MODESHOW VIJFTIG JAAR BOUWBEDRIJF VERHOEVEN VENRAV PvdA-Venray wees in '82 al op macht van proj ektontw ikk elaars 25% O 88000 Kleuterhuis HALFWEG X PATERSSTRAAT23 VENRAY 1 Karei en Marij de la Roy Fuchsia's, planten-stekken ruilen bestedingskorting bebie-kamers /J Albi-Pkis Voor uw babykamer verkrijgbaar Lina Brown stoffen en behang GRATIS BEZORGEN EN MONTAGE GRATIS SCHRIJEN-GOUmANS Steenstraat 130, Boxmeer, Tel. 08855-71600 Taxi P.Stoks Zn. B V. =m Taxi-busjes t/m 8 personen Rolstoelvervoer Particulier-ziekenvervoer en V.G.Z. verzekerden Pakket-boodschappendienst binnen en buitenland Personeels- groepsvervoer G.A.K. (leefkilometers) Bruidswagens en volgauto's Voor een goed verzorgde bruiloft, koffietafel enz. Vraag vrijblijvend inlichtingen: Stationsweg 147 - Tel. 04780-81510 Zoals reeds eerder aangekon digd organiseren vijf Venrayse middenstandszaken a.s. dinsdag 16 september een grote na jaarsmodeshow in zaal de Ruif te Oirlo. Aanvang 20.00 uur. Deze show wordt gepresenteerd door Judith Bosch. De deelnemende middenstan ders zijn: Nelly's Stoffenhal, Oirlo Wolschuur De Blakt, Oirlo Ariaens modeschoenen Ad v. Meurs, Hermans Optiek Hub Fashion Hairshop Bloemisterij Santé Craem. Tussen de autoweg en het spoor naar Venlo, ligt in Oirlo Wolschuur De Blakt. Reeds meer dan 5 jaar worden in een voormalige boerenschuur breigarens aangeboden van 100% angora, 100% wol tot 100% acryl en alle schakeringen daartussen. Ok lang- en kortharige mohairgarens met brei- en haakkatoen maken deel uit van het uitgebreide assortiment. Modellen en patronen voor het opdoen van nieuwe ideeën zijn volop aanwezig. Bij keuze van een van de modellen en aankoop van garens krijgt men het patroon gratis. Voor kleur- en breiadviezen kan men iedere dag bij de deskundige dames terecht. Voor nog meer ideeën en oriëntatie op een nieuw modieus brei-najaar wordt op 16 september a.s. in zaal De Ruif in Oirlo een modeshow georgani seerd waaraan Wolschuur DEe Blakt samen met andere Oirlose en Venrayse winkeliers haar medewerking verleent. Entrebewijzen zijn bij de organise rende deelnemers verkrijgbaar. De presentatie is in de charmante handen van de bij de radio en televisie bekende Judith Bosch. Nu de vakanties weer tot het verleden behoren, begint bij de meeste dames de zelfmaakmodekoorts weer te komen. Daarom is het misschien een goed idee om eens te gaan kennismaken met de nieuwe winterkollektie van Nelly's Stoffenhal. Gegarandeerd dat als U onze schitte rende en vooral betaalbare stoffen ziet, u ook enthousiast wordt. Onze coupeuse-verkoopsters zullen u met raad en daad bijstaan, en ook voor knipproblemen hebben wij een oplos sing voor. Naast een grote stoffenkollektie hebben wij alle fournituren en knopen die u bij zelfmaakmode nodig heeeft. Ook liggen bij ons iedere maand de allernieuwste uitgaven van de bekende modebladen zoals Knip - Marion Burda Neue-Mode. Bij de opening van het nieuwe zelfmaakmodeseizoen organiseren wij in samenwerking met andere bedrijven een schitterende mo deshow. Deze show wordt gepresenteerd door Judith Bosch, bekend van de televisie. Kaarten hiervoor zijn verkrijgbaar bij de deelnemende zaken en kosten 7.50 inclusief een consumptie. Tot ziens op de modeshow en tot heel gauw in tjnze zaak. Ook Ariaens Schoenenmode showt haar volledige herfst-wintercollectie. Schoenen en laarzen van de beste merken uit binnen- en buitenland, o.a. Salamander, Empresse, Carall, Anita, Cherry Boutique, Van-Lier, Jimmy Joy en Elephanten. Wij wensen u een gezellige avond toe en hopen u spoedig in onze zaak te begroeten. Tot ziens bij Ariaens Modeschoenen. Binnenkort 60 jaar in Hartje Venray! Tijdens de modeshow zal ook Her mans optiek de laatste bril-mode aan het publiek