Eigen instellingsbestuur voor 'De Kruuze I 1 cor 1 S POLYGAS OOSTRUM NAAR SMAKTERHEIDE 1 H verfhal SNELHEIDS BEPERKING Gemeenteraad Meerlo-Wanssum nam eerste besluiten in 1987 per/onol /oftuuare and /eruice COMPUTERKUNDE VOOR BEGINNERS ZIEKENOMROEP Programma van de Venrayse Omroep Stichting Opruiming AMNESTY INTERNATIONAL Na jarenlang onderhandelen is de ge meente er eindelijk in geslaagd over eenstemming te bereiken met Polygas met betrekking tot het overplaatsen van de gasopslagplaats in Oostrum. De ge meente is bereid een bedrag van 75.000,- te voteren om overplaatsing van Oostrum naar de Metaalweg op het industrieterrein Smakterheide mogelijk te maken, aldus vernemen wij van we thouder \y. Claessens. De aanwezigheid van gastanks van Polygas nabij het emplacement van de Nederlandse Spoorwegen en in de on- middelijke nabijheid van de uitbreiding van oostrum in westelijke richting is al jarenlang een doorn in het oog, niet al leen van de bewoners van de Oostrumse wijk, maar ook van het Venrayse ge meentebestuur. Bij het uitwerken van de Oostrumse uitbreidingsplannen moest steeds reke ning worden gehouden met de ga- sopslag, welke ongetwijfeld risico's in- houdt, In het verleden was er sprake van, dat de gastanks van Polygas zou den worden overgeplaatst naar Tienray terwijl ook al eens is gesproken over de Witte Vennen in verband met de daar aanwezige spooraansluiling. Even heeft het er naar uitgezien, dal Oost- Nederland vanuil Antwerpen zou kun nen worden bediend, doch dat is niet doorgegaan. Nog voordat het bestemmingsplan Oostrum rechtskracht kreeg, beschikte Polygas al over een hinderwetvergun ning, waardoor geen argumenten kon den worden aangevoerd tot overplaat sing van de gastanks. Voor de gemeente in het algemeen voor Oostrum in het bijzonder is het een goede zaak, dat de tanks naar het in dustrieterrein Smakterheide worden verplaatst omdat nu verdere uitvoering kan worden gegeven aan het Oostrumse bestemmingsplan. Uiteraard zal hierover eerst in de commissie worden gesproken, waarna in februari aan de raad zal worden ge vraagd hiervoor 75.000,- te voteren. De commissie voor verkeer c.a. heeft uit de verslagen van de Werkgroep Ver keersmaatregelen kunnen lezen dal er in onze gemeente en in het bijzonder in het centrum veel te hard gereden wordt. Op de Oude Oostrumseweg bij voorbeeld maakt men het paraat met een snelheid van 105 km per uur te rijden Noch de Werkgroep, noch wethouder Claessens, konden daar tegenmaatrege len voor aandragen. Iets anders als con troleren en verbaliseren zag men zo gauw niet zitten. Het commissielid Linskens (PvdA) meende dat er toch wel een oplossing te vinden zou zijn. Al gaat zo'n oplossing dan ook geld kosten. Hij vindt verba liseren in ieder geval geen oplossing. Zo gauw er 'n ernstig ongeval plaats heeft komt men wél met maatregelen aan dragenHij nodigde de betreffende afdeling in het gemeentehuis uit de mogelijke maatregelen en de daaraan verbonden kosten op een rijtje te zetten, zodat men de zaak serieus kan aanpak ken. ,,Dat kan allemaal wel", zei de wet houder, ,,maar er zijn meer straten". Met andere woorden: dure maatregelen treffen op de Oude Oostrumseweg, lost het probleem van te snel rijden in het gehele centrum niet op. En op het aan brengen van verkeersdrempels behoeft men helemaal niet te rekenen, want dan komt de Zuid Ooster Autobusdienst in opstand. Daarvoor heeft men in Brukske lesgeld genoeg betaald. Ove rigens noemde de wethouder het euvel van te hard rijden een landelijk pro bleem, waarvoor men landelijk ook geen oplossing weet. Volgens Van de Vorle is verbaliseren inderdaad geen oplossing, maar het werkt wel preventief. Als men weet dat er in een straat of weg voortdurend ge controleerd wordt, matigt men zijn snelheid vanzelf. Alleen jammer, dat de opbrengst van de boetes aan de gemeente voorbij gaat MUZIEKOVERLAST Herhaaldelijk kwamen bij de politie klachten binnen, van bewoners van de St. Paulusstraat, over muziekoverlast. De „muziekliefhebber" heeft een laat ste waarschuwing gekregen. Een vol gende klacht en zijn apparatuur zal in beslag worden genomen. Reeds begin vorig jaar maakte het bestuur van de Stichting Samivoz in 's Hertogenbosch bekend, tot een ingrij pende bestuurlijke herstructurering te hebben besloten.