}V werkt aan Zijn Bibliotheek cor spio AGENDA muziekfeesten IEDERE MAAND EEN REIS NAAR PARIJS 1e WINNAAR VAN FEBRUARI ik nierselo Jacques Cuypers verraste Prins Theo (Merselo) met 100e portret Onze excuses verfhal Prijswinnaars Hazinneavond Uit de raad van Vierlingsbeek Kleding- inzameling Staatsbosbeheer demonstreert dit weekend met open dagen Haalt het Reuma fonds het jaar 2000? Foute verslaggeving 1962 JOflG 1987 LEO flOOYEfl INGEZONDEN Cursussen van het RISC Dai Venray aan zijn centrum werkt, mag intussen als genoegzaam bekend worden verondersteld. Dat dacht de leden van de Stichting Muziekfeesten Merselo ongetwij feld, toen zij in de vroege uurtjes van carnavalszaterdag de gemeentelijke borden met de tekstVenray werkt aan zijn centrum" veranderden in ..Merselo werkt aan zijn muziekfeesten". In ieder geval een orginele en carnavaleske manier om op de Venrayse toegangswe gen vijf dagen lang de aandacht te vestigen op de Merselose Muziekfeesten, welke rond Pinksteren voor de tiende keer worden georganiseerd. De politie én de gemeente waren met flauw. Zij konden deze grap waarderen, te meer omdat die van Merselo hadden beloofd de alternatieve tekst na carnaval weer te verwijderen. Zelf noemt Jacques Cuypers (33) zich een autodidact, omdat hij zijn vaardig heden met potlood, pen en penseel door eigen studie en heel veel oefenen verkre gen heeft. Maar hij voegt hij er in alle eerlijkheid aan toe, dat hij jaren geleden de grondbeginselen van het decoreren heeft geleerd van de Maastrichtse teken leraar Scheffers. Die heeft hem opgeleid in het vrije tekenen en wat technieken bijgebracht. Sindsdien zijn heel wat pentekeningen, quashes, decoraties, affiches en portretten van zijn schilders ezel gekomen. En in de carnavalstijd werden tal van etalages door hem van carnavaleske voorstellingen en teksten voorzien. Zijn totale werk is in feite moeilijk onder één noemer te vatten, omdat hij zich verder nog bezighoudt met grafisch tekenen, reclamewerk, lay-out etc. De laatste jaren heeft de uit Zuid- Limburg afkomstige Jacques Cuypers zich gespecialiseerd in het ktekenen van portretten. En omdat hij vorige week donderdag zijn honderdste portret heeft afgeleverd, zijn we eens een kijkje gaan nemen in zijn atelier aan de burggraaf. Vanaf de schildersezel keken Theo en j Wilma Zegers-Claessens uit Merselo ons levensecht aan, alsof ze beide zo ge fotografeerd waren. In werkelijkheid hebben Theo en Wilma nooit één stap gezet in het atelier van Jacques. Sterker nog: in het familie-foto-album bestaat zelfs geen foto, waarop beiden zó staan afgebeeld. Jacques Cuypers had genoeg aan een foto van Wilma, ooit eens genomen toen zij deelnam aan wadlopen in Pie- terburen. Theo was gefotografeerd tij dens een personeelsfeestje. Bij gelegenheid van het feit, dat Theo tot prins van de Zagewetters was be noemd, wilden de families Zcgers en Claessens Theo met zijn vrouw verras sen met een portret. Jacques Cuypers fotografeerde beide foto's opnieuw en wel zo, dat beiden naast elkaar kwamen. En vervolgens tekende hij beide gezichten zuiver na. Met deze manier van portrettekenen is Cuypers in 1981 begonnen nadat hij door een kennisje van hem „over de streep" was getrokken. „Zij heeft mij als het ware aangezet tot het tekenen van een portret aan de hand van een foto. Dit portret werd het begin van een hele serie opdrachten", vertelt Jacques Cuypers. Tijdens;verschillende braderieën in Venray en bij de Muziekfeesten in Merselo heeft men kunnen kennisma ken met de portretteerkunst van deze Venrayse kunstenaar. Af en toe expo seerde hij wat portretten in een Venrayse etalage. Dat alles bleek