presenteren. Het betreft de modellen die net van de laatste beurs (8 september) zijn biinnen gekomen. De najaarsmode zal zich vooral toe leggen op de kleuren wit in combinatie met zwart, rood en blauw, voor de metalen modellen. Erg mooi is de cllectie NOUVELLE LIGNE, die op de modeshow aanwezig zal zijn. In de moderne kunstof materialen is een duidelijke modelijn. De kunststof monturen zijn beduidend kleiner gewor den. Ook hierbij speelt kleur een be langrijke rol. Tevens zal de contactlensspecialist de hele avond aanwezig zijn. Bij hem kan men terecht met alle vragen en er liggen verschillende informatiebrochures klaar. Heeft u geen tijd de modeshow te bezoeken, U kunt ook geheel vrijblij vend even bij ons in de Grotestraat 16 binnenwippen. Bloemsierkunst Semperflorens hield 16-17 mei een Fuchsiashow. Menig Fuchsialiefhebber vroeg zich af of men in 't najaar Fuchsiaplanten of Fuchsi- astekken kan ruilen. A.s. zaterdag 13 september van 's morgens 11.00 uur tot 's middags 2 uur is voor iedereen de mogelijkheid om Fuchsia's te ruilen. Wanneer de Fuchsia liefhebbers planten of stekken meebren gen, gaarne e.e.a. voorzien van naam en Fuchsia stekken in plastic zak (met wa ter) meebrengen. De mogelijkheid is aanwezig om over het stekken van de plant, oppotten, voeding, overwinteren enz. van gedachte te wisselen. Wilt U meer informatie bel dan Bloemsierkunst Semperflorens even. Tel. 04780-87627. Nazomerteest Zaterdag a.s. or ganiseert men bij café op d'n Berg in Maashees een groot nazomerfeest, met verschillende muzi kale optredens. Om circa 14.00 uur is „Narrow Escape" uit Nijme gen te beluisleren, om 20.00 uur volgt het optreden van „Pepperom" uit Assen terwijl om 22.00 uur de 9 per- soonsformalie „Decision" uit Hannover over duidelijk van zich zal laten horen. De toegang tot dit nazomerfeest is gratis! „Meer doen dan bouwen alleen". Door dit motto in de praktijk te bren gen is volgens algemeen direkteur Jan Verhoeven zijn gelijknamige bouwbe drijf kunnen uitgroeien tot een onder neming van regionale betekenis. Zijn vader legde in 1936 de fundamenten voor het bedrijf, waarvan het hoofd kantoor is gelegen aan de Dr. Poels straat te Venray. Op vrijdag 19 septem ber a.s. wordt het 50-jarig bestaan ge vierd met een thema-bijeenkomst over groot onderhoud en renovatie van woningen in de Venrayse schouwburg. Aansluitend wordt een receptie gehou den. Momenteel telt deze onderneming meer dan 250 medewerkers. Verwacht wordt dat zij in 1986 een omzet zal realiseren van 40 miljoen. Bouwpro- jekten zijn en worden vrijwel overal in Limburg en Noord-Brabant uitgevoerd. GOUDEN BOUWBEDRIJF VERHOEVEN B.V. BEPAALDET MEDE GEZICHT VAN VENRAY Vanuit het verleden heeft het bedrijf een sterke band met de regio Venray. In die gemeente is niet alleen ruime ervaring opgedaan met de voorberei ding en uitvoering van de meest ver schillende bouwwerken, maar zijn ook duidelijk herkenbare bijdragen geleverd aan het moderne stadsbeeld. Een van de meest recente is een projekt van 175 wo ningen in de wijk Landweert. Voorbeel den van oudere datum zijn te vinden in wijken als het Groene Hart, Bergkwar- tier, Molenklef en Kulut. De referentielijst vermeldt verder bouwplaatsen in meer dan 20 gemeen ten in Brabant en Limburg. Twee jaar geleden resulteerde dit onder meer in de opening van de vestiging in Helmond. STARTER IN KRISISJAREN Als jongeman trad Johan Verhoeven schoonvader aan de Wilhelminastraat. De jonge aannemer voelde zich destijds zeer vereerd met de opdracht tot het bouwen van een nieuwe toren op het toenmalige postkantoor. Inmiddels was zijn capaciteit verdubbeld met een vak bekwame knecht, waarmee verschillen de verbouwingen en nieuwbouwklussen werden uiitgevoerd. En