De gemeentelijke Kredietbank is bij U in de buurt HINDERWET Adverteer in Peel en Maas Raadsagenda Venten met prentbriefkaarten gemeente venray K -Kt: Nieuw bestemmingsplan voor Oirlo op komst Bekendmaking Vuurwapenwet Rectificatie Nieuwe A.B.N. bank wordt morgen officieel geopend Raadsvergadering Vierlingsbeek PEEL EIM MAAS NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak DONDERDAG 22 JANUARI 1987 Nr 4 De Gemeentelijke Kredietbank - met vestigingen in Venlo en Venray - is voor mensen uit alle inkomensgroepen. Noodzakelijk is alleen het hebben van een geregeld inkomen. Bijvoorbeeld een inkomen uit loondienst of een sociale uitkering. De GKB heeft als taken naast de „normale" kredietverstrekking ook de „sociale" kredietverstrekking, schuldsanering en schuldbemiddeling. De laatste drie taken zijn niet-rendabel en zetten de exploitatie van de krediet bank onder druk. Toch wordt, met name om sociale re denen, de rente zo laag mogelijk gehou den. Steeds wordt aansluiting gezocht met de laagste tarieven dié elders bij consumptieve kredieten worden gehan teerd. Dit is mogelijk omdat de GKB zonder winstoogmerk werkt. PERSOONLIJKE LENING Vanouds behoort het verstrekken van persoonlijke leningen tot de taak van de kredietbank, De lening wordt in termij nen, bijvoorbeeld per maand, of per kwartaal terugbetaald. De duur van de aflossing ligt tussen enkele maanden en vijf jaar en is afhankelijk van de hoogte van het bedrag en het doel van de le ning. Naast „normale" kredietverstrekking heeft GKB een belangrijke taak bij de zogenaamde „sociale" kredietverstrek king. Mensen met een minimumloon of lage sociale uitkering, oudere mensen en bijstandgerechtigden worden door par ticuliere banken vaak niet kredietwaar dig geacht. De gemeentelijke Kredietbanken vin den dat hier een duidelijke sociale taak voor hen ligt. Uiteraard dient steeds nauwlettend in de gaten te worden ge houden, of de periodieke aflossing het evenwicht niet verstoort tussen in komsten en uitgaven. Bij het beoordelen van de kredietwaardigheid stelt de GKB zich steeds de vraag: is er voldoende ze kerheid dat de cliënt in staat en bereid is om het gevraagde krediet terug te beta len zonder zijn budget te overschrijden? SCHULDREGELING VOOR VASTGELOPEN GEZ1NS- NjjgïdÉÉg Een zeer groot deel van het budget van mensen met een minimum-inkomen gaai op aan de vaste uitgaven voor huur, gas, electriciteit, gemeentelijke belastingen e.d. Deze vaste lasten zijn de laatste jaren aanzienlijk gestegen. Voor de minima houdt dit in, dat hun toch al geringe vrije bestedingsruimte nog verder is ingekrompen. Bij vastgelopen financiële posities is er altijd sprake van een samenloop van diverse schulden. Aanvankelijk pro beert men nog het ene gat met het ande- •re te dichten tot het moment aanbreekt, dat dit niet meer lukt. Indien mogelijk zal de GKB proberen om via een schuld regeling tot een oplossing te komen, hetzij schuldbemiddeling, dan wel schuldsanering. Bij .schuldbemiddeling worden de schulden die totaal uit de hand gelopen zijn nauwkeurig vastgesteld. Daarna probeert de GKB veelal na moeizaam overleg met de schuldeisers, een regeling te treffen. De betalingen lopen dan ver volgens via de GKB. Bij schuldsanering geeft de GKB een lening waarmee de schulden geheel of gedeeltelijk door middel van afkoop in eens worden betaald. Schuldregeling vereist een gecombi neerde aanpak waarbij de cliënt, de GKB, de banken, de woningbouwvere niging, het energiebedrijf en anderen betrokken kunnen zijn. De cliënt moet dan wel bereid zijn zijn gehele aflos singsruimte in te