Bibliotheek EEN MAN MAG EEN MAN ZUN AGENDA Lichte daling van de werkloosheid Zangtalenten kampioenschap Open dagen Botanische Tuin Overloon Gratis reizen naar Denemarken WOLBOETIEK Muziekfeesten in Leunen gemeenschaps huis Castenray BAKKERIJ PIJPERS INGEZONDEN SPORTHAL DE WETTELING GEVONDEN Terwijl vorig jaar augustus de wer kloosheid nog toenam, daalde in de voorbije maand het aantal werkzoeken den niet onaanzienlijk. In Venray van 1589 naar 1534 en in Gennep van 938 naar 915. Samen in Noord Limburg dus 78 minder mannelijke werklozen in een maand tijd. De inschrijving van schoolverlaters is in augustus ook vrijwel afgerond. Hun aantal daalde bovendien. Trouwens, hun aantal is in vijf jaar tijds niet zo laag geweest als nu. De situatie is dus wel gunstiger, maar toch wordt ver wacht dat de plaatsing van deze school verlaters niet zonder problemen zal ver lopen. Diezelfde verwachting heeft men ook bij de schoolverlatende jonge vrouwen. Problemen dus om hen aan een baan te kunnen helpen, ondanks hun duidelijk lager aantal. Bij de vrouwen blijft de werkloosheid in zijn geheel ook traag verlopen. Wel minder dan een jaar geleden, doch slechts 18 minder (voor geheel Noord Limburg) in de maand augustus. De werkloosheid is hier het grootst bij het kantoor- en handelspersoneel. Op zaterdag 27 september a.s. wordt in wijkcentrum De Kiosk voor de twee de maal gestreden om het kampioen schap zangtalent Noord Limburg. Aan vang half acht. Vijftien kandidaten zul len uitkomen in twee categorieën (4-15 jaar en 15 De presentatie is in han den van Henk van Bocijen terwijl de ju ry bestaat uii een beroepszanger, een ai- tiestenbureau en een instructeur van verschillende Harmonieën. De zaal gaai open om half zeven. De organisatie hoopt op veel publiek om de deelnemers te ondersteunen. Voor inlichtingen: 10008 Zoals u uit eerdere artikelen kunt weten, wordt in Overloon een botani sche tuin aangelegd. Deze tuin zal te karakteriseren zijn als een heemtuin, wat wil zeggen, dat in klein bestek een aantal voor ons land kenmerkende ter reintypen met hun specifieke flora zal worden nagebootst. Momenteel is een deel van de aanleg van de tuin voltooid. Er wordt naar gestreefd om de tuin op 28 mei 1987 definitief voor het publiele open te stellen. Orhu.de gelegenheid te. bieden met deze tuin kennis te maken, de vorderin gen van de aanleg te volgen, om zaden en planten te kopen, etc. organiseert de „Stichting Botanische Tuin Overloon" op zaterdag 27 en zondag 28 september open dagen. Zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur; zondag van 11.00 lot 17.00 uur. Als bijzondere attraktie is er ook een dahlia-tentoonstelling. Ook wordt u in de gelegenheid gesteld om voor een bepaald bedrag een plant, een struik of boom te adopteren. Op deze wijze steunt u deze tuin, ziet u waar uw geld daadwerkelijk voor ge bruikt wordt en helpt u om een deel van de aanplantingen die deze herfst plaats vinden te realiseren. Nadere informatie hierover vindt u tijdens de open dagen op de tuin. Voor leden van „Vrienden van de Botanische tuin" heeft er op zaterdag van 13.00 tot 14.00 uur een voorver koop plaats van zaden en planten. DIESELOLIE OP WEGDEK Hei verkeer heeft dinsdagavond veel ongemak gehad van de dieselolie welke op het wegdek op de kruising Statiöns- weg-Mgr. Hanssenstraat bevuilde en een gevaar was voor de weggebruikers. Brandweerlieden zorgden voor het schoonspuiten van het wegdek. Omdat het verkeer niet kon worden omgeleid ontstonden langle files. Merseloseweg 20 Venray 82301 blijft geloven in kwaliteit ZEKER NU!! - Scheepjeswol - Neve da - - Annv Blatt lil het komende weekend, zaterdag 27 en zondag 28 september organiseert harmonie ..St. Catharina" Leunen/ Veulen Heide, w ederom de traditionele muziekfeesten, welke plaatsvinden in het tot feestruimte omgetoverde garage bedrijf