Bij ons in Première De Nieuwe Sierra en de Nieuwe Sierra. Hoe het allemaal begon.... PROGRAMMA 4 Autobedrijf van Haren BV Ms»38 Venray DE ENE SIERRA IS DE ANDERE NIET Doordacht Dynamisch. IEDEREEN IS WELKOM Parkeren tijdens de festiviteiten -v*,SN s - 1 SS S - +Welkom-op-onze-introductieshow+Welkom-op-onze-introductieshow+ Wij nodigen u uit voor een persoonlijke kennis making met de nieuwe Sierra's. De nieuwe, geavanceerde 3- of 5-deurs Sierra met een nog markanter front en nog groter raamoppervlak. En de nieuwe 4-deurs Sierra sedan; een riante limousine met een afzonderlijke kofferruimte, die ook met de complete vakantiebagage geen enkele moeite heeft. De nieuwe Sierra's zijn uitgerust met technische vernieuwingen waarmee de voorsprong in techniek, economie, wegligging en prestaties nog verder is vergroot. Bovendien zijn alle typen Sierra - inclusief de Sierra Stationcar - verkrijgbaar met het elek tronisch Anti-Blokkeer Remsysteem voor de kortst mogelijke remweg en een optimale stuurcontrole tijdens het remmen. Kom ze nu bewonderen én maak een uitgebreide testrit in de Nieuwe Sierra of de Nieuwe Sierra. DONDERDAG 12 MAART 1987 Nr. 11 HONDERDENACHTSTE JAARGANG extra bijlage t.g.v. het 25-jarig bestaan van de Venrayse Zwemvereniging Spio Op initiatief van Jan Janssen en diens zoon Gerrit werden in het begin van de zestiger jaren besprekingen én de oprich tingsvergadering van de Venrayse zwemve reniging SPIo gehouden. Op 11 maart 1962 was de oprichting van de Venrayse zwemve reniging SPIO een feit. Eerste voorzitter was J.A.M. Janssen en geestelijk adviseur kapelaan Driessen. De naam SPIO komt uil de Griekse my thologie van de schrijver Virgilius. Zij is de dochter van Nereus, god der zee. Hoewel de gemeente Venray géén zwem- accommodatie had, was de animo onder de Venrayse bevolking bijzonder groot en weldra was SPIO dan ook een vereniging van behoorlijke omvang. Aan het einde van 1962 telde men reeds driehonderd leden. In de zomermaanden werd gebruik ge maakt van het particuliere „patersbad" van het Lyceum aan de Leunseweg te Ven ray en in de wintermaanden vond men on derdak in hel .sportfondsenzwembad" van de gemeente Venlo. Zes bussen vol met kinderen uit Venray leerden zo wekelijks hun eerste zwemslagen. SPIO liet ook al vrij snel aan de gemeen te Venray weten dat een zwembad in eigen gemeente geen overbodige luxe was. Tij dens de carnavalsoptocht van '63 was de leus: „SPIO zuukt zien zwembad". Omdat SPIO zéér vooruitstrevend is, wa ren reeds in 1964 twee bevoegde zwemoffi- cials onder de eigen gelederen en prompt daarop volgde de eerste zwemwedstrijd. Bij een watertemperatuur van slechts 15°C zwom SPIo tegen HZ&PC uit Horst. De af metingen van het patersbad bleken daarbij met de 33 meter lengte niet te voldoen aan de eisen waardoor óók voor wedstrijden naar andere gemeenten moest worden uit geweken. Na in 1965 van een splinternieuwe buite naccommodatie gebruik te kunnen maken, kwam in ;986 het binnenbad gereed en be schikte ook Venray over een zwemaccom- modatie. In de vijf „Venlose jaren" had men ruim 20.000 km afgelegd om te kun nen zwemmen. In dezelfde jaren was er hard gewerkt aan scouting én opleiding van kader en men kon in eigen huis de opleiding voor zwemdiploma's geheel zelfstandig ver zorgen Tijdens de opening van het zwembad in augustus 1986 verzorgde SPIO de Limburg se kampioenschappen voor openbaders op hun „thuishonk". De zwemaccommodatie bleek weldra te klein van opzet en SPIO raakte bekneld. Voor de 690 leden tellende vereniging was te weinig zwemtijd beschikbaar en de 3e af deling, het kunstzwemmen, kondigde zich reeds aan. Zeer gelukkig was SPIO dan ook toen Psychiatrisch Centrum St. Servatius in 1969 een tweede binnenbad opende en te vens beperkt beschikbaar stelde aan de Venrayse gemeenschap. De afdeling wedstrijdzwemmen was intussen naar be hoorlijke hoogten gestegen. Tijdens de Limburgse kampioenschappen in 1970 kwam de ploeg met behoorlijke resultaten thuis waarvan Wilmie Thielen zelfs drie maal het hoogste platvorm mocht betreden. Vanaf zaterdagmiddag 12.45 uur is ieder een welkom bij de zwemmarathon en de feestelijkheden in en rondom het zwembad „De Meerpaal" van St. Servatius. In de feesttent kan men onafgebroken tot zon dagmiddag 14.00 uur terecht voor gezellig heid, een natje en een droogje. Uiteraard verwacht de