genoeg voor tal van opdrachten, uit alle delen van het land en vorige week maakten Theo en Wilma Zegers het honderdtal vol. Eigenlijk had Jacques Cuypers het bereiken van deze mijlpaal willen vieren met een overzichtstentoonstelling van zijn werk. Zestig van de honderd geprotetleerden hadden hun medewer king al toegezegd, maar voor Jacques was in Venray geen plaats om te expo serenDat hij daarover erg teleurge steld is, is logisch. Vandaar dus dit stukje over Jacques Cuypers, die toch maar honderd mensen gelukkig heeft gemaakt met een portret. De families Zegers en Claessens misschien wel dubbel gelukkig, want Jacques gaf dit honderdste portret als zijn eigen jubileumgeschenk. DIEFSTALLEN UIT AUTO'S Door forcering van het portierslot was toegang verkregen tot een aan de Beethovenstraat geparkeerde auto. De autoradio bleek verdwenen te zijn. Door vernieling van de achterruit was toegang verkregen tot een in de Haammakerstraat geparkeerde auto. Uit die auto bleken ontvreemd te zijn: de radiocassetterecorder met een aantal bandjes en het mapje met het rijbewijs van de eigenaar. In een bij de flats aan de Veltumse Kleffen geparkeerde auto werd inge broken door vernieling van de zijruit. Ontvreemd bleek de autocassetterecor der. £n. dtxt o/e. hedtxn.hi tXef .ola£ u/eüt Vorige week plaatsten wij in ons blad een advertentie van de „Klojkommis- sie" van de Venrayse Piëlhaas over een stunt in de Molenklef. Boven deze advertentie was een foto geplaatst van enkele reclameborden van een Venlo's/Venrays makelaarskan toor. De naam van dat makelaarskan toor was echter verbasterd. Wij hebben ons niet gerealiseerd dat die verbasterde naam een belediging kon zijn voor be doeld kantoor. Het behoeft geen betoog, dat noch wij, noch de Vastelaovesvereniging De Piëlhaas de bedoeling hebben gehad te beledigen. Integendeel!!! Wij bieden de direktie van het makelaarskantoor onze welgemeende excuses aan. De Redaktie. DIEFSTAL VAN BENZINE Uit een aan de St. Catharinastraat te Leunen geparkeerde auto was de tankdop van deze benzinetank ont vreemd. De dader zat kennelijk met een lege benzinetank en wilde op die manier toch thuis komen. Er was n.l. 10 liter benzine verdwenen. meesterschilders schitterend behang vele soorten verf meer keuze, meer service Verf - behang - zonwering Paterslaan 7 Venray, tel. 04780-82810 De winnende pielhazinne die zich op hazinnavond een Piëlhaas (diepvries7 hebben verschalkt zijn: Jaantje Minten, Lindenstraat 13, Miet Joosten, Dep. Pe tersstraat 22, Jeucken, Albionstraat 27, Jats Mia, pempseystraat 2, Jals Leo- nie, Beek weg 62, Toine Tiggeloven, Blauwververslraat 30, Mirjam Claes sens, Handelstraat 55, A. Claessens, HËndelstraat 55, Truus v. Benthem, Beekweg 34, D.W. Hendriks, Tamboe- rijnstraat 12. De hazen zijn af te halen in De haze- mand (wel legitimeren). De niet afge haalde hazen worden door de kastelein van De Hazemand aan huis gebracht Voor de behandeling van de agenda had de raadsvoorzitter er behoefte aan, de raadsleden en de inwoners van Vier lingsbeek te danken voor de belangstel ling, welke er steeds was geweest tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis. De raad maakte het de voorzitter ge makkelijk bij de behandeling ,van de agenda, die daardoor in een voor deze raad ongebruikelijke snelheid werd af gewerkt. Geen bezwaar had de raad dat de heer Beukeman een dienstwoning mag bouwen bij het restaurant Museumzicht te Overloon. Evenmin problemen voor de heer Logtens te Holthees, die een bedrijfs ruimte wil gaan bouwen. De vervanging van de overkluizing aan de Maas kan plaats vinden. De raad voteerde daarvoor een be drag van/ 