HINDERWET HINDERWET Deze gids heeft zijn langste tijd gehad! Cursus boomverzorging venray van a tot z NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Zwemmen in de Kerstvakantie Verplaatsing glasbak Parkeerverboden Bekendmaking Vuurwapenwet 130 miljoen kerst- en nieuwjaarskaarten DONDERDAG 18 DECEMBER 1986 Nr. 51 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-83838 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11,00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M Wlllems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E M.A.A. HoppenreIJs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden- zorgr.curturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.00 (ouderen) 18.30-19 45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21 00-22.00 baantjes trekken") Woensdag 9.45-10.45 (dames) 13 00-15.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 Ivoor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 .baantjes trekken") Zaterdag 8.30- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.30 (gezinszwemmen) 13.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,25; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 2,90 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. Tijdens de kerstvakantie zal het ge meentelijk zwembad op onderstaande lijden extra worden opengesteld. Maandag 22 december 13.00-15.30 uur Dinsdag 23 december 13.00-15.30 uur Woensdag 24 december 13.00-15.30 uur Maandag 29 december 13.00-15.30 uur Dinsdag 30 december 13.00-15.30 uur Woensdag 31 december 13.00-15.30 uur Vrijdag 2 januari 9.00-12.00 uur 13 riO- '5.30 uur De overige gebruikelijke openingstij den blijven onge.vijzigd, met uitzonde ring van kerstavond 24 december, de beide kerstdagen, oudjaarsavond en nieuwjaarsdag, wanneer het zwembad gesloten zal zijn. De glasbak die voorheen aan de Bur gemeester v.d. Loostraat stond, is ver plaatst naar de hoek Bergweg/Hoender straat, 'ter hoogte van de flats aan het Schuttersveld. KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERP-BESCHIKKING De meest recente editie van de ge- meentegids „Venray van A tot Z*' is van 1985 en de inhoud ervan is dermate verouderd, dat momenteel een nieuwe editie wordt voorbereid. En nieuw wordt die editie zeker! Zo zal ditmaal de gids voor het eerst worden uitgegeven in samenwerking met City Tourist Promotions uit Dru- nen. Deze zal in nauwe samenwerking met het gemeentelijk bureau Voorlich ting en Inspraak zorg dragen voor een attractieve gids met daarin alle informa tie over Venrayse verenigingen, bedrij ven, de gemeente, onderwijs eri nog heel veel meer. De gids zal in maart 1987 huis-aan- huis gratis worden verspreid en verder via de gemeente aan belangstellenden en nieuwe inwoners worden verstrekt. Nieuw is ook het formaat: in tegenstel- KENNISGEVING BEKENDMAKING AANVRAAG Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinder wetvergunning door: Boom's Transporten Venray v.o.f., Prinses Marijkestraat 9 te Ven ray voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting waar electro- motoren worden gebruikt met een geza menlijk vermogen van meer dan 1,5 kW aan de Oostsingel 32-34 te Venray; H. Marcellis, Twistweg 4 te Vre- depeel voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij aan de Twist weg 4 te Vredepeel; J. van Osch, Overbroekseweg 1 te Leunen voor het oprichten en in wer king hebben van een varkensmesterij aan de Overbroekseweg 1 te Leunen; Maatschap Verhcijen, van Broek- huizenstraat 40 te Oostrum voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een varkensfokkerij en -mesterij aan de van Broekhuizenstraat 40 te Oostrum; J. Thielen, Horsterweg 27 te Castenray voor het uitbreiden en wijzi gen van een rundvee- en legkippenhou- derij aan de Horsterweg 27 te Casten ray; Maatschap Wismans, Blanken berg 2 te Leunen voor het ex art. 6a uit breiden wijzigen van een var kensmesterij en -fokkerij aan de Blan kenberg 12 en 14 te Leunen; W. Zanders, Zandhoek 13a te Oirlo voor het uitbreiden van een mest verwerkingsinstallatie van een pluimvee houderij aan de Meerloseweg 7 te Oirlo; L. Zanders, Zandhoek 1 la te Oir lo voor het uitbreiden en wijzigen van een legkippenhouderij aan de Zandhoek 1 la te Oirlo; M. van Asten, Puttenweg 45 te Ysselsteyn voor het wijzigen van een varkensmesterij en -fokkerij aan de Put tenweg 45 te Ysselsteyn; J. Cremers, Roffert 1 te Castenray voor het wijzigen van een varkensfokke rij aan de Roffert 1 te Castenray. Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn om onder het stellen van voorwaar den positief te beschikken op de aan vraag om een hinderwetvergunning van: A. van Dijck, St. Calharinastraat 16 te Leunen voor het oprichten en in werking hebben van een discotheek an nex cafetaria waar voedings- en genot middelen worden gebakken in olieën en vetten, gelegen aan de St. Cathari- nastraat 14a te Leunen. De ontwerp-beschikking en bijbeho rende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur worden ingezien tot 2 januari 1987. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk wor den ingediend bij burgemeester en wet houders van Venray. Daarbij kan wor den verzocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. Alleen degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aan vraag en degenen die aan kunnen tonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp-beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris ling tot voorgqande keren wordt de gids nu op het zogeheten A-4 formaat uitge geven, wat overeenkomt met dat van de telefoon en postcodeboeken. Op die manier kan de gids aantrekkelijker vorm worden gegeven, een groter letter type worden gebruikt en komen de foto's beter tot hun recht. Uiteraard wordt er in de gids volop ruimte vrijgehouden voor ondernemers om te adverteren. De acquisitie daar voor is in handen van eerdergenoemde City Tourist Promotions, dat nog de ze maand daarmee zal beginnen. Verder zullen in december ook alle in de voor gaande edities opgenomen instellingen en verenigingen worden aangeschreven om door te geven op welke wijze zij in de nieuwe gids willen worden opgeno men en of er sinds de vorige editie nog wijzigingen zijn geweest in adressen, te lefoonnummers, bestuursleden e.d. De aanvraag en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 19 januari 1987. Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk wor den ingediend bij de burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gege vens van degene, die een bezwaarschrift indient, niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt ver zocht (afdeling openbare orde, veilig heid en milieuzaken, toestel 155 of 158) kunnen tot één week voor bovenge noemde datum bezwaren ook monde ling worden gemaakt, waarbij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aan vraag en degenen, die kunnen aantonen dat zijn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen tijdens de verdere proèedure bezwaar maken tegen de ont werp beschikking en of beroep indie nen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris HET GEMEENTELIJK MUSEUM IS OP 24 ÉN 31 DECEMBER VOOR HET PUBLIEK GESLOTEN Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 10 december 1986 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Ven ray een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen en wel binnen 30 dagen na datum het bouwen van een woning ga rage aan de Haag 12 te Merselo, t.n.v. H.J. Bouten, Pas 2 te Merselo; het uitbreiden van een woning met een dakopbouq aan de Akkerweg 12 te Venray, t.n.v. T.F.H. Kleeven; het bouwen van een tuinhuisje aan Knopkruid 35 te Venray, t.n.v. P.M.M. de Mulder; het bouwen.,van een veranda aan de Jurahof 3 te Venray, t.n.v. J.T. Kruunenberg; het bouwen van een machine- loods/werkplaats aan de Moostdijk 14 te Ysselsteyn, t.n.v. Gebr. Van Neer ven, Bosrandweg 5 te Deurne; het bouwen van een garage aan de Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluiten van 3 december 1986 op grond waarvan een drietal parkeerverboden van kracht wordt: Het betreft: Ide oostzijde van het gedeelte van de Eindstraat, tussen de Marktstraat en de uitrit van het parkeerterrein, gelegen aan die zijde van de Eindstraat; 2. de noord-westzijde van de Bon gerdstraat over een afstand van ca. 25 meter, gemeten vanaf de aansluiting van de Landweertweg; 3. de oostzijde van het gedeelte van de Mgr. Nolensstraat, tussen de Minister Charles Ruysstraat en de Kardinaal van Rossumstraat. Belanghebbenden kunnen tegen deze besluiten binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking in beroep ko men. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Koningin, maar worden ingediend via de commissaris van de Ko ningin in Limburg te Maastricht. De besluiten liggen gedurende vermel de beroepstermijn voor een ieder ter in zage op kamer 119 van het gemeente huis. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris (t.b.v. bijzondere machtiginghouders) De burgemeester van Venray maakt ten behoeve van houders van een Bij zondere Machtiging tot het voorhanden hebben van vuurwapens of munitie be kend, dat het merendeel van deze mach tigingen op 15 januari 1987 zijn geldig heid verliest. Wie na voormelde datum houder van een geldige machtiging wenst te blijven dient zijn machtiging tijdig ter verlen ging aan te bieden. Ingevolge de Vuurwapenwet 1919 wordt een machtiging alleen verleend verlengd voor zover enig redelijk belang dat vordert en misbruik van de machti ging of van het vuurwapen en de muni tie niet is te vrezen. Bij vernieuwing van de machtiging dienen twee recente pasfoto's te worden bijgevoegd. Bij verlenging is zulks niet nodig. Aanbieding van de machtiging kan vanaf heden geschieden bij de afdeling openbare orde, veiligheid en milieuza ken van de gemeente (kamer 119, eerste verdieping). Leden van een schietvereniging die nen tevens hun schietpaspoort ter con trole aan te bieden, alsmede een verkla ring van de schietvereniging waaruit blijkt dat in 1986 voldoende is geoefend in de verschillende disciplines. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche Pr. Bernhardstraat 68 te Venray, t.n.v. Mevr. P.J.G. Schrooten-Hendrix; het bouwen van een tuinhuisje aan de Griegstraat 40 te Venray, t.n.v. P.G. Hendriks; het uitbreiden van een woning aan de Veenmos 43 te Ysselsteyn, t.n.v. J.J.M. Claessens; het uitbreiden van twee var kensstallen aan de Roffert 1 te Casten ray, t.n.v. J.A.PM. Cremers; het plaatsen van een dakkapel aan de St. Servatiusweg 10 te Venray, t.n.v. Th.J.M. Kusters; het bouwen van een tuinhuisje aan de Rumbastraat 13 te Venray, t.n.v. G.M.J. Vergeldt; het wijzigen van de ingangspui van een winkel aan de Grotestraat 93 te Venray. t.n.v. Thomassen Modehuis b.v.; het bouwen van een loods aan de Hoogriebroekseweg 21 te Oirlo, t.n.v. J.T. Loonen; het bouwen van drie varkensstal len aan de Molenhoek 16 te Oirlo, t.n.v. A.J.M. Geurts. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. De afgelopen week kwam het in de gemeente Venray regelmatig voor, dat argeloze voorbijgangers doodleuk 12 „gemeente-arbeiders" aan één enkele boom konden zien werken. Voor de voetgangers en fietsers die bij een derge lijk staaltje van „werklust" kopschud- dend hun weg vervolgden, volgt hier de verklaring. In de gemeente Venray wordt mo menteel een cursus gegeven, waar een 12-tal boom verzorgers van gemeenten en bedrijven uit de omgeving aan deel nemen. De cursus gaat in op zaken, zo als de anatomie van de plant, het snoei en van bomen, eenvoudige boomchirur gie, het verplanten van (ook grote) bo men en de veiligheid bij het werken in en om bomen. De cursus, die verzorgd wordt door het Nationaal Cursuscentrum Groen, loopt nog tot februari a.s. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan dez navolgende bouw plannen medewerking te verlenen: het uitbreiden van een woning aan de Noordsingel 27 te Venray, t.n.v. C.H.M. Jacobs; het bouwen van een serre aan de Eligiusweg 39 te'Venray,: t.nv. J.B. van" der Slik. De bouwplannen liggen met ingang (ARTIKEL 19 van de W.R.O.) Burgemester en wethouders zijn voor nemens om op grond van artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaat se geldende bestemmingsplan ten behoe ve van de navolgende bouwplannen: het bouwen van een slachthuis en vleesproduktiebedrijf aan de Ys- selsteynseweg te Ysselsteyn, t.n.v. Pork- hof b.v., Ysselsteynseweg 76 te Ys selsteyn. van 19 december 1986 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende de ze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. De bouwplannen liggen met ingang van 19 december 1986 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende de ze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. De burgemeester van Venray. H.J.M. Defesche. WIJ leven in een tijd waarin allerlei oude tradities gaandeweg ver dwijnen en ook in de relaties tussen de mensen onderling een stuk verzakelijking het persoonlijk karakter van de menselijke omgang op de tocht dreigt te gaan zetten. Maar gedurende de donkere dagen voor en rond Kerstmis en Nieuw jaar pleegt ook de moderne mens zich gelukkig van zijn beste kant te laten zien. Vrijwel iedere Nederlander stuurt ter gelegenheid van deze feestdagen kaarten aan zijn familie, vrienden en kennissen en er zijn maar weinig mensen, die in deze tijd van het jaar geen kaarten ontvangen. Iemand een kaart sturen betekent: Aan een ander denken. De kaart vormt ais het ware het concrete bewijs