HET WORDT WEER CARNAVAL Landelijk muziekconcours Gouden boogschutter VOOR EEN FIJN STUK VLEES. DE BERGHAAG VOLVO Problemen rond dakherstel Dr. Poelsschool Komplimenten voor de Odastraat Prinse- proklemasie van de Piëlhaas Bronzen Piëlhaas voor mevrouw Stevens-Heinen SLaqeiij J3. Cfomeni Veltumse Kleffen 62, Venray, Tel. 04780-11122 Milhezerweg 19, Deume, Tel. 04930-14352 EXTRA VERBAALTJE Een 16-jarige jongeman werd door de politie bekeurd omdat hij per fiets over een afgesloten weg reed. De jongeman dacht door het opgeven van een valse naam aan een bekeuring te kunnen ont komen. Dat gebeurde eind december vorig jaar. Vrijdag ontdekte de politie die knaap weer en toen viel hij door de bekende mand. Hij krijgt nog een extra proces verbaal en dat zeker op z'n eigen naam. BESTUURSTER ACHTERHAALD Op het parkeerterrein bij supermarkt Jan Linders lette een auto-bestuurster bij het achtereuitrijden onvoldoende op. Haar auto botste tegen een gepar keerde auto op. De bestuurster dacht dat die auto niet beschadigd was en reed door. Via een getuige kon haar identiteit worden vastgesteld. Zij kon worden opgespoord voor het opmaken van een procesverbaal. VERNIELDE LICHTBAK Vandalen zijn aan het werk geweest met een lichtbak in het winkelcentrum Brukske. De kop was er van af en de lectrische bedrading kwam bloot te liggen. De politie nam maatregelen om dat gevaar te verhinderen. Voor de eigenaar een schadepost van enkele honderden guldens. Zaterdag en zondag in de schouwburg Dat het luisteren naar uitvoeringen van harmonie- en fanfare-orkesten in de „lagere" afdelingen ook bijzonder boeiend kan zijn, zal zaterdag 17 en zondag 18 januari a.s. blijken, wanneer 23 orkesten in Schouwburg ,,De Beeje- kurf" te Venray op het podium plaats nemen om te dingen naar de nationale kampioenswimpel van de FKM in de eerste-, tweede-, en derde afdeling. Het is voor de tweede keer dat deze wedstrijd op nationaal niveau plaats vindt. Er werden en worden wel regio nale provinciale kampioenswedstrij den gehouden, maar vooral de laatste jaren is de kwaliteit van de orkesten in de „lagere" afdelingen dermate geste gen dat ook deze harmonieën en fanfa- Geef uw hond de nodige ex tra kracht tegen de winterse koude met vers gemalen en ingevroren: KIP ROODVLEES PENS Tevens voor topkwaliteit HONDEDINNER ct -EN -BROKKEN Vennenweg 5 - Oostrum Telefoon 04780-82512 Industrieterrein ,,De Witte Vennen" rekorpsen zich willen melen met or kesten uit andere provincies. PROGRAMMA Om 16.00 uur zaterdagmiddag begint de wedstrijd met de harmonie St. Pieter uit Maastricht. Ook de laatste deelne mer op die dag, fanfare St. Joseph uit Valkenburg-Broekhem, is uit het Lim burgse afkomstig. Daar tussen zullen orkesten uit alle windstreken voor het voetlicht treden. Voorzitter Henk Roels (burgemeester van Someren) van de Federatie van Ka tholieke Muziekbonden in Nederland (FKM) zal om 21.45 uur de resultaten en wimpelwinnaars bekendmaken. Zondag is de start reeds om 12.30' uur en is het einde voorzien om ca. 17.15 uur. BEOORDELING De 23 deelnemende orkesten zijn door de bonden van de FKM afgevaar digd op grond van de prestaties, die tij dens de bondsconcoursen in 1985 wer den geleverd. Alleen de beste harmo nieën en fanfarekorpsen komen dus in aanmerking om aan deze kampioens wedstrijd deel te nemen. Geen geringe taak voor de juryleden J.P. Laro (Waal- re), P. Kuypers (Linne) en J. van Ossen- bruggen (Hoorn) om dc wimpeUin- naars aan te wijzen. ORGANISATIE