Bibliotheek cor| AGENDA verfhal GEVONDEN „Carnaval" in Galerie „En Passant" meesterschilders Afscheid van Dhr. v.d. Berg Onderwijs- gemeenschap Venlo houdt Open Dag in Venray Cursus jeugdige werkzoekenden Cursusaanbod voor mensen zonder werk Door inbraak ernstig gedupeerd INGEZONDEN (^pr) SCHOUWBURG- NIEUWS VOLVO HANS KOK VENLO b.v. SPORTHAL DE WETTELING Nog een paar weken en dan leeft heel Limburg weer in de roes van carnaval. Ook bij galerie.,,En Passant" kriebelde het al een beetje in 't bloed. Vandaar dat de expositieruimte nu ingericht is met kunst met als onderwerp Carnaval. Drie kunstenaars laten hun visie op dit thema zien. Paul Daenen en Chrit Rousseau, bei den uit Maastricht, zijn vertegenwoor digd met olieverven, met voornamelijk de clown als onderwerp. Bovendien laat Paul Daenen opvallende panelen zien, die door speciaal licht-gebruik, hun bijzondere werking krijgen. De derde exposant is Jaac Waeyen uit Hom. Hij laat mooie bronzen en kera mische beelden zien. De onderwerpen zijn heel gevarieerd; zo kan men „de Zaate Hermenie" bewonderen, of „Mich déksele ze neet". Deze bijzondere expositie is elke woensdag en donderdag te zien van 14.00 - 17.30 uur, vrijdag van 14.00 - 21.00 uur en zaterdag van 11.00 - 17.00 uur. Adres Schoolstraat 28, Venray. De laatste tentoonstellingsdag is zaterdag 21 februari. DE PEEL Zondagmorgen, van 10.00 tol 10.45 uur zal de televisie via Nederland 2, op nieuw aandacht scheken aan de Peel en dp rondleidingen die de Venrayer Piet Peeters (ome Piet) er verzorgde. Het gaat hier om een herhaling van een eer- dër uitgezonden programma. Vorige week, donderdag 22 februari om 15.57 uur, werd voor het eerst in de geschiedenis de alarmfase afgekondigd vbor de gehele provincie Limburg. Per telex werden de Limburgse gemeente besturen door de Commissaris van de Koningin gevraagd het dringend ver zoek te doen aan automobilisten het autoverkeer zo veel mogelijk te beper ken. Mensen met ademhalingsmoeilijk heden en hart- en vaatziekten werden aangeraden binnen te blijven. Vrijdagmiddag om drie uur werd per telex medegedeeld, dat de smogsituatie stabiel was met een tendens naar ver mindering. De verzoeken bleven ge handhaafd. En zaterdag meldden de media (kran ten; -radio en televisie), dat-Limburgse automobilisten zich massaal niets heb- ban ,hal vor/nal. de Koningin de auto thuis te laten Uiteraard ook de Venrayse automobilis ten niet. Wij hebben ons daarom ten gemeen tehuize eens nader laten informeren over wat men moet doen en laten tijdens de duur van de alarmfase. Toen men in 1979 voor het eerst werd geconfronteerd met een verhoogde concentratie luchtverontreiniging, heb ben de Commissarissen van de Koningin ingevolge artikel 48 van de Wet inzake Luchtverontreiniging een draaiboek op gesteld. Hierin zijn maatregelen opge nomen, welke van kracht worden in het belang van de volksgezondheid „zodra de luchtcirculatie stagneert". De voorwaarschuwingsfase gaat in, wanneer gedurende meer dan 24 uur de in het concentratieschema voor deze fase aangegeven grenswaarde(n) op minimaal één meetpunt (blijkens mede deling van de regionaal inspecteur voor de volksgezondheid en milieuhygiëne) word(en) overschreden. De waarschuwingsfase gaat in wan neer de waarden nog hoger worden en de weersverwachting voor de komende 24 uur geen verbetering voorspelt. Bij blijvende ongunstige weersvoor spellingen gaat de alarmfase in. De Commissaris vande Koningin neemt zonodig maatregelen en verzorgt de voorlichting aan de bevolking. De burgemeesters en andere betrokkenen worden