KERKDIENSTEN Oude foto moede móece OPEN HUIS I.M.B.O. VENRAY PEEL EIM MAAS X voor GROTE KERK Zaterdag 9.00 Ism. Leonard van Dijck en echtgenote Johanna Jennis- kens (S) Harrie Messemaeckers ou ders Neeteson-Custers tot intentie van de kerken in Noord Amerika; 19.00 zondagsdienst. Tijdens dit weekend is de meeropbrengst van de collecte voor de Kerk in Nood/Oostpriesterhulp. De predicatie zal gehouden worden door Pater Landman ofm: Herman Bexkens (buurt) Riet Linders-van Opbergen (buurt). Zondag 8.00 lsm. voor de kerken, dat zij samen op weg blijven op de pel grimstocht naar volkomen eenheid; 9.30 lat. Hgm. Herman en Lies Gerrits- Hermans en overl. ouders Door van der Sterren-Hendrix; 11.00 Ned. Hgm. overl. ouders Verstraelen-van Meijel zeswekendienst Piet Maassen Ger Eh- rens en tot zekere intentie. Maandag 9.00 lsm. oude stichtingen overleden ouders; 19.00 lsm. C. Lagen- berg, echtgenote en wederzijdse ouders (S) Piet Maassen (buurt) Jan Arts. Dinsdag 9.00 lsm. jrd. Jan Polman Jo Custers; 19.00 lsm. Piet Schellen (buurt) Agnes Camps-Thié Herman Coopmans en ouders (S) Jo van Hoof. Woensdag 9.00 lsm. Anna ten Oever- Putman Wiel Custers, wederzijdse ou ders en familie; 19.00 lsm. ouders Hub Scholz-Vosters en overl. familie. Donderdag 9.00 lsm. Johannes Hen- drikis Hubertus Oudenhoven (S). Vrijdag 9.00'lsm. Martin Hoedema- kers en overl. ouders (S) tot bijzonde re intentie; 19.00 lsm. Jan van de Broek (kinderen) El Jacobs-Bertrams (buurt). Akolieten Zaterdag 19.00 Wilco Janssen en Pe ter Harrewijn. Lezer A. Noyens. Zondag 8.00 Pascal en Maikel Brons, lezer W. Bistervels; 9.30 A. Jakobs; 11.00 Fieke Schwachöfer en Petra Ber- kers, lezer T. Verbeek. Misdienaars maandag en dinsdag 19.00 Maikel Brons. woensdag en vrijdag 19.00 Wilco Jan sen. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag 18.30 eucharistieviering met volkszang. Voorgangers B. Frederiks en G. van Loenen. Misdienaars G.J. Wismans en B. Dirks. Intentie: Grard Biesterveld. Lector P. Wittenbols. Kol- lekte voor Amnesty International. Zondag 9.30 Eucharistieviering met koor en volkszang. Voorzangers B. Fre deriks en G. van Loenen. Lectrice H. Brouwer. Kollekte voor Amnesty Inter national. Maandag en woensdag 18.30 eucha ristieviering. dinsdag en donderdag 18.30 uur woord- en communiedienst. vrijöafe J5 "OOMérihg bij-het' afscheid van dhr. Jochems. PAROCHIE PATERSKERK Zondag H. Missen 9.00, 10.15 hoog mis gezongen door Crescendo, 11.45 en 18.00 avondmis. Vrijdag 19.00 avondmis om de zegen van God te vragen over de gezinnen van de parochie. Zaterdag 17.00 uur gelegenheid om te biechten. Om 18.30 uur avondmis. Misinlenties Zaterdag 18.30 jrg. Thei Thuijls en overl. fam. Thijls-Swinkels overl. fam. v. Soest-Jenneskens en Theo van Soest Gerrit Koppes en overl. fam. Zondag 9.00 fam. Janssen-Bardoel- Kusters voor de parochie; 10.15 Marti- nus Ewalts (Kruisstraat); 11.45 overl. ouders en fam. Theuvenet; 18.00 voor overledenen (offerbus). Maandag 8.00 fam. Peters-Arts; 19.00 overl. fam. Duijkers-Wismans Constant Pijls. Dinsdag 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 Jacques Nij- sen t.e.v. O.L. V. voor het welslagen van een operatie. Woensdag 8.00 overl. fam. Gerrits- Hermans; 19.00 Gertruda Madou- Klaassen. Donderdag 8.00 Antoon Bovée; 19.00 fam. Esser-Timmer-v. Geffen. Vrijdag 8.00 Zuster Helena Dedding; 19.00 gezinsmis; Pastoor Beiten. Zaterdag 8.00 Elisa Palm en t.e.v. H. Geest Akolieten en misdienaars Zaterdag 18.30 Johan en Leo Pou- wels. Zondag 9.00 Tony