Bouwvergunning aangevraagd O.J.C. DINGUS SKI-AEROBIC Invalidensport F.N.V. AMNESTY INTERNATIONAL OPEN UNIVERSITEIT St. Theobaldusgilde Overloon ZIEKENOMROEP Programma van de Omroep Stichting Speelgoedmarkt BRIDGEN RED CAPS VENRAY Jumpers '76 TWC Oostrum De oorlogs geschiedenis van Deurne Houbensteyn wil slachterij gaan bouwen Tennislessen 5 Premie A-woningen met garage M. Peeters b.v. KINDERBOERDERIJ Lourdescomité afdeling Venray Maandag j.I. belegde hei Lourdes comité afd. Venray een voorlichtings bijeenkomst voor de deelnemers aan de Kinderbedevaart in oktober a.s. Er zullen aan deze bedevaart uit de regio Venray 12 kinderen en 28 volwas senen deelnemen. Het was dan ook erg fijn dat op deze samenkomst alle a.s. pelgrims aanwezig waren. Er waren zelfs kinderen die nu reeds vriendschap sloten en dat is alleen maar gunstig voor een goed verloop van de pelgrimstocht. Mgr. Baer van Utrecht zal tijdens deze bedevaart de geestelijke leiding hebben. Hij zal in Lourdes twee kinde ren uit de gemeente Venray het H. Vormsel toedienen. Na het welkomstwoord door voorzit ster Mevr. van Stiphout, was het de beurt aan dhr. G. Philipsen, die vele nuttige tips aandroeg. Dhr. L. Werson, hoofd verpleegkun dige in Lourdes. was ook zeer duidelijk in zijn voorlichting. Ook in Lourdes kan men altijd bij hem en zijn staf terecht voor hulp. Er wordt inmiddels ook weer gestart met de voorbereidingen van het volgend seizoen. Binnenkort kan men onze kol- porteurs/lrices weer verwachten met het jaarlijkse aanbod van steun- of dona- teurskaarten van de Stichting Limburg se Bedevaart naar Lourdes. VRIJDAG 26 SEPTEMBER SWINGAVOND Vrijdag 26 september is er weer de maandelijkse swingavond. Swingende muziek zal er zeker weer garant voor staan dat het hetzelfde of zelfs een gro ter succes wordt als de voorafgaande swingavonden. Be there!! Aanvang 20.30 uur en de toegang is natuurlijk gratis!!! Je kunt je bij Dingus inschrijven voor de Aardschokdag op 26 oktober (o.a. met Metallica, Slayer en Anthrax). Het kaartje en de busreis kosten slechts 55,-. De inschrijving loopt tot 27 sep tember. Nieuw in Venray Op zondag 28 en dinsdag 30 septem ber start de Vereniging Ski Aerobic Center Nederland in Venray met de cur sus Ski Aerobic. Ski Aerobic is een energieke trai ningsmethode om je voor te bereiden op de skivakantie. In een uitgebalanceerd programma wordt gedurende een uur uithoudingsvermogen, kracht en lenig heid getraind en vergroot. Onderzoek heeft uitgewezen dat bij Ski Aerobic het ritme- en coördinatiegevoel verbetert, de lenigheid toeneemt, de conditie ver betert, de spierkracht vermeerdert, het percentage vetweefsel afneemt terwijl het percentage spierweefsel toeneemt Skiën is een ritmische beweging. De muziekkeuze is zodanig dat je zin krijgt om te bewegen en te werken aan je con ditie. Dit heeft als gevolg: minder spier pijn, je leert sneller skiën, je houdt het langer vol en aan de wintersportvakan tie heb je zo veel meer plezier. De Ski Aerobic lessen worden gege ven door instructeurs met een opleiding Sport Akademie (akte MOP) en met een aanvullende specifieke opleiding, ge volgd aan het Ski Aerobic Center Ne derland. Bovendien komt iedereen, die tien of meer lessen heeft gevolgd, in aanmer king voor de unieke .gratis gipsgaran- tie". Wie onverhoopt ten gevolge van het skiën toch een fractuur oploopt en in het gips terecht komt, krijgt na over leg van een doktersverklaring hel cur susgeld terugbetaald. Wilt U meer weten over de Ski Aero bic lessen dan kunt U voor informatie, of een gratis proefles kontakt opnemen met dhr. J. Raadschelders (regiocoör. provincie