VERENIGINGSNIEUWS CDJA VENRAY'S MANNENKOOR Orkestvereniging Venray PEEL EN MAAS LIMBRA '69 ARS MUSICA M.M.S.K. ST. PETRUS BANDEN VENRODE Vocaal ensemble Arabesque KINDERKOOR de BANDELIEREN Kinderkoor De Vredesklokjes CRESCENDO Jongerenkoor CHRISKO INFO VOOR BEJAARDEN Jeugd- natuurwacht Wijk Noord-West O.J.C. DINGUS Sint Nicolaas viering Diabetici Springplank Wijkvereniging Veltum Vrouwentrefcentrum 't Bessemke N.V.I.H.-COC Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Sjoelclub 't Gleufje TRIMCLUB Buurtvereniging Brukske Katholieke Vrouwenvereniging St. Nicolaas wandeltocht Merselo Huisvrouwen- kontakt Brukske Katholiek Vrouwengilde Dierenbescherming Venray Ponyclub ,,St. Isidorus" komt met uniek aanbod FLYING FLIES Nikkelen Nelis houdt inzameling voor sloppenwijk in Brazilië Donderdag 27 november om 19.30 uur repetitie bassen en om 20.00 uur het gehele koor. Na afloop weer repetitie Toetzengers. A.s. zondag 30 november zondagoch tendconcert samen met fanfare St. Oda uit Merselo. Aanvang 11.30 uur in de foyer van de schouwburg. Bijeenkomst al om 10.30 uur in de schouwburg voor het inzingen. Uiteraard in uniform. Programma van dit concert vindt U el ders in dit blad. Donderdag 4 december om 19.30 uur repetitie tenoren en om 20.00 uur gehele koor. Zaterdag 13 december opluistering Eucharistieviering Castenray om 19.00 uur. Op 21 dec. kerstconcert Grote Kerk om 16.00 uur. Op 25 dec. opluistering Kerstmis Gro te Kerk 11.00 uur. Op 28 december Kerst-lnn. Nadere berichten hierover volgen. Afmelden R. v. Mil tel. 86917. Koninklijke Harmonie Euterpe Donderdag 27 november. GEEN repetitie. Zaterdag 29 november. Ceciliafeest, zie uitnodiging. Donderdag 4 december. Om 20.00 uur repetitie harmonie orkest. Zondag 7 december. Om 10.30 uur repetitie. AGENDA 29 nov. Ceciliafeest. 2 mei voorjaarsconcert. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 27 november. Om 18.45 uur repetitie Zaterdag 20 december Om 15.00 uur opening kerststal. 22 en 23 december. Optreden in winkelcentrum DRUMBAND Dinsdag 2 december. Repetitie om 19.00 uur.. Agenda: zie harmonieorkest. Bardienst: dhr. van Els. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. Woensdag 3 en 10 dec. om 20.15 uur orkestrepetitie in de schouwburg van St. Anna o.l.v. L. Boogaarts. Eveneens op beide woensdagen om 20.15 uur repeti tie voor het klein ensemble o.l.v. A. Thijssen in de Muziekschool. Afmelden bij P. Noten tel. 87858. Programma symfonie-orkest. Zondag 14 dec. 10.00 uur in de kerk van Smakt begeleiding door 't orkest van de mis van Charpentier, gezongen door Ars Musica. Programma klein ensemble Zaterdag 13 december om 18.30 uur adventsviering in de Paterskerk. Zaterdag 20 december om 19.00 uur adventsviering in de kerk te Smakt. Maandag 22 december 's avonds op treden met Collegium Vocale in het be jaardentehuis in Boekei. ZANGERS VAN SINT FRANS Agenda: Vrijdag 28 november. GEEN repetitie. Zaterdag 29 november. Om 15.30 uur gezamenlijke repetitie in de Paterskerk Zondag 30 november. Om 10.15 uur hoogmis in de Paters kerk met na afloop repetitie in de Galm- hut. Om 16.00 uur adventsconcert in de Paterskerk (in uniform). Iedereen dient om uiterlijk 15.30 uur in de kerk aanwe zig te zijn. Maandag 1 december Om 18.30 uur sinterklaasavond voor al le jongens. Dinsdag 2 december