Vermeulen; 10.15 Martijn Smelt; 11.45 Martin Leenders; 18.00 André Basten. Maandag en vrijdag 19.00 Pascal en Emiel Kusters. Dinsdag en donderdag 19.00 Peter Weijs. PAROCHIE BRUKSKE Zaterdag 18.15 H. Mis overl. Jan Noyen en zoon Leo overl. fam. Hermans-Rijvers. Zondag 10.45 H. Mis voor overl. Hans Pouwels. De kindercrèche wordt verzorgd door Karin Evers. Maandag 19.00 H. Mis voor de een heid van de Christenen. Woensdag 18.35 Rozenkransgebed; 19.00 H. Mis voor de bekering van de zondaars. Vrijdag 19.00 H. Mis voor de heili ging van de priesters Mededelingen Elke zaterdag van 17.30 tot 18.00 bichtgelegenheid. Aktie Kerkbalans: ook dit jaar ver trouwen wij weer op uw milde bijdrage voor de kosten van onderhoud. Uw gift kunt U overmaken op rek. nr. 231808461, neb Venray of giro 2552386 beide t.n.v. r.k.kerkbestuur Brukske inz. gezinsbijdrage. Marimbastraat 26. Hartelijk dank. PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag 18.00-18.30 gelegenheid om te biechten; 19.00 vooravondmis gezon gen door Venrode. Voor Petronella Thielen-Hendriks (col!) voor Dien Flinsenberg-Erkelens (buurt) Marie Rongen-Peeters (buurt Marco Basten, Mat Basten en Marie Thijssen. Zondag 8.30 voor het geestelijk en tij delijk welzijn van de parochie; 10.00 Nederlandse hoogmis: Pierre Manders (coll.) overl. fam. van Rossum- Janssen Leo Cortenbach; 11.30 Ma- riet Thielen-Linders Bets Gooren- Niemarkt (coll.) Gon Janssen-van Sambeek (coll.) Maandag 8.00 voor de zielen in het vagevuur; 19.00 fam. Philipsen-den Holder en zoon Ber, overl. Wim Jansen (Manders) Handrie Willemse. Dinsdag 8.00 priesterroepingen en roepingen tot het religieuze leven; 19.00 voor de zieken van de parochie. Woensdag 8.00 Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland; 19.00 Agnes van Ass. Donderdag 8.00 t.e.v. onze Heer, Je zus Christus, eeuwige Hogepriester; 19.00 tot zekere intentie. Vrijdag 8.00 vooi Christenen, die ver volging lijden; 19.00 uit dankbaarheid, bij gelegenheid van een 80e verjaardag. Zaterdag 8.00 t.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. Misdienaars en Akolieten Zondag 8.30 Henk v.d. Oever; 10.00 Pascal v. Weert, Paul Verhoeven en Ro bert Versteegen; 11^0 Giel Krijnen en Jos Verstegen. DE ASTIR" 1986 WERD GEWONNEN DOOR PAYOT EN ARAMIS De Astir is een pers-prijs die jaarlijks wordt uitgereikt door de VCJ. de Vere niging van Cosmetica Journalisten, aan een bedrijf voor een produkt dat dat jaar op de Nederlandse markt is ge bracht. Chriteria zijn, behalve originali teit, vernieuwing, presentatie en kwali teit-prijsverhouding ook en met name duidelijke en voldoende informatie en een doeltreffende toepassing naar het publiek en de pers toe. De Astir in de categorie verzorgende produkten is toegekend aan de lijn Jeu- nesse van Payot met Jeunesse des mains en Jeunesse du cou et du decolleté. Bei de produkten beantwoorden aan de gestelde normen, waarbij een gel voor de handen in een fraai vormgegeven do- seerflacon met een frisse uitstraling de handcrème haalt uil de keukensfeer van „verzorging na de afwas" naar de luxu- euse sfeer van de toilettafel, of, nog be ter, naar hel buro van de moderne wer kende vrouw. De niet-velte substantie trekt snel in en laat geen afdrukken ach ter op papier of andere voorwerpen. Voor het verzorgingsprodukl voor hals en decolleté geldt hetzelfde oordeel wat betreft vormgeving en fris uiterlijk. Ook deze gel trekt snel in en laat geen sporen na op kleding en voelt verfris send en glad aan De samenstelling en