- Het samenwerkingsverband Samivoz bestaat uit 35 zelfstandige stichtingen op het terrein van de gezondheidszorg: 18 instellingen voor intramurale zorg verlening en 7 scholen voor Speciaal Onderwijs. De Kruuze in Venray, psychogeria trisch verpleeghuis voor 125 bewoners maakt deel uit van het samenwerkings verband. De bestuurlijke herstructurering van Samivoz houdt kort samengevat in, dat het samenwerkingsverband is afgestapt van een centraal bestuur, zoals zij dat vanaf de oprichting in 1957 heeft gekend, en overgaat tot het instellen van aparte, eigen besturen per instelling dan wel per cluster van instellingen die in een bepaalde regio zijn gevestigd. Deze decentrale besturen bestaan bij voorkeur uit vijf personen, die voor het overgrote deel uit de betreffende regio afkomstig zijn. Het instellingsbestuur beheert in samenwerking met de directie de instelling en bezit daartoe de noodzake lijke bestuursbevoegdheden van een stichting. Het overkoepelende Samivoz-bestuur zal zijn afteken .idH^tgDg^QlgSv beperken tot het vaststellen van de hoofdlijnen van beleid terzake van enige concreet vastgestelde onderwer pen en het onderhouden van de contacten met de centrale geledingen binnen het samenwerkingsverband. Het stafbureau van Samivoz zal voortaan ook zijn diensten verlenen aan het instellingsbestuur. Deze aanpassing van de organisatie structuur is een voorlopig sluitstuk van een reeds jaren geleden in gang gezet decentralisatie- en democratiserings proces binnen Samivoz. Inspelend op maatschappelijke ontwikkelingen en op gedachten die binnen de organisatie zelf leefden, werden - in samenspraak met directies en medewerkers, ouders, ver wanten en bewoners - in de afgelopen jaren al belangrijke vernieuwende wij zigingen doorgevoerd. In het verlengde van de juridische en financiële verzelfstandiging van alle stichtingen volgde de overdracht van een groot aantal taken en bevoegdheden van bestuur naar directies. Met name ten aanzien van inkoop, onderhoud en personeelsaangelegenheden. Maar ook binnen de individuele instellingen zette dit democratiseringsproces zich voort. Ook daar kregen de diverse geledingen meer verantwoordelijkheden en in spraak en een grote autonomie van handelen. Een eerste stap in de richting van bësfiKA'lfjkeidéterftraJfcatie werd eerder Voor sommige werkzaamheden is nu eenmaal vakkennis nodig. Die leveren wij gratis bij de verf! poststraat (achter het postkantoor) telefoon 82810 gezet door vanuit iedere regio van vestiging een vertegenwoordiger in het Samivoz bestuur te benoemen. De klankbordfunctie die datbestuurslid voor zo'n regio vervulde, bleek echter niet voldoende om te kunnen spreken van een eigen bestuur voor de instelling, dicht bij huis en optimaal gericht op de belangen in de regio. Het Samivoz bestuur is van mening, met de recente besluiten hierin te hebben voorzien. Samivoz gaat uit van 14 regionale besturen. Bij de indeling in regio's is overeengekomen dat de Kruuze een eigen instellingsbestuur krijgt. Het bestuur is als volgt samengesteld: J.A. Boekelman, Advocaat te Overloon J.M. Schreurs, arts, wonend in Bergen drs. A.W.G.B. Smeets, docent Biologie wonend in Venray. J.M.H.O. Truyen, hoofd algemene zaken Eckartdal Eindhoven, wonend in Venray. nieuwjiaarsrê5é?van 3e raadsvoorzitter van Meerlo-Wanssum