19.320,—. Voor het bouwrijp maken van het bestemmingsplan Groeningseveld gaf de raad het gevraagde bedrag van 75.520,—. De raad was blij dat men dit plan eindelijk kan afwerken. Alleen de leden van de Progressieve Combinatie waren tegen beschik baarstelling van een bedrag van 250, aan de Stichting Gouden Huwelijk Prin selijk Paar. Volgens de P.K. was het ge meentelijk belang daar niet mee ge diend. Volgens de raadsvoorzitter is de gemeente wel gebaat met een goed Vorstenhuis. De lijst van subsidies en bijdragen over 1987 werd onveranderd vast gesteld. Zo krijgen de kerkbesturen een bedrag van 1.250,— voor de „openba re tijdsaanwijzing". Het buurtbuscomité Vortum- Mullem krijgt een bedrag van 1500,— en de EHBO afdeling Vierelingsbeek- Overloon een bedrag van 4.500,De raad voteerde verder een bedrag van 16.837,zijnde het nadelig saldo voor de plaatselijke raad voor het Bejaarden- werk. Met de afwijzing van een subsidie aan het Maashese kerkkoor voor de aanschaf van uniformen, had de raad geen moeite. Aan de wens van de raad om in en kele commissies niet-raadsleden te be noemen werd gevolg gegeven. In de commissie Financiën werden benoemd: H. Crooymans, Overloon; A. Aarts, Vierlingsbeek; Commissie Welzijn: Mevr. van Bergen, Groeningen en Mevr. Friedericy, Overloon; Commissie Ruimtelijke Ordening: Mevr. Engels, Vierlingsbeek en in de Commissie Open bare Werken en Milieu de heer Weerts, Overloon. ROOKVERBOD Alle raadsleden hadden met het voor stel van de PK om een rookverbod in te stellen tijdens raads- en commissiever gaderingen niet veel moeite, al vonden enkele raadsleden, forse rokers, het dwangmatige daarvan te hard aanko men. De raadsvoorzitter beloofde, als de stevige rokers daaraan behoefte had den, een rookpauze in te voeren. De raad van Vierlingsbeek schreef daarmee geschiedenis om als eerste ge meente in het Land van Cuyk een rook verbod in te stellen. Of dat lang zal du ren, zal de toekomst leren. Want ook dat rookverboden kon ongedaan wor den gemaakt, zo werd nu reeds gesteld. De Stichting K.I.C.I., Kleding Inza meling Charitatieve Instellingen komt binnenkort weer kleding inzamelen in de gemeente Vierlingsbeek. Dit gebeurt op woensdag 11 maart a.s. Uit de opbrengst worden de Stichting „Hulp aan Landgenoten in Indonesië" en de Stichting „Nederland-Lesotho" gesteund. In Indonesië worden 1370 ge zinnen (4000 personen) met een maan delijkse gift geholpen. Het zijn families, die tussen wal en schip zijn geraakt en geen Nederlands paspoort meer bezit ten. De Stichting „Nederland-Lesotho" houdt zich bezig met kleinschalige ont- wikkelingsprojekten in dit Afrikaanse Koninkrijk. Projekten ter bevordering van landbouw en veeteelt, van onder wijs en volksgezondheid. Er zullen in de gemeente Vierlings beek huis-aan-huis plastic zakken worden verspreid, die enkele dagen later, hopcnlijk goed gevuld met kleding, textiel en schoenen worden op gehaald. De bewoners worden verzocht de zak met kleding vóór 9 uur buiten ie zetten. Wanneer men geen kleding heeft aan te bieden, kan men toch helpen, door een bijdrge te storten op giro 3367600 t.n.v. de Stichting K.l.C.I. in Den Haag, Nassau Zuilensteinstraat 9, telefoon 070-245468. Voor Spio en de Watersport hebben wij öök geld gestort Schaeffers, Nelissen van Egteren, Keuken Centrum Franssen, Air Compak International (denk aan zilveren zwemmarathon op 14 en 15 maart in de Meerpaal) In het Nederlandse bos komen jaar lijks zo'n 64 miljoen bezoekers. Ze worden ontvangen door Staatsbosbe heer. Maar als het aan de overheid ligt is het daar binnenkort mee gebeurd. De overheid heeft het plan om een fatsoen lijk beheer van het bos