brengen. Dat kan bete kenen: auto de deur uit, fors bezuinigin- in het gezinsbudget, kostgeld verlangen van verdienende kinderen enz. TOTALE AANPAK Om een goede basis te leggen en een gezond financieel perspectief te bieden is het in een aantal gevallen nodig om aanvullende hulpverlening in te schake len. Daarom werkt de Gemeentelijke kredietbank samen met onder andere het Algemeen Maatschappelijk Werk, de Stichting Consument en Huishou ding en de regionale budgetteringspro- jekten. Zo is een complete aanpak gega randeerd. TWEEMAAL PER WEEK SPREEKUUR Inwoners van praktisch alle Noord- Limburgse gemeenten, kunnen bij de Gemeentelijke Kredietbank terecht. De Kredietbank houdt spreekuur in Venlo, Kwietheuvel 45, op maandag- en dins dagmorgen, en in Venray (De Clockert), Bergweg 4, op donderdag- en vrijdag morgen. De spreekuren zijn uitsluitend op afspraak. Óm een ^fspraak te maken moei eerst een aanvraagformulier wor den ingestuurd, daarna volgt een oproep. Ook kan in bepaalde gevallen de aanvraagbehandeling geheel schrifte lijk plaatsvinden. Aanvraagformulieren zijn verkrijg baar bij de kredietbanken zelf. Voor in lichtingen kan kontakt worden opgeno men met 080-299555, 077-13630 of 04780-88409. De uiteindelijke uitbeta ling van het krediet gebeurt door over schrijving op de giro- of bankrekening van de kliënt. De Venrayse gemeenteraad vergadert op.dinsdag 27 januari a.s. vanaf 19.00 uur in de raadzaal over onderstaande zaken: 1. ingekomen stukken en mededelin gen. 2. herstel riolering basisschool Dr. Poels. 3. beschikbaarstellen krediet voor ver bouwing basisschool St. Oda te Ys- selsteyn. 4. dakrenovatie basisschool Dr. Poels. 5. beschikbaarstelling 1,7 miljoen voor bouw tweede katholieke basis school in de wijk Landweert. 6. uitbreiding materialen openbare ba sisschool Landweert. 7. verbetering activiteitencentrum voor ouderen (v/h Henseniusschool). 8. inrichting groepskampeerterreintje aan de Paardekopweg. 9. verkoop garagekaveltje in plan Des- selke. 10. vergoeding voor werkzaamheden en tegemoetkoming in de kosten voor raadsleden en presentiegelden voor commissieleden die geen raadslid zijn. 11. definitieve vaststelling hypotheekre- geling gemeenlepersoneel. 12. wijziging I.Z.A.-regeling Limburg (ziektekostenregeling ambtenaren). 13. grondruil aan de Raadhuisstraat met de Stichting „Jerusalem" 14. grondtransaclies i.v.m. achter ontsluiting woningen aan de St. Odastraat. - 15. verkoop in plan burggraaf aan bouwbedrijf Verhoeven b.v. 16. Verkoop bouwkavel aan Rabobank Leunen. 17. gewestrekening 1984. 18. wijziging verordening winkelslui tingswet. 19. voorbereïdingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Centrum" t.b.v. Mediatheek. 20. voorbereidingsbesluil gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Buiten gebied" voor bedrijfspand Stationsweg 179a. 21. idem voor slachterij aan de Horster- weg. 22. idem voor bestemmingsplan „Smakterheide" voor uitbreiding Jako b.v. 23. idem voor bestemmingsplan „Ys- selsteyn" voor uitbreiding van een maalmenglijn door de LLTB. 24. krediet openbare werken bestem mingsplan Burggraaf. 