van de genomen beslissingen op de hoogte gesteld. Deze voorlichting is dus gegeven via de dagbladen, radio en televisie. Er was evenwel géén sprake van direct gevaar. In dit geval zou de bevolking b.v. mid dels geluidwagens het verbod hebben gekregen met hun auto te rijden. Boven dien zou het smogveroorzakende be drijfsleven zijn stilgelegd en zou de politie streng op naleving van de maat regelen hebben toegezien. Vorige week woensdag om 11.15 uur kwam bij de gemeente de eerste telex uil Maastricht binnen. De alarmfase gold alleen voor Zuid Limburg. In Noord Limburg was er (nog) niets aan de hand. „De provinciale milieudienst volgt de gang van zaken nauwlettend", werd aan het bericht toegevoegd. Nadat op donderdag ook op de meet punten o.m. in Bergen, Sevenum en Arcen verhoogde concentraties van de stikstof- of zwaveldioxide werden ge constateerd, volgde op donderdag de alarmfase voor de hele provincie. Wat de gemeente Venray moest doen, heeft zij ook gedaan: via de media het verzoek richten de auto thuis te laten en de daarvoor in aanmerking komende patiënten aan te raden thuis te blijven. Dat men tóch bij mindere nood zaak de auto gebruikte en deze on danks het verzoek onzerzijds stationair liet lopen, kan men alleen maar jammer vinden. nog even achter het postkantoor maar.... Binnenkort Paterslaan 7 Venray, tel. 04780-82810 Op 1 februari a.s. gaat dhr. P. v. d. Berg gebruik maken van de V.U.T.-re- geling en neemt daardoor afscheid van deS.G. Marianum. Toen een tweetal maanden geleden dhr. Piet van de Berg aankondigde om van de V.U.T.-regeling gebruik te willen maken, kwam dit voor zijn collega's als verrassing. Dit had men niet verwacht. Piet gaf zijn lessen en deed zijn taak als adjunct-directeur met het gemak en de routine die de vakman tot een vak man maakt. Rustig, ter zake kundig, geduldig, accuraat en integer. Zich niet op de voorgrond plaatsend, maar dui delijk aanwezig. Hij was iemand. Piet „begon", na een aantal jaren in het lager onderwijs gewerkt te hebben, als AVO-leraar op de toenmalige Land- bouwhuishoudschool, op 1 februari 1958. In die periode gaf hij bijna alle vakken m.u.v. koken en textiel. In 1973 werd hij adjunct-directeur. Alle ontwik kelingen in het onderwijs en de groei van de school tot de S.G. Marianum nu, heeft hij meegemaakt en daaraan zijn vele steentjes bijgedragen. Als leraar: deskundig, soms streng, steeds zoekend naar de manier om iedere leerling te bereiken met zijn kennis. Als collega: steeds met raad en daad klaar, rustig en kritisch luisterend en vol humor genie tend van een gezellig gesprek, een voor beeld voor velen. Als adjunct-directeur: accuraat, integer, deskundig, opbou wend en weloverwogen mede leiding gevend, daarbij steeds het belang van de leerling vooropstellend. Als dat in het gedrang driegde te komen, was zijn kritiek niet mis te verstaan en zeker als de in zijn ogen overbodige papierberg van voorschriften, formulieren en no ta's van overheid en zgn. deskundigen de oorzaak waren. Zijn zorg voor de minst getalenteerde leerlingen was spreekwoordelijk. Zij konden bij hem steeds terecht met hun vragen en verhalen. Voor alles wat hij voor de school deed: dank, heel veel dank. Dank namens bestuur, docenten, directie en leerlingen van de scholengemeenschap. Piet gaat nu vutten! De leerlingen zul len hem missen: voor hen stond hij altijd klaar; de collega's en de directie zien een voortreffelijk collega vertrek ken die voor vrijwel iedereen een voor beeld als docent was en daarnaast een mens om met plezier mee te kunnen om