HINDERWET HINDERWET 23333 STEMMEN BIJ VOLMACHT Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Herdenkingsbijeenkomst 35 jaar Molukkers in Nederland Bestemmingsplan Burggraaf Verdeling gelden stads- en dorps vernieuwing Gouden huwelijk Prinselijk paar COMMISSIE VERGADERINGEN Partiële herziening bestemmingsplan Voorstel tot onttrekking aan openbaar verkeer B en W: weinig concreets in homo nota van het C.O.C. DONDERDAG 5 FEBRUARI 1987 Nr. 6 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 6800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t,m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken it te vens geopend op donderdag vsn 15.30 tot 17.00 uur. Van'deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en Inspraak, grondbedrijf, be tastingen, toerisme). Wethouder |f J.A.A. van Oers Maandag van 10,00 tot 11 00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrijs akedemie, muziatechool, bibli otheek, sportzaken, cultures zaken, muséum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatlobeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Cfeessens Maandag ven 10.00 tot 11.00 uur. (openbar? werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zeken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11,06 uur. .(•ufentelijke ordening, volkshuis vesting, bouw en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de too Maandag van tö.OOto; 11,00 uur. (sociale raker.. bouwij Verkiezingen van de leden van de provinciale staten Verkiezingen van de leden van de provinciale staten Het gemeentebestuur van Venray ontving zaterdag jl. een groot aantal Molukse in woners en hun familie om gezamelijk te herdenken, dat het verblijf van de Molukse bevolkingsgroep in Nederland nu 35 jaar duurt. Bij die gelegenheid reikte burge meester Defesche aan 15 leden van Venray's Molukse gemeenschap de speciale her denkingspenning uit. Bovendien werd bij die bijeenkomst een straatnaambord ont huld, dat herinnert aan de inspanningen van de heer en mevrouw Kiriwenno voor de Molukse gemenschapin Venray. In zijn toespraak tot de genodigden zei de burgemeester dat de Nederlandse rege ring met de herdenkingspenningen en de daaraan verbonden uitkering uitdrukking wil geven aan de waardering voor de inzet van de Molukkers. Maar er wil vooral ook mee gezegd zijn, dat men meevoelt met de teleurstelling die vele Molukkers hebben gehad over het feit dat hun verblijf hier niet zo tijdelijk is als aanvankelijk werd ge hoopt. Burgemeester Defesche: „De Nederlandse overheid kon de politieke idealen, die onder vele - ook jongere - Molukkers leefden weliswaar begrijpen en respecteren, maar niet erkennen of ondersteunen. Het zijn deze feiten geweest, die van invloed wa ren op de betrekkingen tussen overheid en Molukkers. Een invloed op de positie die de Molukkers in onze samenleving innamen en die helaas ook vandaag niet kan wor den aangeduid als een gunstige. Ik denk daarbij aan de vele onder de tweede generatie Molukkers, die werkeloos zijn of in een nieuw isolement zijn terechtgekomen. Door die geschiedenis kun je geen streep halen; die geschiedenis is er. We kunnen slechts proberen met die geschiedenis in het reine te komen, haar te verwerken, om samen verder te kunnen gaan". De burgemeester koppelde daaraan vast, dat de overheid - en dan met name ook de gemeente - haar taak zeer serieus neemt om in onderlinge sa menwerking met de Molukse gemeenschap te werken aan de verbetering van de lee fomstandigheden van de Molukkers in Nederland. dpsöe, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Read v«n Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.46 (jeugdi Dinsdag 7.90- 3.30 (voor de vroege vogefel 15.30-16.30 (ouderen) 18.30-19,45 (jeugd) 20.00-21.00 (oames) 21-00-22,00 fiiecreebezwemmen vol wassenen; Woensdag 9.45-10,46 (dames) )3.£»-15.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels! 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 18.30-19.46 (jeugd) 2Ö.I&J-21.00 Trimzwernmen) Zaterdag 8.30- 3.45 (gezinszwemmen) 11.90-12.30 gezioszvvemmen) 13-00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen 2ijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,35) voor 16 jaar er. ouder 8gt dit op f 3,05 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-., dertig- er. vijftigbedenkaarten verkocht Aan de Inhoud ven d< kunnen geen rechten worden ontleend. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 31 van de wet op de Ruimtelijke Or dening bekend dat met ingang van 6 fe bruari 1987 bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, voor een ieder ter inzage ligt het bij raadsbesluit van 15 april 1986, nr. R 897 vastgestelde bestemmingsplan Burg graaf. Het bestemmingsplan is grotendeels goedgekeurd door gedeputeerde staten van Limburg bij besluit van 25 novem ber 1986, R.O.V. nr. 42825. Tegen dit besluit van gedeputeerde staten zijn geen beroepsschriften ingediend bij de Kroon. Hel bestemmingsplan/Burggraaf heeft derhalve' rechtskracht gekregen, behou dens de gedeelten, waaraan gedeputeer de staten hun goedkeuring hebben ont houden. Venray, 5 februari 1987 De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche KENNISGEVING BEKENDMAKING AANVRAAG Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinder wetvergunning door: J. Jakobs, Lollebeekweg 9 te Casten ray voor het uitbreiden en wijzi gen van een varkensfokkerij aan de Lol lebeekweg 9 te Castenray; P. van Vegchel, Vredeweg 17 te Vredepeel voor het uitbreiden en wijzi gen van een varkensmesterij en rundvee houderij aan de Vredeweg 17 te Vrede peel; H. Seijkes, Roffert 12 te Casten ray voor het ex art. 6a uitbreiden wij zigen van een varkensfokkerij aan de Roffert 12 te Castenray; A. Hermans, Steegse Peelweg 69 te Leunen voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een varkensmesterij en - fokkerij aan de Steegse Peelweg 69 te Leunen; P. Croymans, Kraakse Pas 2 te Leunen voor het oprichten en in wer king hebben van een legkippenhouderij aan de Kraakse Pas 2 te Leunen; H. Willemsen, Matthiasstraat 3 te Castenray voor het ex art 6a uitbreiden wijzigen van een varkensmesterij en - fokkerij aan de Matthiasstraat 3 te Castenray. De aanvraag en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur worden inge zien tol 6 maart 1987. Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk wor den ingediend bij de burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gege vens van degene, die een bezwaarschrift indient, niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt ver zocht (afdeling openbare orde, veilig heid en milieuzaken, toestel 155 of 158) kunnen tot één week voor bovenge noemde datum bezwaren ook monde ling worden gemaakt, waarbij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aan vraag en degenen, die kunnen aantonen dal zijn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen. kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ont werp beschikking en of beroep indie nen tegen de uiteindelijke beschikking. Venray 5 februari 1987 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene en economische zaken Burgemeester en wethouders van Venray; maken op grond van artikel 2, lid 3. van de inspraakverordening be kend. dat met ingang van 9 februari 1987 gedurende tien dagen ter inzake ligt op kamer 202 van hel raadhuis het ontwerp-raadsbesluit tot verdeling van het aan de gemeente Venray voor 1987 in het kader van de stads- en dorpsver nieuwing toegekende bedrag van 396.864,- inhoudende: a. 321.864,- voor openbare voorzie ningen in het centrumplan; b. 60.000,- ten behoeve van de ver betering van door de eigenaren be woonde woningen; c. 15.000,- voor monumentenzorg; d. géén bedrag toe te kennen aan overige in de wet genoemde secto ren. Gedurende genoemde termijn kan een ieder zijn mening omtrent de ter in zage liggende stukken bij burgemeester en wethouders kenbaar maken. Venray, 5 februari 1987 Mr. H. Defesche, Burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris De burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten-generaal een kiezer toe gestaan is bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. MACHTIGING OP SCHRIFTELIJKE AANVRAAG 1. Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar de formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag der stemming, dus voor of op 4 maart 1987 door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (3 februari 1987) in het kiezersregister is opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer aan de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen. 4. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zijn opgenomen in een kiezersregister. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtlegitimatie- kaart, waarmee hij zich kan aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen de woongemeente. B. MACHTIGING DOOR OVERDRACHT VAN DE OPROEPINGSKAART 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van zijn oproepingskaart, tot en met de dag der stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag der kandidaatstelling (3 februari 1987) in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in het stemdistrict waar hij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. De vol machtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. Venray, 2 februari 1987 De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 28 januari 1987 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester ert wethouders van Ven ray een gemotiveerd bfezwaarschrift in dienen en wel binnen 30 dagen na datum het bouwen van een mestloods aan de Horsterweg 27 te Castenray t.n.v. J.J.H. Thielen; het bouwen van een serre aan de Vicarieweg 34 te Leunen, t.n.v. J.M. Vullings; het uitbreiden van een garage aan de Castelostraat 5 te Castenray, t.n.v. A.A.G. Bloemen; KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWEER-BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn op de aanvraag van H. Lenkens, Vredeweg 11 te Vre depeel, voor een hinderwet vergunning voor het uitbreiden en wijzigen van en varkensmesterij en rundveehouderij ge legen aan de Vredeweg 11 te Vredepeel; positief te beschikken onder het stellen van voorwaarden. De ontwerp-beschikking en bijbehd- rende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 uur tot 12,00 uur worden ingezien tot 20 februari 1987. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien dp elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Op 7 januari jl. was het 50 jaar gelden dat H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Berhard in het huwelijk traden. De feestelijke viering daarvan zal plaats vinden op 30 april a.s. Koninginnedag. Landelijk zal de viering worden ge concentreerd in een 45 minuten durende manifestatie op Paleis Soestdijk, waar per provincie c.q. Rijksdeel deputaties worden samengesteld, die, zoveel moge lijk, een dwarsdoorsnede van de bevol king zijn. Tevens zal het Gouden Paar een nati onaal Geschenk worden aangeboden namens het gehele Nederlandse volk. Het Oranje Comité Venray stelt de in woners van Venray in de gelegenheid een geldelijke bijdrage te storten op haar rekening bij de NCB Bank te Ven ray op nummer 23.18.04.393 ten name van het Oranje-comité Venray. onder vermelding van „Gift Gouden Paar". De totale opbrengst zal door het oranje comité worden overgemaakt. Het Oranje-comité Venray Van harte ondersteun ik bovenstaan de oproep van het Oranje-Comité en nodig alle inwoners van Venray uit een geldelijke bijdrage over Ie maken. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche De commissie voor Onderwijs, Cul tuur, Jeugd, Sport en Recreatie verga dert op dinsdag 10 februari a.s. vanaf 17.00 uur in het gemeentehuis over de onderstaande zaken: 1. Ingekomen stukken en mededelingen 2. Verslag voorgaande vergadering; 3. Bespreking begroting.1987 van de openbare bibiliotheek; 4 Bespreking beheer geschied- en oud heidkundig museum; 5. Aanpassing gebruiksregeling sport parken in de kerkdorpen; 7. Vaststelling bedrag per leerling 1987 voor L.O.M. school Venray; 8. Idem voor M.L.K. school 9. Nadere vaststelling exploitatiever goeding 1979 voor lagere school St. Franciscus; 10 Idem voor St. Bernadettc 11 Aanpassingen en vervanging meu bilair basisschool de Hei; 12 Aanpassing basisschool Dr. Poels; 13 Bespreking gemeentelijke monu mentenlijst monumentencommissie; 15 Gewest zaken en rondvraag De commissie Algemene zaken verga dert op maandag 9 februari a.s. vanaf 17.15 uur. De agenda vermeldt: 1. Verslag voorgaande vergadering; 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken; is De burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de gemeenteraad een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen naar een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. SCHRIFTELIJK VERZOEK 1. Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar de formulieren voor de verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag der stemming, dus voor of op 4 maart 1987, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (3 februari 1987) in het kiezersregister is opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer aan de verzoeker is toegestaan bij volmacht te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerslegitimatiekaart. B. MONDELING VERZOEK 5. Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schrif telijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen ter secretarie van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (3 februari 1987) in het kiezersregister is opgenomen, om deze te doen omzetten in een kiezers legitimatiekaart. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stem ming, dus uiterlijk op 13 maart 1987 De kiezer die in het bezit is van een kiezerslegitimatiekaart, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen Nederland. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. Venray, 2 februari 1987 De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche het bouwen van een Machineloods mestopslagput aan de Twistweg 4 te Vredepeel t.n.v. H.A.P.J. Marcellis het bouwen van een vogelbroed- hok aan de Hubertusstraat 9 te Venray, t.n.v. C.J.G. v.d. Heuvel; het uitbreiden van een machine- loods aan de Heidseweg 65 te Heide, t.n.v. Gebr. Janssen; -|- het uitbreiden van een bedrijfsge bouw aan de Gezellenbaan 11 te Ys- selsteyn, t.n.v. Theo Janssen Onroerend Goed b.v. Pottevenweg 7 te Ysselsteyn; het bouwen van een woning met garage aan de Litsenbergweg 11a te Ys selsteyn t.n.v. J.M. Hendrix, Pater Tulpstraat 29 te Ysselsteyn; De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk wor den ingediend bij burgemeester en wet houders van Venray. Daarbij kan wor den verzocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvragener en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen be zwaar maken tegen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris 3. Gewestzaken 4. Behandeling van de Homo-nota; 5. Evaluatie behandeling gemeentebe groting 1987 vooruitblik begroting 1988 6. Overbrengen van de bevoegdheid van de raad naar het college van burge