PEEL EN MAAS De Piëlhaas opent 't Vastelaovend- seizoen met ,,Hazepaeper" JBC '80 VENRAY PEEL EIM MAAS „DE ZWAAN" HANDBOOG Heeft Venray behoefte aan 12 nieuwe woonwagen standplaatsen? Beroepskeuze voorlichting over de grafische sector De Berghaag Carnavalesk schuttersfestijn in Maashees Oud Indiëgangers komen (opnieuw) in aktie PARAPLU'S Doven van straatverlichting levert ca. 3 ton per jaar op PEEL EN MAAS Weer serie inbraken in woningen Record aantal jubilarissen bij Rank Xerox Kinder dagverblijven Informatie-avond over hulpmiddelen voor doven en slechthorenden Kinderpostzegels Vastelaovend 1986-1987 Op de 1 Ie van de 1 le in 1952 introdu ceerde Vastelaovesvereniging ,,De Piël haas" een galazitting in zaal Wilhel- mina. Dit onder het motto „Hazepae- per". De opzet was een programma met van alles en nog wat, veel stukken en brokken, overgoten met een smeuig sausje, net als hazepaeper dus. Vast programma-onderdeel was de presentatie van de nieuwe vastelaoves- liedjes, gecombineerd met het optreden van diverse artiesten. In die tijd werd ook op deze avond de nieuwe prins bekend gemaakt, uiteraard ia het aftreden van de oude prins. In 1952 was het hoogtepunt van de avond het aftreden van prins Lei Rut ten, hij werd opgekocht door Huub de Jong, opkoper uit Merselo, en in een zak vakkundig de zaal uitgefeemd! De laatste keer dat het programma „Hazepaeper" gepresenteerd werd, was in 1968. Na bijna 20 jaar wil de vastelaoves vereniging De Piëlhaas deze traditie in ere herstellen, jaarlijks zal het vastel- aovesseizoen op de eerste zondag na de 1 le van de 1 le geopend worden met het programma „Hazepaeper". A.s. zondag 16 november vanaf 12.11 uur wordt de foyer van de schouwburg ontmoetingsplaats voor alle vastelaoves liefhebbers. Dit jaar wordt ook een cassettebandje uitgebracht, met de beste 14 liedjes van de afgelopen jaren. De artiesten die op deze band staan, zullen onder leiding van de Hofkapel hun liedje ten gehore brengen. Deze cas settebandjes worden tijdens deze happe ning te koop aangeboden, voorzien van een uiterst aantrekkelijke en praktische verpakking. Daarnaast krijgt iedere Clubcompetitie 1986 Tijdens de onlangs gehouden alge mene ledenvergadering van JBV Venray 80 reikte de wedstrijdcommissie de prij zen clubcompetitie 1986 uit. Uitslagen: Oubcompelitie tripletten: JanWikkers, Willie v. Bakel en Ben Aarts eerste prijs; Eef en Marian Zeelen en Frits v. d. Berg, tweede prijs; Lou en Gonnie Leenders en Harm Doornbos, derde prijs. Clubcompetitie doubletten: Piet Fennet en Joop Triest eerste prijs; Jan Wikkers en Willie v. Bakel tweede prijs; Ben Arts en Lenie Aarts 3e prijs. Nationale competitie 1986: Triplet Jan Wikkers handhaaft zich in de eerste klasse; triplet Eef Zeelen degradeert naar de tweede klasse. Van de acht namens JBC Venray 80 deelnemende tripletten in de tweede klasse, handhaven zich 7 tripletten, een triplet degradeert naar de derde klasse. Al met al een redelijk goed resultaat. Toernooikalender 1986: 16-11 Loon op Zand, manegetripletten- toernooi. 23-11 Asten (Beugel en Jeu de Boules- club, dus niet Kös Krek) manegetriplet- tentoernooi. 30-11 Tilburg, manegetriplettentoer- nooi. 30-11 Sittard indoor triplettentoernooi. 14-11 Geldrop Lammen Erm, manege- triplettenlyoernooi 14-11 Helmond, manegetriplettenten- loernooi. 