Kampeerterrein naast schietterrein Hypotheekregeling voor gemeentepersoneel PEEL EN MAAS Venrayse fiets verbeterde hoogterecord in Himalaya GEBR. MARTENS Artiestenoproep VOLVO Receptie Majorettenkorps „DE ZWAAN" Amateurtoneel te Vredepeel Kerkdorpen concert te Ysselsteyn HET GESLACHT CAMPS VRIJWEL ZEKER VAN SPAANSE AFKOMST Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b.v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 Bijna twee jaar geleden ging de ge meenteraad er mee akkoord, dat nabij de Kuulenweg in de Vredepeel een natuurkampeerterrein zou worden in gericht, ten behoeve van de Stichting Goed Kamp. Van die lokatie heeft de Stichting uit eindelijk afgezien, omdat het omringen- I de bos door schimmel is aangetast en in zijn geheel moet worden gekapt. Boven dien vreesde men stankoverlast van een I in de nabijheid liggend groot pluimvee- I bedrijf. Nü kon de gemeente een ander per ceel aanbieden, gelegen in de Endepoel, nabii het schietterrein van onze Dlaatse- I lijke schutterijen, aan de Loonsedijk te Merselo. KAMPEERPASPOORT Eerder was dit gebied reserve-water- winningsgebied, maar blijkt achteraf niet als winplaats in exploiatatie te worden genomen. Stichting Goed Kamp is nu voorne mens ter plaatse een kampeerterrein in te richten, uitsluitend toegankelijk voor houders van een z.g. kampeerpaspoort. Een natuurkampeerterrein is bestemd voor de kampeerder, die rustig wil kam peren, in sportieve stijl en met eenvou dige hulpmiddelen daarbij steeds res pect hebbende voor de natuur. Dat be tekent o.m. dat er slechts een eenvou dige accommodatie aanwezig zal zijn. Een kantine, een kampwinkel of een zwembad en dergelijke zullen hierop niet worden toegelaten. BOUWMATERIALEN WAND- EN VLOERTEGELS AANBOUWKEUKENS - GEVELSTENEN VENRAY. Bongerdstraat 5, tel. 04780-85959 Geopend tot 17.30 uur 's Zaterdags van 9-13.00 uur. DE HAZEKEUTEL VENRAY „Jeugdzitting 1987" Zoals het normaal gebruikelijk is, zal voor het karnavalsseizoen 1986/1987 als opvolger van Roel 1, weer een nieuwe Venrayse jeugdprins aan het publiek worden gepresenteerd. Dit zal ook dit keer weer gebeuren op de inmiddels tra ditioneel geworden grote pronkzitting van jeugdkarnavalsvereniging ,,De Ha- zekeutel", welke dit seizoen zal worden gehouden op zaterdag 31 januari 1987. Evenals andere jaren zal deze avond worden opgeluisterd met dans, muziek, show enz. Het moge duidelijk zijn, dat de medewerking en de inzet van diverse amateur-artiesten onontbeerlijk is voor hei welslagen van deze avond. VANDAAR DEZE OPROEP Wij verzoeken daarom zangers, zan geressen, dansers, danseressen, muziek groepen, parodisten, buutreedners, akrobaten enz. kortom eenieder, groot of klein, die ideeën heeft en zin heeft om voor de Venrayse jeugd op te treden op de jeugdzitting van „De Hazekeutel" zich hiervoor op te geven.' Aanmelden en het verkrijgen van in formatie kan geschieden bij dhr. Th. Stevens, tel. 04780-88223. Off. dealer: U belt: 077 - 543254 HANS KOK VENLO b.v. Burg. Bloemartstraat 30 Na jarenlang speurwerk in archief stukken, kerkelijke boeken, militaire papieren, familieboekjes en persoonlij ke gesprekken is eindelijk de stamboom van dit omvangrijke Limburgse geslacht (met vele nazaten in het Venrayse) tot stand gekomen. De eerste keer dat we de naam Camps in onze streek tegenkomen stamt uit de 80-jarige oorlog, in een overblijfsel van een archiefstuk welk wordt bewaard te Brussel, bij papieren van de Spaanse Zuidelijke Nederlanden, handelend over het leger in de omgeving van Horst, ten tijde van een pest-epidemie. Het betreft een sterfteregister (1578). Hierin staat vermeldt: „Margretha, vrouw van Pouli Camps, sterft aan de pest te Horst, onder de bomen bij Berchen". Het stuk stamt uit 1578. In die tijd, waarin nog geen burger lijke stand en vaak geen kerkelijke boe ken aanwezig waren, werd alleen in uit zonderlijke gevallen aantekening ge maakt en dan nog van gegevens van voor de staat belangrijke personen. Naast de aanleg van een aantal kam- peerweidjes, met een totale capaciteit van circa 40 kampeereenheden, zal alleen een gebouwtje van beperkte om vang worden opgericht voor het onder brengen van sanitaire voorzieningen, een kantoortje en bergruimte. Deze kampeervorm zal geen afbreuk doen aan de waarde van het bestaande boscomplex, waarin reeds meerdere re creatieve voorzieningen aanwezig zijn; een schietterrein, wandelroutes, een cooperbaan en een visvijver. Het kampeerterrein ligt aldus de gemeente buiten de stankcircels van de in de omgeving gevestigde agrarische bedrijven en buiten het schootsveld van het schietterrein. TAL VAN TWIJFELS Met dat laatste waren vele raadsleden het vorige week tijdens de behandeling in de gemeenteraad, het lang niet eens. Op z'n minst bestond er bij velen twijfels over, Zo bepleitte de heer Reintjes (CDA) dat men toch zeker de veiligheid van de kampeerder moet kunnen garanderen, i.v.m. het nabij gelegen schietterrein. De heer Theunissen (SV) vroeg zich af, wie er straks verantwoordelijk is als er ongelukken gebeuren. Trouwens, hebben de omliggende agrarische be drijven inspraak gehad in de vestiging van die camping? De heer L. Janssen (VVD) was hele maal kort en bondig: afwijzen dat voor stel! Een situering tussen stankcirkels en In het kader van het door de ge meente gevoerde personeelsbeleid heb ben burgemeester en wethouders in de raadsvergadering van vorige week een speciale hypotheekregeling gepresen teerd. Aanleiding daartoe was o.m. de bezuinigingen en beperkende maatrege len die de laatste jaren bij de ambtena ren zijn doorgevoerd. De voordelen bij een eigen hypo theekregeling liggen hoofdzakelijk in de lagere rente die betaald moet worden. Zo'n regeling is niets nieuws. Ver schillende gemeenten, provinciale be sturen en zelfs de overheid hebben der gelijke regelingen ingevoerd. Men kan dit zien als een van de secundaire ar beidsvoorwaarden. Onder de regeling vallen alle perso neelsleden in vaste dienst van de ge meente. Dus geen medewerkers met tijdelijk dienstverband. Well full-timers die 50<7o of meer werken. CDA TEGEN Tijdens de voorbesprekingen in de commissies, was het CDA er tegen, dat ook de onderwijskrachten in het open baar onderwijs (in dienst van de ge meente) van deze regeling zouden profi teren. Dat zou immers kwaad bloed kunnen zetten bij het onderwijzend per soneel van het bijzonder onderwijs. In het voorstel zoals dat vorige week ter tafel kwam, was met die wens van het CDA rekening gehouden. Het per soneel van het openbaar onderwijs werd uitgezonderd. Dat was helemaal niet naar de zin van de overige frakties. De heer Kersten (PvdA) noemde dat een oneerlijke behandeling die voor zijn fraktie onaanvaardbaar was. Hij zou niet terugschrikken een motie hierover Op het onlangs gehouden bondscon- cours voor Majoretien te Bleriek behaalde de Majoretten-groep van St. Petrus Banden met 156 punten een eerste prijs met promotie in de tweede divisie scktie A. In verband mei dit behaalde resultaat wordt hen op zondag 9 november van 11.00 tol 13.00 uur een receptie aangeboden, welke gehouden zal worden in de aula van dc LTS aan de Overloonseweg te Venray. Wat betekent de naam Camps? De