Venray werkt in „de Bleek" verder aan zijn centrum Hoenderstraat krijgt toch parkeerverbod EMOFRA WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Sint Nicolaas, na jaren de eerste bisschop in „Jerusalem" Sint Nicolaas in Holthees-Smakt Kinder dagverblijven Feestelijke onderscheiding „Meester" Wijnhoven te Smakt begraven VENRAY KOOPAVONDEN IN VENRAY Vertrek Kapelaan van Bronkhorst 1 DONDERDAG 27 NOVEMBER 1986 Nr. 48 HONDERDENZEVENDE JAARGANG PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 30 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 12,50 UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING BUITEN DE REGIO f 17.50 Volgende week donderdag, 4 decem ber, gaal de tweede bouwfase van het centrumplan „De Bleek" met enig feestelijk vertoon van start. De Projekt- ontwikkelingsmaatschappij Amro heeft zowel aan burgemeester Defesche, als aan wethouder Henk Willems en oud- wethouder G. H. Schols, verzocht ter gelegenheid van dit feit een officiële handeling te verrichten. Dat is dan de officiële start van de verwezenlijking van Venrays tweede winkelcentrum „De Bleek". De onoffi ciële start had reeds begin deze week plaats, toen Bouwmaatschappij Janssen begon met de afrastering van het gehele bouwterrein èn met de sloop van een drietal panden in de Schoolstraat. Di rect na de sloop zullen daar de nieuw te bouwen panden worden uitgezet en zal de bouw een aanvang nemen. Deze tweede fase omvat de bouw van 3000 m2 winkeloppervlak en 50 boven woningen van Woningbouwvereniging Noord-Limburg. Uiteraard maakt een en ander het noodzakelijk dat enkele verkeersmaat regelen getroffen zullen worden. Maar daarover kan men lezen op de pagina „Gemeentepraat". Wat voor het Venrayse publiek be langrijk is, is de afsluiting van de toe gangsweg vanuit de Schoolstraat naar de Torro, tegenover het Kapelaanspad. Die afsluiting zal ongeveer een jaar duren. Dat straatje zal namelijk door de aannemer gebruikt worden voor de aan leg van een kraanbaan, welke vanaf de Schoolstraat De Bleek indraait. Met die kraanbaan kunnen straks alle te bou wen panden aan de Schoolstraat - tussen Schols en „Ma's Service" - be reikt worden. En natuurlijk ook een groot aantal panden in De Bleek, parallel met de Schoolstraat. De gemeente heeft nog overwogen het winkelende publiek tegemoet te komen, door de aanleg van een tunnel van de Schoolstraat naar de Torro, Maar moest daarvan afzien, vanwege de tonnen-zware bouwkraan, welke over die tunnel moet kunnen rijden. Het daaraan verbonden risico durfde nie mand te dragen. BEVOORRADINGSWEG Zoals gezegd, strekt de nieuwbouw aan de Schoolstraat zich uit van het pand Schols tot aan het pand „Ma's Service", waardoor het parkeerterrein- tje tegenover Electro Jacobs nu defini tief komt te vervallen. In verband met Sint Nicolaas zal de AVONDZITTING bij alle banken in Venray-centrum en in de kerkdorpen op vrijdag 5 december a.s. komen te VERVALLEN Bij Schols komt een overbouwde doorgang. Die doorgang loopt achter 't pand Schols en het Chinees Restaurant naar de doorgang tussen Henk Smits en „Beter Licht". Dit wordt dus een be- voorradingsweg. De nu te blokkeren doorgang van de Schoolstraat naar de Torro komt „straks" als een brede winkelstraat terug. Reeds eerder is gesteld, dat de winkels van De Bleek ondergekelderd zullen worden, ten behoeve van de te bouwen bovenwoningen. Op een drietal plaatsen in De Bleek zullen trappen toegang geven tot die kelders. Eveneens komen op enkele plaatsen (o.a. aan de School straat) centrale trappenhallen die toe gang geven tot de bovenwoningen. Door de bouwaktiviteiten zal het voorterrein van de Torro ook tijdelijk „Sinds het gemeentebestuur bezit heeft genomen van dit huis, heeft er zich geen monseigneur meer in gewaagd Doordat U er nu bent, Sint Nicolaas, krijgt dit gebouw weer iets van zijn sacrale karakter terug", aldus burge meester H. Defesche zaterdagmiddag, toen hij de goedheiligman officieel in de burgerzaal van het gemeentehuis ont ving. Deze officiële ontvangst werd georga niseerd omdat deze Sint