t&i 23333 HINDERWET 23333 ZEG ER EENS WAT VAN NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak NIEUWE BASISSCHOOL LANDWEERT Opheffing graven Ontwerp- bestemmingspian Oirlo wm WWI//Z COMMISSIE VERGADERINGEN Invaliden parkeerplaatsen en parkeerverbod Collektekalender januari 1987 Voorstel tot onttrekking aan openbaar verkeer SCHOOLSTRAAT „INGEKLEURD" Sportkontakten met Belgisch Limburg Adverteer in Peel en Maas The Old Calahan DONDERDAG 29 JANUARI 1987 Nr. 5 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-83838 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme!. Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw. gezondheidzorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplahning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.00 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) .20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 („baantjes trekken") Woensdag 9.45-10.45 (dames) 13.00-15.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 18.30-19.45 (jeugd! 20.00-21.00 baantjes trekken") Zaterdag 8.30- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.30 (gezinszwemmen) 13.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,25; voor 16 jaar en ouder ligt dit op 2,90 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend Met ingang van 2 februari a.s. wordt het nieuwe telefoonnummer van het gemeentehuis De gemeenteraad van Venray is dins dag jl. akkoord gegaan met het beschik baar stellen van ruim 1,7 miljoen gulden voor de bouw en inrichting van een tweede katholieke basisschool in de wijk Landweert. Het plan voorziet in de bouw van 2 werklokalen voor de 6-12 jarigen en 1 gemeenschappelijke ruimte. Zodra het provinciebestuur het raads besluit heeft goedgekeurd, kan er met de bouwwerkzaamheden worden begon nen, wat dan naar verwachting op zijn „De nieuwe basisschool komt te lig gen tussen de stralen Lelie en Klaproos" laatst begin maart zal zijn. Vanaf dat moment wordt er hard gewerkt, want het gebouw moet volgens de planning 1 juli gereed zijn, zodat de vakantieperio de gebruikt kan worden om de om de school in te richten. De tweede katholie ke basisschool kan dan aan het begin van het nieuwe schooljaar - eind au gustus - zijn deuren openen voor de nieuwe leerlingen. Het bouwbedrijf Ne- lissen tekende voor de bouwwerkzaam heden; het ontwerp is van de hand van de architecten Maarten de Jonge/Piet Peeters te Venray. Burgemeester en weihouders zijn voornemens aan dez navolgende bouw plannen medewerking te verlenen: het plaatsen van een dakkapel aan de Marjolein 15 te Venray, t.n.v. J.M.A.J. Broeren; het uitbreiden en verbouwen van een woonhuis aan de van Beurdenweg 10 te Ysselsteyn, t.n.v. R.A. Keijzer. Burgemester en wethouders zijn ver der voornemens om op grond van arti kel 19 van de wet op de Ruimtelijke Or dening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten behoeve van de navolgende bouw plannen: het verbouwen van een woonhuis met bedrijfsruimte aan de Stationsweg 179a te Oostrum, t.n.v. A.W. Jans, Sta tionsweg 130 te Oostrum. De bouwplannen liggen met ingang van 30 januari 1987 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze ter mijn kunnen eventuele bezwaren schrif telijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray, zijn voornemens te ruimen (op heffen), de graven: graf: overledene: A.6 M.H. Muller A.8 J.C.A.M. van Weegen A.10 A. Rovers A.14 J.H. Poels A.36 A.P. Baken A.48 M.J.H. Pernot A.51 L. Walckers A.52 W. Dermarteau Eventuele nabestaanden worden ver zocht uiterlijk tot 1 maart 1987 contact op te nemen met de ambtenaar van de burgerlijke stand (loket 7), telefonisch bereikbaar 04780-83838, toestel 139- Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat met ingang van 30 januari 1987 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, bureau ruimtelijke ordening, kamer 201, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-bestemmingsplan „Oirlo". Gedurende bovengenoemde termijn heeft een ieder de bevoegdheid tegen het ontwerpplan schriftelijke bezwaren in te dienen bij de gemeenteraad van Venray. De burgemeester voornoemd. mr. H.J.M. Defesche. Alcohol en verkeer dat kun je niet maken. Dat vindt bijna iedereen. Toch zijn er nog van die mensen die vinden dat zij zelf wel zullen uitmaken of ze met een slok op gaan rijden. En wie durft er iets van te zeggen? Niemand toch... daar bemoei je je toch niet mee. Maar door dat soort automobilisten worden er wel