HINDERWET HINDERWET NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Informatie avonden premiekoop woningen kerkdorpen Nieuwe werkloosheidswet doet haar intrede Toegangsweg naar parkeer terrein ,,De Gouden Leeuw" Starters voor het voetlicht Snert-wandel- oriëntatietocht op dinsdag 30 december Bestemmingsplan Burggraaf Het spreekuur van burgemeester Defesche komt op maandag 15 december a.s. te vervallen Herziening bestemmingsplan Buitengebied Wiel Swaghoven: t.v.-service moet snel en goed DONDERDAG 11 DECEMBER 1986 Nr. 50 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-83838 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. lopenfare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme) Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W A. Claessens Maandag van 10 00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11 00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop- bouw, gezondheidszorg, bejaarden- zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning) Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.00 (ouderen) 18.30-19 45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 („baantjes trekken") Woensdag 9.45-10.45 (dames) 13.00-15.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 18.30-19 45 (jeugd) 20.00-21.00 („baantjes trekken") Zaterdag 8.30- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.30 (gezinszwemmen) 13.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,25; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 2,90 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. Het gemeentebestuur van Venray or ganiseert twee informatie-avonden voor mensen die belangstelling hebben om in een kerkdorp een premie' - op.vor.ing te kopen. Deze wo lingen zullen in op dracht van de gemeente worden ge bouwd, afhankelijk van zowel de plaat selijke behoefte als van de plaatselijke mogelijkheden. De bijeenkomsten wor den beide gehouden in het raadhuis. Voor de inwoners van Oirlo, Oostrum, Smakt en Castenray is die op dinsdag 13 januari 1987. Aanvang 20.00 uur. Voor inwoners van Leunen, veulen. Heide, Ysselsteyn. Merselo en Vrede- peel is die op donderdag 15 januari 1987. Aanvang 20.00 uur. N.B. Deze avonden zijn dus uitslui tend voor belangstellenden voor koop woningen. Informatie over de bouw van huurwoningen in de kerkdorpen komt dus op andere tijdstippen! I Per 1 januari a.s. I Het stelsel van sociale uitkeringen wordt op 1 januari 1987 vrij ingrijpend veranderd. Die veranderingen zijn voor al van belang voor wie werkloos of ar beidsongeschikt is. Maar ook wie in de Ziektewet loopt, een bijstandsuitkering krijgt of AOW heeft, kan ermee te ma ken krijgen. Daarnaast is het natuurlijk ook zo, dat de mensen die wèl werk heb ben er mee te maken krijgen, omdat zij er immers premie voor betalen, of in de toekomst bij ontslag alsnog mee gecon fronteerd kunnen worden. Om die re den - hel gaat ons allemaal aan is er een grote landelijke voorlichtingscam pagne op poten gezet. Een van de opval lendste onderdelen daarvan is de huis- aan-huis verspreiding van een 32 pagi na's dikke folder over de vervanging van de WW en de WWV door de NWW. Geheel volgens planning kan vrijdag 12 december a.s. de toegangsweg naar het parkeerterrein aan De Gouden Leeuw vanaf de Langstraat worden opengesteld, het verkeer kan dan vanaf de Paterslaan via de Henseniusstraat en de vernieuwde toegangsweg het grote parkeerterrein bereiken. Wéér is er een fase voltooid in het ver beteren van de verkeerssituatie en het parkeren in het centrum van Venray! In de afgelopen jaren zijn er tal van mensen geweest in het Ven- rayse die, al dan niet met over heidssteun, een eigen bedrijfje zijn begonnen. Vaak hebben zij daarbij niet alleen de overstap ge maakt van het werknemersschap naar het bestaan van een zelfstan dige, maar zijn zij op hun beurt werkgéver geworden. Het Venrayse gemeentebestuur meent, dat het interessant is om een aantal van deze starters voor het voetlicht te halen om zo te la ten zien dat er toch altijd weer aanknopingspunten blijken te zijn voor het beginnen van een ei gen bedrijf. Ook om aan te geven dat het niet altijd even gemakke lijk gaat. Maar bovenal willen we in deze serie duidelijk maken dat initiatiefrijke en doortastende mensen een goede kans kunnen maken. De serie over startende bedrij ven staat onder redaktie van het Stafbureau Voorlichting en In spraak en de hoofdafdeling Alge mene en Economische Zaken. Omdat er voorbeelden te over zijn, moet er een keuze worden gemaakt. Deze week berichten wij over Wiel Swaghoven, die zich heeft toegelegd op de repara tie van radio-, t.v.