onmogelijk te maken. Staatsbosbeheer moet aan de slag met particuliere aannemers in plaats van met eigen mensen. Dat betekent: minder goed onder houd van de voorzieningen voor de be zoekers en minder tijd voor de mensen. Bovendien kan dat betekenen dat een bos dat langzaam ten gronde gaat. Alsof de zure regen al niet erg genoeg is.... De 900 bosarbeiders van het Staats bosbeheer willen dit voorkomen. Ze worden daarbij gesteund door de andere mensen die bij het Staatsbosbe heer werken. Dat proberen ze duidelijk te maken aan de Minister van Landbouw, Braks. Dat is de hoogste baas. Ze willen dat ook duidelijk maken aan alle andere Nederlanders. Daarvoor houden ze op 7 en 8 maart open huis. Het bos staat open voor iedereen om te laten zien waarom goed onderhoud broodnodig is. Om het nog eens te bekijken bij het Staatsbosbeheer. Nu is het nog zo, dat in de bossen en natuurgebieden het werk gedaan wordt door eigen mensen. Zij kennen hun ge bied goed. Ze steken er veel liefde en tijd in. Ze nemen de tijd om met de be zoekers te praten over alles wat er te zien en te beleven valt. Straks zullen er alleen nog aannemers aan het werk zijn. Aan onderhoud van het bos kun je geld verdienen. Dat is op zich zelf niet zo slecht, maar het mag niet het enige zijn. Voor een gezond leven moet het bos er groen bij staan. Dat vraagt zorg en toewijding. En niet alleen het doen van werk dat zoveel mogelijk geld oplevert en zo min mogelijk kost' Staatsbosbeheer doet zijn werk niet om het geld, maar voor de natuur en het bos, zodat mensen zonder te verdwalen kunnen wandelen en fietsen en zodat de schaapherder, de kooiker en de planten en dieren hun plek ie houden. Maar de overhèid wil privatiseren. Dat betekent dat het werk niet meer door de 900 bosarbeiders mag worden gedaan. Niet ondat ze hun werk niet goed doen. Maar gewoon omdat het zo in Den Haag is besloten. Het Staatsbosbeheer bestaat nu bijna 100 jaar en kan nog wel 100 jaar verder op de manier van nu. Dat kan, het moet zelfs. En het is de moeite. Niet alleen voor het bos, voor de planten en dieren, maar ook voor U. Dit weekend heeft men de kans om het nog eens te bekijken. Natuurlijk haalt het reumafonds het jaar 2000. En een grote groep reuma patiënten ook. Je gaat aan reuma immers zelden dood. Maar er mee leven valt ook niet mee. Het Reumafonds kan reuma niet wegnemen, al wordt het zoeken naar de oorzaak nog zo hard ge stimuleerd. Daaraan gaf het Reumafonds vorig jaar 3.300.000,— uit. Dat is veel, maar nog steeds niet genoeg. Het Reumafonds wil meer doen. Het wil mensen wier leven geremd wordt door reuma, een stoot tot beweging geven. Door ontspanning te bieden, vakanties, voorlichting, aanpassingen rond huis en haard en door het zo belangrijke con tact met lotgenoten in reumapatiënten verenigingen mogelijk te maken. Daar voor is geld nodig, veel geld dat mede van u afkomstig is. Het Reumafonds kan NIETS zonder u en de reumapa tiënt niet zonder het Reumafonds. Geef dus aan de collectant, of anders per bank (707070848) of per giro (324). Van 9-15 maart is de JAARLIJKSE COLLECTE voor het NATIONAAL REUMAFONDS, Statenlaan 128, 2582 GW Den Haag. In onze verslaggeving van de vorige week dinsdag gehouden raadsvergade ring, hebben wij tot tweemaal toe ongewild het Leunse raadslid Jan Rein- tjes tekort gedaan. De heer Reintjes stemde namelijk ook tegen het raadsvoorstel tot het aangaan van een erfpachtovereenkomst met de Naturistenvereniging, voor een perceel bos aan de Ossendijk. In ons verslag stond dat alleen de fraktie Van de Vorle tegenstemde. Dat was dus onvolledig. De heer Reintjes informeerde ook, of door de verkoop van een