HET WftBhT WEER CARNAVAL Elf jaar vorst van De Schutteraars De Karlingels Orde van de Reuzekluut Schanseknuppels Orde van De Hazekeutel Ut Dartele Veule Frans v.d. Pas buutkampioen Ondertrouwbal Boerenbruidspaar Prinse- proklemasie van de Piëlhaas PEEL EN MAAS AMNESTY INTERNATIONAL Wijk Noord-West CRESCENDO DE HELLIGE OP TOURNEE Rabobank organiseert reisinformatie-avond over Indonesië AUTO SLIPTE EN KWAM IN ETALAGE TOT STILSTAND O.J.C. DE BRAK Vrouwenoverleg DIS OIRLO Schaatsmarathon op Schaartven r ~J£ldcU t yeJiuurui dat "i 'n paan. c^aon ^toiaive op cU rJw. "ie witte alhmuj ItJJ Tinn /nip i/tit J „Dit seizoen zal Vorst Kees voor de elfde keer op zijn eigen voortreffelijke wijze de Schutteraars voorgaan bij de Vastelaovesviering in „Het Schutters veld", aldus een mededeling van de car navalsvereniging van het bajaardencen- trum „Het Schuttersveld". Bij deze gelegenheid wordt op zondag 25 januari tussen 15.11 en 16.33 uur in de recreatiezaal van Het Schuttersveld een feestelijke bijeenkomst gehouden, waarbij iedereen, die Kees Kousemaker wil komen gelukwensen, welkom is. Vorst Kees is al elf jaar lang zeer nauw betrokken bij de carnavalsviering van de Schuttersveldbewoners. Dat begint al vroeg in het seizoen met de organisatie van een liedjesavond, waar voor de bewoners van het verzorgings huis en de flat zelf hun liedjes maken. Verder is de vorst de centrale figuur bij de organisaties van de prinsenpro clamatie van „De Schutteraar", de zit tingsavonden en de eigenlijke carnavals viering. Voor al deze gelegenheden zorgt de vorst voor het aantrekken van artiesten en praat hij op zijn eigen wijze de ver schillende onderdelen aan elkaar. Sinds vorig jaar verzorgt hij als „Kees de Portier" zijn eigen buut. Buiten het carnavalsgebeuren binnen de muren van Het Schuttersveld heeft Kees Kousemaker het afgelopen jaar ook bekendheid gekregen als coördina tor-hoofdregisseur van „Venray pas seert de revue". Geen wonder, dat de prins van de Schutteraar, prins Jep I zondag 25 januari veel receptiegangers verwacht. ORDE VAN VERDIENSTE Tijdens het prinsenbal op zaterdag 24 januari a.s. om 21.15 uur wordt door Prins Wien 1 de orde van verdienste uit gereikt aan Sjeng van de Pasch. Dit in verband met zijn aktiviteiten met Rui- tervereniging Mobel, waarvan hij ere-lid is. Tevens was hij decorbouwer bij to neelvereniging De Vlasbloem, waarvan hij nog steeds lid is. Als collectant heeft hij eveneens zijn sporen verdiend. Al met al een persoon die aktief is ge weest en nog steeds is in de Oostrumse dorpsgemeenschap. De karnavalsvereniging „De Piel- reus" heeft al vanaf 1976 een speciale orden van de Reuzenkluut. Deze wordt eens per jaar uitgereikt aan een Ysselsteyner die zich in het bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor de Dorpsgemeenschap. De Orde van de Reuzenkluut wordt dit jaar toegekend aan Tobn Jaspers. Op zondag 25 januari tijdens de liedjesmiddag in het gemeenschapshuis wordt deze onderscheiding uitgereikt door Prins Jo de Tweede. Toon, metselaar van beroep, was buiten de zorg voor zijn gezin ook bijzonder aktief voor diverse vereni gingen in Ysselsteyn en omgeving, men deed nooit een tevergeefs beroep op hem. Een opsomming van zijn vele aktiviteiten: De FNV de toenmalige KAB mede-opgericht en al 40 jaar lid van de FNV waarvan 20 jaar voorzitter. 