KERKDIENSTEN GROETEN UIT VENRAY PEEL EN MAAS PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN GROTE KERK VENRAY Week van 15 t.ra. 22 nov. 1986 Zaterdag 15 nov.: 9.00 lsm. v. overl. fam. Hermans-Klaassens en Gerrit Her mans (S); 14.00 pl. H. Mis t.g.v. 40-jarig huwelijksjubileum echtpaar de Bruijn-van Els; 19.00 Zondagdienst: jrd. ouders van Vegchel-Muijsers; overl. ouders v. d. Berg-Paulissen; ouders Janssen-Franssen. Zondag: Drieëndertigste zondag door het jaar. 8.00 lsm. voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie; 9.30 Lat. Hgm. Wilhelmus Janssen; Bert van de Heuvel en Annie Kropmans; Burge meester Janssen; 11.00 Ned. Hgm. Anna Kurstjens-Jenniskens; Herman en Lies Gerrits-Hermans en overl. ouders; overl. ouders van Baarseri-van Toor. Maandag: H. Elisabeth van Honga rije. 9.00 lsm. overl. ouders (B); oude stichtingen; 19.00 lsm. Antoon Claes- sens en Hendrika Jenniskens (S); Jep Michiels (fam. H. Vellum); An Swa- ters-Welten (buurtver. St. Jozef). Dinsdag: 9.00 lsm. Door van der Sterren-Hendricx (buurt); 19.00 lsm. Teng Broers (buurt); Paulinè Corzilius; Piet Schellen (buurt); fam. Sijbers-Cop- pus. Woensdag: 9.00 lesm. Betsy van Opbergen en overl. fam.; 19.00 lsm. Petrus Camps en echtgenote Anna v. d. Pas (S); Marie Reijnders-Artz (buurt Hoenderstraat). Donderdag: 9.00 lsm. Piet Janssen- Oudenhoven en overl. familie. Vrijdag: Opdracht van de Heilige Maagd Maria in de Tempel. 9.00 lsm. Nella Verblakt; 19.00 lsm. ouders Janssen-Huijbers; Toon Goumans; Ca- tharina Rutten-Peeters. Zaterdag: H. Cecilia. 9.00 lsm. tot bijzondere intentie; 10.00 uit dankbaar heid 40-jarig jubileum St. Nicolaasgil- de; 19.00 zondagsdienst: Herman Ebbe- rink; Jan en Grad van Soest; overl. ouders van Kuijk-van de Berk; overl. ouders Arts-Verkoeijen; Maria van Rijswijck-Derks (nichten en neven Cle- ven-Baltussen). Akolieten: Zaterdag: 19.00 Fieke Schwachöfer en Petra Berkers, lezer: C. Hendriks. Zondag: 8.00 Pascal en Maikel Brons, lezer: J. Wekking; 11.00 Wilco Janssen en Péter Harrewijn, lezer: G. de Groot. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Bart Derkx. Woensdag en vrijdag: 19.00 Peter Harrewijn. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag: 18.30 Eucharistieviering met volkszang. Voorganger: F. Sanders Lektrice: Zr. Hélène. Kollekte: Stich ting Vluchteling. Zondag: 9.30 Eucharistieviering met koor en volkszang. Voorganger: F. San ders. Lektrice: Zr. Jacintha. Kollekte: Stichting Vluchteling. Maandag en woensdag: 18.30 Eucha ristieviering. Dinsdag en donderdag: 18.30 Woord en communiedienst. Vrijdag: 19.00 Viering Ceciliafeest. 'n leesbare krant PAROCHIE PATERSKERK Zondag: H. Missen: 9.00; 10.15 hoogmis gezongen door de Zangers van St. Frans; 11.45; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis om de zegen van God te vragen over de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Aktie verwarming: Stand 11-11-86 ƒ10.562,45 We zijn al over de tienduizend gulden heen. Geweldig. Alle gevers dank U wel! We gaan met goede moed verder. Postgiro 420.40.20; Bank: 2318.08.256 t.n.v. kerkbestuur O.L. Vrouw van Zeven Smarten, Venray onder vermel ding van „Aktie Verwarming". Misintenties: Zaterdag: 18.30 overl. fam. Janssen- Krijns overl. ouders Vollenberg-Arts overl. ouders Versleijen jgt. Nartin Stoks Piet Arts en overl. fam. Arts- Hendriks Wim Janssen. Zondag: 9.00 voor overledenen (of ferbus) voor de parochie; 10.15 Jo