25. renovatie voormalige internaatsvleu gel scholengemeenschap „Jerusalem". Voor het venten met prentbriefkaar ten heeft niemand, op grond van artikel 7 van de Grondwet (vrijheid van druk pers), vooraf toestemming nodig. Dit geldt voor verkoop ten behoeve van een goed doel tot verkoop uit puur commer cieel oogpunt. Hei komi echter vaak voor dal com mercieel ingestelde verkopers onze bur gers tot aankopen van de kaarten probe ren te krijgen door voor te doen alsof de opbrengst van de verkoop naar een of ander goed doel gaat. Om u - als inwoner van Venray - te gen dergelijke verkooptrucjes te be schermen hebben wij een informele re geling ontwikkeld. Het komt hierop neer, dat wij aan prenlbriefkaarverko- pers waarvan we met zekerheid kunnen zeggen dat ze ten behoeve van een goed doel bezig zijn, een verklaring van geen bezwaar zullen verstrekken (zie on derstaand model). Als eenventer U zo'n verklaring kan lonen dan kunt U er vanuit gaan dat hel om een betrouwbare activiteit gaat. het is dan ook verstandig dat U, voordat U tot aankoop van kaarten overgaat, naar deze verklaring vraagt. Aan commercieel ingestelde verko pers en/of verkopers voor een goed doel die niet door ons gecontroleerd kunnen worden, wordt geen verklaring van geen bezwaar afgegeven. Natuurlijk bent U altijd vrij om van wie dan ook kaarten te kopen. Afdeling openbare orde, veiligheid, en milieuzaken der gemeente Venray. VERKLARING VAN GEEN BEZWAAR ten behoeve van het venten met prer briefkaarten waarvan de opbrengst I goede komt aan een goed doel. Afdeling openbare orde, veiligheid en milieuzaken der gemeente Venray. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan dez navolgende bouw plannen medewerking te verlenen: het bouwen van een garage en het slopen van bestaande opstallen aan de Broekweg 12a te Venray, t.n.v. B. Schoenmakers; het uitbreiden van een garage aan de Albionstraat 53 te Leunen, t.n.v. F.G. Janssen. De bouwplannen liggen met ingang van 23 januari 1987 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze ter mijn kunnen eventuele bezwaren schrif telijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING Het gemeentebestuur van Venray is inmiddels zo ver gevorderd dat het ma ken van een nieuw bestemmingsplan voor de kern Oirlo, dat het ontwerp er van vanaf 30 januari a.s. ter inzage komt te liggen in het gemeentehuis. Be langstellenden kunnen daar dan kennis van nemen en hun eventuele op- of aan merkingen kenbaar maken aan burge meester en wethouders. Het plan voor- ziel in de bouw van 72 woningen ten zuiden van de Pastoor Gerardsstraat en ten westen van de Hogeweg. WONINGBEHOEFTE Binnen de huidige situatie in Oirlo is er nog slechts een zeer beperkt aantal mogelijkheden voor de bouw van nieu we woningen en dan nog uitsluitend op particulier terren. Met andere woorden: alle door de gemeente uit te geven bouwgrond is geheel benut. Reden ge noeg dus om een nieuw bestem mingsplan le maken, waar Oirlo dan tot ongeveer het jaar 2000 mee vooruit kan. Aanvankelijk had de gemeente haar ogen laten vallen op het gebied fen zuid en van de Deputé Petersstraat en ooste lijk van de Hoofdstraat, maar doordat de regels van de Hinderwet en proble men rond de grondverwerving hier een slokje voor staken, viel de keuze al snel op het gebied ten zuiden van de Pastoor Gerardsstraat. Daar zullen dan in de ko mende jaren 23 woningwet- of bejaar denwoningen kunnen verrijzen, samen met 24 premie-A woningen en 25 premie B of vrije sector woningen. Het gebied zal op het verkeersnet worden aangeslo ten via een weg die ter hoogte van de Gerlrudisslraat uitkomt op de Pastoor Gerardsstraat. Om de nabijgelegen Ho geweg niet met verkeersoverlast op te zadelen, zal deze zodanig worden veran derd, dal het doorgaande verkeer wordt geweerd. Ten zuiden van het dorpshuis De Linde en het tehuis „Oeldershof" zal er dan een nieuwe verbindingsweg tussen de Hogeweg en de Hoofdstraat worden gemaakt. Tenslotte voorziet het nieuwe bestem mingsplan nog in een verandering van de aan- en bijbouwregeling, zodat daar meer op de behoeft kan worden in gespeeld zoals die zich nu voordoet-. