesten. DRUMBAND Dinsdag 24 maart. Eerstvolgende repetitie. Bardienst: dhr. van Hooren. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts. tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. Voorlopige agenda 21-22 maart solistenconcours tambours te Kronenberg. 29 maart Miniretten en majorettencon- cours te Bergen. 12 april Ned. kampioenschappen majo- retten te Zutphen. 25-26 april solistenconcours blazers te Oostrum. 14 juni jeugdvierdaagse Venray. 27 en 28 juni Jumping Venray. 23 augustus taptoe te Hermallen (B.) 30 augustus Taptoe in de Efteling. 5 september taptoe in Venray. Repetities Zondag 22 en woensdag 25 maart voor majoretten, miniretten en korpsleden. Afmelden Majoretten en miniretten Bernadette Heiligers, tel. 82746. Korpsleden: Ton Huybers tel. 87380. Capriccio - Bojema Saltarello CAPRICCIO Dinsdag 24 maart. Gezamenlijke repetitie om 12.35 uur in lokaal 216. Dinsdag 31 mart. Om 12.35 uur gezamenlijke repetitie. BOJEMA Vrijdag 20 maart. Om 18.45 uur gezamenlijke repetitie. Vrijdag 27 maart. Geen repetitie. SALTARELLO Zaterdag 21 maart. Om 15.30 uur gezamenlijke repetitie. Zaterdag 28 maart. Om 19.00 uur optreden in de Smakt. Om 18.15 uur aanwezig zijn. Afmeldingen uitsluitend bij P. Falco Franken tel. 85855. Gem. zangvereniging Zondag 22 maart. zingen wij om 10.15 uur de hoogmis in de Paterskerk. Woensdag 25 maart, van 18.00 tot 19.00 uur repetitie in het aktiviteitencentrum Vrijdag 27 maart. Om 15.00 uur zingen wij de huwe lijksmis in de Paterskerk. Zondag 12 april. Willen de koorleden er voor zorgen om vrij te zijn voor het zondagochtendcon cert van Crescendo met medewerking van het jongerenkoor uit Horst- America. Gaarne trouwe opkomst. Nieuwe le den zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 Woensdag 25 maart en 1 april om 20.00 uur orkestrepetitie o.l.v. L. Boogaarts in de schouwburg van St. Anna. Eveneens op beide woensdagen om 20.15 uur repetitie voor het klein en semble o.l.v. A. Thijssen in de muziek school. Programma Zondag 29 maart om 15.30 uur geeft het klein ensemble in samenwerking met Collegium Vocale een concert in de Vel- tumse Kapel. Leden van het klein en semble om 13.30 uur aanwezig zijn. Afmelden bij P. Noten tel. 87858. DAMESKOOR Woensdag 25 maart om 20.00 uur re petitie voor het hele koor in de vredés- kerk, aansluitend in zaal Thielen. Zondag 29 maart vieren we ons der tigjarig bestaan. Om 10.00 uur opluiste ring van de Hoogmis in de Vredeskerk en om 11.30 uur in de schouwburg het zondagochtendconcertMedewerking verlenen dan het gemengd koor uit Groesbeek en de Venrayse hofkapel. Om 19.30 uur voor de dames, event, met echtgenoot, feestavond in de Wieënhof. Het concert in Horst op 4 april gaat niet door vanwege ziekte van ons erelid Mevr. Laurensse. Zaterdag 11 april om 19.00 uur avondmis in de Vredeskerk (t.g.v. Palmzondag). Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevrouw v.d. eekerom, tel. 83332 of aan Mevrouw Sijbers, tel. 81353. Dinsdag 24 maart om 20.00 uur par tijrepetitie voor de tenoren en om 20.30 uur voor het hele koor in de Galmhut. Woensdag 25 maart om 20.15 uur re petitie voor het hele koor in de schouw burg van St. Anna. Zondag 29 maart om 9.00 uur repeti tie in kapel van Smakt. Om 10.00 uur opluistering eucharistieviering met Or kestvereniging in de Smakt. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij Dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3 tel. 81221 of mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Oud papier kunt U deponeren in de container bij J. van Osch Akkerweg 6 Maandag 23 en maandag 30 maart om 20.30 uur gezamenlijke repetitie in de muziektherapie St. Servatius. Afmelden, uitsluitend bij Marian, tel. 04780-85377. Hel programma ziet er voorlopig als volgt uit: Vrijdag 3 april huwelijksmis Grote Kerk om 14.00 uur. Zaterdag 4 april jongerenviering Vre deskerk Zaterdag 2 mei 25 jarig huwelijksmis in het St. Jozefklooster en om 19.00 uur jongerenviering. Zaterdag 13 juni en 11 juli jongeren viering om 19.00 uur. Voor afmeldingen kun je bellen naar Pia Verstegen, tel. 82170. Jongens en meisjes van 13 jaar en ou der zijn van harte welkom bij ons jonge renkoor. We repeteren iedere woensda gavond van 18.30 uur tot 19.30 uur in hel parochiezaaltje van de Vredeskerk. Voor aanmeldingen en/of verdere in formatie kun je bellen naar Marly de Haart tel. 88176 of Ellie Gielens tel. 88521. Dinsdag 24 maart Fluitgroep repetitie om 18.00 uur. Koorrepetitie van 18.30-19.30 uur. Dinsdag 31 maart. Fluitgroep repetitie om 18.00 uur. Koorrepetitie van 18.30-19.30 uur. Dinsdag 7 april. Fluitgroep repetitie om 18.00 uur. Koorrepelitie van 18.30-19.30 uur. Zondag 12 april. Palmpasen. We zingen de gezinsmis om 11.00 uur. Daarna trekken we naar Vin- centius. Meer bewegen voor ouderen in het water Bij deze delen wij U mede dat onze jaarlijkse Eucharistieviering in de kerk van St. Jozef op de Smakt is, op dins dag 31 maart a.s. om 16.00 uur. Daar dit de laatste eucharistieviering is in de maand maart op de Smakt nodigen wij alle bejaarden, clubs en sporters uit om deze viering mee te maken. Uiteraard is iedereen van harte welkom. Vrijdag 20 maart. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Vrijdag 27 maart. Repetitie voor het HELE koor van 16.00 tot 16.45 uur. Zaterdag 28 maart. We zingen om 19.00 uur de mis in de Vredeskerk. Vrijdag 3 april. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.30-17.15 uur Zaterdag 4 april. We zingen om 19.00 uur de mis in Meer- lo. Vergeet morgen de strookjes niet mee te nemen. Volgende week zingen we weer de mis, hou dat even in de gaten. We zien jullie morgen weer. 25 Maart, spellen-soosavond. Diege nen die zin hebben kunnen vanavond spelletjes doen: kaarten, mens-erger-je- niet, dammen, pim-pam-pet en nog een paar andere spelletjes zijn deze avond aanwezig. Of misschien nog beter, breng je zelf je spel mee wat je graag wilt doen! Aanvang 20.00 uur, adres ge bouw naast OJC Dingus, Hoenderstraat 12, entree gratis. Moeilijkheden gehad of heb je die nog omdat je homo of lesbisch bent? Bel of schrijf het COC, tel. 04780- 10487, COC-Venray, Postbus 316, 5800 AH Venray. Onder het motto: Lourdescomité Venray 10 jaar jong", herdachten wij zaterdag 14 maart j.l. het tweede lus trum van het Lourdescomité afd. Ven ray, van de Limburgse Bedevaart naar Lourdes. De plechtige hoogmis om 19.00 uur in de Vredeskerk, mogen we rustig het hoogtepunt van de viering noemen. Zeer veel genodigden hadden gehoor ge geven aan de oproep om aan deze fees telijke Eucharistieviering deel te nemen. Deze gregoriaande Hoogmis werd opgedragen door Deken van Rens uit Helden, in concelebratie met pastoor Albers en kapelaan Pierik. Het kerke lijk zangkoor van de Vredeskerk om lijstte de viering met prachtige zang. Deken van Rens verstond de kunst om het evengelie van die dag in zijn predikatie te combineren met het Lourdes Liefdewerk. Allen die aan deze viering hun mede werking verleenden, hartelijk dank. DRUKKE RECEPTIE De hieraan vqlgèrkie1reoëptie ih ("zaal Thielen werd eveneens druk bezocht. We mochten o.m. begroeten drs. Janssen, direkteur van de Limburgse Bedevaart en zijn sekretaris, de heer E. Sabel, beiden uit Maastricht. Aangezien het college van b. en w. verhinderd was, wegens de vele aktiviteiten op dat mo ment in Venray, werden we hiervan door de heer Spelbos op de hoogte gebracht, die tevens de welgemeende ge lukwensen van het college overbracht. Het deed ons goed weer zoveel oude pelgrims de hand te