Limburg), lel. 04780-88883. Tafeltennistoernooi Eindhoven Het „Bevrijdingstafeltennistoer- nooi" in Eindhoven, zaterdag 20 sep tember jl. is ook dit jaar weer bijzonder gunstig voor onze vereniging verlopen. Ondanks het feit dat de organisatie te kampen had met de drukte rond hel Vliegfeest op „Welschap", er waren te weinig scheidsrechters en verkenners, die meestal als ballenrapers fungeren, kon de Eindhovense voorzitter rond half zes toch de prijzen uitreiken. Voor Venray waren dit John Jennis- kens met een mooie le plaats en Wilbert Janssen met een 3e prijs, beiden in de sterk bezette klasse 2. Een speciaal com pliment aan John, die nl. al zijn wedstrijden, acht in totaal, in winst kon omzetten! De Verenigingsbekcr ging naar de or ganiserende vereniging, terwijl Venray derde werd achter Helmond. Al met al een fijn én sportief toernooi en nog maals aan John en Wilbert onze felicita tie. Tafellennistoernnoi Duitsland A.s. zaterdag, 27 september, neemt een team van zes tafeltennissers deel aan een Sportdag in Solingen, Duitsland. We wensen hen alvast veel succes. WERKGROEP UITKERINGSGERECHTIGDEN Hierbij nodigen wij U uit tot het bij wonen van een vergadering voor Uitke ringsgerechtigden, FNV die gehouden zal worden op woensdag I oktober a.s. in wijkgebouw De Kiosk in het Brukske. Aanvang 14.00 uur. De agenda is als volgt: opening, me dedelingen, spreekbeurt dhr. J. Schip per, pauze, discussie, rondvraag en slui ting. Wij hopen op zoveel mogelijk aanwe zigen op deze middag die voor U en voor ons leerzaam en gezellig kan wor den. BOUW- EN HOUTBOND Aan de leden van de Bouw- en hout bond FNV. Langs deze weg nodigen wij onze leden die een uitkering ontvangen uit tot hel bijwonen van de bijeenkomst „Uitkeringsgerechtigden" in de Kiosk in het Brukske op 1 oktober, 14.00 uur. Willen de bejaarde afdelingsleden denken aan hun bejaardenmiddag/ avond op 17 oktober a.s. Opgave tot 1 oktober. Dank U. VOEDINGSBOND Wij maken alle losse werknemers in de agrarische sector er alvast op attent dat in de maand oktober de vakantie bonnen voor de landbouw alsmede de ASF, Heidemij, Grontmij en RIJP che ques ingeleverd kunnen worden. De in leverdata zijn 13 oktober van 18.00 tot 21.30 uur en 15 oktober van 19.00 tot 21.00 uur bij P. Koonings, Gussenstraat 33 te Leunen. Eenieder die inlevert dient het bank-/ gironummer bij zich te hebben waarop hel bedrag gestort kan worden. Vak bondsleden dienen tevens een lidmaat- schapsbewijs b.v. wikkel bondsblad, laatste betalingsbewijs vakbond, bij zich te hebben. Zegels moeten van te vo ren zijn opgeplakt en er mogen geen 2 boekjaren op een rij worden geplakt. T.z.t. zie nog advertentie. Op 10 september startte Amnesty In ternational met een actie die speciaal ge richt is op Sri Lanka, een land dat al ge ruime tijd in het middelpunt van de be langstelling staat, mede door het grote aantal mensen dat dit eiland ontvlucht. Voornamlijk uit angst voor geweldda digheden die veiligheidstroepen tegen hun bevolkingsgroep uitoefenen, vluch ten de zg. Tamils uit hun land. Huis en have moeten zij daarbij noodgedwon gen achterlaten. Een relatief klein aan tal van deze vluchtelingen wordt onder gebracht in Nederlandse opvangcentra. Voor anderen is er plaats in buurlanden maar velen wacht een onzeker lot. Ofschoon in Sri Lanka enkele mili tante Tamil-groeperingen bestaan, die aanslagen plegen op militaren en op Singhalese burgers, wat Amnesty Inter national natuurlijk ook afkeurt, is het merendeel van de Tamil-bevolking vre delievend. Juist deze laatste groep bur gers is vaak hel slachtoffer van vergel dingsacties door veiligheidstroepen. Stel, U