Vijftig oorlogsweduwen bezoeken Brits oorlogskerkhof in Venray VENRAY PASSEERT DE REVUE Gemeentelijke ontwikkelingshulp Open dag peuterspeelzaal Hummeltjeshoek Eervolle uitnodiging Voor het eerst in Venray: Internationaal boksgala Venray bekeken vanuit een luchtballon A.V. Venray op de goede weg VELTUM VIERT 750JARIG BESTAAN VIERDAAGS FEESTPROGRAMMA Een schrijven van het Nicaragua-ko- milee Venray, aan het gemeentebestuur, om in aanmerking te komen voor een vast subsidiebedrag voor de aktiviteiten van genoemd komitee, was voor het raadslid Kersten (PvdA) een gerede aanleiding de gemeentelijke ontwikke lingshulp weer eens ten tonele te voeren. Men zal zich herinneren dat het gemeentebestuur bereid is over een reeks van jaren een bepaald ontwikke lingsproject in de Derde Wereld finan cieel te ondersteunen of onder handen te laten nemen. De vraag is: moet dat een projekt zijn waaraan b.v. een Venrayse^missionaris mee kan werken, óf moet het een landelijk aangedragen projekt zijn dat geen enkele binding met de Venrayse bevolking heeft en wellicht moeilijk aanslaat bij het particulier initiatief. Eerder had wethouder Van Oers toegezegd vóór de vakantie met voor stellen te komen, maar dat was hem niet gelukt. Voor Kersten dus alle redenen om op spoed aan te dringen ondanks mogelijke financiële problemen. ,,En als 'n voorstel politiek niet haalbaar zou zijn, dan merken we dat wel", aldus de Pvd A-woord voerder, die daarmee het CDA prikkelde, omdat die partij onge twijfeld andere bestedingsnormen heeft dan de PvdA. En prompt reageerde de CDA-frak- lie-voorzitter Truyen: „Wat ons betreft is zo'n voorstel wel politiek haalbaar. Dal zijn we immers in het „regeerak koord" overeen gekomen. Maar laat dan de wethouders alle tijd om met dui delijke en concrete voorstellen op tafel te komen" En daarmee moest Kersten het doen. Maar wanneer die voorstellen nu op tafel komen, werd er niet bij verteld. Als het slagen van de Venrayse Revue moet worden afgemeten aan het enthou siasme, waarmee het orkest „Burlesk" repeteert, dan mag bij voorbaat worden gezegd, dat „Venray passeert de revue" een eclatant succes wordt. Negen bijzonder muzikale jongens in de leeftijd tussen 20 en 30 jaar, waarvan er zeven tot de vaste kern van Burlesk behoren, repeteren iedere zaterdag de sterren van de hemel om straks Venray iets te laten horen, dat men nog nooit heqft gehoord. Toen de jongens van „Burlesk" werd gevraagd hun muzikale medewerking te willen geven aan de Venrayse Revue, stonden zij er aanvankelijk wat huiverig tegenover. Niet dat hun repertoire on voldoende toereikend zou zijn, wat dat is bijna alles omvattend: top 40-werk, dixyland en amusementsmuziek, ge schikt voor bruiloften en partijen en braderieën. Dat zij tenslotte toch ,,ja" hebben ge zegd blijkt achteraf een uitstekende beslissing, niet alleen voor de revue, maar ook voor de groep zelf. Na vele weken repeteren - hoeveel uren in totaal weten ze niet meer - zien zij hu muzikale medewerking als een grote uitdaging. „We voelen ons nu al in staat om ja te zeggen, wanneer onze medewerking aan een klassieke revue wordt gevraagd", zegt Thei van Els, die als contaktman fungeert tussen de muziek en de algehele leiding. Op zaterdag 30 augustus a.s. houdt peuterspeelzaal „Hummeltjeshoek" in de Bachstraat 14a te Venray, een open dag van 10.00 -12.00 uur. Deze dag is bedoeld als kennismaking met de peuterspeelzaal voor de nieuwe peuters met hun ouders en alle andere geïnteresseerden. Er is tevens gelegen heid om nieuwe peuters aan te melden. Temidden van koren uit Amerika, Canada, Noorwegen, Roemenië, Enge land enz. zal Venray's Mannenkoor dit weekeinde de Nederlandse eer hoog moeten zien te houden tijdens 't grote