„LOOS ALARM" Buitenbadseizoen afgesloten '86 GOED ZWEMJAAR AGENDA \-v, Rooster recreatief Parkeerverbod zwemmen binnenbad Tijdelijke afsluiting Mgr. Hanssen- straat gemeente venray (Brom)fiets- verkeer HINDERWET KnoIcVperus Openbare kennisgeving Afsluiting Langstraat Verlenging geldigheidsduur rijbewijzen Vliegbasis De Peel aktief Collektekalender september 1986 Kursus voor jeugdsportleider Xgfigg Jerry Emons bij het inmiddels lege buitenbad Het buitenbad van het gemeentelijk zwembad ligt er momenteel leeg en verlaten bij. Geen wonder met een middagtemperatuur die niet meer boven de 20°C uitkomt. Drie maanden geleden stonden de zaken er wel anders voor. In de maand juni pas seerden ruim 26.000 mensen de kassa waarbij dan nog niet eens het schoolzwemmen in meegerekend. Juni was daarmee voor '86 de piekmaand dankzij piektemperaturen, want als er twee zaken ten nauwste met elkaar verbonden zijn, dan zijn dat mooi weer en een hoog zwembadbezoek. Hieronder een terugblik op het afgelopen zomerseizoen met J. Emons. bedrijfslei der van de gemeentelijke sportaccommodaties, èn een vooruitblik naar het wintersei- 55.000 Het jaar '86 heeft nog een tijdje te gaan, maar de conclusie mag al getrok ken worden: het was een prima zwem- jaar. Geen wonder met dat mooi weer, dat zich vooral in juni van zijn goede kant liet zien. ,,Het totale zwembadbezoek in het zomerseizoen bedroeg ruim 55.000," al dus Jerry Emonts, die naast het zwem bad ook de gemeentelijke sporthal, het sportpark, de gymzalen, de fietscross- baan en het tennispark onder zijn hoede heeft, al staan er voor dit laatste onder deel privatiseringsplannen op de rol. ,,We hebben over het algemeen in de periode mei tot en met augustus een goed seizoen gehad, dat bijna 20% meer bezoekers kende dan het vorig jaar. Wellicht dat de goedkope seizoenabon nementen daar hun steentje aan bij heb ben gedragen, maar ook het openstellen van he"t binnenbad op de minder warme dagen zorgt ervoor dat de mensen de weg naar het zwembad kunnen blijven vinden. Daarnaast proberen we het onze bezoekers zo veel mogelijk naar de zin te maken. Zo hebben twee van onze technische mensen de handen uit de mouwen gestoken om twee attracties te realiseren. Zo bedacht èn maakt Hans Arts een enorme sproeier en maakte Sjaak van Sinten in het ondiepe bad een meterslange glijbaan. Beide verbeterin gen deden het met name bij de jeugd bijzonder goed. Daarnaast is 's zomers het terras open en biedt de ligweide ruimte genoeg, maar dat mag dan ook wel als je nagaat dat we er dit jaar dagen tussen hadden zitten van zo'n 2500 bezoekers per dag." MAATWERK De zwemwereld is de laatste tijd vo lop in beweging. Het vullen van het bad met water is niet voldoende meer; de re creant wil blijkbaar meer. Tropische temperaturen binnen, glijbanen, en te genwoordig zelfs disco-zwemmen. Ook het bad in Venray probeert via uurtjes die speciaal bedoeld zijn voor bepaalde groepen geen landelijke confectie te le veren, maar plaatselijk maatwerk. Zo siaan er voor het komende winter seizoen weer diverse uurtjes open voor recreatief zwemmen voor jeugd, oude ren, trimmen en ook naturisten. Inha kend op dergelijke trends is er in het ge meenteraadsprogramma 1986-1990 te rug te vinden dat het gemeentelijk zwembad gerenoveerd moet worden, waarbij zowel het sportieve gebruik als het vergroten van de recreatieve moge lijkheden als uitgangspunten worden ge nomen. Of dit voornemen ook finan cieel haalbaar is, is een zaak waar we thouder van Oers zich de laatste tijd over buigt en naar het zich laat aanzien zal hij de commissie voor sportzaken daar nog dit jaar over informeren. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierdoor bekend hun besluit van 3 september 1986 waarbij een parkeer verbod is ingesteld voor het gedeelte van de westzijde van de Julianasingel gele gen tussen de Hofstraat en de uitrit van het parkeerterrein bij de muziekschool. Het besluit ligt voor eenieder op ka mer 119 van het raadhuis ter inzage. Belanghebbenden kunnen binnen dertig dagen na datum van deze bekend making beroep aantekenen tegen be doeld besluit. Het beroepschrift moet aan de Koningin worden gericht, maar worden ingediend via de commissaris van de koningin in Limburg. Postbus 5700, 6202 MA Maastricht. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Hieronder het overzicht van de uren waarop het binnenbad in het wintersei zoen wordt opengesteld voor het recrea tief zwemmen. Maandag: 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag: 07.00-08.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.00 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 („baantjes trekken") Woensdag: 09.45-10.45 (dames) 13.00-15.30 (jeugd) Donderdag: 07.00-8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag: 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 („baantjes trekken") Zaterdag: 08.30-09.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.30 (gezinszwemmen) 13.00-15.30 (jeued) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar 2,25; voor 16 jaar en ouder ligt dit op 2.90 per keer. Tegen gere duceerd tarief worden tien- dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. In verband met werkzaamheden aan de spoorwegovergang aan de Mgr. Hanssenstraat zal deze op 16 september a.s. voor het gemotoriseerd verkeer af gesloten zijn van 07.30 tot 17.00 uur. Het verkeer wordt omgeleid via de Wit te Vennenweg waardoor de bushalte ter hoogte van de kerk die dag komt te ver vallen. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een loods aan de Hoogriebroekseweg 21 te Oirlo, t.n.v. J.T. Loonen; het bouwen van een garage en ber ging aan de Moerslag 13 te Ysselsteyn, t.n.v. G.J.M. Versteegen; hei bouwen van een bedrijfs- en kantoorruimte aan de Mgr. Hans senstraat 59 te Oostrum t.n.v. Bouwbe drijf Raedts, Mgr. Hanssenstraat 57 te Oostrum; het bouwen van een woning aan de Vicarieweg te Leunen, t.n.v. A. Hel legers, Hooipas 8 te Leunen; het vernieuwen van een garage berging aan de Heesakker 5 te Oirlo, t.n.v. J.W.A. Gommans, Hoofdstraat 37 te Oirlo; het bouwen van een jongveestal en loods aan de Vredeweg 11 te Vredepeel, t.n.v. H. Lenkens; Burgemeester en wethouders zijn voor nemens aan deze bouwplannen mede werking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 12 september 1986 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelij ke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders worden inge diend. De burgemeester van Venrav, H.J.M. Defesche. De gemeente Venray zoekt voor het bemannen van de oversteekplaats HOFSTRAAT - JULIANASINGEL een tiental nieuwe verkeersbrigadiers Na een opleiding - welke door de gemeentepolitie zal worden verzorgd - zullen zij als verkeersbrigadier op voornoemde oversteekplaatsen be last worden met het overzetten van scholieren. De tijdstippen waarop zij worden ingezet zijn gelegen tussen een kwartier voor aanvang van de school tot 10 minuten na aanvang van de school. Belangstellende - tussen 21 en 70 jaar - welke als vrijwilliger voor noemde oversteekplaats willen bemannen kunnen contact opnemen met de heer W. Gossens, Afd. I-B van de gemeente Venray. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierdoor bekend hun besluit van 3 september tot plaatsing aan het rij wielpad dat de verbinding vormt tussen Akelei en Nieuwe Maasheseweg, van een verbodsbord waarmee het (brom)fietsverkeer verboden wordt linksaf te slaan in de richting van het rij wielpad dat aansluit op de Oost.singel. Het besluit ligt voor eenieder ter inza ge op kamer 119 van het raadhuis. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking heroep aante kenen. Een beroepschrift wordt aan de Koningin gericht, maar ingediend bij de commissaris van de Koningin in Lim burg, Postbus 5700, 6202 MA Maastricht. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinder wetvergunning van J. Stiphout, Veldstraat 35 te Mer- selo voor het ex art. 6a uitbreiden wij zigen van een varkensmesterij aan de Veldstraat 35 te Merselo; H. Holierhoek, Lookwatering 9 Den Hoorn voor het ex art 6a uitbreiden wijzigen van een konijnenhouderij aan de Mgr. Hanssenstraat 77 te Oostrum; De aanvraag en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 12 oktober 1986. Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk wor den ingediend bij de burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gege vens van degene, die een bezwaarschrift indient, niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt ver zocht (afdeling openbare orde, veilig heid en milieuzaken, toestel 155 of 158) kunnen tot één week voor bovenge noemde datum bezwaren ook monde ling worden gemaakt, waarbij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aan vraag en degenen, die kunnen aantonen dat zijn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ont werp beschikking.cn of beroep indie nen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders van Venray De commissie voor Algemene Zaken vergadert op maandag 15 september a.s. vanaf 17.15 uur in het gemeentehuis over onderstaande zaken. 1 Verslag voorgaande vergaderingen 2. Ingekomen stukken en mededelingen 3. Bespreking gewestaangelegenheden 4. Behandeling Jaarverslag 1985 gemeente politie Venray 5. Ontwerp-raadsvoorstel tot wijziging van de algemene politieverordening Venray 6. Herziening taakopdracht van de regionale brandweer Zoals gebruikelijk zal aan het publiek aan h»t begin van de vergaderingen de gelegenheid worden gegeven om aan het begin van de vergadering het woord te voeren. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 3 september 1986 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van èén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na datum het renoveren van een boerderij aan de Geijsterseweg 27 te Oostrum, t.n.v. P.T.A Dorenbosch, Geijsterse weg 25 te Oostrum; het bouwen van een tuinhuisje aan de Vivaidistraat 40 te Venray, t.n.v. M.A.W. Fraterman; het bouwen van een hobby-kas aan de St. Jozeflaan 64 te Smakt, t.n.v. G.J.M. Hermsen; het renoveren van een varkensstal, het bouwen van een loods var kensstal aan de van Broekhuizenstraat 61 te Oostrum, t.n.v. H.H.J. Janssen; het bouwen van een hondenver- blijf aan Bingelkruid 44 te Venrav t.n.v. H.P. Jeuken; hei verbouwen en uitbreiden van een woning aan de Overloonseweg 32 te Venray t.n.v. M.H.T. Jans-Beken; het verbouwen en uitbreiden van een woning en het slopen van bestaande bijgebouwen aan de Overloonseweg 30 te Venray, t.n.v. A.J. de Jong; het plaatsen van een kanteldeur in een carport aan Vendel 9 te Venray, t.n.v. J. Lowis; het plaatsen van een kanteldeur in een carport aan Zandakker 8 te Venray, t.n.v. J. Moesker; het bouwen van een garage car port en het slopen van een bestaande berging aan Janslust 9 te Heide, t.n.v H.J.M. van Osch; het bouwen van 2 premie A wo ningen aan de Vicarieweg 50 en 52 te Leunen t.n.v. Bouwbedrijf M. Peeters, b.v. Gen. Demseystraal 25 te Swolgen; het bouwen van een schuurtje aan de Polkastraat 23 te Vneray, t.n.v. R.G. Rozendal; het bouwen van een machineloods aan de Timmermannsweg 108 te Ys selsteyn, t.n.v. G.G.J.P. Verhoeven; het bouwen van een garage tuin muur en het slopen van een garage berging aan de Timmermannsweg 18 te Ysselsteyn, t.n.v. H.H.R. Wismans; het uitbreiden van bedrijfsgebouw aan de Horsterweg 16 te Leunen, t.n.v. M. Theunissen; het bouwen van een mest var kensstal aan de Oirloseheide 1 te Oirlo, t.n.v. Maatschap Wismans; De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. De burgemeester van Venray, maakt bekend dat jn het gemeentehuis kamer 119, voor een ieder ter inzage lig gen de geactualiseerde lijsten van terrei nen waarop het onkruid knolcyperus is. aangetoond. Ingevolge de regeling teelt verboden knolcyperus geldt voor deze terreinen een verbod op de teelt van de volgende gewassen; a. alle bol- of knolvormende bloemge wassen; b. alle houtige gewpssen, vaste planten bloemisterijgewassen en groentege wassen, voor zover zij worden ge teeld met het doel de gehele of ge scheurde plant óf ondergrondse de len daarvan eldqrs uit te planten, of voor wederuitplant in hel verkeer te brengen; c. alle akker- en tüinbouwgewassen, waarvan ondergrondse delen wor den geoogst of meegeoogst; d. graszoden. Ingevolge een verordening van het landbouwschap geldt een reini gingsplicht voor werktuigen die ge bruikt zijn op met knolcyperus besmette percelen De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. Monumentenlijst van de gemeente Venray. Met verwijzing naar artikel 6, lid 4 en artikel 7, lid 1 van de Monumentenve rordening an de gemeente Venray bren gen burgemeester en wethouders van Venray het volgende ter algemene ken nis. In zijn vergadering van 26 augustus jl. heeft de