er was een grotere werkplaats achter het huis van zijn schoonouders in gebruik genomen. WEDEROPBOUW In de oorlogsjaren moest Johan Ver hoeven zijn oude stiel de meubelmakerij weer opnemen. Kasten en slaapkamers maken was zijn specialiteit. Na de oorlog hadden vele bouwop drachten te maken met de wederop bouw van Venray en naaste omgeving. Verder was er in en rond boerderijen en kloosters veel onderhoudswerk te doen. In enkele jaren tijds groeide het perso neelsbestand uit tot ongeveer 20 werk nemers. In 1950 kon begonnen worden aan het eerste grote werk na de oorlog: herstel en nieuwbouw van wasserij, keuken en kapel van klooster St. Anna. Goed en wel op dreef ging ook Bouw bedrijf Verhoeven de gevolgen onder vinden van de bestedingsbeperkingen in de tweede helft van de jaren 50. Desondanks konden enkele aantrek kelijke projekten worden uitgevoerd zoals de bouw van kartonnagefabriek Laurensse, het konstruktiebedrijf Cus- ters en de huishoudschool. Op het terrein van de sociale woningbouw werden plannen uitgevoerd aan de Prins Bernhard- en St. Odastraat. INDUSTRIËLE ONTWIKKELING In het begin van de zestiger jaren begon Venray uit te groeien tot indus triële ontwikkelingskern. Een nieuwe fase in de ontwikkeling van Bouwbe drijf Verhoeven diende zich aan. Vader Johan Verhoeven besloot op 65-jarige leeftijd vervroegd uit te treden en het roer over te dragen aan zijn zoon Jan. Vanaf die tijd werden in opdracht INBREKERS AANGEHOUDEN In de nacht van zondag op maandag werden in het centrum van Venray 4 jongemannen afkomstig uit Eindhoven aagetroffen. Zij reden in een persone nauto in de verboden rijrichting. Zij hielden zich verdacht op bij enkele win kelpanden. Het viertal werd voor de ze kerheid aangehouden en tijdens het on derzoek in de omgeving van de Schoolst raat werden de volgende goede ren aangetroffen: 2 videorecorders, 1 vi deocamera en beeldscherm (waarde 8000,-) Deze goedere bleken ont vreemd te zijn bij Electro Jacobs waar een deur geforceerd bleèk te zijn. Het viertal werd ingesloten en tijdens het verhoor hebben ze bekend de goede ren te hebben ontvreemd en in dezelfde zaak een bedrag van een enkele honder den guldens te hebben gestolen. Tevns bekenden zij een inbraak te hebben ge pleegd in het Chinees restaurant in de Schoolstraat. Daar bedroeg de buit een fles drank en een lamp. Reeds in de raadsvergadering van 12 oktober 1982 - dus vier jaar geleden - heeft de heer B. Kersten, fractievoorzit ter van de P.v.d.A het college van b.en w. er op geattendeerd, dal institutionele beleggers de mogelijkheid hadden de stichtingskosten van gesubsidieerde huurwoningen kunstmatig op te schroe ven. Hierdoor zouden zij van twee kan ten extra winst opstrijken: via de rijks subsidie en via de huren. De heer Kersten heeft kennelijk een vooruitziende blik gehad nu onlangs is gebleken, dat het A.B.P. (Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds) zich op een dergelijke manier heeft verrijkt. Niet om nu na vier jaar bij het college haar gelijk te krijgen, maar uit bezorgd heid over eventuele gevolgen van wat zich afspeelt rond de a.B.P.-affaire voor de Venrayse burgers, heeft de PvdA-fractie thans weer een aantal vragen over deze kwestie aan het college gericht. EEN GEVAL BEKEND In de brief aan b. en w. herinnert de fractie er aan, dat Venray in het verle den minstens één voorbeeld heeft ge kend van het opschroeven van de stich tingskosten, in het geval van doorver koop van premiehuurwoningen door projectontwikkelaar Ruyters aan de S.B.D.I. Sprekend over de macht van de pro jectontwikkelaar, die er in slaagt zijn winst veilig te stellen en het risico van eventuele exploitatietekorten voor reke ning van de gemeenschap te laten, zei de heer Kersten in 1982: „Weliswaar heb ik begrepen, dat de gemeente in dit geval weinig risico loopt, maar de rijksover heid wél". In zijn antwoord noemde wethouder H. Willems (P.v.d.A.) de huurprijs van de woningen abnormaal hoog en zei ver volgens, dat deze voortvloeit uit ge raamde stichtingskosten, die zodanig zijn geraamd, dat er wat de subsidie van de rijksoverheid betreft, het maximale uit is te halen. DOORVERKOOPTRUC Thans stelt de P.v.d.A.