VERENIGINGSNIEUWS mmm A.V.E.O VENRAY'S MANNENKOOR VENRODE M.M.S.K. ST. PETRUS BANDEN CRESCENDO Seniorendag in Veltum D.S.V. nieuws Klaverjasclub „De Wiekslag" Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan DERDE ORDE LVB afd. Venray Human Softwere „Op de Berg" in Maashees „Braktief" Scouting De Peelspeurders TRIMCLUB INGUS Werkgroep gehandicapten belangen Venray UMBRA '69 SANNEN ZIEKENOMROEP Programma van de Venrayse Omroep Stichting Gratis huisvesting voor leerlingen verpleegkundigen GEMEENTELIJK COMBI-ZWEMBAD VENRAY Zwemlessen Nieuwe regels voor huis slachtingen PEEL EN MAAS a.s. donderdag 14 augustus beginnen de repetities weer en wel om 19.30 uur voor de tenoren en om 20.00 uur voor het gehele koor. Donderdag 21 augustus om 19.30 uur repetitie bassen en om 20.00 uur gehele koor. Zaterdag 16 augustus opluistering Eucharistieviering te Oirlo om 19.00 uur. 30 en 31 augustus reis naar Ahrweiler. 13 september Opl. eucharistieviering Heide 19.30 uur. 11 okt. Opl. eucharistieviering Veulen 19.00 uur. 18 okt. Concert met kon Harmonie Eu terpe. 8 nov. opl. eucharistieviering Leunen 19.00 uur. 22 nov. feestavond met div. jubilaris sen. 30 nov. zondagochtendconcert. 13 dec. opl. eucharistieviering Casten- ray 19.00 uur. Denk aan de Ahrweiler bijdrage. Afmelden R. v. Mil tel. 86917. Koninklijke Harmonie Euterpe Donderdag 14 augustus 20.00 uur repetitie harmonieorkest. Donderdag 21 augustus 20.00 uur repetitie harmonieorkest. AGENDA 23 augustus serenade 19 september serenade. 26 september gouden Bruiloft. 11 okt. uitw. concert met Heel en Gre- venbricht. 18 okt., concert met VMK 24/25/26 okt., concertreis Fulda LEERLINGENOPLEIDING Vakantie tot nader bericht. DRUMBAND Vakantie tot nader bericht. Agenda: zie Harmonieorkest. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. ZANGERS VAN SINT FRANS Agenda: Dinsdag 19 augustus 'om 18.30 uur voordralterr. - - - Woensdag 20 augustus Om 18.30 uur voor de sopranen. Vrijdag 22 augustus om 18.30 uur voor alten en sopranen, om 19.15 uur voor tenoren en bassen. Zaterdag 23 augustus tussen 11.00 en 13.00 uur inleveren van oud papier aan de container in Land weer! achter de supermarkt; Zondag 24 augustus om 10.15 uur Hoogmis in de Paters kerk. Afmelden: Secretariaat Langstraat 104 tel. 81690. Algemeen: We sluiten de vakantie af en beginnen aan een nieuw seizoen. Verwacht wordt dat iedereen zich weer zal inzetten. DAMESKOOR Woensdag 20 augustus beginnen we weer met onze wekelijkse repetities. Om 20.00 uur in zaal Thielen, voor het gehe le koor. Zaterdag 23 augustus viert ons mede lid mevrouw v.d. Heuvel haar zilveren huwelijksfeest. Natuurlijk luisteren wij de H. Mis muzikaal op. Verdere data: 12 sept. concertreis Dulsland. 24 sept. concert ziekenhuis. 22 okt. medewerking Goch - opening autobaan - tesamen met het mannen koor uit Goch. 15 nov. Caeciliafeest 22 nov. Concert in Goch Als U verhindert bent, graag uw afmel ding aan Mevrouw v.d. Bekerom, tel. 83332 of aan mevrouw Sijbers, tel. 81353. Voorlopige agenda 31 Augustus, Efleling vertrek 8.30 LTS. 6 September, Taptoe Venray 5 oktober gemeentelijk muzicktoer- nooi 5 oktober majoretten meeting Venlo Repetities Zondag 17 en woensdag 20 augustus re petitie voor majoretten, miniretlcn en korpsleden. Afmelden Majoretten en miniretten Bernadette Heiligers, tel. 82746. Korpsleden: Ton Huybers tel. 87380. Zondag 17 augustus Om 10.15 uur zingen wij de Hoogmis in de Paterskerk. Woensdag 20 augustus Vakantie. Wel gaarne trouw, opkomst voor de H. Missen zondags Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 De bedoeling van deze seniorendag is om óp donderdag 11 september a.s. va naf 10.30 uur met zoveel mogelijk be woners en oud-bewoners van Veltum sa men te komen in de feesttent aan de Pettenmakersstraat. Aanleiding voor deze feestelijke ontmoeting is het 750- jarig bestaan van deze wijk van Venray. De organiserende vereniging heeft hier voor al zoveel mogelijk gegadigden uit genodigd. Hopenlijk is zij U niet verge ten. Hebt U zicht nog niet aangemeld of hebt U uw