om 18.30 uur alleen voor de alten Woensdag 3 december om 18.30 uur alleen voor de sopranen. Afmelden: Secretariaat Langstraat 104 tel. 81690. Algemeen: A.s. zaterdag generale repetitie voor hel adventsconcert. Dat iedereen daarbij aanwezig moet zijn is duidelijk. Uite raard geldt dit ook voor zondag. Veel succes toegewenst. EEN ABONNEMENT WAARD! Zondag 30 november inhaaltocht St. Nicolaas. Nadere informatie volgt nog. Maandag 1 december a.s. om 18.00 uur fepetitie leerlingen en om 19.00 uur hele drumband in het Pelgrimshuis te Smakt. Individuele repetitie's leerlingen vol gens afspraak. Zondag 30 november om 9.30 uur vertrek naar Reuver. Opstappen zoals gewoonlijk. Dinsdag 2 december om 20.00 uur re petitie voor de tenoren en bassen en om 20.30 uur voor het hele koor, in de Galmhut. Woensdag 3 december om 20.45 uur repetitie voor het hele koor in de schouwburg van St. Anna. Heeft u loten geboekt van de KBZON? Voor de trekkingslijst even in formeren bij degene waarvan U de loten heeft gekocht. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij Dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3 tel. 81221 of mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Oud papier kunt U deponeren in de container bij Sjeng van Osch, Akkerweg 6. Voorlopige agenda 30 november Limburgse kampioen schappen majoretten in Heel. 1 januari nieuwjaarsserenade Schutters veld en St. Jozef. 4 januari nieuwjaarsreceptie voor ons korps. 24 januari prinseproklematie 31 januari jeugdzitting Hazekeutel Repetities Zondag 30 november en woensdag 3 de cember repetitie voor majoretten, mini- retten en korpsleden. Afmelden Majoretten en miniretten Bernadette Heiligers, tel. 82746. Korpsleden: Ton Huybers tel. 87380. DAMESKOOR Woensdag 3 december om 20.00 uur in zaal Thielen repetitie voor het hele koor. Zaterdag 13 december avondmis in de Vredeskerk om 19.00 uur. Dinsdag 16 december om 20.00 uur kerstviering in zaal Thielen. Zondag 21 december om 16.00 uur Kerstconcert in de Grote kerk met de overige Venrayse koren. Zaterdag 27 december om 19.00 uur avondmis en concert in het Schutters veld. Zaterdag 3 januari kerstconcert te Horst. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevrouw v.d. Bekerom, tel. 83332 of aan mevrouw Sijbers, tel. 81353. Capriccio - Bojema Saltarello CAPRICCIO Dinsdag 2 december. GEEN repetitie i.v.m. rapportvergade ringen Donderdag 4 december. Om 12.35 uur repetitie voor de begelei dingsgroep. BOJEMA Vrijdag 28 november. Om 18.45 uur gezamenlijke repetitie. Vrijdag 5 december. GEEN repetitie. SALTARELLO Zaterdag 29 november. Om 15.30 uur gezamenlijke generale re petitie in de Paterskerk. Zondag 30 november. Om 16.00 uur adventsconcert. Om 15.15 uur aanwezig zijn. Denk bij beide bijeenkomsten aan je eigen standaard. .Afmeldingen uitsluitend bij P. Falco Franken tel. 85855. Maandag 1 december om 20.30 uur gezamelijke repetitie Muziektherapie St. Servatius. Maandag 8 december om 20.30 uur gezamenlijke repetitie Muziektherapie St. Servatius. Bestuurdeer hel werkschema van te voren. Denk aan je Muziekkalender. Afmelden, uitsluitend bij Marian, tel. 04780-85377. Dinsdag 2 december Fluitgroep repetitie om 18.00 uur. Koorrepetitie van 18.30-19.30 uur. Dinsdag 9 december Fluitgroep repetitie om 18.00 uur. Koorrepetitie van 18.30-19.30 