Alternatieven voor intensieve veehouderij moeilijk haalbaar Waarom eigenlijk cor Tijdelijl Scniessi iiesser voordeel! ik Schiesser® Beroepskeuze voorlichting over de algemene gezondheidszorg verfhal Gemeente koopt nu definitief Torro-pand PEEL EN MAAS Receptie Fanfare Merselo NBOS-VLN heet voortaan Bond van Wapenbroeders Vandaal in de kraag gegrepen Nikkelen Nelis voor sloppenwijk in Brazilië The Old Calahan GEVONDEN 'de muziekfontein" Tien jubilarissen gehuldigd Bij de begrotingsbeschouwingen heeft de fraktie „Samenwerking" de suggestie gedaan, dat de gemeente samen met de agrariërs, landbouworga nisaties èn Wageningen, moet zoeken naar alternatieven voor de intensieve veehouderij. Het is immers onmisken baar, dat de komst en uitbreiding van de intensieve veehouderij in Venray, in het afgelopen decennium, ook minder prettige gevolgen heeft gehad voor het milieu. Wethouder Claessens ging in zijn ant woord op genoemde suggestie,uiivoerig in op de problematiek. Duidelijk is, aldus de wethouder, dat in de afgelopen jaren steeds strengere normen werden gesteld aan de intensieve veehouderij. Kijk maar naar de noodwet van Braks èn de strengere regels in het kader van de Hinderwet. Maar ook in de toekomst mag men nog strengere regels verwach ten, bijvoorbeeld via de meststoffenwet en de bodembeschermingswet. Boven dien komt er een provinciale verorde ning ter bescherming van de waterwin- ningsgebieden. Die verordening gaat be duidend verder dan de landelijke wet geving. Al deze regels zo zei de wethouder hebben uiteindelijk een zeer grote kostprijsverhogende werking, die niet altijd in de verkoopprijs van agrarische produkten verrekend kan worden. Het is dan ook helemaal niet denkbeeldig, dat het aantal intensieve veehouderijen daardoor in de toekomst zal vermin deren. Opvang van die bedrijven maar óók een verdere reduktie van het aantal intensieve veehouderijen zou mogelijk moeten zijn door het aandragen van alternatieven. De fraktie „Samenwer king" verwacht dat de lokale overheid daarin mede het initiatief moet nemen en coördinerend kan gaan optreden. Ondergoed voor mannen die kwaliteit en pasvorm willen voor een betaalbare prijs. 100% katoen Slip of singlet f9.95 Perfektie is onze kwaliteit Op woensdag 17 december a.s. organiseert het Bureau voor onderwijs en Beroepskeuze te Venray i.s.m. het Contactcentrum Onderwijs Arbeid (re gio Venray e.o.) van 14.00 tot 16.00 uur een voorlichtingsmiddag over de Alge- me Gezondheidszorg. Geinteresseerden die aan deze thematische middag willen deelnemen dienen zich om organisato rische redenen uiterlijk voor 16 decem ber mondeling dan wel telefonisch aan te melden bij de administratie van het Beroepskeuzebureau dat gevestigd is op de Leunseweg 2a t.o de Paterskerk. Tel. 04780-10032. Het programma omvat diverse onderdelen. Gestart wordt met een algemene inleiding omtrent beroepen en studiemogelijk heden binnen genoemd hr.psgebied. E.e.a. wordt met video materiaal geillustreerd. Tevens is een beroepsinteresseonder deel in het programma opgenomen waarmee de aanwezigen kunnen toetsen of opleidingen en funkties binnen dit beroepsgebied bij hen aansluiten. Ver volgens komt een gastspreker aan het woord die verslag zal doen van zijn studie en werkervaringen. Tot slot kunnen de deelnemers ziel onder deskundige begeleiding meer persoons gericht verder informeren in de infor- matheek van het beroepskeuze bureau. Alle deelnemers ontvangen voorts een infomap waarin de meest relevante gegevens van die middag zijn opgeno