naam Camps betekent: een omheind stuk cultuurgrond met wo ning, van een familie. De naam komt op deze schrijfwijze vooral voor in Catta- lonië (streek in Spanje) en in gebieden die onder Spaanse invloed hebben ge staan. De naam komt ook voor als Camps, Acampo, Campsa, Kamps, Cams, Campen, van Campen, Kampen en van Kampen. In deze stamboom worden we steeds met dezelfde naam Camps geconfron teerd, een enkele maal Kamps, maar dan wordt dit bij de volgende generatie gecorrigeerd. In de buurt van Barcelona was een oude villa te vinden, die de naam Casa Camps droeg, naar alle waarschijnlijk heid zijn vanaf deze plaats tal van Camps hetende jongemannen als of- ticier onder de Spaanse vlag over de wereld verspreid. We vinden „Campsen" in Spanje, schietterrein brengt de veiligheid van dë kampeerders beslist in gevaar. Zij hebben geen enkele ervaring met een schietterrein en vooral voor de kinderen is het levensgevaarlijk. Gebeurt er wat, dan zijn de schutterijen de pineut en mogen ze er geen schot meer lossen. De heer Lemmens (vdV) had vrijwel dezelfde argumenten als de VVD om tegen dit campingvoorstel te zijn. GERUSTSTELLINGEN.... Wethouder Henk Willems meende echter dat hij geruststellende garanties had. De schutterijen hebben zich Hotel cafe restaurant Wij serveren naast onze vlees en visgerechten verschillende heerlijke Wild- specialiteiten Ons restaurant is geopend voor lunch en diner. Voor informatie of reservering Tel. 86969 William en An ja Brekelmans in te dienen. Overigens bleef het voor hem de vraag of je gemeenschapsgelden risicodragend mag maken door hypo theken te nemen De heer Houba (VVD) zag in de uit sluiting van deze leerkrachten een vorm van discriminatie. Mede daarom wees men dit voorstel af. Het is trouwens geen taak van de gemeente om een hy potheekregeling te maken; dat moet men aan particulieren overlaten. Dat wil niet zeggen dat de VVD tegen een fi nancieel voordeeltje is voor het gemeen tepersoneel, maar niet op deze manier. „Het is niet allemaal goud wat er blinkt" zo waarschuwde Houba, „en bezint eer ge begint...." Komt er straks een vervolg op deze regeling? zo vroeg hij zich af. „Wellicht een autofinancie- ringsregeling voor ambtenaren....?" In dit verband noemde hij ook de reduktie- regeling welke voor de ambtenaren geldt, een „mank" geval. Kortom, de VVD was mordicus tegen. Een heel andere mening hield de heer Den Brok (SV) er op na. Zijn fraktie was voorstanster van deze hypotheek regeling, maar noemde de uitsluiting van de onderwijzers „schrijnend discri minerend". Zo nodig zou „Samenwer king" de motie van de PvdA steunen. CDA VOOR De heer Truijen (CDA) moest beken nen dat zijn fraktie aanvankelijk zeer verdeeld was over het voorstel. Maar in tussen waren er bij hel onderwijzend personeel verwachtingen gewekt die niet ongedaan gemaakt konden worden. Reden waarom men op het eerder in genomen standpunt terug kwam en ook het onderwijzend personeel van een gunstige hypotheekregeling wil laten profiteren. Van de Vorle had voor deze hypo- Toneelvereniging Vreato uit Vrede peel speelt op vrijdag 7 en zondag 9 november a.s. het stuk „Trammeland in Duin en Strand" van Gerard van Dijk. Op beide dagen is de aanvang om 20.00 uur in het gemeenschapshuis te Vredepeel. Entree 6,- Kaarten kun nen worden besteld bij Jo Vissers Twistweg 6 Vredepeel tel. 04786-526. Indien de voorstelling niet is uitverkocht kunnen ook aan de /aal nog kaarten worden gekocht. Portugal, België, Argentinië, Canada, Amerika, Polen en Nederland. Natuurlijk zijn er ook diverse „Campsen" pas veel later geëmigreerd