van Gorp B.V. aan de Horster- weg te Leunen. Het feest begint zaterdagavond om 20.30 uur met een gehuwdenbal. De entreeprijs is/3.50. Zondag wordt om 10.00 uur een plechtige eucharistieviering gehouden, die door de harmonie wordt opgeluis terd, tot intentie van de overleden leden van deze vereniging. Vanaf 11.30 uur tot 13.30 uur nemen op het podium plaats respectievelijk de fanfares uit Castenray en Ysselsteyn. Deze muziekhappening wordt dan om 13.30 uur vervolgd met optredens van: Die Lockentler Musikanten uit Hcgelsom; Die Lustige Dorfsfreunden uit Neer kant; Die Heiniatkapelle uit Meyel. Die Lustige Freunden uit Beringe. Het feest wordt afgesloten met een live-muziekshow voor de jeugd vanaf 20.00 uur, waarvoor de entree 3, bedraagt. ORKEST „APRIL BORN" IN LEUNEN Zowel zaterdag- als zondagavond wordt de muziek - erzorgd door het or kest April Born, voorheen bekend onder de naam Silverbird. •In het verleden werd door deze groep als amateurorkest in de regio reeds vele malen medewerking verleend aan diver se grotere festiviteiten. Begin 1986 besloot de groep om van hun hobby hun broodwinning te maken en is sindsdien onder de naam April Born bezig in de professionele muziekwereld naam en faam temaken. Voor de ouderen brengen zij gaarne de wals, tango, foxtrot, polka en wat nog meer thuishoort op een gezellige avonc' oor ecu gehuwdenbal. De jeugd krijgt net hetzelfde gemak gepresen teerd alle topnuinmers uit de „TOP 40". Harmonie „St, Catharina" zorgt behalve voor een fraaie feestruimte in samenwerking met de Citroëndealer van Gorp. oo>: ig voor diverse voorzienin gen om de inwendige mens te verster ker.. Zondag overdag is de entree gratis. Tot ziens zaterdagavond en/of zon dag. M Op zaterdag 27 september a.s. zal het gemeenschapshuis te Castenray officieel worden geo pend door burgemeester Defesche. Deze officiële heropening van het gemeenschapshuis is een afsluiting van een heel bijzondere periode, die hieraan vooraf is gegaan. Veel wegen heeft men moeten bewandelen om, met name het gemeentebestuur van Venray te overtui gen, om in 1986 de noorzakelijke sub sidie te verstrekken. B. en w. had immers voorgesteld om niet in 1986 maar in 1987 subsidie te verstrekken; dit ADVERTENTIEI JRSUS CAFÉBEDRIJF Op dlnsdagdvond 7 oktober o. in wijkcentrum Kiosk wederom de Vakhek waanihetdscur sits Cafébedrijf. De totale ursusduun 10 dinsdagen en kost in totaal f 295,- Men kan zich not: aanmelden. De cursussen worden geyy en door praktijkmensen met een hogere beroepsopleiding, in groe pen van beperkte omvang. f eisen voor het erkende diploma Vakbekwaamheid Cafébe drijf worden behandeld, con.pleet met dia-series, bezoek aan een brouwerij en wijnproeven. De vakken zijn n a Bier. H'v'/i. Gedistilleerde Dranken. Hygiene, apparatuur en Brandveilig heid, Met dit diploma kan men zelfstandig een café. disco, sportkantine, pciit-restaurant etc. beheren en exploiteren. Ei is geen vooropleiding nodig. Het examen is in januari I9S7. Voor hen die onregelmatige werktijden hebben, bestaat de mogelijkheid lessen in een andere stad in te halen. Alle lessen in de sleden lopen namelijk paralel! Tevens beheert de Stichting een Horecu vukaturebankGeïnteresseerden kunnen zich in laten schrijven en afhankelijk van de vraag en aanbod worden zij op de hoogte gebracht van de moge lijkheden. Deze bemiddeling geschiedt koslenloos. Voor verdere informatie over de cursussen of vacaturebank kan men hellen076-144351. Afgelopen zaterdag 20 september heef! de feestelijke prijsuitreiking plaatsgevonden van de Inlertoy- Coenen-Lego bouwwedstrijd. De wedstrijd, waaraan meer dan 500! kin deren uit de regio hebben deelgenomen, is een groot succes geworden, aldus de heren Jules en Thieu Coenen van de In- terloys zaken in Venray en Horst. De hoofdprijs van deze wedstrijd was vier reizen naar LEGOLAND in