21 t/m 28 dec. indoor internationaal doublettentoernooi le Hilversum, geld- toernooi, eerste prijs 200,—. Denkt U vooral aan tijdige inschrij ving voor ons eigen manegekersttoer nooi voor doubletten op 21 dec. Alle inlichtingen over de toernooien en inschrijvingen via Marian Zeelen- Begas. Inschrijving voor eigen kersttoernooi via Lou en Gonnie Leenders. Als de temperatuur op 21 dec. aan de lage kant is, is al geregeld dat de manege ver warmd is. Manegetoernooi tripletten 9 nov.: Het manegeclubtoernooi tripletten dal afgelopen zondag in de manege te Hegelsom werd gespeeld kan worden omschreven als een spannend, sportief en vooral gezellig toernooi. Vanwege de geringe aanmelding van eigen clubleden, slechts acht tripletten, werd door bestuur en wedstrijdcommis sie een beroep gedaan op de jeu de boulesclub van Tegelen. Tegelen was dan ook met vier tripletten present. De spanning gedurende het toernooi bouwde zich op naarmate de wedstrij den verliepen, tot de laatste boule in de laatste partij was nog niet geheel duidelijk wie voor de eerste plaats in aanmerking zou komen. Om de derde en vierde plaats moest zelfs een beslissingswedstrijd worden gespeeld tussen triplet Herman Gorrce en triplet Ben Aarts. Eerste prijs en tevens winnaar van de wisselbeker: triplet Jan Wikkers, Willie van Bakel en Eric Kleintjes; tweede prijs triplet Loe en Gonnie Leender en Harm Doornbos; derde prijs triplet Herman en Nel Gorree en Herman Scholten. Ter elfder ure werd nog snel een poedelprijs toegevoegd aan de beschik bare prijzenpot, deze poedelprijs werd met recht toegekend aan triplet Eef en Marian Zeelen en Frits v. d. Berg die met vijf verloren partijen en een negatief saldo van 36 een wel heel bij zondere prestatie leverden. 'n leesbare krant koper ook nog korting op de aanwezige overheerlijke hazepaeper. Om 12.45 uur wordt het bekende Karei Wijnen-monument her-onthuld. Karei Wijnen, 18 jaar Vorst in Venray, van 1947 t/m 1964, is de meest markan te persoonlijkheid geweest in het Venrayse vastelaovesgebeuren. Karei Wijnen stond mede met enkele anderen van de vereniging „Venray Vooruit", aan de wieg van de Piëlhaas. In 1939 ging de Venrayse vastel aovend van start, met in het bestuur uiteraard Karei Wijnen. Tijdens zijn Vorstschap begon de Piëlhaas geleidelijk aan het vastelaoves gebeuren beter te organiseren; hij was een groot organisator en een gewichtig spreker. Onder zijn leiding is de vastel aovend uitgegroeid tot een organisatie van grote omvang. Na zijn afscheid in 1964, werd hem op 8 februari een stenen Piëlhaas aan geboden, vervaardigd door de beeld houwer Piel van Dongen. Dit beeld van de Piëlhaas, beschik baar gesteld door de familie Wijnen, heeft jarenlang in het Mgr. Wijnhoven- park, voor sommigen beter bekend als de Paoterskoel, gestaan. Uit angst voor vernielzucht, is het monument de laatste jaren in het gemeentelager bewaard gebleven. Komende zondag zal dit vastelaoves- monument eindelijk een vaste plaats krijgen tegen de zijgevel van de schouw burg aan de zijde van de Merseloseweg. Na de officiële her-onthulling zal een door Gerrit Janssen gemaakte „ode" aan Vorst Karei ten gehore worden ge bracht, deze ode zal tevens als plaquette op de sokkel van het monument beves tigd worden. Na het officiële gedeelte volgt er een