van een stuk menselijke gene genheid en gelet op het kolossale aantal kaarten dat in de maand december door de Nederlandse posterijen moet worden verwerkt, is die menselijke genegenheid toch een sterkere factor in onze samenleving dan sommige pessimisten veronderstellen. Er werden in 1985 door de PTT 130 miljoen kerst- en nieuwjaarskaarten verwerkt. Dat was 4% meer dan het jaar daarvoor. HET sturen van kerst- en nieuwjaars kaarten is een van de weinige tradities, die in onze verzakelijkte maatschappij stand heeft kunnen houden. Door de toenemende welvaart is het de meeste mensen mogelijk om zelfs meer geld aan deze kaarten te besteden dan zij of een vorige generatie eens gewend wa ren. Niet alleen neemt het aantal ver zonden kaarten de laatste jaren sterk toe, maar ook de kwaliteit van de ver zonden kaarten wordt steeds beter. In brede kring bestaat er grote belang stelling voor originele ontwerpen, die eer, zekere artistieke pretentie hebben. Kerstkaarten met traditionele ontwer pen kerstboom, slede, sneeuwland schap etc.) genieten naar verhouding thans minder aftrek dan vroeger. Ont werpen met een religieuze strekking liggen nog altijd goed in de markt (kerststal, kerstkindje in allerlei varia ties), maar ook hier stelt men thans vaak hogere artistieke eisen dan enkele jaren geleden. Het gros van de mensen stelt het op hoge prijs om kerst- en nieuw jaarskaarten te ontvangen. Kennelijk ziet men de kerstkaart niet als een formeel bewijs van beleefdheid, maar veeleer als een attente blijk van genegenheid, waaraan vrijwel iedereen persoonlijke waarde hecht. Volgens schattingen verstuurt ieder ge zin in de maand december ongeveer 18 kerst- en nieuwjaarskaarten en ont vangt men gemiddeld 15 kaarten. On geveer 5% van de mensen brengt zelfs meer dan 50 kerstkaarten naar de post. De traditionele visitekaartjes zijn als kerst- en nieuwjaarswens niet erg meer in trek. Ze maken slechts enkele pro centen van de kerstpost uit. Tijdig verzenden WIE kerst- en nieuwjaarskaarten wil versturen, doet er goed aan ze tijdig te verzenden. Als u op 23 december een kerstkaart gaat posten, hoeft u niet de illusie te hebben dat hij nog vóór de kerstdagen wordt besteld, ja het is zelfs niet uitgesloten dat deze kaart pas na nieuwjaar de plaats van bestemming bereikt. De posterijen krijgen in de tweede helft van december namelijk een enorme drukte te verwerken. Niet alleen door de kaartenvloed, maar ook door een toe neming van het aantal postpakketten en brieven. Weliswaar worden in vele plaatsen in het land in deze tijd door de posterijen tijdelijke hulpkrachten ingezet om een grote stagnatie in het postverkeer tegen te kunnen gaan, maar desondanks moet u er op rekenen, dat de door u verstuurde kaarten niet binnen 24 uur de plaats van bestemming hebben be reikt. zoals dat in de rest van het jaar veelal wel het geval is. Meer telefoneren HOEZEER de decembercorresponden- tie afwijkt van het postverkeer gedu rende de rest van het jaar blijkt duidelijk uit het feit, dat in de veertien dagen vóór kerst de posterijen ongeveer 70% meer post krijgen te verwerken dan normaal wordt aangeboden. Deze toename moet geheel op rekening van het conto van de particuliere post (bijvoorbeeld kerstkaarten, postpakketten) worden geschreven; veeleer vertoont de zake lijke post in deze tijd zelfs een lichte teruggang. Normaal bestelt de PTT 90% zakelijke post tegen 10% particuliere post. Een jaar of tien geleden lagen deze per centages iets minder ver uit elkaar, maar sindsdien is het particuliere tele foongebruik zo toegenomen, dat bij voorbeeld het schrijven van (particu liere) brieven op de achtergrond is geraakt (telefoneren is gemakkelijk en garandeert ook een veel directer con tact dan brieven schrijven!). Maar met Kerstmis is de verhouding particuliere post-zakelijke post onge veer fifty-fifty, een bewijs dat de tele foon niet wordt gezien als een ideaal medium om kerstwensen over te bren gen, maar men hier de voorkeur geeft aan een veel tastbaarder bewijs van menselijke genegenheid, te weten de wenskaart. BESTUURDERS HADDEN WAT VERGETEN Een autobestuurder bemerkte bij terugkeer, bij zijn bij een café te Yssel steyn geparkeerde auto, dat deze een flinke deuk had opgelopen. De veroor zaker had wel vergeten zijn visitekaartje achter te laten. Tevergeefs ook zocht de politie naar 'n visitekaartje van de autobestuurder die op de Roosevelt- straat een lichtmast ramde.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 13