mogen drukken, allen met een blijde lach en in hun achterhoofd de wens, nog eens naar Lourdes te kunnen gaan. Dank ook voor de vele geschenken onder couvert. Zij zullen op gepaste wijze worden besteed. Ook de vele schriftelijke gelukwensen geven ons de moed om op de ingeslagen weg verder te gaan. Het was voor het Lourdescomi té en zijn medewerkenden een onverge telijk feest. Iedereen heel hartelijk bedankt. Maar het gewone werk vraagt ook weer aandacht. En dat is op dit moment de inschrijving van de zieken voor de Lourdes-bedevaart van 22 t/m 29 mei 1987. Ook pelgrims kunnen zich opgeven of inlichtingen inwinnen bij dhr. G.H. Philipsen, Goudsmidstraat 42, Venray, tel. 83575 b.g.g. 83428. Programma Donderdag 20.00 uur tweede kaarta vond (jokeren, rikken, kruisjassen) uit de serie van zes. Zondag koffie-kaartuurtje van 10.00 tot 12.30 uur. Maandag 20.00 uur sjoelen Woensdag 18.30-20.00 jeugdclub. Om 21.00 uur volksdansen. Donderdag 14.00 uur gymclub. Om 20.00 uur derde kaartavond uit serie van zes. Tot ziens in wijkcentrum Den Hoen der. Hallo jeugdnatuurwachter, deze week wordt de lente-uitgave van de Natuur vriend op de scholen uitgereikt. Daarbij ontvangen jullie tevens een pakket omd aarvan een nestkastje te maken. Alleen de leden van groep 7 en de nieuwe leden van groep 8 ontvangen een pakket. De anderen hebben vorig jaar al een nest- kastje gekregen. Het in elkaar zetten zal wel geen pro blemen opleveren, als je de handleiding volgt, die in de Natuurvriend staat. Nu maar hopen, dat hei nestkastje be woond gaat worden. Veel succes. Denken jullie aan 29 maart a.s.! Dan wordt de „super"wandeltochl gehou den. Meer daarover en ook meer over ons jubileum komt volgende week in Peel en Maas. Dinsdag 24 maart kunt U van 9.00 tot 11.20 uur in wijkcentrum De Kiosk een informatie-ochtend bijwonen over de bloesemtherapie, een behandelingswij ze, die behoort tot de alternatieve ge neeswijzen. Wat zij precies inhoudt en bij welke klachten ze toegepast kan wor den, wordt an op deskundige wijze uit eengezet. Deelname aan dit programma kost 2,75 incl. 1 kop koffie. Ook is er een creche aanwezig. Voor nadere inlichtingen kunt U bel len naar Lenie Gosling (81059) of naar Ria v. Brederode (87042). Tot ziens. Tot slot herinneren we hen, die zich hiervoor opgegeven hebben, eraan, dat 31 maart de- informatiemorgen op Spraeland plaatsvindt. Volgende week meer hierover. INFO TEAM Elke le, 3e en evt. 5e donderdag van de maand houdt het FNV info team spreekuur in wijkgebouw De Kiosk in hel Brukske vanaf 18.30 uur. Het infoteam is er voor alle leden van het FNV. U kunt bij ons met al uw pro blemen terecht, of het nu het invullen van een studietoelage, huursubsidie of belastingfoi muiier is, of voor het op la ten maken van een loonberekening. Het FNV infoteam doet meer voor U dan U denkt of verwacht. Als U naar het spreekuur komt moet U wel alle van belang zijnde papieren en stukken mee nemen. Kom in ieder geval altijd op tijd en wacht niet tot de allerlaatste dag. Dan kunnen wij voor U niet veel meer doen. Voor spoedgevallen kunt U naar de coördinator van het infoteam, J. Ver- steegen, tel. 87312 (tussen 18.00 en 19.00 uur, of naar Uw eigen vakbond. VOEDINGSBOND FNV We maken er nu alvast iedereen, werkzaam in de landbouw en aanver- wandte sectoren, erop attent dat in de maand april vakantiebonnen, ASF-, RIJP- Heidemij en Grontmijcheques in geleverd kunnen wo: den en wel op 13 en 15 april van 19.00 tot 21.00 uur. Eenie der die inlevert dient een bank gironummer bij zich te hebben waarop het bedrag gestort moet worden. Vak bondsleden dienen tevens een bewijs van lidmaatschap bij zich te hebben, b.v. afschrijving bank-giro, wikkel bondskrant of lidmaatschapskaart. Wilt U deze data alvast