muzikaal intermezzo door de Hofkapel. Holel cafe restaurant Wij serveren naast onze vlees en visgerechten verschillende heerlijke Wild- specialiteiten Ons restaurant is geopend voor lunch en diner. Voor informatie of reservering Tel. 86969 William en Anja Brekelrnans Uitslag 3e Bondswedstrijd Distrikt XI, organisatie St. Sebastiaan: St. Anna Venray 386 De Batavieren, Castenray 1355 1278 1203 1155 Diana Venray 1368 1259 1092 Uitspanning, Griendtsveen 1318 1261 1053 St. Hubertus, Merselo 1315 1205 St. Joris, Leunen 1361 1252 1186 1048 Ons Genoegen, America 1339 1239 Ons Genoegen, YsseLsteyn 1367 1307 1213 1101 De Rare Schutters, Overloon 1325 De Achutroe, Horst 1355 1266 1164 801 St. Sebastiaans, Heide 1359 13030 1247 1202 1140 't Trefpunt, Tienray 1332 1230 1072 De Waldschutters, Ven-Zelderheide 1197 Willem Teil, Oirlo 1231 De hoogste schutter van deze wed strijd was M. Thijssen Diana met 238 punten. De 4e bondswedstrijd is in America van 18 t/m 23 november. Personele prijzen: A. Thijssen, Diana n.l. 50 p. M. Thijssen Diana n.l. 50p. P. Martens, St. Joris 5x10 J. Wismans,'t Trefpunt n.l. 4x10 MCamps Ysselsteyn n.l. 5x9 J. v. d. Broek, Ysselsteyn n.l. 5x9 L. Weijs, America 5x8 J. v. Osch, St. Joris n.l. 4x8 E. v. Dijk, Rare Schutters 4x7 G. Achten, St. Joris 4x7 R. v. Geffen, Diana 3x6 M. v. d. Pal, Diana 3x6 H. Flinsenberg, St. Hubertus 3x5 R. Hoek, Diana 3x5 T. Martens, St. Joris 3x4 Marie Weijs, America 3x4 L. v. Mullekom, Uitspanning 3x3 Dien Verstegen, Ysselsteyn 3x3 M. v. Ham, Diana 2x2 Marly Gijsberts, America 2x2 Devise, Diana 2x1 N. Toekook,'t Trefpunt n.l. 1x1 DOOD REF. GEVONDEN In de bossen van Kleindorp in Merse lo werd een ree dood aangetroffen. De reegeit was met een kogel uit een flo bertgeweer gedood. Waarschijnlijk is het door de kogel van een stroper ge raakt en nog weggelopen, totdat het in de bossen is doodgebloed. Hel kadaver is op de voorgeschreven wijze afge voerd. Omstreeks 13.40 uur is er een optre den van Frötje Frot, een Venrayse buutreedner met een werkelijk schitte rend Helmonds dialect. Na het optreden van Frötje Frot, volgt het tweede gedeelte van de artiesten die hun liedje presenteren. Niet te versmaden: op deze middag is de echte hazepaeper gemaakt door enkele bekende Venrayse culinaire persoonlijkheden. Al met al wordt het werkelijk een happening, met uiteraard gratis entree. Hoewel hierover de betreffende com missie en de gemeenteraad hierbij nog zullen worden betrokken, heeft het college van b. en w. inmiddels een begin gemaakt met de planologische inpassing van een nieuwe lokatie ten behoeve van twaalf standplaatsen (twee plekken van zes) voor wbon wagens. Deze mededeling in de aanbiedings brief bij de begroting 1987, bracht de P.v.d.A.-fraktie er toe, bij de algemene beschouwingen op te merken, dat de aanwijzing van lege plekken voor ge-~ bruik door woonwagenbewoners al veel te lang op de rol staat. Zij vroeg zich evenwel af of er wel behoefte bestaat aan twee plekken van zes standplaatsen, welke Venray moet creëren. En als dat dan al moet, heeft de gemeente dan vol strekt de vrije hand in het bepalen van haar keuzes? Zo niet, wordt daarmee dan eventuele inspraak van de buurtbe woners niet vrijwel zinloos? zo vroeg de fraktie hel college. De heer v.d. Vorle wees er op, dat de woonwagenstandplaatsen