- en video apparatuur. PERSOONLIJK BERICHT Alle mensen met een uitkering krijgen persoonlijk bericht van de instatie die die uitkering verstrekt. De gemeente Venray heeft daarom alle inwoners met een WWV-, RWW- of Bijstandsuitke ring een bericht gestuurd met informatie over wat er in hun geval al of niet veran dert. Want dat is een zeer belangrijke zaak bij dit alles: het is niet gezegd dat er in üw situatie iets wezenlijks veran dert! Overigens is in het raadhuis nog volop de folder verkrijgbaar die lande lijk huis-aan-huis is verspreid over deze herziening van het stelsel van sociale uit keringen. Mocht U deze dus zijn zoek geraakt, dan is deze gratis af te halen. TELEFONISCHE INFORMATIE Alle uitkeringsinstanties hebben tele foonnummers beschikbaar gesteld waar iedereen met vragen terecht kan - of 't nu over algemene vragen gaat of over vragen die alleen maar op uw persoon lijke situatie gaan. Voor Venray gaat het daarbij om de volgende nummers. Komt U er niet uit of weet U niet waar U moet zijn, bel dan met de Info tele foon Sociale Zekerheid: 06-0422. Deze is bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur. Uitkeringsinstantie Uitkering telefoonnr. GAK kantoor Venlo Bedrijfsvereniging voor de vleesverwerk ingssector Bedrij fsvereniging Bakkersbedrijf Regiokantoor Sociaal Fonds Bouwnijverheid Maastricht Districtskantoor Detailhandel Ambachten en Huisvrouwen Venlo Regionaal kantoor Agrarische Sociale Fondsen Tilburg Rayonkantoor Bedrijfsvereni ging Gezondheid, Geestelijke en Maatschappelijke Belangen (BVG) Raad van Arbeid Venlo WW, WAO/AOW, Ziektewet en Toesla genwet en NWW 077-547888 Gemeente Venray AWW/AOW WWV, RWW, Bijstandswet, Rijks groepsregeling Zelf standigen, IOAW 04490-11057 .077-557333 KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERPBESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn om onder het stellen van voorwaar den positief te beschikken op de aan vraag om een hinderwetvergunning van: J. Linders, Kerkstraat 19 te Ys selsteyn voor het uitbreiden en wijzigen van een inrichting waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gele gen aan de Kerkstraat 19 te Ysselsteyn. De ontwerp-beschikking en bijbeho rende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur worden ingezien tot 26 december 1986. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk wor den ingediend bij burgemeester en wet houders van Venray. Daarbij kan wor den verzocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. Alleen degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aan vraag en degenen die aan kunnen tonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp-beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris Voor de elfde maal op een rij organi seert het Comité Recreatie Sport de tra ditionele Snerttocht. Deze wandel- en oriëntatietocht voert de deelnemers door het centrum van Venray en tevens naar een kampvuur waar een kop snert klaar staat. Jaarlijks grijpen enkele honderden Venraynaren dit evenement aan om tus sen de vele zondagen door eens lekker uit de luie stoel te komen en al wande lend een frisse neus te halen. Families, buren, vrienden of verenigingen kunnen zich uitleven in een tocht vol opmerke lijke route's en opdrachten, waarbij dan ook nog prijzen beschikbaar zijn voor de beste groepen. Uit ervaring is gebleken dat het 't leukste is om in groepen van drie of vier personen deel te nemen. De kosten bedragen twee gulden per persoon. De start