Bouwen zonder vergunning is bouwen zonder verstand A 23333 STEMMEN BIJ VOLMACHT Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspr. ak Kapverordening Gouden huwelijk Prinselijk paar Inzamelen oud papier en oude metalen Co 11 e ktekalender februari 1987 1 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 0*790-23333 Postbus SOO 8800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur De afdeürsg Bevolkingszaken ia te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maéndag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en Inspraak, grondbedrijf, be tastingen.. toerisme). Wethouder J.A.A van Oers Maandag van 10.00 tot. 11.00 uur. vrije akademie, muziekschool, bibli otheek. sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, aecommodetiebeleid vitólzijnasector} Wethouder W.A. Claessens Maandag v3n 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver- voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving. ^coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. WIMema Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. iniimteiijke ordening, volkshuis vesting; bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatiej. Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenr»ljs-de Loo Maandag van 10.<X) tot 11.00 uur. (sociale zaken, aamenisvrngsop- bouw, gezondheidszorg. bejaarden zorg, colrureie minderheden, eman cipatie. werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning}. Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd Dinsdag 7.00- 0.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16 30 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22 00 (raereatiazwemmen vol wassenen! Woensdag 9.45-10.45 (dames! 13.00-15.30 (jeugd) Donderdag 7.Ö0- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.46 (jeugd) Vrijdag 18.30-19.46 (jeugd) 20.00-21.00 (Trimzwemmen) Zaterdag 8.$)- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.30 igezinszwemmen) 13.00-16.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 15 jaar 2,35; voor 16 jaar en ouder ligt dit op 3,05 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden gieter"' verkócht. Aan de Inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. ,,Ik durf rustig te stellen, dat nogal eens klandestien wordt afgeweken van een bouwvergunning, gewoon omdat de mensen tevoren vaak niet precies weten wat ze willen. Je maakt dan nogal eens mee, dat men keurig bij ons om een bouwvergunning komt maar dat de mensen pas tijdens het bouwen tot leven zien komen wat er nu ei genlijk op de bouwtekening staat. En dan gaat men nogal eens op eigen houtje aan het veranderen." Aan het woord is Piet van Gerven, in het dagelijks leven medewer ker bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht bij de gemeente Venray. Hij doet dat werk niet alleen; de afdeling telt zes mensen. Maar samen met zijn collega Gerrit Beer- kens zorgt hij niet alleen voor de advisering aan het publiek, maar ook voor de con trole. „We kijken of de mensen de afspraken nakomen, zoals die met de gemeente zijn gemaakt, ook daadwerkelijk nakomen. Helaas schort het daar nogal eens aan". IETS BOUWEN Toen minister Winsemius bijna twee jaar geleden aankondigde de bouwre- gels te willen versoepelen werd dat door veel mensen opgevat als zou er vanaf dat moment flink op los gebouwd kun nen worden. Omdat het tot op de dag van vandaag bij plannen van de minister is gebleven, mag het duidelijk zijn, dat nog steeds de gewone regels gelden. En jdie zijn kort en krachtig samen te vat ten: „Iets bouwen? Dan naar het ge meentehuis voor een.vergunning!" Van Gerwen daarover: „Vooral bij kleine(re) bouwsels krijg je nogal eens het verweer van mensen dat men dacht dat er voor kleinere bouwsels geen ver gunning meer nodig was". Maar zover is het dus nog lang niet en het is nog maar helemaal de vraag of die plannen van de minister nog wel doorgezet zul len worden. WACHTTIJD Maar op de gemeente heeft Bouw- en Woningtoezicht niet stilgezeten en is er een vereenvoudigde regeling gemaakt voor kleinere bouwwerken, zoals pergo la's, schuttingen, dakramen etc. Op die manier kan de wachttijd voor de bou wer tot een minimum beperkt blijven. Van Gerven: „In de praktijk betekent dit dat er dus nog steeds gewoon een bouwvergunning wordt aangevraagd, maar dat dit snel èn goedkoop 10,-) geregeld kan worden. Niet alle aanbouwen sluiten goed aan bij de oorspronkelijke bouw Voor grotere bouwwerken of voor bouwwerken die nader bekeken moeten worden door bijvoorbeeld de welstand