KERKDIENSTEN GROETEN UIT VENRAY PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN GROTE KERK VENRAY Zaterdag: 19.00 (gastkoor ,,Erato" uit Blitterswijck); int. Sjraar Poels jrd. Herman v. d. Laar en overl. fam. overl. ouders Hendriks-Ariaens Johan Rongen en overl. fam. Rongen-van Cuyck Coen Arts (v.w. de buurt). Zondag: zesentwintigste zondag door het jaar. 8.00 leesmis; int. overl. paro chianen; 9.30 greg.. hoogmis; int. jrd. Piet Janssen-Oudenhoven pastoor M. J. van Boxtel (s) burgemeester Jans sen; 11.00 ned. hoogmis; int. Herman en Lies Gerrits-Hermans en overl. ouders Jacob Emonts en zoon Sjaak Ben Schim v. d. Loeff Ben Geurts (ge zinsviering). Maandag: H.H. Michael. Gabriel en Rafaël, aartsengelen. 9.00 oude stich tingen; 19.00 ouders Seuren-Linssen ouders Schois-Leers en overl. fam. Jep Michiels. Dinsdag: H. Hiëronymus, priester en kerkleraar. 9.00 bijzondere intentie Thijs Arts; 14.00 viering b.g.v. het 50- jarig huwelijk van het bruidspaar Gom- mans-Mikkers; 19.00 Hennie Hanen (v.w. de buurt). Woensdag: H. Teresia van het Kind Jezus. 9.00 Piet en Mina Kersten-van Bracht; 19.00 Dina Wismans (s) jrd. Handrie Jansbeken. Donderdag: H.H. Engelbewaarders. 9.00 uit dankbaarheid. Vrijdag: 9.00 Cornelis Caarls en overl. fam. Jan Smits en overl. fam.; 14.00 huwelijksviering voor het bruids paar v, Haaster-de Jong; 19.00 overl. ouders Bom-Hendriks Ben Schim v. d. Loeff. Zaterdag: H. Franciscus. 9.00 bijzon dere intentie; 16.00 viering b.g.v. de reünie van de familie Lenssen; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. fam. ouders Hanen-Willems (s) ouders Tacken-Maes overl. ouders v. Bracht- Cremers Johan Moorrees en overl. fam. Frans Hubert Verheijen en Catharina Maria Willems ouders Arts -Dommeck. Mededelingen: Aanstaande zondag is om 11 uur een gezinsviering. Het thema zal zijn: Er valt ook dit jaar weer veel te oogsten. De viering van zaterdagavond wordt muzikaal opgeluisterd door het koor „Erato" uit Blitterswijck. Vrijdag is de eerste vrijdag van de maand oktober. Vanaf 9.00 uur wordt de ziekencommunie rondgebracht. Huwelijksafkondiging: Bernie Creemers en Jan Peeters; Jinke de Jong en Nico van Haaster. Op de pastorie van de Eindstraat is voor het inschrijven van heilige missen en andere afspraken iemand aanwezig 's morgens (op de weekdagen) van half 10 tot 10 uur. U kunt zich ook wenden tot pastor van Bronkhorst, Bingelkruid 29, tel. 88386 of tot pastor de Wit, Grote Markt 10, tel. 82385. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Rob en Bart Derkx, lezer: C. Hendriks. Zondag: 8.00 Leon Stoffels, lezer: G. de Groot; 9.30 Petra Berkers; 11.00 Wilco Jansen en Peter Harrewijn. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Maikel Brons. Woensdag en vrijdag: 19.00 Peter Harrewijn. KAPEL ST. SERV ATIUS Zaterdag: 18.30 Eucharistieviering met volkszang. Voorganger: B. Frede- riks. Misdienaars: B. Dirks en G. J. Wismans. Lectrice: H. Brouwer. Inten tie: voor de levende en overleden zusters en broeders van Liefde. Kollekte: Kruisen en kapellen Venray. Zondag: 9.30 Eucharistieviering met volkszang. Voorganger: B. Frederiks. Lektrice: Zr. Hélène. Kollekte: Kruisen en kapellen Venray. Maandag en woensdag: 18.30 Eucha ristieviering. Dinsdag en donderdag: 18.30 Woord en communiedienst. PAROCHIE PATERSKERK Zondag: H. Missen: 9.00; 10.15 hoogmis gezongen door Crescendo; 11.45; 18.00 avondmis. