VERENIGINGSNIEUWS OPANKA V.B.O.K. N.J.N. VENRAY'S MANNENKOOR VENRODE Jongerenkoor CHRISKO Kinderkoor De Vredesklokjes KINDERKOOR de BANDELIEREN CRESCENDO Vocaal ensemble Arabesque ARSMUSICA Orkestvereniging Venray M.M.S.K. ST. PETRUS BANDEN Katholieke Vrouwen vereniging Venray Oostrumse Vrouwen Beweging L.V.B. Huisvrouwen kontakt Brukske DERDE ORDE Katholiek Vrouwengilde Katholieke Bond van Ouderen YPSILON Schutterij 't Zandakker De Springplank 't Duveike Wijkvereniging Veltum Groot Adelbert Venray Dieren bescherming St. Theobaldus- gilde Overloon JERA Ysselsteyn Jong Nederland N.V.I.H.-COC „A.V.E.O." carnavalsbal Veltum Buurtvereniging Brukske Wijk Noord-West Amnesty Internationaal DIABETES Donderdag 12 februari om 19.30 uur repetitie tenoren om 20.00 uur gehele koor. Donderdag 19 februari om 19.30 uur repetitie bassenom 20.00 uur gehele koor. Aansluitend reptitie Toetzengers Verdere programma: 26 maart Jaarvergadering 4 April Gerritskorenavond in Ubach over Worms 2 mei concert met Kon. Harmonie Euterpe, uitvoering premiere Cantilenas Profanas 13 of 14 juni Zuid Ned. Mannenkoren- festival te Meyel 30 juni of 1 juli internationaal koren festival te Arnhem in Musis Sacrum. 12 juli optreden in Castenray 24 tm 27 september Engeland Chelten ham concertreis Programma hofkoor 13-14 februari Circus Mök 22 februari en 1 maart zondagochtend concert met Hofkapel. Afmelden V.M.K. R. v. Mil tel. 86917. Koninklijke Harmonie Euterpe Donderdag 12 februari. Om 20.00 uur repetitie. Donderdag 19 februari. Om 20.00 uur repetitie. AGENDA 2 maart carnavalsoptocht. 2 mei voorjaarsconcert. 17 mei schuttersfeest. 17/24 mei communiefeesten LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 12 en 19 februari Om 18.45 uur repetitie. Zondag 1 maart. Deelname kinderoptocht. 10 mei communiefeest DRUMBAND Dinsdag 17 februari. Eerstvolgende repetitie. Agenda: zie harmonieorkest. Bardienst: dhr. van Kessel Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. ZANGERS VAN SINT FRANS Agenda: Vrijdag 13 februari Om 18.30 uur repetitie voor de alten en sopranen en om 19.15 uur voor de teno ren en bassen. Zondag 15 februari Om 10.15 uur de hoogmis in de Paters kerk. Na afloop een korte reptitie in de Galmhut. Maandag 16 februari. Om 18.30 voor de nieuwelingen en om 19.15 uur spelavond voor alle jongens. Dinsdag 17 februari. Om 18.30 uur alleen voor de alten. Woensdag 18 februari. Om 18.30 uur alleen voor de sopranen. Eventuele afmeldingen: Secretariaat Langstraat 104 tel. 81690 Algemeen: Ouders die tijdens de korte repetitie na de Hoogmis in de Galmhut willen wachten zijn van harte welkom. De koffie staat klaar. DAMESKOOR Woensdag 18 februari beginnen de al ten om 19.45 Vrijdag 20 februari om 14.45 uur Hu- welijksdienst in de Paterskerk. Zaterdag 28 februari om 19.00 uur avondmis in de Vredeskerk. Woensdag 4 maart (Aswoensdag) om 20.00 uur in zaal Thielen onze jaarver gadering. Zondag 29 maart vieren we ons der tigjarig bestaan. Om 10.00 uur opluiste ring van de Hoogmis en om 11.30 uur in de schouwburg het zondagochtendcon cert. Medewerking verlenen dan het ge mengd koor uit Groesbeek en de Ven- rayse hofkapel. -Zaterdag 4 april zingen we 's middags in het Verpleeghuis St. Anthonius in Horst t.g.v. de verjaardag van ons erelid Mevr. Laurensse Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevrouw v.d, Bekerom, tel. 83332 of aan Mevrouw Sijbers, tel. 81353. Het programma ziet er voorlopig als volgt