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op 14 januari 1987 een hinderwetvergun ning is verleend, onder het stellen van voorwaarden, aan toonenf De Boterpot 7 te Mêrselo, Voor het Uitbreiden en wijzigen van een rundveehouderij, gelegen aan De Boterpot 7 te Merselo; L. de Wit, Timmermannsweg 111 te Ysselsteyn voor het uitbreiden van een varkensmesterij, gelegen aan de Timmermannsweg 111 te Ysselsteyn; G. Verhoeven, Timmermannsweg 108 te Ysselsteyn voor hel ex artikel 6a uitbreiden wijzigen van een var kensmesterij en rundveehouderij gele gen aan de Timmermannsweg 108 te Ys selsteyn; L.G.M. van Vegchel, Timmer mannsweg 119 te Ysselsteyn voor het ex artikel 6a uitbreiden wijzigen van een rundvee- en legkippenhouderij gelegen aan de Timmermannsweg 119 te Ys selsteyn; A. van Dijck, St. Catharinastraat 16 te Leunen voor het oprichten en in werking hebben van een discotheek an nex cafetaria, waar voedings- en genot middelen worden gebakken in olieën en vetten, gelegen aan de Si. Cathari nastraat 14a te Leunen. De beschikking en bijbehorende stuk ken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 23 februari 1987. Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum ka/),bij de Kroon een beroepschrift, worden in gediend door de aanvrager, de betrok ken adviseurs, degenen die tegen de aan vraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kunnen lonen niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorzie ning te treffen. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gestuurd aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek lot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 14 januari 1987 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Ven ray een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen en wel binnen 30 dagen na datum hei bouwen van een volière aan de Sanshofstraat 13 te Venray, t.n.v. M.J. Janssen; het verbouwen van een bedrijfs ruimte tot slagerij-winkel aan de Paters- laan 1 te Venray, t.n.v. D.A. Toklas, Palerslaan 3 te Venray; het verhogen van een duiventil aan de Polkastraat 14 te Venray, t.n.v. J.P.M.E. Ewalts; het bouwen van een carport aan de Oranjestraat 34 te Venray t.n.v. A.J.P. Jeuken; het uilbreiden van een garage berging aan de Brugpas 15 te Veulen t.n.v. P.J.E. Reintjes; het verbouwen en uitbreiden van een verpleegafdeling aan de Wanssum- seweg 14 te Oostrum, t.n.v. Psychia trisch Centrum Venray, Stationsweg 46 te Venray; het bouwen van 6 premie-C wo ningen aan de Marjolein 2 t.m. 12 even te Venray, t.n.v. Smits Bouwbedrijf b.v.. Postbus 23 te Someren. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Bijzondere machtiginghouders, die hun machtiging nog niet ter verlening hebben aangeboden, dienen hiervoor alsnog z.s.m. zorg te dragen. In het vorige week in deze rubriek ge plaatste artikel over de ijsbanen, werd ten onrechte vermeld dat het ijsbaantje bij de basisscholen in Landweert een ini tiatief was van basisschool Vlaswei. Het betrof hier een gezamenlijk initiatief van De Landweert en Vlaswei. BRAND IN PAVILJOEN Donderdagavond werd geallarmeerd voor een binnenbrand in een paviljoen op St. Anna. In verband met verbou wingen was dit paviljoen niet bewoond. Overdag was men nog met verbou wingswerkzaamheden bezig geweest. Er was behoorlijke schade. De brandweer was enkele uren bezig en wist uitbrei ding te voorkomen. INBRAAK IN SUPERMARKT In de voege maandagmorgen, om streeks 4 uur, ging bij een Venrayse supermarkt het alarm over. De politie konstateerde ter plaatse dat de