gemeenteraad van Venray het beroepschrift inzake plaatsing van pand Raadhuisstraat 3, de voormalige Ursu- laschool, op de monumentenlijst van de gemeente Venray, gegrond verklaard. Dit betekent dat dit pand van de ge meentelijke monumentenlijst afgevoerd zal worden. De stukken die hierop betrekking hebben liggen op de secretarie van de gemeente ter inzage (kamer 220). Op basis van artikel 9 van de Wet Ad ministratieve Rechtspraak Overheidsbe schikking kunnen belanghebbenden binnen 30 dagen na de datum van publi- katie van deze openbare kennisgeving bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State beroep aantekenen tegen de beslissing van de gemeenteraad. Hel be roepschrift dient gestuurd te worden naar postbus 20019, 2500 EA 's Graven- li age Venray II september 1986 Burgemeester en wethouders van Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Adjudant Janssen (rechts) en hoofdagent Garson op weg naar een echt.... of een loos alarm. Elke politieman of -vrouw heeft er in ons land al meermalen mee te maken gehad: loos alarm. Door de meest uiteenlopende oorzaken komt de politie dan voor niets. Zoals in het geval van de heer A. die lot na acht uur op zijn kantoor had zitten werken en bij het verlaten van zijn bedrijf de electrotechnische beveiligingsinstallatie in wer king stelde. Eenmaal buiten gekomen herinnerde hij zich een belangrijke brief aan zijn collega in Maastricht, die hij op zijn bureau had laten liggen en die avond nog op de post moest. Zonder aan het alarm te denken, ging A. terug naar zijn bureau, pakte de brief en stond een minuut later weer buiten op de stoep... maar niet alleen! Tot zijn grote verbazing stond hij oog in oog met twee agenten die op het in stilte afgegane alarm waren afgestuurd. „Een nodeloos alarm", aldus adjudant Janssen van de ge meentepolitie Venray, „Waar wij maar al te vaak mee te maken hebben". MILJOENENZAAK „In het geval van de heer A. spreken wij van een nodeloos alarm, maar zeker niet van een vals alarm „aldus de adju dant". want het systeem heeft precies gedaan wat er van verlangd werd toen het werd aangeschaft. Van zulke situa ties zijn talloze voorbeelden te geven. Van allerlei onnodige alarmeringen is minstens driekwart terug te voeren op bediengsfouten of nonchalance van de gebruikers. De rest van de gevallen komt dan door technische gebreken en het onderschatten van de bijzondere ge voeligheid van de electronische appara tuur." Aan zoiets zit natuurlijk ook een prijskaartje. Hel uitrukken bij loos alarm is een dure aangelegenheid. Het kostte de politie in 1985 in geheel Neder land op jaarbasis ruim 30 miljoen gul den. Gevraagd naar de situatie in Ven ray weet de heer Janssen te vertellen dat alleen al in *86 150 maal voor alarm werd uitgerukt, waarvan slechts in twee gevallen er sprake was van reëel alarm. „Een heel vervelende kant van deze zaak is - naast de hoge kosten die ermee gepaard gaan - dat je op die manier de motivatie van de politiemensen om zeep helpt. Als men voor bijna 99% van de meldingen voor niets op een adres af stuift, dan wordt het uiteraard een pro bleem om die motivatie erin te houden. Bij herhaaldelijk loos alarm proberen we daarom ook met 'de betrokken eige naar op één lijn te komen en dat houdt dan in dat hij óf minder nonchelant met zijn apparatuur omspringt óf een betere installatie aanschaft. Vooral dat laatste is belangrijk, want veel doe-het-zelvers prutken maar wat aan en uiteindelijk wordt de politie er mee opgescheept. Er kende installateurs moeten immers aan strenge eisen voldoen, willen zij toegela ten worden tol die beveilingsmarkt, ter wijl Beun de Haas overal tussendoor duikt". INFORMATIE De vraag is dan: wat nu? Adjudant Janssen: „De politie is nu eenmaal de aangewezen instantie die moet uitruk ken bij onraad of bij een vraag om as sistentie. Het gevaar blijft, ondanks dat het veelal loos alarm is, dat er sprake kan zijn van een reële alarmsituatie en er dus alle kans bestaat dat de - inbreker(s) nog in het gebouw zijn. Als politie blijven we dus echt paraat, maar het wordt ons door een stuk onacht zaamheid wel moeilijk gemaakt In verband me de „Historische dag" van Veltum 750 zal op zondag 14 sep tember a.s. van 08.00-19.00 uur het ge deelte van