uit: Zondag 8 maart zondagochtendcon cert Schouwburg. Zaterdag 7 maart 4 april, 13 juni en 11 juli jongerenviering in de Vredes kerk. Voor afmeldingen kun je bellen naar Pia Verstegen, tel. 82170. Jongens en meisjes van 13 jaar en ou der zijn van harte welkom bij ons jonge renkoor. We repeteren iedere woensda gavond van 18.30 uur tot 19.30 uur in het parochiezaaltje van de Vredeskerk. Voor aanmeldingen en/of verdere in formatie kun je bellen naar Marly de Haart tel. 88176 of Ellie Gielens tel. 88521. Vrijdag 13 februari. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Vrijdag 20 februari. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.30-17.15 uur Zaterdag 21 februari We zingen om 19.00 uur de Mis. Vre deskerk Kennen jullie het spreekwoord: de tijd gaat snel besteedt hem wel? Dat be tekent, op tijd op de repetitie allemaal, want we hebben veel te doen. Tot mor gen (Als je ziek bent, even afmelden) Zaterdag 14 februari We zingen de mis van 19.00 uur in de Grote kerk. We zijn om 18.30 uur in het zaaltje Dinsdag 17 februari Fluitgroep 18.00 uur Koorrepetitie 18.30 uur Dinsdag 24 februari Fluitgroep 18.00 uur. Koorrepetitie 18.30 uur. We zingen a.s. zaterdag om 19.00 uur. Zorg dat je op tijd bent, zodat we nog kunnen inzingen. Tot dan. Gem. zangvereniging Zondag 15 februari Zijn wij vrij Woensdag 18 februari van 18.00 tot 19.00 uur repetitie in het aktiviteitencentrum Gaarne trouwe opkomst. Nieuwe le den zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 Maandag 16 februari om 20.30 uur gezamenlijke repetitie Muziektherapie Den Haag Maandag 23 februari 20.30 uur Geza- melijke repetitie Muziektherapie Ser- vaas - >A.--•-»•» ~r-rr W Afmelden, uitsluitend bij Marian, tel. 04780-85377. Dinsdag 17 februari om 20.00 uur partijrepetitie voor de alten om 20.30 uur voor het hele koor in de Galmhut. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij Dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3 tel. 81221 of mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Oud papier kunt U deponeren in de container bij Sj. van Osch Akkerweg 6 Woensdag 18 februari om 20.00 uur orkestrepetitie o.l.v. L. Boogaarts in de aula van St. Anna.Eveneens 18 februari om 20.15 uur repetitie voor het klein en semble o.l.v. A. Thijssen in de muziek school. Woensdag 18 februari beginnen de re petities op de normale tijd. Na de pauze ongeveer 21.30 uur is er algemene leden vergadering in de Aula van St. Anna. Woensdag 25 februari repetities op de normale tijd. Maandag 9 maart 's avonds verzorgd het orkest een gedeelte van 'n benefiet concert van het Vrouwengilde. Afmelden bij P. Noten tel. 87858. Capriccio - Bojema Saltarello CAPRICCIO Dinsdag 17 februari. Om 12.35 uur Gezamelijke repetitie in 216 Dinsdag 24 februari. Om 12.35 uur gezamelijke reptitie. in 216 Zaterdag 21 februari optreden bij de open dag. Tijd wordt nog bekend gemaakt. BOJEMA Vrijdag 13 februari. Om 18.45 uur gezamenlijke repetitie. Vrijdag 20 februari 18.45 uur gezamelijke repetitie Zaterdag 21 februari Optreden bij de opendag. Tijd wordt nog bekend gemaakt. SALTARELLO Zaterdag 14 februari. GEEN REPETITIE Afmeldingen uitsluitend bij P. Falco Franken tel. 85855. Verenigingsnieuws dient dinsdags vóór 10.00 uur te zijn ingeleverd Voorlopige agenda 12 februari prinseproklemasie Schut tersveld voor miniretten en korpsleden. Bijeenkomst om 19.30 uur in het Schut tersveld 1 maart kinderoptocht. Repetities Zondag 15 