dader(s) verdwenen waren. Met een ijzeren vuil nisbak was een deur ingegooid. De da der of de daders hadden kans gezien nog wat kaas en sigaretten mee te nemen. De schade en de waarde van hel gestolene bedraagt ruim 500,—. Ge tuigen van deze inbraak worden ver zocht kontakt op te nemen met de politie. VERNIELINGEN IN „DE BRAK" Er werd aangifte gedaan van vernie lingen, in de nacht van zondag op maandag, in „De Brak" aan de Leunse- weg. Er was een komplete ravage aan gericht. De flipperkast en 'n videospel waren geheel vernield. Er was met tafels en stoelen gegooid; flessen waren kapot geslagen etc. De politie spreekt in het dagrapport van een „enorme troep". De schade bedraagt meerdere duizenden guldens. VERNIELING AAN PERSONENAUTO Een aan het Biezenvenneke gepar keerde Venrayse personenauto is doel wit van vandalen geworden. Een ruit van het voorportier werd vernield, ter wijl daarnaast ook nog de nodige be schadigingen aan de auto waren aange richt. AANHOUDING NA DOORRIJDEN In de nacht van zaterdag op zondag werd op de Leunseweg een daar gepar keerde personenauto aangereden. De veroorzaker reed door. Bij het ingestel de onderzoek kwam een kenteken naar voren, dat een oplettend iemand geno teerd had. De auto werd bij de Venrayse eigenaar aangetroffen, met verse scha de. De bestuurder zelf kon binnen het uur aangehouden worden. Hij bekende schade te hebben veroorzaakt. Omdat hij militair is, werd hij vervolgens over gedragen aan de Koninklijke Mare chaussee, die zich verder met deze zaak zal bezighouden. AANHOUDING NA OVERLAST Wegens het tot tweemaal toe veroor zaken van overlast werd een 28-jarige inwoner aangehouden en ingesloten. Hij kreeg proces verbaal aangezegd. AANHOUDING NA VERNIELING Zondagmorgen rond 6 uur werd een 20-jarige inwoner aangehouden, na door taxichauffeurs naar het politie bureau te zijn gebracht, wegens het schoppen tegen een taxi. Bij het politie bureau trapte hij weer tegen de taxi. Hij werd ter afkoeling ingesloten en later huiswaarts gezonden, uiteraard met de mededeling dat proces verbaal zal wor den opgemaakt. MISHANDELING Zondag deed een 20-jarige inwoner van Deurne bij de politie alhier aangifte van mishandeling. Hij was in de nacht van zaterdag op zondag bij een disco theek in Ysselsteyn door een hem onbe kend gebleven persoon mishandeld. DIEFSTAL UIT AUTO Een bij een woning op de hoek van de Montfordstraat-Ysselsteynseweg gepar keerde personenauto bleek via een ruit opengebroken te zijn. Uit de auto ver dwenen een radio-cassetterecorder, een equalizer, 4 luidsprekerboxen en een versterker. Daarbij was er behoorlijke schade in de auto aangericht. Al met al tot een bedrag van 3.200,-. SCHADE DOOR HOND Een inwoner van Overloon reed met zijn fiets over de Overloonseweg toen, ter hoogte van de manege, een soort herdershond de weg op liep en tegen de fiets op liep. De fietser kwam ten val en liep lichte verwondingen op en schade aan jas en fiets. De eigenaar van de hond kon nog niet worden opgespoord. Wil de eigenaar van de hond zich in ver binding stellen met de politie, zo vraap* de fietser. TE KOOP mech. deserlkastje, buf fetkast, eethoek 6 st„ kerk missaalsboeken, 30 rozenkransen, 2 oude radio's, 1 Pfaff en 1 Idi- al naaimachine (beide geen zig-zag), 1 kerk- bankje, 2 pits fornuis, oud zwaard, bank voor VW-bus Tel. 04780-10308 TE KOOP witte dameskunslschaat- sen maal 39 Tel. 85622 TE KOOP betrouwbare en in z.g.st. verkerende CITROEN 2CV6 zuinige auto, apk ge keurd, bj.'80 veel nieuwe ond. Prijs ƒ2750,- Alleen zat. en zon. Tel. 04780-82206 TE KOOP ruime halfvrijslaande hoekwoning met