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 19.00 avondmis om de zegen van God te vragen over de gezinnen van de paro chie. Zaterdag: Feest van de H. Francis cus. 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mededeling: In de oktobermaand, te beginnen woensdag 1 oktober, bidden wij om kwart voor zeven 's avonds de rozen krans, behalve op zaterdag en zondag. Misintenlies: Zaterdag: 18.30 jgt. José Rutten-Kus- ters Johanna Verschuuren-Dirckx. Zondag: 9.00 Sef Drabbels voor de parochie; 10.15 Martinus Veldhuizen overl. echtpaar Hermans-v. Maren; 11.45 overl. ouders Janssen-Krijns en kinderen; 18.00 Francien Coopmans- Custers en overl. familie Giel Vermeu len. Maandag: 8.00 overl. ouders Barn- hoorn-v. Houdt; 19.00 overl. familie Esser-Timmer-v. Geffen. Dinsdag: 8.00 overl. familie Gerrits- Hermans; 19.00 Piet, Theo en Ben Lin- ders. Woensdag: 8.00 Piet Baken; 19.00 Helena Holthuis Antoon Peters uit dankbaarheid. Donderdag: 8.00 overl. ouders Ak- kermans-Timmeremans; 19.00 overl. ouders Basten-Bonants. Vrijdag: 8.00 Celina Rojer en Con stant Rojer; 19.00 gezinsmis; Jacques Nijsen (Beatreixstr.) levende en over leden familie van Osch (reünie). Zaterdag: 8.00 Antoinetta Elsevier en Eva Rojer. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 René Jansbeken. Zondag: 9.00 Leo en Johan Pouwels; 10.15 Tony Vermeulen; 11.45 Martijn Smelt; 18.00 Martin Leenders. ESTEF. LADDER PRESENTEERT STAR WORLD COLORS Het modebeeld van dit jajaar is vrij ongebruikelijk: donkere kleuren voeren de boventoon. Kleuren als zwart, antra ciet, grijs en zilver werden in alle collec ties getoond. Toen Estée Lauder de ontwerpen van de nieuwe najaarsmode bekeek, dacht zij aan de gezichten van de grote sterren van het witte doek uit de lijd van de zwart-wit film. Dit was een van de belangrijkste rede nen om haar nieuwe najaars make-up STAR WORLD COLORS te noemen. Glanzende, schitterende nieuwe make up. De collectie beslaat uit zwart, antra ciet en grijs, gecombineerd met zilver en wit voor glanzende accenten. Klassiek rood (niet weg te denken), paars, lila, glanzend dennegroen, kobaltblauw en bruin. Spannende kleuren voor een ge raffineerde make-up. Zo'n make-up begint met Lightwork Color Balancer. Dit nieuwe produkt van Estée Lauder is transparant en vrijwel kleurloos. Onder de make-up geeft het de huid een egale titn en over de founda tion zorgt het voor een subtiele blos, eventueel geaccentueerd met Tender Blusher in Rose Romance of Soft Focus Peach. De ogen worden blikvangers met de nieuwe najaarstinten van Estée Lauder. Om de ogen vorm en accent te geven ontwierp Estée Lauder Eye Definer. Dit nieuwe produkt is verpakt in een smal metalen huisje. Bij het openen van de huls bevat de ingebouwde spons- applicator precies voldoende poeder om de ogen op te maken. Deze ongeparfu meerde oogschaduw wordt gebracht in de kleuren silver, plum, sapphire en teal. Voor een schaduw effekl ontwierp Estée Lauder Soft Finish Eye Shadow Trio's. The Classics: starlight blue, sun ny champagne en snuff brown; en The Romantics: evergreen, star lilae, mid night Amethyst. De keuze is groot in Star World Co lors. Automatic Cream Eyeshadow in hazel en chryslal peach. Eye Conouring Pencil Black Pearl en Lucious Creme Mascara in