noteren en zegt het voort. Het inleveradres is P. Koonings, Gussenstraat 33 in Leunen. (.maart gaan we op. excursie naar de INFO waar ze ons na der willen informeren over wasbehande- lingstoestellen. Er wordt o.a. aandacht geschonken aan het te wassen textiel, was- en droogautomaten en wasmidde len. De tentoongestelde toestellen zijn voorzien van de nieuwste ontwikkelin gen op het gebied van energie-, water en wasmiddelenbesparing. Dames die interesse hebben om aan deze excursie deel te nemen, willen die om half negen bij de Rabobank aanwe zig zijn, vanwaar we dan gezamenlijk per fiets vertrekken. Degenen die liever met de auto gaan willen die voor eigen vervoer zorgen? Het adres is INFO 3, Past. Wijnhovenpark 1 te Venray. De excursie duurt van 9.00 tot 11.00 uur zodat we om half twaalf in Oostrum terug kunnen zijn. Dinsdag 31 maart alsnog een keer de gelegenheid om mee te gaan op excursie naar Nieuw Spraeland. Het is heel zeker de moeite waard want iedereen die op 3 februari is geweest was erg enthousiast en we werden door zowel het personeel als de bewoners erg gastvrij ontvangen. Hebt U nog interesse, dan kunt U zich uiterlijk tot en met maandag 23 maart opgeven bij R. Basten, tel. 80582. We worden daar om 19.30 uur ver wacht, zodat we om 19.15 uur vanaf de Rabobank vertrekken. We wensen U al vast een fijne avond toe. Jong Nederland kent een nieuwe acti viteit, dat het .Festival van het jaar" heet. Deze activiteit is op 22 maart in het Brabantse Valkenswaard. Voor elke leeftijdsgroep staan er ver schillende leuke dingen op het program ma zoals een bezoek aan de „Valkerij", een sigarenmakerij, het aanleren van goocheltrucjes, een hoorspel, een vos senjacht, vlottenbouw, sieraden maken, versier een eitje, binnenspelen, het ma ken van rubber kostuums en actief aan de slag met muziek zoals die tegenwoor dig gemaakt wordt. Van Jong Nederland Venray doet de donderdagavond meisjesgroep hier aan mee. De leiding van jullie groep kan je meer informatie geven. Wat ons betreft, veel plezier in Val kenswaard. A.s. maandag 30 maart wordt er een algemene ledenvergadering gehouden in het gildehuis Cafe de Klomp aanvang 20.30 uur. Kom allen zo veel mogelijk in het belang van dc vergadering. Op zaterdag 21 maart wordt de jaar vergadering gehouden van de Bond Juli ana in zaal „De Witte", Nachte gaalstraat le Tegelen. Aanvang 14.30 'n leesbare krant AFSCHAFFING VAN DE DOODSTRAF De doodstraf is historisch gezien in feite een overblijfsel van het feodale stelsel. Het was de bloedwraak, het „oog om oog, tand om tand" waarmee bepaalde families meenden om hun pri vaat recht te moeten handhaven dat tot veelvuldig gebruik van de doodstraf leidde. Het was aan henzelf om voor hun recht en positie op te komen. Het handelen van families of clans was dan ook in sterke mate bepalend voor invul ling van het strafrecht. Dit leidde dan tot een verregaand stelsel van regels, volgens welke families het recht in eigen hand konden nemen. Aldus nam de doodstraf tweeerlei vorm aan: 1van straf voor daden tegen de eigen gemeenschap als zodanig, zoals hoogverraad of afvalligheid van eigen regligie; 2. van bloedwraak als geweld dadige straf door de familie van de ge troffene tegen de dader zelf, of eventu eel tegen een lid van zijn familie. Hierin kwam enige verandering toen men de steeds voortsmeulende familie vetes als zeer schadelijk voor het samen leven werden ervaren. Er ontstond een meer centrale rechtspraak die meer het karakter van een soort vermogensstraf- fen droeg. In de middeleeuwen ontwikkelde zich in voortgaande mate een „pijnlijk" sanctiesysteem. Vermogensstraffen wer den verdrongen door lijfstraffen als handafkappen, afsnijden van de neus, oren, tong of het uitsteken van de ogen. Daarmee