scommissie duurt het wat langer: in de regel 6 weken. Maar als de adspirant- bouwers die moeite nemen kunnen ze van ons heel wat gratis advies krijgen en kunnen ze zichzelf heel wat ellende besparen. Het komt namelijk maar al te *vaak voor dat er gevaarlijke constructies worden gemaakt of dat er veel geld wordt geinvesteerd in een bouwsel dat achteraf op last van de gemeente moet worden veranderd of in het uiterste ge val zelfs afgebroken. CONTROLE Hoe gaat de controle in zijn werk? Van Gerwen: „Hoofdzakelijk aan de hand van de verleende vergunningen, maar voor een gedeelte ook via eigen waarnemingen. In een uitzonderingsge val kan er ook sprake zijn van een tipge ver, maar veelal zit er dan iets meer ach- De medewerkers van Bouw- en Woning toezicht zijn er vooral voor begeleiding en advies bij bouwwerkzaamheden. De controles, zoals die door G. Beerkens (l) en P. van Gerven (r) worden uitgevoerd, vormen daarbij - in de goede betekenis van het woord - het sluitstuk. Burgemeester en wethouders van Venray, brengen hiermee ter algemene kennis dat vanaf heden gedurende drie maanden ter secretarie van de gemeente (kamer 204) Raadhuisstraat 1, voor een ieder ter lezing is neergelegd hel besluit van de raad van deze gemeente van 2 de cember 1986, nr. R 164, tot vaststelling van de „Verordening óp het bewaren van houtopstand" (kapverordening) onder gelijktijdige intrekking van de vi gerende „Verordening op het vellen van houtopstanden(kapverordening), vastgesteld bij raadsbesluit van 27 april 1982, nr. R 1105 Venray, 12-2-1987 Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche burgemeester L.A. Oudenhoven Loco-secretaris Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 4 februari 1987 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Ven ray een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen en wel binnen 30 dagen na datum het verbouwen en uilbreiden van een woning aan de Deurneseweg 131 te Ysselsteyn, t.n.v. J. Effing; het bouwen van een trainingshal c.a. aan de Mozartstraat 20a te Venray, t.n.v. R.H.M.M. Delsing; het bouwen van een garage en het verbeteren van een gevel aan de Potte- venweg 18 te Ysselsteyn t.n.v. Electr. Techn. Bureau Keijsers b.v. Lovinck- plein 6 te Ysselsteyn; het aanbouwen van een bunker op vliegbasis „De Peel" te Vredepeel t.n.v. E.I.D. directie Brabant, Felle- noordstraat 162 te Breda; het verbouwen van een lagere en kleuterschool tot basisschool aan de Heidseweg 44 te Heide, t.n.v. Slichting Kath. Onderwijs, Groeneweg 28 te Hei de; het plaatsen van een houten ge bouwtje aan de Maasheseweg 76 te Ven ray, t.n.v. P.M.J.M. Jacobs; het uitbreiden van een pelsdier- fokkerij aan de Twïstweg 17 te Vrede peel, t.n.v. Th. J.A. Arts; het uitbreiden van een berging aan de Kruidenlaan 24 te Venray, t.n.v. H.M. Maessen; het bouwen van een machineloods en het inbouwen van een schapenstal aan de Veulensewaterweg 8 te Veulen t.n.v. P.J. Takken; Venray, 12 februari 1987 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. ter, zoals een burenruzie. Vaak zul je dan zien hoe kleiner het bouwsel is, hoe groter de problemen! Een goed voor beeld daarvan is een clandestien ge plaatste schoorsteen voor een open haard of alles-brander. Wordt zoiets niet volgens de voorschriften geplaatst, dan zit de buurt met de (rook)overlast. Dan duurt het niet lang of ze staan bij ons aan het loket. Hoe dan ook clan destiene bouw wordt vaak al snel opge merkt. BOUWEN MET VERGUNNING GAAT ZO: Een bouwtekening in viervoud indienen bij de gemeente. Vier bijbehorende formulieren volledig invullen. Bouwleges betalen. Voor het indienen van de bouwaan- vraag kan men voor de middag terecht bij de afdeling bouw en woningtoezicht; schikt dat tijdstip niet, dan kan men ook - telefonisch - een afspraak maken voor een ander tijdstip. Voor de complete afhandeling van de aanvraag moet op ongeveer 4 weken worden gerekend, bij grotere bouwplan nen op het dubbele. De bouwleges (de kosten voor de vergunning) bedragen in de regel ongeveer 1% van de geschatte bouwkosten. Voor echt kleine bouw werken bestaat een „tientjes regeling". Op 7 januari jl. was het 50 jaar gelden dat H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Berhard in het huwelijk traden. De feestelijke viering daarvan zal plaats vinden op 30 april a.s. Koninginnedag. Landelijk zal de viering worden ge concentreerd in een 45 minuten durende «manifestatie op Paleis Soestdijk, waar per provincie c.q. Rijksdeel deputaties worden samengesteld, die, zoveel