Boekhandel van den Munckhof M ■mrm* mmm zMfm Grotestraat 68 Venray Tel. 04780-82727 SCHOUWBURGNIEUWS Wereldpremière Flodder in Venray „Kindeke wiegen" in de Grote Kerk Zangers van St. Frans naar Duitsland Marechausse- kazerne wordt woonblok Mededeling van het postkantoor 7ÖUOJSE LAUTREC DEGAS !SSÏS* Deze week siart in Luxor Venray de allernieuwste filmhit FLODDER. Vol gens insiders wordt dit de allerbeste Nederlandse film die ooit gemaakt werd. Vergelijkbaar met een „Schat- jes", want ook hier gaat het om een stel onmogelijke mensen die er een rotzooi tje van maken. De familie FLODDER woonde op een gifbelt. Ze geloven in God noch gebod en doen precies waar ze zin in hebben. Een sociaal voelend mens op de gemeente kwam op het idee, om dat groepje ongeregeld een huis te verschaf fen in een villa-wijk. Noudat is ge woon om problemen vragen en die komen er dan ook in rijen van tien aan gémarcheerd. Dat is natuurlijk een en al plezier voor de mensen die dat gaan bekijken. De media, die de film vooraf moch ten zien, staan bol van de superlatieven en spreken onomwonden van een film- bom die een explosie van hilariteit zal Kerstmis is een feest voor iedereen, ook voor de hele kleinen. De vieringen in de kerk met Kerstmis duren meestal lang en zijn vaak erg druk bezet. Daarom houdt de „Werkgroep kinder woord-dienst" ook dit jaar weer op le Kerstdag, 's middags om 3 uur, een korte, sfeervolle bijeenkomst in de kerk en rond de stal. Het afgelopen jaar waren er zo'n 140 kinderen. Het heeft ons toen overdonderd! Deze samenkomst is bedoeld voor kinderen van 3 tot 8 jjar. Óok de ouders zijn daarbij natuurlijk van harte_ welkom. Velen gaan toch al „kerststal kijken" of zijn blij dat ze er op zo'n dag toch even uit kunnen. Welkom op le Kerstdag om 3 uur in de Grote Kerk. veroorzaken. Nederland krijgt nieuwe burenNederland zal het weten. Voor U in de kerst dus volop plezier. Hetzelfde kan men zeggen van TWEE SUPERCOPS IN CHICAGO (Running Scare). Dit is een komische politiefilm in het genre van „Beverly Hills Cop". Ondanks alle spanning en stunts zit alles zo idioot in elkaar, dat men dubbel zal liggen van het lachen. Geprolongeerd wordt deze week de schitterende film LAP DE WET AAN JE LAARS (Legal Eagles) met Robert Redford en Debra Winger (uit „an Of ficer and a Gentleman"). Ook dit is een misdaadcomedie, waar men veel om kan lachen. Het gaat om een schilde rijendiefstal die het leven van twee ad vocaten danig in de war schopt. Een uit stekend gemaakte film, die U top- amusement garandeert. zaterdag 20 december "PIAF" een muzikaal portret over Edith Piaf Werkelijk ongelooflijk. Erna Palsterman speelt en zingt de levensgeschiedenis van Edith Piaf en in korte tijd is de metamor fose daar. Ze speelt niet., ze IS Piaf. De manier waarop haar chansons de zaal in komen, wordt in de pers uitsluitend in su perlatieven beschreven Piaf, de straat meid, de ziekelijke, de zwerfster, een on derwereldfiguur betrokken bij moord, dief stal, prostitutie werd de grote dame van het chanson. Minutenlang applaus valt haar ten deel, dat vaak ovationeel uit groeit. Terecht, want wie van de muziek van Piaf houdt en haar woelige leven inte resseert, zal een mooie schouwburgavond beleven Sfeertekening, die het Parijs van Piaf in het diepste raakt. "Non je ne regrette rien", zong zij. U zult een bezoek aan deze voorstelling niet be treuren. In woord en beeld zéér pittig ge bracht, komt het leven van de straatmus opnieuw tot bloei. Naast een voortreffelijk toneelbeeld waarin beroemde figuren uit haar woelige leven gestalte krijgen, wordt het oeuvre van Piaf voor een geroerd pu bliek ten gehore gebracht. De voorstelling wordt soms als musical aangekondigd Dat is het o.i. niet. Het is een muzikaal ver haal, dat naar vorm en inhoud weet te boeien en vooral de toneel-liefhebbers zal ontroeren. Deze voorstelling wordt gesubsidieerd in het kader van het Belgisch-Nederlands cultureel akkoord. H.O.T. IN SCHOUWBURG VENRAY Afgelopen weekend speelde Het Overloons Toneel voor volle zalen het blijspel „Harry's nachtmerrie". Het publiek heeft kostelijk genoten van dit spel onder regie van Frans Vrijdag. Zoals gebruikelijk stond H.O.T garant voor veel publiek en dat geeft goede hoop voor de te spelen uitvoering in de schouwburg van Venray op zon dagavond 21 december, aanvang 20.15 uur. Wat er te zien valt? Een stoffige, tot in de naden van z'n