hanna Huberta Lamers en familie; 11.45 overl. ouders en zoon Jim; 18.00 overl. familie Ewals. Maandag: 8.00 fam. Peters-Arts Piet Spee, 19.00 Pater Florentius Lucas- sen. Dinsdag: 8.00 Piet Baken en overl. familie; 19.00 Pater Florentius Lucas- sen Luc Rijnja. Woensdag: 8.00 overl. fam. Gerrits- Hermans; 19.00 Truu: Wijnhoven zuster Elmyra Hoeymkers. Donderdag: 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans; 19.00 fam. Es- ser-Timmer-v. Geffen. Vrijdag: 8.00 overl. echtpaar Her- mans-v. Maren; 19.00 gezonsmis; voor overleden familie. Zaterdag: 8.00 Mathilde Wasscher en t.e.v. H. Geest. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 André Basten. Zondag: 9.00 René Jansbeken; 10.15 Leo en Johan Pouwels; 11.45 Tony Ver meulen; 18.00 Martijn Smelt. Maandag en vrijdag: 19.00 Pascal en Emiel Kusters. Dinsdag en donderdag: 19.00 Peter Weijs. PAROCHIE H. FRANCISCUS VAN ASSISIË BRUKSKE Pastoor H. Vernooy, Klarinelstraat 32, tel. 85206. Voor het maken van afspraken liefst bellen tussen 13.00 en 13.30 uur. Denkt U aan de wijzigingen welke in de mistijden zijn aangebracht. Zaterdag 15 nov.: 18.15 H. Mis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van ons kerkkoor. Zondag 16 nov.: Drieëndertigste zon dag door het jaar. 10.45 H«..Mis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochiegemeenschap. De kinder crèche wordt verzorgd door Trudy Vullings. Maandag: H. Elisabeth van Honga rije. 19.00 H. Mis voor de zieken. Dinsdag: Géén H. Mis. Woensdag: 19.00 H. Mis voor de zielen in het vagevuur. 18.30 Rozen krans. Donderdag: Géén H. Mis. Vrijdag: Opdracht van de Heilige Maagd Maria in de tempel. 19.00 H. Mis t.z.i. NIEUW: CLINIQUE ADVANCED CREAM Verouderen is een feit. Wij weten allemaal wat er gebeurt wanneer een huid veroudert en speciaal een huid die door te veel zon geleden heeft. De huis heeft haar veerkracht verloren en rim pels zijn daarvan een zichtbaar bewijs. De huid is droger, minder glad en is slapper. Clinique begreep, dat het enige produkt om de oudere huid aan te pakken, een heel speciaal produkt moest zijn. Een produkt dat verstevi ging, meer veerkracht, herstel en ver nieuwing teweeg moest brengen. Het moest voldoen aan de eisen van de oudere huid, die een zwaardere crème nodig heeft zonder dat het de poriën verstopt. (Dit is een algemene klacht van vrouwen die een zwaardere crème gebruiken). Onder begeleiding van de Clinique dermatologen begon men zeven jaar ge leden met een onderzoek naar een crème voor de oudere huid. Het resultaat is een advanced cream. In de advanced cream zijn twee relatief ongebruikelijke bestanddelen verwerkt, die Clinique toch wil noemen: Retinyl Palmitate en een Polypeptide Complex. Zij worden in het produkt verwerkt, omdat zij voor de oudere huid een opbouwende werking hebben. Deze twee bestanddelen trekken de aan dacht op het gebied van de cosmetische chemie. Voor wie is ADVANCED CREAM bedoeld? Een speciaal daarvoor opgeleide Clinique adviseuse kan u daar na een persoonlijk onderhoud en een grondige huidanalyse het juiste antwoord op geven. In deze regio is zo'n erkende depositair parfumerie COCON te Ven ray. Wanneer uw huid nog „jong" is kunt u beter een minder sterk verzor gend produkt gebruiken dan de CLI NIQUE ADVANCED CREAM. Na regelmatig gebruik van het 3-tap- pen huidverzorgingssysteem van CLI NIQUE, zal bij de oudere huid een ver betering optreden, wanneer Advanced Cream wordt toegevoegd aan Clinique basis-huisverzorgingssysteem Voor de huid die nog niet toe is aan Advanced Cream, is het een uitstekende oogcrème en vergeet vooral het gedeelte rond de mond niet. Mededelingen: 1. Biechtgelegenheid: elke zaterdag van 17.30 tot 18.00 uur. Gedachte: Zó barmhartig is Jezus dat Hij zelfs voor de vergeving van onze zonden een sacra ment heeft gegeven waardoor wij al het oude zomaar mogen afleggen. 