Gemeenteraad buigt zich andermaal over de gemeentebegroting „IN DE KAART GEKEKEN" NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak INFORMATIE OVER RIJKSWEG 73 Afsluiting voetpad tussen Schoolstraat en De Bleek Verkeers maatregelen bij Gouden Leeuw Bouwvergunning aangevraagd Verkeers maatregelen in „De Bleek" STEUNFRAUDE Raad van Arbeid DONDERDAG 27 NOVEMBER 1986 Nr. 48 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-83838 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is ter vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën. economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs., volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg,' cüftufëtè'minderheden, eman cipatie,' werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.00 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22 00 baantjes trekken") Woensdag 9.45-10.45 (dames) 13.00-15.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21 00 („baantjes trekken") Zaterdag 8.30- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.30 (gezinszwemmen) 13.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,25; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 2,90 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. UITGEWERKT PLAN GEDEELTE VENRAY-BOXMEER In het raadhuis van Venray is voor belanghebbenden en belangstellenden een brochure verkrijgbaar van Rijkswa terstaat over het gedeelte Venray-Box- meer van de rijksweg 73. Deze brochure geeft naast algemene informatie over de te volgen procedure van de aanleg van de weg ook tot in detail weer waar Rijkswaterstaat denkt de weg neer te leggen. Dit laatste dan door middel van luchtfoto's waarop de toekomstige rij banen zijn ingetekend. De brochure is gratis in het raadhuis te verkrijgen en zal volgende week in deze rubriek nader worden belicht. De Venrayse gemeenteraad behandelt op maandag 1 en dinsdag 2 december a.s. opnieuw de gemeentebegroting voor 1987. Na de eerder deze maand ge houden Algemene Beschouwingen is de raad nu toegekomen aan het nemen van de besluiten over hoe het gemeentelijk beleid in guldens en centen moet worden uitgedrukt. Beide vergaderingen begin nen om 18.00 uur. De volledige agenda voor beide vergaderdagen luidt als volgt: MAANDAG 1 DECEMBER Behandeling van de Memorie van Antwoord (18.00-19.40 uur) planning begroting 1988 bezuinigingen: - sociaal-cultureel werk - geestelijke bedienaren prioriteiten: - herinrichting schouwburgplein (mondeling antwoord) - mediatheek (zie ook betreffende punt van de overige agenda) - ontwikkelingssamenwerking - overige prioriteiten belastingen Ie begrotingswijziging '87 meerjarenbegroting 1987-1990 Mondeling antwoord B W op algemene beschouwingen 1. Algemeen bestuur a. bestuurlijke aangelegenheden (19.40-20.00 uur) procedure rond vergelijkende budgetanalyse aanschaf ladderwagen t.b.v. brandweer b. personeelszaken en organisatie (20.00-20.30 uur) reactie portefeuillehouder op tijdens A.B. gemaakte opmerkingen 2. Openbare werken en verkeer (20.30-21.00 uur) onderhoudsplan wegen verkoop gemeente-eigendommen (mede in relatie tot positie grond bedrijf) totaalplan openbare werken centrum 3. Onderwijs, recreatie en cultuur (21.00-21.45 uur) privatisering museum Duimelot Volwasseneducatie onderhoud Petrus Bandenkerk/ torenuurwerken renovatie gymzaal Raadhuisstraat De komende week wordt begonnen met de werkzaamheden van de 2e fase van het winkelcentrum De Bleek. In ver band daarmee zal het voetpad van de Schoolstraat naar de Torro voor lange tijd worden afgesloten en zal tevens het parkeerterrein tussen diezelfde Torro en de schouwburg zodanig worden inge krompen dat het nog aan zo'n vijftig auto's plaats zal bieden. Hel parkeerter rein aan de noordzijde va.: deze super markt blijft gewoon bereikbaar. De bouwwerkzaamheden zullen het aanzien van het centrum van Venray uiteindelijk flink veranderen, maar tot het zover is zal er voor het verkeer in het centrum niet echt veel veranderen. Im mers, de Schoolstraat en de Merselose- weg zullen gewoon voor het verkeer bruikbaar blijven. Om de bouwwerk zaamheden echter in goede banen te kunnen leiden, valt er niet aan te ontko men om het al eerder genoemde voetpad tussen de Schoolstraat en de Torro voor lange tijd af te sluiten. Het parkeerter rein tussen de schouwburg en de Torro komt, op een vijftigtal plaatsen na, te vervallen en zal ook dan nog alleen maar vanuit de Merseloseweg bereik baar zijn. Zodra de bouwaktiviteiten het toelaten zal er voor wat het voetpad naar de Schoolstraat betreft voor een al ternatief worden gezorgd. Volgens de huidige planning zal de tweede fase van De Bleek in het voor jaar van 1988 worden opgeleverd. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 19 november 1986 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Ven ray een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen en wel binnen 30 dagen na datum het verbouwen van een kantoor aan de Merseloseweg 30a te Venray, t.n.v. P.J.A. Claessens; het bouwen van een loods aan de Overbroekseweg 11 te Leunen, t.n.v. A.L.G. Hendrickx; het uitbreiden van een rundveestal aan de Overloonseweg 95 te Venray, l.n.v. G.J.W. Sikes; het bouwen van een varkensstal aan de Blankenberg 12 te Leunen, t.n.v. Maatschap Wismans; het bouwen van een woning met garage aan de Overloonseweg 23 te Ven ray, t.n.v. A.M. van Melis, Andeslaan 10 te Venray; het verbouwen van een pand aan de Grotestraat 36 te Venray, t.n.v. Gebr. Claessens; hel verbouwen van een woning aan de Volen 7 te Heide, l.n.v. J.J.P. Michels; het bouwen van een woning met garage aan de Herik 4 te Venray, l.n.v. C.J.J. Driessen, Pavanestraat 51 te Venray. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. speel-o-theek in mediatheek? gesprek met bibliotheekbestuur renovatie zwembad exploitatie wijk- en buurtcentra privatisering sportvoorzieningen kerkdorpen dekking tekort VVV 4. Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (21.45-22.15 uur) integraal pleinenplan herinrichting schouwburgplein weth. Claessens) woonwagenstandplaatsen beleid t.a.v. sociale woningbouw zelfstandig wonen van ouderen Schorsing tot dinsdag 2 december 18.00 uur DINSDAG 2 DECEMBER Vervolg mondeling antwoord B en W op algemene beschouwingen 5. Sociale voorzieningen en maat schappelijke zorg (18.00-19.00 uur) sociaal-cultureel werk (voorzover niet reeds behandeld onder A) ouderenbeleid homo-nota werklozenzorg sociale zaken/dienstverlening 6. Volksgezondheid: Milieu (19.00-19.30 uur) sanering sloopterreinen Endepoel mestoverschotten-problematiek riolenplan gebruik terugploegregeling in kader bosbeheer milieubeleid in komende jaren. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierdodr bekend hun besluit van 26 november' 1986, in ver band met de afbouw van een apparte mentencomplex aan de Gouden Leeuw, voor de periode van 28 november tot en met 12 december 1986, of zoveel korter of langer als in verband met de werk zaamheden mogelijk dan wel noodzake lijk is: 1. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens gesloten te verklaren voor alle verkeer - behalve voetgangers - in beide richtingen van de weg, genaamd de Gouden Leeuw, het gedeelte gelegen tussen de toegang naar de parkeeraccommodatie van het deels gerealiseerde appartementencomplex en de westelijk daarvan gelegen splitsing; 2. voor zover de werkzaamheden dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in gevaar wordt ge bracht ontheffing te verlenen van de on der 1 genoemde verkeersmaatregel ten behoeve van bestuurders van motor voertuigen op pieer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder 1 ver melde weg en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig bestu ren in opdracht of met toestemming van de onder a vermelde personen en onder aan de personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aannemelijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dal de onder 1 genoemde ver keersmaatregel geldt, gebruik moeten maken van de onder I vermelde weg voor het laden of lossen van goederen of voor het verrichten van noodzakelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoertuig en deze activi teiten niet of bezwaarlijk op andere wij ze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de Com missaris van de Koningin. Burgemeester en wethouders voornoemd, H. Defesche, burgemeester Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan dez navolgende bouw plannen medewerking te verlenen: het bouwen van een berging aan Knopkruid 37 te Venray, t.n.v. W.H.G. Franssen; De bouwplannen liggen met ingang van 28 november 1986 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tol 12.00 uur). Gedurende de ze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. De burgemeester van Venray, RESTTIJD (ca. 19.30-22.00 uur) T.b.v. eventuele schorsing, (sub-Jamen dementen, vaststelling begrotingen en welzijnsplan. Verder overige agenda punten, t.w.: 1vaststelling verordening tot verho ging van de onroerend-goed be lasting; 2. aanpassing sporttarieven 3. eerste begrotingswijziging 1987; 4. notulen vorige vergadering; 5. ingekomen stukken en mededelin gen; 6. vervanging schoolmateriaal basis school St. Antonius; 7. bouwkundige wijzigingen basis school De Hei 8. energiebesparende maatregelen LOM school 't Groenewold; 9. vaststelling werkelijke kosten openbaar lager onderwijs over het tijdvak