broek, keurige huisbediende. Een saaie vent die in het huis van de Van Sevenums niet meer is dan een meubelstuk. Gelukkig is er ook Lotty die de zaak aardig op stelten weet te zetten met medewerking van een Freule uit België en andere opgetrommelde lieden, die Harry, de huisbediende, bloed, zweet en tranen bezorgen. Tranen bezorgen ze ook het publiek, van 't lachen wel te verstaan. H.O.T. hoopt dit ook in Venray te gaan doen en nodigt U dus uit voor 21 december. DIEFSTAL Uit een kelderbox aan de Haamma- kerstraat werden voor een bedrag van enkele honderden guldens goederen gestolen. Toegang was verkregen door forcering van het slot. Uit een bar aan de Henseniusstraat werd een rode schoudertas ontvreemd, waarin een porlemonnaie met 700, en een paspoort zondag 21 december MAASTRICHTS SALON ORKEST Uitgestreken gezichten zijn met nodig, wel een goed humeur bij een concert van het M.S.O. Sfeermuziek uit de tijd van toen, met leuke babbeltjes er tussendoor van leider André Rieu. Hoewel de muziek licht voetig is. nemen de muzikanten hun werk heel serieus. Ze hebben allen een klas sieke opleiding genoten. Een zondagochtend met het M.S.O. bete kent bekende operette-melodieën, schla gers van "toen" én evergreens. Het M.S.O. is reeds vele malen in Venray te horen geweest Het sukses is altijd over weldigend, Inmiddels zijn 3 L.P.'s van hat M.S.O. verschenen. Toegangsprijs: 7,50 5,00 C.J.P. en PAS 65 A.s. zaterdag vertrekken de „Zangers van St. Frans" met hun begeleiders èn het instrumentaal ensemble „Saltarel- lo" voor een weekend-bezoek aan Haan (bij Düsseldorf). Daar zullen zij te gast zijn van de (Nederlandse) Pas toor Muijsers die in die plaats zijn parochie heeft. Op hei programma staat een „Vor- weihnachtliches Singen" (een Advents- en Kerstconcert) op zaterdagavond en de Hoogmis op zondagmorgen. De deelnemers zullen in Haan onderge bracht worden bij gastgezinnen. De Woningbouwvereniging Noord Limburg heeft van de Domeinen de voormalige Marechaussee-kazerne op de Langstraat aangekocht. Men is nu bouwplannen aan het ontwikkelen om van deze kazerne een woonblok te for- pieren. Gedacht wordt aan één gezins woningen en woningen voor bejaarden en alleenstaanden. In afwachting van het gereedkomen van de bouwplannen, wordt door Bouwbedrijf Raedls nu reeds een woning in gereedheid gebracht, welke straks bewoond gaat worden door een toezichthouder op de totale verbou wing. donderdag 25 december 12.30 uur en 15.30 uur KERST- WINTERCIRCUS STAATSCIRCUS D.D.R. Vorig jaar een grandioos sukses. Dit jaar uniek en superieur. Eén van de beste cir cussen Ier wereld HET STAATS-CIRCUS VAN DE D.D.R. komt met een fantastisch programma, zoals zelden in Nederland vertoond. Francesco Capri met een ge mengde groep roofdieren als panters, lui paarden, jaguars, poema's, leeuwen en tijgers. Winnaar Intern. Circusfestival van Monte Carlo. Momka Georgi - dressuur van zes koeien - eveneens prijswinnares Intern. Circucfestival van Monte Carlo (première voor Nederland). Verder dieren- nummers met olifanten en slangen. De fantastische clowns Bubi en Jule al weer winnaars van het Intern. Circusfesti val van Monte Carlo. Hobby Hoppers - komische springgroep -, De Rialto's - 9 Op de dagen rond Kerstmis en Nieuw jaar zal PTT Post een aantal diensten aanpassen aan de plaatselijke omstan digheden. Tevens geldt in de periode van 8 decem ber tot en met 2 januari wederom de bij zondere regeling voor het verzenden van Kerst- en Nieuwjaarsdrukwerk binnen afgebakende gebieden (streekpost). Voor de regio Venray zijn dit de woon plaatsen met een postcode van 5800 t.m. 5899. Om voor de bijzondere regeling voor streekposlpartijen, kerst- en nieuw jaarsdrukwerk in aanmerking te komen, dient men ten minste 25 kaarten, al of niet in een envelop, aan het loket aan le bieden. De kaarten moeten bestemd zijn voor geadresseerden in het streekpostgebied, één afzender hebben, gefrankeerd zijn volgens hel tarief van de losse post (55 cent voor kaarten en 65 cent voor kaar ten in een envelop) en een adres bevat ten dat voorzien is van de postcode. artiesten met een kombinatie van wip plank en trampoline Samarra Truppe - pyramide bouwers -, Die Rectons - vier hoekige stellage rekstokken - en alweer winnaar van het Intern Circusfestival van Monte Carlo, Miss Brigitta - trapeze -, Duo Kondo - levensgevaarlijke lucht-at- traktie Het Staatscircus van de D.D.R