2. Onlangs is gedoopt: Karen Craen- mehr, Ravelstraat 14. Ouders gelukge wenst en God's zegen over Uw gezin! 3. Als de kerk U lief is, vergeet haar dan ook niet in de koude winter (dus ook het gebouw) door helpen? Warm aanbevolen. Gezinsbijdrage: Ned. Cre- dietbank Venray, reienr. 23.18.08.461 of giro 2552386 t.n.v. R.K. Kerkbestuur Brukske, inz. Gezinsbijdrage, Marim bastraat 26. Ook namens Uw mede parochianen veel dank PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag 15 nov.: 18.00-18.30 Gele genheid om te biechten; 19.00 Voor- avondmis voor de 33e zondag door het jaar. Zang door het Dameskoor „Ven rode". Voor Petronella Thielen-Hen- driks (coll.) Aag Swinkels-Groenen (fam.) Tony v. d. Burgt-Flinsenberg. Zondag 16 nov. 33e zondag door het jaar. 8.30 voor het geestelijk en lijdelijk welzijn van de parochie; 10.00 Hoog mis, Nederlands. Voor fam. van Rossum-Janssen ouders Philipsen-v. d. Berg en kinderen Maria Cuppen- Pingen; 11.30 voor Harry Schrooten Mariet Thielen-Linders fam. Michiels- Seykens en H. Versieyen jgt. voor Adrianus Kuunders en zoon Frans, voor overl. ouders Stiphout-Jacobs en zoon Leo en Jan Jacobs overl. ouders Jansen-de Bruijn tot bijzondere intentie van de familie Bonants. Maandag: Gedachtenis van de H. Elisabet van Hongrije. 8.00 voor overl. ouders Linders-van Horck; 19.00 voor Antoon Jenneskens en overl. fam. Dinsdag: Kerkwijding van de basilie ken van de H.H. Petrus en Paulus. 8.00 voor priesterroepingen en roepingen tot het religieuze leven; 19.00 voor overl. ouders Janssen-Peters en zoons Gerrit en Piet (coll.) Thijs Arts. en Jeu Arts. Woensdag: 8.00 voor Martinus Pont man en Gijsbertus van Blokland; 19.00 jaargetijde voor Annelies Beterams. Donderdag: 8.00 voor de gelovige zielen; 19.00 voor Elisabeth Geurts overl. fam. Appels-den Boer Gerrit de Haart en kleinzoon Johnny. Vrijdag: Gedachtenis van de Op dracht van de H. Maagd Maria in de tempel. 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart; 19.00 voor overl. ouders van Rooy-Hendriks en zonen An Coopmans-Lensen. Zaterdag: Gedachtenis van de H. Cecilia. 8.00 ter ere van het Onbevlekt Hart van Maria. Mededeling: In het weekend van 15 en 16 nov. zal er na de H. Missen achter in de kerk weer een boekenstand zijn, met een ruime keuze in religieuze boeken. U kunt deze in de kerk bestellen, waarna zij nog vóór St. Nicolaas bij U worden thuisbezorgd. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.30 Henk v. d. Oever; 10.00 Pascal en Urbain van Weert; 11.30 José Cornejo en Falco van Loon. Maandag/dinsdag: 8.00 Frank en Heiko Mattes; 19.00 Bas Erps en Juan Lopez. Woensdag/donderdag: 8.00 John van Gerve n en Anjo Coppus; 19.00 Massimo Filippi en Hein Hermans. Vrijdag/zaterdag: 8.00 Pascal van Gerven en Jos Vercauteren; 19.00 Frank Romans en Gunther Stamper. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY e.o. Op zondag 16 november a.s. zal in Den Hoebert, Westsingel 1 te Venray Ds. H. J. C. van Es de voorganger zijn. Dit is een doopdienst. De aanvangstijd is om 10.00 uur. De koliek ten zijn bestemd voor de Kerk en de Evangelisatie in Nederland. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindernevendienst gehou den. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Thei Claessens (na mens de familie Ewals) overl. familie Sikes-Rutten voor de overledenen van hen die offerden bij het kruis op Bos huizen Johan en Thei Camps. Zondag: 8.30 overl. familie Schra- ven-Jooslen; 10.00 Jan Kessels (Heren- koor). Maandag: 9.00 overl. familie Derickx -van Rooij. Dinsdag: 9.00 overl. familie Broek mans. Woensdag: 9.00 gest. jaard. Willem Loonen en Elisabeth van Heijster. Donderdag: 9.00 Bert Daniëls en overl. familie. Vrijdag: 9.00 tot zekere intentie; 14.00 voor het bruidspaar Janssen-van Dijk (Jongerenkoor). Zaterdag: 19.00 Harry Achten, tot intentie M. Hendriks, uit dankbaarheid Piet Litjcns, Gest. jaard. Petronella en Gertrudis Derks, Thei Claessens (nmens de kaartclub), Jeu Arts, overl. ouders Camps-Wolters, Wiel van de Pasch, Cor Aben, Hendrik Jeucken, Wim Janssen, Hendrika Pelzer-Jansen, Ma thilde Custers-Peeters en Jan Custers, Pierre de Kleijn, voor de overl. leden van de Harmonie (Harmonie en Jonge renkoor). Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Eduard Camps, Benoit van Osch, Marcel Nellen; Steijn Bus. Zondag: 8.30 Sander Janssen, Joop Bovendeerdt, Tom Arts, Korneel Jeu ken; 10.00 Anita van Limbeek, Anke Kusters, Annemiek Raedts, Ingrid Lenssen. Akoliet: Geert Versteegen. PAROCHIE OIRLO Feest van de H. Machutus. Deze heilige wordt aangeroepen tegei: zenuw ziekte en kinderziektes. Na de H. Missen wordt water en brood gezegend ter ere van deze heilige en wordt de relikwie van de H. Machutus vereerd. Zaterdag: 19.30 gez. H. Mis (Dames koor). Herman Hebing Lei Ewals Wiel Baltussen Truus Rongen-Euwals Peter van Rhee en overl. familie van Rhee-Hermes Theo Philipsen namens oude buurt voor de levende leden van de Broederschap van de H. Machutus t.e.v. H. Machutus uit dankbaarheid. Zondag: 9.30 Hoogmis. Anna Steeghs-van Rijswijck ter intentie Mu ziekvereniging „Ons Genoegen" Lambert Joosten st. Gerardus Clas sens, Henrica Hellegers en Broeder Cletus Petronella Litjens voor de overl. leden van de Broederschap van de H. Machutus; 15.00 H. Lof ter ere van de H. Machutus met kinderzegening. Dinsdag: 8.00 H. Mis t.e.v. H. Ma chutus tot zekere intentie; 14.00 H. Lof voor de ouder wordende mensen. Donderdag: 8.00 H. Mis t.e.v. H. Machutus uit dankbaarheid. Zaterdag: 19.30 gez. H. Mis (Jonge Garde Koor). Overl. ouders en familie leden Kunen-van Dijk Pater Coen Classens Maria Versleijen-Joosten Sjang Steeghs Chris Houwen Tevens afsluiting Machutusfeest. PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 19.00 v. Ger Janssen uit dankbaarheid (Str.) en jgt. van Anton Roelofs. Zondag: 8.00 voor geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; 10.00 v. Franciscus Michels (3) v. Peter, Jo hannes Maes (coll.) jgt. v. Leonard Heidens, Gertruda Heldens-Driessen en Anna Gertruda Driessen, Dinsdag: 19.00 v. overl. v. fam. Seij- kens-Collin. Woensdag: 8.00 v. overl. ouders Emonts en Hein en Martinus. Donderdag: 19.00 v. overl. ouders van Kuijck-Verrijdt en tot intenties van leden van het kerkelijk zangkoor b.g.v. St. Caecilia. Vrijdag: 8.00 t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand (offerblok). Misdienaars: Ronny-Wilbert: zaterdag, dinsdag, woensdag; Ivan-Sepp: zondag 