Dene marken, twee voor de winnaars in Ven ray en twee in Horst. In Denemarken zal in mei de Nationale Intertoy-Lego bouwkampioen gekozen worden. De plaatselijke jury gaf in de leeftijd categorie 5 t.m. 8 jaar de 5e prijs aan Rik-Jan van Bree, de 4e prijs aan Eef Boumans, de derde prijs aan Nancy Buizen, de tweede aan Maarten van Bracht en de eerste prijs aan Leon Pluk uit de Dionisiusstraat te Oirlo. In de leeftijdscategorie 9 t.m. 12 jaar werden de prijzen als volgt verdeeld: 5e Arno Hol, 4e George Beaujean, 3e Ruud de Bruyn, 2e Maarten-Gijs Kersten en de reis naar Denemarken ging naar Jan Willem Des Bouvrie, Se renadestraat 16 uit Venray. Naast de twee reizen naar Denemar ken voor de twee le prijs winnaars, ont vingen de overige prijswinnaars ieder een Lego-bouwpakket. Alle deelnemers die niet in de prijzen vielen kregen een leuke attentie. Thieu Coenen wenste Leon Pluk en Jan Willem Des Bouvrie veel succes in Legoland en sprak de hoop uit dat zij straks beiden Jmertoys-lego bouwkam pioen van Nederland zullen worden. *ma1 Izrt mvinvi S14/EDISH DESIGN Selected dealer: Gespecialiseerd in mode voor mannen en jongemannen PB51S5Mi INBRAAK IN TANKSTATION Via een stil-alarm werd de politie ge alarmeerd voor een inbraak in een tank station aan de Albionstraat. Hoewel de politie snel ter plaatse was, waren de daders al gevlogen. Een ruit was inge slagen. Vermist werden enkele flesjes bier en 7 Up. AL MEER DAN 200 JAAR Vrijdag 3 oktober t.m. zaterdag 11 oktober „Week van het Brood" Vrijdag 3 en zaterdag 4 oktober 10 Melkbollen Geplette tarwe vloer- - Rozijnenbrood 800 gr. Abrikozenvlaai, groot Bienenstich, 10pers Maandag 6 oktober Start week van het brood Sesam, wit, vloer, 800 gram Appelvlaai, groot 5Tarwebollen - 7,25 8,95 Bienenstich, 10 personen Woensdag 8 oktober Maanzaad vloer, tarwe 800 gram Botervlaai, groot 5 Volkoren bollen Bienenstich, 10 pers. 1,95 7,25 1.80 8.95 Kinderen GRATIS minibroodje wedstrijdformulier. Donderdag 9 oktober Vloer wit 800 gram Appelbosbessenvlaai, groot 3 Rozijnenbroodjes voor Bienenstich, 10pers. _1 PIEK 8,95 Vrijdag 10 en zaterdag 11 oktober Geplette tarwe vloer 5 Krentenbollen 5 Kaizerbroodjes Bienenstich, groot, Rijstevlaai groot slagroom_ ALS KLAP OP DE VUURPIJL Ti|dens de leesiweek voor iedere klant bij een besteding van minimaal' iO OG meet deur"teclcumvlaxu voot sLed-ds 5 00 5 o soorten qtodtbwocL geruide ctot&sastts 2o sootien klemb-tooci 30 sooxten gebak dev. soorten dieelbioocL -15 soorten tacai Uw broodspecialist Brood- en banketbakkerij Pierre Pijpers Grote Markt 19 Ud 5801 BL Venray Tel. 04780-81284 n Echte Banketbakkers Vraag altijd naar melkbrood of melkbollen van 3 oktober t.m. 11 oktober als gevolf van grote tekorten in de ge meentelijke begroting. Dit voorstel kon gelukkig ongedeaan worden gemaakt, door de inzet van de Castenrayse bevolking bij het „toespre ken" van de diverse raadsfrakties in het gemeenschapshuis en door een demon stratie bij de ingang van het gemeente huis. Nadat het groene licht in Venray was gegeven, zijn de verbouwingsplannen in een stroomversnelling terecht gekomen. Het activiteitencomité had inmiddels een aantal festiviteiten georganiseerd, zoals de autocross en de muziekfeesten. Nieuwe aktivilciten werden in voorbe reiding genomen en zijn voortgezet tot op de dag van vandaag. Deze aktivitei- ten hadden tot doel de nodige financiële middelen bijeen te brengen om de ver bouwing mede te bekostigen. Hierin is hel Aktiviteitencomité ruimschoots ge slaagd. De Castenrayse verenigingen, de gebruikers van het gemeenschapshuis, hebben ook duidelijk hun financieel steentje bijgedragen. Begin 1986 is de Bouwcommissie van start gegaan met de begeleiding en coör dinatie van de zelfwcrkzaamheden. Na dat de enquêteformulieren verzameld waren, bleek dat er onder de bevolking een geweldige animo