Voor de plaatselijke organisatie wordt de R.K. Limburgse Bond van Muziekgezelschappen bijgestaan door Koninklijke Harmonie Euterpe uit Ven ray De entree bedraagt 7,50 p.p. in- klusief programmaboekje. Door de KRO zullen radio-opnamen worden gemaakt, die op een later tijdstip zullen worden uitgezonden. Er kan zaterdag en zondag een span nende strijd worden verwacht in de schouwburg „De Beejekurf" te Venray met concerten op hoog niveau Off. dealer: U belt: 077 - 543254 HANS KOK VENLO b.v. Burg. Bloemartstraat 30 A.s. maandag zal de jaarlijkse feest dag van de handboogschutterij Diana in het teken staan van het 50-jarig lidmaat schap van Wim Swinkels. Om 9.00 uur zal in de St. Petrus Bandenkerk een plechtige Eucharistieviering worden op gedragen voor de levende en overleden leden van de handboogschutterij: met dit jaar als bijzondere intentie het gou den jubileum. De traditie wil, dat daarna deze feest dag begint, in het doelhuis „In den En- gei", met koffie en worstebroodjes. En het zouden geen handboogschutters zijn als dan niet de boog uit het foudraal zou worden gehaald, want geschoten moet er worden. De geluksblazoenen van wel eer hebben plaats gemaakt voor een prijsje bij elke verscholen pijl, waarbij het steeds de verrassing is wat die prijs dan zal zijn. Een andere traditie is dat de leden zich aan de zuurkool met spek tegoed doen. Daarna volgt een wandeling, niet meer om de plaatselijke café's te bezoe ken maar om naar de kegelbaan om hun geluk te gaan beproeven. Maar, omdat er dit jaar een gouden schutter in hun midden is zal van 11.00 tot 12.30 uur iedereen de gelegenheid krijgen die gouden schutter geluk te wensen. Terug van het kegelen worden de we derhelften thuis opgehaald om vanaf 20.00 uur weer present te zijn in het doelhuis voor de traditionele feesta vond. DE GOUDEN SCHUTTER Het was niet moeilijk om Wim Swin kels (76) iets te laten vertellen over de handboogsport in het algemeen en zijn liefde voor die sport in het bijzonder. Ja, wat kende Venray voor sporten. zo'n 50 jaar geleden. Daar waren de meer gegoeden die wat aan paar densport deden en wat fietssport. De voetbalsport was nog niet tot Venray doorgedrongen. Er werd wat gebeugeld en enkelen hadden hun plezier bij de gymnastiekvereniging of de toneelvere niging. Maar als enigszins gehandicapte had je daar bitter weinig aan... Ja, dan was er nog de hand boogsport. Die werd in Venray-kom op enkele doelen beoefend. Maar die sport was er alleen voor de ouderen. En toen Wim Swinkels, aangespoord door zijn vader die ook schutter was, zich aan meldde bij St. Anna, doelhuis bij Pou- wels op de Langstraat, later Claessens, bleek men geen jonge schutters te willen hebben. Zo moest Wim wachten totdat hij 26 jaar was, om als lid te kunnen toetreden bij Diana, die toen hun doelhuis hadden bij café Goumans (nu dansschool Jans sen). Later verhuisde deze handboogclub naar zaal In den Engel waar men nu nog steeds zijn doelhuis heeft. Pratende met Wim hoor je 'n heel scala van boogsoorten, van latboog tot de thans kapitalen kostenden bogen met vizier en stabilisator. Want een prijs van 2.000,- voor een boog is op de dag van vandaag geen zeldzaamheid. Dan moest Wim het vroeger goedkoper doen, met een latboog met pijl voor nog geen tient je. Alhoewel, toen was een tientje toch ook een heel kapitaal. Wim twijfelt er aan, of er wel 'n an dere sport is, waar de kameraadschap zo hoog in het vaandel staat geschreven. Het waren niet alleen de