meester en wethouders waar hel gaat om het voeren van kleine rechtsge dingen; 7. Rondvraag Het nieuwe telefoonnummer van het gemeentehuis De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 27 januari 1987 in voorbereiding heeft ver klaard de gedeeltelijke herziening van: tl, het bestemmingsplan „Ysselsteyn" voor Viet perceel aan de Péter Jans- senweg 11 te Ysselsteyn, ten behoe ve van de voorgenomen bedrijfsuit- breiding van het ter plaatse ge vestigde mengvoederbedrijf; 2. het bestemmingsplan „Buitenge bied" voor de percelen aan de Horsterweg 1 en 3 te Leunen, ten behoeve van de voorgenomen be- drijfsuitbreiding van de ter plaatse gevestigde slachterij; 3. het bestemmingsplan „Buitenge bied" voor het perceel aan de Stati onsweg 179a te Oostrum, ten be hoeve van de voorgenomen ver nieuwbouw van een woning met be- drijfsgedeelte; 4. het bestemmingsplan „Smakterhei- de" voor de percelen Smakterweg 15 en 19 te Venray, ten behoeve van de voorgenomen uitbreiding van de ter plaatse gevestigde bedrij ven; 5. het bestemmingsplan „Centrum" voor het perceel aan de Merselose- weg 13-15 te Venray, ten behoeve van de voorgenomen verbouw van een winkelpand tot mediatheek; Voorts is bepaald dat deze voorberei- dingsbesluiten in werking treden met in gang van 6 februari 1987. Van de dag der inwerkingtreding af liggen deze voorbereidingsbesluiten met de daarbij behorende tekeningen voor een ieder ter inzage in hel raadhuis, bu reau ruimtelijke ordening. Kamer 201, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werk dag van 09.00 tot 12.00 uur. Venray, 5 februari 1987 De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray, brengen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn aan de raad van de gemeente Venray het voorstel te doen tot onttrekking aan het openbaar ver keer van de landbouwweg, kadastraa 1 bekend gemeente Venray, sectie K, nr. 54, ter grootte van 0.55.80 ha, zijnde een zijweggetje van de Twistweg te Vre depeel. Het betreffende voorstel ligt met de daarbij behorende tekening nr. 10089, waarop de aan het openbaar verkeer te onttrekken landbouwweg staat aangege ven, met ingang van maandag 2 februari 1987 gedurende één maand op de ge meentesecretarie, afdeling III-D. kamer 202, ter inzage. Belanghebbenden kunnen gedurende genoemde termijn bezwaren tegen het voorstel indienen bij de gemeenteraad. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris. Vragen..? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter De afdeling Venray van het C.O.C. heeft in juni van het vorig jaar het ge meentebestuur een Homo-nota aange boden, welke sindsdien een „wande ling" heeft gemaakt langs tal van afde lingen van het gemeentebuis. Hierdoor werden alle aspecten van de nota nader bekeken voordat het college van b. en w. aan de band van de verschillende ambtelijke commentaren tot enkele principebesluiten kon komen. Uiteindelijk moesten b. en w. toch concluderen, dat de Homo-nota in feite weinig concreets bevat. Het college kreeg sterk de indruk, dat de nota is gebaseerd op algemene en landelijke ontwikkelingen c.q. stand- I punten en nauwelijks is toegesneden op de Venrayse situatie. Bovendien vindt het college, dat de nota nagenoeg nergens is gestoeld op of onderbouwd is door concreet feitenmateriaal. Op een aantal onderdelen is de nota zelfs on- duidelijk en verwarrend. In feite wordt in het rapport van de politie, naar aanleiding van de nota de l vage inhoud het beste verwoord: „In de nota komen zinsneden als „hebben vaak te maken met", „het ge beurt regelmatig dat" en „het lijkt niet altijd aanleiding te zijn tot" nogal eens voor. Verwijzingen naar situaties, j waarin werkelijk „iets" mis is gegaan, komen in de gehele nota niet voor". STANDPUNTEN Het college stelt, dat de belangrijkste doelstellingen, die zouden moeten worden nagestreefd als het gaat om de homofiele mens, zijn: het bevórderen van verdraagzaam heid binnen de Venrayse samenleving j het bestrijden van de discriminatie 1 en het bevorderen van recht op vrij- heid van eigen levenswijzen c.q. op vattingen van alle burgers. Maar ook is het college van mening, dat het niet noodzakelijk is om op aller lei terrein van hel gemeentelijk beleid I apart en extra aandacht te geven aan de groep homofielen. Erg concreet wordt gesteld, dat in de lessen wereldoriëntatie op de openbare j scholen in Venray meer aandacht moet worden gegeven aan homofiele relaties. En verder: vertrouwensfunktionaris I voor homofielen op de gemeentelijke afdeling personeelszaken moet ook als j zodanig specifiek functioneren voor de homofiele medewerkers ten gemeente- huize. Het college is niet van plan voor homoseksuelen andere criteria aan te leggen bij het aanvragen van subsidies, i een ontmoetingsruimte of manifestatie. De nota en de beleidsaanbevelingen j van het college zullen besproken j worden in de commissie voor algemene zaken, die op maandag 9 februari a.s. - om 17.15 uur in de b. en w,-kamer wordt gehouden.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 12