HET WORDT WEER CARNAVAL PEEL EN MAAS DE PIËLHAAS KRANT IS WER UUT ri werd hij op grootse wijze gehuldigd als de 33e prins, middels een zeer druk bezochte receptie. Het eigenlijke bestaansfeest zal begin nen morgen, vrijdag 6 februari wanneer prins Gerrit III en Vorst Piet samen met de raad van Elf en het bestuur van de Carnavalsvereniging „Ut Dartele Veule" zullen recipieëren in de residen tie (Zaal Keukens). Deze avond is speci aal voor alle Carnavalsverenigingen aangesloten bij de Vorsten raad. Zaterdag 7 febuari is bedoeld voor de gehele dorpsgemeenschap waarbij men alle prinsen verwacht, die over „Ut Dar tele Veule" hebben geregeerd. Deze bijzondere avond wordt ingezet met een jubileummis om 19.00 uur in de rectoraatskerk, waar het bestuur, Prins en Vorst met de Raad van Elf en alle Oud-Prinsen in vol ornaat aanwezig zul len zijn, evenals ongetwijfeld vele be langstellenden. Behalve door het zang koor zal deze mis worden opgeluisterd door Joekskapel „Luuster Efkes". Na deze kerkelijke plechtigheid, zal men zich naar zaal Keukens begeven om de feestelijkheden voort te zetten. Begonnen wordt met een receptie om 20.33 uur voor alle oud-prinsen voor en door alle Vullekes en Vullinnekes en verdere belangstellenden. Op deze avond zal ook een bezoek gebracht wor den door de zusterverenigingen „De Hédsbuul" uit Heide, en de „Turftré- jers" uit America. En dan de zittingsavonden, de eerste in de geschiedenis van het 33 jarig beslaan. Deze avonden welke bijna ge- Prins Carnaval 1987 Gerrit III (Gerrit Reintjes, Bloemenkweker) Carnavalsvereniging „Ut Dartele Veule" gaat op uitbundige wijze feest vieren bij hun 3x11 jarige bestaan. Dit onder leiding van hun 33e prins Gerrit III (Gerrit Reintjes) die op zaterdag 17 januari lot heerser van „Ut Dartele Veule" werd uitgeroepen. Op 24 janua- heel zijn uitverkocht, worden gehouden op vrijdag en zaterdag 13 en 14 februari. Ze worden verzorgd door talent van ei gen bodem. Het Aide Wieverbal vindt plaats op 21 februari, dan heeft ook de uitreiking van het „Het Gouden Paard" plaats aan Deze hoogste onderscheiding wordt elk jaar toegekend aan die per soon welke zich op een bijzondere wijze verdienstelijk heeft gemaakt voor de dorpsgemeenschap. Hierbij maakt het Boerenbruiloft Co mité bekend dat tot Boerenbruidspaar van ut Dartele Veule is uitgeroepen. Teun, zoon van Jeu van Antoon Tim mermans en An Roozen en van Martha, van Thei Jacobs, en Drika van Dijk en Conny, dochter van Jan, van Piet Litjes en Fien van Kempen en van Bertie, van Pierre Hendrix en Netje Kuypers. Op carnavals zondag zal de onechte huwe lijksvoltrekking plaatsvinden. Tijdens de jeugdzitting van „De Hazekeutel" werd door heer Stef Peeters be noemd in de Orde van de Hazekeutel. Hij kreeg deze hoge onderscheiding voor het vele werk, dat hij voor de Zangers van Sint Frans heeft verricht en als mede organisator van de jaarlijks Kennedymars. lie, de suikertantes, de familie uit Vel- tum en veel andere verwanten. Er waren ruim 300 feestgangers. De Veltumse familie, die de Boere- bruiloft 1986 organiseerde, kwam de Meulekleffamilie moed inspreken en deed dat met een klinkende schlager. Namens de Meulekleffamilie bood de opperboer prins Bert een passend ca deau aan, n.l. een door Drikus van de Klef speciaal voor de Boerebruiloft ge componeerd lied. Dit is iets unieks voor Venray, omdat de Boerebruiloft nog geen eigen lied had (vanaf nu wel dus!). Verder moet voor De Piëlhaas dit lied wel extra welkom zijn, nu 1987 geen nieuw carnavalslied