l-l-'83 t.m. 31-7-'85; 10. uitgifte in erfpacht van tennispark „Vlakwater" aan Tennisclub Ven ray; 11vaststelling krediet in rekening courant voor 1987; 12. verlenen van een algemene machti ging aan burgemeester en wethou ders tot het opnemen van tijdelijk kasgeld gedurende 1987; 13. aangaan vaste geldleningen voor het jaar 1987; 14. vervanging telefooncentrale ge meentehuis; 15. instellen organisatie-onderzoek ambtelijk apparaat; 16. wijziging van de verordening op het college van bijstand; 17. benoeming van nieuwe leden van het college van bijstand; 18. gewestraadbesluiten t.a.v. veerpont Kessel en uitvoering tweede fase fietsroute-plan; 19. wijziging kapverordening; 20. toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening; 21. nemen van voorbereidingsbesluiten t.a.v. Peelweg 8 en Blakterweg 1; 22. vaststelling herziene exploitatie- opzet voor bestemmingsplan Land weer! 23. Herziene exploitatie-opzet voor bestemmingsplannen in de kerk dorpen; 24. verkoop bouwgrond in Landweert aan Nevanco; 25. verkoop dubbele bouwkavel, gele gen aan de Vlies; 26. verkoop bouwgrond in bestem mingsplan Veulen; 27. verkoop bouwgrond in bestem mingsplan Leunen; 28. verkoop garagekaveltjes in plan Desselke; 29. verkoop grond in bestemmingsplan Leunen aan Rabobank Leunen; 30. aankoop voormalige Torro- gebouw voor huisvesting biblio theek; 31. voorziening in vacature binnen commissie voor onderwijs, cul tuur, jeugd, sport en recreatie; 32. tweede algemene aanpassing van de begroting 1986; 33. vaststelling verordening „baatbe lasting aanleg 1986 riolering Veu len"; 34. aanwijzing nieuwe vertegenwoordi gers als lid van het bestuur van de Stichting Centrale Antenne Inrich ting Venray". Burgemeester en wethouders van Venray maken hierdoor bekend hun besluit van 26 november 1986, in ver band met bouwwerkzaamheden in hel in ontwikkeling genomen winkelgebied „De Bleek" van 26 november 1986 tot 1 november 1987 of zoveel korter of lan ger als in verband met de werkzaamhe den mogelijk dan wel noodzakelijk is: 1door het plaatsen van de borden 11 en 27 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens geslo ten te verklaren voor alle verkeer en voor voetgangers: a. hel parkeerterrein gelegen ten zuiden van de Torro-superinarkt, begrensd door de eigendommen van derden aan de Schoolstraat alsmede door de Jan Hensenstraat en door een tijdelijk te handhaven parkeerterrein (voor ca. 50 personenauto's, naast de N.M.B.-bank, bereikbaar vanaf de Jan Hensenstraat) en een als eveneens tijdelijk aan te wijzen verbindingsweg tussen dit voorlopige parkeerterrein en h.et geasfalteerde parkeerterrein ten westen van de Torro-Supermarkt: b. het parkeerterrein gelegen aan de westzijde van de Schoolstraat, be grensd door de laad- en loshaven van de onder a genoemde supermarkt, het onder c bedoelde verbindingspad en het winkelpand Schoolstraat nr. 6; c. het verbindingspad tussen de Schoolstraat en het onder a bedoelde parkeerterrein, gelegen juist ten zuid en van het onder b bedoelde parkeer terrein; 2. door het plaatsen van de borden 12 en 13 van bijlage II van genoemd regle ment en onderborden als genoemd in ar tikel 121 van dat reglement de onder 1 a bedoelde tijdelijke verbindingsweg aan te wijzen als beperkte eenrichtingsweg (fietsers en bromfietsers uitgezonderd) voor verkeer in noordelijke richting; 3. door het plaatsen van borden 51 van bijlage II van genoemd reglement het stilstaan te verbieden aan beide zij den van de onder 1 a bedoelde tijdelijke verbindingsweg alsmede aan de westzij de van het gedeelte van de Schoolstraat, gelegen tussen de aansluiting van het Schoutenstraatje en het winkelpand Schoolstraat nr. 6; 4. voor zover de werkzaamheden dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in gevaar wordt ge bracht ontheffing te verlenen van de on der 1 a en b genoemde verkeersmaatre gel ten behoeve van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wie len: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder 1 a en b vermelde wegen en de woning of het be drijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kun nen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig bestu ren in opdracht of met toestemming van de onder a vermelde personen en onder aan de personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aannemelijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de onder 1 a en b genoemde verkeersmaatregel geldt, gebruik moe ten maken van de onder 1 a en b vermel de weg voor het laden of lossen van goe deren of voor het verrichten van nood zakelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoertuig en deze activiteiten niet of bezwaarlijk op ande re wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beropp aante kenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de Com missaris van de Koningin. Burgemeester en wethouders voornoemd, H. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris Vorige week heeft de sociale recher che van de gemeente Venray een drietal personen gehoord, die verdacht werden van het plegen van steunfraude. Uit ingestelde onderzoeken was na melijk gebleken dat deze personen af zonderlijk van elkaar, volledig werk zaam waren geweest via uitzendbu- reaux. Een van hen presteerde het zelfs gedu rende 1 Vi jaar bijna continu via een uit zendbureau te werken. In die periode werd hij ziek en omdat hij een normaal arbeidscontrakt had, kreeg hij zelfs en kele dagen een uitkering ingevolge de Ziektewet van het GAK. Toen hij gedu rende vijf weken niet aan de slag kon via een uitzendbureau, zocht hij zelf werk en vond dit door asperges te gaan ste ken. Door deze handelwijze tijdens die 1 Zi jaar ontving hij ongeveer 30.000,- teveel aan uitkering van de gemeente Venray. De gemeente Venray zal nu de ten onrechte uitbetaalde uitkering terug vorderen. In de twee andere gevallen waren de fraude-bedragen die de gemeente Ven ray zal terugvorderen aanmerkelijk la ger, t.w, 6.500,- en f 3.000,-. Hierbij kan worden opgemerkt dat degene die nu voor 3.000.- fraudeerde recedive pleegde. Immers een jaar geleden was hij ook door de sociale recherche van de gemeente Venray verbaliseerd wegens steunfraude. De uitzendbureaux treft geen schuld, daar ideze;steuafraudeurs aan het werk waren terwijl de uitzendbureaux aan hun verplichtingen van premie- en loon- belastingafdrachten voldeden. De fraudeurs verzuimden met opzet het „witte" werk op de sociale dienst te melden. Tegen hen is proces verbaal opge maakt. Door een onjuiste vermelding van het telefoonnummer van de Raad van Ar beid in de Venrayse gemeentegids komt het maar al te vaak voor dat inwoners van Venray pas na veel zoeken het juiste nummer weten te vinden. Daarom hier nog een keer het juiste nummer: 077 - 557333 Tentoonstelling in museum Deze expositie is samengesteld uit de kaartenverzameling van de Gentenaar Michiel Decorte, Deze verzameling om vat naast een veelvoud van spellen kaar ten ook verschillende voorwerpen, die met de kaarten zelf of het kaartspel te maken hebben. Dit laatste betreft veelal voorwerpen, waarop kaartspelers, kaartsymbolen staan afgebeeld. De verzameling van Michiel Decorte bevat kaarten uit de 18 tot 20e eeuw. De oudste kaart dateert uit 1740 en de jongste uit ca. 1951. Zijn verzameling beval kaartspellen, die geordend zijn per land en per onderwerp. Zo zijn er de eenvoudige speelkaarten, de humoristi sche speelkaarten, kaarten die herinne ren aan Europese Koningshuizen, de wereldoorlogen 1 en II etc. Veel van zijn kaarten zijn gedrukt in België en bestemd voor export naar alle landen van de wereld. Het kaartbeeld is dan aangepast aan het land van bestem ming. Daarnaast bevat de collectie ook kaarten die gedrukt zijn buiten België. Zo komen er kaarten uit Frankrijk, Ne derland, Portugal, Italië, Spanje, Duits land, Denemarken, Engeland, Zweden en de Verenigde Staten. Een aparte groep binnen de speel kaarten vormen de Tarok (Tarock-) kaarten. Dit zijn kaarten die gebruikt worden bij het voorspellen van de toe komst. Enkele van deze spellen zijn ge heel of gedeeltelijk tentoongesteld. Tot zijn collectie behoort ook een set speelkaarten van een Duitse producent, die herdrukt zijn vanaf de originele pla ten. Ze zijn niet in de tentoonstelling opgenomen. Zoals eerder genoemd worden ook zaken tentoongesteld, die te maken heb ben met het kaartspel of afbeeldingen bevatten, waarop kaartspelers, kaart symbolen te zien zijn. Tot deze groep worden ook gerekend de grote hoeveel heid boeken en boekjes over de historie van kaarten, het kaarspel en hoe men bepaalde spellen kan leren. Zo zijn er boeken over klaverjassen, whist, bridge, patience, skat, tarot (tarock), enz. Een bijzonderheid in deze collectie is een kaartspel uit India, compleet met opbergdoos. De kaarten zijn rond, met de hand geschilderd en bevallen een veelheid aan symbolen en afbeeldingen. De expositie wordt gehouden in het Geschied- en Oudheidkundig Museum Venray ,,'t Freulekeshuus", gevestigd Eindstraat 8 te Venray, tel. 83880. Het museum is geopend op woensdag-en zaterdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Extra openstellingen zijn i er op zondagmiddag 30 november en 7 december. Groepen op afspraak. Voor meer in formatie kunt U zich wenden tot de be heerder van het museum, bereikbaar onder 83838 of 83880.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 14