Internationale zangfestival in 't West Duitse Ahrweiler. In 'l prachtige stadje aan de Ahr, zal 't Venrayse koor 100 man sterk, o.l.v. Pierre Gerits, diverse concerten verzorgen, met als hoogte punt 't optreden tijdens 't grote festival, waarvoor uit vele landen een koor per land is uitgenodigd. A.s. zaterdagmorgen vertrekt men naar Bonn vanwaar de reis per boot wordt voortgezet, 't Huisorkest „De Toctzengers", 18 man sterk, beslaande uit leden van 't koor, zal de zangers instrumentaal ondersteunen, terwijl ook de fietsclub uit 't koor na enkele honderden kilometers per fiets te hebben afgelegd, zich in Bonn bij 't koor zullen aansluiten. De beschermheer van 't koor Burge meester Mr. H. J.' M. Defescheen wet houder van Oers zullen 't koor eveneens vergezellen. „Toen we begonnen wisten we niet wat er van ons werd verwacht. Nu weten we, dat alles van ons wordt verwacht, alle begleiding, het grote orkestwerk tot en met de eventuele geluidseffecten". „Wie zijn en wat is „Burlesk". „In feite zou men kunnen zeggen, dat deze muziekgroep een aangelegenheid is van de muzikale familie van Els. Als de zeven kernleden geen broers van elkaar zijn, dan ligf.de familieband onderling toch wel heel nabij. Om dan maar bij de ene en dezelfde familienaam te beginnen: Thei van Els, tevens zakelijk leider, trombone; Jack van Els, gitaar; Hans van Els, drums; Wilfried van Els, bas; Wilco Lucassen, saxofoon en klarinet; Johan van Krey, saxofoon en accordeon en Otto Kooien, keyboards. Alleen Johan en Otto hebben geen fa miliebanden met de andere vijf Burlesk- leden. Hun muzikaliteit is er evenwel niet minder om. Voor deze gelegenheid is de groep uit gebreid met Francis v.d. Heyden (dwarsfluit) en Jos Kuiper (trompet). De meesten van de groep hebben een paar jaar studie aan de Venrayse muziekschool achter de rug. Otto Kooien studeert aan het conservatorium in Hilversum, Wilco Lucassen studeert in Sittard muziektherapie, terwijl de beide gastmuzikanten, Francis en Jos, A.s. zaterdag, 30 augustus vindt er in de sporthal „De Wetteling" te Venray een internationaal boksgala plaats. Dit gala is georganiseerd door de Venrayse afdeling van Boksvereniging Heerlen, in samenwerking met deze ver eniging. Voor zover wij hebben kunnen na gaan is hel voor het eerst dat een derge lijk gala plaatsvindt in onze gemeente. Ook voor het eerst is het optreden, van de trainer van de bokstcgenstander „Herdorff", buiten de ring. Hel betreft hier namelijk de 16-voudige Duitse meester in het zwaargewicht, Peter Hussink, die z'n aktieve bokscarrière pas een jaar geleden heeft afgesloten en nu dus als trainer z'n debuut zal maken. Peter behaalde zeventien keer de Duitse titel en diverse bronzen en zilve ren plakken bij de Europese kampioen schappen met als hoogtepunt de E.K. in Munchen, maar men hem goud mocht omhangen. Op die wereldkampioen schappen behaalde hij 7x een bronzen plak Het Venrayse/Heerle nse team staal onder leiding van trainer Hans Steide en hulptrainer Fons Merken, en zal bestaan uit 5 Venrayse en 9 Hcerlense boksers. Er vinden die avond dus 14 partijen plaats. In de pauze zal er een demonstratie teakwon-do worden gegeven door de Venrayse vereniging Tong-il. Het geheel begint om 20.00 uur en de entree bedraagt 10, Voorverkoopadressen: discotheek Pentagon en café den Engel. eveneens conservatoriumstudenten zijn. Ongeveer drie jaar geleden verenig den de zeven kernleden zich onder de naam „Burlesk", waarvan het woor denboek als vertaling geeft: „boertig, plat of gescharcheerd komisch" en als nadere aanduiding: het burleske bestaan in de opzettelijk lachwekkende voorstel ling van het grootse en verhevene. Voor deze groep mag inmiddels het „lachwekkende" wel vergeten worden. Wat gebracht