heeft opgeleverd. De joekskapel „Blaos um op" ver zorgde de muziek. Deze kapel treedt ook bij verdere festiviteiten van de Boe rebruiloft 1987 op als huiskapel. Op 1 februari werd op de Molen- klefweg de woning van de aanslaande bruid versierd. Opperboer: Martien van Vesterstoën en Hekkemieneke. Bruud: Wil van Nel van de Böl van de Klène Kamp. Bruudegom: Jo van An van de Trap en Teng van de Speultuin. Moeder van de bruud: Marie van Piet van Nöl de Schilder. Vader van de bruud: Joep van Tiel van d'n Huub van d'n Hazenbult. Moeder van de bruudegom: Nel van Hanneke van de Schansebos tot de Groëte Kamp. Vader van de bruudegom: Piet van Gradje van de Jaegerhof. Getuuge van de bruud: René van Mette Lies nève They ziene Grond. Getuuge van de bruudegom: Huub van An van Grad van d'n EUestieke. Uitreiking Aid Prinseplak 1987 Zaterdag 21 februari ontvangt de heer Theo Fransen uit Venlo de Aid Prinse plak 1987. Theo Fransen krijgt de on derscheiding van de Venrayse Aid Prin- se Kompeneej vanwege de vele ver diensten die de heer Fransen heeft voor het in woord en geschrift bekendheid geven aan de echte vastelaovendsviering in de regio en in de provincie. De APK-plak wordt uitgereikt tijdens een feestelijke koffietafel in de schouw burg. Aanvang 18.45 uur. De Aid Prin- se Kompeneej organiseert deze inmid dels bekende koffietafel voor haar Plak- dragers, waaronder de leden van de Vastelovesvereniging de Piëlhaas en de leden van Veldeke, afdeling Venray. Aan de koffietafel kunnen maximaal 260 personen deelnemen. Toegang kan men krijgen door een kaart te kopen van 15,- per persoon. De APK huldigt het principe: Wie het eerst komt, die het eerst maalt; zolang de vooraad strekt. 1 egen contante betaling zijn vanaf woensdag 11 februari kaarten verkrijg baar op onderstaande adressen: Firma Coenen, Hofstraat van Opbergen Mode Grotestraat JoosTruijen, Tuinstraat 18 Per verenigings-/afdelingslid worden maximaal twee kaarten verkocht. EEN ABONNEMENT WAARD! 't Dartele Veule Veulen BOEREBRUILOFT 1987 Het ondertrouwbal van de Boerebrui loft 1987 werd een groot feest. Dit gebeuren vond plaats op zaterdag, 31 januari in De Wieënhof. Ten overstaan van Marlies Hoppen- reijs, fungerend als onechte ambtenaar van de burgerlijke stand, gingen in on echte ondertrouw: Wil Kellenaers en Jo Verstraelen, die respectievelijk als bruid er. bruidegom, het Boerenbruidspaar 1987 zullen zijn. Alle naar voren ge brachte huwelijksbeletselen werden on der leiding van opperboer, Martien Hermans, bij voorbaat voor onontvan kelijk verklaard, zodat de trouwrij op 3 maart zeker door zal gaan. De bekendmaking van deze voorge nomen Meuleklef-trouwpartij gebeurde in het bijzijn van: Vorst Piet en Prins Bert en hun gevolg, de getuigen, de naaste familie, de hele ^yiet^eJcjpIXami- Vanaf zaoterdag-maerge kunde de naeje Piëlhaaskrant 1987 vur drie hieële gulder wèr koeöpe beej oonderstonde adresse. As ge nie ien Venroj wont, mar de krant toch gaer zut wille koeëpe, dan stuure weej um wel öp mis de póst. Dan motte f 6,50 aover- make op rek. no. 1539.83.000 beej de Rabobank of op giro no. 10.52.360 op naam van de Piëlhaas ien Venroj. De krant is te koeëp beej: v.d Munckhof. De Lektuurhal, M. Cuypers Passage, de sigaren winkels Jansen (Gröete Mert) en Maon, Albert Heijn, Torro, Rabo, Amro. ABN. de slegte- reje Oomens (Veltum) en Drabbels, 't VW-Kantoer. café 't Upke 4 6 Landweert Ster Kaasshop (Brukske), Bloemen en fruithal ziékehuus, Toko Schuttersveld, en Tante Betje. Ók te koeèp