Heerlijk, helder Heiiteken. Liesbeth ter Laak zwemt achteruit in recordtijd cvm/ps ae meerpaal Circusschool treedt op in zwembad Proficiat! 25 jaar SPIO wa ebberink v. RATTINGEN bv DÉ LA HOYj J. Mater Meubelmaker ledereen kan een gokje wagen Ruud de Monnik (Wedden dat) demonstreert eskimoteren JUWELIER HORLOGERIE Grotestraat 50 Venray Al evenveel jaar komt mooie betaalbare badkleding in Venray van Marktstraat 5 - Venray d3rood ddanLet Herman Verheijen Mgr. Hanssenstraat 25, 5807 BA Oostrum Telefoon 04780-8 73 76 AANNEMERS- EN VERHUURBEDRIJF - Verhuur van grondverzetmachines - Levering van zand, grond en grind - Straal-, grond- en sloopwerken - Containervervoer - Verhuur van open en gesloten puincontainers (6-30 mJ) - Afvaloverslagbcdrijf - Tevens kraanverhuur M.G. v. Raltingen Henri Dunantstraat 37 Oostrum-Venray Telefoon 04780-82579 HET OUDSTE ADRES VOOR: - Taxaties - Begeleiding bij aan- en verkoop van Uw huis of bedrijfspand - Hypotheken die verantwoord zijn makelaardij in onr goederen kantoor Venlo tel 077 11852* kantoor Venray: tel 04780 83636 //^sS£\ kantoor Blerick: tel. 077-823041 K*/Cv Nï ZEELEN-VdBURGTUUB Goltziusstraat 9. Venlo - Antomusplein 5. Blerick Schoolstraat 27, hoek Passage, Venray Directie: W.A.O. van Soest SPIO proficiat met jullie jubileum Uw leverancier VOOR AL UW ISOLATIES Ook het IDEALE ADRES VOOR DOE-HET-ZELVERS Vraag vrijblijvend inlichtingen: R ISOLATIEBEDRIJF Gasstraat 6 - Venray - Tel. 04780-81520/84420 DE HULST 2 5807 EW OOSTRUM TEL. 04780-84605 Het zal nauwelijks of niet bekend zijn, dat er in Nederland een echte circusschool bestaat, waar men kan worden opgeleid tot circus- dan wel variété-artiest. Deze unieke Zaterdagavond om 21.00 uur wordt in het kader van de feestelijkheden rond het zilveren jubileum van Spio tijdens de zwemmarathon een demonstratie eskimote ren gegeven door Ruud de Mönnik een van de kandidaten uit de Wedden dat-show van Jos Brink. Deze 28-jarige Eindhovenaar moest de weddenschap van dc Eindhovense kuns thandelaar Herman Krikhaar waarmaken. Deze wedde, dat Ruud de Mönnink in cén minuut de wereldkampioen Richard Fox uit Engeland kon verslaan met eskimo teren. Dit is met een kano een rol om de lengte-as van 360 graden maken. De Engelsman had 21 eskimoteren in 1 minuut op zijn naam staan, maar Ruud de Mönnik eskimoteerde 25 maal en hield zelfs nog enkele seconden over. Krikhaar be hoefde dus zijn tegenprestatie niet te leve ren: kerstballen schilderen in een groot wa- renhis. Vanaf zaterdagavond 21.00 uur zal de nieuwe kampioen laten zien wat er allemaal met een kano mogelijk is; Himalayastart, slingerend varen, varen met hoogslagen, bocht met hoogslag en een mark tien, snel draaien van de kano, klap met de peddel op het water, zijwaartse trekslagen en op zijn kant blijven liggen. Als extra attractie zal de eskimoteerder voor het eerst in Venray proberen te eski moleren zonder gebruik te maken van zijn peddel. Na een korte pauze is er gelegenheid tot hel stellen van vragen over wildwatervaren in hel algemeen en eskimoleren in het bij zonder. school staat in Arnhem en mag het predi- caat „Nationale Nederlandse Circusschool", intussen wel met ere, dra gen. Deze school wordt geleid door Joe An dy en staal in Arnhem. Deze circusschool zal bij gelegenheid van het zilveren jubileum van SPIO a.s. zon dagmorgen om 9.00 en om 10.15 uur in het zwembad „De Meerpaal" van St. Servati- us, voorstellingen geven. Kaarten hiervoor zijn alleen in de voor verkoop 5,- te krijgen bij de VVV op de Grote Markt. Het