8.00, donderdag, vrijdag; Martijn-Renee: zondag 10.00 uur. PAROCHIE LEUNEN 33e zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 lsm. v. Antoon Voer- mans, echtgenote en zoon Antoon lsm. v. Anna Verheijen lsm. v. overl. fam. Hermans-Manders weekd. v. Marie Kusters (5) weekd. v. Harry Geurts (2) jrd. v. Teng Swinkels jrd. v. Harrie Reintjes. Zondag: 8.30 lsm. v. pastoor Litjens; 10.00 Hgm. als gest. jgt. v. Piel Vul lings en echtgenote; 11.15 lsm. v. Ger truda Spreeuwenberg weekd. v. Anna Philipsen-Lenssen (J) maandd. v. Hendrika Arts geSÊ' jrd. v. Martien Heesen. 14.30 Dooffirifcring van Moni que van Geijn; 15.00 Doopviering van Myrthen Willems. Maandag: H. Elisabeth van Honga rije. 19.00 lsm. v. Jozef Crooymans, echtgenote en Martien Croymans lsm. v. overl. ouders Comelissen-Vloet. Dinsdag: 19.00 lsm. v. Wim Swinkels (vw J) lsm. v. Johnnes Loenen en Leida Loenen-Poels gest. jrd. v. Hen drik van Soest, echtgenote en dochter Lena. Woensdag: 19.00 lsm. uit dankbaar heid (G) lsm. v. overl. fam. Hen- drickx-Jenniskens gest. jrd. v. Jo hannes Voermans en echtgenote. Donderdag: 19.00 lsm. v. Gerard Thijssen lsm. v. Maria Loonen-Schef- fers. Vrijdag: Opdracht van de H. Maagd Maria in de tempel. 14.00 Hgm. uit dankbaarheid b.g.v. 25-jarig huwelijk van Paul Stoks en Nelly Willemssen; 19.00 gest. jrd. v. Jacobus Peters en overl. familie. Zaterdag: 19.00 lsm. v. overl. fam. Janssen-Litjens lsm. v. Anna en Gerrit Boten en overl. ouders lsm. v. Bert Jenniskens en Truus Jenniskens- Droesen weekd. v. Marie Kusters (6) weekd. v. Harry Geurts (3). Akolieten: za 19.00 Barry Willems en Robert Holtackers; zo 8.30 John v. d. Aker en Peter Geurts; Hgm. 10.00 Geert Thijssen, Mark en Johan Her mans; 11.15 Martin en Tonny Heesen. Misdienaars: ma t/m vr 19.00 Martijn Mertens en Twan Willems. Lektoren: za 19.00 Mevr. Theunis; zo 8.30 Mevr. van Bavel; 11.15 Mej. G. Reintjes. Gedoopt: Jop Janssen, St. Cathari- nastraat 1. Overleden: Op zondag 2 november 1.1. overleed op 72-jarige leeftijd Anna Philipsen-Lenssen, Boodenstraat 17. Na een plechtige uitvaartdienst op 6 no vember legden wij haar te rusten op ons kerkhof in Leunen. Mededeling: Mogen wij iedereen, die in het week end deelneemt aan de eeucharistievie- ringen, vriendelijk vragen om zoveel mogelijk vooraan in de nieuwe kerk plaats te nemen. Dit bevordert beter ons samenzijn. Bovendien overwegen wij om in de toekomst op zor.dag nog maar twee H. Missen te doen. Het aantal kerkgangers op zondag in drie H. Missen is bijna even groot als in de H. Mis op zaterdagavond. Alleen weten wij nog niet zo goed welke de beste tijden zijn voor de H. Missen op zondag. Als we hiertoe overgaan moeten we wel minstens één uur verwarmingskosten zien uit te sparen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 1. gest. jaargetijde voor Martin Hubers.'Gerarda Hubers- Arts en dochter Maria; 2. jaargel. voor Lambertus Janssen, Elisabeth Janssen- Drabbels en Piet Janssen; 3. H. Mis voor Grad Verheyen; 4. H. Mis voor de familie Arts-Gielen; 5. H. Mis voor de familie Keysers b.g.v. een reünie; 6. Op 10 november 1817 werd te Hasselt (B.)een zekere Jan Verheugen geboren, zoon van Jean Verheugen, die brigadier was bij de Koninklijke Marechaussee. Deze Jan Verheugen, van beroep tapper en later slijter, vestigde zich om streeks 1835 in Venray in het pand Hof straat—Grote Markt (thans Coenen), waar hij trouwde met J. M. Poell. Deze Jan Verheugen leerde later ook