woont in Sri Lanka en bent Tamil of U bent het niet eens met de re gering. Wat kan er gebeuren? U wordt zonder enige verklaring opgepakt door militairen, vervolgens wordt U naar een gevangenis gebracht. Het kan weken duren. U wordt gemarteld. Als U onder de mishandelingen niet bezweken bent, wordt U tenslotte zonder enige vorm van proces geëxecuteerd. De autoritei ten weten ervan, maar zwijgen in alle ta len of ontkennen alles. Zo bent U een van de vele „verdwenen" personen ge worden en Uw familie blijft met verdriet en onzekerheid achter. Dit soort verdwijningen komt de laatste tijd steeds vaker voor in Sri Lan ka. Amnesty International heeft daar om in haar onlangs gestartte actie voor bedrukte kaarten gemaakt waarmee men opheldering vraagt over het lot van zes „verdwenen" personen. Deze kaar ten kunnen verstuurd worden naar de Srilankese president. Ze kosteh een kwartje 0,75 portokosten en zijn verkrijgbaar bij de Amnesty Internatio nal-stand op 27 september van 14.00-17.00 uur en van 20.00 tot 22.00 uur in De Hopimel, Oostsingel 39 te Venray. Bovendien kunt U voor kaarten en in formatie steeds terecht bij Wolda Schle- pers, Herenpasweg 4, Oostrum, lel. 87386. Tot ziens op 27 september. Recreatief zwemfeest Venray Zondag 21 september werd er door ons in samenwerking met Spio een zwemfeest georganiseerd in zwembad De Meerpaal. Na hel wedstrijdzwem- men werd aan Anneke Janssen de bondspenning van de NIS uitgereikt door de secretaris van het distrikt Lim burg, dhr. Osinga. Hij dankte Anneke in zijn rede voor al het werk, dat ze in de afgelopen jaren voor de gehandicap tensport heeft gedaan. Ook door onze vereniging en door de diverse gasten op dit zwemfeest werd Anneke van harte gefeliciteerd en ze werd bedolven onder de bloemen. Na deze huldiging ging hel program ma verder met een schitterende de monstratie kunstzwemmen, verzorgd door Spio. Hierna volgde de estafélte. Vervolgens nog een aantal waterspelen. De eindrangschikking van de wedstrijden was als volgt: 1. De Mijnstreek, Heerlen 2. MGS, Maastricht 3. 1SV Venray Iedere deelnemer werd een certificaat met de tijden en een herinneringsme daille overhandigd. We kunnen terugzien op een geslaag de /wemmiddag, en wc willen Spio nog maals danken voor hun hulp en het pu bliek voor hun diverse aanmoedigingen. STUDIECENTRUM VENLO Er studeren nu ongeveer 500 studen ten aan de Open Universiteit, die bij het studiecentrum in Venlo hun begeleiding krijgen. Van hen komt ongeveer lO^o uit Venray en omgeving. Nu de wacht lijsten al weer enige tijd definitief afge schaft zijn, werden er vanuit Venray veel meer verwacht, Of wachten be langstellenden uit de regio op nieuwe in formatie? Op 27 september kan ook Venray e.o. daarvoor terecht in het Stu diecentrum Venlo. De leden van het St. Theobaldusgilde en de drumfanfare van Overloon zullen eind september, begin oktober starten met de verkoop van loten voor de lote rij, die wordt gehouden v.w. de jaarlijk se fancy-fair. De prijzen zijn dit jaar: dames- of herenrijwiel, half varken, draagbare radio en andere waardevolle prijzen. Zoals U al vele jaren van ons gewend bent, kunt U voor 2,50 weer 3 loten krijgen. We hopen dat U ook nu weer het Gilde met z'n drumfanfare de nodige steun zult geven. Zeker nu, nu men het showelement er aan het inbren gen is, waar ook weer een instructeur voor nodig is. Het eerste succesje heeft men inmiddels al behaald met het optre den in het voorprogramma van de tap toe le Venray. Met Uw steun hopen we op de ingeslagen weg voort te kunnen gaan. Alhoewel we maandelijks Uw mede werking mogen krijgen met de