Nicolaas veertig jaar geleden - volgens de burgemeester zestienhonderd jaar na zijn eerste optreden - het besluit heeft genomen om ook Venray in zijn toch al zo drukke werkschema op te nemen. De burgemeester herinnerde er aan, dat het voor die kinderen, zo vlak na de oorlog een heel bijzondere ervaring moet zijn geweest dat er in het buitenland ook goedheiligmannen wo nen, na ruim vier jaar met heel wat minder vriendelijk buitenlands bezoek te zijn geconfronteerd Spreker geloofde niet, dat Sint Nicolaas in de loop van veertig jaar een van de Venrayse stoute kindertjes in de zak heeft gestopt en hen in Spanje aan heropvoeding heeft onderworpen. „Best jammer, want soms kom je er toch wel een tegen, waarbij je denkt: Had Sinterklaas die nou maar eens meegenomen...." Namens heel Venray werd Sint Nicolaas bedankt voor zijn bezoeken, de hartelijkheid, de blijmoedigheid en het geduld, dat hij daarbij steeds tentoonspreidde. Als aandenken aan dit jubileum overhandigde de burgemeester Sinter klaas de Venrayse kaars met gemeente wapen „omdat wij toch nog steeds gewend zijn om voor een bijzondere heilige een kaarsje op te steken". Tijdens de drukke receptie werd nog het woord gevoerd door de deken van het Sint Nicolaasgilde, de heer K. van Haren; de heer Toon Kateman Jr. namens de V.Z.O. en uiteraard de Sint zelfy die als aandenken aan deze feestelijke jubileumdag een paar door Piet Hermans vervaardigde kunstzin nige muisjes-met-een-mijter aanbood. De Sint kan zijn kamer in Spanje opsieren met z'n eigen conterfeitsel door Piet Hermans gemaakt eri hem door het St. Nicolaasgilde aangeboden. RESTAURANT In de Keulsche Pot Fondue-, Gourmet en specialiteiten restaurant Voor informatie of reservering TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 0VERL00N Uiteraard hadden Sint Nicolaas en zijn Zwarte Pieten weer geen klagen over de belangstelling die hen ten beurt viel, vóór het gemeentehuis en bij hun rondgang door Venrays straten. Daar om zal de Sint nogmaals terugkeren in hel centrum van Venray en wel op vrij dagavond. Daar zal hij om 19.00 uur in zijn „open" bisschoppelijke auto arri veren op de Grote Markt, om van daar uit door de Grotestraat te trekken. Het bezoek van de goedheiligman duurt tot ongeveer kwart voor acht. Op zondag 30 november zal de goed heiligman ook een bezoek brengen aan de dorpen Smakt en Holthees. Om half twee wordt hij opgewacht aan het einde van de Gildestraat bij de zaak van H. Wijenberg. In optocht met Gildetamboers, -ven deliers, Limbra-tamboers en Fanfare trekt hij dan naar de kerk in Smakt, waar de kinderen hem kunnen toezin gen en toespreken. Vrijdag 5 december zal de Sint en zijn Pieten terugkeren om de basisschool te bezoeken. beperkt worden. De afrasteringen wor den daar namelijk geplaatst direct langs de huidige bestrating. De Torro is dus feitelijk alleen nog te bereiken via de parkeerplaats aan de Deken Thielen- straat/Hoenderstraat. De afrastering van De Bleek achter de schouwburg beslaat een groot gedeelte van de Jan Hensenstraat. Daar is echter een gedeelte van het terrein (naast de Ned. Middenstandbank) opengehouden voor alle verkeer. Er is zelfs nog een beetje parkeerruimte beschikbaar. Niet alleen voetgangers en fietsers kunnen van daaruit de Torro bereiken, maar ook auto's kunnen via een smalle door gang het parkeerterrein aan de Deken Thielenstraat/Hoenderstraat oprijden. Bouwmaatschappij Janssen zal uit sluitend via de Jan Hensenstraat bouw materialen e.d. aanvoeren., Het verkeer in de Hoenderstraat, Schoolstraat en Deken Thielenstraat wordt dus niet extra belast. BROEKEN DUUR? KOM NOU!!! Overloon, Vierlingsbeekseweg 18 Telefoon 04788-1434 Maasbree, Dorpstraat 93 Telefoon 04765-3395 VOETGANGERS OPLETTEN! Wel is het zo, dat het trottoir in de Schoolstraat, tussen Schols en „Ma's Service", zolang als de bouw duurt, niet meer door de voetgangers gebruikt kan worden. Zij moeten dus oversteken en dat kan gevaarlijk zijn. De politie zal er dan ook streng op toezien, dat in dat ge deelte van de Schoolstraat, waar brom