gezellige oefen avonden, maar vooral de spannende wedstrijden tot 40 kilometer in de om trek, welke die kameraadschap bevor derden. Voor de oorlog waren de handboog verenigingen in deze streek aangesloten bij de Katholieke Bond, maar deze bond werd door de bezetter opgeheven. Later is die Katholieke Bond niet meer terug gekeerd; dat paste niet meer in deze tijd. Wél zijn de tradities van die Katholieke Bond tot op de dag van vandaag be waard gebleven. Zo zal er geen jaarlijk se feestdag plaatsvinden zonder eucha ristieviering. In alle zestallen heeft de jubilaris in de loop der jaren geschoten; tweemaal een ereteken behaald. Dat schieten in een zestel is voor hem verleden tijd, maar vanwege de onderlinge vriend schap is hij Diana trouw gebleven. Wel ke plaats hij daar heeft ingenomen, dat zal maandag a.s. wel blijken.... Gemeente betaalt niet nogmaals Het bestuur van dc Dr. Poelsschool aan de Langeweg heeft vorig jaar okto ber bij de gemeente een aanvraag inge diend om vergoeding van de kosten voor renovatie van het schooldak. De gewenste renovatie bestaal uit het aan brengen van een nieuwe dakbedekking inclusief bijkomende werkzaamheden en het uitvlakken van het dak. De staat van de huidige dakbedek king is dusdanig, dat het aantal lekkages sterk is toegenomen. Volgens hel schoolbestuur moeten de gewenste voorzieningen op korte termijn getrof fen worden. GEEN FOUTEN Er is hier geen sprake van constructie fouten. De school werd in 1954 ge bouwd, met de voor die tijd gebruikelij ke dakconstructie voor schoolgebou wen. Dat men tegenwoordig beschikt over verbeterde technieken en materia len doet daaraan niets af. Wel fout, zit het schoolbestuur. Nor maliter houdt de gemeente ten aanzien van de dakbedekking rekening met een levensduur van 15-20 jaar; de Lager- onderwijswet echter met een levensduur van 25 jaar. Feitelijk had het schooldak dus rond 1980 vernieuwd moeten wor den. AL 'NS BETAALD Tot 1 augustus 1985, toen de Wet op het Basisonderwijs in werking trad, be taalde de gemeente aan alle scholen - dus ook aan de Dr. Poelsschool - jaar lijks „een bedrag per leerling" als ver goeding voor diverse te maken kosten. In dat bedrag zat o.a. ook een bijdrage aan het toekomstige groot onderhoud. Het schoolbestuur heeft dus vanaf 1954 tot 1985 (31 jaar lang) een vergoe ding van de gemeente ontvangen (via het bedrag per leerling), onder andere voor het vervangen van de dakbedek king. Met deze middelen heeft - aldus de gemeente - het schoolbestuur een reser vering kunnen opbouwen, waaruit de vernieuwing van het dak kan worden betaald. In de commissievergadering van vori- ge week bleek duidelijk dat inwilliging van 't verzoek van 't schoolbestuur, ge zien het bovenstaande, zou betekenen, dat het schoolbestuur tweemaal de ver goeding zou ontvangen voor de renova tie van de dakbedekking. En daaraan wenste men niet mee te doen... Hoewel, mevr. Roling-Scholten (van de fraktie Samenwerking) wees er op dal de aanvraag van het schoolbestuur aan de wettelijke voorschriften voldoet. Ook heeft het schoolbestuur niet onwettig gehandèfd,' toen het vóór de inwerkingtreding van de Wet op het Basisonderwijs, de reserves opgebruik te. Dat was immers toegestaan. Wethouder Van Oers ontkende dat niet. Maar toch is er verschil van interpretatie. Het kan niet juist zijn, dat men de in ruim 30 jaar opgebouwde re serves aan andere dingen besteedt dan waar ze voor bedoeld waren en dan weer bij de gemeente aanklopt om geld. De eerste