men. De kosten voor deelname zijn 6,- per persoon. Wethouder Claessens betwijfelde dat. Hij was in ieder geval van opvatting, dat deze verwachtingen erg laag inge schat moeten worden. Eerder genoemde wetten en verordeningen zullen zeker leiden tot een herbezinning in deze be drijfstak. Of een gemeentelijk initiatief dat zal kunnen bespoedigen, wenste hij niet te geloven. Mogelijke initiatieven tot onderzoek en/of uitvoering van alternatieve pro- jekten, zullen natuurlijk van gemeente wege met meer dan gewone belangstel ling worden gevolgd. Maar nogmaals, de alternatieven die links en rechts naar voren werden gebracht bleken in de praktijk vrjwel nooit levensvatbaar. MESTO V ERSCHOTTEN Volgens wethouder Claessens is het als gemeente niet mogelijk met aparte voorstellen te komen, teneinde de re duktie van meststoften te beperken. Initiatieven van Provincie en Rijk, in het kader van de meststoffenwet, genie ten voorkeur. Daarnaast zijn intussen enkele parti culiere initiatieven ontwikkeld, met name door Promest in Helmond, die tot doel hebben mest te verwerken en te be werken. Na de proefperiode en bij reële commerciële haalbaarheid, zullen in de gebieden waar veel intensieve veehoude rijen gevestigd zijn, dergelijke installa ties worden opgericht. Volgens de wet houder zou Venray een van de poten tiële vestigingsplaatsen kunnen zijn. AFVALVERWERKING De gemeente huldigt het standpunt, aat men binnen het Gewest moet komen tot een procesmatige verwerking van (huis)afval. En dit vanaf 1990. Het on derzoek naar de mogelijkheden tot Voor sommige werkzaamheden is nu eenmaal vakkennis nodig. Die leveren wij gratis bij de verf! poststraat (achter het postkantoor) telefoon 82810 Met grote meerderheid heeft de ge meenteraad vorige week ingestemd met de aankoop van het oude Torro-pand aan de Merseloseweg, om hierin de me diatheek te vestigen. Met deze aankoop is een bedrag ge moeid van 1.000.000,-, terwijl voor de verbouwing hiervan een bedrag van 1.400.000,- is begroot. Een van de ei sen die de raad wel stelde bij deze aan koop was, dat de verbouwingskosten niet boven het genoemde bedrag mogen uitkomen, ongeacht de invulling van het gebouw. Door deze beslissing zal een lang ge koesterde wens van het Bibliotheek- bestuur eindelijk in vervulling gaan, nl. het samenvoegen van de jeugd- en vol wassenenafdeling in eVn gebouw en het realiseren van een mediatheek. AUTOMATISERING Behalve dat de gemeente met de ver bouwing binnen het budget moet blij ven, zijn de meeste frakties van mening dat automatisering van de administratie en het boekenbestand onvermijdelijk is. „De nieuwe huisvesting mag dan nog zo mooi zijn, maar als dan alles via kaartenbakken moet worden opge zocht, komt dat toch wel wat vreemd over", was de algemene opinie van de raad. Bovendien was de raad van me ning dat de financiering van de automa tisering binnen het genoemde budget van 1,4 miljoen moet worden gezocht. Het college zal daarom onderzoeken of dit mogelijk is. INSPRAAK De PvdA vroeg zich af of de biblio theek wel voldoende inspraak heeft ge had bij het opstellen van dit plan, en ook inspraak krijgt bij de verdere uit voering hiervan. Wethouder Claessens kon deze frak tie geruststellen. Het plan is ontwikkeld door de aannemer, de architekt, de ge meente en het bibliotheekbestuur. Ge zamenlijk zullen zij deze plannen ook verder uitwerken. Wat betreft de inspraak van het bibli otheekpersoneel, vond wethouder van Oers dat dit een zaak is tussen personeel en bestuur, en dat de gemeente hier bui