woensdag 18 februari voor majoretten, miniretten en korpsleden. Afmelden Majoretten en miniretten Bernadette Heiligers, tel. 82746. Korpsleden: Ton Huybers tel. 87380. Cursus Israëlisch of Roemeens bij Opanka. Volksdansvereniging Opanka start op 9 maart een cursus Israëlisch en Roemeens dansen. De cursus duurt 10 weken en wordt gegeven door Gerry Penris. Anderhalf uur wordt er gedanst in wijkcentrum 't Schöpke te Veltum op maandagavond van 20.45 tot 22.15 uur. Heeft U belangstelling geef U dan op bij Anke Paridaans,-tel. 04780-87241 (Niet op maandag en woensdagavond) Dinsdag 17 februari a.s. houden wij onze jaarvergadering. De agenda ziet er als volgt uit: opening; notulen; finan- cieël overzicht; jaarverslag. De spreekster die deze avond zou verzor gen, door lekkere hapjes voor ons te maken, is plotseling opgenomen in het ziekenhuis. Daarom zullen we voor een alternatief zorgen. We hopen dat er de sondanks toch veel leden aanwezig zul len zijn. De avond begint om 20.00 uur in zaal „In den Engel" Maandag 16 maart van 13.30 tot 15.30 uur zijn we in de gelegenheid een bezoek te brengen aan INFO 3 waar ons een programma geboden wordt over wasbehandelingstoestellen. Leden kun nen zich hiervoor a.s. dinsdagavond op geven. Er zijn geen kosten aan verbon den. Dingdag 17 februari gaan we met de Sameydie zich hfervoor opgegeven heb ben naar de orchieeënkwekerij in Wel- lerlooi. We vertrekken 's middags om 1.00 uur vanaf de rabobank per auto en zijn dan omstreeks 4.00 uur weer terug in Oostrum. Wij wensen U alvast een gezellige en leerzame middag toe. Het Bestuur Afdeling Oostrum OP 19 februari zal onze kringvoor zitster Mevr. M. Lenkens-Ermens een klankbeeld tonen over de L.V.B. Dit klankbeeld is door het hoofdbestuur in Roermond samengesteld en geeft ons een beeld van de hele organisatie. Na de pauze verzorgt de volksdansgroep van de L.V.B. Merselo een demonstratie. En als we alles goed bekeken hebben mogen we zelf ook nog een poging op de dansvloer wagen. De avond begint om 8 uur in het gemeenschapshuis. Tot ziens op 19 februari. LVB AFDELING VENRAY Op 23 februari is er voor alle leden een excursie naar de praktijkschool in Horst. Het programma van deze dag is 10.00 uur aankomst, dia serie over meststoffen e.d. een bezoek aan de z.g. meststraat. Lunch op de praktijk school. Na de middag bezoek aan 3 be drijven varkens- kippen- en rundvee houderij. 16.00 uur sluiting. Er bestaat ook gelegenheid om alleen het morgen of het middag gedeelte te bezoeken. Kosten met lunch 15,- Morgen- of middagprogramma zonder lunch 10,- Opgave en betaling bij de agrarische af gevaardigde M. Lommen tel. 85403 toto 15 februari. Indien U belangstelling hebt voor het Venrays dialect en er meer van wilt we ten, raden we U aan dinsdagochten 24 februari van 9.00 tot 11.20 uur naar wijkcentrum „De Kiosk" te komen, waar de Venrayer Gerrit Janssen uit ei gen werk zal voordragen en het Roads Dialekt zal toelichten. Weet U nog niet of U wel van de partij wilt zijn deze morgen? Bedenk dan: de taal van os dörp is Raods dialect. Mit wuerd as hommes möpke en telder zien weej ge bekt. Geej Rooi ziet ut moijste wat bestötow (aal wille weej halde zoë lang ut ok mar göt. Overigens de prijs van dit programma bedraagt 2,75 incl. 1 kop koffie en er is een creche aanwezig. Nog vragen bel dan naar Lenie Gosling lel. 81059 of Ria v. Brederode tel. 87042. Op woensdag 18 februari houden wij onze maandvergadering in het Schut tersveld. 