invulstrookje nog niet inge vuld, dan kunt U dat alsnog doen op a.s. maandag, 18 augustus tussen half drie en half vijf in het wijkcentrum ,,'t Schöpke" Veltumse Kleffen 62b alhier. Programma mei De repetitie zal volgende week weer be ginnen en wel voor de drumband op maandag 18 augustus om 18.30 uur voor de leerlingen de om 19.30 de overi ge drumband. Majoretten op dinsdag 19 augustus. Fluiters op woensdag 20 au gustus 18.30 tot 19.00 uur voor de leer lingen en van 19.00 tot 20.00 uur voor de overigen. Het programma voor de komende tijd ziet er als volgt uit: Zondag 24 augustus drumband en fluiters optreden te Tegelen. Vrijdag 12 september serenade te Venray. Zondag 14 september geheel DSV naar Lottum (districtfestival) Zondag 28 september drumband en fluiters naar Bondsconcours te Mel- derslo. Zondag 5 oktober gemeentelijk Mu- ziektoernooi te Oirlo: 16.45 uur. Zon dag 5 oktober festival te Deurne 13.45 uur. In verband met het bondsconcours zullen de drumbandleden en de fluiters rekening moeten houden met extra repe tities de komende weken. Vertrektijden zullen nog nader bekend worden ge maakt. De vakantie is weer voorbij en nu gaan we er fris tegenaan. We beginnen dins dagavond 19 augustus met een kontakt- avond in ons clubhuis bij A. Vermeulen in Oostrum. Deze avond worden de dia's getoond van de districtskeuring 1985. Zaterdag 23 augustus gaan we 's morgens vissen en 's avonds barbequen 4J-kunt zichhiervoor opgeven op de contactavond. 30 augustus onderlinge huiskeuring door dhr. de Koning. Ook hiervoor is de opgave op de kontaktavond. 31 augustus is de beken tocht in het leutdal in Haelen. Deze tocht wordt be geleidt door een gids van het IVN. De verrektijden hiervoor zijn 8.00 uur A. Vermeulen, 8.15 uur Politieburo Horst, 9.00 uur Haelen. Zoals U ziet hebben we deze maand weer veel aktiviteiten. We hopen U dan allen te zien op de con tactavond van 19 augustus a.s. om 20.00 uur. Het bestuur. Oproep voor alle inwoners van Venray en omstreken Iedereen die wil klaverjassen in com petitieverband heien wij van harte wel kom op onze introductieavond 2 sep tember a.s. om 20.00 uur in het wijkge- bouw de Kiosk te Brukske. Deze kaarta vonden zijn iedere dinsdagavond, er wordt gespeeld door middel van loting. Met deze competitie zijn mooie bekers en prijzen te winnen. Ook voor degene die het klaverjassen wil leren zijn wij be reid bij voldoende deelname een kleine cursus te geven. Voor verdere inlichtin gen, komt u naar het Brukske op 2 sep tember of bel naar de volgende tele foonnummers: 04780-84701 of 04780- 85396. Tol ziens op dinsdag 2 september a.s. in hei Brukske wijkgebouw de Ki osk om 20.00 uur. Woensdag 20 augustus beginnen de repetities weer voor het fluiterkorps. Zondag 17 augustus oefenen schieten op de Schuttersweide in de Endepoel aanvang 11.00 uur. A.s. zaterdag 16 augustus worden er 4 tallen schietwedstrijden gehouden bij de schutterij St. Lambertus tc Helden aan vang 14.00 uur. Zondag 24 augustus 3e bondsfeest van dc Bond Juliana te Tegelen. Dit wordt gehouden bij de Schutterij Sl. Anthonius. Bijeenkomst 12.45 uur bij 't Gildehuis café de Klomp. Vertrek uiter lijk 13.00 uur in dc optocht en tijdens de wedstrijden hebben we nummer 6. Denk erom dal uw uniform netjes in orde is. Maandvergadering. Op woensdag 20 augustus houden wij onze maandverga dering die om half 8 begint met een eu charistieviering. Daarna zullen we onder het genot van een kop koffie onze erva ringen uitwisselen. De mooie zomer zal er hopenlijk toe hebben bij gedragen dat ieder op zijn manier hiervan heeft kun nen genieten. Wij fietsen vrijdag 15 augustus naar Tienray, waar we een H. Mis en een lichtprocessie zullen bijwonen. Om half 7 vertrekken we aan de Vredeskerk. U kunt zich ook aansluiten op de Henry Dunantstraat. Op zondag 17 augustus wordt er een vollemaansfeest gehouden „Op de Berg" in Maashees. The day before. Het bekende duo Human softwere met meesterviolist Lucas Amor en zijn vriendin Joyce zullen deze avond tot een waar feest verheffen. Afgelopen week verscheen