moge lijk, een dwarsdoorsnede van de bevol king zijn. Tevens zal het Gouden Paar een nati onaal Geschenk worden aangeboden namens het gehele Nederlandse volk. Het Oranje Comité Venray stelt de in woners van Venray in de gelegenheid een geldelijke bijdrage te storten op haar rekening bij de NCB Bank te Ven ray op nummer 23.18.04.393 ten name Hel startend milieubedrijf „Recy- clingservice Venray" heeft bij de ge meente een vergunningsaanvraag inge diend voor het huis aan huis verzamelen van glas. Hoewel het niet de bedoeling van dit bedrijf is andere zaken dan glas syste matisch op te halen, kunnen ook stoffen als oud papier, witgoed en oude metalen worden meegegeven. Nu wordt al jaren lang in Venray door verenigingen o.a. oud papier, al dan niet gesubsidieerd opgehaald. Recyclingservice heeft de bereidheid getoond tegen een gegaran deerde minimumprijs oud papier af te nemen van verenigingen, zodat de ge meentelijke subsidieregeling dan kan vervallen. Voordat burgemeester en we thouders echter tot vergunningverlening overgaan zal een en ander met de be trokken verenigingen worden bespro ken. Hiertoe wordt op dinsdag 17 februari a.s. om 19.00 uur een bijeenkomst ge houden in de raadzaal van hel raadhuis, waarvoor een afvaardiging van elke be langhebbende vereniging hierbij gaarne wordt uitgenodigd. Op 14 februari: Jeugdcarnavalsve reniging De Hazekeutel (plaatselijke ak- tie in het kader van het jeugdcollectewe zen). Alleen voor deze collekte is een col- lektevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten een op de collecte gericht legitimatiebe wijs kunnen tonen. van het Oranje-comité Venray, onder vermelding van „Gift Gouden Paar". De totale opbrengst zal door het oranje comité worden overgemaakt. Het Oranje-comité Venray Vari harte ondersteun ik bovenstaan de oproep van het Oranje-Comité en nodig alle inwoners van Venray uit een geldelijke bijdrage over te maken. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche NHHHHHHBHMHHHMMHI WETHOUDER WILLEMS: Bij clandestien bouwen is men altijd duurder uit Dat voorkomen beter dan genezen is, is iets dat in ieder Nederlands woorden boek te lezen staat. Maar het is nog waar ook! Zoals ook in het geval dal ie mand zonder de vereiste bouwvergun ning aan het bouwen slaat. Want het kan veel geld en vooral ook veel ergernis besparen. Wethouder Willems: „Bij clandestien bouwen treedt de gemeente op. De eerste stap is, da! de bouw wordt stilgelegd. Voor de bouwers levert dat ergernis en lijdsverlies op, en dat tijd verlies is is ook kapitaalverlies. Zo her inner ik mij het geval dat een bouwwerk door ons werd stilgelegd, waardoor de werkzaamheden aan het dak niet kon den worden afgemaakt. Promt daarop begon hel te regenen, met als resultaat dat de bouwer aanzienlijke schade leed. Tel daarbij dan de te maken kosten om het bouwwerk zo uil te voeren zoals het moet, dan heeft de bouwer een flinke strop. Maar wel eentje die hij aan zich zelf te danken heeft". Volgens de wethouder zijn er twee hoofdvormen bij het clandestien bou wen: daar waar men van dc gemeente Verkiezingen van de leden van de provinciale staten De burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de provinciale staten een kiezer toegestaan is bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. MACHTIGING OP SCHRIFTELIJKE AANVRAAG 1. Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar de formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag der stemming, dus voor of op 4 maart 1987 door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (3 februari 1987) in het kiezersregister is opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer aan de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen. 4. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zijn opgenomen in een kiezersregister. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtlegitimatie- kaart, waarmee hij zich kan aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen de woongemeente. B. MACHTIGING DOOR OVERDRACHT VAN DE OPROEPINGSKAART 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van zijn oproepingskaart, tol en met de dag der stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag der kandidaatstelling (3 februari 1987) in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in het stemdistrict waar hij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. De vol- machlgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. Venray, 2 februari 1987 De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche Verkiezingen van de leden van de provinciale staten De burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de leden van de provinciale staten een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen naar een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgen de bepalingen. w nstom 9( i LfftisiuH A. SCHRIFTELIJK VERZOEK 1. Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar de formulieren voor de verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag der stemming, dus voor of op 4 maart 1987, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (3 februari 1987) in het kiezersregister is opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer aan de verzoeker is toegestaan bij volmacht te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerslegitimatiekaart. B. MONDELING VERZOEK 5. Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schrif telijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen ter secretarie van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (3 februari 1987) in het kiezersregister is opgenomen, om deze te doen omzetten in een kiezers legitimatiekaart. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stem ming, dus uiterlijk op 13 maart 1987 De kiezer die in het bezit is van een kiezerslegitimatiekaart, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen Nederland. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. Venray, 2 februari 1987 De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche Wethouder Willems wél een vergunning zou hebben gekre gen en waar men er géén zou hebben ge kregen. „De eerste groep bouwers kan zich veel tijd, de tweede veel geld bespa ren. „Natuurlijk bekiken we de zaken van geval tot geval en weet ik uit erva ring dat er met overleg heel wat te berei ken valt. Als gemeente is onze eerste reaktie heus niet dat we naar de slopershamer grijpen. Maar als ik alleen al naar de ge vallen uit 1986 kijk, dan zijn er heel wat gevallen onder dwang van de gemeente aangepast, en terecht, want als je dan ziet dat mensen draagmuren uitbreken of brandgevaarlijke schoorstenen aan leggen, dan moet je als gemeente Wel optreden. Een andere kant van de me daille is, dat we laatst een geval hadden waarbij in een gebouw veel te veel een heden werden gemaakt, waardoor de hygiëne en de brandveiligheid voor de betrokken kamerbewoners in gevaar kwam. In zo'n geval is het de gemeente heus niet om het stipte naleven van de regeltjes te doen, maar om het laten gel den van het gezond versland. En keer op keer blijkt dan dat de bouwer op een onverstandige manier veel geld kwij traakt". Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan dez navolgende bouw plannen medewerking te verlenen: het aanbouwen van een tochtpor- laal aan de Schutsboom 23 te Venray, t.n.v. J. van Ochten; het uitbreiden van een woning aan de Aronskelk 65 te Venray. t.n.v. G.A. Manders; het uitbreiden van een pand aan de Grotestraat 45 te Venray, t.n.v. L. Rutten; het uitbreiden van een woning en het bouwen van een garage aan de Arkstraat 29 te Venray, tn.v. J.G. Schutte; het bouwen van een paarden- nachtverblijf aan de Heidseweg 53 te Heide t.n.v. J.H.M. Rongen; De bouwplannen liggen met ingang van 13 februari 1987 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze ter mijn kunnen eventuele bezwaren schrif telijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 12 februari 1987 De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. (ARTIKEL 19 van de W.R.O.) Burgemester en wethouders zijn voor nemens om op grond van artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaat se geldende bestemmingsplan ten behoe ve van de navolgende bouwplannen: het verbouwen en uitbreiden van een slachterij aan de Horsterweg 1 en 3 te Leunen, t.n.v. J.Th. Janssen, Vi- tusstraat 62 te Well; het uitbreiden van een mengvoe- derbedrijf aan de Peter Janssenweg II te Ysselsteyn, t.n.v. L.L.T.B. Ys selsteyn; De bouwplannen liggen met ingang van 13 februari 1987 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van hel raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze ter mijn kunnen eventuele bezwaren schrif telijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend, Venray 12 februari 1987 De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. telefoonnummer gemeentehuis is Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter OP DE PAGINA MET KERKBERICHTEN VINDT U OOK NOG EEN TWEETAL HlNDERWET\ I PUBLIKATIES

Peel en Maas | 1987 | | pagina 12