jaarlijks bijna 500 mensen doodgereden. Daar moet wat aan veranderen. ZEG ER EENS WAT VAN VOOR ZE INSTAPPEN want ALCOHOL EN VERKEER DAT KUN JE NIET MAKEN Veilig Verkeer Nederland De commissie voor Openbare werken, verkeer en agrarische zaken vergadert op dinsdag 3 februari a.s. over onderstaan de zaken. De vergadering wordt gehou den in het raadhuis en begint om 18.00 uur. 1. Beheersplan gemeentebossen 1987 t.m. 1991; 2. Verslag voorgaande vergadering; 3. Verkoop zijweggetje van de Twist- weg; 4. Vestiging erfpacht t.b.v. Naturisten- vereniging; 5. Gewestaangelegenheden; 6. Mededelingen en ingekomen stuk ken; 7. Rondvraag. De commissie Financiële en Economi sche zaken vergadert op woensdag 4 fe bruari a.s. vanaf 17.15 uur over hierna volgende agenda in het raadhuis: 1Verslag voorgaande vergadering; 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken; 3. Discussie opzet/inhoud nota grond bedrijf; 4. Verslag gemeentelijk werkloosheids beleid; 5. Voorstel tot verplaatsing gasopslag Polygas; 6. Raadsvoorstel m.b.t. deelname Rijksoverheid in garanties voor eigen woningen; 7. Gewestaangelegenheden; 8. Rondvraag Burgemeester en wethouders van Venray maken hierdoor bekend hun besluiten van 21 januari 1987, waarbij parkeerplaatsen zijn gere serveerd voor gehandicapten. De beide parkeervakken aan de Merseloseweg ter hoogte van de zij-ingang van het Sociaal-Medisch Centrum De Clockert, alsmede het meest zindelijke vak van de parkeerhaven gelegen voor het Gezond heidscentrum Landweert aan de Arons kelk 76, zijn aangewezen als algemene ir'-'.idenparkeerplaats, terwijl het par keervak gelegen voor de woning Kruis- distel 13 is gereserveerd voor de auto met kenteken KN-55-KR. en waarbij een parkeerverbod van kracht wordt voor de zuidzijde van het gedeelte van de Hoenderstraat, tussen de Langeweg en de Deken Thie- lenstraat. Dit verbod geldt van maandag t.m. zaterdag van 8.00 tot 18.00 uur en bovendien op vrijdag tot 21.00 uur. Belanghebbenden kunnen tegen deze besluiten binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking in beroep ko men. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Koningin, maar worden ingediend bij de commissaris van de Ko ningin in Limburg, Postbus 5700, 6202 MA Maastricht. De besluiten liggen gedurende de be roepstermijn voor een ieder ter inzage op kamer 119 van het raadhuis. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris. Op 31 januari Jeugdcentrum De Springplank (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollectewezen). Alleen voor deze collekte is een col- lektevergunning verleend. Collek teren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten een op de collecte gericht legitimatiebe wijs kunnen tonen. Burgemeester en wethouders van Venray, brengen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn aan de raad van de gemeente Venray het voorstel te doen tot onttrekking aan het openbaar ver keer van de landbouwweg, kadastraa I bekend gemeente Venray, sectie K, nr. 54, ter grootte van 0.55.80 ha, zijnde een zijweggetje van de Twistweg Ie Vre- depeel. Het betreffende voorstel ligt met de daarbij behorende tekening nr. 10089, waarop de aan het openbaar verkeer te onttrekken landbouwweg staat aangege ven. met ingang van maandag 2 februari 1987 gedurende één maand op de ge meentesecretarie, afdeling lll-D, kamer 202, Ier inzage. Belanghebbenden kunnen gedurende genoemde termijn bezwaren tegen het voorstel indienen bij de gemeenteraad. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris. Op initiatief van de gemeente Venray en Bouwbedrijf janssen is er bij de bouwplaats van het nieuwe winkelcen trum „De Bleek" aan de zijde van de Schoolstraat een kleurige schutting ver rezen. In plaats van een alledaags hek ter afscherming van de bouwplaats is namelijk gekozen voor een wat vriende lijker ogende uitvoering. Voor de reali satie ervan werd de plaatselijke kunste naar Joop Wismans aangetrokken, die het op zijn beurt een aardig idee vond om hierbij een schoolklas te betrekken. In hechte samenwerking ging een klas kinderen van de Petrus Bandenschool daarbij aan de slag om het door Wismans aangeleverde ontwerp op de houten muur te zetten. De strenge vorst van de laatste tijd maakte schilderen Groep 8 voor „hun" kunstwerk. echter zo lang onmogelijk, dat uiteinde lijk voor dhet afronden van het projekt de gemeenteschilders werden ingescha keld. Voor de kinderen van groep 8 van de Petrus Bandenschool mocht dit de pret niet drukken en als aandenken aan deze ongebruikelijke kunst-les brachten zij hun namen aan de noord-zijde van de muur aan op een speciaal daarvoor ingericht vlak. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 21 januari 1987 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Ven ray een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen en wel binnen 30 dagen na datum het bouwen van een varkensstal en het slopen van een bestaande stal aan de Veulenseweg 17 te Veulen, t.n.v. J.P. Hendriks; het bouwen van een serre aan de Eligiusweg 39 te Venray, t.n.v. J.B. van der Slik; het uitbreiden van een woning aan de Noordsingel 27 te Venray, t.n.v. C.H.M. Jacobs; het bouwen van 3 winkeleenheden en het uitbreiden van een bovenwoning aan de Passage te Venray, t.n.v. F.T.P. van Opbergen, Grotestraat 56 te Ven ray. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op 21 januari 1987 een hinderwetvergun ning is verleend, onder het stellen van voorwaarden, aan H. Janssen, van Broekhui- zenstraat 61 te Ooslrum voor het wijzi gen van een varkensfokkerij gelegen aan de van Broekhuizenstraat 61 te Oostrum; J. Meulendijks, Hemelrijkseweg 30 te Deurne, voor het ex artikel 6a uil breiden wijzigen van een var- kensmesterij, gelegen aan de Timmer- mannsweg 60 te Ysselsteyn; W.J.B.T. Luyten, Peelken 2 te Ysselsteyn voor het ex artikel 6a uitbrei den wijzigen van een varkensfokkerij gelegen aan het Peelken 2 te Ysselsteyn; Varkensonderzoekcentrum Nieuw Dalland b.v„ Rozendaal 1 te Merselo voor het ex artikel 6a uitbreiden wijzi gen van een varkensonderzoekcentrum gelegen aan het Rozendaal 2 te Merselo. G. Zegers. Horsterweg 53 te Castenray voor het oprichten en in wer king hebben van een cafetaria waar voedings- en genotmiddelen worden ge bakken in olieën en vetten, gelegen aan de Horsterweg 53 te Castenray. Voorts maken zij bekend dat zij op 14 januari een hinderwetvergunning heb ben verleend, onder het stellen van voorwaarden, aan: J. Schepers, Rouwkuilenweg 39 te Ysselsteyn voor het oprichten en in wer king hebben van een varkensfokkerij gelegen aan de Rouwkuilenweg (ong.) te Ysselsteyn. De beschikking en bijbehorende stuk ken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 1 maart 1987. Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de Kroon een beroepschrift worden in gediend door de aanvrager, de betrok ken adviseurs, degenen die tegen de aan vraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kunnen tonen niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorzie ning te treffen. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gestuurd aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene en economische zaken drs. A.C.P. de Blaaij In 1989 is hei 150 jaar geleden dat de provincies Belgisch Limburg en Neder lands Limburg zijn ontstaan. Nog een hele tijd weg dat 1989, maaAie Spor traad voor de Provincie Limburg wil graag zo snel mogelijk weten of er ook al konkrete plannen zijn voor sportkon takten tussen Venrayse verenigingen en verenigingen in Belgisch Limburg in 1987! Als dat zo is, dan zal de gemeente Venray die informatie doorsluizen naar de provinciale sportraad. Graag dus z.s.m. sportkontakten met Belgisch Limburg melden bij het bureau Sportza ken, gemeentehuis, tel. 83838. Met ingang van 2 februari a.s. wordt het nieuwe telefoonnummer van het gemeentehuis GEEN VERVOER VANAF DE IJSBAAN Omdat een viertal jongens, van 14 tot 17 jaar, geen vervoer hadden vanaf de schaatsbaan op dc Sparrendreeef in Oostrum, werden er zo maar drie onbe heerd staande fietsen meegenomen. Toen de knapen bijna thuis waren, wer den de fietsen voor de lol nog even in elkaar getrapt. Binnen twee dagen wist de politie deze diefstal tot klaarheid te brengen. Bij huiszoeking werd bij een van de jon gens een bromfiets aangetroffen, welke elders in het land gestolen was. IETS TE VIEREN? KEGELBANEN en PUB üfj. De Gouden Leeuw. 14 - Venray Tel. 04780-10019 b.g.g. 86064 Uw gastvrouw en gastheer Hannle en Wim Salters INBRAKEN Tijdens afwezigheid van de bewo ners werd vrijdagavond in twee wonin gen ingebroken; gelegen aan de Molen- klef en de Hemonystraat. Uit de woning aan de Molenklef werden geld, sieraden en een nieuwe kleurentelevisie ontvreemd. Uit de woning aan de Hemony straat werd een bedrag van circa 1900 weggenomen. Irf beide woningen was toegang verkregen via de achterzijde van de wo ning.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 12