Golden Ivy (groengoud) en Primiere Blue (viooltjesblauw). Een levendige mond is essentieel bij het nieuwe gezicht najaar '86. Begin, om dit te bereiken, de lippen te omlijnen met Perfect Line Lip Pencil in Theatre Red of Coffe Brandy, daarna invullen met Polished Performance Lipstick in Famous Red of Pink Café. Re-nutriv All Day Lipstick in All Day Cinema Red, All Day Mauve Velvet of Re- Nutriv Lipstick in Rare Cognac. Geef de bovengenoemde kleuren ex tra glans met automatic Lipshine in Star Silver. Bij levendige lippen horen leven dige nagels. Polished Performance Nail Lacquer in Mauve Velvet, Pink Café, Cinema Red en Rare Cognac Moisture Balanced face powder is de finishing touch voor iedere ster. Tenslotte een*vleugje Beautiful!, de nieuwe geur van Estée Lauder en de per fecte partner voor Star World Colors. Maandag en vrijdag: 19.00 Jaap Jenssen. Dinsdag en donderdag: 19.00 Marcel Meijer. PAROCHIE H. FRANCISCUS VAN ASSISIË BRDKSKE Pastoor: H. Vernooy, Klarinetstraat 32, tel. 85206. Voor het maken van afspraken liefst bellen tussen 13.00 en 13.30 uur. Zaterdag 27 sept.: 19.00 H. Mis voor Gertruda van den Broek Ito Petrochi. Zondag: zesentwintigste zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie. Leiding kindercrèche Trdy Vullings. Maandag: Feest H.H. Aartsengelen Michael, Gabriël, Rafaël. 19.00 H. Mis voor de zielen in het vagevuur. Dinsdag: gedachtenis van de H. Hiëronymus, priester en kerkleraar. 8.30 H. Mis voor priesterro> -ringen. Woensdag: gedach' - .n de H. Theresia van Lisieux. li 3j i >zenkrans; 19.00 H. Mis voor roepingen tot het religieuze leven. Donderdag: gedachtenis van de H.H. Engelbewaarders. 8.30 H. Mis voor de vervolgde kerk. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 18.35 Kruisweg; 19.00 H. Mis van eerherstel ter ere van het Heilig Hart van Jezus. Mededelingen: 1. Biechtgelegenheid: elke zaterdag van 18.00 lot 18.30 uur. 2. Het komende winterseizoen be staat weer de mogelijkheid om evenals voorgaande jaren in Venray een kath. geloofscursus te volgen. Informatie brochure te verkrijgen bij pastoor en in de kerk. 3. Onlangs werden gedoopt: Jolien Geelen, Tarantellastraat 6 en Cynthia Scholtz, Chopinstraat 38. Ouders van harte gelukgewenst en Gods zegen over Uw gezin! 4. Gezinsbijdrage: Ned. Credietbank Venray reknr. 23.18.08.461 of giro 2552386 l.n.v. R.K. Kerkbestuur Bruks- ke, inz. Gezinsbijdrage, Marimbastraat 26. Met hartelijke dank. PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag 27 sept.: 18.00-18.30 Gele genheid om te biechten; 19.00 Voor avondmis voor de 26e zondag door het jaar. Voior Mariet Thielen-Linders (coll.) overl. fam. Wijnhoven-Volle- berg Petronella Thielen-Hendriks (buurt) Peter Muysers jaargetijde voor overl. Willem Oudenhoven Aag Swinkels-Groenen (fam.) overl. Peter Pelzer en schoondochter Jo Overl. fam. Voesten-Pelzer Marco Basten en Math Basten. Zondag 28 sept.: 26e zondag door het jaar. 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie; 10.00 Neder lands gezongen Hoogmis. Om verlich ting door de H. Geest voor onze kinde ren uit dankbaarheid Maria Cuppen -Pingen; 11.30 voor J. van Haren en M. Zegers voor bescherming gezondheid op een lange zware reis. Maandag: Feest van de H.H. Michaël Gabriël en Rafaël, aartsengelen. 