b.v. naar Argentinië i.v.m. Venrays Schaapscompagnie. De oudste Camps uit onze stamboom wonend in onze streek (Pouli Camps ge huwd met Margaretha van Berchen) is rechtskundig laten voorlichten, met als resultaat dat ze zich met het voorstel kunnen verenigen. Ook de Stichting Goed Kamp heeft kennis genomen van de situatie en ging er mee akkoord. De gevaren-zone wordt steeds met vlaggetjes afgebakend, als er geschoten wordt (eenmaal per week). Wanneer de kampeerders zich er aan houden is er niets aan de hand. Aldus wethouder Willems. Wethouder Van Oers benadrukte nog eens, dat het hier geen grootschalige camping wordt. Ook uitbreiding is niet te verwachten. De heer Theunissen vond dat men wel wat lichtzinnig en gemakkelijk over de gevaren en de verantwoordelijkheid heen stapte. Zijn fraktie bleef tegen het voorstel. DRIE FRAKTIES TEGEN Ook de VVD bleef tegen, want zoals de heer Janssen zei vlaggetjes zijn geen garantie voor de veiligheid van de mensen. De fraktie Van de Vorle zag evenmin aanleiding een ander standpunt in te nemen. Ook niet toen wethouder Van Oers nogmaals verzekerde dat alles met de belangstellenden was doorgesproken en geaccepteerd. „Een andere lokatie is er niet te vinden". En zo kunnen volgend jaar weer een aantal kampeerder Venray bezoeken, want de tegenstemmen van de drie kleine partijen in onze raad, zijn niet in staat dat tegen te houden. theekregeling geen goed woord over. Hij noemde het discriminerend ten op zichte van andere gemeenten. Hij twijfelde trouwens aan de provinciale goedkeuring. Ook de pasjesregeling, waardoor het gemeentepersoneel in ver schillende zaken goedkoper kan kopen, vond hij maar niks. Voorzitter Defesche wees er op, dat het voorstel tot uitsluiting van het on derwijzend personeel, genomen was naar aanleiding van de commissiever gaderingen. Maar als nu de raad die uitsluiting weer teniet wil doen, had het college er geen bezwaar tegen. PROFESSIONELE TOETS Blijft de vraag of zo'n hypotheek regeling een zaak van de gemeente is. Hij meende die vraag met een volmon dig ja te kunnen beantwoorden. Andere regelingen zoals Houba opmerkte liggen niet in het vooruitzicht. De goedkeuring door de provincie is vrijwel zeker. Andere gemeenten kregen die eveneens. De heer Kersten voelde zich nu tevre den gesteld, nu de onderwijzers ook kunnen meedoen. Wel had jij evenals Houba nog een aantal redaktiefou- ten ontdekt in de voorgestelde overeen komst. Hij stelde voor die tekst door een terzake deskundig persoon te laten controleren. Het CDA kon zich daarmee vereni gen. „Maar laten we nu in ieder geval »een principieel besluit nemen", zo zei de heer Truijen. De professionele toets wilde de voor zitter graag toezeggen. De herziene tekst zal dan t.z.t. de commissie passeren. Iedereen dus tevreden, behalve de VVD en Van de Vorle; zij bleven bij hun andersluidende visie. DIEFSTAL Aangifte werd gedaan van diefstal van een horloge uit het kleedlokaal van de gymzaal in de Kiosk op het Brukske. Aangifte werd gedaan van diefstal van 30 dagbladen welke in de vroege morgenuren voor de deur van een super markt in hel Brukske lagen. Zelfs konijnen zijn niet meer veilig. Een bewoner van de Ooster Theinweg in Oostrum deed aangifte van diefstal van een konijn uil zijn kooi achter de woning. na alle waarschijnlijkheid een Spaanse officier of diens zoon, die in de 80-jarige oorlog hier is blijven wonen, omdat hij in zijn thuisland toch geen aanspraak kon maken op het familie landgoed. Dat ging in Cattalonie n.l. geheel over op de oudste zoon. Dit laatste blijft een zeer sterk ver