ingrediënten zo als vermeld op de verpakking beloven een goede werking. Hoewel beide produkten naar de me ning van de jury tamelijk aan de prijs zijn, is gebleken dat de inhoud zuinig in gebruik is. De Jeunesse du cou lijkt de jury bovendien op de lange duur heel wat goedkoper dan al die zijden shawls en dubbele rijen parels om een ouder wordende hals te camoufleren. In de categorie geuren kende de jury de Astir toe aan de mannengeur Etru scan van Aramis. De jury was in eerste instantie van oordeel dat het op zichzelf al een prestatie is van een Amerikaans bedrijf om een geur te creëren die zo'n klassieke sfeer oproept, en die daarbij ook vrouwen blijkt aan te spreken. De klassieke geur van Etruscan ontleent volgens de jury zijn originaliteit aan de accenten van Toscaanse kruiden. Een natuurlijk element dat ongetwijfeld de natuurgerichte mannen van tegenwoor dig - en misschien ook wel het groeiende aantal culinair geïnteresseerde mannen - zal aanspreken. Verder is de jury van mening dal de mooie fles (een replica van een vroegere officiersfles) met zilverkleurige dop en leren reisverpakking, opvalt door de eenvoud van de totale vormgeving en de kwaliteit die een en ander uitstraalt. De produkten van zowel Payol als Aramis worden voor deze regio exclu sief verkocht door parfumerie COCOn te Venray. Maandag en dinsdag 19.00 Juan Lo pez en heike Mathes Woensdag en donderdag 19.00 Pascal van Gerven en Frank Romans. Vrijdag en zaterdag 19.00 Günther Stamper en Frank Mathes. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY e.o. Op zondag 25 januari a.s. zal in Den Hoebert, Westsingel 1 te Venray ds. H.J.C. van Es de voorganger zijn. Aan vang 10.00 uur. Koliekten bestemd voor de kerk en het diakonaatsprojekt. De uitgangskollekte is bestemd voor ont wikkelingssamenwerking. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindernevendienst gehouden. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag 19.00 Sjang Manders en Francisca Manders-Emons gest. jaard. Nicolaas v.d. Berg, Gerrit Reintjes, Gertruda Claessens-Drabbels, Bernard v.d. Berg en Maria Cuppen-Pingen. Zondag 8.30 uur voor de parochie; 10.00 overl. ouders en fam. Kleuskens- Thoone, gest. jaard. Frans Muyres en Maria Dupont, Toon Camps, Jan Loonen. (Gem. koor met volkszang) Maandag 9.00 voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Dinsdag 9.00 tot intentie van fam. T. Woensdag 9.00 Pierre Vandevenne en overl. ouders Vandevenne-Vermeulen. Donderdag 9.00 Maria Martens- Ripkens. Vrijdag 9.00 tot bijz. intentie. Zaterdag 19.00 Sjang Manders (nms. de familie Graat), Jeu Arts. Misdienaars Zaterdag 19.00 Annemiek Raedts, In- grid Lenssen, Loes Swinkels, Mirjam Janssen. Zondag 8.30 Joop Bovendeerdt, San- der Janssen, Tom Arts, Steijn Bus; 10.00 Akoliet: Geert Versteegen; Edu- ard Camps, Benoit van Osch, Marcel Nellen, Korneel Jeuken. PAROCHIE OIRLO Zaterdag 19.30 gez. H. Mis (Jonge Garde Koor) Chris Houwen, Lei Ewals en overl. familie Ewals-Janssen, Dien Rongen-Strijbos, overl. leden van de Broederschap van St. Antoniusgilde. Zondag 9.30 hoogmis: Francisca Baltussen-van Ooi, Anna Steeghs-van Rijswijck. Dinsdag 8.00 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Lourdes. Donderdag 8.00 H. Mis Wilhelmina Lempens. Zaterdag 19.30 Gez. H. Mis (dames koor): Herman Hebing, Helena van Dijk-Linders, Wilhelmina Janssen- Peters (mnd.) Het weekend van 31 januari en 1 fe bruari Memisa-kollekte. PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag 19.00 Handrie