niet moch ten worden ingepast in druk bevolkte wijken. Volgens zijn fraktie hebben woonwagenbewoners ook recht om te leven volgens hun eigen cultuur. Inpas sing van deze standplaatsen kan, volgens de fraktie v. d. Vorle, daarom alleen plaatsvinden in de grotere groen gebieden. „Alleen zo kan deze mensen nog wat extra bescherming worden ge boden in hun kwetsbare bestaan", aldus v. d. Vorle. Op woensdag 19 november a.s. orga niseert hel Bureau voor Onderwijs- en Beroepskeuze te Venray, i.s.m. het Contact cent rum Onderwijs-Arbeid (re gio Venray e.o.) van 14.00 tot 16.00 uur een voorlichtingsmiddag over de grafi sche sector. Geïnteresseerden die aan deze thema tische middag willen deelnemen kunnen zich mondeling dainvel telefonisch aan melden bij de administratie van het Be roepskeuzebureau dat gevestigd is op de Lcunseweg 2a (t.o. de Paterskerk), tel. 04780-10032. Het programma omvat diverse onder delen. Gestart wordt met een algemene inleiding omtrent beroepen en studie mogelijkheden binnen genoemd be- roepsgebied. E.e.a. wordt met een video film geïllustreerd. Tevens is een beroepsinleresseojider- deel in liet programma opgenomen, waarmee de aanwezigen kunnen toetsen of opleidingen en funk ties' in dit be- roepsgebied bij hen aansluiten. Vervolgens komt een gastspreker aan hel woord die verslag zal doen van zijn studie- en werkervaringen. Tot slot kunnen de deelnemers zich onder deskundige begeleiding meer per soonsgericht verder informeren in de in formal heek van het Beroepskeuzebu- reau. Alle deelnemers ontvangen voorts een infomap waarin de meest relevante ge gevens van die middag zijn opgenomen. De kosten voor deelname zijn 6,- per persoon. TE KOOP GEGALVANISEERDE HONDENRENNEN HOUTEN SLAAPHOKKEN Fabrikant van dierenverblijven Vennenweg 5, Oostrum-Venray Tel. 04780-82512 Omdat aan de bar eens een Gilde- broeder uit Maashees beweerde dat zijn gilde betere schutters in de gelederen zou hebben dan de Raad van Elf aan ra re schutters zou hebben, opent een ge- costumeerde voetbalwedstrijd het Blie- kers carnavalsseizoen. De carnavalsve reniging kon deze uitdaging niet laten liggen, temeer al niet omdat zij in haar midden enkele gelouterde voetbalvete ranen heeft. De strijd zal gestreden worden op za terdagavond tussen 20.30 en 21.30 uur in de sporthal van Maashees en is gratis toegankelijk. Plaatselijke voetbalken ners geven de Gildebroeders geen schijn van kans maar raden het publiek aan potlood en papier mee te brengen om daarop bij te houden hoeveel goals hun raadsleden er in gaan schoppen. Na de wedstrijd starten de Bliekers het carnavalsseizoen met hun Elfde van de Elfde bal. Ook dit bal is gratis toe gankelijk. Natuurlijk kan het publiek de winnende spelers gedurende dit bal uit gebreid feliciteren en kunnen de verlie zers hun verdriet wat wegspoelen. Joekskapel Net op Tied en het eigen Hoforkest zullen voor de muzikale opluistering zorgen. De Vereniging Oud Militairen Indië gangers (VOMI), opgericht öp 23 okto ber 1985, organiseert voor leden en be langstellenden een kennismakingsbij eenkomst op zaterdag 15 november in hotel Alexander, Stationsplein 13 te Roermond. Aanvang 14.30 uur, einde om ca. 17.00 uur. De bedoeling van de ze bijeenkomst is te komen tot oprich ting van een afdeling Limburg, waarbij nu al gedacht