mers eenrichtingsverkeer hebben, de verkeersvoorschriften worden nage leefd. Nog te veel bromfietsers zijn van mening dat zij daar in beide richtingen mogen rijden. Ongetwijfeld zullen er stemmen op gaan, of het nu wel zo dringend nodig was, kort voor St. Nicolaas, al die af sluitingen te verwezenlijken Feitelijk had dat allemaal al veel eerder moeten geschieden, maar om het publiek zo weinig mogelijk overlast te bezorgen waren vele besprekingen en maatregelen nodig. En nu moest de kogel door de kerk. De aannemer is per slot van rekening ook aan een opleve- ringstöf mijn en een daarmee samen hangende planning gebonden. Voor party of feest!! prefereer ik gezelligheid het meest. Dans- en Partycentrum Jeanne Paul Janssen Raadhuisstraat 6 Tel. 10500 Reeds eerder hebben wij onze lezers verteld, dat de bewoners van de Hoen derstraat waren uitgenodigd op een „kleine hoorzitting" over verkeers maatregelen in die straat.- Met name over een parkeerverbod, dat de gemeen te daar wil instellen. De bewoners waren het daar niet mee eens. Duidelijk werd al gauw dat men een parkeerverbod helemaal niet op prijs stelde, want dan wordt er te veel ruimte geschapen voor het verkeer van en naar de Torro, met als gevolg dat dat verkeer zich nog meer zou haasten om van de beruchte kinderkopjes af te komen. Maar een parkeerverbod zou óók de auto's treffen van de bewoners van de Hoenderstraat. Die zouden dan hun toevlucht moeten zoeken op het Torro-parkeerterrein. Tenslotte zou een in de Hoenderstraat gevestigde friture klanten verliezen als die niet met hun auto frites kunnen afhalen. Allemaal argumenten, die voor wet houder Claessens voldoende aanleiding waren deze zaak even op te schorten en zich ter plaatse te gaan oriënteren. ANDERE PROBLEMEN Bij zijn bezoek aan de Hoenderstraat werd het de wethouder alras duidelijk, dat de schoen toch ergens anders wringt. De bewoners van deze eertijds zo rustige straat waar een automobi list vanwege het slechte wegdek alleen kwam als het dringend noodzakelijk was worden nu van 's morgens vroeg tot 's avonds laat gehinderd door het drukke verkeer. En dan is het autootje van de winkelende huisvader en -moe der niet eens het ergste. De meeste last hebben de bewoners van het zware transportverkeer, waar de Hoender straat helemaal niet is voor ingericht. Datzelfde zware verkeer weet intussen al uit ervaring dat het, op het laad- en losterrein van de Torro, moeilijk ma noeuvreren is, vanwege de daar opge slagen emballage. „Handige" chauf- Sinterklaas koopt voordelig in de verbouwings opruiming Grotestraat 93 feurs hebben daar al wat op gevonden en rijden vanaf de Langeweg achteruit de Hoenderstraat in naar de Torro.... Een zeer gevaarlijke manier van rijden waaraan wethouder Claessens met de meeste spoed paal en perk zal stellen. Bij de Torro-direktie zal aangedrongen worden de laad- en losplaats „te ont ruimen", zodat de vrachtwagens daar kunnen draaien en keren. Maar óók wegens het minder fraaie aanzicht dat deze losplaats nu heeft. TOCH PARKEERVERBOD Van gemeentewege zal de bestrating ter plekke aangepast worden, omdat de bocht vanaf de Hoenderstraat te eng is uitgevoerd, waardoor nu regelmatig de trottoirs vernield worden. Erg jammer vindt wethouder Claes sens het, dat het wegdek van de Hoen derstraat zo slechts is en inderdaad niet berekend is op dit drukke verkeer. Maar hij zal daar weinig aan kunnen veran deren, omdat de reconstructie van die straat, inclusief de riolering, eerst ge pland is voor 1990 Een parkeerverbod zal binnen afzien- bare tijd toch worden ingesteld. Maar eerst wordt er nog een parkeerstrook ge maakt tegenover de friture. En aan het vrachtverkeer zal gevraagd worden zo weinig mogelijk overlast te bezorgen.... Op zondag 30 november 's middags om 14.00 uur zal er in het Marokkaans Ontmoetingscentrum aan de Wilhelmi- nastraat 3 te Venray deze informatie middag worden gehouden voor Marok kaanse gezinnen die kinderen hebben tussen 0 en 4 jaar. Op deze middag wordt informatie gegeven over de peu terspeelzaal en het