nog het bakkersvak waarmee hij de eerste bakker in de familie Verheugen werd. Van de vier kinderen volgde zijn zoon J. J. H. Verheugen, geboren op 5 juli 1846 hem als bakker op. Hij trouwde op 7 mei 1878 in Venray met C. L. G. Langenhoff. In 1888 verhuisde de familie Verheugen-Langenhoff naar het pand in de Grotestraat (thans Santé Craem), waar zij een banketwinkel be gonnen. Peel en Maas meldt in 1888, dat deze J. Verheugen een koekloterij organi seerde a 0,25 per lot. J. J. H. Verheugen oftewel Jean Ver heugen meldde zich in 1860 als veertien jarige muzikant bij de heroprichting van Euterpe" aan. Tien jaar later weekdienst voor Gerrit van Hugten; 7. jgt. voor Janus Jespers. Zondag: 10.00 H. Mis voor de overl. familie Marcellis-Dekkers; 2. H. Mis voor Harrie Jenniskens; 11.30 H. Mis voor Frans Bouwmeister namens de buurt. Maandag; 19.00 H. Mis voor Ma- thltUuArts én dvèrl. familie; 2. H. Mis voor de overl. familie Pouwels-Voesten. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de overl. familie Fleurkens-v. Staveren en voor Mevr. Gooren-Keysers. Woensdag: 19.00 weekdienst voor Frans Bouwmeister; 2. H. Mis voor Geertje Janssen. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Wilhel mus en Helena Bollen. Vrijdag: 19.00 H. Mis voor Wim Thoone; 2. weekdienst voor Theo Vollenberg. Zaterdag: H. Cecilia. 19.00 1. H. Mis voor de levende en overleden leden van het zangkoor; 2. maanddienst voor Piet Sprreuwenberg; 3. H. Mis voor Truus Mulders en overl. ouders en familie; 4. H. Mis voor Bert Klomp; 5. H. Mis voor Gerrit v. Hugten; 6. jgt. voor Mar tin Smits en Anna Smits-Weys. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Rob. Jenniskens en Tjeerd Jenniskens. Zondag: 10.00 Peter Janssen en Mattie van Ass; 11.30 Mark Derkx en Mark Reynders. Weekdagen: Tom v. Asten en Mark Reynders. Mededeling: De extra kollekte voor de Missie van Pater de Rijk heeft opgebracht 1286,Namens Pater de Rijk allen hartelijk dank voor deze bijdrage. RECTORAAT HEIDE 33e zondag door het jaar, 16 nov. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overl. ouders Voermans-Leijssen. Zondag: 8 uur H. Mis t.z.i. 10 uur Hoogmis: gesticht gezongen jaargetijde voor Gerardus Michels en Jacoba Jakobs, tevens gesticht gezongen jaar getijde voor Martinus Janssen en Petro nella Doumen. Akolieten: Ruud Mi chels en Peter Paul Janssen. Misdienaars van de week: Gijs v. Gend en John Verkoeijen. Maandag: H. Elisabeth van Honga rije. 8 uur H. Mis. Dinsdag: 8 uur H. Mis. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Betje Geurts-Gellings en overl. familieleden. Donderdag: 8 uur H. Mis. Vrijdag: Opdracht van de H.Maagd Maria in de tempel. 8 uur H. Mis voor Harrie Muijsers en overl. familieleden. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overleden ouders Achten-Cox en tevens voor Sjef Willems. RECTORAAT VEULEN Zondag 16 nov. 33e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. zal. Teng Jenneskens. Zondag: 9.45 Hgm. jgt. zal. Johan Leysen; Hgm. 3e zeswekendienst zal. An de Lauw-Classens; Hgm. jgt. zal. Gerardus Houben en echtgen.; Hgm. overl. fam. Timmermans-Roossen- Aarts; 11.15 Hgm. overl. ouders Fleur- kens-Aarts. Maandag: 8 uur lsm. zal. Truus Mui- werd hij benoemd tot dirigent, welke funktie hij 40 jaar heeft vervuld. Niet alleen op muzikaal gebied, maar ook op zakelijk gebied zat deze Jean Verheugen niet stil, want in 1898 meldt Peel en Maas dat hij zich heeft