uur. Donderdag 18 december We zingen voor de afdeling Venray van het Rode Kruis om 16.00 uur in zaal In den Engel. Zaterdag 20 december We zingen bij de kerststal (schouwburg plein). Ziezo, nu nog even volhouden, want er komt een drukke decembermaand aan. Jullie krijgen binnenkort allemaal een stencil mee, waar alle data opstaan. Maar voor het kerstmis is, wordt het eerst nog 5 december. Dus... tol dinsdag allemaal. Vrijdag 28 november Repetitie voor het HELE koor van 16.00 tot 16.45 uur. Aanvullende repeti tie solozang tot 17.30 uur. Zaterdag 29-november (le advent) We zingen om 19.00 uur de mis in de Vredeskerk. Donderdag 4 december Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Vrijdag 5 december Geen repetitie i.v.m. St. Nicolaas Vrijdag 12 december Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Alle begeleidende ouders bedankt! Rector Verbeten, namens alle kinderen, nogmaals onze dank! Morgen verwachten we jullie op tijd op de repetitie. Zaterdag verwachten we jullie om 18.25 uur in het parochiezaaltje in de lange rokjes. We rekenen op jullie alle maal. Tot morgen. Gem. zangvereniging Zondag 30 november. Zijn wij vrij. Woensdag 3 december. Van 18.00 tot 19.00 uur repetitie in het aktiviteitencentrum. Gaarne trouwe opkomst. Nieuwe le den zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 Ons programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 6 december jongerenviering Vredeskerk. Vrijdag 12 december huwelijksmis bruidspaar Ghielen-Hendriks. Woensdag 24 dec. (kerstavond) kerst viering Vredeskerk. Woensdag 31 december oudejaarsa vond, jongerenviering in de Vredeskerk. Jongens en meisjes van 13 jaar en ou der die zich bij ons koor willen aanmel den zijn van harte welkom. We repete ren iedere woensdagavond van 18.30 uur tot 19.30 uur. Voor aanmeldin gen en/of verdere informatie kun je bel len naar Marly de Haart tel. 82730 of Ellie Gielens tel. 88521 of Pia Verstegen tel. 82170. Wij willen onze leden graag een ple zier doen d.m.v. het organiseren van di verse festiviteiten. Omdat de contributie niet zo hoog is, staan wij open voor uw vrijwillige bijdrage. Deze kunt U storten op bankrek. 15.39.35.952 t.n.v. Jonge renkoor ..Chmk^L Bij voorbaat onze hartelijke dank. Meer bewegen voor ouderen in het water In verband met het St. Nicolaasfeest is het op vrijdag 5 december zwemmen voor beide groepen van 16.00 tot 16.45 uur. Op de woensdagen 24 en 31 december is er geen zwemmen evenals op vrijdag 26 december. Op vrijdag 2 januari is er weer wel zwemmen voor allen. Op vrijdag 27 februari (vrijdag voor carnaval) is het verkleed zwemmen voor allen. Wij vieren dan tevens ons eerste lustrum, het vijf jaar bestaan van onze bejaardenzwemclub. Als thema voor het verkleed zwemmen hebben we dan ook genomen: „vijf jaar", hoe kleed ie mand zich bij vijf jaar. Wij wensen U veel succes. Hallo jeugdnatuurwachters. De puzzel-wandeltocht van vorige week zondag was een geweldig succes. Liefst ongeveer 450 jeugdnatuur- wachters met hun ouders, broer of zus liepen de tocht en konden genieten van de mooie omgeving van de Boschhui zen. De vragen, die er gesteld werden, waren kennelijk niet al te moeilijk, om dat de meesten alle vragen goed hadden. Al met al kunnen we dus terugzien op een geslaagde wandeltocht. De volgende puzzel-wandeltocht