20 jaar in het bestuur van de Gewestelijke KAB; 10 jaar in het bestuur van het Gemeenschapshuis; 10 jaar bij de TBC bestrijding Herwonne Levens Kracht; 'A 10 jaar comité lid oorlogsgraven; Vanaf 1932 aktief handboogschutter dus al 55 jaar, waarvan 26 jaar secretaris/penning meester van Ons Genoegen. Reeds ook al weer 5 jaar secretaris AOW schutters van Venray, en 14 jaar zitting gehad in het kringbestuur district 11 Als extra mag zeker vermeld worden dat bij de nieuwe handboogschutterij- accomodatie van Ons Genoegen, welke in september tijdens het 50 jarig jubileum van Ons Genoegen officieel in gebruik is genomen, Toon wel de meeste uren in deze nieuwbouw heeft gestoken en ongeveer het totale metsel werk van zijn hand kwam. J5j[ met al een echte Pielreus die de Reuzenkluut dan ook echt verdiend heeft. Tijdens het prinsenbal zaterdag.jl. vond een A.P.K. (Algemene Prinse Keuring) plaats. 4 aspirant prinsen verschenen voor het voetlicht om diverse „carnavalskwaliteiten" te tonen o.a. de carnavalsgroet, kusjes geven, een pilsje drinken en een carnavalsleus roepen. De jury, gevormd door bestuur en Raad van Elf, kwam er echter na onderling overleg niet uit. Dit had tot gevolg, dat er een waar gedonder, compleet met licht- en geluidseffecten, door de Wis raasde. Toen het muisstil geworden was, stond voor hetmassaal opgekomen publiek prins Martien de Zesde (Duijkers) in de spot. Onder het motto „Doel mil, doet mit, den urste carnaval ien „De Wis" den zit" gaat Martien het carnavalsgebeuren in het Schanseknuppelrijk voor. Zaterdag 31 januari a.s. zal prins Martien een receptie aangeboden krij gen in „De Wis" aanvang 20.00 uur. Deze hoogste onderscheiding van de Venrayse jeugdvastelaovesvereniging is dit jaar toegekend aan de heer Stef Peeters, als blijk van waardering voor zijn lange en intensieve staat van dienst als bestuurslid, organisator en harde werker achter de schermen bij de Zangers van St. Frans. Al zo'n 23 jaar is de heer Peeters nauw begaan met het wel en wee van dit Venrayse jongenskoor, dat zelf onlangs het 25-jarig bestaan heeft gevierd. Zijn organisatorische talenten zijn de Zang ers al die jaren in ruime mate van dienst geweest. Nauw betrokken was hij bij het organiseren van de vele nationale en internationale concertreizen van de Zangers. Vele zullen zich ook nog wel de Fietsvierdaagse herinneren, die nu al weer een aantal jaren geleden"!.b.v. de Zangers gehouden werden in de Zuid ooster garage. Grote man achter de schermen was ook daar, zoals bij vele andere aktiviteiten van de Zangers, Stef peeters. De laatste jaren kennen we hem behalve als bestuurslid van de Zangers ook - en sommigen misschien nog wel beter - als de grote initiator van de - inmiddels tot een succesvolle traditie geworden - jaarlijkse Kennedymars, die op een nog steeds fors groeiend deelnemersveld kan bogen. Tijdens de jachtende sneeuwstormen van eind vorige week blaasde de wind in vele huizen van 't Look (Landweer!) de gasverwarming uit. De ontluchtingen zalen op vrij moeilijk bereikbare plaatsen. Ten einde raad moest de brandweer ingeschakeld wor den, die met een hoogwerker valwindkapjes aanbracht. Toen was hel euvel verholpen en konden de bewoners zich weer koesteren in een behaaglijke temperatuur. Stef Peeters is zowel voor de Zangers van St. Frans als de Kennedymars een begrip en de Hazekeutel is er trots op hem in de galerij der Orde«dragers te kunnen opnemen. De uitreiking zal plaatsvinden tijdens de jeugdzitting, op zaterdag 31 