wordt in de Venrayse Re vue mag zonder meer groots eg verbe ven worden genoemd. Otto Kooien, die normaal de muziek schrijft voor de groep, is ook nu de man van de arrangementen van de revue- muziek. Vanwege de tijd heeft „Burlesk" twee arrangementen laten schrijven door Bob van de Boom uit Amsterdam. Hieronder bevindt zich hel werk, dat als apotheose van de revue zal worden ge bracht. Een geweldig Broadway-st uk met koor en ballet, geschreven voor typische Amerikaanse Big-bands. Maar in Ven ray wordt dit wel even op de planken ge zet en ten gehore gebracht door Venray se jongeren. Een stuk slot-vuurwerk, dat ongetwij feld in de schouwburg een vervolg krijgt in een staande ovatie. Als het aan „Burlesk" ligt, kan de Venrayse Revue nu al niet meer kapot... KIND VALT VAN DERDE ETAGE VAN FLAT Vrijdagmiddag rond kwart voor drie is een 9-jarig jongetje uit Roermond, dat op vakantie was bij familie in een flat aan de Veltumse Kleffen van de derde etage naar beneden gevallen. Terwijl de bewoner van de fiat een klein kindje verzorgde, ging de jongen spelen op de galerij, en is op de balustrade gaan staan. De bewoner hoorde een schreeuw en toen bleek dat de jongen zijn evenwicht had verloren en naar beneden was gevallen. Voor de jongen was het een geluk dat hij in een grasveld terecht kwam. Hij werd per ambulance naar het ziekenhuis overge bracht en daar voor observatie opgeno men. KIND TEGEN AUTO Donderdagmiddag is op Dagobert- hof een 5-jarig meisje al spelende tegen een passerende personenauto opgelo pen. Zij kwam ten val en brak een bovenbeentje. De kleine werd naar het ziekenhuis vervoerd. De auto naderde stapvoets en de bestuurder stopte tijdig, maar het kind kon de auto waarschijn lijk niet meer ontwijken. DRONKEN OP TRACTOR In de nachtelijke uren van dinsdag op woensdag zag de politie in het Venrayse een tractor rijden. Omdat dit ongewoon was, gezien het tijdstip wild.e men daar meer over weten. De bestuurder, een 18- jarige uit Yssclsteyn, verklaarde honger te hebben en omdat de frilcuse in Ys- selsteyn dicht was en hij geen ander ver voer had, had hij maar gemaakt van een tractor om naar een Venrayse cafetaria te gaan. Zover kwam hij echter niet want de politiemannen ontdekten dat de bestuurder teveel aan Bacchus had geof ferd. Het werd pijpje blazen en het on dergaan van de bloedproef. Later kon hij huiswaarts keren, echter met achter lating van de tractor. Het einde van hel verhaal is dal de hongerige niet werd gespijsd op het politieburo. Het door de afdeling Venray van het Veteranen Legioen V.L.N./N.B.O.S. ge nomen initiatief om nabestaanden van geallieerde militairen, die een laatste rustplaats op het Britse kerkhof aan de Hoenderstraat hebben gevonden, op 9 november naar Venray te laten komen, is geweldig aangeslagen. Door een stort vloed van reacties uit Engeland - waar van vele zeer emotioneel - zijn de orga nisatoren voor enorme problemen gesteld. Dank zij de financiële hulp van velen, kunnen nu. in plaats van vier a vijf nabestaanden, zeker vijftig oorlogs weduwen de herdenking op de begraaf plaats bijwonen. Allen zijn nog nooit in staal geweest een bezoek te brengen aan het graf van hun dierbare, die zijn leven heeft gegeven voor de bevrijding van Nederland in liet algemeen en Venray in het bijzonder. Zoals wij reeds eerder hebben meege deeld heeft de veertigjarige Inalfa toege zegd de kosten voor twaalf nabaestaan- den voor haar rekening te nemen. In overleg met Inalfa is thans besloten deze geldmiddelen anders te besteden, waar door zonder kostenverhoging een gezel schap van vijftig nabestaanden kan worden uitgenodigd. AANKOMST 6 NOVEMBER Voor oorlogsweduwen, die nog nooit Sinds in 1871 een Franse lucht ballon vanuit het