Kuypers (coll.). Zondag 8.00 jgt. Willem Classens en Petronella Rongen; 10.00 Maria Duykers-Rambags (coll.) Dinsdag 19.00 voor geestelijk en tij delijk welzijn van de parochie. Woensdag 8.00 gezinsmis (offeraars) Donderdag 19.00 t.e.v. O.L.Vr. v. Alt. Bijstand (offerblok) Vrijdag 8.00 t.e.v. O.L.Vr. v. Alt. Bijstand (K); 19.30 uit dankbaarheid en tevens overl. fam. Marcellis-Claessen. Misdienaars Martijn, Renee: zaterdag, dinsdag, woensdag, vrijdag 19.30 uur. Thijs, Marcel: zondag 8.00, donder dag, vrijdag. Ronny, Wilbert: zondag 10.00 uur. Volgend weekeinde in alle H. Missen speciale collekte voor Memisa. PAROCHIE LEUNEN Zaterdag 14.00 huwelijksmis Paul Vissers en Gemma Litjens; 19.00 Wil helmus Claessens en overl. fam. Harry Geurts (vw de buurt) Harrie Cornelis- sen (kleinkinderen) /Mathijs van Kem pen (kleinkinderen) Anna Verheijen. Zondag 9.30 Piet Verschuren en echt genote; 11.00 Gertruda Spreeuwenberg gest. jrd. Maria Elisabeth de Mulder gest. jrd. Hendrina Jenniskens-Voer- mans en echtgenoot; 14.30 doopviering Coen Nelissen. Maandag 19.00 Maria Loonen- Scheffers Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels. Dinsdag 19.00 Wim Swinkels (vrien den) en Sjang Manders en Ciska Emons. Woensdag 19.00 uit dankbaarheid (R) Anna Philipsen-Lenssen (Booden- straat) overl. ouders Janssen-van den Berg en Louis Janssen. Donderdag 19.00 Joos Jenniskens Pastoor Litjens. Vrijdag 19.00 Nellie Litjens-Nabuurs (bejaarden). Zaterdag 19.00 uit dankbaarheid Sjaak Puts (buurt) overl. fam. Claessens-Gussens overl. fam. Schreurs-Lommen Sjaak Classens. Akolieten Zaterdag 19.00 Roel Kersten en Mar lijn Merlens. Zondag 9.30 Barry Wil- lems, Robert Holtackers en Rob Thijs sen; 11.00 Martin en Tonny Heesen. Misdienaars Ma. t.m. vr. Roel Kersten en Martijn Mertens. lektoren Zaterdag 19.00 J. Jenniskens. Zon dag 11.00 H. Bovee. Gedoopt: Rianne l.ucasscn, Urbanus- weg 3.i Huwelijksafk.: I. Hans Jenniskens uil onze parochie en Karen Ponjèc uil Venray (Ie roep). 2. Peter de Mulder uil on/c parochie en Yvonne Hermans uil Venray (2c roep). uw weekblad RECTORAAT VEULEN Zaterdag 19.00 Marly Weijs en opa en oma Weijs H. Reintjes, A. Lem- men en zoon Wim. Zondag 9.45 M. v. Rijswijck An de Lauw-Classens; 11.15 Geert Classens Jan van den Aker. Maandag 8.00 Grad Classens Dinsdag 8.00 bijz. intentie. Woensdag 8.00 P. v. Meijel. Donderdag 8.00 bijz. intentie. Vrijdag 8.00 bijz. intentie. Zaterdag 19.00 Grad Classens (buurt) Teng Jenneskens (buurt) Akolieten 25 jan. P. Knapen, M. Kempen, R. Verstegen. Misdienaars R. Renkens, J. Litjens. RECTORAAT HEIDE Zaterdag 19.30 avondmis voor overl. vader Theodorus Linders. Zondag 8.00 t.z.i.; 10.00 hoogmis voor het rectoraat. Akolieten: John Claessens en Geert Poels. Misdienaars v.d. week Frank Voermans en Wim Kessels. Maandag 8.00 H. Mis t.b.i. Dinsdag 8.00 H. Mis uit dankbaar heid. Woensdag 8.00 H. Mis voor een zieke Donderdag 8.00 H. Mis voor overle den ouders. Vrijdag 8.00 H. Mis t.b.i. Zaterdag 19.30 avondmis voor het rectoraat. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag 19.00 H. Vormsel voor leer lingen van de zesde klas, toegediend door Mgr. Castermans; voor alle kinde ren die gevormd worden Truus Mul ders en overl. familie. Zondag 10.00 jrgt. Mathie Arts maanddienst Wim Thoone weekdienst Toon Winnen; 11.30 H. Mis uit dank baarheid t.i.v. fam. Rongen-Verhalle uit dankbaarheid voor een voorspoe dige geboorte. Maandag 19.00 H. Mis voor Antoon Michels. Woensdag 19.00 H. Mis voor de pa rochie. Vrijdag 19.00 maanddienst Theo Vol- lenberg H. Mis voor Marjan van Ha peren en overl. familie. Zaterdag 19.00 maanddienst voor Gerrit v. Hugten maanddienst voor Hannes van Well H. Mis voor overle den ouders Wismans-v. Vegchei en Har rie Geurts weekdienst Toon Winnen gest. jrgt. Jan Hendrix. Misdienaars zaterdag 19.00 Peter Janssen en Tom van Asten. Zondag 10.00 Mark Derkx en Mike Kuunders; 11.30 Rob Jennis kens en Tjeerd Jenniskens. Weekdagen peter Janssen en Matthie van Ass. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 19.00 overl. fam. v. Osch- Janssen. Deze Mis wordt opgeluisterd worden door ons Jongerenkoor. Zondag 10.00 Frnas v.d. Akker v.w. Dorpsraad; 11.30 Antoon Arts. Maandag 8.30 Peter Mathijs Gielen en overl. kinderen. Dinsdag 8.30 Lam. Lemmens, Cath. Hoedemakers en kinderen. Woensdag 19.00 Antoon Michels Donderdag 8.30 mevr. v. Dijck- Sanders. Vrijdag 8.30 Piet Jacobs. Zaterdag 19.00 Mevr. v. Dijck- Sanders Misdienaars Zondag 10.00 en zaterdagavond Hei di Litjens en Karin Tijssen. Zondag 11.30 Wendy Poels en Ilse Michels. Knllekfanfen Zaterdag .1. v. Hoof. Zondag 10.00 Teng Arts en 11.30 Teng Emonts. Kerk poetsen Mevr. Franssen-Arls, Grootdorp en Mevr. Troisfontaine, Dorperveld. We zullen onze Memisa kollekte hou den in het weekeinde van 7 en 8 febr. RECTORAAT VREDEPEKL Zaterdag 19.00 voor de vrede. Zondag 10.00 voor overl. Jo van Eerd-Slrijbos. Maandag 8.00 t.i.v. M. Jansen. Dinsdag 8.00 t.i.v. fam. Cornelissen- Hendriks. Woensdag 8.00 voor een overl. moe der. Donderdag 8.00 voor de intenties van onze parochie. Vrijdag 8.00 voor de overledenen van onze parochie. Zaterdag 19.00 t.i.v. fam. Peelcrs- Janssen. Misdienaars van de weck: Michel Bolden en Renzo van Duijnhoven. Zondag a.s. is het 74 jaar geleden, dat in Oostrum de Coöp. Zuivelfabriek H. Maria in gebruik werd genomen. Na een voorspoedig bestaan ging men in 1946 vanwege de centralisatie van melkontvangst en -verwerking fusiëren met de Coöp. Zuivelfabriek Venray. Maar ook deze fabriek moest in de loop der jaren een groter verband zoeken en vond dat bij „Campina". Jammer ge noeg werd Venray enkele jaren geleden „slachtoffer" van een ver doorgevoer de reorganisatie en verdween de melk- verwerking uit het Venrayse. De foto van deze week werd gemaakt in de dertiger jaren, op het laad- en los- perron van de Oostrumse zuivelfabriek. Van links naar rechts de volgende mede werkers: Frans Derkx; Dorus Verstegen, boter- maker, die in elke hand een boterkletser heeft; Toon Rijnders; Frits Gooren; Toon Lemmens, botermaker; Tinus van de Bekerom, machinist-centrfugist; Rei- nier Lemmens, direkteur. Het Instituut voor Middelbaar Be roepsonderwijs, Leunseweg 2 te Ven ray, houdt op zondag 25 januari a.s. Open Huis. De Scholengemeenschap voor MDGO/MHNO en MEAO zal die dag geopend ijn van 13.00 - 16.30 uur. Het Open Huis is vooral bedoeld voor jongeren, die een keuze moeten maken voor hun verdere studie. Uiteraard zijn ook alle belangstellenden van harte welkom. OPLEIDINGEN Aan het IMBO Venray kan gekozen worden uit een viertal vormen van Middelbaar Beroepsonderwijs. Dit zijn: MHNO: De Interim Algemene Scha kelopleiding (oriënterend en scha kelend); MDGO: de Opleiding voor Verzor ging (VZ); (gezins-, bejaarden-, kraam- en lichamelijk gehandicap- tenverzorginf); MDGO: de Agogisch Werk Oplei ding (AW); (inrichtings- en cultureel werk); MEAO: met de studierichtingen ad ministratief, bestuurlijk, commer cieel en secretariaat. INFORMATIE Tijdens het Open Huis zullen leraren en leerlingen