bestond, om bij de verbouwing te helpen. Vanaf half maart tot nu toe zijn ongeveer alle 230 personen, die zich hadden opgegeven, in het gemeen schapshuis werkzaam geweest. Het enthousiasme en de inzet van deze mensen was enorm en indrukwek kend. De geplande werkzaamheden zijn ruimschoots gehaald en zelfs meer dan dat. Nu het gemeenschapshuis is ver bouwd, is duidelijk hie belangrijk de inzet was over bovengenoemde periode. Zonder de betrokkenheid, ideeën en kri tieken, zou dit gebouw, dat voor de Castenrayse gemeenschap van zo'n vitaal belang is, niet zijn gerealiseerd. Bij de opening op 27 september a.s. zal door burgemeester Defesche de nieuwe naam van het gemeenschapshuis worden onthuld, ledereen in Castenray is daarvoor uitgenodigd. Een week later, op vrijdag 3 oktober, wordt een feestavond georganiseerd voor alle Castenrayse mensen, Deze avond wordt aangeboden als dank voor de inzet en medewerking van de Casten rayse mensen ten behoeve van de ver bouwing van het gemeenschapshuis. VREEMDELING EN VILTSTIFT Reaktie van een tweetal groeperingen uit Venray op hel artikel „Vreemdeling en viltstift" in het weekblad „Peel en Maas" van 11 september 1986. Begin september ontving een uitke ringsgerechtigde een formulier van de Gemeentelijke Sociale Dienst (G.S.D.) te Venray. Hij trof op dat formulier de vraag naar zijn nationaliteit aan. Het formulier gaf twee mogelijkheden om te antwoorden. „Nationaliteit: Nederlan der óf vreemdeling." En dan volgt: „Welke Nationaliteit?" Tegen dit volkomen onnodige onder scheid protesteerde hij bij de G.S.D Hij wees de G.S.D. op het feit onnodig onderscheid te maken tussen mensen die in Nederland wonen op grond van hun nationaliteit. Hij heeft de G.S.D. gevraagd wat de funktie van de vraag naar nationaliteit op dit formulier eigenlijk is. „Er wordt al veel te veel onderscheid gemaakt tussen mensen en als de vraag naar nationaliteit op het formulier geen enkel nut heeft, hoef je er ook niet naar te vragen", zo zegt deze uitkeringsge rechtigde. Nadat hij hiervan melding maakte bij de wethouder van Sociale Zaken én de direkteur van de Sociale Dienst, werden op alle formulieren de woorden: „Nederlandse" én „Vreemdeling" met een viltstift doorgestreept. Wij vinden dit een goede zaak. Hier is een gepast kompliment op zijn plaats, zowel naar de uitkeringsgerechtigde, de wethouder van Sociale Zaken en de G.S.D., die zo snel tot wijziging van het volledig onnodige onderscheid maken in het formulier zijn overgegaan, Het Komitee Jongeren legen Racisme en Slichting Balu Badaun noot n de redactie: Wanneer op het gemeentelijk formu lier alleen de vraag had gestaan: „Welke nationaliteit?" zou er waar schijnlijk niets aan de hand zijn geweest. Op hoeveel formulieren wordt niet naar de nationaliteit gevraagd? Het zou zelfs wel zo kunnen zijn, dat iemand trots is op zijn nationaliteit. Wij blijven er evenwel bij, dat er geen enkele discriminatie ligt in het woord „vreemdeling". Hieronder wordt nu eenmaal verstaan: iemand, die geen Ne derlander of Nederlands onderdaan is. In een andere zin betekent het woord: iemand die op enig terrein niet thuis is (Vreemdelingenverkeer, vreemdeling in Jerusalem, etc.). Of die vraag naar iemands nalionali- teir op het betreffende formulier enige zin had, hebben wij niet ter discussie gesteld. We moeten er ook voor waken niet te pas en te onpas te schermen met het woord „discriminatie" want dat zou wel eens aanleiding kunnen zijn tot werkelijke discriminatie. BIJBEL EN VREEMDELING Het schijnt steeds meer de gewoonte te worden op elke slak zout te leggen. In het artikel „Vreemdeling en viltstift" wordt de Dikke van Dalen erbij gehaald, terwijl de Bijbel hierover de beste informatie verschaft. Hierin wordt over de vreemdeling en de buitenlander gesproken. „We dienen hen als gasten te behandelen". Wie niet