gaan. Wij weten dat hij met zijn vele hobby's een nieuwe fase in zijn leven begint, een periode met meer mogen en minder moeten, en misschien met rust. Wij wensen hem toe, dat hij met zijn vrouw en zijn gezon nog lang in goede gezondheid hiervan mag genieten. Op zaterdag 31 januari a.s. wordt van 10.00 tot 13.00 uur door de Onderwijs- gemeenschap Venlo in haar Venrayse nevenvestiging aan de Bevrijdingsweg 2a (Levensschool) een open dag gehou den. Op deze dag kunnen alle toekomstige studenten met ouders/verzorgers en andere belangstellenden informatie krij gen over de opleidingen en hun afzon derlijke studierichtingen. In de Venrayse nevenvestiging wordt met ingang van het nieuwe schooljaar gestart met Kort Middelbaar Beroeps onderwijs Volle Tijd, Kort Middelbaar Beroepsonderwijs,, Deeltijd en Cursus sen Jeugdige Werkzoekenden. Het K.M.O.B. leidt op voor detail handel, persoonlijke en maatschappe lijke vorming/Arbeids- en Beroepen- oriëntatie en schakelende programma's (5 dagen per week). Gedurende twee dagen per week wordt cursus gegeven in Persoonlijke en Maatschappelijke vorming. Bij voldoende deelname uit Venray is het mogelijk om samen met de Venrayse LTS te starten met technische opleidin gen. Deze open dag is zonder meer belang rijk zowel voor degenen, die nog geen plaats hebben gevonden in de maat schappij als voor hen die reeds een vooropleiding hebben genoten en zich verder willen bekwamen. Binnenkort start in het gebouw van de Levensschool aan de Bevrijdingsweg een cursus voor jeugdige werklozen. Hieraan kan worden deelgenomen door jongeren van 16 jaar en ouder, die bij het G.A.B. staan ingeschreven. De cursus duurt een half jaar en wordt vier dagen per weekgehouden. Het doel van deze cursus is vanuit de eigen mogelijk heden zoeken naar een beroepsrichting, waarin ook stage kan worden gelopen. In het programma wordt o.m. aan dacht besteed aan het schrijven van een sollicitatiebrief en het voeren van een sollicitatiegesprek. Er zijn mogelijkheden tot het behalen van een type-diploma of een E.H.B.O.- diploma. Telefonisch kan men inlichtin gen inwinnen bij C.J.W. Venray, Bevrijdingsweg 2, tel. 04780-84554 of bij het G.A.B. Uit het nieuwe cursusaanbod van de Stichting R.I.S.C. afdeling werklozen- werk blijkt, dat er nu naast de bekende hobbycursussen ook een verdere start wordt gemaakt met het aanbieden van scholingsgerichte cursussen. Deze wor den eveneens gegeven in de R.I.S.C.- werkplaats aan de Prins Bernhardstraat (vroeger „De Molen"). De cursussen zijn bestemd voor mensen zonder werk (NWW, WWV, RWW, AAW, WAO of IOAW), die in geschreven zijn bij het G.A.B. In de nieuwe opzet is een blok scho lingscursussen in het pakket opgeno men, zodat men ook daadwerkelijk een erkend diploma kan behalen. Daarnaast is er een begin gemaakt om vaktechnische cursussen om te bouwen tot schakel- en oriëntatiecursussen. Naast basisvaardigheden van het vak, wordt men nu dus ook geïnformeerd over verdere studie- en beroepsmoge lijkheden. Voor deze cursussen zijn certificaten te behalen. Tenslotte zijn er de hobby- en vrije- tijdscursussen zoals kleding maken, en pech onderweg. De kosten liggen tussen 12.50 en 40,—. De cursussen zijn: De administratieve cursussen (oriën tatie computer/informatika, tekst verwerken, typen). De vaktechnische curussen (elektro nica, lassen, metaalbewerken, hout- bewerken hand of machinaal, banen- en beroepenoriëntatie voor vrou wen). De hobby-cursussen (pech onder weg, kleding maken beginners/ge vorderden, edelsmeden, Engels voor beginners/gevorderden, machinaal