ingericht tot het maken van allerlei soorten limo nades. Van de twaalf kinderen nam zijn zoon H. J. A. oftewel Baer Verheugen, geboren 23 juli 1889 de zaak over. Hij trouwde op 9 oktober 1917 met Dora Potten. Als weduwnaar hertrouwde hij later met Cato Debets. Het is deze Baer Verheugen, die naar alle waarschijnlijkheid het initiatief nam om bij de bestaande winkel een Lunchroom te beginnen. De ansicht kaart van deze week toont ons het inte rieur na de verbouwing van 1929. De opname werd gemaakt door fotograaf Jos Strijbosch uit Blerick. Deze ansicht kaart werd in 1930 vanuit Venray naar Italië verstuurd en kwam vele jaren later in mijn verzameling terecht. De achterzijde vermeldt: Patisserie Lunchroom Restaurant H. J. A. Ver heugen, tel. nr. 2. De zoon van Baer Verheugen, Jean, ders en overl. fam. Dinsdag: 8 uur lsm. overl. fam. Kunen-van Rens. Woensdag: 8 uur lsm. uit dank fam. Timmermans-Jacobs Donderdag: 8 uur lsm. zal. An de Lauw-Classens. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Pieter van Mèj/el. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. uit dank en Hgm. zal. H. Reintjes. A. Lemmen en zoon Wim. Akolieten voor 16 nov.: Peter Knapen, M. v. Kempen, R. Verstegen. Misdienaars: Hagens, Verstegen, Spreeuwenberg. Collecte Willibrordzondag: 60, Hartelijk dank. RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag 19.00 voor overleden ouders Muijsers-van der Sterren; Zondag 10.00 voor overleden Jo van Eerd-Strijbos, namens de vriendenk ring. Maandag 8.00 H. Elisabeth, t.i.v. M. Jansen. Dinsdag 8.00 voor een bijzondere in tentie. Woensdag 8.00 t.i.v. de familie v. Helvoirt-van de Weijer. Donderdag 8.00 voor de overledenen van de familie Poels-Duijkers. Vrijdag, opdracht van de H. Maagd Maria in de tempel, 8.00 t.i.v. fam. v.d. Heuvel-Peters. Zaterdag 19.00 H. Cecilia, t.i.v. fam. J. Peeters-Janssen. Misdienaars van de week: Esther v.d. Velden en Renzo v. Duijrihoven. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 19.00 avondmis voor Gerrit Koopmans. Gerardus de Bruijn, broe ders Fidelis en Clemens. Zondag 8.30 H. Mis te Holthees voor de levende en overledenen van het recto raat; 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Janssen-Versteegen, fam. Hermans, fam. Jozef Jenneskens, fam. Rooyak- kers, overl. fam. Vermunt, fam. v. Gaal en overl. fam. Seykens-Cuppen. Maandag 8.45 H. Mis voor de overle denen van de Carmel. Dinsdag 8.45 H. Mis voor baronnesse van Hugenpoth. Woensdag 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor bijzondere intentie. Donderdag 8.45 H. Mis uit dankbaar heid voor verkregen gunsten. Vrijdag 8.45 H. Mis voor al onze overledenen. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 15 nov. H. Albertus de Gro te. 19.00 jgt. Willem Gellings. Zondag 16 nov. 33e week door het jaar. 10.00 Henricus van Meyel en Ger trudis Poels; 11.30 jgt. Ant. v. Vegchel en Wilhelmina Arts en tot intentie van fam. van Vegchel-Peeters. Maandag: H. Elisabeth van Honga rije. 8.30 Mevr. v. Dijck-Sanders. Dinsdag: 8.30 Antoon Michels. Woensdag: H. Mechtildis. School- mis. 8.30 Schoolmis voor roepingen; 19.00 Antoon van Rijswijck en overl. echtgenoten. Donderdag: 8.30 overleden fam. Hcndrix-Pluk. Vrijdag: Opdracht van Maria in de Tempel. &.30 voor de Vormelingen. Zaterdag 22 nov. H. Cecilia. 