7.30 eucharistieviering waarna koffie en gezellig samenzijn. Secr.: Betly Thijssen-Janssen Paterstraat 18, tel. 04780-86182 5801 AV Venray Ledenavond Katholiek Vrouwengilde Venray maandag 16 februari a.s. om 19.30 uur in Dansschool Janssen, Raad huisstraat 6 te Venray. Mevr. Sjé Aarts- Postmes, sociaal pedagoge uit Nijmegen houdt een lezing met als onderwerp „emotionele ondersteunende relaties in de verschillende levensstadia" Afdeling Venray-Kom Op dinsdag 17 februari houden wij jaarvergadering van de Ouderen vereni ging Venray-kom. Tijdens deze verga dering neemt Broeder Maturus afscheid als voorzitter. Broeder Maturus die zo veel gedaan heeft in al die jaren voor onze afdeling en daarbuiten, daar zijn wij hem zeer dankbaar voor. Het zou prettig zijn voor de broeder als er vele leden zouden komen. We willen aan de ze vergadering ook een bijzonder tintje geven. Wethouder Mevr. Hoppenreys zal ook op deze vergadering aanwezig zijn. Tevens wordt tijdens deze vergade ring een nieuwe voorzitter en enkele bestuursleden gekozen. Als U nog geen lid bent van onze vereniging kunt U zich melden. Met velen staan wij sterk. Wij verwachten U op dinsdag 17 februari om 14.00 uur in Den Engel. Op donderdag 12 februari a.s. houdt Ypsilon, de vereniging van chronisch psychotische kinderen de derde bijeen komst in het Groene Kruisgebouw, Ho- geweg 297 te Venlo. De avond is bedoeld voor ouders en andere familieleden van genoemde kin deren en begint om 19.30 uur. Voor meer informatie 045-717655 (na 18.00 uur). Vereniging ter Bescherming van het Ongeboren Kind De V.B.O.K. stelt zich ten doel te be vorderen dat het leven van de nog niet geboren mens wordt beschermd vanaf de bevruchting. De vereniging tracht dit doel te berei ken door: a) het bevorderen en verlenen van een zo goed mogelijke hulp aan vrouwen die (biie?n zwangerschap ir^problemen zijn 'geraakt. b) het geyen van voorlichting over het ontstaan, de groei en de beschermwaar digheid van hel menselijk leven vanaf de conseptie. c) het uitdragen van de overtuiging, dat er vanaf de bevruchting sprake is van menselijk leven en van het recht op be scherming van dat leven. De VBOK is een vereniging van men sen die niet alleen tegen abortus zijn, maar zich door middel van voorlichting en hulpverlening voor de bescherming van het ongeboren kind inzetten; Deze doelstelling wordt verwezenlijkt door medewerkers/'sters van het dienstencentrum te Amersfoort en door ca. 1500 vrijwilligers van de overal in het land gevestigde werkgroepen; Op scholen, in vormings- en andere opleidingsinstituten en op verenigingen wordt voorlichting (preventieve hulp verlening) gegeven over de ontwikkeling van het ongeboren kind en over het werk van de VBOK. Hulp aan de vrouw in nood wordt gebo den via gesprek en begeleiding door een maatschappelijk werkster, door opvang in een gastgezin, door aandacht van een werkgroeplid-in-de buurt of door een luisterend oor van een vrijwilligster aan de telefoon die dag en nacht bereikbaar is; Dit werk voor de vrouw, haar kind en voor de vader van hel kind die in nood zijn. wordt gedragen door velen. Noord Limburg is echter - helaas - een blinde vlek door het ontbreken van lokale werkgroepen en van vrijwilligers voor het hierboven omschreven werk. Teneinde te kunnen onderzoeken of de vorming van een werkgroep in het Ven- ra yse mogelijk is, nodig dames en heren uil met mij contact op te nemen. Indien zij het doel