oud- papier-aktie, kunnen we het hoofd hier mee niet boven water houden vanwege de prijs van 3 cent per kg. We hopen dat U deze loterij dan ook weer zult steu nen, waar we U dan ook zeer erkentelijk voor zijn. De uitloting van deze loterij is op zon dag 26 oktober in het Gildehuis tijdens de fancy-fair. St. Elisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Woensdag: Eerste woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Van maand tot maand", 's Avonds van 20.00 tot 21.30 uur: een direkte uitzending vanuit de studio naar het ziekenhuis met als programma „nieuws en actualiteiten, sport en de verzoekplaten." Donderdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „Nieuws en actualitei ten", waarna het verzoekplatenpro- gramma zoals dat gisteren was uitgezon den. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Woensdag: Eerste woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Van maand tot maand". Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualiteiten", waarna het programma „Non stop" veel gevraagde muziek. St. Servetius, Psychiatrische Centrum Venray. Woensdag: Eerste woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Van maand tot maand". Donderdag: vanaf 10.00 tol 11.30 uur het programma „nieuws en actualitei ten", waarna een plaienprogramma en daarna „Zomaar muziek". Nieuw Spraeland, Oostrum. Woensdag, eerste woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Van maand tot maand". De Kruuze, Geriatrisch Centrum Venray. Maandag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen zo". Woensdag, van 10.00 tol 11.00 uur het programma van maand tot maand. Vrijdag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „nieuws en actualiteiten", waarna het verzoekplatenprogramma. Bejaardencentrum. Het Schutters veld. Vrijdag: van 10.30 tot 11.30 uur een speciaal programma met en voor de be woners in ,,'t Klöske". Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray, SPEEL-O-THEEK Op zondag 19 oktober houdt de Speel O Theek van 11.00 tot 16.00 uur in onze ruimte (Kolkweg 29) een markt waar U tweedehands speelgoed kunt kopen, wat andere ouders gebracht hebben. Heeft U zelf speelgoed wat U wilt ver kopen dan kunt U dus bij ons terecht. Inleveren op vrijdag 3 oktober van 16.00 tot 20.00 uur. De opbrenst is 2A voor U en '/i voor de Speel O TheekU bepaalt zelf de prijs met ons. Het speel goed dat niet verkocht wordt blijft op de Speel O Theek staan. U kunt het geld en/of speelgoed ophalen na afloop van de markt, op woensdag 22 of vrijdag 24 oktober tijdens de openingsuren. Om dat wij niet veel ruimte hebben kunnen wij het niet langer laten staan. Wilt U toch nog iets vragen hierover dan kunt U tijdens de openingsuren te recht of bellen naar Margret Leeuwen- burgh, tel. 85097, Marieke v.d. Kerk hof. tel. 86223, Coby ter Beek, tel. 82839. De Bridge-soos in het aktiviteitencen- trum aan het Kennedyplein geeft weer gelegenheid om op dinsdagmiddag te bridgen. Op 7 oktober wordt aangevan gen om 13.45 uur. De bridgemiddagen duren tot 17.00 uur. Voor inlichtingen: D. Driessen, Berg weg 19, tel. 83010 of .1. Hillenaar, Lan- geweg 19, tel. 83102. Helaas hebben wij een ledenstop. Nieuwe leden kunnen zich op de wacht lijst laten inschrijven. Het afgelopen weekend is er alleen door de HB pup. en de SB sen. ge speeld. De pupillen hadden n.l. een rayon- toernooi waar ze weer schitterend gespeeld hebben. Dit toernooi hebben ze gewonnen en zo zijn de pupillen niet alleen kampioen van de poule, maar óók rayomkampioen. Jongens allemaal van harte gefeliciteerd. De SB dames hadden helaas niet zoveel succes, want ze waren ook le, alleen