door de Duit sers belegerde Parijs door onbe rekenbare atmosferische krach ten tussen Merselo en Venray te recht kwam, is de luchtballon een Venrays symbool geworden. Net zoals de bijenkorf en de bijtjes uit het gemeentewapen. Geen wonder dat de organisa toren van „Venray passeert de Revue" de ballon centraal heb ben gesteld in het spectakelstuk, dat op 27 en 28 september, 4, 5, 11 en 12 oktober a.s. door twee honderd Venrayse medewerk (st)ers in de schouwburg wordt gebracht. De ballon zweeft als het ware over Venray en zal daar landen waar iets te beleven valt en zal te vens dienen als verbinding tussen de verschillende scenes. Een paar uur wervelende show, dans, muziek en toneel over Venray van toen en nu, be keken vanuit een luchtballon. WEER RUITEN VAN SCHOLEN INGEGOOID Vier ruiten van de school „De Fliere- fluit" in Brukske waren moedwillig ingegooid. Voor het schoolbestuur of voor de gemeenschap weer een schade post van 7.000, OP HETERDAAD BETRAPT Dank zij snelle melding en goede waarnemingen van een bewoonster aan de Langstraat, die zag dat er werd inge broken in hel lokaliteit van V. aan de Henseniusstraat, was de politie snel ter plaatse. Een 32-jarige inwoner kon op heterdaad worden betrapt. Een tweede persoon, die op de uitkijk stond wist te ontkomen. De dader verklaarde met zijn sociale uitkering niet rond te kunnen komen en op deze manier extra inkomsten pro beerde te verkrijgen om in zijn levens onderhoud te kunnen voorzien. Na ingesloten te zijn geweest werd hij later huiswaarts gezonden. BEDRIJFSONGEVAL Deskundigen proberen te achterhalen hoe een 33-jarige werknemer uit Grub- benvorst van een 4 meter hoge steiger van een in aanbouw zijnde bedrijfsge bouw aan de Boierpoi kon vallen. Bij de val kwam de werknemer zo ongelukkig terecht dat hij met rugletsel per ambulance naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. AUTOSPIEGEL VERNIELD Van een aan de Zuidsingel geparkeer de personenauto werd een autospiegel vernield. PORTEMONNEE ONTVREEMD Uit een kantoor aan de Langstraat werd een portemonnaie met 400,—, een bakpasje en enkele bankcheques ontvreemd. Hoe die diefstal heeft kunnen plaatsvinden is nog onduidelijk. in Venray zijn geweest omdat zij in een moeilijke financiële positie verkeren, zal de tocht geheel gratis zijn. Degenen, die iets beter bij kas zijn, zullen een kleine bijdrage moeten betalen voor de reis kosten in Groot Brittanië. Van de Britse veerbootmaatidiappij Olau-line in Sheerness is een attractieve aanbieding voor de overtocht ontvan gen. Mede daardoor is het mogelijk dat de nabestaanden op donderdag 6 no vember in Vlissingen kunnen aankomen om vandaar per bus naar Venray te rei zen. Zij zullen worden ontvangen in de kantine van Inalfa, waar zij levens kun nen kennismaken met de gastgezinnen. Inmiddels heeft een groot aantal gast gezinnen zich spontaan aangemeld. Omdat echter het aantal gasten groter is dan aanvankelijk werd verwacht, moe ten nog twintig plaatsen worden ge zocht, doch de organisatoren zijn er van overtuigd, dat ook deze hindernis kan worden genomen. Hierover kan men contakt opnemen met de Venrayse VLN secretaris, de heer N. van Hoek, Oranjestraat 19, lel. 04780-83972. VEEL HULP Behalve de jarige Inalfa hebben ook de gemeente, de Industriële Club, Rank Xerox, het hoofdbestuur van de VLN In ieder geval ziet het programma er veelbelovend uit. In grote lijnen: donderdag 11 september, opening van de Seniorendag met een eucharistie viering en koffietafel en 's avonds Ar tiestenshow; vrijdag 12 september popavond met Veronica's Discoshow; zaterdag 13 september kindercir cus Caprioli en feestavond met Burlesk en Kappes Kook; zondag 14 september Frühschop- pen met de Fideler Rosenthaler en de