stuk grond aan het Werkvoorzieningschap, de door trekking van de Paul Burgmanstraat niet in het gedrang komt. Het antwoord van wethouder Claes sens is door ons geheel verkeerd begre pen. Het tracé van die weg behoeft he lemaal niet verlegd te worden. De bij het raadsvoorstel liggende tekening was fout. De weg was verkeerd ingetekend en dat had de heer Reintjes ontdekt. Onze excuses aan dit raadslid. PTT BRIEVENBUS ONTVREEMD Een bij een woning aan de Kuluutweg staande groene PTT brievenbus bleek verdwenen te zijn. VOLGENDE WEEK; BEKENDMAKING DE KANSKAARTEN VOOR DE MAAND MAART ZIJN WEER BIJ IEDERE BEHANDELING GRATIS BESCHIKBAAR VENRAY - HORST BLERICK VENLO OPENBARE BIBLIOTHEEK Afd. voorde jeugd Schoolstraat 32 Afd. voor de volwassenen Julianasingel 33 VENRAY Tel. 81970 Lesprogramma „Smakelijk Lezen" in de Jeugdbibliotheek!! De jeugdbibliotheek organiseert weer een leesprogramma „Smkelijk lezen". Dit leesprogramma is woensdag 4 maart van start gegaan. In de jeugd bibliotheek slaan de boeken over dat onderwerp in een aparte kast. Er staan veele leesboeken bij die op de een of andere manier met eten te maken hebben, bijvoorbeeld de bereiding van een heksensoep of gewoon een gezellige picknick. Maar in de kast tref je ook kookboe ken aan, deze hebben immers direct met eten te maken. Het is de bedoeling dat je 4 boeken leest. Bij elk boek dat je leest zitten een paar vragen of een op dracht, variërend van het maken van een tekening tot het schrijven van een eigen griezelrecept. Als je de antwoor den of de opdracht inlevert, krijg je een sticker op je smulpas. Elk kind dat minstens 4 boeken heeft gelezen, krijgt aan het einde van het leesprogramma een beloning. Je kunt lezen tot 15 april. Iedereen kan aan het leesprogramma deelnemen. Er zijn zowel peuterboek jes, prentenboeken als C-boeken over dit onderwerp. Ook zit bij ieder boek een passende opdracht. Lees een boek en vraag een smulpas aan de juffrouw van de bibliotheek! Veel leesplezier. Lidmaatschap voor de jeugd tot 18 jaar gratis. OPENINGSTIJDEN AFDELING VOOR DE JEUGD: maandag t/m donderdag 14.00-18.00 u. vrijdag 14.00-20.30 u. BOMEN IN BRUKSKE Dat de natuur plaats moet maken voor de mens is al erg lang bekend. Denk b.v. maar eens aan de zure regen die onze Peel al flink heeft aangetast. Vroeger op school leerden we al dat we zuinig moesten zijn op de natuur. Nu zijn daar al veel mensen mee be zig, maar sommigen hebben dit nog niet zo goed door. Zo, woon ik zelf in Brukske, waar nog volop mooie bomen staan. Maar deze worden nu ook al omgezaagd, om dat er mensen zijn die last hebben van zo'n boom. Ze houden het zonlicht tegen en 's zomers waaien er wat zaadjes af. Maar dit alles is toch geen reden om een boom om te zagen! Als je dan naar de gemeente belt en om uitleg vraagt wordt er gezegd dat het de groei zou belemmeren van andere bomen. (Over een paar jaar welke an dere bomen?). Laat de bomen a.u.b. staan, als dat even kan, want nieuwe aanplant over leeft het in Venray toch niet W. J. Wie het zijde schilderen wil gaan pro beren, moet over twee eigenschappen beschikken. Welke twee? Niet persé tekentalent en kleurgevoel, daarvoor bestaan voorbeelden en regel tjes, maar wel geduld en nauwkeurig heid. Daarmee leert u snel wat op het eerste oog zo moeilijk lijkt. Met wat oefening en ervaring kunnen al snel prachtige werkstukken ontstaan. Het gaat immers niet om het formaat, maar om de fascinerende kleuren in combinatie met de natuurlijke schoon heid van de zijde. Tijdens de kursus komen de basis technieken aan bod. We maken één lap met oefeningen en één werkstuk (bij voorbeeld kussenovertrek of sjaal). Bij de