wordt in dit verband de provincie op te delen in Zuid Limburg en Noord/Middefc Limburg. Hoofdbestuurslid L. Berenbroek uit Nijmegen (tel. 080-447707) is op deze middag ter plaatse om de doelstelling van de VOMI nader toe te lichten. De aanwezigen zullen uitgebreid in de gele genheid worden gesteld om vragen te stellen en suggesties te doen. Primair heeft de vereniging zich tot taak gesteld de belangenbehartiging van alle oud-Indiëgangers, waarvan bekend is, dat velen met ernstige problemen kampen. Dit aantal wordt geschat op zesduizend, terwijl daarnaast nog een kleine veertigduizend tot de licht getrau- matiseerden behoren. De nog jonge ver eniging telt inmiddels ongeveer 1400 le den. Er zijn reeds verschillende afdelin gen van de grond w.o. Oost Gelderland, Noord-Brabant, Zuid Zuid Holland, Nijmegen en Alkmaar, terwijl elders in hei land ijverig aktie wordt gevoerd. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot J. van der Grient, Aloysi- usstraal 4, Kessel, lel. 04762-1857 of P. Mesters, Gladiolenstraat 41, Kerkrade, tel. 045-420555. Twee hoog bejaarde Venrayse men sen besloten vorige week nog eens per Zuid-Ooster een reisje te maken naar Helmond. Niets bijzonder zult U zeggen' maar U bent ook nog niet „bijna 90 jaar". Om op alle eventuali teiten voorbereid te zijn namen beiden hun paraplu mee en togen toen naar de Langstraat-hoek Weg in de Berg om in de „Abri" op de bus te wachten. De paraplu's werden zolang in een hoek gezet. Amper is de bus op zijn tocht naar Helmond Heide gepasseerd, of beide oudjes komen tot de ontdekking dat ze hun paraplu's in de abri hebben laten staan. Bij de eerstvolgende halte de bus uit en terug naar de Langstraat. Helaas, hun paraplu's waren verdwenen. In formatie bij de politie en Zuid Ooster had geen resultaat' de paraplu's waren niet als gevonden voowerpen aange geven. Kijk, als je op de oude dag alleen van de AOW moet rondkomen, is de aanschaf van twee nieuwe paraplu's een rib uit je lijf.... Daarom: wil degene die beide paraplu's gevonden heeft ze even terug bezorgen. Een kleine beloning kan er altijd nog af. Adres: Haammaker- straat 8 of aan het buro van dit blad, boekhandel van den Munckhof. DIEFSTALLEN Er werd aangifte gedaan van dief stal van een bromfietshelm van een bij een school aan de Leunseweg gestalde brommer. Ook deed een 17-jarige inwoner van Boxmeer hier aangifte van diefstal van een bromfielshelm, eveneens uit de stalling van een school. Van het Jongerencentrum aan de Hoenderstraat werd de diefstal van een motorjas aangegeven. Aangifte werd ook gedaan van diefstal van een sporttas uil de sportzaal in Brukske. DONDERDAG 13 NOVEMBER 1986 Nr. 46 HONDERDENZEVENDE JAARGANG Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 Het was voor het eerst en misschien wel de enige keer, dat Rank Xerox Venray moest uitwijken voor de huldi ging van zijn jubilarissen. Het was ondoenlijk om het groot aantal jubila rissen in Venray zelf op het bedrijf te huldigen, of een tent op het terrein te plaatsen. Evenmin was het groot aantal onder te brengen in een lokaliteit in Venray. Daarom moest worden uitge weken naar de Maaspoort te Venlo. 