zal worden gehouden op tweede kerstdag en hel bestuur is nu al bezig om van die tocht iets speciaals te maken. Meer hier over lees je in de winteruitgave van de Natuurvriend, die jullie over enkele we ken op school ontvangen. Tot volgende keer. Programma Zondag koffie-kaartuurtje van 10.00 tot 12.30 uur. Zondag om 19.30 uur kienen wijk Noord West met gratis loterij en een surprise ronde voor Sl. Nicolaas. Zaal open 18.30 uur. Maandag 20.00 uur sjoelen o.l.v. Harry Scheepers. Woensdag van 18.30 tot 20.00 uur Jeugdclub. Donderdag vierde kaartavond uit de serie van 6. Tot ziens in wijkcentrum Den Hoen der. De Stichting Wijkcentrum Noord West doel een oproep aan personen die zich willen inzetten voor de wijk. Wij vragen een bestuurslid m/v (activiteiten) en een technische man of vrouw voor onderhoud van het wijkcentrum. Inlich tingen Bergweg 7, tel. 83597. Uniek gebeuren in Dingus! Vrijdag 28 november speelt het Afri can Dance Theatre haar produktie Rai- ces in Dingus. Het 12-tallig gezelschap zal een soort musical opvoeren waarin met veel dans en muzikale begeleiding door vier eeuwen heen de Afrikaans- Cubaanse historie zal worden uitge- Het CDJA is een onafhankelijke poli tieke jongerenorganisatie, die naast en binnen het CDA, een rol speelt. Op het CDA wil en kan het CDJA invloed uit oefenen. Jongeren willen wel eens snel ler veranderingen tot stand brengen dan de „moederpartij" zou willen. Nieuwe wegen inslaan, problemen heel anders aanpakken. Méér dan het gewone doen. Het CDJA krijgt en neemt de ruimte die daarvoor nodig is. Ook jouw ideeën kunnen helpen bij het kiezen van nieu we wegen. Nieuwe wegen naar een ver antwoordelijke samenleving. In plaats van nieuws lezen, nieuws maken. Niet zomaar meerijden, maar zélf sturen! Struisvogelpolitiek Het heeft geen zin om te doen alsof politiek niets met jou te maken heeft, of het nu om je salaris gaat, om een wo ning, het museum dat je wel eens be zoekt. Ach bedenk zelf maar voorbeel den! Ze liggen voor het oprapen, je struikelt er haast over, en daarom kun je er je ogen niet voor dicht doen. Poli tiek doet een beroep op jou, om mee te praten, een appèl om mee te beslissen. Struisvogelpolitiek? Kan niet! Kern Niet alleen landelijk maar ook plaat selijk kun je bezig zijn met politiek. Het CDJA kent zogenaamde plaatselijke kernen, waarbinnen CDJA-ers zich be zighouden met vooral plaatselijke poli tiek. Ze hebben bijeenkomsten, bespre ken in werkgroepen plaatselijke proble men. In de gemeente Venray is men be zig met hel oprichten van een CDJA- Kern. Wil je meer informatie hierover, of lid worden van het CDJA, bel of schrijf dan naar Anton Ederveen, Nota- risbprg 6k580FHP4 Venray, tel. 04780- 85408. (Bellen s.v.p eind van de mid dag, begin van de avond). De Diabetes Vereniging afd. Venlo (incl. Venray e.o.) organiseert a.s. zon dag 30 november van 14.00 tot 16.00 uur in het AC wegrestaurant te Seve- num, een gezellige Sinterklaasmiddag voor diabetische kinderen van 0 t.m. 12 jaar. De Sint zal dan met twee lieve pie terbazen op bezoek komen en de kinde ren een cadeautje aanbieden. De dia beetjes die ieder een broertje, zusje, vriendje of vriendinnetje mee mogen brengen, zullen worden onthaald op o.a. limonade en poffertjes. Ook voor de begeleiders zoals b.v. ouders, zal er iets lekkers