ziende blind of horende doof is, kan be vestigen, dat hel ook gebeurt. Zelfs over nationale groepen spreekt de Bijbel: „En ziet om u heen, er zijn veel nationale groepen" en over het ver- Nieuwe aanwinsten voor de afdeling voor de volwassenen: BAANTJER. A. C. De Cock en de dode minnaars. De Amsterdamse regis seur De Cock wordt belast met de be waking van de kunstschatten van een miljonair, terwijl hij tevens betrokken raakt bij de mysterieuze dood van een jonge man. BRAKMAN, Willem. De graaf van Den Haag. Twee Haagse vriendinnen spelen een subtiel spel met elkaar. DENDERMONDE, Max. De beken tenis van Beth Nobbe. Een van moord verdachte vrouw beschrijft in een brief aan een officier van justitie haar leven. EMECHETA, Buchi. De prijs van een bruis. De liefde van een Nigeriaans meisje voor een dorpsonderwijzer maakt inbreuk op de heersende tradi ties. GUSSINKLO, Wessel te. De verbo den tuin: roman. Poëtische beschrijving van een kleine jongen. ÖZ, Aysel. Het jonge meisje en de dood. Portret van een moderne Turkse schrijfster die in Ankara verblijft om een literaire prijs in ontvangst le nemen. OTTERSPEER, Willem. Zo'n vreemde drang van binnen. Autobio grafisch getinte roman over de noodlot tige invloed van vrouwen op de levens loop van een schrijver. SILLETOE, Alan. De generaal: doden of niet doden? Tijdens een totale oorlog komt een generaal voor de be slissing te staan een symfonieorkest van de vijand al of niet te laten executeren. SOEST, Marjo van. Maginot. In een bunker van de maginot-linie in de Elzas wordt het lijk van een onbekende jonge onbekende vrouw gevonden. 15 VERHALEN over bos en bloe men. Abonnementen voor de jeugd tol 18 jaar gratis! OPENINGSTIJDEN van de afdeling voor de volwassenen: maandag 10.00-12.00 14.00-18.00 uur dinsdag 14.00-18.00 uur woensdag 14.00-18.00 uur donderdag 14.00-18.00 uur vrijdag 14.00-21.00 uur zaterdag 10.00-13.00 uur OPENINGSTIJDEN VAN DE STUDIEZAAL: maandag t/m donderdag 10 00-12.00 14.00-18.00 uur vrijdag 10.00-12.00 14.00-21.00 uur zaterdag 10.00-13.00 uur vanaf donderdag 25 september: Donderdag: 1800-20.00'M anua! 20.00-23.00 Rooyse VK Vrijdag: 17.00-18.00 Rank Xerox 18.00-20.00 Manual 20.00-21.00 Venray-GFC '33 21.00-22.00 Veronica-Wittenhorst 2 22.00-23.00 FC Hento-Venrode Zaterdag: 10.00-11.00 SVCB De Klomp 11.00-12.00 SVCB 2-Wittenhorst 2 12.00-13.00 Veronica 2-'t Huukske 13.00-19.00 Rooyse VK vollebalcomp Zondag: 10.00-14.00 Badminton 14.00-16.00 Batu Badaun 16.00-18.00 Manual 19.00-20.00 Old Calahan 20.00-21.00 v. Bussel 21.00-22.00 Volleberg Maandag: 17.00-18.00 Gemeente 18.00-21.00 Rooyse VK 21.00-22.00 SVCB-Treffers 22.00-23.00 Le Coq-Baarlo Dinsdag: 17.00-18.00 Basketbal 18.00-21.00 Rooyse Vk 21.00-23.00 Badminton Woensdag: 1700-18.00 Gemeente 18.00-23.00 Badminton Herderachtige bruine hond (reu) met zwarte haldsband Goudkleurige La brador - golden retriever Blauw jack Bruine herenportemonnaie met inhoud 3 sleutels in rood etui 3 sleutels in zwart etui Dolkmes in zwarte schede Enkelloopsluchtbuks merk HW 50 kal. 4,5 doosje kogels Enveloppe inh. 1 polaroydfoio Lourdes en 4 bankbiljet ten Blauw babyschoentje met klit- bandsluiting Een groene herenfiets merk Ricardo, framenr. 3132982 Een zwarte damesfiets merk B.S.A. frame nr. 63731 Een zwarte damesfiets merk Germaan, framenr. M 2443 Een grijze herenfiets merk Batavus, framenr. 204430 Een zwarte damesfiets merk BURCO, framenr. B 24731 Een zwarte herenfiets merk Gazelle Eén zwarte damesfiets merk Union, frame nr. 857830 Een zwarte damesfiets merk Olympia, framenr. 10927 H Een zwarte damesfiets merk onbekend, framenr. 079757 Een zwarte dames fiets merk Locomotief, framenr. 