breien). Voor aanmelding en nadere informa tie kan men terecht bij Stichting R.I.S.C. afdeling Werklozenzorg tel. 04780-83730. KLEDINGDIEFSTAL Van een rek in een kledingzaak werden 5 truien en een 10-tal pantalons meegenomen. Hoe de diefstal heeft plaatsgevonden kon nog niet worden vastgesteld. Schade voor de winkelier 1500, DE UIL ZAT IN DE OLMEN Op een vensterbank van een woning in Landweert koos een uil zitplaats. De vogel was kennelijk bevangen door de koude óf was op zoek naar voedsel. De bewoner waarschuwde een dierenarts, die op zijn beurt assistentie vroeg van de politie. Toen echter de politie binnen het gezichtsveld van de uil kwam, vloog het dier weg. Dat politie ook vriend en helper is van vogels, déér had die uil mogelijk nog geen ervaring mee. Vorige week vrijdagmiddag, om streeks 4 uur, is er ingebroken in een woning aan de Hemonystraat (Dessel- ke). De bewoners waren op dat moment afwezig. Gestolen werd huishoudgeld en een ouderwetse knipbeurs met oude zilveren munten, welke de eigenaar in de loop van 20 jaar vergaard heeft. Begrijpelijk dat hij zich ernstig gedu peerd voelt nu zijn hobby op een dergelijke manier een abrupt einde vond. Honderd gulden beloning looft hij uit voor degenen die hem de knip met in houd terug brengt, of aanwijzingen geeft die tot opsporing leiden. DIEFSTALLEN Uit het kantoor van een bedrijf op een industrieterrein werd een enveloppe met 1700 gulden ontvreemd. Hoe de diefstal heeft plaats gevonden kon nog niet worden vastgesteld. Ut de garderobe van de biblio theek werden de handtassen van twee personeelsleden ontvreemd. In de tassen zaten o.m. rijbewijs en andere persoon lijke bescheiden, plus een klein geld bedrag. Uit de kelder van een flat aan de Veltumse Kleffen werden gereedschap pen ter waarde van enkele honderden guldens gestolen. Toegang was verkre gen door forcering van een slot. - Waarschijnlijk is iemand in zijn werk gestoord toen hij probeerde in te breken in het lokaal van de politiehon denvereniging „De Verdediger" aan de Beekweg. Nu zit men met schade door die poging tot inbraak. „NATUUR- EN MILIEUBELEID" Bij het lezen van het bericht, dat de Ballonzuilbossen (bedoeld wordt de Endepoel. red.) worden opgezadeld met een z.g. natuurcamping, dacht ik, dat het natuur- en milieubeleid in Venray toch een vreemde zaak is. Een aantal jaren geleden heeft het gemeentebestuur een aantal gebieden vastgesteld, die gezien de grote waarde aan flora en fauna tot „Hoog land schappelijk gebied" werden verklaard. Ook de gronden grenzende aan de ballonzuilbossen kregen deze benaming terwijl de bossen zelf de bestemming „bosgebied" kregen. Door deze bestemming werden aan de agrariërs in dit gebied zeer strenge be perkende maatregelen opgedrongen. Zij werden beperkt in hun uitbreidingsmo gelijkheden terwijl urn vestiging van nieuwe bedrijven ai Jielemaal geen sprake meer is. Dit alles om de waarde van en de rust in het gebied te bewaren. Vandaar, dat ik met grote verbazing las, dat daar een natuurcamping zal ko men. Aan de ene kant verklaart de ge meente de omgeving als bosgebied en hoog landschappelijk, aan de andere kant verleent zij medewerking aan het verstoren van dit gebied. Het lijkt mij, dat door ,de aanwezig heid van een camping de dieren en de vogels zich uit dit gebied zullen terug trekken. Het is bekend dat zich hier zeldzame dier- en vogelsoorten ophou den zoals reeën, martors en diverse soorten uilen, spechten, buizerds, havi ken etc. Op korte afstand bevindt zich zelfs een dassenburcht. In de afgelopen jaren zijn