ging gepaard een opmars van de doodstraf en van de vele executievor- men: onthoofden, ophangen, radbra ken, vierendelen, wurgen, verdrinken, levend begraven en verbranden. Het aantal delicten waarop de doodstraf stond nam steeds toe. Voor een groot deel betrof dit vergrijpen tegen het ei gendomsrecht. Pas als de democratie doordringt in de rechtstaat wordt lang zamerhand de doodstraf afgeschaft. In de westerse wereld zijn nog slechts twee gebieden waar de doodstraf ge handhaafd wordt, namelijk Turkijen en in 37 staten van de Verenigde Staten van Amerika. Amnesty International vindt dat hierin verandering moet komen en gaat daarvoor een actie voeren. Hoe, dat hoort U van ons een volgende keer. De gasten van de Zonnebloem zijn door de toneelvereniging uit Leunen uit genodigd om zaterdag 21 maart om half drie te komen kijken naar het blijspel „Ik wil Mjoessof spreken". Er wordt gespeeld in het gemeenschapshuis van Leunen en de toegang is gratis. Afgelopen week hebben we hard moeten werken om alles klaar te krij gen. Dat moet deze week ook want we gaan met alle groepen een trekpop ma ken voor op je kamer. Dus, tot ziens op een van de clubs. Beste wijkbewoners. Woensdag 25 maart a.s. vindt weer de jaarlijkse contributie-inning plaats. Alle leden worden dan bezocht door mede werkers van de wijkvereniging. Deze personen hebben een machtiging van het bestuur bij zich, voor het geval U de persoon niet zou kennen. Bewoners die nog geen lid zijn, maar dit wel willen worden, kunnen dit doorgeven aan Martin Bakker, tel. 83778. Gezinslid maatschap 10,- per jaar, ondersteu nend lidmaatschap 5,- per jaar. Op zaterdag 21 maart is onze jaarlijk se feestavond en jaarvergadering. Deze wordt gehouden in zaal ,,'t Anker" te Merselo. Aanvang 19.00 uur. A.s. dinsdag 24 maart, moederdag- viering. Om 19.00 uur is er een eucha ristieviering in de Paterskerk waarna een gezellig samenzijn in zaal „In den Fngel". De volksmuziekgroep „Malle moer" zal de avond muzikaal komen opluisteren. Verder is men in de gelegenheid zich deze avond op te geen voor ons uitstapje naar Xanten, op dinsdag 26 mei a.s. Kosten 15,- p.p. Dit is alleen voor de bus. Overige kosten voor die dag zoals koffie, lunch en dinner is voor eigen re kening. Binnenkort is het weer zover dat het nieuwe programma 1987-1988 samen gesteld moet worden. Het bestuur houdt zich aanbevolen voor nieuwe wensen en ideeën. Wandeling Odapark en Recreatiegebied Vlakwater De gemeente Venray heeft grote plan nen met dit mooie groengebied in onze gemeente. Wat zijn de mogelijkheden? Een rustig wandelgebied? Een heem- tuin? Een educatief groengebied voor de scholen? De heer J. Vaessen, hoofd plantsoe nendienst van de gemeente leidt een wandeling door dit kostbare stukje groen in onze gemeente. Alle IVN-leden en overige belangstellenden zijn zondag om 10.00 uur welkom. Vertrek vanaf in gangspoort'Odapark De eerstvolgende bijeenkomst van de Kring Venray zal worden gehouden op maandag 23 maart 1987 in de foyer van het cultureel centrum De Beejekurf in Venray. Aanvang 20.00 uur. Deze avond wordt georganiseerd in samen werking met de Archeologische Vereni ging Limburg. In tegenstelling tot wat in het jaarpro gramma staal vermeld, zal niet de heer Wouters, maar de heer A.N. van der Lee uit 's Hertogenbosch deze lezing verzorgen. De heer Van der Lee is secre taris van de Archeologische sectie van het Noordbrabants Genootschap. Hij zal op deze avond spreken over het jong paleolithicum in Nederland. In de lezing zal hij aan de hand van vondsten uit de periode 35.000 - 8.000 voor Christus de verschillende culturen en leefwijzen be lichten. Met behulp van dia's zal hij zijn lezing toelichten. Het bestuur van de Kring Venray, als mede het bestuur van