paraat staan om iedere ge- interesseerde bezoeker duidelijk te maken wat deze opleidingen en studie richtingen inhouden. Vanzelfsprekend wordt ook informatie gegeven over andere belangrijke zaken, zoals ouder bijdrage, boekengeld, uitstel militaire dienstplicht, stageverplichtingen, ver volgstudies en studiebeurzen. Natuurlijk zal de school met gepaste trots laten zien en demonstreren wat men aan apparatuur e.d. in huis heeft. Het zal opvallen dat het informatica- onderwijs (computeronderwijs) hoog wordt aangeschreven. Iedere leerling van de MEAO-opleiding leert om te gaan met computers zowel in het alge meen als vakgericht. Sinds het afgelo pen schooljaar krijgen ook de leerlingen van de MDGO-VZ afdeling informati- ca-onderwijs. Zij worden met de computer vertrouwd gemaakt om na de opleiding in het werkveld hiermee om te kunnen gaan, zeker waar het betreft de dataverwerking. Binnen afzienbare tijd zullen ook de leerlingen van andere opleidingen binnen het informatica- onderwijs opgenomen worden. Het is echter niet alleen informatica wat de klok slaat. De school bezit een uitzon derlijk goede accommodatie wat betreft leskeukens, verpleegkunde- en andere vaklokalen, aula e.d. Zonder meer kan ook gesproken worden van een bloeiend RECTORAAT SMAKT Zaterdag 19.00 avondmis voor alle vereerders van St. Jozef en v.b.i. Zondag 8.30 H. Mis te Holthees voor vader en moeder Bastiaans en voor een zieke vader; 10.00 hoogmis voor Arnol- dus Reijnders. fam. van Gaal-Verbeten, fam. v. Oss-Janssen en J.H.M. Lam- mers. Woensdag 9.30 H. Mis t.e.v. H. Jo zef en t.z.i. Vrijdag 9.30 H. Mis uit dankbaar heid. Tot nader bericht geen H. Missen op maandag, dinsdag en donderdag. VAMOS A VER NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo el dia 25 de Ene- ro NO habra Misa espanola; en este dia el Padre Juan debe entrar en el hospital de Venray por una operaciön chirürgi- ca; el debe quedarse alli hasta el sèbado el dia 31. Por casos urgentes se puede Uamar al Sr. D. Jo. Jacobs (077-730969). Hasta la Vista. NOTICIAS CU1.TURALES El sdbado el dia 24 de F.nero, en el Centro, juego de bolos (kegelen) para los ninos de 8 hasta 14 anos; el domingo el dia 25 reunion de los ninos con la di rectiva a las 15.00 horas y cl viernes el dia 30 a las 20.00 horas; reunion general con elccciones: con liempo todos recibi- ran los punlos de Agenda. Hasta la vista. JEHOVA'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij U uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema: de regerende vredevorst be vrijdt /ijn volk. in de koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraal 11. Aanvang 10.00 uur. Gratis toegang. Geen collek te. schoolleven m.b.t. aktiviteiten die buiten de lessen voor en door docenten en studenten worden georganiseerd. Het is opvallend, dat naast de leerlin gen uit het LBO en MAVO die met voldoende niveau tot het Middelbaar Beroepsonderwijs toegelaten kunnen worden, zich steeds meer leerlingen met HAVO-diploma aanmelden voor een studie aan het IMBO. Zij kunnen met een goed vakkenpakket o.a. in aanmer king komen, voor plaatsing in het 2e jaar van het MEAO waarmee de studie duur met een jaar verkort wordt. Het Instituut voor Middelbaar Be roepsonderwijs dat nu al weer 6 jaar in Venray is gevestigd, groeide uit van een school van 200 leerlingen met 20 mede werkers tot een instituut dat op dit moment ruim 900 leerlingen en 100 medewerkers telt, terwijl de groei naar verwachting het komend jaar zal door zetten. Dit zegt met name