werd door burgemeester Hahn niet voortgezet. Voor zijn voorganger, drs. Dittrich, was die Nieuwjaarsrede altijd aanleiding om de verschillende gemeen telijke zaken op een rijtje te zetten en vooral om nieuwe plannen aan te kondi gen. De raad nam wel de volgende beslui ten: De subsidielijst voor sociaal- cultureel een edukatief werk, maat schappelijke dienstverlening en sport werd nu definitief vastgesteld. Voor jeugd- en jongerenwerk zal 48.621,- te verdelen zijn; voor cultuur en folklore 86.000,-; voor sport en sportieve re creatie 150.000,-; voortdurende akti- viteiten 192.092,-; voor het RISC en het R1M, de dorpsraden, ouderenvere- Dr. P.C. Damen, secretaris penning meester Het bestuur zal uit zijn midden een voorzitter kiezen. De heer Damen is als secretaris penningmeester van het Samivoz be stuur qualitate qua en in dezelfde functie aan het bestuur van de Kruuze verbonden. Hij is als enige niet in de regio woonachtig. De selectiecommissie, waarin alle be langhebbende groeperingen van de Kruuze zitting hadden, heeft met unanieme stemmen voor de benoeming van dit bestuur gekozen. De officiële installatie van het bestuur vindt plaats op 20 januari 1987 te 15.30 uur, ter gelegenheid waarvan onder meer w. G.M.P. Cornelissen - voorzit ter subsectie verpleeghuizen van de Nationale ziekenhuisraad - een toe spraak zal houden in het kader van de decentralisatie. nigingen en kerkbesturen en enkele lan delijke verenigingen samen ƒ.728.876,-. Het fonds specifiek welzijn kreeg de vaste injectie van 10.000,-. De subsidie aan de parochies (ver kapte subsidie geestelijke bedienaren) zal nader bekeken worden als de bedra gen van andere gemeenten in de regio bekend zijn. Wat betreft de^subsidie aati-de" Be'ejekurf te Venray, ial bekeken wor den wat de inkomsten en, uitgaven van de buffetten zijn, want die activiteiten zullen zeker niet gesubsidieerd worden. Als een bedrag van 40.000,- in vesteringssubsidie per jaar te weinig blijkt te zijn, dan zal van geval tot geval bekeken worden welke mogelijkheden er nog zijn. Ook zal overwogen worden een aparte pot te vormen als er in een jaar geld over is. Mogelijk dat de lange lijdensweg over de bouwmogelijkheden aan „Op de He" te Wahssum een einde gaat krij gen. In 1979 was voor dat Wanssumse gebied een plan ontworpen om er 13 bungalows te bouwen, op grotere kavels dan gebruikelijk. Er waren voor dat plan reeds 9 gegadigden. Door protesten en beroepschriften moest dat plan wor den gewijzigd. Eindelijk is het nu zo ver automatiseringsopleidingen Herenberg 2 - Schuifelenberg 40 - Postbus 224 5750 AE Deurne Personal Software and Service start eind januari a.s. weer met de cursus Deze cursus, die gegeven wordt door ing. Peter van Tilburg, omvat 63 lesuren, verdeeld over 18 cursusavonden. Naast theorie wordt er ruime aandacht besteed aan het praktisch werken met personal computers. Er zijn op dit moment nog enkele plaatsen vrij op de maandag-, dinsdag- en woensdagavond. Voor geïnteresseerden hebben wij een brochure klaarliggen, die wij U den. 3 zullen toezen- U kunt deze brochure als volgt aanvragen: Telefonisch: 04930-11666 (tijdens kantooruren) 04930-14411 (buiten kantooruren) Schriftelijk: Antwoordnummer 505, 5750 AE Deurne (postzegel niet nodig). dat aan alle bezwaren tegemoet wordt gekomen. Er is een plan ontwikkeld waarop 18 bouwmogelijkheden zijn. Er hebben zich voor het nieuwe plan reeds kandidaten gemeld bij het gemeente bestuur. Mede daarom moest de raad nu de kavelprijs vaststellen. Die werd voor de eerste 500 m2 99,20 per m2 en voor de rest 15,00 per mJ, alles excl. btw. De Progressieve Kombinatie vroeg wat er met de eventuele winst op die kavels zou worden gedaan; of dat geld bestemd kan worden voor sociale woningbouw? Indien er winst wordt gemaakt gaat die winst