de AVL zijn ervan overtuigd, dat men deze avond een boei ende spreker met een zeer boeiend on derwerp zal ontmoeten. Introducees en andere belangstellenden zijn ook wel kom. AFDELING OOSTRUM Dames die mee willen gaan op ons reisje op 26 maart kunnen zich hiervoor uiterlijk tot vrijdag 20 maart opgeven bij M. Willems, tel. 80195. Er is club van half zeven tot acht uur. Donderdag kwis en spel voor kinde ren van 6-9 jaar. Dinsdag biljarten, tafeltennis, sjoelen voor kinderen van 9-12 jaar. Zaterdag „Mep je rot"-kwis. Op zaterdag 28 maart dropping. Op zaterdag 4 april Bingo. Aangezien hier ook prijzen aan verbonden zijn zal er voor deze avond een bijdrage van ƒ4,- gevraagd worden. Voor deze avond dient men zich van te voren in te schrij ven en de bijdrage te betalen. De uitslag van de krachtbeproeving van 14 maart jl. is bekend. De sterkste van de Springplank 1987 zijn Pascal Oremus en Ron Windrath. Groetjes, de leiding Dingus heeft beslag weten te leggen op een absolute sensatie uit de Engelse new wave scene. Donderdag 19 maart treedt Ghostdance in Dingus op. Ghost- dance is de derde afsplitsing van de Sisters of Mercv. naast de Mission en Sisterhood. De band bestaat uit Gary Marx (ex-sisters of Mercy), Anne Marie (ex-Skeletal Family), Etch en John Grand (ex-spear of destiny). Ze hebben al drie maxi-singles ge maakt waarop o.a. covers van Roxy Music, Suzi Quatro en Golden Earring (Radar Love!). In de korte tijd dat ze bestaan zijn ze uitgegroeid tot een spec taculaire live-act. Het optreden in Dingus is het eerste van de slechts vier optredens in Neder land. De voorverkoop is ƒ7,50, aan de kassa ƒ10,-. Het geheel begint om 22.00 uur, maar kom op tijd want vol is vol! Mixwedstrijd in O.J.C. Dingus Volgend op de HIP HOP party vindt er a.s. vrijdag in O.J.C. Dingus een mixwedstrijd plaats. Een vijftal mixers zullen vanaf 21.30 uur elk een kwartier hun mixerscapaciteiten aan het publiek showen. Tijdens de pauze zullen er twee optredens verzorgd worden door M.C. Fresh en door T.T.M. en Extince, die kortgeleden hun eerste single uitbrach ten. De zaal is open vanaf 21.00 uur en de entree is ƒ2,50. BOUV WAND- E AANBOUWKEU VENRAY, Bongerdstraat 5, tel. 04780-85959 Geopend tot 17.30 uur 's Zaterdags van 9-13.00 uur. De Ned. Ver. voor Parapsychologie organiseert de 3e lezing op woensdag 25 maart a.s. om 20.00 uur in De Wieën hof, Leunseweg 20. Het onderwerp is „ervaringen met een spookhuis in Haar lem" en de lezing wordt gehouden door drs. Fys.-Geogr. G.M. Tjaden uit Hei- loo. Kaarten verkrijgbaar vanaf 19.30 uur aan de zaal. Lopersgroep: Zaterdagmorgen We serlrekken om 7.15 uur voor een trainingsloop van 10 km, vanaf Overloon-Stevensbeek op het Haze- broek circuit. Maandag- en donderdagavond verza melen om 18.30 uur vanaf St. Antho- niusveldweg coriditielooptraining over 10 km op harde ondergrond voor lange re afstand, route Singels Venray. Trimmers. Zondagmorgen op het Ballonzuil circuit een gevarieerd trimprogramma. Verza melen en aanvang om 9.00 uur bij Cooperbaan Beekweg. Inlichtingen P. Loomans, Ouvertu restraat 14, tel. 85384. Zaterdag 28 maart rommelmarkt van 10.00 tot 14.00 uur. Er zijn nog slechts enkele tafels. Wilt U er gebruik van ma ken dan kunt U dit opgeven bij on derstaande adressen. Huur per tafel ƒ10,-: K. Kap, Etudeslraat 22, W. Marsman, Mozartstraat 20, P. Roden burg Bazuinstraat 4. Dringende oproep. Door verhuizingen naar buiten Ven ray zal ons bestuur met 3 personen ver minderen. Wegens gezondheidsredenen moet helaas ook de voorzitter afscheid nemen. Niet alleen de blijvende bestuursleden maar ook de afscheidne- menden zouden graag hebben dat het werk voortgang vindt. Mensen die deel willen nemen aan het bestuur kunnen zich opgeven bij Mevr. K. Kap, Etu