moeden, maar gezien de invloed die zijn familie hier tijdens de Spaanse tijd heeft DONDERDAG 6 NOVEMBER 1986 Nr. 45 Vorige week vrijdag - zeven dagen eerder dan oorspronkelijk was gepland - zijn de fiets-enthousiastelingen Martien Drost en Sjors Hamminga uit Harlin- gen, die op Venrayse fietsen de Himalaya hebben beklommen, in bla kende welstand teruggekeerd op Schip hol. De expeditie is een geweldig succes geworden. Het wereld-hoogte-record per fiets hebben zij met 300 meter afge snoept van Franse Alpinisten en gebracht van 5900 meter op 6200 meter. Dat was dan 200 meter minder dan de bedoeling was, omdat op het laatste stuk de hoogteziekte toesloeg. De pres tatie wordt in ieder geval opgetekend in het Guiness Book of Records. Hun succes wordt voor een belangrijk stuk gedeeld door de Venrayer Wim van Dam, directeur van Damka Trading [De Hulst, Oostrum], die de beide Moun tain Bikes heeft geconstrueerd. Op 27 september j.I. begonr.en Mar tien en Sjors, bijgestaan door het ervaren Rotterdamse Alpinistenduo Pe ter Mosch en Peter Krins, aan het grote avontuur om in Nepal de 6400 meter hoge Thorong-piek van het Himalaya- gebergte per fiets te bedwingen. Bij hun terugkomst op Schiphol ver telden zij de heer W. van Dam, dat zij de klim naar „het dak van de wereld" bijna probleemloos hebben kunnen vol brengen. HOOGTEZIEKTE Helaas sloeg tweehonderd meter van de piektop de hoogteziekte toe. Sjors Hamminga en Peter Krins moesten af haken, maar Martien Drost en Peter Mosch slaagden er, samen met een Nepalese sherpa, het fietshoogterecord op de Thorong-piek te verbeteren. „Alleen met het hele team was deze prestatie mogelijk, vandaar, dat we allemaal even trots zijn", zei Sjors Hamminga. Overigens hebben zij niet het hele traject per fiets kunnen afleggen. Sjors Hamminga vertelde, dat het tot 5500 meter hoogte nog wel te fietsen was. Voorbij de Thorong-pas moest men met de fietsen op de rug zoals ook wel werd verwacht veder klimmen. De tocht was zeer goed voorbereid, en krijgt, wordt dn vermoeden ver sterkt. Zijn kleinzoon wordt nog geen 100 jaar later schepen van Horst en bezit tal van landgoederen en rechten en huwt een dochter van vooraanstaande fami lie. Arnoldus Camps was schepen van Horst, schatheffer van de hele regio Horst en al zijn gehuchten zoals Scha- dijk, Meterik, Oostenrijk, America enz. gepland en georganiseerd, zodat de prestatie zelfs binnen de oorspronkelijk geplande tijd kon worden volbracht. „We hadden het zelfs nóg vlugger kun nen doen, als de hoogteziekte geen spaak in het wiel had gestoken", aldus Hamminga. Dat leverde twee dagen achterstand op het schema op. FIETS ACHTERGELATEN De fietsende bergbeklimmers kwa men echter maar met één fiets terug op Schiphol. Op de terugweg kwamen zij in een kamp van Nederlandse artsen, die in de Himalaya een onderzoek doen naar hoogteziekten. De fietsers stalen daat wel eventjes de show. De artsen waren zeer verbaasd over de prestatie van hun landgenoten en erg verrukt over de fietsen. Daarom hebben de fietsender alpinisten één Ven rayse fiets met onderdelen en gereed schappen bij hen achtergelaten. Deze komt in februari weer met de expeditie terug in Nederland. De fiets, waarmee de wereldprestatie is geleverd, is vanaf vandaag te bezich tigen in de etalage van Caesar Jonge- mannenmode, Grotestraat 2, terwijl een soortgelijke fiets te kijk staat in een etalage van Claessens Camping aan de Poststraat. De volgende stunt met Venrayse Mountain Bikes wordt komend jaar uit gehaald door twee „vrijbuiters", die rondom Amerika willen fietsen 'T is Kerst voor