Ei kenhofkapel en als absolute topper de Historische dag (in de wijde omgeving van de feesttent aan de Pettenma kerstraat). SENIORENDAG De organisatoren zijn er in geslaagd de namen te achterhalen van 55-plussers van vroeger en nu. Allen werden aange schreven met het verzoek te reageren. Het aantal positieve reacties heeft de or ganisatie voor grote problemen gesteld, temeer omdat allen werden uitgenodigd DRANKGEBRUIK Een bestuurder uit Wanssum werd hier in zijn personenauto aangetroffen, terwijl hij onder invloed van alcohol verkeerde. Hij moest de bekende proeven ondergaan en kon later met een rijverbod en de aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt, huis waarts keren. HOND DOOR SCHRIKDRAAD GEDOOD Een inwoner was met zijn loslopende hond aan het wandelen langs de Midden Peelweg. De hond kwam in aanraking met een schrikdraad en moest die confrontatie met de dood bekopen. Dit vanzelfsprekend tot grote ontsteltenis van de eigenaar. SCHAPEN DOODGEBETEN In een weiland aan de Ysselsteynse- weg werden twee schapen dood aange troffen, welke vermoedelijk door een hond zijn doodgebeten. Mogelijk is dat door een zwervende hond gebeurd. Indien men in het buitengebied een hond in de weilanden ziet lopen, wordt men dringend verzocht onmiddellijk de politie te bellen. Wellicht kan dan ook dit geval worden opgelost. DIEFSTALLEN Tussen donderdagavond en vrij dagmorgen is uit een auto welke op een parkeerterrein van het Bergkwartier stond, een 2-persoons tent, een gereed schapskist met sleutels en een dopsleu- telset gestolen. Totale waarde 1000,- Er kon niet worden vastgesteld hoe de dader in de auto is kunnen komen. Zaterdagmiddag omstreeks 14.45 uur hebben 3 onbekende mannen in de Grotestraal, bij kledingzaak Young Shop, een soort etalagepop ontvreemd, waaraan kledingstukken hingen, totale waarde 335,—. Getuigen hebben wel gezien dat drie mannen wegrenden. Mogelijk zijn er nog andere getuigen. De politie heeft een signalement van de daders. Donderdagmorgen is men ver moedelijk door een geopend raam bin nen kunnen komen in een woning aan de Ravelstraat. Uit de woonkamer werden 10 betaalcheques ter waarde van 1000,ontvreemd. en Price Cleaning hun financiële mede werking toegezegd. Ook particulieren hebben giften gestort op neb-bankreke ning 23.18.62.261, waarop graag nog meer bijdragen worden verwacht. Verder is vermeldenswaard, dat de zustervereniging „Kontakt Oud Mari niers afd. Noord Limburg" twee graven van de Engelse Royal Marines hebben geadopteerd. Hel enige, dat nu nog ontbreekt zijn 800 bossen bloemen, die nodig zijn om schoolkinderen op 9 november de gra ven te laten sieren. ONTROERDE REACTIES Behalve emotionele brieven van na bestaanden, hebben de Venrayse orga nisatoren tal van brieven gekregen van oud-strijders, die vol lof zijn over het initiatief. Een bloemlezing uit hun reac ties: „Ik gaf opdracht jullie kerktoren neer te halen omdat zij werd gebruikt als observatiepost door de vijand. Als jullie de toren hebben herbouwd, stuur mij dan s.v.p. een postkaart van de to ren"; „Ik kan mij Venray vaag herinne ren... ik verloor er mijn rechter been"; „Ik ben een ex-Poolse officier, die Breda hielp bevrijden en kort daarna voor een (gratis) koffietafel met aperi tief. Desondanks kunnen die dag - na de eucharistieviering om 10.30 uur - ver over de tweehonderd Veltummers van vroeger en nu aanzitten aan de koffie tafel, welke worde verzorgd door meis jes van het LHNO. Oud-Veltummers zijn afkomstig uit alle delen van het land en zelfs uit België. Gezien het grote aantal heeft men besloten alleen degenen, die zich hebben opgegeven; tocte laten tot de koffietafel in de feesttent. Om twee uur houdt het gratis gedeelte op, waarna de senioren