januari om 19.15 uur. RECEPTIE Op zaterdag 24 januari van 20.11 tot 22.11 uur houdt Prins Gerrit 3 (Gerrit Reintjes, bloemenkweker), receptie in zaal 't Veule. Daarna gezellig bal met het huisorkest. Op het afgelopen zaterdag gehouden buutkampioenschap te Gendt (Gld.) haald buutreedner Frans v.d. Pas uit Ysselsteyn het kampioenschap binnen. Het publiek schaarde zich unaniem achter het oordeel van de jury, zodat Frans ook de publieksbeker overhan digd kreeg. In zijn creatie van „Frenske de Timmerman" had Frans een week eerder in het Grenskantkampioenschap te Milsbeek reeds een uitstekende prestatie neergezet. Dat was reden genoeg voor „CV De Letste Stuver" uit Gendt om Frans uit te nodigen voor haar buutreednersconcours op 17 janu ari. Een besluit waar zowel de organi serende vereniging als Frans ongetwij feld geen spijt van zullen hebben gehad. l*kr Zaterdag 31 januari zal in de Wieën- hof weer het jaarlijkse ondertrouwbal plaatsvinden. Op deze avond wordt het boerenbruidspaar 1987 bekend ge maakt. Zoals reeds eerder gemeld, is dit jaar de Meuleklef de organisator van de Boerebrulluft. Ondanks hel feit of misschien wel dankzij het feit dal er in deze wijk slechts 110 voordeuren zijn, is het zelfs voor de technische kommissie nog steeds een vraagteken welk huis ze dadelijk als bruidshuis moeten opsieren. Op het ondertrouwbal zal dan ook het best bewaarde geheim van Venray be kend gemaakt worden. Het belooft een gezellige en spannen de avond te worden, waar alle bewoners van de Meuleklef garant voor staan. De aanvang is om 20.33 uur. Bekend making bruidspaar rond 22.11 uur. Wilt U meegenieten van dit festijn, dan zult U zich als de weerlicht in verbinding moeten stellen met Jo Beerkens, Hagel- weg 12 alwaar nog kaarten verkrijgbaar zijn. Op zaterdag 24 januari zal deprinse- proklemasie worden gepresenteerd in de Beejekörf, in het hart van Rooy, de meest geschikte plaats om de nieuwe Prins Carnaval 1987 te proklameren. Er wordt een wervelend programma gebo den, beslist de moeite waard om ook dit jaar weer te bezoeken. Uiteraard is het hoogtepunt van deze avond het proklameren van Prins Car naval 1987. Prins John I zal, in gezelschap van zijn adjudanten Theej en Wiel, afscheid nemen van het Piëlhazerijk en worden opgenomen in de rij van oud-Prinsen, de Aid Prinse Kompeneej. De enthousiaste medewerking van de artiesten staat garant voor een gezellige avond vol zang, dans en muziek. Het Muziek- en Majoretten Show korps „St. Petrus Banden", de Garde van de Hazekeutel Venray's Man nenkoor, Dansschool Wetjens, buut reedner Loek Severens," deelnemers die U bekend zijn binnen de Prinseprokle- masie. Nieuw in de Prinseproklemasie zijn: Joekskapel Moj Zat, het Venrays Ka merkoor, Maud Min en Marieke van Meurs met een dans. De muzikale omlijsting wordt ver zorgd door de Hofkapel o.l.v. Herman Stevens. Joekskapel Naovenant speelt onder de pauze en direkt na afloop. Na het programma in de zaal, is er een bal met wederom muziek van de Hofkapel tot 02.00 uur in de foyer. Tijdens de Prinseproklematie zijn bij de „Boerenkraam" in de foyer ook broodjes met.... te koop voor diegenen die niet alleen dorst hebben. Daarmee vult U niet alleen Uw eigen maag, maar ondersteunt zodoende ook de Boeren- brulluft organisatie Meulenklef. Kaartverkoop 7.50 vindt plaats in de foyer van de schouwburg op zaterdag 24 januari van 10.00 - 12.00 uur en op vrijdag 23 januari