u'tweef: (Bestel nu vast Kerst-en Nieuwjaarskaarten. Doe het dit jaar nu eens met op het laatste moment. van den munckhof bv drukkerij boek en kantoorboekhandel grotestraat 68 5801 BH venray Nadat de familie enkele generaties te Horst op Camps Platz gewoond had, verhuisde men naar Castenray. alwaar een grote boerenhof in hun bezit kwam. De oudste zoon, Jan, ging terug naar Horst, waar hij stamvader werd van een bekend bakkersgeslacht, dat bekend staat vanwege de „Camps moppen het alom bekende Noord-Limburgse kermisgebak. Broer Hendrik bleef te Venray wonen. Zijn zoon nam deel aan de Schaapscompagnie. Ze staan verder be kend als logementshouders, juweliers, advocaten en handelsreizigers. De jongste broer, Peter Camps, kocht van zijn deel de hoeve en water molen te Oostrum. Deze tak is bekend als molenaars, bakkers, akkerboeren, veekooplieden, brouwers en caféhou ders. Verder zijn er nog twee takken Camps gevonden die uit deze streek stammen. Naar alle waarschijnlijkheid afstammelingen van een broer, Bernar- dus Camps, van de eerder genoemde HONDERDENZEVENDE JAARGANG foto: De verbrekers van het fiets-boogte- record werden vorige week vrijdag als helden op Schiphol begroet, in de bloe men gezet en met kransen omhangen. Van links naar rechts: Peter Krins en Sjors Hamminga, die getroffen werden door de hoogteziekte, en Martien Drost en Peter Mosch, die uileindelijk de pres tatie hebben geleverd. Op de voorgrond de Venrayse fiets waarmee het wereld-hoogterecord per fiets werd verbeterd. In samenwerking met de fanfare „De Peelklank", de drumband en de jeugd drumband" organiseert de Muziek school Venray een kerkdorpenconcert. Het concert begint om 11.30 uur in het gemeenschapshuis en de toegang is gratis. Het is een goede traditie geworden om ieder schooljaar een uit voering in de vaak ver afgelegen kerk dorpen te verzorgen. Dit moet vooral gezien worden als blijk van waardering van de zijde van de Muziekschool Venray, voor al die ouders en leerlingen die jaar in jaar uit voor de lessen naar Venray moeten ko men. En op zondag 9 november gaat de Muziekschool naar de bewoners in Ysselsteyn toe met een zéér gevarieerd programma. Want aan dit concert nemen vooral Ysselsteynse leerlingen en de fanfare, drumband en de jeugddrumband deel. Voor instrumenten waar dit niet in- vulbaar was, zijn andere leerlingen ge vraagd medewerking te verlenen aan dit bijzonder concert. Het concert zal worden afgesloten met een popgroepje. Ja zeker, de „lichte muziek" begint opgang te vinden in de Muziekschool, zodat we kunnen zeggen: „de Muziek school Ls van alle markten thuis". U bent zondag 9 november om 11.30 uur van harte welkom Arnoldus. Aangezien 'n gedeelte van de boeken van Horst door een evacuatie ontbreekt, kan men dit niet met zeker heid vastleggen. Die afstammelingen zijn gaan wonen, vanuit Horst, naar Sevenum, Tienray, Meerlo. De meeste „Campsen" voorkomend te België zijn voor zover bekend, geen familie. Enkele emigranten van de Schaapscompagnie uitgezonderd. Daar het geslacht Camps zo omvang rijk is, en het onmogelijk is iedereen persoonlijk te gaan schrijven, wil ik langs deze weg bekend maken, dat men een map met stamboom en diverse foto- copieën van actes, familiewapen en an dere leuke bescheiden zoals recepten, moppen, bidprentjes, krantenknipsels enz. kan bestellen bij Peter Camps, Ijs- vogelstraat 106135 EM Sittard tegen de prijs van ƒ25, Vergeet bij overmaking op reknr. Rabobank Sittard 1476.59.493 niet uw eigen adres te vermelden (het geheel is dan voor 6 dec. in uw bezit).

Peel en Maas | 1986 | | pagina 9