2960654. Voor inlichtingen kunt U zich wenden tot de administratie van Gemeentepolitie Venray, Leunseweg 4, iel. 04780-84888, tst. 224. schil in taal: „Aan uw woorden hoor ik, dat u een vreemde bent". Velen missen de kennis van de Bijbel. Want wal daarin is opgetekend is wis en waarachtig. Daar kan geen woord aan worden toegevoegd of afgehaald. Zolang de mens zijn eigen meester zal zijn, ligt steeds verderf op zijn pad. Dat als antwoord op het gelezene in uw blad. N. R. Wind (Van redactiewege ingekort). ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lank- veld, H. Schraven en .1. Wittgen: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. var. Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: F. DE MUINCK-KEIZER Tel. 88800 DR. KEIJZF.R van Beurdenweg 10. Ysselsteyn Tel. 04785-777 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 1 f.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. DF MONNIKSKAP Paterslaan hoek Patersslraat, tel. 81040 Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via hel nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY. YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. PETERS, lel. 83478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN Dl EREN ARTSEN PRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Lconen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag W.H. KREMER Mgr. Nolenstr 12 lel. 81000 Spreekuur kleine huisdieren: Za.'en zo. van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak. DIEREN ARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden E.M. Ruymbeek J.M. van Winden Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak J.M. VAN WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDD. VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. v. Dillen, Mevr. Stevens. Mevr. Tiggeioven en Mevr. Vermazeren. MEVR. STEVENS Merseloseweg 23, lel. 81152 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeioven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGEI OVEN Blauwververstraal 30, tel. 82411 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 6 en 7 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijk verpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gelegenheid san maandag t.m. vrijdag van 12.00-12.30 uur. Uitleen voor Venray: Voor hei afhalen en letugbrengen van uit- leenarlikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Ziiigelirigën-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur' Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnasliek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Bruk.skc Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 33859 Zuigelingen- en kleuterburcau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „LandweenVenray: Spreekuur en uitleen dooi de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 11.30-12,00 uur. en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273 of 85900. VVijkgehoiiw Ysselsteyn Litscnbcrgweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrijdao van 13.30 tot 14.00 uur. Telefoon 04785-492 GEZINSZORG VENRAY Weslsingel 5, Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tot 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma. t.m do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 Uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAC.AS en WML Past. Wijnhovcnpark 15801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur AI.GEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NVIH COC afd. Venray Schrijf naar. Postbus 316 5800 AH Venray Tel. 10211 JEUGD MAATSCHAPPELIJK WERK Hoenderstraat 33, Venray tel. 85251 RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 lot 19.00 uur in wijkcentrum DE KI OSK in het Brukske. Eerst telefonisch afspraak maken te Tilburg Tel. 013-350315 KAMF.RBKMIUDELINGSBURO Hoenders!r. 33, tel. 85251 Algemene Vereniging Patiëntenhelungenbeharliging Spreekuur elke maandag in de Clockert van 14.00 tot 16.00 uur. Tel. 83100 REUMA PATIËNTEN VER. VENRAY Tel. 82750

Peel en Maas | 1986 | | pagina 3