8.00 voor de vervolgde kerk; 19.00 voor Toon Gommans (E). Dinsdag: Gedachtenis vn de H. Hiëronymus, kerkleraar. 8.00 voor de zieken van onze parochie; 19.00 voor Geert Wilmsen (coll.) Mientje van Weert-Dillen. Woensdag: Gedachtenis vn de H. Theresia van het Kinde Jezus. 8.00 voor Martinus Pontman; 19-00 tot zekere in tentie (Th.). Donderdag: Gedachtenis van de H.H. Engelbewaarders. 8.00 tot bijzon dere intentie (V); 19.00 H: UUR, met uitstelling van het Allerheiligste. Voor Aag Swinkels-Groenen. Vrijdag: 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart. Vanaf 8.30 zal de H. Communie worden thuisgebracht aan de zieken; 19.00 voor overl. fam. Thielen-Hendriks. Zaterdag: Gedachtenis van de H. Franciscus van Assisi. 8.00 ter ere van het Onbevlekt Hart van Maria. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.30 H. v. d. Oever; 10.00 Urbain van Weert en Giel Krijnen;- 11.30 Jos Verstegen. Maandag l/m woensdag: 19.00 Rob Coppus. Donderdag t/m zaterdag: 19.00 Jeroen Ewalts. Mededeling: Zoals al aangekondigd zal in het weekend van 27 en 28 sept. na elke H. Mis een deurcollecte worden gehouden voor de aanschaf van een nieuwe ge luidsinstallatie. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY e.o. Op zondag 28 september zal in „Den Hoebert", Weslsingel 1, te Venray Ds. H. J. C. van Es de voorganger zijn. Vanaf zondag beginnen de diensten gedurende de wintermaanden om 10.00 uur. De koliek ten zijn bestemd voor de Kerk en het Diakonaatsprojeki. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindernevendienst gehou den. Op zaterdag 27 september is er in „De Hommel", Oostsingel 39 te Venray een Info-markt van 14.00 - 17.00 uur en 's avonds een gemeente- avond vanaf 20.00 uur. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Thei Claessens (na mens de familie Ewals). Voor de gene zing van een zieke. Zondag: 8.30 overl. familie Schraven -Joosfn; 10.00 Toon Camps, Piet Lit- jens, overl. ouders Loonen-van Rens, voor de genezing vn een zieke (Gem. koor). GEIGTEREN Maandag: 9.00 voor de genezing van een zieke. Dinsdag: 9.00 voor de genezing van een zieke. Woensdag: 9.00 voor de genezing van een zieke. Donderdag: 9.00 voor de genezing van een zieke; uit dankbaarheid. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 9.00 voor de genezing van een zieke. Zaterdag: 19.00 voor de genezing van een zieke, gest. jaard. overl. ouders Claessens-Teuws, overl. ouders Achten- Verdijk, Harry Achten, overl. ouders Achten-Verdijk, Theodorus van Arsen, overl. familie Sikes-Rutten, overl. ouders Janssen-Peeters, overl. leden van de voormalige Bakkersvereniging Venray. Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Eduard Camps, Jo Bovendeerdt, Sander Janssen, Tom Arts. Zondag: 8.30 Benoit van Osch, Marcel Nellen, Barry Cornelissen, Kor- neel Jeuken; 10.00 Anita van Limbeek, Anke Kusters, Esther Litjens, Leonie Hendriks. Akoliet: Paul Bovendeerdt. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Jonge Garde Koor). Bernard Janssen en Wilhelmina Peters Maria Versleijen- J oosten Hubertus van de Berg Chris Houwen. Zondag: 8.30 H. Mis Francisca Bal- tussen-van Ooi uit dankbaarheid; 10.00 Hoogmis, st. Johannes Janssen en Petronella Kuijpers, Johanna van RooyKuijpers st. Theodorus Pee ters, Elizabeth Wijnhoven, Gertruda Achten, overl. ouders Peeters, Sanders, Wijnhoven, Achten, broers en zusters en tot intentie Grada Sanders Jan Nelissen (jrd.) Johnnes Loonen. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de paro chie. Woensdag: 8.00 H. Mis tot zekere in tentie (V). Donderdag: 19.00 H: Uur en Eucha ristieviering. st. Baten-Jeurissen Pas toor J. Janssen Pastoor P. Schoren. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering H. Hart van Jezus. 19.00 H. Mis t.e.v. H. Hart van Jezus. Priesterroepingen Wilhelmina Lempens. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor). Hendrikus Nabben Fans Ver stappen en Maria Kuijpers Hubertus van de Berg (mnd.). PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 18.00 vanwege officiële opening van het Jeugd- en Gemeen schapshuis, v. Anna, Maria Smits-Frie zen en v. Willem en Johanna Baltussen- Jacobs (coll.). Zondag: 8.00 uit dankbaarheid (fam. W. Cl.); 10.00 v. overl. ouders Strij- bos-Kemmelings en v. Maria Duykers- Rambags (coll.). Dinsdag: 19.00 t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand (fam. K.). Woensdag: 8.00 Gezinsmis (offe raars). Donderdag: 14.00 pl. Huwelijksinze gening b.g.v. Huwelijk v. Geert Nelis sen en Anita Seijkens. Vrijdag: 8.00 t.e.v. het H. Hart en St. Theresia. 9.30 Ziekencommunie. Misdienaars: Thijs-Marcel: zaterdag, dinsdag, woensdag; Ronny-Wilbert: zondag 8.00 vrijdag; Ivan-Sepp: zondag 10.00. PAROCHIE LEUNEN 26e zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Ism. v. Harrie Geurts lsm. v. Sjaak Classens Ism. v. Joos Litjens en overl. fam. Litjens-Nabuurs lsm. v. Martin Jilesen Ism. v. J. van Cuyck en echtgenote, overl. fam., Frans Rongen en overl. fam. Zondag: 8.30 lsm. v. het welzijn van onze parochie; 10.00 Hgm. v. levende en overl. leden van de Harmonie St. Ca tharina Hgm. als jgt. v. overl. fam. de Mulder Hgm. als gest. jgt. v. Jan Reintjes en echtgenote; 11.15 lsm. v. Piet Heesen. Maandag: H.H. Michaël, Gabriël en Rafael, aartsengelen. 19.00 lsm. v. overl. ouders Janssen-vaN DEN Berg en Louis Janssen. Dinsdag: H. Hiëronymus, priester en kerkleraar. 19.00 lsm. v. overl. ouders Michels-van der Voort Ism. v. Johan nes Loenen en Leida Loenen-Poels. Woensdag: H. Theresia van het Kind Jezus, maagd. 19.00 lsm. v. Frans van Bavel en overl. famiüe gest. jgt. v. Carolina Peeters. Donderdag: H.H. Engelbewaarders. J9.00 lsm. v. overl. fam. Croymans- Peeters lsm. v. Maria Loonen-Schef- fers. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.45 Ziekencommunie aan huis. 14.00 hgm. uit dankbaarheid b.g.v. 25-jarig huwelijk van Harrie van Dijck en Truus Loenen; 15.00 Hgm. uit dankbaarheid b.g.v. 25-jarig huwelijk van Toon Jen- niskens en Truus van Dijck; 19.00 lsm. t.e.v. H. Hart (vw offerblok H. Hart). Zaterdag: 19.00 lsm. v. Sef Keijsers (v.w. petekind) lsm. v. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels. Deze H. Mis wordt opgeluisterd door de Tegelse Hofzangers met gezangen uit de Siavische-Byzanthinse ritus en de Rus sische Orthodoxe Kerk. Akolieten: za 27-9 19.00 Barry Willems en Robert Holtackers; zo 28-9 8.30 John. v. d. Aker en Peter Geurts; Hgm. 10.00 Geert Thijssen, Mark en Johan Hermans; 11.15 Martin en Tonny Hesen. Misdienaars: ma t/'m vr Barry Willems en Robert Holtackers. Lektoren: za 19.00 M. Vennekens; zo 8.30 Mevr. v. Bavel; 11.15 H. Bovée. Einde van de zomertijd Zondag 28 september loopt om 3.00 uur de zomertijd af. U Dient dan de klok één uur terug te zetten. Niet vergeten! Ziekencommunie aan huis Wanneer er zieken of bejaarden zijn, die niet meer in de kerk kunnen komen en die toch graag een keer in de maand de communie willen ontvangen thuis, kunnen dat vóór elke eerste vrijdag van de maand doorgeven op de pastorie. Telefoon 81575. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Hannes van Well namens de buurt (Past' Hanen). Zondag: 10.00 H. Mis voor de over leden parochianen (Pater van As); 11.30 jgt. voor Gerardus v. d. Munckhof (Pa ter van As). Maandag: 19.00 gest. jaarget. voor Petrus Claessens en Mechlilda van Megen en dochter Maria. Dinsdag: 8.00 jgt. voor Odilia Maessen-Kurstjens en haar zoon Jan. Woensdag: 19.00 maanddienst voor Wim Thoone. Donderdag: 8.00 1. jgt. voor Gode- fridus Vermeulen en Gertruda Jentjes; 2. H. Mis voor eenjarige. Vrijdag: 19.00 jaargetijde voor Thei Sanders. Zaterdag: 19.00 1H. Mis voor overl. ouders Thijssen-Direks; 2. gest. H. Mis voor levende en overleden leden van de L.L.T.B. Ysselsieyn; 3. maanddienst voor Hannes van Well. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Tjeerd Jenniskens en Rob Jenniskens. Zondag: 10.00 Mark Derkx en Mike Kuunders; 11.30 Peter Janssen en Maltie van Ass. Weekdagen: Tom van Asten en Mark Reynders. Kollektanten: Zaterdag: 19.00 L. Marcellis; zondag 10.00 P. Litjens; 11.30 P. Reynders. RECTORAAT HEIDE 26e zondag door het jaar. 28 sept. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overleden ouders Poels-Michels. Zondag: 8 uur H. Mis voor de overl. familieleden Ewals-Fleuren; 10 uur Hoogmis: gesticht gezongen jaargetijde voor Thomas Michels en Elisabeth Ron gen. Akolieten: Chantal Janssen en Petra Drabbels. Misdienaars van de week: Gij svan Gcnd en John Verkoeijen. Maandag: H.H. Michaël, Gabriël en Rafaël, aartsengelen. 8 uur H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Dinsdag: H: Hiëronymus, priester en kerkleraar. 8 uur H. Mis. Woensdag: H. Theresia van het Kind Jezus, maagd. 8 uur H. Mis voor Sjef Willems. Donderdag: H.H. Engelbewaarders. 8 uur H. Mis. Vrijdag: eerste vrijdag vn de maand. 8.45 H. Mis. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Truus Gielens, tevens voor de overleden ouders Gielens-Stax en tevens voor Wim Swinkels. RECTORAAT VEULEN Zondag 28 sept.: 26e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. zal. Teng Jenneskens. Zondag: 9.45 Hgm. zal. Maria Ewals -Holtackers; 11.15 Hgm. overl. fam. van Soesl-Cox en 5e zeswekendienst zal. Pieter van Meyel. Maandag: 8 uur lsm. overl. fam. Kunen-van Rens. Dinsdag: 8 uur lsm. gest. jgt. zal. Jan Reintjes en echtg. Woensdag: 8 uur lsm. zal. Leo Gee len en broer Harrie. Donderdag: 8 uur lsm tot bijz. in tentie fam. van Kempen-Goetelaars en overl. fam. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan H. Hart. 8 uur bijz. H. Mis ter ere H. Hart van Jezus. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur lsm. voor deze intentie; 's avonds om 7 uur Hgm. zal. Henri van Lipzig en 6e zeswekendienst zal. Pieter van Meyel. Akolieten voor 28 sept.: J. Nijssen, A. Reintjes, B. Spreeuwenberg. Misdienaars: B. Reintjes,' Hagens. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 27 sept.: H. Vincentius de Paul. priester. 19.00 voor de parochie. Zondag: 26e week door het jaar. Vreemdelingenzondag. 