optreden van de circus school Joe Andy is overigens hel enige eve nement waarvoor entree wordt geheven. Alle andere evenementen op zaterdag en zondag zijn vrij toegankelijk. Joe Andy, de leider van de circusschool, is zelf een rasechte circusartiest, die in zijsporen hUeeftnlvenrdiendk bl"ICn EUr°Pa' In gewone doen is Liesbeth ter Laak uit Noordwijk een normale huisvrouw. Wat haar onderscheid van andere huismoeders is haar passie voor de zwemsport. Zij duikt in haar woonplaats iedere dag het water in en als het maar enigzins kan neemt zij deel aan wedstrijden. Omdat zij de kunst van het achteruitzwemmen verstaat, werd zij uitgedaagd een weddenschap van tweevou dig Elfstedcntochtwinnaar Evert van Ben- them waar te maken. Hij wedde in het pro- Hij was tapdanser en messenwerper, clown en jongleur. Met de vier Kentons had hij een luchtnummer. In Nederland trad hij dikwijls op in de Sleeswijk Revues, ook voor de televisie. Een ernstig auto-ongeluk maakte een ein de aan zijn circuscarrière. Omdat bij hem het circusbloed kroop waar het niet gaan kon, besloot hij in 1981 in Arnhem de Ne derlandse circusschool te stichten. In deze school, welke intussen een internationale erkenning heeft gekregen, worden jonge mensen in een dagopleiding opgeleid voor circus en variété. Tijdens beide voorstellingen op zondag ochtend, zullen leerlingen van deze circus school op, boven en in het water laten zien tol welke circuskunsten zij in staat zijn. Het optreden van Circusschool Joe Andy is ongetwijfeld een van de hoogtepunten in het feestprogramma van Spio in komend gramma van Jos Brink, dat mevr. Liesbeth ter Laak Braun sneller 25 meter achteruit kon afleggen met haar vreemde combinatie van schoolslag en vlinderslag, dan de Ne derlandse zwemkampioen Frank Vijver voor 75 meter nodig zou hebben. Evert van Bent hem verloor weliswaar en moest „voor straf" badmeester spelen in Amertsfoortse Bollenbad. De prestatie van Het is nog nooit eerder vertoond, dat er vijfentwintig uur achter elkaar wordt ge zwommen. Wat dat betreft heeft de jubile rende Venrayse zwemvereniging SPIO in het komende weekeinde een mooie pri meur. Dc eerste vierentwintig uur worden vol- gemaakt door vierentwintig jongens en meisjes, die op verschillende lijden een kwartier achter elkaar zwemmen. In het laatste uur, zondagmiddag tussen een en twee uur, besluiten zij hun marathon-optre den met een estafette. Hoeveel kilometers zullen zij met elkaar in die vijfentwintig uur bij elkaar zwemmen in het 25 meter bad? Halen zij met hun ge zamenlijk prestatie honderd kilometer? Hoeveel meters meer? Hoeveel meters min der? Dat is op het ogenblik een grote vraag. Naar het antwoord zal men dus mogen ra den. Tijdens de marathon is er gelegenheid te gen betaling van 1,- een gokje te wagen naar het totaal af te leggen meters cq. kilo meters. Er zijn aantrekkelijke prijzen te winnen voor degenen, die het juiste aantal raden of zo dicht mogelijk bij de uitslag ko men. En als men toch aan het raden is, mag men ook nog - eveneens tegen betaling van ƒ1,-- raden naar het totale gewicht van de genen, die de marathon zwemmen. Tijdens de receptie worden de officiële uitslagen bekend gemaakt. de Noordwijkse zwemster, 25 meter in 52,71 sec. bleek even wereldrecord, dat werd opgenomen in het Guinnes Book of Records. Zaterdagmiddag om 16.00 uur zal deze Noordwijkse kampioene uit de Wedden Dat show een demonstratie achteruizwem- men geven en het publiek uitdagen dat kunstje van haar na te doen...

Peel en Maas | 1987 | | pagina 14