ten staat. OPSCHUDDING Voordat de raad met de verkoop ak koord ging, ontstond er nog wel enige opschudding over de koperskosten. Normaal gesproken bedragen deze on geveer 10% van de koopsom, in dit ge val dus ongeveer 100.000,-, die niet in de begroting waren meegenomen. Een toegesnelde ambtenaar stelde wethou der Willems èn de raad gerust. Omdat de gemeente geen overdrachtsbelasting hoeft te betalen, blijven de kosten be perkt tot de notariskosten, die ongeveer 6.000,- bedragen. De fraktie Van de Vorle - die overi gens tegen de aankoop stemde - vond dat de gemeente te veel betaalde. In het pand mag geen supermarkt meer ge vestigd worden en is in feite dus maar weinig waard. „Ook de gemeente moet de tering naar de nering zetten - aldus Joos van de Vorle - dat moeten de men sen ook...." In de januari-vergadering zal de raad zich beraden over de benodigde kredie ten, die met deze aankoop gepaard gaan. EEN ABONNEMENT WAARD! Zaterdag 13 december a.s. houdt de fanfarë „St. Oda" uit Merselo vanaf 20.00 uur een receptie in zaal 't Anker te Merselo. De fanfare ging op zaterdag 22 november in de afdeling Uitmuntend heid op bondsconcours in St. Oeden- rode en herhaalde daar onder leiding van dirigent Piet Joris een eerste prijs met 308 'A punt. Goed voor promotie naar de ere-afdeling. CROSSBROMFIETS IN BESLAG GENOMEN Nadat een crossbromfiets tegen een nog vrij nieuwe personenauto op de Gasstraat was gebotst, kon de politie die bromfiets in beslag nemen, voor technische controle. Ook bleek dat die bromfiets niet verzekerd was. Het zal de eigenaar een behoorlijke duit gaan kos ten want hij zal het nu zelf moeten be talen en die rekening zal wel hoog zijn... De Nederlandse Bond van Oudstrij ders, het Veteranenlegioen Nederland heeft besloten zijn naam te veranderen in „Bond van Wapenbroeders". Met deze nieuwe naam hoopt de bond zich beter te profileren als een vereniging voor allen, die bij de krijgsmacht dienen of hebben gediend. Tevens sluit de naam aan bij de verjonging van het ledenbestand, die op het ogenblik plaats vindt. Dat betekent, dat in het nieuwe jaar de aktiviteiten, welke in Venray worden georganiseerd door de V.L.N. afdeling Venray, verder gaan onder de naam Bond van Wapenbroeders afd. Ven ray. De bekendste en jongste aktiviteit van de Bond van Oudstrijders Nederland, V.L.N. afdeling Venray, was het orga niseren van de „Pelgrimage to Venray" welke begin november werd georgani seerd. Engelse nabestaanden van ge sneuvelden, die op het Geallieerde oor logskerkhof aan de Hoenderstraat be graven liggen, kregen voor het eerst in veertig jaar de gelegenheid het graf van hun dierbare te bezoeken. Dit gebeuren heeft intussen belang rijke gevolgen gekregen. Door de akti viteiten van de Engelse Mevr. Iris Strange werd het duidelijk, dat de Engelse weduwen van de tweede wereld oorlog in hun land onder zeer moeilijke omstandigheden leven. Dat resulteerde o.m. in een brief van de V.L.N. afd. Venray aan premier M. Thatcher waarin gepleit werd voor het verbeteren van deze slechte leefomstan digheden. Een bij de aankomst van de groep in Vlissingen gemaakte A.N.P.»foto had een aktie tot resultaat om de oorlogs weduwen een warme mantel te geven.