zich verder kunnen vermaken met hel Heids Trio en een diaserie over oud- Veltum, welke door Veldeke wordt ver toond. ARTIESTENSHOW De artiestenshow, die 's avonds om 19.30 uur in de feesttent wordt gehou den, is bedoeld voor de jeugd van 10 tot 16 jaar. De tienjarige Venrayse atletiekver eniging blijft de ingeslagen weg met succes volgen. De ups en downs van de afgelopen tien jaar heeft de atletiek in Venray de nodige „body" gegeven om de toekomst met een gerust hart tegemoet te zien. Tijuens de opening van de baan is al gebleken dat men bruist van activiteit. De volgende stap ter realisering werd direct al een goed clubgebouw ge noemd. Via allerhande akties hoopt de Venrayse atletiekvereniging de nodige gelden bij elkaar te brenge n. Daaraan toegevoegd de bereidwilligheid zelf de handen mee uit de mouwen te willen steken, lijkt een clubgebouw een reëel gegeven. Niet alleen op accommodatie- gebied zit men niet stil. In het eerste jaar gebruikmaken van de atletiekbaan heeft de Venrayse atletiek al een goede aanwas gekregen. Het bezitten van een volwaardige trai nings- en wedstrijdaccommodatie be gint al danig zijn vruchten af te werpen. De toename doet zich vooral in de jeugdcategorieën voor. Men zou in Venray echter ook graag een fikse toename bij de senioren en dames willen zien. Zou men zich eens op de hoogte willen stellen hoe een trai ningsavond op de baan verloopt, dan is men vrij om eens te komen kijken en mee te doen. Het is n.l. mogelijk om een maand lang te proeven aan de atletiek alvorens lid te worden. Naast de wedstrijdgerichte sportbe oefenaars telt de Venrayse atletiekver eniging ook een eigen Recreatie-afde ling. Een initiatief dal door de KNAU altijd zeer is toegejuicht. Momenteel trimmen er zo'n 60 liefhebbers en lief hebsters bij de Recreatiegroep Venray Regio. Een trimafdeling die op zater dag en zondag gezamenlijk bezig is met allerlei loopvormen. Een groep die zich uitstrekt tot Maasbree en Maashees en daarom het predikaat „Regio" ten volle verdient. Met een totaal aantal leden van meer dan 240 is de A.V. Venray Regio een respectabele atletiekvereniging in Lim burg geworden. Een positie die alleen maar mogelijk is geworden door een bedachtzaam bestuursbeleid en een goede samenwerking met de ouders en leden. zwaar werd gewond. Ik verloor mijn broer in de oorlog. Nu ben ik oud, ziek en arm. U zoudt me gelukkig maken met het neerleggen van een bosje bloe men op een Pools graf"; „Ik was de eerste bevrijder van Weert en vierde mijn 23ste verjaardag in 1944 in Venray". „Met onze tank „Triumph" wil den we de Venrayse dorpskern inrijden, doch we werden door een aantal priesters juist op tijd gewaarschuwd voor het mijnenveld"; „Mijn aandeel was beperkt, de slag was erg bloedig. Doch om jullie in Venray de vrijheid te geven, was hel ge vecht om iedere meter de moeite waard": „Met zijn 42 jaar was mijn vader een van de oudste RAF-vliegers. Hij ligt met de gehele bemanning van zijn Lan caster-bommenwerper in Venray begra ven. Mijn moeder stierf op 53-jarige leeftijd. Niemand van de familie heeft ooit zijn graf kunnen bezoeken"; „Mijn echtgenoot ligt in Venray begraven. Hij was krijgsgevangene in Duitsland en stierf toen het kamp door de Amerikanen werd bevrijd"; „Mijn moeder bleef achter met drie zoons van 12, 10 en 8 jaar. Mijn va der sneuvelde op de dag dat Holland werd bevrijd. God bless you...". In de afgelopen maanden zijn door de organisatoren scholen bezocht, die in het verleden wel eens aan een talenten jacht hebben deelgenomen. De bedoe ling was in Vellum een artiestenshow met jong talent te brengen. Het aanbod was zo overweldigend, dat verschillende voorronden moesten worden gehouden. Uiteindelijk is een vrij grote