jubilerende zwemvereniging SPIO veel belangstellenden voor dit unieke zwemgebeuren, dal de marathon ongetwij feld is. De jongens en meisjes, die de krachttoer verrichten kunnen, zeker 's nachts, een aanmoediging gebruiken. leder uur van de dag en de nacht is de toegang gratis. Alleen voor het optreden van de Nat. Ned. Circusschool Joe Andy wordt 5,- entree geheven. Kaarten zijn al leen in de voorverkoop verkrijgbaar bij de VVV op de Grote Markt. De tijd leek rijp om eens in hel buitenland te gaan kijken. Bij het tien-jarige beslaan haalde SPIO ploegen uit Frankrijk, België, Duitsland en drie Nederlandse ploegen naar Venray om daar te strijden om de hoogste eer. Het weer was met Pinksteren 1972 zó slecht dat door middel van een stoomma chine het water op zwemtemperatuur moest worden gebracht. Alhoewel het organisatorisch ieder sei zoen opnieuw passen en meten bleef om al le leden in de drie afdelingen voldoende tijd te kunnen geven bleef de vereniging een hechte en zeer actieve club. Door de ver schillende accommodaties en het gemis aan een clubgebouw was het onderlinge kontakt moeilijker maar door middel van sport- en spelmiddagen, St. Nicolaasviering en toneel hield men de groepen biieen en werden er goede prestaties geleverd. Tijdens de feestelijkheden in en rond het zwembad „De Meerpaal" van St. Servatius kan men de auto alleen parkeren op de daarvoor aangewezen parkeerplaatsen. Het zwembad is alleen bereikbaar via de ingang hoofdgebouw, aan de Stationsweg tegenover de Kruidenlaan. De ingang aan de Oostsingel, nabij de voetgangersoversteekplaats, wordt afgeslo ten. Alleen fietsers en voetgangers kunnen van deze ingang gebruik maken. Vol goede moed was SPIO in '77 toen het adviesorgaan van de Vereniging van Neder landse Gemeenten aan b. en'w. van Venray meedeelde dat het zwembad in de komende tien jaar drie maal groter zou moeten wor den om in de behoeften van de Venrayse bevolking te kunnen voorzien. Helaas, het accommodatieprobleem bij SPIO werd alleen maar groter omdat in de zelfde tijd een vierde afdeling, het waterpo lo, haar ontstaan vond en zeer snel uitgroei de tot een volwaardige sectie. In 1980 werd het eerste damesteam kam pioen van kring Limburg en promoveerde naar het District. Dit hield meteen in dat wedstrijden in een Venrays zwembad uit gesloten waren doordat beide baden niet aan de gestelde eisen voldoen. Hierdoor ko men we terug bij het begin van dit verhaal, de „Venlose jaren" worden nu Deurnese, Boxmeerse en Bergense jaren", omdat hier de „thuiswedstrijden" moeten worden gespeeld.... In 1962 op weg naar het Venlose zwembad. Een retour Venray- Venlp inclusief entree zwembad voor f 1,50.... Zaterdag 14 maart 12.45 uur Voorstellen marathongroep; openingstoespraak door burgemeester mr. H.J.M. Defesche. 13.00 uur Burgemeester lost startschot voor 25-urige zwemmarathon. 13.45 uur Zwemwedstrijd tussen fractievoorzitters J. Truyen (CDA) B. Kersten (P.v.d.A.) J. Houba (VVD) en A. den Brok (Samenwerking Venray) en carnavalsprinsen 14.45 uur Familie estafette 15.45 uur Badmodeshow door A.&.S. 16.00 uur Demonstratie achteruitzwemmen door Liesbeth ter Laak (wedden dat kandidate). Eventueel ook voor het publiek 16.30 uur Zwemwedstrijd basisscholen. 20.00 uur Demonstratie kunstzwemmen door Spio 20.15 uur Zwemwedstrijd voortgezet onderwijs 21.00 uur Demonstratie eskimoteren door Ruud de Mönnik (Wedden Dat-kandidaat). 21.45 uur Badmode-show door A.&.S. 22.00 uur Stickerzwemmen door de elementaire groep van Spio 23.00 uur Demonstratie Rock 'n Roll door dansschool Lon Wetjens. 24.00 uur Zwemwedstrijd oud-leden Spio Zondag 15 maart Voortzetting zwemmarathon in de nachtelijke uren. 09.00 uur Eerste voorstelling Nat. Ned. Circusschool Joe Andy uit Arnhem (Entree 5,- kaarten verkrijgbaar bij de VVV) 10.00 uur Korte pauze in het randgebeuren 10.15 uur Tweede voorstelling Nat. Ned Circusschool Joe Andy (Zie 09.00 uur) 11.15 uur Badmode-show door A.&.S. 11.30 uur Inzwemmen Spio en clubs uit St. Oedenrode en Boxmeer 11.45 uur Zwemwedstrijd tussen Spio, St. Oedenrode en Boxmeer 13.30 uur Einde van randactiviteiten. 14.00 uur Afschieten van zwemmarathon door burgemeester Defesche 14.30 uur Receptie in ,,Den Kerkdijk" (toneelzaal St. Servatius) en huldiging van de 25 uur-marathon zwem(st)mers. 17.00 uur Einde van de feestelijkheden

Peel en Maas | 1987 | | pagina 16