staat op een dusdanig hoog niveau, dat hierover nog jaren later nagepraat zal worden. We reldniveau als Kerst-attraktie. Toegangsprijs, ƒ15,- 10,- C.J.P en PAS 65 Panorama van Parijs Marcello en Angela Berlinetti Een stad met een grote verscheiden heid aan bouwstijlen. De culturele hoofdstad van Europa waar je nooit uitgekeken raakt De schitterende kleurenfoto's, waaronder vele double-spreads, tonen Parijs in al haar facetten. Gebonden, n m slechts £4.90 Met gepast wantrouwen Renate Rubinstein Verhelderend, onthullend en kritisch. In deze bundel zijn Rubinsteins meningen verzameld over vrede, veiligheid en bewapening. van 15.00 voor D.90 Moderne Amerikaanse schilderkunst De impressionisten: Edgar Degas Antoine Tevrasse Toulouse Laulrec Ph. Huisman M.G. Dortu De eerstejwee delen van een prachtige reeks over de groten van het impressionisme. Leven en werk van de belangrijkste vertegen woordigers van deze zo bepalende stroming in de schilderkunst worden belicht leder deel bevat magnifieke reproduces in kleuren. Gebonden, formaat 33x24,5 cm. aa per deel slechts £sf.90 Kunst en cultuur, alleen voor kinderen Joost Roelolsz Mooie plaatjes om in te kleuren in stnpvorm Op speelse wijze zijn hienn culturele elemenlen aangebracht n van 12.90 voor slechts £.90 Geïllustreerde encyclopedie van moderne locomotieven Brian Hollingsworlh Arthur F. Cook Een prachtig verzorgde uitgave voor de ware treinliefhebber 150 Typen locomotieven chronologisch gerang schikt, en een uitgebreide tech nische en historische beschrijving. Geïllustreerd met overzichtsplaten, werktekeningen en aktietoto's in kleuren. Gebonden, groot formaat van 79.50 voor slechts 29.90 TEKENEN SCHILDEREN Elsevicrs handboek voor technieken en materialen Tekenen en schilderen Colin Hayes Alle gangbare teken- en schilder technieken komen aan bod. Onge veer 600 illustraties van toepas singen, materialen, hulpmiddelen en analyses van meesterwerken aan de hand van detailopnames, formaat 29,5x22 cm. van 39.90 voor ID.90 Meesterwerken uit de Hermitage In 200 jaar bouwde de Hermitage in Leningrad een prachtige collectie op van Nederlandse en Vlaamse schilders. Hieruit stelde het Museum Boymans-van Beuningen een ten toonstelling samen. De 41 schilder stukken zijn te bewonderen in deze fraaie catalogus. Nu sterk in prijs verlaagd. a van 35.00 voor slechts «f.90 looifRgJo/h Vcnaarunji kalender Verjaardagkalender Joost Roelolsz Prachtige tekeningen van Joost Roelolsz geven deze verjaardag kalender voor de jeugd een vrolijk uiterlijk. Voor een feestelijke prijs schaft u hem aan. q van 12.90 voor slechts 0.90 Ku»n(eimiliunr voorkinili'rvii Deze aanbiedingen gelden zo lang de voorraad strekt Van Gogh Jean Leymarie Hét algemeen erkende standaard werk. Leven en achtergronden van deze naar vernieuwing zoekende kunstenaar en de ontwikkeling van zijn werk. Met vele kleurenreproduk- ties op groot formaat Gebonden luxe-uitgave, ,34,5x31,5 cm. Een oorspronkelijk door de Zwitserse kunstboekenuitgeverij Skira uitge geven werk nu in de Nederlandse taal verkrijgbaar, Oorspronkelijke editie 142.45. Deze - ongewijzigde - uitgave met Nederlandse tekst slechts en 69.90 De parel in de kroon Paul Scott De verboden oever De dag van de Schorpioen De torens der stilte De verdeling van de buit In de laatste jaren van Engelands koloniaal bestuur over India, komen beide partijen steeds meer tegenover elkaar te staan. Dit meesterwerk in 4 delen is algemeen erkend als de beste koloniale literatuur van deze eeuw Van de televisiebewerking hebben reeds velen kunnen genieten. Voor de vier delen samen betaalt u geen 101.80 maar slechts 29.1 ,90 Moderne Amerikaanse schilderkunst Sam Hunter De stormachtige ontwikkelingen in de Amerikaanse schilderkunst na 1945 worden uitgebreid behandeld Zestig kleurenreprodukties van hoge kwaliteit, vele zwart-wit afbeel dingen en biografieën van de belangrijkste vertegenwoordigers completeren dit boek tot een waar devol overzicht. Gebonden, formaat 30x24,5 cm. slechts 19.90 DeroKELiRHKROOfl DEVERBODEN OEVER Kindergezichten grimeren Een piachtig kijkboek met vele hoogstandjes wat betreft grimeer- werk. Kinderen worden omgetoverd tot bejaarden, clowns of haast buitenaardse wezens. Ook een kijkje achter de schermen van deze veel zijdige kunstvorm en technische adviezen. Leuk voor kinderpartijtjes en carnaval! slechts «1.90

Peel en Maas | 1986 | | pagina 18