10.00 Peter Ge rardus Nfichels en Petronella Poels; 11.30 Henr. v.Osch en Theodora Poels. Maandag: H.H. Michaël, Gabriël en Rafael, aartsengelen. 8.30 Mevr. Hanna Hoenselaar-Thijssen Dinsdag: H. Hiëronymus, priester en kerkleraar. 8.30 Sibertus Muijsers en Maria Michels. Woensdag: H. Theresia van het Kind Jezus. 8.30 Schoolmis voor roepingen; 18.45 Rozenhoedje in de kerk; 19.00 jgt. M. v. d. Zanden. Donderdag: H.H. Engelbewaarders. 8.30 Jac. Verlinden en overl. echtgeno ten. Vrijdag: H. Franciscus Borgia. Eerste vrijdag van de maand. 8.30 ter ere van H. Hart; 19.00 zilveren huw. jub. mis voor v. d. Linden-Mulders. Zaterdag 4 okt.: H. Franciscus van Assisi. 19.00 Mevr. Truus Hendrix- Marcellis. Misdienaars: zondag 28 sept. 10.00 en zaterdagavond Jacqueline Willems en Nicole Troisfontaine; 11.30 Karin Tijsscn en Heidi Litjens. Kollektanten: zaterdagavond 27 sept. H. Arts; zondag 28 sept. 10.00 F. Hendrix; 11.30G. Ewals. Kerk poetsen 2 okt.: Mevr. Tijssen- Rutten, Veldstraal 5 en Mevr. Michels- Poels, Veldstraat 4. In de oktobermaand zullen we op woensdagavond 15 minuten voor de avondmis het Rozenhoedje bidden. Her Rozenkransgebed is nogal een gebed dat heel veel mensen moed en kracht geeft op voorspraak van Maria. Zoals U ziet in de feestdagen zijn de Engelen en de Engelbewaarders ook nog niet verdwenen. U\y Engelbewaar der en die van uw kinderen zijn er nog... RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag 27 sept.: 19.00 t.i.v. de fa milie J. Peeters-Janssen. Zondag: 10.00 voor de overleden Frans Geven. Misdienaars voor dit weekend: Mi chel Bolden en Bart Marcellis. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 27 sept.: 19.00 Avondmis voor Leo Koopmans en Piet Smits en t.z.i. Zondag: 8.30 te Holthees voor fam. Lensen-C'rooymans en v.b.i.; 10.00 Hoogmis voor Arnoldus Reijnders, fam. Catharina Beckers, fam. Weer denburg en ae broeders Fidelis en Cle mens. Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Carmel. A.s. maandag 29 september 's mid dags om 16.00 uur zal in café Verstrae- len aan de Geysterseweg in Wanssum het eerste exemplaar van het fotoboek „Oud Wanssum en Geysteren op de fo to" aan burgemeester hahn van de ge meente Meerlo-Wanssum overhandigd worden. Vanwege dit feit en voor de bijna driehonderd abonnees van Peel en Maas in Wanssum en Geysteren wil ik in mijn rubriek aandacht besteden en U onget wijfeld één van de oudste ansichtkaar ten van Geysteren tonen, die rond de eeuwwisseling werd gemaakt. De samenstellers van dit boek, t.w. de heren Jean van Els, Louis Litjens, Jan Wijnhoven en Antoon Volleberg plaatsten vorig jaar in dit blad o.a. een oproep van oude foto's van vóór 1940 betreffende Wanssum en Geysteren. Volgens Antoon Volleberg kwam er via de pers zoveel materiaal bij elkaar, dat er voor hel boek een keuze gemaakt moest worden uil honderden foto's, en, zo vertelt Antoon Volleberg: „wanneer de verkoop goed verloopt, zit er alle kans in dat er nog een tweede fotoboek komt". Na maandag is hel fotoboek in ieder geval verkrijgbaar voor 37,50 bij de Rabobank in Wanssum en in Geysteren bij café 'l Trefpunt. Waarom een fotoboek van Wanssum en Geysteren? Het antwoord is simpel, omdat Wanssum en Geysteren tot 1969 één gemeente was, waarna het bij de ge meente Meerlo gevoegd werd, waaruit de gemeente Meerlo-Wanssum ont stond. - De