groep jong talent overgebleven, welke een werve lend programma van breakdancing, play-back, sound-mix, dans, mimiek, acts, acrobatiek etc. zal uitvoeren. Het belooft een gezellige happening te worden. In verband met de te verwach ten grote belangstelling wordt het gehele programma in de tent tevens op een groot videoscherm vertoond. De entree bedraagt 2,-, maar de kinderen krijgen hiervoor bovendien een gratis consumptie. Volgende week komen wij nader te rug op de programma-onderdelen voor zaterdag en zondag. De aktiviteiten die de Venrayse atletiek nog te wachten staan in hun jubileumjaar zijn: op 6 sept. de Kwart Triathlon in samenwerking met de Triathlonvereniging Venray, T.W.C. Noord-Limburg en Spio Venray. Een geweldig mooi gebeuren dat vorig jaar vele deelnemers trok en dit jaar zelfs meetelt voor de Super Prestige. Op 5 oktober is dan de 4e Int. Rank Xerox-loop voor wedstrijdatleten en trimmers. Ook dit jaar worden er zeer sterke deelnemers verwacht. Zeker nu deze loop zo kort voor een aantal marathons gepland is. Ook de trimmers kunen dan weer op 5, 10 of 21,1 km van start gaan. Een loop die ieder jaar nog groeiende blijkt te zijn. Naast deze wedstrijden organiseert men ook diverse baanwedstrijden. Zo organiseerde men afgelopen zomer nog een zeer druk bezochte pupillen/junio ren CD wedstrijd. Naast de baanwed strijden komt ook ieder jaar de Vlakwatercross terug op de eerste zondag van februari. Komend jaar al weer voor de 1 le maal. Dat het echter niet alleen atletieken is op het veld of op de baan blijkt uit de aktiviteiten van de Ledenraad. Deze raad, die via een vertegenwoor diger nauw kontakt heeft met het bestuur, organiseert ieder jaar een Sint Nicolaas-avond, een kamp, een drop ping, een feestavond etc. Gebeurtenis sen die gewoon nodig zijn in een sport die toch de nodige individuele trekken heeft. Wil men op de hoogte blijven binnen de AV Venray Regio, dan kan dit via het periodiek verschijnende clubblad „De Wissel". De Venrayse atletiekvereniging hoopt door te kunnen gaan met het bieden van een goede besteding van vrije tijd middels de atletieksport. Mocht je nog meer willen weten; kom dan eens buurten op de baan of bel met een van onderstaande personen: Dhr. Crooymans, Tel. 04780-82842; Mevr. Alkim, lel. 04780-85514. INBRAAK IN SUPERMARKT Met grof geweld hebben onbevoegden toegang verkregen tot de supermarkt aan het Grootdorp te Merselo. Ont vreemd werden de aanwezige sigaretten en shag ter waarde van 4000,- Anderhalf jaar zijn de organisatoren van de viering van Vellum 750druk bezig geweest met de voorbereidingen van de feestelijkheden die op 11, 12, 13 en 14 september a.s. hun hoogtepunt krijgen. Het wordt beslist niet zo maar een herdenkingsfeest, maar vier dagen festiviteiten, die werkelijk uniek zijn in hun op zet. Wanneer men terugblikt op het verleden, gaat dat in ie der geval veel verder dan grootmoeders tijd - die weliswaar niet wordt vergeten - maar teruggaat tot in de middeleeu wen. Zo wordt er aan herinnerd, dat Ve/tum tijdens de tach tigjarige oorlog en nog vijftig jaar na de vrede van Munster (1648) in Spaanse handen was en van 1794 tot 1815 door de Fransen was bezet. Bij het nemen van happen" uit de Vel tumse geschiedenis is men voorbij gegaan aan het feit, dat het gebied van 1713 tot 1794 Pruisisch is geweest. Hoewel wij nog nader zullen terugkomen op de viering van de historische dag op zondag 14 september a.s.kunnen we nu reeds zeggen dat die dag iets bijzonders gaat worden. Er worden erebogen opgericht, unieke presentaties van oude Veltumse beroepen gegeven, prachtige decors gebouwd, kostuums uit vroeger tijden gedragen etc. Maar hierover la ter meer.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 5