-fractie, dat men achteraf bezien met het aan de kaakstellen van de doorverkooptruc, waardoor de stichtingskosten nodeloos werden verhoogd, op het goede spoor zat. Toen heeft de fractie het evenwel gelaten bij de constatering dat de pro jectontwikkelaars hun macht gemakke lijk konden misbruiken. Over de doorverkooptruc zei de heer Kersten toen: „Volgens degene, die mij hebben voorgelicht, is deze truc dermate aan trekkelijk, dat de projectontwikkelaars er thans een nieuw gat voor in de markt hebben ontdekt. Men kan daarover twisten, maar ik blijf er bij, dat zij te veel macht hebben en deze in dit geval op de verkeerde manier gebruiken. Nu deze kwestie door de A.B.P.- affaire weer actueel is geworden, zegt de P.v.d.A.-fractie, dat zij misschien op dat moment (1982) de consequenties voor de gemeenschap in het algemeen en de Venrayse burgers in het bijzonder beter had moeten doorzien. De raadsvoorzitter (burgemeester De- fesche) zei toen over de verkooptruc: „Het is natuurlijk nog maar de vraag of daarin überhaupt winst zit". De fractie veronderstelt, dat deze uit spraak het college nu ook wel enigszins naief zal voorkomen. Vandaar dat de P.v.d.A. het college de volgende vragen stelt: ACHTTAL VRAGEN 1. Er is in het verleden een aantal projecten gerealiseerd dat voor nader onderzoek w.b. de stichtingskosten in aanmerking zouden kunnen komen. Projecten dus van institutionele beleg gers die vcor de realisering mede afhan kelijk zijn van rijkssubsidies. Wij kunnen ons voorstellen dat hiertoe behoren: a. ABP in het Brukske (Mambostraat, Pavanestraat, Kiosk?) b. SBDI in Landweert (rond Gentiaan) c. NSAW in Landweert (Kruidenlaan). Kent het college nog meer voorbeelden? 2. Behoort het tot de taak vn de gemeente om de stichtingskosten te controleren? Zo ja, hoe doen we dat? 3. Als extra verhoging van de stichtingskosten heeft plaats gehad, welke zijn dan de gevolgen geweest voor de huur? 4. Bestaat de mogelijkheid dat derge lijke dingen ook gebeurd zijn bij gesub sidieerde koopwoningen, en zo ja, wat zijn daar de gevolgen? 5. Is het college met ons van mening dat eventueel gedupeerden schadeloos gesteld moeten worden? 6. Is het juist dat de provincie aan het inventariseren is waar eventueel schade geleden is? 7. Is de conclusie juist dat Venray als gemeente niet het risico loopt schade vergoedingen te moeten doen? 8. Wat zijn de gevolgen van een en ander voor de toekomstige samenwer king van Venray met projektontwikke- laars institutionele beleggers? BESTUURDER MOEST TOCH NAAR LINKS Een autobestuurder wilde vanaf de Apolloniasiraat via de Albionstraat weer links de Kapelweg indraaien. Hij gaf daarvoor richting aan. Een achter hem rijdende autobestuurder dacht dat die richtingaanwijzer was blijven han gen en haalde de auto toch in, op het moment dat die auto de Kapelweg op draaide. Bij de botsing schoof een der auto's door en botste tegen een aan de Albionstraat geparkeerde auto. Het bleef bij behoorlijke materiële schade. JOHAN VERHOEVEN in 1927 in dienst van een baas en leerde daar het vak timmeren en meubelma ker. In 1936 besloot Johan een eigen zaak te beginnen. Een handkar en een schaafmachine kon hij nog net van zijn spaarcenten bekostigen. Via de opzichter van gemeentewerken kreeg hij enkele timmer klussen. Zijn