- Het projekt WWW (War Widow Wintercoat) js daarmee gestart en er worden nu ook in Venray winter mantels ingezameld, die via de oorlogs- weduwenorganisatie op 'n goede plaats terechtkomen. (Kontaktpersoon is de heer H. Meijer, Vollenbergstraat 6). Daarnaast is de aktie Adoptie Oorlogs weduwe gestart met de bedoeling oor logsweduwen te adopteren, hen te ver wennen en eventueel een vakantie in Nederland aan te bieden. Vanavond (donderdag) wordt om 8 uur in de Wieënhof nagepraat over de geslaagde „Pelgrimage to Venray". Alle belangstellenden zijn er welkom. afvalverwerking eventueel samen met andere regio's dient met spoed te geschieden. Indien zulks nodig mocht blijken te zijn, moet ook na 1990 nog gecontroleerd gestort kunnen worden op de Zuringpeel. Intussen heeft de gemeente Horst be sloten dat de Zuringpeel in 1990 definitief dicht gaat. (Red.). VERZUURD BOSBESTAND Wethouder Claessens benadrukte de zorg van de „bos- en plantsoendienst" voor ons bosbestand. Men laat zich steeds informeren over en is steeds bezig met maatregelen om datgene te doen wal mogelijk is om de schade in onze bossen te beperken of tot stilstand te brengen. We profiteren daarbij van datgene wat elders wordt onderzocht. Zelfs internationale onderzoekingen en vorderingen op dit gebied worden op de voet gevolgd. KRITIEK De heren Den Brok (Samenwerking) en A. Janssen (PvdA) namen, ondanks hun respekt voor de wethouder en diens werk, geen blad voor de mond wat betreft hun kritiek. Zij verwachten van het college en met name van de wethou der een eigen beleid; eigen initiatieven; en dat initiatieven die worden aange dragen worden gesteund en begeleid. Over ons bossenbestand zei dhr. A. Janssen letterlijk: „Venray hobbelt er maar zo'n beetje achteraan. Men doet niets anders dan kappen Natuurlijk liet de wethouder deze kritiek niet op zich zitten. Het gaat hier om problemen die niet van plaatselijke of regionale aard zijn. Oplossingen kunnen dan ook niet op lokaal terrein worden aangedragen; hooguit kan men profiteren van de vorderingen en de kennis die elders in groter verband worden verworven. WEER GROF WILD GEVELD Langs de Midden Peelweg werd een dode reebok gevonden. Vastgesteld kon worden dat het dier slachtoffer was geworden van het snelverkeer. Maar geen enkele autobestuurder heeft zich tot op heden gemeld voor regeling van de schade. Nabij de begraafplaats Boschhui zen werd een reegeit slachtoffer van het verkeer. Het dier was niet op slag dood, maar moest door de veearts K. uit haar lijden worden verlost. De autobestuur der die bij de botsing betrokken was, krijgt nu een pleister op de schade, want hem zal de opbrengst van de reegeit ter hand worden gesteld. tJDINGEN MET GEWONDEN Dinsdagmorgen reed een 15-jarig meisje uit Maashees met haar fiets vanaf de Akkerweg de kruising met de Raadhuisstraat op. Daar kwam zij in botsing met een personenauto bestuurd door een inwoonster van Venray, welke voorrang had. Het meisje werd met een vermoedelijke hersenschudding en an dere verwondingen opgenomen in het ziekenhuis. Dinsdagmiddag reed een 68-jarige bromfietser op de kruising Veltumse Kleffen-Molenpad-Westsingel, komen de vanaf het Molenpad, de kruising .op. Hij zag te laat een van rechts komende personenauto, bestuurd door een in woonster van Overloon, die hij voor rang moest verlenen. De bromfietser werd bij die aanrijding gewond. Hij liep o.m. een beenbreuk op en werd naar het ziekenhuis overgebracht. Speurwerk van de Venrayse politie is weer eens met succes bekroond, voor wat de vandalenstreken betreft van ver nieling van 17 boompjes langs de Henri Dunantstraat, in de nacht van 23 no vember. Een 19-jarige bekende van de politie heeft toegegeven in een baldadi ge bui en onder invloed van alcohol die boompjes te hebben vernield. Dezelfde dader heeft het vorig week end snijwonden opgelopen