ien de schouwburg nao de vurstellinge van Circus Mok. Kinderoptocht in Venray Op carnavalszondag is het dan weer zo ver, want dan trekt de kinderoptocht weer door de straten van Rooy. Dus kinderen heb je zin om mee te doen geef je dan op. Dit kan op de volgende adres sen Dingus in de Hoenderstraat 10, De Kantine van Sporthal de Wetteling aan de Zuidsingel en bij Martien thuis op de Kruidenlaan 66. Dit kan op de zondagen 8-15 en 22 fe bruari tussen 11.00 en 13.00 uur. Dan zitten daar de optochtcommissie klaar om jullie gratis in te schrijven en advie zen te geven. Kinderen laten we er dit jaar samen een nog grotere en mooiere optocht van maken want we hebben als spreuk van dit jaar: Carnaval alaaf, kinderoptocht onwijs gaaf. We hopen dat het weer dit jaar beter meewerkt als het vorig jaar, mocht dat niet zo zijn dat hebben we een aangepaste route. Tot zondag bij een van de inschrijvingen. Kinderoptochtcommissie de Hazekeutel Optochtcommissie 't Knölieke Leunen Piëlhaze en Piëlhazinnekes En, hebben jullie je eens bedacht? Na tuurlijk hè? Wat is er nu mooier dan mee te doen met de optocht, je te amu seren en andere mensen kijkplezier te geven. Als je een keer hebt meegedaan, wil je elk jaar weer. Waar moet je nu aan denken: Zorg voor veel bonte kleu ren, dat maakt het fris en opvallend. Sien van Nel van Pietje v.d. Klef en Gerrit van Knil van Seykers Truu. Het boerenbruidspaar van Leunen, dal zich na jaren eindelijk gevonden heeft. Ze kunnen hun geluk niet op en vragen zo veel mogelijk mensen om dit bruilofts feest met hun mee te vieren. „Dit geluk is zo groot zeggen zij, omdat we daar al die jaren aan gebouwd hebben". Wij van onze kant wensen hun van harte proficiat en een nog lang en geluk kig samenzijn en veel kinderen, want daar zitten de wederzijdse ouders al lang op te wachten. Zorg voor een mooie uitbeelding. Zorg voor een goede afwerking; zorg voor veel kontakt met het publiek en.... zorg dat het netjes blijft zodat iedereen er met plezier naar kijkt. Dat laatste is mis schien wel overbodig want dat deed je natuurlijk al. Veel plezier met de voor bereiding. De Optochtcommissie De Piëlhaaskrant Het ging er zondag jl weer gezellig aan toe in de schouwburg. Alle joekskapellen uit Venray en de kerkdorpen bliezen (en sloegen) er vrolijk op los tijdens hel inmiddels traditioneel geworden joekskapellenfestival. We kregen wel de indruk, dat het dit jaar iets minder druk was dan anders, waardoor de foyer ook minder op een sauna leek... De vastelaovesviering is in ieder geval weer goed ingezet. Hazinne-aovend Hazinne uul Rooy: de muzikante uut 't Völe van blaoskapel „Luuster Efkes" zien dit jaor van de parteej. Zoëdoende hebben de kerkdörpe ok ur erste mit- werkers an d'n Hazinneaovend. Vur 't zesde jaor öp reej zal öp don derdag vus vastelaovend van 'n zeuvetal kafees de deur oop staon allien vur de vrollie die mitdoen an dit jaorleks terug- kommend5 fiësl. Worbeej blaoskapelle en Hazinne van kafee nor kafeegaonü! Binnekort zal d'r mier zien mit te dèle as de kasteleins en blaoskapelle beej me kaar zien gewist um 't program dur te kieke. De Hazinnekafees zien: 't Koetshuus, 't Upke, Truus Hulsman, Le Coq, de Hazemand, Oldtimer en Hento-bajv De blaoskapelle die mit doen: Gen tied; Um en Um; Lies Fladders; Göt Net; Zuutjes An; Luuster Efkes; Efkes Waachte en Rats d'r Nève. Dur de blaoskapelle wert al driftig gerippetiërd an 't Hazinnelied dat de Hazinne ientusse van buute kennen!? Want.... 