al vele natuurgebieden ten offer gevallen aan de recreatie. Wat blijft er nog voor de vogels en dieren over? Het lijkt me nuttig, dat de gemeente bij haar plan ningen ook eens echt aan de natuur gaat denken. (Ingekort; naam en adres inzender bij redaktie bekend). Bij de afdeling Plantsoenen van de gemeente kregen wij het volgende commentaar: De ervaringen in andere gemeenten met dergelijke kampeerterreintjes zijn positief. Van onrust in flora en fauna is geen sprake. De natuur past zich vaak sneller aan dan de mens. B.v. bij luchthavens en startbanen is de fauna zeker niet verstoord. De campings zijn juist in grote bosterreinen geprojekteerd om de fauna ruimschoots de gelegen heid te geven zich aan te passen. Flora, fauna en mens kunnen voortreffelijk hand in hand in onze bossen samen leven. STILLE-RUIMTE Met grote verbazing, of beter gezegd verbijstering, las ik vorige week het be richt, dat de z.g. ..stille ruimte" in het portaal van de Grote Kerk wegens er gerlijke baldadigheid moest worden ge sloten. Gaat de baldadigheid in Venray dan al zover, dat men zelfs geen eerbied meer heeft voor gewijde plaatsen? Tel kens, wanneer ik las of hoorde over vandalisme in grote steden, dacht ik: „Wat zijn we dan nog gelukkig in Ven ray omdat vandalen hier niet zo erg huishouden." Ik weet, dat in grote steden, zoals in Amsterdam en Utrecht al jarenlang ruimtes zijn, waarin iemand, die daar aan behoefte heeft, zich even kan terug trekken in gebed. In Venray heeft men helaas andere behoefte, die men dan maar in de stilteruimte deponeert. Waarschijnlijk gebeurde er daar nóg erger dingen, zoals ik uit uw bericht meen te mogen opmaken. Dat men noodgedwongen deze stille ruimte moet sluiten is Venray onwaar dig. Wellicht zou men de kapel alleen overdag nog open willen stellen omdat „de kinderen der duisternis" beslist niet bij daglicht te werk gaan.... N. L. MET 'lO KNIPOOG VOOR U! Een uitnodiging voor een mini- behandeling van 45 minuten in onze Salon de Beaute. Prijs f 25,-. U kunt kiezen uit: speciale reinigingsbehandeling voor de jeugdige huid; gezichts-, hals- en decolleté massage; speciale vochtherstellende behandeling. Maar dat is niet alles. De schoonheidsspecialiste heeft tijdens die 45 minuten ook een goede huidanalyse kunnen maken. Aan de hand daarvan zal zij gratis een huidverzorgings-probeerset voor u samenstellen, die precies op uw huidtype is afgestemd. Een lekker geurtje hoort daar extra bij. (Deze speciale aktie is tot stand gekomen in samenwerking met het schoonheidshuis Payot en is geldig tot einde maart 1987). Woensdag 4 februari: CABARET BOEMERANG SPEELT DE CABARET-MUSICAL „OPEN DEUREN" Waar vind je ze nog? Open deuren waar je doorheen kunt zonder dat er on middellijk een eng alarm begint te loeien en een complete privé-bewakings- dienst zich op je tasje stort. Bestaan ze nog? Gastvrije deuren waar je in mag zonder begluurd te wor den door een kil electronisch oog of gebeten door een pitbullterriër, de vlees geworden ontduiking van de wapenwet. Vergeet het maar! Open deuren bestaan alleen nog maar in spreekwoor den en daar dienen ze enkel om inge trapt te worden, óók al geen prettige ge dachte. In „Open Deuren" draait het dan ook om een gesloten deur. Een deur die al zo lang dicht is dat eigenlijk niemand weet wat of wie zich achter dat gelakte stuk hout bevindt, éls er zich nog iets achter bevindt. We maken kennis met vier jonge mensen die, om uiteenlopende redenen, vastbesloten zijn de deur desnoods met geweld te openen. Als zij dat uiteinde lijk doen, stappen ze