bij vernielin gen aan de Foekepot, waar hij een 5-tal ruiten had ingegooid. Tijdens het voortgezet onderzoek heeft deze I9-jarige jongeman inmid dels ook bekend, in februari langs de Henri Dunantstraat 16 boompjes te hebben vernield. Ook toen zou hij die vandalenstreek onder invloed van alco hol hebben gepleegd. De gemeente heeft al, aangekondigd dat men hem de rekening, van zowel de vernieling van de ruiten als de vernielin gen van de boompjes, zal presenteren. Dat zal geen kleine rekening zijn Tijdens de koopavonden voor St. Nicolaas is Gerrie van de Ven in Ven- rays winkelstraten opgetreden als „Nik kelen Nelis". Gerrie van de Ven woont en werkt in een sloppenwijk van Aravo in Brazilië, lussen de noodlijdende ingheemse be volking. Wat hij als Nikkelen Nelis tijdens zijn verblijf in Nederland „op haalt" is voor zijn medebewoners be stemd. Zijn muzikaal optreden hier in Venray vond hij rijkelijk beloond: 683,45 plus nog eens200,van Het Winkelcentrum. Via Peel en Maas dankt Gerrie van de Ven alle gevers van harte! M IETS TE VIEREN? KEGELBANEN en PUB De Gouden Leeuw 14 - Venray Tel. 04780-10019 b.g.g. 86064 Uw gastvrouw en gastheer Hannie en Wim Salters Van 1 t.m. 7 december 1986 Mechelsse herder. Zwarte herder, voorzien van vlooienband (Groeneda- ler). Groen-blauw-wit en rood-zwarte ski's, „Alfa 350", A-spalding schoe nen, kastinger. Een bankbiljet. Een bankbiljet. Zwart/grijs linker hand schoen met rits. Geel/groen/rode da messjaal van zijde met verschillende kleuren. Zwart dameshorloge mer Quarts. Goud babyarmbandje met plaatje „Denise". Sleutels met label: voor een kleine en grote loods. Sleutels met flessenopener en koperen plaats van casino Montecarlo. Voor inlichtingen kunt U zich wen den tot de administratie van de gemeen tepolitie Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84888 tst. 224. SURPRISE TOPPER Nr. 1 COMPACT DISC-SCHIJVEN GRAMM. PLATEN - MUZIEKCASSETTES l .FNAN02-0RGELS##_IJ GROOT ASSORTIMENT - RUIME KEUZE LET OP! a.s. zondag Kerstmarkt Deurne De winkels zijn open van 12.00-18.00 uur T. SMEELEN-HAGELAAR Kerkstraat 30 - Hoek Molenlaan Deurne Tel. 04930-13537 INGEZONDEN Als regelmatige doch op onregel matige tijden honduitlatende, zo maar wandelende of soms ook fietsende bezoeker van het mooie recreatiegebied Vlakwater, is me zo het een en ander opgevallen. Betreed je het gebied (mét hond) vanaf de Hardeweg nabij de Vliezenweg, dan staat daar een bord met de vermelding, dat het ingevolge art. 117 van de A.P.V. verboden is honden te laten loslopen. Bij de ingang van de Perdstal staal eveneens vermeld, dat honden niet mo gen loslopen. Het Vlakwatergebied heeft echter vele ingangen, vanaf de Kempweg, de weg Vlakwater, Harde weg en Hoopweg, waarbij niet staat aangegeven, dat honden aan de lijn moeten worden gehouden. Waarom zou dat ook moeten? De enkeling, die daar loopt, heeft beslist geen last van zo'n loslopend beest(je). In het recreatiegebied is een prachtige fietscrossbaan aangelegd. Waarom eigenlijk? In de afgelopen zomer heb ik slechts eenmaal gezien, dat daar wedstrijden werden gehouden. Op vrije (school)dagen wil je het wel eens meemaken, dat er een paar crossers bezig zijn, maar voor de rest heerst daar de rust der stilte. In dit bosgebied is één trim- en één cooperbaan aangelegd. Als wandelaar vraag je je wel eens af, of het niet méér banen zijn, want tussen de Kempweg en de weg Vlakwater liggen de voor trim mers bedoelde hindernissen rijkelijk ge zaaid. Waarom eigenlijk? Zo af en toe kom je in het gebied wel