't is zoë vort donderdag 26 fibbrewarie, Hazinneaovend 1987. Ienlichtinge beej: W-. Smits, Prins Bernhardstraot 30a 5802 BM Rooy, tillefoon 82454. De Hazekeutel Venray Zaterdag 31 januari. Om 18.33 uur jeugdzitting in de foyer van de schouwburg. Zondag 8 februari. Inschrijven kinderoptocht van 11.00 tot 13.00 uur in Dingus aan de Hoen- derstraat, sporthal De Wetteling aan de Zuidsingel en bij M. Verheijen, Kruidenlaan 66 in Landweert. Zondag 15 februari. Inschrijven kinderoptocht van 11.00 tot 13.00 uur in Dingus aan de Hoen- derstraat, sporthal De Wetteling aan de Zuidsingel en bij M. Verheijen, Kruidenlaan 66 in Landweert. Zondag 22 februari. Inschrijven kinderoptocht van 11.00 tot 13.00 uur in Dingus aan de Hoen- derstraat, sporthal De Wetteling aan de Zuidsingel en bij M. Verheijen, Kruidenlaan 66 in Landweert. Zaterdag 28 februari. Om 18.00 uur jeugdbal in de jeugdtent aan de Gouden Leeuw. Zondag 1 maart. Vanaf 13.30 uur opstellen voor de kin deroptocht in de Dr. Poelsstraat. Om 14.33 uur vertrek kinderoptocht. Route: Dr. Poelsstraat, Hofstraat, Grote Markt. Marktstraat, Hoen derstraat, Bergweg, Merseloseweg. Ontbinding op het Henseniusplein waarna prijsuitreiking in de tent aan de Gouden Leeuw. Om 16.30 uur receptie jeugdprins in zaal „In den Engel". Om 18.00 uur jeugdbal in de jeugdtent aan de Gouden Leeuw. Maandag 2 maart. Om 10.30 uur kinderhossen in de Schouwburg. Om 18.00 uur jeugdbal in de jeugdtent aan de Gouden Leeuw. Dinsdag 3 maart. Om 10.30 uur kinderhossen in de Schouwburg. Om 14.11 uur vertrek jeugdboerebrul- left vanaf de Merseloseweg nabij de Luxor, gevolgd door het jeugdverlo- vingsbal in de tent aan de Gouden Leeuw. Om 18.00 uur jeugdbal in de jeugdtent aan de Gouden Leeuw als afsluiting van de jeugdcarnaval 1987 Om 20.11 uur in de foyer van de Schouwburg en in de grote tent vastelaovesbal. Om 23.44 uur sluiting van de vastelao vend op de Grote Markt. Afgelopen zaterdag vond onder grote belangstelling de jaarlijkse jeugdzitting van ..De Hazekeutel" plaats. Het geboden programma was zeer goed en hel viel op dat veel jong Venrays talent hun leeftijdsgenoten wisten te onderhouden. Hel hoogtepunt van de avond, de bekendmaking van de nieuwe prins, was du jaar erg leuk aange kleed. In varkenspukken gehuld werd de prins en zijn adjudanten in kruiwagens het podium opgereden. Uit deze pakken verscheen prins Roel van Osch) de tweede en zijn adjudanten Ronald Opten en Robbert Bosje. De Piëlhaas Venray Vrijdag 6 februari. Circus Mök om 20.11 uur in de Schouwburg. Zaterdag 7 februari. Circus Mök om 20.11 uur in de Schouwburg. Woensdag 11 februari. Circus Mök om 20.11 uur in de Schouwburg. Vrijdag 13 februari. Circus Mök om 20.11 uur in de Schouwburg. Zaterdag 14 februari. Circus Mök om 20.11 uur in de Schouwburg. Zaterdag 21 februari. Uitreiking Aid Prinse Plak om 18.11 uur in de foyer van de Schouwburg. Om 20.33 uur Vorstebal met uitreiking van de Verenigingsonderscheidingen. Zondag 22 februari. Om 11.33 uur zondagochtendconcert door het Hofkoor. Maandag 23 februari. Vastelaovesconcert L.S.O. om 20.15 uur in de Schouwburg. Donderdag 26 februari. Hazinne-avond in het centrum. Zaterdag 28 februari. Om 14.33 uur installatie van de prins in het Gemeentehuis. Zondag 1 maart. Om 10.55 uur carnavals hoogmis in de Grote Kerk. Om 11.33 uur zondagochtendconcert door liet Hofkoor. Om 14.22 uur sleuteloverdracht en onthulling vastelaoves monument op hei oude raadhuis. Om 14.33 uur Kinderoptocht. Om 17.11 uur receptie prins 1987. Om 20.11 uur in de foyer van de