kinderdagverblijf. U bent van harte welkom. U kunt eventu eel uw kleine kinderen meenemen, voor oppas wordt gezorgd. Op het programma staat: een dia serie, waarin duidelijk wordt gemaakt wat een peuterspeelzaal is en wat een kinderdagverblijf doet; de vier peu terspeelzalen in Venray en het kinder dagverblijf zullen aanwezig zijn om op vragen van ouders antwoord te kunnen geven; U kunt zien met welk speelmate riaal gewerkt wordt in de peuterspeel zaal en het kinderdagverblijf. Wij rekenen op uw komst. Deze middag wordt georganiseerd door de Stichting RISC te Venray, Berg weg 4, 5801 EG Venray, samen met het kinderdagverblijf en de vier peuterspeel zalen in Venray. Makelaars- en Taxatatiekantoor WONINGEN TE KOOP GEVRAAGD Stationsweg 7b, Venray, tel. 04780-85958-82306 Vorige week donderdog werd in Rotterdam aan meer dan honderd vrijwilligers een bronze beeldje uitge reikt, als dank voor hun langdurige inzet voor de kinderpostzegelactie. Alle vrijwillige medewerkers en medewerk sters hebben zich 25 jaar of meer ingezet voor de kinderpostzegelactie in hun woonplaats. Dit deden zij door de verkoop van kinderpostzegels en wens kaarten in de verkoopstands in de postkantoren. De feestelijke uitreiking vond plaats in het PTT gebouw in Rotterdam. De dames en heren ontvingen een bronze beeldje van twee spelende kinderen en een oorkonde. De uitreiking werd verricht door de voorzitster van het het bestuur van het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels. Zij werd geassi steerd door Wieteke van Dort, die het programma opluisterde met enkele liedjes uit haar Late Lien repertoire. Mevrouw M. Stijns-Vroklage, St. An- nalaan 1, was de Venrayse vrijwilligster die een beeldje in ontvangst mocht nemen. Dinsdagmiddag is te Smakt, na een plechtige uitvaartdienst, begraven, de 85-jarige J. Wijnhoven, oud-onderwij zer van de St. Jozefschool te Smakt- Holthees. „Meester" Wijnhoven werd op 8 maar 1901 te Wanssum geboren. Hij was „zijn leven lang" onderwijzer in de gemeenschap van Smakt-Holthees, waar hij ook in het verenigingsleven een niet-onbelangrijke plaats innam. Zo spande hij zich jarenlang in voor de car navalsvereniging en de voetbalclub, die beiden, zoals praktisch alle verenigin gen daar, het Limburgse Smakt èn het Brabantse Holthees omvatten. Voor zijn verdiensten in die gemeen schap mocht hij de gouden ere-medaille in de orde van Oranje Nassau ontvan gen. De laatste jaren verbleef „meester" Wijnhoven in Het Schuttersveld, waar hij eveneens een graag gezien bewoner was, en waar hij vorige week donder dag na een kortstondige ziekte overleed. Wat ze ook zeggen, in Venray zit toch maar één echte kapper. In verband met het Sint Nicolaasfeest zijn er volgende week weer de gebruike lijke koopavonden. Maandag, dinsdag, woensdag en don derdag zijn de winkels in Venray geo pend tot 21.00 uur. De wekelijkse vrijdagse koopavond (5 december) komt ditmaal te vervallen. De winkels zijn die dag tot 18.00 uur ge opend. M.i.v. 1 januari 1987 heeft B. v. Bronkhorst ofm, sinds 1 augustus 1977 kapelaan van de St. Perus' Banden-kerk en sekretaris van het dekenaat Venray, ontslag gevraagd en gekregen uit die beide funkties om een pastorale taak op zich te nemen in het dekenaat Bomme- lerwaard. Daar wordt hij mede-pastor in het team dat verantwoordelijk is voor het basispastoraat en de opbouw van de geloofsgemeenschap in de parochies Kerkdriel (5000), Velddriel (1200) en Alem (450). „Na bijna tien jaar is het goed eens te verkassen, nieuwe inspiratie op te doen, andere gezichten te zien en weer opnieuw te beginnen. Anders loop je het gevaar in een sleur terecht te komen. Bovendien dreig je na zoveel jaren nog al eens overvraagd te worden; soms wordt het wel eens wat te veel. Ik ga vertrekken met heel veel pijn. Ik heb hier graag gewoond en gewerkt, met name de laatste zes jaar toen ik nog wijkpastor van „De Landweert" was." HYPOTHEKEN [#1VAN DE KAMP ^1 ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 6.65% - 10 jaar vast 7,05% - 15 jaar vast

Peel en Maas | 1986 | | pagina 1