van de VBOK onderschrij ven en in principe als vrijwilliger werk zaam zouden willen zijn binnen een eventueel te vormen werkgroep. H.W. Hollands Tel. 04780-84684 A.s maandag 16 februari algemene le den vergadering in Gildehuis de Klomp. Aanvang 20.30 uur. We hopen dat U al len aanwezig zult zijn in het belang van de vereniging. Er zijn verschillende be langrijke besluiten te nemen. De agenda is als volgt: Opening; jaaroverzicht; stemming nieu we leden; ingekomen stukken en mede delingen; jaarverslag secretaris; finan cieel jaarverslag penningmeester; bestuursverkiezing M. Lenssen aftre dend herkiesbaar, J. Gijsbers aftre dend niet herkiesbaar; funclieverdë- ling div. commissies; verslag kascom- missie stemming nieuwe kascommissie; div. feesten zoals carnaval bonds- feest; rondvraag. Kandidaten voor een bestuurs- of an dere functie kunnen zich tot de aanvang van de vergadering opgeven. Donderdag 12 februari avondwande ling. Zaklamp meebrengen. Als het weer slecht is. hebben we binnen een programma Dinsdag 17 februari knutselen voor de kinderoptocht. Club voor beide groepen van half 7 tot 8 uur. Donderdags voor kinderen van 6-9 jaar. Dinsdags voor kinderen van 9-12 jaar. Zaterdag 14 februari. Spellencompe- titie. Op deze avond zullen er allerlei spellen gespeeld worden zoals voetbal len, biljarten, darten, blikgooien enz. Er is daarbij echter een wedstrijdele ment ingebouwd, zodat er uiteindelijk een winnaar te voorschijn komt. Elke vrijdagavond geopend vanat 9.15 uur. Heb je zin om te komen, kom dan gerust eens binnen. Beukenlaan 4 (Wijkgebouw de Springplank) Disco Woodpecker Zaterdag 14 februari carnavalsdisco in 't Schöpke te Veltum. Deze carnavals disco is voor de jeugd van 10 tot 14 jaar. Aanvang 19.00 uur tot 21.30 uur. En tree 1,50. Ook de jeugd van andere wijken en plaatsen zijn welkom. Wij schenken GEENalcohol. Tot zaterdag Hallo jongens en meisjes, op alle clubs gaan we een pop maken van stof een prinses of heks, boer of kabouter en volgende week gaan we daarmee pop penkast spelen en modeshow houden. I.v.m. carnaval en jullie krijgen een y- tra traktatie. Verder wensen wij jullie een heel fijne karnaval met veel plezier. Afd.Jeugdgroep Regelmatig trekken de Sikhs in India met hun geweldadige acties onze aan dacht. En dat terwijl de oosterse religies en filosofieën als buitengewoon vreed zaam beschouwen. Prof. E. Comelis zal op donderdag 19 februari ons inleiden in de wereld van de oosterse godsdiensten. Hij zal daar bij met name aandacht besteden aan de politieke en maatschappelijke implica ties van het Boeddhisme en Hin- doeiisme. Prof E. Comelis is emeritus hoogleraar aan de universiteit van Nij megen, waar hij gedurende een twintig tal jaren hoogleraar is geweest in de Oosterse godsdiensten. Donderdag 19 februari 20.15 uur Wieënhof. E. Comelis: Boeddhisme en Hindoeïsme Lourdescomité afdeling Venray JAARVERGADERING A.s. maandag 16 februari a.s. houden wij onze jaarvergadering in het parochiezaaltje van de Vresdeskerk, Whistlerstraat 1 te Venray. Aanvang 20.00 uur. U hebt inmiddels de agenda ontvangen, die enkele belangrijke punten bevat. Wij hopen dan ook van harte, dat zoveel mogelijk medewerken den van het Lourdescomité op deze avond acte de presence zullen geven. Een van de punten betreft het 10-jarig bestaan van het Lourdescomité afd. Venray. Op 14 maart a.s. is het n.l. precies tien jaar geleden dat het Lourdescomité in zijn huidige vorm, officieel