410 medewerkers van Rank Xerox, werden met hun echtgenotes, verloofdes of vriendinnen met maar liefst 11 auto bussen, 45 taxibusjes en 15 taxi's naar de Maaspoort vervoerd; een perfecte or ganisatie. Hostellerie „De Hamert" onder leiding van de chef-kok had een diner klaargemaakt dat tot in de puntjes was verzorgd. Koks en personeel kregen dan ook alle lof toegezwaaid. Een verrassing was, dat „de hele Naar de stand van augustus j.l. waren er in het kader van de bezuinigingen op de openbare straatverlichting 802 licht masten gedoofd. Hiervan zijn er inmid dels 262 elders in de gemeente her plaatst. In totaal is hiermee een besparing bereikt op het electrici- teitsverbruik van ongeveer 106.000 KWh, hetgeen bijna 15*70 is van het totale stroomverbruik. In geld levert dat de gemeente een beparing op van ongeveer 70.000,- per jaar. Bovendien is er een bezuiniging be reikt wegens minder-kosten van nieuw te plaatsen lichtmasten in de diverse be stemmingsplannen en het buitengebied van 222.700,Volgens het college van b. en w. zal bij volledige benutting van alle vrijgekomen lichtmasten dit be drag in de komende jaren oplopen tot ca. 680.000,—. Afgezien van de thans nog resterende verplaatsingen is deze fase van het besparingsplan op de openbare verlich ting, voltooid. RISICO'S Bij het beschouwen van de begroting voor het komende dienstjaar werd door de heer B. Kersten, woordvoerder van de P.v.d.A.-fraktie gewezen op bepaal de risico's ten aanzien van de verkeers veiligheid, welke aan het doofplan kleven. Daarnaast, zo stelde de heer Kersten, voelen velen zich 's avonds minder veilig op straat. Daarom acht de fraktie het niet wenselijk met de evaluatie van dat aspect te wachten tot het totale be sparingsplan is voltooid. Het college heeft n.l. aangekondigd in 1987 te komen met een rapportage over de ge meentelijke energiebesparingsaktivitei- ten. EEN ABONNEMENT WAARD! Totale buit 20.000,-- De golf van inbraken in burgerwonin gen is nog lang niet geluwd. Ook dit weekend kwamen er weer verschillende meldingen bij de politie binnen. Meestal werd ingebroken tijdens afwezigheid van de bewoners. Zo kwam bij terugkeer van vakan tie in de Vogezenlaan de fam. K. tot de ontdekking dat er was ingebroken. Ont vreemd waren sieraden en geld. De in braak heeft vermoedelijk plaats gehad Op de dat van hun terugkeer, want toen is ook in dezelfde straat ingebro ken bij de fam. C. Hier werden siera den, cheques en vreemde valuta ont vreemd. In de Allegrostraat werd ingebro ken in een woning. Ook daar werden sieraden ontvreemd. In een woning aan Bergkwartier werden 20 girobetaalkaarten en het giropasje gestolen. In de Etudestraat was het flink raak. Daar werd in liefst 4 woningen een inbraak gepleegd. Ook daar werden cheques met pasjes, geld en sieraden meegenomen. In een woning bovendien een paspoort, trouwboekje e.d. Die be scheiden werden in een tuin aan de Venrayseweg te Wanssum teruggevon den. Aan de l.aagheideweg (dat bleek in de gemeente Horst te zijn) werd een geparkeerde personenauto opengebro ken. Uit die auto verdween diverse ap paratuur ter waarde van 3500,—. grote baas" van Rank Xerox via de video gelukwensen uitsprak tot de drie jubilarissen die lot de top van Rank Xerox Venray behoren: Ir. Sonneborn (algemeen directeur) en de twee direk- tieleden Stollman (dir. fabricage) en Timmer (dir. bevoorrading) en via hen tot de andere 408 jubilarissen. Het was directuer Personeelszaken, de heer Th. Engels, die