iets over de aantrekkingskracht van dit onderwijs, voor een groot deel gestoeld op het feit dat zelfs in deze tijd de bezitter van een MBO-diploma op de arbeidsmarkt nog vrij veel mogelijkheden ondervindt. De scholengemeenschap is er trots op dat bij de afgelopen MEAO-examens (de 1ste van het IMBO) landelijk voor het volledig centrale examen de hoogste score werd behaald. Dit houdt in dat 94% van de leerlingen die aan het exa men deelnamen, slaagden, terwijl het landelijk gemiddelde op 68% lag. Deze leerlingen hebben inmiddels een baan of studeren verder. De verwachtingen zijn hoog gespan nen m.b.t. de eerst afgestudeerden die TJirKefémcTvan het schooljaar verwacht worden voor de afdelingen MDGO VZ en AW. Er vinden intensieve kontakten plaats tussen de scholengemeenschap, het bedrijfsleven en de instellingen. Hiermee wil de school bereiken dat het onderwijs zo goed mogelijk op de praktijk wordt afgestemd. Het IMBO hoopt en verwacht hierdoor de arbeids kansen voor haar afgestudeerden te ver groten. STUDIE Er wordt toch wel het een en ander van de leerlingen gevergd. De MEAO en MDGO Agogisch Werk en Verzorging studie zijn zeker niet iets waar licht over gedacht moet worden. Ofschoon de school kan roemen op goed uitgeruste praktijklokalen, zalen e.d., mag niet Met ingang van 6 januari jl. is Venray opgenomen in het steeds meer uitbrei dende net van gementen, waarin de or ganisatie „Moeders voor Moeders" haar werkzaamheden verricht. Dat wil zeggen dal alle zwangere vrouwen en vrouwen boven de 55 jaar kunnen meewerken door hun urine be schikbaar te stellen. Uit urine wordt een hormoon gehaald, dal dient als grondstof voor een preparaat dal in be paalde gevallen onvruchtbaarheid kan verhelpen. Vrouwen in hel begin van de zwan gerschap produceren een hormoon dat precies dezelfde werking heeft als het hormoon dat voor de eisprong zorgt. Zoveel zelfs, dal een deel daarvan via de urine het lichaam verlaat. Het hormoon is gedurende een zeer korte tijd in een grote hoeveelheid in de urine aanwezig. Om precies te zijn: vanaf het moment dal de vrouw twee weken „over tijd" is, tot en met de vierde maand van de zwangerschap. Het is dus erg belangrijk dat u zich snel aanmeldt, als U over tijd bent en U aan „Moeders voor Moeders" wilt meedoen. Het preparaat wordt toegepast bij be paalde vormen van onvruchtbaarheid van de vrouw, maar ook van de man. Voor een ander deel vindt het toepas sing bij onregelmatige menstruatie en bij ontwikkelingsstoornissen bij kleine jongens. Er is ook onderzoek naar de mogelijkheid om dit middel te gebrui ken bij de bestrijding van dreigende miskramen. Door „Moeders voor Moeders" wordt ook urine ingezameld van vrou wen vanaf 55 jaar. Deze urine bevat een grondstof die nodig is voor hel vervaar digen van een preparaat dat de ontwik keling van de eicel in de eierstok bevor dert. Contakt kan men opnemen met mevr. Jacqueline Stad-Habets, Randenrade 8, 5807 BM Oost ruin, tel. 04780-88383. over het hoofd gezien worden dat de studie ook theoretisch het nodige vergt. Dit houdt in dat de leerlingen niet mogen verwachten de gehele dag prak tisch met hun handen bezig te zijn, maar dat zij veel kennis en vaardighe den hebben moeten Ieren door het vol gen van traditionele lessen. Zeker moet daarbij gesteld worden dat ook de nodige aandacht aan huiswerk besteed moet worden. Naast voldoende verstan delijke capaciteiten dienen de leerlingen te beschikken over werklust, ambitie en motivatie om een beroep te willen leren. Het is nu