grote tuin en vrije achterom Oude Oostrumseweg 55 Venray. tel. 04780-80609 Op vrijdag 23 januari (morgen) om drie uur zal burgemeester mr. H.J.M. Defesche de officiële opening verrichten van het nieuwe gebouw van de Algeme ne Bank Nederland N.V. aan het Hense- niusplein. Met deze daad is Venray weer een stap dichter bij het verwezenlijken van haar centrumplan en beschikt ook deze bank, na jarenlang „bekrompen" in een nood-onderkomen aan de Julia- nasingel te hebben gezeten, over een ri ant bankkantoor. Veel cliënten hebben dat intussen al kunnen ervaren want de verhuizing van het oude kantoor aan de Julianasingel naar de nieuwe vestiging vond al in de loop van november 1986 plaats. Ten opzichte van dat oude kantoor Tijdens de vorige week gehouden raadsvergadering, onder voorzitter schap van loco-burgemeester L. Litjens, werd de raad namens burgemeester v. d. Moosdijk hartelijk bedankt voor het be toonde medeleven tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis. Het genezingsproces verloopt voorspoedig, maar zal nog enige tijd duren. TOCH BIJDRAGE MONUMENT KAMP VUGHT Het verzoek om een financiële bijdrage van 250,— voor de oprich ting van een nationaal monument bij het voormalige concentratiekamp Vught, kreeg toch de gevraagde mede werking. Het college toonde aanvanke lijk weinig interesse, maar is toch wel wat geschrokken dat de raad daar anders over dacht. Het college kwam tot z'n standpunt omdat in Overloon via het Nationale Oorlogs- en Verzets museum èn het herdenkingsmonument al de nodige aandacht wordt geschon ken aan de Tweede Wereldoorlog. De heer Broeren beet de spits af. Hij stelde, dat alleen al omdat inwoners van Vierlingsbeek en leden van de Jonge Boeren in kamp Vught gevangen had den ,g^z^tep,.ff|ijianciële.,.medewei king, zou móeten worden gegeven. Het is be slist geen concurrentie van Overloon. Ook de andere frakties gaven van hun positief standpunt blijk, waarna loco burgemeester Litjens het voorstel over nam. DE AGENDA Voor het bouwrijp maken van de derde fase in het bestemmingsplan De Vlassert stelde de raad 188.447,— be schikbaar. Uity de reserve ruilverkaveling werd 29.774,beschikbaar gesteld voor de ruilverkaveling Oploo. Garantie werd verleend aan de stichting bejaardenzorg ad 743.000, voor de bouw van 4 bejaardenwoningen in de Vlassert en 4 bejaardenwoningen aan de Trantert. De tekstverwerker van de gemeen te kan worden uitgebreid. Daarvoor stelde de raad 6.000,— beschikbaar. Het voorstel om de afschrijving van deze apparatuur te verlagen 7 naar 5 jaar werd niet overgenomen. Er wordt voldoende eigen personeel opgeleid om de apparatuur te bedienen. De raad had geen bezwaar tegen verkoop van bouwkavels, aan de Stich ting Bejaardenzorg, voor de bouw van 8 bejaardenwoningen in Vierlingsbeek en Overloon voor een bedrag van 129.408 gulden. Tegen de voorgestelde wijzigingen van de gemeenschappelijke regeling voor de Regionale brandweer had de raad geen bedenkingen. EEN ABONNEMENT WAARD! TE KOOP tl-armaluren, platen voor systeemplafonds 60 x 120 cm, inbouwspots Modehuis Thomassen Grotestraat 93 Venray TE KOOP ijshockey schaatsen r P. v. Meijel-Janssen Tel. 04786-557 na 18.00 u. TE KOOP kleurentelevisie i.g.sl. Kruidenlaan 71 TE KOOP eiken eethoek z.g.a.n. Doormanstraat 38 Venray TE KOOP Doberman Pincher reu, 3 maanden met inenting Kempweg 101 TE KOOP Butagas gevser met fles, trapnaaimachine merk Singer Kruitweg 57 TE KOOP Suzuki 50ER brommer Tel. 04780-80892 zijn de voordelen aan het Henseni- usplein legio. Dal begint al bij de lig ging, midden in het centrum met ruime parkeergelegenheid. Cliënten