zoals gebruikelijk naar het grondbedrijf. Het bij de Kroon ingesteld beroep tegen de hinderwetvergunning van de firma Beerkens te Blitterswijck, was uit gesproken. Dat hield in dat de ingedien de bezwaren ongegrond waren ver klaard. Wel werden enkele aanvullende voorwaarden gesteld. De firm? Beer kens staat nu niets meer in de weg om hun activiteiten onverkort uit te voeren. Wel zegde de raadsvoorzitter toe dat re gelmatig controles zullen worden uitge voerd of Beerkens zich aan de voor waarden houdt. Geen bezwaar had de raad tegen een krediet van 2.736,- voor plaatsing van drie vlaggemasten bij de ambtswo ning. De oude waren versleten. een bedrag van 2.854,- werd be schikbaar gesteld voor aanpassing van de bliksemafleidingsinstallatie op de ambtswoning. J. Smits en H. Theeuwen te Wan- ssum wilden graag grond kopen van een aan het verkeer onttrokken landwegget je. De VVD vond de prijs te laag terwijl het CDA de prijs hoog genoeg vond. Wethouder Rutten verklaarde de prijs ook hoog genoeg te vinden, mede om dat de kopers de grond neg tot bouw land moeten bewerken en ook dat gaat geld kosten. De kavelprijzen per m2 in de bestemmingsplannen werden door de raad voor het jaar 1987 vastgesteld op 79,35 voor woningwetwoningen; 90,75 voor premie A woningen; 95,00 voor premie B woningen; 95,35 voor vrijstaande woningen en 99,20 voor bungalows. In de gemeente zijn nog bouwmoge lijkheden voor 42 woningwetwoningen, 41 premie A en 14 premie B woningen, 17 vrijstaande woningen en 21 bunga lows. Er zijn plannen in voorbereiding voor bouwmogelijkheden in Swolgen en Blit terswijck, zo deelde wethouder Rutten mede. St. Elisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Maandag: vierde maandag van de maand, country programma. Woensdag: vierde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Met band, plaat en cassette". Met vandaag als middelpunt Carnaval Venray deel 1 Van 20.00 tot 21.30 uur een direkte lij- nuitzending vanuit de studio met als programma Nieuws en actualiteiten, sport en verzoekplatenprogramma. Donderdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „Nieuws en actualitei ten, daarna het verzoekplatenprogram ma. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Maandag: vierde maandag van de maand: country-programma. Woensdag: vierde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Met band, plaat en cassette", met vandaag als middelpunt Carnval Venray deel 1 Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualiteiten" waarna het programma „Non stop" veel gevraagde muziek. St. Servatius, Psychiatrische Centrum Venray. Maandag: vierde maandag van de maand: country-programma. Woensdag: vanaf 10.00 tot 11.00 uur het programma „Met band, plaat en cassette", met vandaag als middelpunt: Carnaval Venray deel 1 Donderdag 10.00 tot 11.30 uur het programma „Nieuws en actualifeilen" waarna een platenprogramma en lot slot „Zomaar Muziek". Nieuw Spraeland Oostrum. Maandag: vierde maandag van de maand: country-programma. Woensdag van 10.00 tot 11.00 uur het programma „Met band, plaat en casset te". met vandaag als middelpunt: Car naval Venray deel 1. Bejaardencentrum, Het Schutters veld. Vrijdag: van 10.30 tot 11.30 uur een speciaal programma met en voor de be woners van Het Schuttersveld. Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. Grote Klasse voor Kleine Prijzen! KORTINGEN TOT 50% Grotestraat 93 - Venray Men hoeft maar naar de koppen in de kranten te kijken om te weten dat in veel landen mensen zonder reden gevangen worden gezet, worden gemarteld of zelfs worden vermoord door de politie of het leger. Amnesty international geeft betrouw bare inlichtingen over schendingen van mensenrechten en met behulp van deze inlichtingen maakt de Amnestygroep Venray iedere maand een aantal voor beeldbrieven die gratis bezorgd worden bij iedereen die wil schrijven naar lan den waar mensenrechten worden ge schonden. Als Uook-dit nuttige werk wilt-doe«=— of meer inlichtingen daarover of over Amnesty International wilt hebben, belt, U dan naar Jeanne Beeks, tel. 077- 663208. IETS TE VIEREN? KEGELBANEN en PUB The Old Calahan De Gouden Leeuw 14 - Venray Tel. 04780-10019 b.g.g. 86064 Uw gastvrouw en gastheer Hannie en Wim Salters lein" geen onderdak. Als eigenaressen van de school, moest voor hen het onderwijs wijken. De Zusters namen er hun intrek. En toen stond het landbouwhuis- houdonderwijs in Venray weer op straat. Gelukkig kreeg men onderdak in een van de schoollokalen van het St. Jozefklooster. Verder werd er nog onderwijs gegeven in het Bondslokaal te Leunen en in een lokaal van de land bouwschool aan de Stationsweg. COMPLETE DAGSCHOOL Als gevolg van de onderwijsvernieu wingen werd op het einde van de jaren '40 een nieuwe scholengemeenschap gesticht onder de naam „Marianum". Als een complete dagschool met een zeer uitgebreid onderwijsprogramma kreeg die scholengemeenschap in 1952 de beschikking over een fraai schoolge bouw aan de Mgr. Nolensstraat later nog uitgebreid met een dependance aan de Eikenlaan. Het tijdperk van het spe cifieke landbouwhuishoudonderwijs was definitief voorbij In de school aan de Eindstraat vestig den zich na de Zusters o.m. het Monte- sori-onderwijs en het normale kleuter onderwijs. Eerst onlangs werd de deur voor het laatst achter de kleuters ge sloten, toen opnieuw als gevolg van onderwijsvernieuwingen de leerlinge- tjes werden opgenomen in het basis-on derwijs van de Dr. Poelsschool aan de Langeweg. Een nieuwe bestemming is aan de voormalige school aan de Eindstraat nog niet gegeven. Het eigendom berust nog steeds bij de Zusters Ursulinen. had daaraan geen dagtaaki zodat het cursusgeven op andere plaatsen nog steeds doorging. PLATTELANDSMEISJES Hel aanbod om in Venray ook direc trice te worden van dei nieuwe land- bouwhuishoudschool werd door haar als een uitdaging aanvaard. Het onder wijs in Venray werd dan ook op een geheel nieuwe leest geschoeid; toch duidelijk bedoeld voor de meisjes op het platteland. Om terug te komen op de opening van de school, nu 55 jaar geleden, mag waren 's morgens naar een plechtige H. Mis geweest, als inleiding op de feeste lijke opening van de school. En in de kerk behoorden de meisjes en vrouwen een hoed te dragen EERSTE LEERJAAR Het eerste leerjaar werd begonnen met zo'n 80 leerlingen. Dat was veel minder dan burgemeester Oscar van de Loo had verwacht. Die meende name lijk dat uit elk Venrays boerengezin minstens één dochter les zou komen nemen aan de nieuwe landbouwhuis- houdschool. Volgens zijn eigen zeggen De theorielessen werden verzorgd door een team van Venrayse deskundi gen, die uiteraard part-time bezig waren: Deken Thielen verzorgde de godsdienstlessen; Mej. G. Aerts gaf uit gebreid les in handwerken; de heer J. Wijnhoven, direkteur van de landbouw school, gaf tuinbouwlessen; de heer Th. Peters, hoofd van de lagere school in Oirlo, verzorgde landbouwlessen; Dr. A. Janssen (psychiater) en later Dr. Hoolsman, gaven les in hygiëne en een voudige verpleeg- en geneeskunde. Dat de Venrayse landbouwhuishoud- school zomaar in een nieuw gebouw ge huisvest kon worden, was in feite te danken aan de Zusters Ursulinen van het klooster Jerusalem. Als onderwijs deskundigen bij uitstek, zagen ze wel wat in dat huishoudonderwïjs, hoewel ze daar zelf niet de leerkrachten voor hadden. Maar, als de gemeente voor een schappelijke prijs de grond beschikbaar zou willen stellen tussen Freulekes- huus en pastorie dan waren de zusters wel genegen een school te bou wen en te verhuren aan de hereniging voor Landbouwonderwijs in Roer mond. En de gemeente verkocht