destraat 22, tel. 10093. Er is de laatste weken gebleken dat er veel belangstelling is voor oude dansen zoals de veleta, losse polka etc. Heeft U ook interesse om deze dansen te leren of op te halen dan kunt U zich opgeven bij onderstaande adressen: G. Bekkema, Marimbastraat 23, tel. 11209 of K. Kap, Etudestraat 22, tel. 10093. De kosten zijn ƒ2,50 per persoon. Het dansen is in De Kiosk op vrijdagavond, aanvang 20.00 uur. GESLAAGD CONCERT, GEORGANISEERD DOOR HET KATH. VROUWENGILDE VENRAY In een goed gevulde foyer van de Schouwburg genoten velen vorige week maandag van een buitengewoon goed gebracht concert, dat gegeven werd ten bate van het projekt van het Kath. Vrouwengilde in Divinolandia de Minas in Brazilië. Daar woont en werkt onder de allerarmsten Jacqueline Eibers uit Overloon. In haar openingswoord herinnerde de voorzitster er aan dat dit jaar is uitgeroepen tot het jaar van de daklozen. In Divinolandia spoelen tijdens de regentijd ieder jaar verschil lende lemen hutten weg. Het ideaal van Jacqueline is, alle lemen hutten succes sievelijk door stenen huisjes te vervan gen. Daar de eisen in Brazilië veel lager liggen dan in Nederland, bestaat bijvoorbeeld de mogelijkheid, dat van de opbrengst van deze avond één stereo huisje gerealiseerd kan worden, terwijl het zelfs niet uitgesloten is dat ook aan een tweede huisje letterlijk en figuurlijk een steentje kan worden bijgedragen. Dit alles dankzij de belangeloze me dewerking van 38 grotendeels Venrayse musici, die een enthousiast publiek op verschillende muzikale hoogstandjes trakteerden. Het Katholiek Vrouwengilde kan avond en vele aanwezigen stelden de vraag of 'n concert als dit, geen traditie kan worden. Wie zich vooral over deze avond kun nen verheugen zijn de bewoners van Divinolandia in Brazilië, waarvan mis schien maar een klein stukje van de nood gelenigd wordt, maar die weten dat er in Nederland mensen zijn die aan hun denken. IETS TE VIEREN? KEGELBANEN en PUB De Gouden Leeuw 14 - Venray Tel. 04780-10019 b.g.g. 86064 Uw gastvrouw en gastheer Hannie en Wim Salters Toneelvereniging Ventiel bestaat al weer bijna 3l/i jaar. De vereniging is in middels haar kinderschoenen ontgroeid en is volop bezig met toneel. Ieder sei zoen wordt er een avondvullend stuk in gestudeerd waar vijf keer mee opgetre den wordt. Van januari t.m. september wordt er gestudeerd en gerepeteerd en van september t.m. december wordt er opgetreden. In samenwerking met het VVV zal Ventiel eind dit jaar een kerstspel bren gen wat rond de kerstdagen op het schouwburgplein te zien en le horen zal zijn. Verder neemt de vereniging, samen met tien andere toneelgroepen uit Noord-Limburg, deel aan het eenakter festival. Dit wordt ieder jaar in decem ber te Venlo gehouden. U ziet, toneelvereniging Ventiel is vo lop in beweging. De vereniging heeft 22 leden waarvan er 12 daadwerkelijk met toneelspelen bezig zijn. De anderen houden zich bezig met bestuurlijke en voorwaardenscheppende aktiviteiten zoals regie, grime, decor etc. Door de uitbreiding van onze aktivi teiten hebben we een tekort aan to neelspelers en -sters. Daarom vragen wij mensen, die affiniteit hebben met to neelspelen, om lid te worden. Als U nog nooit in aanraking bent geweest met to neel maar U bent wel nieuwsgierig, kom dan gerust eens kijken op onze repetitie avond. Uiteraard zijn mensen met to neelervaring ook van harte welkom, evenals mensen die interesse hebben in het gebeuren rondom het toneelspel (de cor, grime etc.) Wij repeteren op woensdagavond van 20.00 tot 22.30 uur in wijkgebouw Op 't Nipperke, St. Odastraat 41. tel. 80858. U kunt ook kontakt opnemen met onze secretaresse, mevr. A. Pelzer, tel. 85178.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 7