van onderaan de rij. Maar desal niettemin, hierdoor leren we allemaal nietwaar! Afgelopen zondag hadden we het T-Ball toernooi. Dit was zeer geslaagd, ook omdat het weer ons niet in de steek had gelaten. De opkomst was fantastisch, niet alleen spelende ouders, maar ook toe schouwende „ouders" waren er. Om 11.00 uur werd een speech gehou den door onze voorzitter P. v. d. Geer, die tevens de H.B. pup. en H.B. jun. huldigde voor hun kampioenschap, waarna we weer verder gingen. Om half zes was de prijsuitreiking en iedereen kreeg een certificaat waar de behaalde plaats opstond. Al met al een hele fijne dag. Tot volgende week. Het programma voor hel komende seizoen zal weer elke week onder deze kop afgedrukt worden. Een algeheel overzicht krijgen jullie zo snel mogelijk via het clubblad. Programma zaterdag 27 september Galliers-Heren 1 Uden 20.00 Yellow Sox-Heren 2 Bakel 17.00 Fluiten: Luc Bertrands Programma zondag 28 september Gennep Cougars fluiten M. Flinsenberg Afgelopen weekeinde werden zowel de mini's als de heren recreanten eerste op de toernooien in resp. Mierlo en Ne- derweert. Zaterdag, oud papier. A.s. zaterdag wordt er weer oud pa pier opgehaald. Geef ook dit jaar weer je medewerking hieraan. De aktie houdt nog steeds de contributie laag. Het jaarlijkse jeugdtoernooi verleden zaterdag mag redelijk geslaagd heten. Tegenvallend was de opkomst van de deelnemers, bij elkaar slechts 35 renners. Het weer en de wedstrijden waren echter prima. Onze Maurice Engbersen reed in een criterium naar een tweede plaats; in de afvalrace werd hij vijfde en de tijdrit derde. In het eind klassement eindigde hij op een mooie derde plaats. Richard Voermans liet halverwege het toernooi om onduidelijke redenen verstek gaan. De jeugdige Tom van Asten was pok present, maar had met het gereden tempo nogal moeite. Het opdoen van wedstrijdervaring is voorlopig het be langrijkste. De trimmers werkten j.I. weekeinde het laatste onderdeel van de clubkam pioenschappen af. Ruim dertig man gaven acte de presence om het te rijden gemiddelde zo goed mogelijk te benade ren. Dagwinnaar bij de trimmers van groep 1 werd Jan Aarts. De winnaar van groep 2 was Twan van Enckevort. Bij beide groepen was de concurrentie groot. Het minimale verschil van 8/10e seconde is hiervoor tekenend. Op de feestavond zullen de clubkam pioenen bekend worden gemaakt. GESTOLEN AUTO TER KEURING AANGEBODEN Op 4 februari j.I. werd bij garage van de Ven aan de Leunseweg een personen auto gestolen. Ondanks speurwerk gelukte het niet die auto op te sporen. Tijdens een keuring te Arnhem werd die auto ter keuring aangeboden. De nieuwe eigenaar, die de auto ter keuring aanbood, had hen geheel ter goeder trouw gekocht. Maar hij zit nu toch met de schade, want de auto gaat naar Venray terug. VANDALISME Het staat vast dat een grote ruit van de cafetaria op Brukske is vernield door schoten uit een luchtdrukpistool. Getuigen hebben na het gebeuren drie knapen zien weglopen, waarvan er één een luchtdrukpistool bij zich droeg. Mogelijk zijn er nog meerdere getuigen die zich bij de politie willen melden. Een ruit van de Dr. Poelsschool bleek eveneens door kogeltjes te zijn vernield. Een schadepost van 200, Van een woning aan de Bontekoe straat werd ook een ruit vernield. Voor de eigenaar een schadepost van 125,—. Bakker K. aan de Eindstraat kwam eveneens tot de ontdekking dat een ruit moedwillig was vernield. Voor hem een schadepost van 150,—. Op vrijdag 3 oktober, zal .een bruiloftsstoet geëscorteerd wor den door een 40-tal paarden. Om die stoet veilig vanaf de manege naar de Grote Kerk te loodsen, werd