klaar staan. Het belooft een heel gezellige middag te worden, en mochten er nog kinderen met diabetes zijn die geen persoonlijk bericht ontvingen, dan kunnen zij zich wenden tot mevr. M. Peeters, laar 4, Maasbree, tel. 04765-1592. Er is club voor beide groepen van half zeven tot acht uur. Donderdag 27 november knutselen voor St. Nicolaas voor kinderen van 6-9 jaar. Dinsdag 2 december St. Nicolaas ver sieringen maken voor kinderen van 9-12 jaar. Zaterdag 29 november dropping voor iedereen van 12 tot 16 jaar. Vertrek half acht vanaf het clubgebouw. Zaklamp en evt. regenkleding meenemen. Hier zijn verder geen kosten aan verbonden. Groetjes van de leiding Hallo jongens en meisjes. Zaterdag 29 november is het weer zo ver. St. Nicolaas brengt met z'n pieten een bezoek aan de kinderen van Veltum. 's Middags om 14.00 uur is hij in 't Schöpke. We maken er een gezellige middag van met aansluitend disco voor de kleine kinderen uit de wijk. We slui ten om 16.30 uur en deze middag is bestemd voor kinderen t.m. 8 jaar. In de sinterklaasweek is er GEEN club. Een fijn sinterklaasfeest toege wenst Bestuursvergadering Wijkvereniging Dinsdag 2 december om 20.15 uur in 't Schöpke vindt er een bestuursverga dering plaats. De agenda is als volgt: opening, vervuiling in de wijk, in- en uitgaande post, notulen 4 november 1986, verslag vergaderingen. Zilveren Schöpke, Nieuwjaarslreffen, aktivitei- lencommissie, attentie vrijwilligers, rondvraag en sluiting. beeld, met name het lief en leed én de onderdrukking van de slaven uit die tijd. Kortom: een uniek gebeuren en het is zeer zeker de moeite waard om die avond vrij te houden. Dit gebeuren is tevens een inleiding tot een aantal danscursussen die Dingus zal gaan organiseren, waaronder Afri kaans dansen, rock 'n roll etc. Voor meer informatie, bel Dingus (83293) en vraag naar Karen. Het vrouwentrefcentrum roept alle vrouwen op om lid te worden van onze vereniging. Wij zijn een vereniging die een ruimte beschikbaar stelt en verhuurt aan vrouwengroepen. We organiseren elke week een trefavond op maandag en een koffie-ochtend op dinsdag, voor al le vrouwen die behoefte hebben aan wat gezelligheid en een kopje koffie. Op dinsdag en woensdagochtend kunnen vrouwen bij ons terecht met vragen over werk, opleidingen, uitkerin gen, cursussen, tijdens het ombudsuur van 9.00 tot 11.33 uur. Verder kun je in onze eigen doku- mentatieruimte veel informatie vinden over de rol en positie van de vrouw in onze huidige samenleving. Op maandagavond tijdens de trefa vond kun je bij ons boeken lenen uit on ze eigen bibliotheek. Om al dit werk te kunnen blijven doen voor vrouwen hebben wij jullie steun nodig. Geef je op als lid van de vereniging. Bel even 87709 of stuur een kaartje met gegevens zoals je naam en voorletters, adres, postcode, woon plaats en geboortedatum. U bent lid voor maar 2,50 per jaar. Ons adres is Bachstraat 14b, 5802 GK Venray. We willen je nogmaals, kort, wijzen op onze theateravond. Flikkertejater StationAir uit Zwolle speelt op 29 no vember ,Dr. Omen Mateloos" welke tot stand kwam door middel van improvisa- tie's en bestaat uit een aantal persoonlij ke béTétfëfTfcSën van de spelers. Het pu bliek wordt geconfronteerd met de dro men en obsessies van drie mannen. De voorstelling is in OJC Dingus, Hoenderstraat tien. Aanvang 21.30 uur. Kom wel op tijd. Entree 6,-. 