eerste grote opdracht was het tekenen en bouwen van een huis voor zijn van de toenmalige woningvereniging St. Oda thans Noord-Limburg grote woningcomplexen gerealiseerd in de wijken Desselke en Veltum, terwijl levens op eigen initiatief vrije sektor- woningen werden gebouwd aan het Nassauplein. VOORUITSTREVENDE AANPAK Aan het einde van de jaren 60 manifesteerde zich in de markt een duidelijke behoefte aan sfeerrijke koop- wonigen. Bouwbedrijf Verhoeven speel de daarop in en ontwikkelde op eigen kracht komplete en aantrekkelijke woonwijken. Dit resulteerde in de bouw van wijken als het Groene Hart, Bergkwartier en Molenklef. Een groot deel van de bouwaktivitei- ten in de zeventiger jaren lag tevens op het terrein van de sociale woningbouw. Projektmatige woningbouw voor ver koop en verhuur vormt trouwens een van de specialiteiten van dit bouwbe drijf. Ook zijn utiliteitswerken gereali seerd, zoals de bouw van woningen in Helmond en Roermond, de renovatie en uitbreiding van het gemeentehuis ïn Broekhuizenvorst, de bouw van zgn. drinkwater-bufferkelders voor de Wa terleidingmaatschappij Limburg, de uit breiding van Gezinsvervangend Tehuis in Boxmeer, de uitbreiding van kanto ren en werkplaatsen van het Werkvoor zieningschap in Helden. Verder worden op dit moment op eigen initiatief 57 woningen in Eind hoven en 21 bungalows in Belfeld ge realiseerd. GROOT ONDERHOUD EN RENOVATIE In de afgelopen jaren konden de bouwaktiviteiten evenwichtig over de verschillende sektoren worden verdeeld. Van de totale omzet wordt 15% gereali seerd in utiliteitsbouw, 25% in non-pro- fit-huurwoningen, 20% in profit-huur- woningen, 15% in koopwoningen en 25% op het terrein van groot onder houd en renovatie. Het eerste renovatie- projekt betrof de renovatie van 25 bejaardenwoningen en 80 eengezinswo ningen in de Venrayse wijk Zuid. Inmiddels zijn en worden meer dan 1.000 woningen verbeterd en gereno veerd in de gemeente Helmond, terwijl dergelijke aktiviteiten ook nog in enkele andere gemeenten worden ondernomen, (o.a. Beesel en Vierlingsbeek). Inmiddels heeft Bouwbedrijf Verhoe ven enkele ingewikkelde staaltjes van groot onderhoud en renovatie afgele verd, zoals de gedeeltelijke renovatie van het bejaardentehuis Het Schutters veld in Venray in bewoonde toestand en het vervangen van prefab vloeren in wo ningen in het plan Kulut. Bovendien zijn de gevels van 488 woningen in de Venrayse wijk Brukske in bewoonde staat gerenoveerd. In het 50-jaar van zijn bestaan heelt Bouwbedrijf Verhoeven laten zien dat een gezonde bouwonderneming aktief kan inspelen op veranderde markt situaties. De toekomst wordt dan ook met vertrouwen tegemoet gezien. ZES JUBILARISSEN Gelijk met het bedrijf jubileren zes werknemers van Verhoeven B.V. Twee van hen zijn niet minder dan 35 jaar in dienst en vier 12XA jaar. De heren Oudenhoven en Van Kessel zijn sinds 1961 aan het bouwbedrijf verbonden. Jaap Oudenhoven was vele jaren chef van de timmerfabriek, maar verricht nu administratief werk. Teng van Kessel daarentegen is nog dagelijks werkzaam in de timmerfabriek. De koperen jubilarissen zijn de heren van Driel, Hendriks, Spee en Rijkers. Als commercieel adjunct-directeur heeft Bart van Driel in de afgelopen jat en flink bijgedragen aan de groei van de onderneming. Een bekend gezicht van Bouwbedrijf Verhoeven is de onder- houdstimmerman Piet Hendriks, de man van de klussenbus. Leo Spee levert vakwerk in de tim merfabriek en Huub Rijkers neemt de werkvoorbereiding in het kantoor Hel mond voor een belangrijk deel voor zijn rekening. De jubilarissen worden gehuldigd tijdens het personeelsfeest op zaterdag 20 september in de Venrayse schouw burg.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 5