assistentie gevraagd van de politie. Daartoe toog een van de organisatoren naar het politiebu reau en parkeerde daar zijn auto. Jammer voor hem was, dat de Venrayse politie ook oog heeft op die parkeerplaats en zag dat i op de Opel óT van het bouwjaar 1970 de keuringssticker ontbrak. Het bleek dat de auto niet APK gekeurd was, dat er geen geldig deel III op de voorruit ge plakt was en dat het kentekenbe wijs niet op naam van de eigenaar stond. Onderzocht moet worden of de auto verzekerd is en of er belasting betaald is. De bestuurder kon zijn auto op de achterplaats van het politiebu reau laten staan. Of die nog ooit aan de eigenaar zal worden terug gegeven, zal de officier van justi tie uitmaken. De eigenaar van de auto heeft een lift naar huis gekregen van de politie. Dezelfde politiemannen die straks voor een veilige esco- :e zullen zorgen. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om. in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: hel aanbouwen van een hobbv- ruirnte aan een woning aan Haag 27 te Merselo. t.n.v. A. Thijssen; hel bouwen van een paardenstal aan de YsseKteynseweg 82 te Ysselsteyn t.n.v. H.G.M. Liljens: het aanbouwen van een bijkeuken aan de Vicarieweg 26 te Leunen, t.n.v. A.J.M. van Hees; het bouwen van een tuinhuisje aan Opnieuw heeft de Stichting Kinder boerderij bij wethouder Van Oers aan gedrongen in de komende commissie vergadering van 7 oktober a.s., een extra agendapunt te wijden aan de op richting, van een kinderboerderij. Reeds eerder was verzocht daaraan in de vergadering van begin september aandacht te schenken. Door omstan digheden kon dat toen niet doorgaan. Nu heeft de wethouder inmiddels toege zegd dit onderwerp op de agenda te plaatsen. Tijdens een informatieavond (eind mei) werd al duidelijk, dat de bestaande plannen te hoog gegrepen waren en dat de gemeente geen geld had om die plannen te financieren. Als mogelijke alternatieve vestigingsplaats werd toen een vingerwijzing gedaan naar het recreatiegebied Vlakwater. Op grond hiervan heeft de Stichting de plannen veranderd en een nieuwe begroting op gezet. In feite zijn er twee plannen: het ene stelt voor gehele nieuwbouw te plegen op de resten van het voormalige restaurant Vlakwater, waar het terrein gekapt is en een groot parkeerterrein „voor de deur ligt". Het andere plan stelt voor de Perdstal te verbouwen en het aangrenzende bos te kappen. Dat kappen wordt als een nadeel ervaren, evenals de minder grote parkeerplaats. Bij gelegenheid van de 42-jarige bevrijding van Deurne verschijnt in november a.s. een boekwerk dat de oorlogsjaren van deze gemeente behan delt. Het boek omvat circa 220 pagi na's, rijk geïllustreerd en gebonden op een formaat van 21 x 29,5 cm. Ruim twee jaaren hebben de samen stellers nodig gehad, om al datgene te vergaren en op te schrijven wat betrek king had op de Deurnese oorlogsjaren. Het boek gaat straaks ƒ42.50 kosten. Rondeveld 10 te Leunen, t.n.v. P.M. Berden. Burgemeester en wethouders zijn voor nemens aan deze bouwplannen mede werking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 26 september 1986 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelij ke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders worden inge diend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. De opgezette begroting waarbij geen rekening is gehouden met de bouw of verbouw geeft aan exploitatiekos ten jaarlijks 83.000,—. Daar tegen over aan inkomsten 20.000,zodat nogmaals zonder bouw of verbouw 63.000,— jaarlijks als tekort over blijft. Vol optimisme is de stichting ten aan zien van mogelijke subsisdies, waarover onderhandelingen gaande zijn. Het be treft alleree.