1 December a.s. is er weer een verga dering die geheel besteed wordt aan het scholierenprojekt, o.a. d.m.v. mis schien een video en rollenspelen. Aan vang 20.15 uur in het gebouw van JMW Hoenderstraat 33 in Venray. Vragen over de theateravond of iets anders. Bel gerust! Ons telefoonnum mer is 10487. Adres: Postbus 316, 5800 AH Venray. Op 19 december wordt het Cecilia feest gevierd, samen met de leden van DSV in het clubgebouw aan de Leunse- weg. Verdere gegevens volgen nog. Op zaterdag 20 december zal de gehe le schutterij deelnemen aan de opening van de kerststal in Venray. Noteer deze data alvast in uw agenda. We hopen dan op een grotere opkomst als met de in tocht van St. Nicolaas. Zaterdag 15 november werd de 2e se lectiewedstrijd gehouden om de Lim burgse sjoeltitel. Hier werden de volgen de resultaten geboekt: Huub Jacobs, heren C kl. 2e. Miriam Jacobs, dames B kl. le Silvia Janssen werd gehuldigd i.v.m. promotie van de dames D naar de da mes C klasse. Lee Piket werd gehuldigd i.v.m. promo tie van de heren E naar de heren D klas se. Zij kregen beide een medaille. Annie Piket kwam net enkele punten te kort om in de prijzen te vallen. Wij sjoelen iedere maandagavond in de oude school aan het Kennedyplein. Contributie 5,- per maand. Voor meer informatie kunt U zich wenden tot M. Jacobs, Kruisdistel 5, 5803 JP Venray, tel. 86683. Lopersgroep: Zaterdagmorgen We vertrekken om 8.00 uur voor een trainingsloop van 10 km, vanaf de hoofdingang Rank Xerox op het Rank Xerox circuit. Maandag- en donderdagavond verza melen om 18.30 uur vanaf St. Antho- niusveldweg condilielooptraining over 10 km op harde ondergrond voor lange re afstand, route Singels Venray. Trimmers. Zondagmorgen op het Geijsterse bossen circuit een gevarieerd trimprogramma. Verzamelen en aanvang om 9.00 uur bij aanvang wandelpad kapel. Inlichtingen P. Loomans, Ouvertu- restraal 14, lel. 85384. Openbare vergadering 3 december Op woensdag 3 december is er weer een openbare vergadering in wijkge- bouw De Kiosk. Aanvang 20.00 uur. Ie dereen is van harte welkom. De agenda: opening, notulen van 8 oktober, in- en uitgaande post, mededelingen, leefbaar heid wijk, activiteiten b.v. kerstkienen, programma 1987, besluitenlijst, datum d.b., afrekening penningmeester, rond vraag sluiting. Wij hopen op een goede opkomst en de koffie staat klaar. Ruilbeurs Zondag 7 december in De Kiosk is er weer een ruilbeurs van 10.00 tot 13.00 uur. U kunt er postzegels, munten, stic kers enz. ruilen. Tot dan. Oude dansen Wij zijn blij dat we U kunnen mede delen dat de dansavonden door kunnen gaan.. We starten hiermee op 9 januari a.s. om 20.00 uur. Verdere data zijn 16, 23 en 30 januari en 6 februari. Mensen die zich al opgegeven hebben krijgen van ons nog bericht. Als er nog mensen zijn die belangstelling hebben om de Veleta, Mazurka, Losse Polka, Spaanse Wals, St. Bernhardswals en de Kruispolka op te halen of te leren kun nen zij zich opgeven bij G. Bekkema, Marimbastraat 23, tel. 11209 of bij K. Kap, Etudestraat 22, tel. 10093. Kosten 1,50 per avond p.p. Dinsdag 2 december a.s. vieren wij met de leden St. Nicolaasavond. Er wordt een kwis gehouden aan de hand van dia's, waarbij uw kennis over Ven ray getest wordt. Lees daarom goed de