prijs zijn de verfstoffen, maar ook een halve meter pongé inbegrepen. De cursus start op vrijdag 13 maart a.s. Hij duurt 6 vrijdagen van 09.00 tot 12.00 uur. De kosten bedragen 20, inclusief de halve meter pongé zijde. De cursus vindt plaats op de Werkplaats Venray, Prins Bernhardstraat 12A. U kunt zich voor deze cursus opgeven vanaf vrijdag 6 maart a.s. bij de Stichting R.I.S.C., telefoon: 04780 - 83730. De Stichting R.l.S.C. organiseert in de Werkplaats Horst een kortlopende kursus poppen maken. Aan deze kursus kan iedereen zonder vaste of volledige baan meedoen. Er kunnen 8 a 9 mensen aan deelnemen. De kursus begint op woensdag 11 maart a.s., aanvang09.00 uur. In totaal zijn er 6 bijeenkomsten a 3 uur. De kursus kost ƒ3, Bij interesse om deel te nemen aan deze kursus kunt u zich op vrijdag 6 maart a.s. tussen 13.30 en 16.30 uur op geven bij de Stichting R.I.S.C., tel. 04780-83730. De kursus vindt plaats op de: Werk plaats Horst, Americaanseweg 17 5961 FN Horst, tel. 04709 - 6089. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: DR. CORBEY Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: P. CORVER Kennedyplein 6, tel. 81393 DR. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn Tel. 04785-777 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. DE MONNIKSKAP Paterslaan 2. tel. 80140 Openstelling zaterdag van 9.00 tol 13.00 uur en van '17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. PEETERS. TEL. 83478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden E.M. Ruymbeek J.M. van Winden Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak E.M. RUYMBEEK Stationsweg 13, tel. 81336 DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer, M.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huis dieren zaterdag en zondag volgens af spraak. G. GELLING Boterbloem 48, tel. 10956 WEEKENDD. VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. Raayma kers, Mevr. Stevens, Mevr. Tiggeloven en Mevr. Vermazeren. MEVR. RAAYMAKERS Horst, tel. 04709-6538 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIF.NST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's morgens tussen-8 en 9 uur en 's avonds tussen 6 en 7 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meer'o en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijk verpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 12.00-12.30 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uit leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum ,,De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „I.andweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 11.30-12.00 uur. en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273 of 85900. Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. Telefoon 04785-492 GEZINSZORG VENRAY »estsingel 5, Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tot 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1, 5801 BZ Venrav tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NVIH COC afd. Venray Vragen m.b.t. homoseksualiteit? Postbus 316 5800 AH Venrav Tel. 10487 RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4c donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in wijkcentrum DE KI OSK in het Brukske. Eerst telefonisch afspraak maken te Tilburg Tel. 013-350315 ALG. MAATSCHAPPELIJK WF.RK De Clockert, Bergweg 4 Tel. overdag 83100, daarbuiten 077-548888 Algemene Vereniging Paliëntenbelangenbehartiging Spreekuur elke maandag in de Clockert van 14.00 tot 16.00 uur. Tel. 83100 REUMA P ATI ENTEN VFR. VENRAY Tel. 82750 BUREAU VOOR RECHTSHULP Spreekuur alleen na tel. afspr. 85968

Peel en Maas | 1987 | | pagina 3