-st het Nationaal Jeugd- fonds (Jantje Beton) dat mogelijker wijze bereid is de inrichtingskosten en eventueel enkele voor zieningen in de sfeer van een nachtverblijf en afraste ring te subsidiëren. Verder het Buro Jongeren Bouwen voor Jongeren, dat eventueel tot 75% in de Stichtingskos- ten zal bijdragen. Een en ander zal nu dus in de commissievergadering van. .7 oktober n og eens m ondeJipg,^ordfintoegelicht Door Houbensteyn b.v., Ysselsteyn- seweg 69 te Ysselsteyn, is bij de gemeente een verzoek ingediend om op perceel Ysselsteynseweg 86 een slachte rij en vleesverwerkingsbedrijf te mogen vestigen. Houbensteyn b.v. heeft zich ontwik keld lot een moderne en omvangrijke agrarische onderneming met diverse aanhakende bedrijfstakken. Naast var kensbedrijven kent de onderneming een eigen voederbedrijf, een eigen Kl-cen- trum, een eigen bouw/onderhouds dienst, kantoorruimte, enz. Het nieuwe bedrijfsdeel wil men laten functioneren onder de naam Porkland b.v. Uitgangspunt zal komen te liggen op de ambachtelijke verwerking van uit sluitend door Houbensteyn b.v. te leveren varkens. De aanvullende be drijfstak zou werk kunnen bieden aan 15 personen, nog niet meegerekend ar beidskrachten voor distributie en expe ditie. Beoogd wordt een locatie nabij de overige hoofdbedrijvigheid aan de Ys selsteynseweg, dit om reden van een duidelijke herkenbaarheid van het totale bedrijf, de aanwezigheid van diensten, het transport vanaf de eigen varkensbedrijven, kortom: overwegin gen van efficirtcy. De locatie Ysselsteynseweg 86 is in westelijke richting direct aansluitend ge legen aan de sportvelden en het bedrij venterrein Ysselsteyn dit terrein is volledig uitgegeven en ligt aan de oost- en zuidzuide ingesloten tussen een concentratie van vrij grootschalige agrarische, agrarisch-verwante en niet- agrarische bedrijven (verschillende be drijfstakken van Houbensteyn, Jennis- kens en Braks Bouwmaterialen). Van milieubelang zal niet of nauwelijks sprake hoeven te zijn. Er zal een bebou wing nodig zijn van circa 1.000 m2 in laagbouw, die via een deugdelijke erfbe- planting zal worden ingepast. Materieel-stedebouwkundig kan de locatie worden aangemerkt als een voor een bedrijfsvestiging aanvaardbare lo catie, direct aanhakend aan de kern Ysselsteyn. Binnen het bestemmingsplan „Bui tengebied" geldt ter plaatse echter de bestemming „agrarische gebied met vrije vestiging". Een slachterij is dus formeel strijdig met die bestemming. Reden waarom b. en w. a.s. dinsdag aan de raad vragen een voorbereidt ngs- besluit te nemen tot partiële herziening van het bestemmingsplan „Buitenge bied". In de tennishal de schaapskooi te Venray bestaat deze winter weer de mogelijkheid tennisles te nemen. Een cursusduurt 10 weken en start in de 2e week van oktober. Lestarieven 8 pers. op 2 banen f 95,- 6 pers. op 2 banen f 125,- 4 pers. f 150,- 2 pers. f 287,50 Privé f 575,- Bij voldoende deelname Voor de jeugd (6-12 jaar) is er ook een cursu bal- en slagvaardigheid tijd: woensdagmiddag 14.00-15.00 en 15.00-16.00 uur Plaats: gymzaal van basisschool Coninxhof kosten: f 75,- per persoon (20 weken) De tennislessen staan o.l.v. een gediplo meerde tennisleraar (Licentie A) Voor informatie kunt U bellen: 04780-82803 of 04703-2754 TE KOOP aan het Hoefblad te Venray. (Nog enkele woningen beschikbaar) Prijzen vanaf f 143.556,- all in. Rijksbijdrage f 50.000,- Hardhouten ramen en deuren onder KOMO-garantie. Woningen onder garantie GIW. Inlichtingen: BOUWBEDRIJF Gen. Dempseystraat 25 SWOLGEN Tel. 04789-1202

Peel en Maas | 1986 | | pagina 13