plaatselijke kranten van de afgelopen weken. We beginnen klokslag 8 uur 's avonds en vanzelfsprekend in zaal „In den En gel". Zorgt U vooral op tijd aanwezig te zijn. Zondag 30 november organiseert De Natuurvrienden de lie St. Nicolaas- wandeltocht. Er zijn afstanden van 5, 10 en 20 km. De start is in zaal Het An ker, Grootdorp 73 te Merselo. Vanaf 11.00 uur kunt U starten voor de diverse afstanden. St. Nicolaas en zijn pieten starten om 13.30 uur op de 5 km. Na afloop ontvangt elke deelnemer een speciale St. Nicolaas medaille of cij fer en... een verrassing van St. Nicolaas. Hoewel we ons kunnen voorstellen, dat de meesten onder U al hun gedach ten op het naderende Sinterklaasfeest gericht hebben, herinneren we U er toch reeds aan dat we dinsdag 16 december van 9.00 tot 11.20 uur in wijkcentrum De Kiosk onze inmiddels traditionele kerstochtend houden. De prijs bedraagt f2,15 en er is een creche aanwezig. Voor nadere inlichtingen kunt U bel len naar Lenie Gosling (tel. 81059) of Ria van Brederode (tel. 87042). Seer.: Betty Thijssen-Janssen Patersstrat 18, 5801 AV Venray Tel. 04780-86182 Maandag 1 december a.s. om 20.00 uur in de foyer van de schouwburg „De Franse Salons" door mevr. H. Land- man-Damave uit Eindhoven. Gedurende 400 jaar hebben de mondain-literaire salons hun plaats ge had in het Franse culturele leven. Deze gezelschappen van mannen en vrouwen uit wat men „de hoge kringen" noemt, verzamelden zich regelmatig ten huize van een vaste gastvrouw om op aange name en stijlvolle wijze de tijd te ver drijven. Literatuur en conversatie speel den tijdens de bijeenkomsten een belan grijke rol, een gegeven dat dit typische elite-instituut tijdens bepaalde histori sche perioden ver uittilde boven zijn re creatieve opzet. Bovendien speelden vrouwen hier een initiërende en leidende rol die hen in de bredere samenleving nog lang ontzegd zou blijven. Dit alles maakt de Franse salons tot een boeiend onderwerp van gesprek en studie. De dierenbescherming kalender 1987 is uit. Deze bestaat weer uit fraaie kleu renfoto's met een duidelijk calendarium en een agenda voor uw aantekeningen. U kunt deze bestellen door overmaking van 6,50 op bankrekeningnr. 23.18.04.164, n.c.b. bank Venray. De kalender wordt dan bij u thuis bezorgd. De kalender is ook af te halen bij J. Kunen, Geijsterseweg 14, Oostrum. Leuk als kado voor de feestdagen en U steunt hiermee ons werk! Verenigingsnieuws dient dinsdags vóór 10.00 uur te zijn ingeleverd ordie tod/ te Op 14 december organiseert ponyclub „St. Isidorus" uit Venray een open dag in „Manege Vlakwater" te Venray. Ouders en kinderen kunnen die dag kennis maken met de ponysport in club verband. De leden van de vereniging zullen on der leiding van hun instructrices, Nicole Coenen en Esther Thomassen, demon straties geven in dressuur en springen, terwijl een deskundige hierbij aan de be langstellenden uitleg zal geven. Wij laten U die dag kennis maken met alle facetten van de ponysport, inclusief de verzorging van de pony. Kinderen zullen de gelegenheid krijgen pony te rijden. Hoe kunnen onze kinderen lid worden van een ponyclub als ze geen pony ter beschikking hebben, zult U zich afvragen! Hierop proberen wij een antwoord i- geven door met een uniek aanboty komen. Ponyclub „St. Isidorus" biedt liaan een lidmaatschap