even stil bleef staan bij de turbulente ontwikkelingen van Rank Xerox Venray in de jaren 1973 en 1974. Jaren van het succes van de 3100-machine, maar ook, dat men in oktober 1973 de 2500e werknemer kon De wijnmaand oktober is bij de 4 6 GARANTMARKT in Landweert afge sloten met een Franse week. In de week van donderdag 23 oktober waren verschillende aanbiedingen van Franse wijn, Franse kaas, en Frans brood. Tevens werd een prijsvraag ge organiseerd, met als hoofdprijs 1 minuut gratis winkelen. Deze prijs werd gewonnen door Mevr. v. d. Heuvel, Klaproos 1, Venray. Bij 4 6 GARANTMARKT heeft men zijn eigen wijnen uit Frankrijk. Deze worden allen aangeboden onder het etiket van „Cellier de l'Epervier". Deze naam staat garant voor beste wijnen uit alle wijngebieden van Frank rijk. En dat voor prijsjes waarvan u zegt: zo'n heerlijke wijn en dan voor dat geld. Wij presenteren een assortiment van rode en witte wijnen waar eenieder zijn keuze uit kan maken. Maak eens kennis met onze wijnen, voor een des kundig advies kunt u altijd terecht. (advertentie) Informatiemiddag voor alle Turkse gezinnen, die kinderen hebben tussen 0 en 4 jaar, over peuterspeelzaal en kin derdagverblijf. Op zondag 23 november 's middags om 14.00 uur zal er in het Turks Ont moetingscentrum aan de Antoniusstraat 1 te Venray deze informatiemiddag wor den gehouden. U bent van harte wel kom. U kunt eventueel uw kleine kinde ren meenemen, voor oppas wordt ge zorgd. Op het programma staat: een dia serie, waarin duidelijk wordt gemaakt wat een peuterspeelzaal is en wat een kinderdagverblijf doet; de vier peu terspeelzalen in Venray en het kinder dagverblijf zullen aanwezig zijn om op vragen van ouders antwoord te kunnen geven; U kunt zien met welk speelmate riaal gewerkt wordt in de peuterspeel zaal en het kinderdagverblijf. Wij rekenen op uw komst. De koffie staat voor U klaar. Deze middag wordt georganiseerd door de Stichting RISC te Venray, Berg weg 4, 5801 F.G Venray. samen met het kinderdagverblijf en de vier peuterspeel zalen in Venray. BLOEDSPOOR WASTE VOLGEN Bij een kledingzaak in de Grotestraat werd een ruit ingeslagen. De politie had een makkie om de dader te achterhalen, want men behoefde maar het bloed spoor te volgen. De politiemannen brachten de dader naar de eerste hulp in het ziekenhuis voor behandeling. Hij verklaarde legen de ruit te zijn gevallen en hij zou voor de schade opkomen. TAS UIT HANDEN GEGRIST Een in de Oranjestraat wandelende dame kreeg de schrik van haar leven toen een bromfietsbestuurder 'haar handtas uit de handen rukte. De tas ging open en daaruit rolde o.a. haar portemonnie met inhoud over de straat. De berover had dus geen buit. Later werd de handtas in een tuin in de buurt teruggevonden. Vm Hp dader kon een signalement worden doorgegeven. begroeten en in mei 1974 de 3000e. Hij dankte alle werknemers voor hun inzet en motivatie! Het werd voor de ruim 800 gasten een meer dan geslaagde avond. Vooral het optreden van Donna Lynton met de band Teamwork viel zeer goed in de smaak. In dat optreden was het onbe twiste hoogtepunt de act van een „doodgewone medewerker" van de afdeling produktie van RX met Donna. Dat was werkelijk een stel apart. Ook de zangeres Donna had succes met dat optreden en beiden moestei/vele open doekjes in ontvangst