vindt plaats tussen 18.30 en 19.30 uur in sporthal De Wet- teling, alwaar ook de prijsuitreiking wordt gehouden. Sluit het jaar sportief af en doe mee!! Benodigdheden, goede wandelschoe nen, zaklamp, pen en papier en een goed humeur. De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening bekend, dat met ingang van 12 december 1986 gedurende een maand bij de afdeling ruimtelijke ordening, ka mer 201 van het raadhuis, voor een ieder ter inzage ligt het besluit van gedepu teerde staten van Limburg van 25 no vember 1986. ROV/GZ no. Bp 42825, waarbij goedkeuring is verleend aan het bestemmingsplan Burggraaf, vastgesteld door de gemeenteraad op 15 april 1986, nr. R 897, met uitzondering van de woorden ,,en 3" in artikel 13, lid 1 van de gebruiksvoorschriften. Het besluit is onherroepelijk, behou dens voor zover aan genoemd onderdeel van de gebruiksvoorschriften goedkeu ring is onthouden en behoudens voor wat betreft de op de plankaart met een blauwe lijn aangegeven delen van het plan, waartegen bij gedeputeerde staten bezwaren zijn ingediend. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij de Kroon beroep instellen: zij, die bezwaren hebben tegen de hiervoor vermelde onthouding van goedkeuring door gedeputeerde staten; zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot gede puteerde staten hebben gewend, alsmede de inspecteur van de ruimtelijke orde ning. Beroepschriften moeten worden ge richt aan H.M. de Koningin, maar wor den ingediend bij de Raad van State, af deling voor de Geschillen van Bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 2 de cember 1986 in voorbereiding heeft ver klaard de gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan „Buitengebied" voor wat betreft: 1een perceel gelegen aan de Peelweg 8 te ysselsteyn, ten behoeve van de voor genomen bouw van een agrarische be drijfswoning op dat perceel; 2. een perceel gelegen aan de Blak ter- weg 1 te Oirlo, ten behoeve van de voor genomen bouw van een agrarische be drijfswoning op dat perceel. Voorts is bepaald dat deze voorberei- dingsbesluiten in werking treden met in gang van 12 december 1986. Van de dag der inwerkingtreding af liggen deze voorbereidingsbesluiten met de daarbij behorende tekeningen voor een ieder ter inzage in het raadhuis, bu reau ruimtelijke ordening, kamer 201, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche Met vereende krachten togen burgemeester Defesche, wethouder Willems en voormalig wethouder Schols vorige week donderdag aan hel werk om de tweede fase in te tuiden van het winkelplan ,,De Bleek". Dit gebeurde via het volscheppen van een kruiwagen met drie aaneengelaste spaden. Nu, een week verder, is er al heel wat meer energie in dit projekt gestopt, dat uitein delijk 2200 m1 winkelvloeroppervlakte zal opleveren en een 65-tal huurwo ningen. Deze laatste worden gebouwd in opdracht van woningbouwvereni ging Noord Limburg" die deze appartementen in het hart van Venray be gin 1988 zal kunnen aanbieden voor een gemiddelde netto huurprijs rond de f 550,- per maand. Het plan werd ontworpen door de architektencombinatie Schepers uit En schede en Colsen, Lerou en Reichert uit Venray. Opdrachtgever voor de win kelpanden is B. V. Projektontwikkelingsmij Amro uit Amsterdam. De aan nemer is Bouwmij Janssen B. V. uit Venray. KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op 3 december 1986 hinderwetvergunning is verleend, onder het stellen van voor waarden, aan P.M.G. Direks, Steegkamp 2 te Castenray voor het uitbreiden en wijzi gen van een varkens fokkerij, gelegen aan de Steegkamp 2 te Castenray. De beschikking en bijbehorende stuk ken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 12 januari 1987. Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de Kroon een beroepschrift worden in gediend door de aanvrager, de betrok ken adviseurs, degenen die tegen de aan vraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kunnen tonen niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor dezé datum beroep is ingesteld en een ver zoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorzie ning te treffen. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gestuurd aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan dez navolgende bouw plannen medewerking te verlenen: het verbouwen van een duiventil aan de Polkastraat 14 te Venray, t.n.v. J.P.M.E. Ewalts; het verbouwen van een bedrijfs ruimte tot slagerij/winkel aan de Paters laan 1 te Venray, t.n.v. D.A. Toktas, Paterslaan 3 te Venray. De bouwplannen liggen met ingang van 12 december 1986 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende de ze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. Een van de eerste zaken waar je als starter uiteraard voor hebt te zorgen, is dat je genoeg werk hebt om daadwerke lijk voor jezelf de kost te kunnen verdie nen. In het geval van Wiel Swaghoven lijkt dat al helemaal geen probleem. Hij zit volop in het werk en dat al meteen vanaf het moment dat hij voor zichzelf begon. We praden dan over de zomer van 1984. Hij was toen al vele jaren als chef Technische Dienst werkzaam bij een plaatselijk eleclrobedrijf, maar maakte voor zichzelf bewust de keuze om zelfstandig te worden. „De start ging heel hard", aldus Swaghoven. „Veel mensen kenden me en toen die hoorden of zagen dat ik voor mezelf was begonnen kreeg ik ze als klant. Fei telijk was de zaak in vier maanden rond, waarbij ik het geluk had via een goede kennis aan een pand aan de Oude Oostrumseweg kon komen. Bovendien hoefde ik geen echt grote investeringen te doen, want wat ik nodig had, was meetapparatuur en een auto. Al in het eerste jaar kwam ik ruimschoots over de omzet heen die tevoren was begroot". Dat er wel meer zaken zijn die bij de uitvoering anders lopen als bij de voor bereiding werd gedacht, wordt ook in het geval van Swaghoven bewaarheid: „Als radio- of t.v.-monteur moet je ook veel naar de mensen toe; denk bijvoor beeld alleen al aan ouderen, die je na tuurlijk niet met een zo'n zware t.v. laat slepen. Dus ik moet wat je noemt gere geld „de baan op", maar ondertussen moet de zaak wel beheerd blijven. Zo doende moet ik mijn vrouw veel vaker inschakelen dan wé vooraf hadden gep land, omdat haar eigenlijk alleen de ad ministratie was toebedacht". Maar al die drukke werkzaamheden hebben hun oorsprong in het feit dat de mensen Wiel Swaghoven weten te vin den: „Ja, de zaak loopt erg goed en dat komt vooral doordat wij snel kunnen werken, met als uitgangspunt dat wat 's morgens gebracht wordt, in de regel, 's avonds al weer kan worden gehaald. Dat zijn zaken die in mijn branche be- langrijk zijn, want de mensen kunnen t.v. of video heel slecht missen. Nou, dat punt heb ik voor op de meeste grote zaken, waar met centrale werkplaatsen wordt gewerkt, en de mensen hun t.v. vaak meer dan een dag kwijt zijn. Een reparatie is voor iedereen een onver wachte greep in de buidel, maar dat wordt al snel verdrongen door de funk- tie van het apparaat: „dat ding moét draaien"." Het mag dan ook geen wonder heten dat Swaghoven ook nogal eens tot in de kleine uurtjes met zijn werk bezig is, al wil hij daar zeker geen gewoonte van gaan maken: „Ik wil mijn zaak over zichtelijk houden en de vrije tijd er niet helemaal bij in laten schieten, want be halve voor particulieren werk ik ook voor andere radio- en t.v.-bedrijven, die hun reparaties bij mij afleveren". Tel daarbij de uren die Wiel Swagho ven nog stopt in het bijblijven bij de ontwikkelingen binnen zijn branche en het beeld is al aardig compleet: „het volgen van de ontwikkelingen is van het grootste belang, zoals in het geval van de compact-disc en de beeldplaat die in steeds grotere aantallen op de markt ko men. Op die manier hoef ik mijn klan ten nooit „nee" te verkopen en wat dat waard is, spreekt voor zich. Immers, naast je vakmansschap is vooral ook van belang dat je met mensen weet om te gaan. Zo bel ik klanten op wanneer een reparatie meer dan 150,- gaat kosten en blijf je proberen tegemoet te komen aan hun grootste wens: goed en snel!"

Peel en Maas | 1986 | | pagina 13