van start ging. Het bestuur zal op de jaarlijkse bijeenkomst met voorstellen komen en nadere toelichting om dit tweede lustrum op bescheiden wijze luister bij te zetten. Mocht U verhinderd zijn maandag a.s. aanwezig te zijn, dan graag uw afmelding bi H. Beerkens, Noordsingel 11, tel. 83428. Afd. Venray Dankzij de medewerking van de leer krachten en de leerlingen van de basis scholen te Venray, alsmede van diverse bedrijven kan onze actie wintervoede- ring als volledig geslaagd genoemd wor den. Hierbij onze dank mede namens de dieren. Het bestuur. Onze actiek donateurs- en ledenwer ving is nog in vollge gang en begint gunstige resultaten op te leveren. Graag vestigen wij de aandacht hierop. Dieren vrienden doet U mee? De dieren hebben U nodig, ook nu. Nieuwe afdeling DVN in Venray Noord-Limburg krijgt er een nieuwe afdeling van de Diabetes Vereniging Ne derland DVN bij. Sedert 1 januari 1987 bestaat er officieus een DVN afd. Ven ray. De afd. Venray heeft als haar ver zorgingsgebied toegewezen gekregen de gemeenten Bergen, Broekhuizen, Horst, Meerlo-Wanssum, Vierlingsbeek en Venray. Tot voor 1 januari behoorden deze gemeenten nog onder hel verzorgingsge bied van de DVN afd. Venlo e.o. Na een lange voorbereidingsperiode en het ter dege afwegen van de voor en nadelen heeft de afd. Venlo de mogelijk voor een tweede afd. in Noord-Limburg met het DVN gewestbestuur besproken en een voorstel bij het hoofdbestuur inge diend om in Venray een nieuwe DVN afd. te stichten. 25 oktober 1986 zette het hoofd bestuur het licht op groen, en kon in Venray gestart worden met een zelfstan dige afdeling van de DVN. Tijdens een ledenavond, die gepland is op maandag 30 maart a.s. in de Wieënhof te Venray zal de afdeling Venray officieel van start gaan. De splitsing van de afdeling Venlo in twee afdelingen heeft veel positieve kanten; zo kan de service aan de leden flink worden uitgebreid en is de bereik baarheid van de leden en bestuur in de betreffende regio aanzienlijk gestegen. De afdeling Venlo. die overigens grootschaligheid afwijst, omvat nu nog de gemeenten: Beesel, Belfeld, Tegelen, Helden, Maasbree, Kessel, Sevenum, Grubbenvorst, Arcen en Velden en Ven lo. St. Theobaldusgilde haalde in 1986 157.306 Kg. oud papier op. Dit maakte de sekr. penningmeester A. Meijer be kend tijdens de jaarvergadering van het St. Theobaldusgilde. De vergadering ging niet akkoord om 1987 deel te ne men aan de Gildedag te Grave. Het zou dan voor de 4e achtereenvolgende keer zijn dat met Overloonse Kermis er een gildedag werd georganiseerd. Het schietconcours voor de kring land van Cuijck werd vastgesteld op zondag 5 april en het varkensconcours op zondag 29 maart. Het koningsschieten zou weer plaatsvinden op het schietterrein aan de Bossenhoek. Verder zou de drumfanfa re weer deelnemen aan de karnavalsop- tocht in Goch (Dtl.). De gildedag voor 1989 is toegewezen aan het Theobaldusgilde. Door de sekr./penningm. werd het kasverslag uitgebracht dat kon worden afgesloten met een klein batig saldo. Vervolgens stelde de voorzitter de con tributie aan de orde die jaarlijks wordt aangepast. Het volgende punt was de bestuursverkiezing. Gekozen werden A. Meijer en A, Arts terwijl J. v. Perlo werd ekozen in de plaats van J. van Du ren. Als kascontrolecommissie werden aangesteld H. de Wit en P. Toonen. Op zaterdag 14 februari treedt in het jeugdcentrum van Ysselsteyn de vijf mansformatie Adultery op. Deze naam zal in de