19.00 nam in 1949 de zaak over en liet de lunchroom in 1960 grondig moderni seren. Uit deze familie Verheugen kwamen eveneens voort Lunchroom Venlo, Heerlen, Eindhoven en Roermond, die hun aktivileiten inmiddels hebben moe ten beëindigen wegens gebrek aan op volgers. Ook de laatste opvolger, Jean Ver heugen, moest in augustus van 1976 tot sluiting overgaan. Daarmee verdween de oudste Venrayse banketbakkerszaak en lunchroom. Bijna honderd jaar heeft deze zaak bekend gestaan om zijn kwa liteit en natuurlijk niet te vergeten om de Verheugen's pruimetaartjes. Hiermee is tevens een einde gekomen aan de bakkers-traditie van vader op zoon in de familie Verheugen. In 1976 kwam in de winkel Bloem- sierkunst Santé Craem en in de lunch room eerst een wolwinkeltje en vanaf 1985 slijterij Rimex, waarmee ons dan ookm niets meer herinnert aan die pe riode dan enkele oude ansichtkaarten en foto's. Sjaak Laurensse. voor de parochie en de zieken. Misdienaars: zaterdag 16 nov. 19.00 woensdagavoind en zaterdag Heidi Lit jens en Karin Tijssen; 11.30 Wendy Poels en Ilse Michels. Kollektanten: zaterdagavond 15 nov. T. Emonls; zondag 16 nov. 10.00 H. ASrts; 11.30 F. Hendrix. Kerk poetsen 20 nov.: Mevr. Bouten, Pas; Mevr. Wismans, Pas. Ouders: Toevallig heb ik enkele prachtige Kinderbijbels (Oude en Nieu we Testament) kunnen bemachtigen. Prachtig geschenk voor uw kind (Sin terklaas?). Oorspronkelijke prijs 40,-- nu maar 20,—. Kom kijken op de pastorie of school. Gedenk de Vormelingen en hun fa milies 29 nov. VAMOS A VER NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo, el dia 16. de no- viembre, a las once y cuarto, en nuestra capilla, Overloonseweg 2, Misa con can tos y plètica en Castellano. Después de la Misa reunión en la salita del conven- lo. Hasta la vista. NOTICIAS CUI.TURALES En el Centro, Goudsmidstraat 9a, el sabado el dia 15. de noviembre a las 14.00 h. campeonato de tute para todos con premios; el domingo proximo a las 15.00 horas pelicula espanola de video. Hasta la vista! JEHOVA'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij U uit voor hel bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Liefde voor Jehova of voor de wereld?, in de koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11. Aanvang 10.00 uur, gratis toegang, geen collecte. TIJDENS WANDELEN AUTO OPENGEBROKEN De 70- jarige L., oud-wethouder van Venray. was dinsdagmiddag gaan wan delen in de bossen bij de Lorbaan. Hij had zijn personenauto goed afgesloten en de waardevolle spullen in de koffer bak opgeborgen. Bij terugkeer bleek die opbergplaats niet veilig genoeg te zijn geweest, wan de kofferbak was openge broken. Verdwenen waren een tas met daarin een portemonnaie met inhoud, een bankpasje en enkele cheques en een gouden collier (hanger). Vooral dat col lier is zeer waardevol omdat het een erf stuk is en onvervangbaar. GROTE BUIT BIJ INBRAAK WONING Tijdens afwezigheid van de familie R. aan de Kastanjestraat hebben onbeken den door forcering van de achterdeur toegang tot de woning verkr .-gen. Uit de woning werd meegenomen: een stereo meubel, een kleurentelevisie, een video recorder met een aantal banden, antieke klok en een bedrag aan kontanten. Totale buit bedroeg ruim 10.000,—. De inbraak heeft plaatsgevonden tussen maandagavond 17.00 uur en dinsdagnachr rond 1 uur. Indien er personen zijn die inlichtin gen kunnen verschaffen, b.v. gezien hebben dat met ontvreemde goederen werd gesjouwd, worden zij verzocht kontakt op te nemen met de politie. Telefoon 04780-83877

Peel en Maas | 1986 | | pagina 16