schouwburg en in de grote tent vastelaovesbal. Maandag 2 maart. Om 14.11 uur Grote Optocht. Om 20.11 uur vastelaovesbal in de foy er van de Schouwburg en in de grote tent. Dinsdag 3 maart. Om 14.11 uur boere brulluft. Om 20.11 uur Boerenmoes bal is klaar Vrijdag, als Circus Mók zijn tenten weer open stelt voor het hooggeëerd pu bliek, zal deze krant weer te koop zijn voor hetzelfde luttele bedrag als voor gaande jaren: drie gulden, inclusief BTW (voor mensen die dit blad opgeven aan de belastingen als studiemateriaal), zonder inflatiecorrectie of statiegeld. De commissie Pers en Propaganda oftewel Pers en Promotie heeft zich weer de pleuris geschreven over: de nieuwe prins Bert I (Janssen) en zijn ad judanten Wim Giliam en Paui Martens; over zaken uit het afgelopen jaar, waar van nu eindelijk de ware waarheid wordt onthuld; over nieuwe en nog zeer geheime plannen, waarover noch de ju bilerende Tante Bef wisten te schrijven; over de activiteitetuep reeds gehouden festiviteiten van de. Piëlhaas. Voor ihet programma wat nog te gebeuren staat, raadplege men de Gele Gids van de Piël haas. Met enkele anonieme gastschrijvers en een bekende: Thei Min. De krant is op diverse plaatsen in het dorp te koop., herkenbaar aan het raambiljet. Ook in de buitenwijken als Landweert en Brukske en Veltum is een verkooppunt gevestigd. Mensen van buiten Venray, die toch in het bezit willen komen van de Piël haaskrant, kunnen deze via de bank of de giro bestellen. Aide Wieverbal karnavalsvereniging „De Karklingels" Komende zaterdag 7 februari wordt het traditionele Aide Wieverbal gehou den in het gemeenschapshuis te Oostrum. Voorafgaand aan dit sfeervol le bal zal een receptie worden gehouden ter gelegenheid van het elfjarig jubileum van Nar Leo Willems. Karnavalsvereniging de Karklingels wil op de manier stilstaan bij deze, voor het bruisende Limburgse karnavalsle- ven, unieke gebeurtenis. Aanvang 19.30 uur. Om 21.00 uur begint het Aide Wie verbal. Tijdens dit bal wordt het boeren bruidspaar van 1987 .bekend gemaakt. De organisatie van de boerenbruiloft is dit jaar in handen van de Oostrumse Vrouwenbeweging. Het muzikale gedeelte van deze avond wordt verzorgd door de Eikenhofkapel en het dans- en showorkest De Aces. Al met al reden te over om deze avond vrij te houden en een bezoek te brengen aan het gemeenschapshuis in de Water molenstraat te Oostrum. De Schanseknuppels Castenray Tijdens de boerebruiloft, die op car navals dinsdagavond in de Schanse- schop plaats vindt, zullen Toen van Lies van Jukskes Naad en Herman van Töen van van ut werkhuus (Toon Dinghs) en Marie van Stien en Nöl van ovver 't spoor, nevve St. Joëzef (Maria Dinghs- Gerrits) in de on-echt verbonden wor den. De organisatie van de boerebrui loft is dit jaar in handen van Sport Vere niging Castenray afd. korfbal. „Kluutetrappers' Vredepeel Ien ut Oelderse riek, regiert ut kom- mende jaor Prins Wil d'n Urste, enne zoën van Bèr en To Willems, bej de groëte Spurriemökke en Prins Donny d'n Urste, zoën van Leo en Nel Clephas, bej de klèn Mökskes. De Spurriemökke Op zaterdag 17 januari werd in het Klutehuis de nieuwe prins van de Klute- trappers bekend gemaakt. Onder grote belangstelling werd Prins van de Klute- trappers Louis I (Louis van Vegchel) en Nar Erik Baten. In het dagelijks leven is Prins Louis I garagehouder in het Kluterijk. Prins Louis I houdt samen met Jong Frank I receptie op zondag 15 februari van 11.11 tot 14.11 uur.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 7