eenmaal zo dat vooral de motivatie en een goede houding m.b.t. een beroep de kans op slagen vergroten. AGRESSIEVE HOND In de nacht van maandag op dinsdag was er op de derde verdieping van een flat in de Haammakerstraat overlast door een agressieve hond. Hij liet geen van de bewoners passeren op het trap penhuis van de derde verdieping. De Doberman Pincher wilde kennelijk zijn domein op die manier verdedigen. De gewaarschuwde politie kon de ei genaar niet wakker krijgen. Op al het bellen en schreeuwen werd geen gehoor gegeven. De politie vond daarna, ondanks het nachtelijk uur, een pakwerker bereid met zijn pakwerkerspak aan te proberen de hond te vangen. Toen de politie te rugkwam bij de flat, bleek dat kennis sen van de eigenaar kans hadden gezien de hond in hun flat te halen. De rust was intussen in het trappenhuis en in de flat teruggekeerd. In de loop van dinsdag heeft de poli tie kontakt gehad met de eigenaar en hem te verstaan gegeven dat dergelijke dingen niet getolereerd kunnen worden. Hem werd proces verbaal aangezegd. Het bleek dat zijn hond, toen de deur openstond, er vandoor was gegaan. Het was hem niet gelukt het dier weer bin nen te krijgen. Het bellen en schreeuwen van de politie had hij niet gehoord van wege zijn goede nachtrust. RUITEN VERNIELD Namens het bestuur van de IMBO aan de Leunseweg werd aangifte gedaan van vernieling van een 6-tal ruiten in 't schoolgebouw. SLIPGEV ALLEN Bij de politie kwamen meer dan 10 meldingen binnen van slipgevallen ten gevolge van gladheid door sneeuwval of bevroren weggedeelten. Omdat de meeste automobilisten hun snelheid hadden aangepast aan de toestand van de wegen, bleef de blikschade beperkt, al moesten links en rechts nog wel 'ns wagens worden weggesleept. Vele kleine aanrijdingen door die gladheid werden door de bestuurders onderling geregeld. Er kwamen ook klachten binnen, dat er slecht sneeuwgeruimd werd. Ook bij openbare gebouwen werd er niet of slecht geveegd. Dagenlang was er sprake van een komplete puinhoop op de diver se parkeerplaatsen. Mede omdat het zo hard vroor, had bestrijding met zout en pekel weinig effekt. De sneeuwschaaf werd enkel op de doorgaande wegen in gezet. Vooral voor invaliden was de be reikbaarheid van openbare gebouwen, o.a. het politiebureau, zo niet onmoge lijk dan toch wel zeer moeilijk. Rijwielpaden werden met een schui ver bewerkt, zonder veel succes overi gens. Daar waar rijwielpaden overgin gen in ventwegen, werd maar niet meer geveegd; daar kon de schuiver niet ko men. Inmiddels zijn de drukkere wegen en rijwielpaden weer redelijk tot goed begaanbaar. DIEFSTALLEN Uit een kleedlokaal van een gym zaal aan de Beukenlaan werd een panta lon van een Venrayse jongedame ont vreemd. Een schade voor die jongedame van 140.-. Uit de muziekschool werd een kin derjack ontvreemd, kleur blauw-rood en fel geel. Zaterdag om 15.15 uur ging een man even wat hardlopen langs de Deur- neseweg. Hij hing zijn nylon jack, licht blauw met sticker „champion", op een kilometerpaaltje, nabij hel tankstation. Op enige afstand zag hij een auto stop pen en dat een man uitstapte. Die nam de jack mee, waarna de auto in de rich ting van Wanssum wegreed. Er kon geen kenteken van de auto worden op genomen. Als er in dit geval geen sprake is van diefstal, maar van een gevonden voor werp, wil dan die man zo spoedig moge lijk kontakt opnemen met de politie. Wilhetminastraat la Venray PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN

Peel en Maas | 1987 | | pagina 12