nemen. Tijdens de receptie en later tijdens het dansiiurtje werd de muziek verzorgd door de band Midnight. Volgens jaar zullen de jubilarissen weer in eigen home kunnen worden ge huldigd, want dan is hun aantal bedui dend minder. Donderdag 19 november zal in De Wieënhof aan de Leunseweg een uitge breide informatie-avond plaatshebben voor doven en slechthorenden. De aan dacht van de organisatie gaat evenzeer uit naar diegenen, die regelmatig te ma ken hebben met genoemde groep: huis genoten, winkelpersoneel, lokettisten, eerstelijnszorgers, gemeentebesturen en pastores. De Ned. Vereniging Voor Slechtho renden en doven (NWS), afd. Venray e.o. is de initiatiefnemer van deze avond. De NWS afd. Venray e.o. wil ook meer samenwerking met regionale organisaties van andersoortige gehandi capten. Een aantal daarvan is genodigd een kijkje te komen nemen. Wellicht het begin van een nauwere samenwerking. Woordvoerder Karei de Ponti uit Swol- gen hierover: „De afdeling Venray zal nooit veel verder kunnen reiken dan honderd leden. Welnu dat is te weinig om regelmatig grote activiteiten te on dernemen. Ik weet dat soortgelijke or ganisaties met dezelfde problemen zit ten. Waarom dan niet de handen ineen slaan? Er zijn heel wat dingen die in sa menwerking ondernomen kunnen wor den. Ik zal er hard aan gaan trekken om die nieuwe band gerealiseerd te krijgen". MODERNSTE APPARATUUR Twee jaar geleden organiseerde de af deling voor het eerst een info-avond. Een groot succes. Intussen zijn de ont wikkelingen door gegaan. Alle reden om de modernste apparatuur en nieuwste richtlijnen in de aandacht te brengen. De info-avond is anders van opzet Een tiental stands vormen een info markt waarin de instellingen naar elkaar doorverwijzen na eigen volledige infor matie. Aanwezig zijn: Audiciën, PTT, politie NWS, gemeenschappelijke Me dische Dienst, coördinatie NWS, maat schappelijk werk, firma Goedhart. De nieuwste snufjes op het gebied van bel-, wek-, telefoon- en televisiehulp middelen. De avond in De Wieënhof begint om 20.00 uur. Toegang is vrij voor iede reen. Voor nadere informatie: voorzitter Mieke Ploegmakers, tel. 04939-389.1 Woensdagmorgen heeft wethouder J. van Oers als eerste op het Venrayse postkantoor de nieuwe kinderpostzegels gekocht. Hij was daarbij vergezeld van een delegatie schoolkinderen van De Foekepot. Het is voor de 60e keer dat er kinder postzegels worden uitgegeven. Wethou der Van Oers spoorde de jeugd aan met veel ijver deze postzegels te gaan ver kopen. Het thema van de kinderzegels is dit jaar cultuur en kinderen. Zoals te doen gebruikelijk staat in de hal van het postkantoor een kraampje opgesteld waar men deze zegels en wenskaarten kan kopen. WEER VEE AAN DE WANDEL Op de Groeneweg zou een koe op de weg lopen. Het bleek echter een kalf te zijn dat in een weide werd gedreven. In het Venrays Broek werd eveneens een loslopende koe door de politie in een weide gedreven. Een roodbonte vaars was uit een wei de aan de Potlevenweg verdwenen. Of dat dier aan de wandel is gegaan, kon nog niet worden vastgesteld. De politie denkt niet aan diefstal. AUTORUIT INGESLAGEN Van een aan het Lovinckplein gepar keerde personenauto was een ruit in geslagen. Uit de auto was de autoradio ontvreemd.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 9