procedures over soortgelij ke gevallen zijn in Brabant al gevoerd. Daar zijn de gemeentebesturen in het gelijk gesteld, aldus wethouder Van Oers. Hij stond overigens helemaal niet te springen om te gaan procederen. Maar, als we deze aanvraag honoreren, hebben we morgen alle schoolbesturen op de stoep De wethouder pleitte nog voor een onderhoudsschema voor alle Venrayse scholen, volgens de uitvoeringsregels van de W.B.O. Het onderhoud kan dan gepland worden en de kosten komen niet ineens ten laste van de gemeente. Wellicht nog eind deze maand komt dit probleem in de gemeenteraad. Nu de commissie afwijzend heeft geadviseerd, is het niet te verwachten dat de raad toch nog gelden beschikbaar zal stellen. Het schoolbestuur zal moeten zien de renovatie uit eigen middelen te betalen... Uiteraard kan het schoolbestuur te gen de afwijzing van zijn verzoek, in be roep komen bij Gedeputeerde Staten van Limburg. RIOLERING Geen problemen had de commissie met het beschikbaar stellen van gelden voor het herstel van de riolering, van de onderhavige school. Een technisch onderzoek heeft aangetoond, dat het bestaande aan- en afvoerleidingenstel- ling verouderd en versleten is. Dus geen nieuw dak, wel een nieuwe riolering. In de commissie voor openbare werken c.a. werd deze week de loftrom pet gestoken voor de bewoners van de Odastraat. Die hadden namelijk hèel eensgezind van de gemeente reststrook- jes grond gekocht, die aan hun tuinen grensden. Door die gemeentelijke ver koop hebben de bewoners nu een ach teruitgang gekregen, maar is de gemeen te ook verlost van een onrendabele strook grond. Van de opbrengst kan de gemeente nu „het bedrijfsweggetje" tussen de tuinen van de Odastraat en de nieuwe Seilier-woningen voorzien van een simpele verharding. Dat „bedrijfs weggetje" is toch nog Itijd 4'/2 meter breed ~Ju dat 't d l CWTU I Op zaterdag 24 januari zal de 13e Prinseproklemasie worden gepresen teerd. In de Beejekörf biedt men U een wervelend programma. Beslist de moei te waard om ook dit jaar weer te be zoeken. Uiteraard is het hoogtepunt van deze avond het proklameren van Prins Car naval 1987. Prins John I zal, in gezelschap van zijn adjudanten Theej en Wiel, afscheid nemen van het Piëlhazerijk en worden opgenomen in de rij van oud-Prinsen, de Aid Prinse Kompeneej. De enthousiaste medewerking van de artiesten staat garant voor een gezellige avond vol zang, dans en muziek. Het Muziek- en Majoretten Show- korps ,,St. Petrus Banden", de Garde van de Hazekeutel (die zich mede dankzij de firma Thetru op deze manier kan presenteren), het Venray's Man nenkoor, Dansschool Wetjens, buut- reedner Loek Severens," deelnemers die U bekend zijn binnen de Prinseprokle masie. Nieuw in de Prinseproklemasie zijn: Joekskapel Moj Zat, het Venrays Ka merkoor, Maud Min en Marieke van Meurs met een dans. De muzikale omlijsting wordt ver zorgd door de Hofkapel o.l.v. Herman Stevens. Joekskapel Naovenant speelt onder de pauze en direkt na afloop. Na het programma in de zaal, is er een bal met wederom muziek van de Hofkapel tot 02.00 uur in de foyer. Kortom, een programma om niet te missen! Kaartverkoop k 7.50 vindt plaats in de foyer van de schouwburg op zaterdag 24 januari van 10.00 - 12.00 uur en op vrijdag 16 en 23 januari van 19.00 tot 21.00 uur. Dit jaar is er op de Prinseproklemasie een extra aktiviteit. In de foyer zal een stand worden in gericht waar U, tegen geringe betaling, een briefje kunt deponeren, met uw gok naar de