van 19.00 tot 21.00 uur. Dit jaar is er op de Prinseproklemasie een extra aktiviteit. In de foyer zal een stand worden in gericht waar U, tegen geringe betaling, een briefje kunt deponeren, met uw gok naar de naam van Prins Carnaval 1987. Deze briefjes worden ~U aangereikt vódr aanvang van de zitting en inleve ring kan geschieden tot het einde van de pauze. Na de bekendmaking van de Prins vindt de prijsuitreiking plaats. De hoofdprijs is een dames- of herenfiets, beschikbaar gesteld door fa. P. Jacobs zn, tweede prijs een haas en de derde prijs een fles hazenbloed. Dus: Doe mee! LU 'n leesbare krant Men hoeft maar naar de koppen in de kranten te kijken om te weten dat in veel landen mensen zonder reden gevangen worden gezel, worden gemarteld of zelfs worden vermoord door de politie of het leger. Amnesty International geeft betrouw bare inlichtingen over schendingen van mensenrechten en met behulp van deze inlichtingen maakt de Amnestygroep Venray iedere maand een aantal voor beeldbrieven die gratis bezorgd worden bij iedereen die wil schrijven naar lan den waar mensenrechten worden ge schonden. Als U ook dit nuttige werk wilt doen of meer inlichtingen daarover of over Amnesty International wilt hebben, belt U dan naar Jeanne Beeks, tel. 077- 663208. Programma Donderdag 20.00 uur tweede kaarta vond uit de serie van zes. Vrijdag 20.00 uur kienen t.b.v. Reis- vereniging. Zaal open 19.00 uur. Zondag koffie-kaartuurtje van 10.00 tot 12.30 uur. Maandag 20.00 uur sjoelen o.l.v. Harry Scheepers. Woensdag 18.30 uur jeugdclub tot 20.00 uur (flessen en glazen beschilde ren) Woensdag 21.00 uur volksdansen waarna nog een gezellig uurtje vertoe ven. Donderdag 14.00 uur grondoefenin- gen (gym.) o.l.v. Ine Clarke. Tot ziens in wijkcentrum Den Hoen der. Gem. zangvereniging Zondag 25 januari zingen wij om 10.15 uur de hoogmis in de Paterskerk. Woensdag 28 januari. Van 18.00 tot 19.00 uur repetitie in het activiteitencentrum. Gaarne trouwe opkomst. Nieuwe le den zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p, even afmelden bij nummers 81719 of 81451 Zaterdag j.l. hebben „de Heilige van de Groéte Kerk" weer op uitstekende wijze van zich laten horen. Zoals men weet is deze Venrayse carnavalistische groep elf jaar lang met veel succes opgetreden in Circus Mök. Na elf jaar vond men hei welletjes op de Venrayse bühne en liet men de jeugd graag aan bod komen. In de komende uitvoerin gen van Circus Mök zullen de Heilige dan ook niet meer voor het voetlicht treden. Verschillende Limburgse carnavals verenigingen hebben in de loop der jaren kennis gemaakt met het Hellige- optreden, o.a. tijdens het 4 x 11-jubi- leum van De Piëlhaas. Daaruit zijn kon takten ontstaan en werden vrijblijvende toezeggingen gedaan voor een optreden elder in onze provincie. Eind vorig jaar resulteerden die vrij blijvende toezeggingen in twee defini tieve afspraken, t.w. met de Carnavals verenigingen in Roermond en Beek. De afspraak met Roermond werd j.l. zaterdag gehonoreerd met een optreden in de Prinsenpresentatie van D'n Uul, welke bekend staat als „de nach van de nuuje prins". Het optreden van de Heilige vond plaats in de stadsschouw burg „de Oranjerie". De Roermondenaren hebben zich de ogen uitgekeken, toen het doek voor de Heilige openging en het bekende sfeer volle schemerdonkere toneel met bran dende kaarsen aan hen gepresenteerd werd. „Pastoor" Janssen vertelde in een 