komen nu binnen in een ruime bankhal, er zijn comfortabele balie-eenheden en vol doende spreekkamers voor wat meer tijd vergende zaken. Nieuw is ook de aparte reizenhoek. Verder beschikt het kantoor over een goed en vooral veilig bereikbare nachtkluisinstallatie, een groot aantal safeloketten en ook een kofferkluis. Het kantoor is zowel via de voor- als achterzijde toegankelijk en door de drempelvrije entree is het ook goed bereikbaar voor bejaarden en min der validen. OPEN HUIS De officiële opening is voor de ABN reden om cliënten en andere belangstel lenden uit te nodigen voor een Open Huis dat op 23 januari van 18.00 tot 20.00 uur wordt gehouden. Directeur Wetzels: „We hebben iedereen jaren lang moeten ontvangen in een kantoor dat veel te klein was en dat ook verder niet meer beantwoorde aan de eisen die wij als ABN aan onze huisvesting stel len. Dit bracht soms ongemakken met zich mee. Dit Open Huis geeft ons de mogelijkheid om onze cliënten voor hun begrip te bedanken en ook om te laten zien dat het door de ingebruikname van ons nieuwe kantoor ook anders blijkt te kunnen". Natuurlijk is er tijdens het Open Huis gelegenheid het nieuwe kantoor onder - heilgenotivan een.bapjc.en een drankje te bezichtigen. Daarbij kan de jeugd een greep doen in een grabbelton. CENTRUMPLAN Het nieuwe A.B.N. bankgebouw is een wezenlijk onderdeel van de activitei ten rond het verwezenlijken van het cen trumplan, waarmee in oktober 1985 in Venray officieel werd gestart. Het eerste zichtbare resultaat is de nieuwe Super Torro in de Bleek (de voormalige Rose Vlek). Na hel gereedkomen van de grote parkeerplaats voor ongeveer 350 auto's op het Gouden Leeuwterrein, is de A.B.N.-bank een nieuw resultaat. Inmiddels wordt op het Gouden Leeuwterrein door Bouwmaatschappij Janssen met grote voortvarendheid ge werkt aan de afronding van het apparte mentencomplex „De Gouden Leeuw" met 41 woningen. Voor het gedeelte lussen de nieuwe bank en het appartementengebouw heeft de Firma Berden te Venlo een plan ontwikkeld, dat voorziet in de bouw van een meubelzaak op de begane grond en 52 appartementen op de eerste, tweede en derde etage. De verwezenlijking van deze plannen betekent, dat over een brede strook langs Henseniusplein en Leeuwstraat volwaardige centrumbebouwing tol stand wordt gebracht en dat „het gat in de wand van het Henseniusplein" wordt dichtgebouwd. LICHTMAST OMVER Er werd een omver gereden lichtmast aan de Deurneseweg-afslag Venloseweg ontdekt. De politie kon geen visiste- kaartje ontdekken. De vervanging van deze mast zal weer gemeenschapsgeld gaan kosten. TE KOOP duitse herdershond, reu, 4 mnd. oud, ouders HD vrijd. Vader ned. kampi oen Kennel DE SPIEK H. Peelers, Nieuwstr. 17 Rijckevoort tel. 08857-1584 TE KOOP Volkswagen golf sprinter 1600 veel extra's Tel. 04780-80970 TE KOOP oliekachel, bijzelkachel (gas), gevelkachel, platte buiskachel Maasheseweg 35 TE KOOP herenschaalsen zwart maal 40, damesschaatsen wil maat 38 PDB boe ken, open haard hout Tel. 04782-411 TE KOOP op zaterdag 24 jan. a.s. van 9 lol 12 uur. Langstraat 28, koperen muldersketel (nieuw), diepvrieskasl, wasmach., radiatoren, olietank TE KOOP soepbonen P. v.d. Goor Tel. 04780-82514 TE KOOP bruidsjurk mt. 40-42 Tel. 86982 TE KOOP diepvrieskist 190 Itr. ƒ100.- Tel. 86031 TE KOOP verwarmingsketel Tel. 88351 TE KOOP Renault 4 Safari bj.'76 opknapper Tel. 87239 TE KOOP Queen /\nne radiomeu bel, groen klassiek bankstel, eiken planten bak, gasboiler 125 Itr. Tel. 10168 TE KOOP Badgeyser, merk Vaillant Tel. 04780--87243

Peel en Maas | 1987 | | pagina 10