ansichtkaart toont ons vrijwel alle historische gebouwen van toen. Alleen de trots van Geysteren „De Rosmolen" in de Geysterse bossen ontbreekt erop. Officieel gezien klopt dat, want de oude watermolen ligt nog net op Oostrums grondgebied. Linksboven zien we het St. Wlllibror- duskapelletje in de Geysterse bossen, op de gemeente- en provinciegrens van Venray, Vierlingsbeek en Meerlo- Wanssum. Op bevel van Adam Schel- lart van Obbendorf en Alyda van Wit- tenhorst in 1641 hersteld en in 1896 op nieuw, waarbij de open Gotische bidhal werd aangebouwd (zie ansichtkaart). Bij de restauratie van 1948 werd deze bidhal weer gesloopt en de kapel in zijn oorspronkelijke staat hersteld. Rechtsboven zien we het voormalige kasteel van Geysteren'vóór de brand in 1918. Tijdens de tachtigjarige oorlog werd het oude kasteel grotendeels ver woest en in brand gestoken. Na de vrede van Munster in 1648 nam Adam Schel- lart van Obbendorf het plan om het kasteel te herbouwen, waarna hel in de 18e eeuw nog eens werd uitgebreid (zie ansichtkaart). Linksonder het binnenhof van het kasteel met zijn sierlijke gewelvenbo- gen, rustend op Toscaanse peilers. In de laatste dagen van 1944 vonden er_rondom„het kasteel nog hevige ge- vechten plaats, waarbij het totaal ver nield werd. Sinds 1806 is het landgoed „Geijste- ren" in het bezit van de familie de Weichs de Wenne. De twee kleinere foto's rechtsonder tonen ons het ex- en interieur van de ou de parochiekerk die ook in 1944 door oorlogsgeweld vernield werd. Sjaak Laurensse Dinsdag: 8.45 H. Mis voor fam. Herckenrath-Giessen. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en uit dankbaarheid. Donderdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en t.z.i. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het Heilig Hart, eerste vrijdag. VAMOSA VER NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo el dia 28 de sep- tiembre, a las once y cuarto, en nuestra capilla, Overllonseweg 2, Misa con can tos y platica en Castellano; después de la Misa reunión en la salita del convento con una charla y un cafelito. Hasta la vista. Es el domingo de los Emigrantes. NOTICIAS CULTURALES El viernes y sabado en Eindhoven Tuna-Festival. Lo resto del nuevo prógrama esta en preparación pero por- que hemos tenido que hacer tantas cosas con la fiesta de Veltum todavia no se acabó. Hasta la vista! JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema: „Goed nieuws in een wereld vol geweld". In de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10 uur v.m. Gratis toegang, geen collecte. KRUIWAGEN OORLOGSTUIG? De deskundigen van de EOD zullen op een bedrijf aan het Grootdorp te Merselo een onderzoek verrichten. Er gaan geruchten dat de toenmalige eigenaar daar in 1944 een kruiwagen vol met granaten in de grond heeft gestopt. Nu de nieuwe eigenaar ter plaatse grondwerkzaamheden wil gaan verrich ten, verteeldeeen buurtbewoner in 1944 te hebben gezien dat daar een kruiwa gen met oorlogstuig in de grond is gestopt. INBRAAK IN WONING Via de achterzijde hebben onbevoeg den zich toegan weten te verschaffen tot een woning aan de Rumbastraat. Uit een jas welke in de slaapkamer hing, was een geldbedrag van 300,ont vreemd, maar ook een bankpas, 12 cheques en een legitimatiebewijs van R.X.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 16