5-tal predikaties over de Roermondse roddel en 't gefluuster wat de Heilige op hun pilaren vernomen hadden. Hij werd daarbij telkens onderbroken door een muzikale uitbarsting van de anders zo doodstil staande Heilige. Besloten werd met een pyramide van de Heilige, die zo echt leek dat het even duurde voor men besefte dat men bij de neus genoemen werd.... Maar het applaus was er niet minder om. Geheel los van dit Hellige-optreden was de uitnodiging van D'n Uul aan De Piëlhaas, om ere-gast te zijn op deze Prinsepresentatie. Aan die uitnodiging heeft men graag gevolg gegeven; met drie autobussen waren de Venrayers in Roermond present Het optreden van de Heilige in Beek staat gepland op zondag 15 februari a.s. Er zijn nog kontakten met andere car navalsverenigingen, maar daar mag men geen optredens meer van verwach ten. De Heilige zetten er definitief 'n punt achter Veel mensen dromen al jarenlang van een vakantiereis naar Indonesië. Omdat ze aan dal land bijzondere herinnerin gen hebben, of gewoon omdat ze de „Gordel van Smaragd" eens van nabij willen beleven. De Indonesische archipel omvat een groot aantal eilanden, zoals Sumatra, met name bekend om het Tobameer. Landschappelijk zeer interessant van wege de vele watervallen, diepe ravij nen, moerassen en oerwouden. Sulawesi, grillig in natuur, vooral het Torajahoogland. Overigens is Sulawesi ook bekend om zijn prachtige huizen en rotsgraven. Java. met zijn uitgestrekte rijstvel den, is het eiland waar de Nederlandse invloeden nog het meest merkbaar zijn. Cultuurliefhebbers komen hier volop aan hun trekken: we noemen de Boro- budur, de Javaanse dansen, het Way- angspel en de batik- en zilverindustrie. Zeer in trek is Bali, de parel van Indo nesië. beroemd om zijn natuurschoon en de vele soorten tempels, de meer dan tweehonderd verschillende dansen en schilderachtige dorpjes. De Rabobank wil U graag kennis la ten maken met dit prachtige vakantie land. In samenwerking met dé Indone- siëspecialist: reisorganisatie Unitravel. organiseert de Rabobank een reisinfor matie-avond op donderdag 29 januari a.s. in de foyer van de Venrayse schouwburg, aanvang 20.00 uur. Op deze avond wordt uitgebreide in formatie gegeven over de vele vakantie- mogelijkheden in Indonesië. Een schit terende dia-show op een zes meter breed scherm neemt U mee op reis door de ar chipel. In de zaal is een toko opgesteld en een Indonesische dansgroep zal voor U in de pauze optreden. Voor iedereen die wil weten, wat In donesië als vakantiebestemming heeft te bieden, is een bezoek aan deze avond de moeite zeker waard! Toegangskaarten a 3,50 (incl. kop koffie) zijn verkrijg baar bij de Rabobank. Maandagavond geraakte een persone nauto bestuurd door een 20-jarige Ven- rayer, komende vanaf de Raad huisstraat ter hoogte van de Hofstraat, in een slip. Hij ramde een lantaarnpaal en kwam vervolgens in een etalage van Pouwels warenhuis tot stilstand. De.auto werd totaal vernield. De ra- vage, was groot, maar "gélukkig liep de bestuurder geen ernstige verwondingen op. Natuurlijk trok dit ongewone voorval veel bekijks. Veel glasscherven zijn op 't troittoir en de straat in de sneeuw te rechtgekomen. Zo goed en zo kwaad als het ging werden die resten opgeruimd. Voor de etalage werden noodvoorzie-, nïngen getroffen. Aan de bezoekers van De Brak. Met ingang van 19 januari is De Brak voor onbepaalde tijd gesloten. Vrijdagavond 20.00 uur