eens een eenzame trimmer tegen, die wel hardloopt, maar geen gebruik maakt van de daar aanwezige trimtoestellen. In de afgelopen weken heeft kennelijk in opdracht van de gemeente lijke plantsoenendienst een particu lier bedrijf dit bosgebied onder handen genomen. En weer vraag ik me af: waarom eigenlijk? Midden in het gebied dus niet aan de toegangswegen zijn fonkelnieuwe slagbomen geplaatst en voorzien van gloednieuwe sloten en kettingen. Om auto's tegen te houden? Die kunnen er vanaf de Hardeweg, ten zuiden van de fietscrossbaan wel zó in rijden. Dan is in de afgelopen weken een wegschaaf erg aktief in dit recreatiegebied. De van de voormalige camping overgebleven verharde wegge tjes zijn geschoond en door het en passant meenemen van de bermen, ook verbreed. Waarom eigenlijk? Waren ze niet breed genoeg voor het handjevol trimmers, dat hier zich komt „verpo zen"? Maar het grootste vraagteken zet ik toch wel achter de schaven van bospa den. Het zou kunnen zijn, dat dit gedaan is voor de eventuele gebruikers INSLUIPING Op de Blankenberg in Leunen heeft een insluiping plaats gehad in een wo ning. Daar werd een portemonnaie ge stolen met 400 gulden. De portemon naie werd later in de buurt leeg terug gevonden. LIFT KWAM VAST TE ZITTEN De politie kwam in aktie na een nood kreet. De lift van een flat aan de Bach- straat was tussen de 2e en 3e verdieping blijven steken. In de lift waren 8 perso nen. Het gelukte de politie de lift tot bij een uitgang te brengen. De oorzaak van de storing werd niet duidelijk. De lift is berekend op een draagvermogen van 600 kilo. Gezien het aantal slanke da mes dat in de lift zat, betwijfelde de politie dat dit vermogen was overschre den. Op 24 november j.l. organiseerde de ABVA-KABO Venray een feestavond. Deze was bestemd voor de 25- en 40-ja- rige jubilarissen met hun echtgenotes, die in de loop van de avond werden gehuldigd. Dat waren de heren: M. H. M. Hermans, H. J. G. Janssen, J. P. H. Reintjes, J. P. M. Peelers en G. W. Pelzer, die allen 25 jaar lid waren. Verder de heren A. J. Loppersum, L. G. W. Reintjes, A. E. v. Zwol, C. H. Claes en M. J. Thuys, die allen 40 jaar lid waren. Het waren de dames zelf, die de heren het jubileumembleem mochten opspel den en een presentje mochten aanbie den. Zijzelf kregen later een bos bloemen aangeboden. VERBODEN WAPENBEZIT De politie moest in aktie komen omdat er in een flat alles kort en klein werd geslagen. Ja, als er drank is in het spel, dan gebeurt zoiets. De politieman nen wisten er wel voor te zorgen dat de vrede tussen die twee werd getekend, maar het binnenkomen van de politie en de rotzooi welke door de smijterij was ontstaan had ook een windbuks naar boven gebracht en een op echt lijkend speelgoedpistool, wat ingevolge de vuurwapenwet verboden is. Die werden in beslag genomen FLESSEN WIJN ONTVREEMD Uit een afgesloten kelderbox, onder de flats aan de Haammakerstraat, zijn 36 flessen wijn gestolen. Totale waarde 490,—. Toegang was verkregen door forcering van een slot. van de trimtoestellen. Maar waarom eigenlijk? Mooier is het er beslist niet op gewor den met die zandhopen in de bermen; met kapotgespoten (en vergane) houten blokken waarop de trimmers zouden moeten kunnen springen; met het omgewoelde zand, dat bij een klein regenbuitje het pad voor de wandelaar (en zeker voor de fietser) onbegaanbaar maakt; en met de blootgekomen (en daardoor beschadigde) boomwortels, waarover je je nek dreigt te breken De laatste restanten van het afgebran de restaurant Vlakwater