oren van vele muziekliefheb bers zeker niet onbekend voorkomen. Adultery behoort immers tot de top van de regionale bands. Zij staal garant voor een schitterend avondje muziek. Kortom, iedere muzie kliefhebber of liefhebber van een gezel lig en goedkoop avondje uit zien we graag op 14 februari in jeugdcentrum „De Koel" te Ysselsteyn. Het begint al lemaal om 20.00 uur en de entree is 3,- Zorg dat je erbij bent. Want!!! Wist je dat: Jong Nederland elke groepsavond wat anders doet? Wij ook aan sport doen? Jong Nederland mooie bossen op 10 meter afstand heeft en dat wij daar ook gebruik van maken? Wij ook aan carnaval doen? Jong Nederland ook materiaal heeft om te knutselen? Jong Nederland een lage contributie heeft. Iedereen tussen de 6-17 jaar van harte welkom is? Zoals je ziet: Jong Nederland is een ver eniging die je wat te bieden heeft. Voor meer informatie kunt U terecht bij Wim v.d. Heide, Paterslaan 28 Venray, tel. 04780-81877. Of kom eens naar de blok hut hoek Westsingel Kempweg om daar de sfeer te proeven. na <i M 0 4 Aan alle leden en geiriteresseerden, De excursies van de afgelopen weken stonden allemaal in de jeneverbes aan gekondigd, waardoor er een tijdlang niets in de Peel en Maas heeft gestaan. Voor het komend weekend wijken we echter af van dit excursieprogramma. Het peelwerken van a.s. zaterdag gaat niet door maar daarvoor is er de dag er na op zondog een combi excursie met NJN/ACJN afdeling Grubbenvorst. Dit is de gelegenheid om ook eens met andere mensen buiten onze afdeling op excursie te gaan. We vertrekken om 9.00 uur vanaf het schouwburgplein en gaan vandaar naar Griendtsveen waar de Grubbenvorstenaren zich bij ons zul len voegen. Excursiegebied is de Griendtsveen se Peel en de Maria Peel. Er zal voornamelijk naar vogels geke ken worden. Ook niet leden zijn welkom om geheel vrijblijvend op excursie mee te gaan. De NJN staat voor Nederlandse Jeugbond voor Natuurstudie en is er voor mensen tussen 12 en 23 jaar die als gezamelijke hobby de natuurstudie hebben. Ben je geïnteresseerd dan kun je een informa tiepakket krijgen door naar on derstaand adres te schrijven of te bellen. Martien Kengen, Ouverturestraat 18, 5802 EL Venray tel. 80976. Tot op ex cursie. Woensdag 18 februari a.s. houdt het COC Venray een Themaavond met als onderwerp ,Hoe ga je om met je homo seksualiteit in de je omgeving" Dat kan bijv. zijn thuis, op school, werk, je vrienden enz. Hoe de discussie zal verlo pen hangt natuurlijk ook voor een deel af van diegene die hieraan zullen gaan deelnemen. Aanvang 20.15 uur. Adres, gebouw naast OJC Dingus, Hoen derstraat 12 Venray. Entree is gratis. Heb je vragen over onze aktiviteiten over het COC? Of moeilijkheden door je homo of lesbisch zijn? bel het COC 04780-10487. Schrijven kan natuurlijk ook COC' Venray postbus 316, 5800 AH Venray We hebben vrijdagavond van 20.00 tot ±22.00 uur een bakkenbezoek bij J. Lucassen Rondeveld 5 Leunen. Jos heeft Malawicichliden aquarium. Leden en niet leden van de vereniging zijn wel kom op deze avond en kunnen iets moois zien en leren van onze hobby. Op dinsdag 17 februari hebben we onze maandelijkse vergadering bij A. Ver meulen, Mgr. Hanssenstraat 43 Oost rum. Deze avonden zijn ook open voor belangstellenden. De avond zal voor een gedeelte gevuld worden met een rommelmarkt op aquariumgebied. We hopen op een grote opkomst. Voor meer informatie A.V.E.O. contactper soon J. Pasma, Kruidenlaan 25 5803 BD