is er een Al- gemn-o Vergadering op de zolder van De Brak. Het dagelijks bestuur zal dan met voorstellen komen aangaande de toekomst van De Brak. Dus vrijdag 23 januari 20.00 uur alge mene vergadering. Het Vrouwenoverleg organiseert op woensdag-avond 28 januari a.s. een bij eenkomst ter evaluatie van de cursus vrouw en politiek, welke in oktober en november jl. plaatsvond. Aanvang 20.00 uur in de filmzaal van hel gemeen tehuis onder de raadzaal. Na een korte terugblik middels de ge retourneerde evaluatie-formulieren, zul len we bespreken op welke manier we een zinvol vervolg kunnen geven. (Wil len degenen die hun evaluatieformulier nog niet geretourneerd hebben, dit als nog even doen?). Vrouwen die geïnteresseerd zijn in politiek en middels deze weg hun belan gen in het gemeentebeleid van Venray nog beter vertegenwoordigd willen zien, kunnen daar iels aan doen, door zelf ac tief deel te nemen aan werkgroepen en commissies. Eventuele informatie via het secreta riaat van hel Vrouwenoverleg Venray, Leonie Cals. Beekweg 62. 5815 CN Merselo, tel. 04786-667 VOETBAL: Programma zondag 25 jan.: 10.30 Castenray 2-DIS 2 (vr.) 10.30 Excelsior 4-DIS 5 (vr.) Programma dinsdag 27 jan.: 19.30 DIS 1-Hegelsom 1 (vr.) KORFBAL: Uiktslagen: DIS I-Merels I asp. 1-0 DIS 1-Maaskorf 1 sen. 7-6 Programma zondag 25 jan.: Sporthal Grabbenvorst: 15.00 Castenray 2-DIS 2 sen. DIS 1-Maaskorf 1 (sen. korfbal) DIS was in het begin wat sterker, doch de diverse kansen werden niet benut. Kort voor rust kwam De Maaskorf onverwacht op voorsprong (0-1), doch DIS sloeg hard terug en nog voor de rust was de stand 4-2. Een snelle treffer na rust van de geel zwarten werd door de Oirlose dames passend beantwoord (5-3),, 't werd nog 5-4, maar in een fase dat de Blitters- wijekse ploeg nieuwe krachten op moest doen, liep groenwit uit naar 6-4. DIS had de wedstrijd toen wat rustiger uit moeten combineren, het ging echter even te gejaagd en De Maaskorf kwam knap terug en drie minuten voor tijd was het gelijk (6-6). Nog een keer zette DIS aan, nam, wat risico, doch zag hun durf in de laatste seconde beloond (7-6). Zaterdag 24 januari a.s. Nadat afgelopen zondag de schaats- toertocht op het Schaartven een groot sukses is geweest met 700 deelne mers, staat er nu een ander schaatseve- nement op de rol. A.s. zaterdag 24 januari organiseert het Wielercomité Vierlingsbeek voor de maal het „open kampioenschap van het Land van Cuyk" voor marathonschaatsers, zodat alle snelle rijders die zich tijdens de toertochten moesten inhouden, nu vrij baan krijgen om hun rondjes te draaien. Er wordt een baan uitgezet van ruim 400 m. waarop deze snelle mannen zich kunnen uitleven. Dat deze titel niet voor niets weggaat, getuigen de namen die zich op een voorlopige en onder voor behoud geschreven deelnemerslijst be vinden, o.a. wielrenners als Peter Winnen. Fons van Katwijk met even tueel gebroeders Piet en Jan, Marco Willems en Paultje Peters die vorig jaar 2e werd in een slopende wedstrijd, die toen gewonnen werd door André Peper kamp, die ook zijn titel zal verdedigen. Voor deze marathon die toegankelijk is vanaf 16 jaar is de start om 15.30 uur. Daarvoor zijn er vanaf 13.00 uur nog korte baanwed- strijden voor de jeugd t/m 15 jaar. Inschrijven is mogelijk tussen 12.30 en 12.45 uur. Voor inlichtingen kunt u bellen (04781)-1839 - 1874 - 1635 of 1425.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 5