zijn opgeruimd maar wel ligt tussen de struiken nabij de entree tot het gebied bij de Perdstal een laatste herinnering, in de vorm van 'n houten staketsel met een reclamebord. Hadden de boswerkers ook dat niet kunnen meenemen? Als je dan, met of zonder loslopende hond, in dit mooie gebied loopt te mijmeren over het een en ander, vraag je je toch wel af waarom het schaarse gemeentelijke geld nodeloos is wegge gooid in het Vlakwatergebied in plaats van het nuttig te besteden in het Oda- park Tja, waarom eigenlijk niet? J. Verhaag NASCHRIFT REDAKTIE Naar aanleiding van het bovenstaan de, hebben wij zelf ook eens een kijkje genomen in het Vlakwatergebied en ook wij vroegen ons af: „Waarom eigenlijk?" Wel constateerden we de aanwezig heid van gloednieuwe paaltjes, met daarop verwijzingsbordjes naar de Cooper- en trimbaan. Keurige bordjes, dat wel, maar waarom zó „huisgehou den" met de bermen van de wegen en de bospaden? Het antwoord hebben we van de gementë gekregen. Een zegsman vertelde ons, dat de ge meente twee dingen kon doen: a. de zaak laten liggen zoals het er al een aan tal jaren bijligt of b. met beperkte (fi nanciële) middelen iets aan het onder houd doen. Voor het laatste werd geko zen omdat het Vlakwatergebied een uniek stukje natuurschoon is in de on- middelijke omgeving van de woningen. (Of Venray zich wel bewust is van deze rijkdom, is een vraag op zich. red.) In dit gebied is een aantal actieve ele menten samengebracht: een Cooper baan en drie trimbanen met resp. af standen van 400, 1250 en 2000 meter, een fietscrossbaan en een Jeux de Bou- lesbaan. Dat er - met uitzondering van de Jeux de Boulesbaan, weinig gebruik wordt gemaakt van de voorzieningen, is iets dat de gemeente niet in de hand heeft. Wellicht, zo redeneerde men, zou door het opknappen en het beter bereik baar maken van de hindernisbanen, de belangstelling voor de Cooperbaan en Trimbanen weer toenemen. Vandaar, dat de banen zijn opgeknapt, van bord jes zijn voorzien en de wegen meer geac centueerd zijn ten behoeve van trimmers en wandelaars. Maar de woordvoerder van de ge meente was het roerend met ons eens: zoals de bermen er nu bijliggen, lijkt het nergens naar. De door de wegschaaf op geworpen „dammen" zullen worden opgeruimd. Tevens vernamen we, dat de fiets- crossclub een verzoek bij de gemeente heeft ingediend tot vergroting van de crossbaan ten behoeve van het organise ren van grotere wedstrijden. Hoewel rondom de baan de piketpaaltjes al zijn uitgezet, heeft de gemeente dit verzoek nog in studie. GELUIDSOVERLAST In de nacht van maandag op dinsdag werd voor de zoveelste keer muziek- overlast gemeld in de Burggraaf. De politie konstateerde dat er inderdaad van muziekoverlast sprake was. Omdat de 28-jarige bewoner al vaker was ge waarschuwd wegens muziekoverlast, werd hij ter plaatse aangehouden. De muziekapparatuur, bestaande uit disco tafel, draaitafel, versterker, 2 boxen en microfoon, werd inbeslaggenomen. Na onderzoek en verhoor kon hij zonder apparatuur huiswaarts keren met de aanzegging dat procesverbaal zal wor den opgemaakt. POLITIE WAS WEER VEEDRIJVER Twee keer moesten de politiemannen weer opdraven als veedrijver. Op de Twistweg liep een 10-tal koeien niet in de weide, maar op de weg. En op de Wanssumseweg wandel den twee koeien. In beide gevallen verleende de politie assistentie aan de eigenaren. Er zal een onderzoek worden ingesteld hoe deze koeien uit de goed afgerasterde weiden hebben kunnen komen.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 5