de Langstraat gelegen tussen de Blauwververstraat en de Weg in den Berg voor het verkeer zijn afgesloten. Het verkeer w.o. de Zuid-Oosterbus wordt omgeleidt via de Blauwver verstraat. Veltumse Kleffen en Weg in Den Berg. Ook in de woonstraten bin nen het blok Langstraat, Blauwver verstraat, Veltumse Kleffen en Weg in den Berg wordt geen verkeer - behalve voetgangers - toegelaten. Parkeergelegenheid is er in de par keerhavens van Blauwververstraat, Vel tumse Kleffen en Weg in den Berg. als mede op het aangegeven gedeelte van de Langstraat bij Tuincentrum Poels. Ver der kan er geparkeerd worden op de Ku- lutweg en de Hardeweg c.o. Vragen..? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Op 1 oktober a.s. zal de Wet Verlen ging geldigheidsduur en decentralisatie afgifte rijbewijzen in werking treden, in verband hiermede zal de bevoegdheid tot afgifte van rijbewijzen in beginsel-in handen van de burgemeester worden ge legd. Voor de burgers betekent dit: a. vanaf 1 oktober a.s. het niet meer nodig is dat bij de aanvrage om verlenging van het rijbewijs een ge neeskundige verklaring wordt over gelegd; b* dat een rijbewijs „nieuwe stijl" kan worden afgegeven met een geldig heidsduur tot het 70e levensjaar; c. dat echter wel de plicht ontstaat om éénmaal in de 10 jaar het rijbewijs administratief te vernieuwen. d. na 1 september kunnen aanvragen voor een rijbewijs „nieuwe stijl" worden ingediend; de rijbewijzen worden echter pas vanaf I oktober versterkt. Uiteraard kunnen spoedaanvragen normaal worden ingediend. Bij deze aanvragen zal dus tot 1 oktober wel een uitreksel uit het bevolkingsregister en een geldige geneeskundige verklaring dienen te worden overgelegd. Inlichtin gen over de afgifte van rijbewijzen kun nen worden verkregen bij de afdeling bevolkingszaken. De burgemeester van Venray; mr. H.J.M. Defesche In de periode van 8 t/m 26 september a.s. zal de rust op de vliegbasis de Peel even onderbroken worden door een aantal aktiviteiten. Allereerst zal in de week van 8 t/m 12 september een oefe ning worden gehouden op de basis waarbij veel helikopteraktiviteilen te verwachten zim. Ook zal de basis vanuit de lucht de uodige schijnaanvallen te verwerken krijgen vanuit ongebruikelij ke richtingen. De aktiviteiten spelen zich hoofdza kelijk af tussen 6 uur 's ochtends en 10 uur 's avonds. Vervolgens zal in de peri ode 15 t/m 19 september een herhaling soefening worden gehouden met zowel land- als luchtmacht, waarbij ook bui ten het terrein van het vliegveld - en dan met name rond Vredepeel rekening moet worden gehouden met verhoogde militaire aktiviteiten. 15 t/m 21 september Prinses Bea trix Fonds (landelijke aktie) op 27 september: Stichting Sa menwerkende Scoutingroepen (plaatse lijke actie in het kader van het jeugdcol- lectewezen) 29 september t/m 5 oktober: Die renbescherming afd. Venray (plaatselij ke aktie). Alleen voor deze akties is een collek- tevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten een op de collecte gericht legitimatiebe wijs kunnen tonen. Elke sportvereniging wordt met een zekere regelmaat geconfronteerd met gebrek aan jeugdsportleiders en - leidsters. Leden binnen de vereniging die de jeugdige leden op een verant woorde wijze de kneepjes van het spel willen brengen en ze begeleiden bij hun sportbeoefening. De Nederlandse Katholieke Sportfe deratie organiseert jaarlijks, in het gehe le land. kursussen vc »r jeugd,- sportlei der of leidster. Zo zijn er kursussen voor de volgende porten: voetbal, atle tiek, judo, handb. i en meer algemeen recreatiesport. Alle cursussen worden in de avondu ren gehouden, één avond in de week. Of een cursus ook daadwerkelijk doorgaal hangt af van dc aanmeldingen, alleen bij voldoende aanmelding dus. Het is daarom van belang dal iedereen die in teresse heeft in een cursus tot jeugdsportleider of -leidster dat laat we ten. Informatie over een cursus, de kosten en de duur kunt U verkrijgen bij de afd. sport en recreatie van de gemeente. Bij deze afdeling kan men zich ook als deel nemer voor een cursus melden. Aange zien de kursussen half oktober van start moeten gaan, dient een voorlopige ann- melding Ie geschieden voor 1 oktober.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 14