naam van Prins Carnaval 1987. Deze briefjes worden U aangereikt vóór aanvang van de zitting en inleve ring kan geschieden tot het einde van de pauze. Na de bekendmaking van de Prins vindt de prijsuitreiking plaats. De hoofdprijs is een dames- of herenfiets, beschikbaar gesteld door fa. P. Jacobs zn, tweede prijs een haas en de derde prijs een fles hazenbloed. Dus: Doe mee!!!! De Piëlhaas Venray Zaterdag 24 januari. Prinseproklamasie in de Schouwburg om 20.11 uur. Zaterdag 31 januari. Ondertrouwbal boerebrulleft om 20.33 uur in de Wieënhof. Zondag 1 februari, loekskapellenfestival. Vrijdag 6 februari. Circus Mök om 20.11 uur in de Schouwburg. Zaterdag 7 februari. Circus Mök om 20.11 uur in de Schouwburg. Woensdag 11 februari. Circus Mök om 20.11 uur in de Schouwburg. Vrijdag 13 februari. Circus Mök om 20.11 uur in de Schouwburg. Zaterdag 14 februari. Circus Mök om 20.11 uur in de Schouwburg. De Hazekeutel Venray Zaterdag 31 januari. Om 18.33 uur jeugdzitting in de foyer van de schouwburg. Zondag 8 februari. Inschrijven kinderoptocht van 11.00 tot 13.00 uur in Dingus aan de Hoen derstraat, jeugdgebouw De Spring plank aan de Beukenlaan en de Open bare School in Landweert. (ond. voor- beh.) Zondag 15 februari. Inschrijven kinderoptocht van 11.00 tot 13.00 uur in Dingus aan de Hoen derstraat, jeugdgebouw De Spring plank aan de Beukenlaan en de Open bare School in Landweert. (ond. voor- beh.) Dé vastelaovesvereniging De Piëlhaas heeft de Bronzen Piëlhaas 1987 toege kend aan mevr. J. Stevens-Heinen. Deze hoogste onderscheiding van de vastelaovesvereniging is een blijk van waardering voor die personen die zich belangeloos hebben ingezet voor het wel en wee van onze Venrayse gemeen schap. Mevr. Stevens-Heinen heeft zich ge durende tientallen jaren ingezet voor de Venrayse jeugd en niet alleen vanwege haar beroep. Zo was zij al ruim dertig jaar geleden secretaris-penningmeester van het ou dercomité van de verkenners, organi seerde zij in samenwerking met dans school Jeanne van Rooy danscursussen en was zij bestuurslid van de Jeugd O&O (destijds tegenhanger van de In stuif). Ook is zij vele jaren actief bestuurslid geweest van het kindervakantiewerk en de hieruit voortgekomen Jeugdvier- daagse. De jeugdcarnavalsvereniging De Ha zekeutel is bij haar in de huiskamer op gericht. Zij is een van de oprichters van de jeugdsoos SR '65 (thans Dingus) en tot in het midden van de zeventiger jaren is zij tevens bestuurslid geweest van de Stichting Recreatie-oord Vlakwater, welke stichting een camping exploiteer de aan de Kempweg. Momenteel is zij nog beschermvrou we van Muziek- en Majorettenshow- korps St. Petrus Banden. Al met al een grote staat van sociale verdiensten voor de Venrayse gemeen schap. De Bronzen Piëlhaas zal haar tijdens het zondagochtendconcert van 22 febru ari a.s. in de schouwburg worden uitge reikt. Ongetwijfeld zullen ook velen van de inmiddels bijna 6.000 door haar mee ter wereld geholpen Piëlhazen haar met deze onderscheiding willen feliciteren. De Spurriemök Oirlo Zondag 25 januari. Prinseproklemasie om 14.00 uur in zaal De Ruif. Zaterdag 7 februari. Aldewieverbal om 20.00 uur in zaal De Ruif. Donderdag 12 februari. Carnavalsavond voor ouderen om 20.00 uur in gemeenschapshuis De Linde. Zondag 22 februari. Prinsereceptie om 11.11 uur in zaal De Ruif. Vrijdag 27 februari. Bezoek Basisschool Maria. Zaterdag 28 februari. Bezoek installatie op het gemeentehuis. H. Mis met daarna bezoek pastorie. Zondag 1, maandag 2 en dinsdag 3 maart. Vastelaovend. Schanseknuppels Castenray Zaterdag 17 januari. Prinsenbal. Zaterdag 24 januari. Jeugdprinsenbal. Maandag 26 januari. 