Venray. lel. 04780-82320. Veltum mag meer dan 750 jaren tel len, carnaval wordt er volop gevierd. De wijkvereniging Veltum organiseert op zaterdag 21 februari een groots carna valsbal. Acte de Presence geven de Trennesetters, Boy Derksen, Dans school Lon Wetjens, de Boys Gang en Efkes Waachte. Hossen, dansen en lol maken zal dus geen probleem zijn. Het bal is in wijkcentrum 't Schöpke. De zaal gaat om 20.30 uur open en de en tree is gratis. Door verhuizingen naar buiten Ven ray zal ons bestuur met 3 personen ver minderen en wegens gezondheidsrede nen moet helaas ook de voorzitter afsc heid nemen, Niet alleen de blijvende bestuursleden maar ook de afscheidne mende zouden graag hebben dat het werk voorgang zal vinden. Er is jaren hard gewerkt en gelukkig zijn de resul taten zichtbaar. Zie vooral jeugd en jon gerenwerk. Wij willen dan ook een drin gend beroep op U doen om ons te ko men helpen, hoe meer mensen hoe lie ver. Echt ook voor U is er iets te doen. Mensen die deel willen nemen aan het bestuur en mensen die mee willen helpen met jeugd en jongerenwerk kunnen zich opgeven bij mevrouw K. Kap Elu- destraat 22 tel. 10093 Venray. U doet toch ook mee het is voor uw wijk. Knutselprogramma Voor de kinderen van de basisschool ziet het knutselprogramma er voor de komende week als volgt uit. Groep l.en 2 woensdagmiddag van 14.00 tot 15.00 wuut-141 februari masker maken. Groep 3-4 maandagavond van 18.30 tot 19.30 uur, 16 februari gecombineerde knutselavond. Groep 5-6 dinsdagavond van 18.30 tol 19.30 uur, 17 februari gecombineerde knutselavond. De plaats waar dit ge houden wordt is in het wijkgebouw de Kioske Brukske. Dansen Hierbij vermelden wij, dat de aanko mende 4 vrijdagen weer oude dansen ge organiseerd worden. De afgelopen 4 we ken bleek er zoveel animo te zijn, en er werd ons gevraagd of nog een paar van die dansavonden wilden organiseren. Let dus goed op nog 4 vrijdagavonden dansen in het wijkgebouw De Kiosk. We beginnen vrijdag 13 februari a.s. Het Bestuur Programma Donderdag Gymclub aanvang 14.00 uur. Vijfde kaartavond uit de serie van zes. Vrijdag 20.00 kienen Buurtver. St. Jozef zaal open 19.00 uur. Zondag koffie-kaartuurlje van 10.00 tot 12.30 uur. Maandag 20.00 uur sjoelen Woensdag 18.30-20.00 uur Jeugdclub Mobille maken. 21.00 uur Volksdansen Donderdag Gymclub o.l.v. Ine Clar ke 20.00 uur laatste kaartavond uit de serie van zes. Vrijdag kienen reisver. 20.00 uur zaal open 19.00 uur Tot ziens in wijkcentrum Den Hoen der. De aktiviteiten van de Amnesty groep Venray steunen volledig op vrijwilligers. Alles wat wij zelf kunnen doen, dat doen we ook zelf. We werken met zeer beperkte middelen. Voor onze in komsten zijn wij practisch geheel afhan kelijk van contributies en giften. Geluk kig zijn er steeds mensen die ons werk ook financieel willen steunen. Het leek ons daarom goed om via een openbaar verslag onze bestedingen en inkomsten te verantwoorden. Uitgaven Inkoop materialen 2300 Kosten, porto, tel. reisgeld 625 Vrijwillige bijdragen 500 secretariaat Amsterdam Totaal 3425 Inkomsten Contributie leden 500 Verkochte materialen 1250 Individuele giften 200 Braderie (boekenmarkt) 275 Straatkollekte 890 Negatief saldo 310 Totaal 3425 Wij danken al die genen die ons steeds gesteund hebben bij ons werk en hopen dat wij ook in de toekomst op uw bijdragen mogen rekenen. Want Am nesty International blijft een noodzaak.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 11