pony voor 50, per maand op jaarbasis. Onze vereniging wil het ponyrijden binnen het bereik brengen van zoveel mogelijk kinderen. Natuurlijk is ons aanbod beperkt, maar mocht de vraêg naar een pony groter zijn dan het aanbod, dan zullen wij alles in het werk stellen om iedereen aan pony te helpen. Kom op 14 december kennis maken met deze fijne sport en misschien kunt U „de grote wens" van Uw kind in ver vulling laten gaan. Ruiters, instructrices en bestuur zijn op deze dag aanwezig om kennis met U te maken en al Uw vragen te beant woorden. Wij rekenen op een drukke dag met hopenlijk veel nieuwe leden. Na een kleine herfstpauze gingen onze crossers weer eens wat aan de conditie doen. Ditmaal een indoor te Schijndel. Voor de Openklasse hadden er zich 6 opgegeven. Marck de Bruijn werd gran dioos: 1. Monique Hofmans 8, Freddie de Vries 6; Ronny Hofmans had net iets te veel punten voor de finale; Peter Heesmans 8; Carlo Heesmans 8. In hun eigen klasse werden op de zeer mooie, maar toch moeilijke baan de volgende uitslagen geboekt. Caroline de Bruijn 6; Monique Hofmans 1; John Jansen 1; Ad Coenen 7; Peter Hees mans 8; Carlo Heesmans 5; Nico Ja- kobs 2; Ronny Hofmans 3; Leon v. d. Heijden 1; Mark de Bruijn 1; Freddie de Vries 3; en Herman Hofmans 2. Er is ook nog voor de team Trophy gefietst, daar werd Venray 3. Verenigingsnieuws dient dinsdags vóór 10.00 uur te zijn ingeleverd Met gitaar, trom en mondharmonica hoopt Gerrie van de Ven de komende maanden voldoende geld in te zamelen om terug te gaan en de mensen in de sloppenwijken van Arava te helpen. Al eerder was hij daar. Zijn oom, die woonde in Brazilië informeerde naar kleine handzame wanmolentjes. Gerrie tekende en ontwikkelde deze, liet ze narekenen op de TH in Eindhoven en vertrok op kosten van de Nederlandse Missieraad naar Brazilië. Er werden molentjes gemaakt, en zijn volgende project was het bouwen van een droogschuur voor bonen. Het geld ervoor kwam uit een Duitse missiepot. Hij dacht de bouw te realiseren met de mensen uit het dorp, zodat hij deze wat kon leren, de grondbeginselen van timmeren en metselen. Echter het hoofd van de missiepost besliste dat de droogschuur gebouwd zou worden door eigen personeel. Gerrie kwam terug naar Nederland, verkocht hier zijn boeltje en ging op eigen kosten weer naar Brazilië. Hier zou hij een non gaan helpen in een creche. Echter, de non was goede maatjes met de rijkste man van het dorp en Gerrie zag hier de stroom ontwikkelingsgelden verdwijnen in zakken waar het niet thuishoorde. Hij ging zwerven door Brazilië en zag bergen roest, verschimmelde gebouwen, machines en werkplaatsen alles ge bouwd met geld van medelijdend Europa, nutteloos leeg. Hij ging terug naar Arava, en woonde in het straatje, tussen de noodlijdende inheemse bevol king. Nu is hij in Nederland, maar is vastbesloten om terug te gaan. Het geloof in de grootschalige opgezette financiële hulp heeft hij verloren. Hij wil daar zelf gaan helpen, met geld, wat hij inzamelt door met zijn gitaar, mondharmonika en trommel op straat op te treden. Tijdens de koopavonden voor Sinter klaas zaal „Nikkelen Nelis" optreden in de straten van Venray om het winkelend publiek te bewegen iets le geven voor de sloppenwijk Arava in Brazilië.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 7