een merkwaardige wereld binnen. Een wereldje van iemand die wist dat het lang zou duren voordat een medemens zich druk zou maken om een gesloten deur. Hoewel hier sprake is van ordinaire huisvredebreuk, voelen de 4 „krakers" zich steeds meer archeologen die een pyramide betreden, na eeuwen van rust. JANGO EDWARDS KOMT WEER NAAR VENRAY Op vrijdag 20 maart komt de grote Amerikaanse komiek JANGO ED WARDS met een nieuwe show naar Venray. Edwards is het beste te vergelijken met Freek de Jonge en hij speelt handig in op de wensen van een jeugdig publiek. Verwacht mag worden, dat hij met zijn nieuwe show weer veel publiek zal trekken. De kaartverkoop begint vanaf heden. Off. dealer: U belt: 077 - 543254 Burg. Bloemartstraat 30 Afd.voor dejeugd Schoolstraat 32 Afd. voor de volwassenen Julianasingel 33 VENRAY Tel. 81970 In het kader van de aktie „Lucht je hartje voor een kwartje" van de kinder en jeugdtelefoon voor Noord- en Midden-Limburg heeft de bibliotheek twee tentoonstellingen opgezet over de meest voorkomende onderwerpen waar voor naar de kinder- en jeugdtelefoon gebeld wordt. Deze onderwerpen varië ren van pesten op school tot discrimi natie, echtscheiding en weglopen van huis, seksualiteit en verliefdheid tot in cest. Maar ook zijn er vele telefoontjes van kinderen die alleen maar een babbeltje willen maken. De tentoonstel lingen, zowel op de jeugdafdeling als op de afdeling voor de volwassenen, bevat ten informatieve boeken over boven staande onderwerpen, maar ook lees boeken waarin de ervaringen met be trekking tot een bepaald probleem wor den beschreven. Hier onder vindt U een lijstje van boeken die ook opgenomen zijn in de tentoonstelling: B - CHAMBERS, AI DAN Tiran nen. Een groep meisjes terroriseert op school hun klasgenoten. 323.4/J323.4 - DORRESTIJN, HANS Brandnetels en andere verhalen over kindermishandeling. 313 - GLAS, MARIKA Is die mop wel zo leuk?: over racisme- en facisme- bestrijding in het jeugd- en jongeren werk. J 173 - GYDAL, M. e.a. Hoe was het toen Heins opa doodging. Hein ver wondert zich vaak over oud worden en doodgaan. Deze problemen raken hem direct als opa ziek wordt en sterft. J 328.9 - GYDAL, M. e.a. Hoe was het toen Petra's ouders gingen scheiden. Nadat de ouders gescheiden zijn, blijven de kinderen bij moeder. Zowel vader als moeder krijgen een nieuwe partner. J 329.8 - GYDAL, M. e.a. Hoe was het toen Petra's vader niet meer thuis woonde. Eenvoudige beschrijving van de situatie waarin twee kinderen verkeren, als ze na de scheiding van hun ouders bij hun moeder blijven wonen. B - HOFMAN, WIM. Straf en andere verhalen. Acht verhalen over kinderen die droevige, avontuurlijke, vrolijke en spannende dingen meema ken. B - HOFMAN, WIM. Wim heeft het erg moeilijk thuis; zijn ouders hebben altijd ruzie en daarom loopt hij op een zekere dag weg. B - LEE, V. Vlinder voor Marian ne! De tekening die Mark-Olivïer maakt van de vlinder die uit het raam vloog toen zijn zusje stierf, helpt de anderen in hun verdriet. 322.3 - MAYLE, P. Scheiden kan de aardigste mensen overkomen. In dit boek wordt ingegaan op oorzaken en gevolgen van een echtscheiding die lig gen op het emotionele vlak, zoals ver driet, schuldgevoelens, woede, etc. 325 - MEDELIJDEN, nee... ...medeleuen, ja. Belevenissen, gevoe lens en ervaringen van lichamelijk ge- handicpate kinderen en jongeren. J 788.2 - WILMINK, WILLEM. We zien wel wat het wordt: liedjes voor kinderen in de groei. Liedjesbundel over allerlei emotionele, lichamelijke en aktuele zaken die jonge mensen (kun nen) overkomen. Vanaf ca, 12 jaar. Lidmaatschap voor de jeugd tot 18 jaar gratis!!!! openingstijden jeugdafdeling: maandag t.m. donderdag 14.00-18.00 vrijdag 14.00-20.30 vanaf donderdag 29 jan. 1987 Donderdag: 18.00-20.1 20.00-23. Vrijdag: 17.00-18.1 18.00-19 20.00-24. Zaterdag: 9.00-10. 