50+ Prinsenbal. Zaterdag 31 januari. Receptie prins. Vrijdag 13 februari. Bonte zittingsavond. Zaterdag 14 februari. Bonte zittingsavond. Vrijdag 20 februari. Aldewieverbal. Vrijdag 27 februari. Om 14.00 uur bal voor de school jeugd. Zaterdag 28 februari. Om 20.00 uur jeugdbal. Zondag 1 maart. Om 14.00 uur optocht waarna jeugd bal in „De Wis". Gekostumeerd bal. Maandag 2 maart. Gekostumeerd bal met de uitreiking van „De Beste Knuppel 1987". Dinsdag 3 maart. Om 11.00 uur kinderbal. Om 20.00 uur Boerbruiloft waarna ge kostumeerd bal. De Karklingels Oostrum Vrijdag 16 januari. Om 20.00 uur zitting Zaterdag 17 januari. Om 20.00 uur zitting Zaterdag 24 januari. Om 20.30 uur Prinsenbal met bekend making nieuwe prins. Zaterdag 31 januari. Jeugdprinsenbal met bekendmaking nieuwe jeugdprins. Zaterdag 7 januari. Aldewieverbal met receptie Leo Wilms (11 jaar nar) en bekendmaking boeren bruidspaar 1987. Vrijdag 13 februari. Om 19.30 uur carnaval voor ouderen. Zaterdag 21 februari. Om 20.11 uur receptie prins. Vrijdag 27 februari. School karnaval met kinderoptocht om 13.30 uur. Zaterdag 28 februari. Om 15.11 uur installatie prins in Ven ray. Om 18.00 uur jeugdbal. Zondag 1 maart. Om 10.00 uur karnavalsmis Om 11.11 uur receptie jeugdprins. Om 14.11 uur karnavalsoptocht. Om 18.00 uur jeugdbal. Om 20.30 uur karnavalsbai. Maandag 2 maart. Bezoek prins Ziekenhuis Venray om 11.00 uur. Deelname optocht 13.30 uur te Ven ray. Om 14.00 uur peuterbal. Om 18.00 uur jeugdbal. Om 20.30 uur karnavalsbai. Dinsdag 3 maart. Om 10.00 uur peuter, kleuter en kien- derbal. 't Knölleke Leunen Dinsdag 20 januari. Bejaardenbal. Vrijdag 23 januari. Zitting. Zaterdag 24 januari. Zitting. Vrijdag 30 januari. Invalidenbal. Zaterdag 7 februari. Prinsenbal, tevens Aid Prinsenbal. Zondag 8 februari. Jeugdprinsenbal. Zaterdag 14 februari. Jeugdvorstenbal. Zondag 15 februari. Jeugdprinsenreceptie. Zaterdag 21 februari. Aid Wieverbal. Zaterdag 28 februari. H. Mis waarna prinsenreceptie. Zondag 1 maart. Vastelaovendoptocht. Maandag 2 maart. Vastenaovendbal." Dinsdag 3 maart. Boerenbruiloft. Ut Dartele Veule Veulen Zaterdag 24 januari. Receptie Vrijdag 6 februari. Receptie kerkdorpen. Zaterdag 7 februari. Receptie. Vrijdag 13 februari. Zittingsavond. Zaterdag 14 februari. Zittingsavond. Zaterdag 21 februari. Aid Wieverbal. Zondag 1 maart. Boerenbruiloft. Dinsdag 3 maart. Carnavalsbal. De Piëlreus Ysselsteyn Vrijdag 30 januari. Bonte avond in de Smelehof. Zaterdag 31 januari. Bonte avond in de Smelehof. Zondag 15 februari. Boerenbruiloft in de Smelehof. Zaterdag 21 februari. Aid Wieverbal in de Smelehof. De Zagewetters Merselo Vrijdag 23 januari. Zittingsavond. Zaterdag 24 januari. Zittingsavond. Zaterdag 7 februari. Prinsenbal. Zaterdag 21 februari. Aid Wieverbal. Zaterdag 28 februari. Prinsereceptie. De Klutetrappers Vredepeel Zaterdag 17 januari. Om 20.11 uur prinsenbal met om 22.00 uur bekendmaking van de nieu we prins. Vrijdag 30 januari. Om 19.45 uur zittingsavond. Zondag 15 februari. Om 11.11 uur receptie prins en recep tie jeugdprins, Zondag 1 maart. Om 14.11 uur optocht met daarna jeugdbal. Om 20.11 uur carnavalsbal. Dinsdag 3 maart. Om 20.11 uur carnavalsbal. Alle aktiviteiten vinden plaats in „De Kleine Loef'.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 5