die grond. Het Kerkpad, dal eerst naast het Freulekeshuus uitmondde, moest wel verlegd worden, maar dal was in de tijd van werkverschaffing minder belang rijk. Na het succes van hel landbouwhuis houdonderwijs, in schoolverband, in Horst en Venray, werden in Limburg weldra meerdere scholen opgericht, met name in Heythuysen. Helden-Pannin- gen, Gennep, Gulpen enz. NA OORLOGSE PERIKELEN Toen na de bevrijding de Zusters Ur sulinen weer naar Venray terugkwamen hadden ze in het verwoeste „Jerusa- Maandag a.s. is het precies 55 jaar geleden, dat Venray een Limburgse pri meur had op onderwijsgebied. Toen werd namelijk de eerste „huishoud school ten plattelande" aan de Eind straat officieel geopend. Helemaal een primeur was het niet, want juist een jaar eerder had men in Horst al min of meer op provisorische wijze in een leeg staand schoollokaal dit onderwijs ter hand genomen. In Venray echter had men een volkomen nieuw schoolgebouw en dat beschouwde men toch als een primeur en experiment voor de gehele provincie. Het huishoudonderwijs in Limburg was eigenlijk achter gebleven bij de andere provincies, waar reeds eerder volwaardige scholen waren opgericht. In Limburg bleef het veelal bij plaatse lijke (avond)cursussen. In Venray ge schiedde dat in de „bewaarschool" aan de Maasheseweg, waar om de twee jaar 'n cursus werd gegeven. Een van de cursusleidsters, die met de regelmaat van een klok plaatselijk land bouwhuishoudonderwijs gaf, was mej. W. Sangers (later mevr. v. d. Munck- hof-Sangers). Zij werd benoemd tot directrice van de school in Horst, maar men stellen, dat daarvoor zeer grote be langstelling bestond, gezien de aanwe zigheid van „zoveel prominenten". Op de foto, welke op de openingsdag ge maakt werd, zien we bijvoorbeeld op de eerste rij: de dames Wismans-Geelen, Poels-Kellenaers, Odenhoven-Swinkels en Esser-Esser, de heren Oscar van de Loo, burgemeester; Jan Poels, lid Pro vinciale Staten in Limburg en lid van de Tweede Kamer,' J. Ament, voorzitter van de Vereniging voor Landbouwon derwijs en lid van de Tweede Kamer," Jhr. Baron van Hövel tot Westerflier, commissaris der Koningin in Limburg - Th. Verheggen, lid Gedeputeerde Staten in Limburg en voorzitter van de LLTB. Verder mej. Smit, inspectrice huishoud onderwijs - mej. Sangers, directrice landbouwhuishoudschool - M. Tops, secretaris LLTB - H. Bemelmans, geestelijk adviseur LLTB. De leerlingen, waar het in feite toch allemaal om ging, zijn niet meer met name bekend. Hoewel de foto anders doei vermoeden, gaat het hier om allemaal jonge meisjes, vooraan in de twintig. Dat ze allemaal zo netjes 'n hoed dragen, was voor die tijd heel nor maal. De jonge dames en natuurlijk ook het schoolbestuur en alle genodigden had hij gerekend op zo'n 500 leerlingen. Hij had er duidelijk niet bij stilgestaan, dat ook de jonge meisjes in een boeren gezin de handen uit de mouwen moesten steken. Tijd voor te leren was er amper de praktijk was toch de beste leer meester Feitelijk is een dergelijke mentaliteit in onze tijd niet te begrijpen. De leerlingen waren verdeeld in drie klassen voor het volgen van de twee jarige cursus huishoudonderwijs. Daar naast waren er nog eenjarige cursussen koken en naaien. Ondanks dat het een nieuwe school was, had men nog lang geen overvloed aan ruimte. Zo moesten er in hetzelfde lokaal, waar 's morgens kookles was gegeven, 's middags theorielessen be handeld wordenIn de weekends en 's woensdagsmiddags bood de school nog onderdak aan katholieke meisjes verenigingen. Mej. Sangers, als directrice, had aan de school een volledige dagtaak. In feite was ze ook manusje van alles. Behalve lesgeven, moest zij ook de administratie bijhouden, correspondentie voeren en zelfs voor portier spelen.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 7