10.00-11. 11.30-15. 15 >00-18 18.00-22. Zondag: 8.00-10. 10.00-12. 12.30-19. 19.00-20. 20.00-21 21.00-22. Maandag: 18.00-21 21.00-24. Dinsdag: 17.00-18. 18.00-21 21.00-23. Woensdag: 18.00-23. .00 Manual .00 Rooyse VK .00 Rank Xerox .00 Manual .00 KNVB zaalvoetbal .00 MHCV 30 Manual 00 KNVB 00 MHCV .00 Jumpers 00MHCV ,30 Badminton ,00 Korfbal .00 Old Calahan .00 FC Sportief .00 MHCV .00 Rooyse VK 00 KNVB zaalvoetbal .00 Basketbal Jumpers .00 Rooyse Vk .00 Badminton van tot 25 januari 1987 Hond, Bobtail. Hond, zwart, bas taard reu. Een bankbiljet. Goudkleurig Ancre dameshorloge, witte wijzerplaat, witte armband. Handschoen, rechts, grijs met blauwe streep. Zwart-grijs lin ker handschoen. 2 sleutels aan ringetje, waarvan 1 fietssleutel. 1 auto sleutel, merk Ford, nr. TX 1297. 1 groepsfoto in enveloppe. Voor inlichtingen kunt u zich wfenden lot de administratie van de Gemeente politie Venray, tel. 04780 - 848888 tst. 224. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: T. VAN THIEL Tel. 88800 DR. KEIJZER van Beurdenweg 10, Ysselsteyn Tel. 04785-777 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. ST. ODA Passagel, tel. 81255 Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. Ruyten, tel. 81833 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden E.M. Ruymbeek J.M. van Winden Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak M.J. VAN WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer, M.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huis dieren zaterdag en zondag volgens af spraak. M. LOONEN Mgr. Hanssenstr. 12 Oostrum tel. 82690 WEEKENDD. VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. Raayma- kers. Mevr. Stevens, Mevr. Tiggeloven en Mevr. Vermazeren. MEVR. VERMAZEREN Blitterswijck, tel. 04784-2273 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9-uur en 's avonds tussen 6 en 7 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijk verpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 12.00-12.30 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uil- leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnasliek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 11.30-12.00 uur, en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273 of 85900. Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. Telefoon 04785-492 GEZINSZORG VENRAY «estsingel 5, Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tot 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a. tel. 10032 Openingstijden: ma. t.m do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM. L1MAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1. 5801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur NVIH COC afd. Venray Vragen m.b.t. homoseksualiteit? Postbus 316 5800 AH Venray Tel. 10487 RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in wijkcentrum DE KI OSK in het Brukske. Eerst telefonisch afspraak maken te Tilburg Tel. 013-350315 ALG. MAATSCHAPPELIJK WERK De Clockert, Bergweg 4 Tel. overdag 83100, daarbuiten 077-548888 Algemene Vereniging Patiëntenbelangenbchartiging Spreekuur elke maandag in de Clockert van 14.00 tot 16.00 uur. Tel. 83100 REUMA PATIËNTEN VER. VENRAY Tel. 82750 BUREAU VOOR RECHTSHULP Spreekuur alleen na tel. afspr. 85968

Peel en Maas | 1987 | | pagina 3