hun debuut LP Bon Voyage, een album wat tot stand is ge komen door de inspiratie die je op doet door te reizen en te voelen dus reis allen zondag naar de Berg en voel het zelf. Tot dan. Ter ere van haar 16 jarig bestaan or ganiseert O.J.C. de Brak dit jaar weer een „Braktief". Dit driedaagse gebeu ren zal op 22, 23 en 24 augustus in en om de Brak plaatsvinden. Vrijdag 22 augustus wordt braktief om 20.00 uur geopend en wel met een grote reünie. Inmiddels zijn er al vele honderden uitnodigingen verstuurd. Speciaal voor deze gelegenheid gaan we 16 jaar terug in de tijd om de sfeer van die tijd weer eens te proeven, oude be kenden te ontmoeten en tijdens de foto tentoonstelling „De Brak door de jaren heen" herinneringen op te halen. Nostalgie volop dus. Zaterdag 23 augustus slaat de Brak vanaf 14.00 uur geheel in het teken van theater. Na het grote succes van de vori ge theaterdag ook nu weer een afwisse lend programma vol clownerie, goochelkunsten, poppenkast, hip-hop, wederom een verassende hoofd-acat en na afloop swingen tot in de kleine uurt jes... Wie ook zijn of haar kunsten wil vertonen, kan zich aanmelden voor het open podium (04780-81194), Muziek, poezie, dans, buikspreken, het mag alle maal!!!! Zondag 24 augustus muziekdag, op deze dag krijgen 9 regionale bands de gelegenheid zich te presenteren. Vanaf 14 uur beginnen de optredens. Stijlen varieerend van rauwe garage rock tot onvervalste rock and roll, passeren de revue. Zonovergoten terrasje, muziek, lekker eten, lekker drinken: De Brak is zo gek nog niet. Bijna alle scouts hebben inmidels hun zomerkamp achter de rug. De maandag- kabouters bivakeerden in Spikkeltjes- land in hel kasteel van koning Frigeton en Koningin Friggita. En voor wie het niet weet, Spikkeltjesland ligt in de buurt van Holthees. De woensdagkabouters waren in Overloon op zoek naar de katten van Bibberburg. Daar kregen ze onver wachts bezoek van mensen van het lan delijk bureau van Scouting Nederland die bezig waren met een diaserie van al lerlei scoutinggroepen tijdens hun kam pactiviteiten. Dus onze kabouters wor den echte filmsterren. De zaterdagmiddagwelpen in Heeze waren teruggegaan naar de riddertijd met kastelen en wapens. En, heel vreemd, de regen in die tijd was net zo als bij ons in deze tijd... nat! Geen nood, het plezier op kamp was er niet minder om. De maandagwelpen waren in Some ren; met een teletijdmachine flitsten ze telkens een paar honderd jaar terug om te zoeken naar en gouden zwaard met magische krachten! 4 Rowans en 1 leider werden naar Clerveaux gebracht vanwaar ze terug naar huis fietsten. En om de sportiviteit te verhogen gingen ze nog een middag kanoën en in Maastricht maakten ze een rondvlucht boven enkele steden en het drielandenpunt. Een belevenis die ze niet gauw zullen vergeten. Tot slot de Petrus verkenners, die zit ten nu nog in Bakel. Voorlopig hebben ze nog nog mooi weer, plezier zullen ze ook wel hebben daar in de bossen. De zomerkampen, hoogtepunt voor iedere scoutinggroep, zitter er weer op en hiermee sloten ook de 15 Venrayse scoutinggroepen een jaar boordevol pri ma activiteiten af. Bedankt aan alle leiding, hun huis en leefgenoten die het hele jaar weer achter hun stonden, bedankt ook alle hulp van builen en iedereen die op een of andere manier de scouting de Peelspeurders een handje geholpen hebben. Voor inlichtingen of aanmelden nieu we scouts en/óf leiding graag bij ons se cretariaat, Rumbastraal 1 tel. 84755 of 85301 of 84833 (voorzitter). Lopersgroep: Zaterdagmorgen We vertrekken om 7.15 uur voor een trainingsloop van 10 km, vanaf de Cooperbaan Beekweg. Maandag- en donderdagavond verza melen om 18.30 uur vanaf St. Antho- niusveldwcg conditielooptraining over 10 km op harde ondergrond voor lange re afstand, route Singels Venray. Trimmers. Zondagmorgen op het Cooperbaancir- cuit een gevarieerd trimprogramma. Verzamelen en aanvang om 9.00 uur bij Cooperbaan-Ballonzuil. Inlichtingen P. Loomans, Ouvertu res! raai 14, tel. 85384. Van maandag 18 t/m zondag 25 au gustus is er in Dingus een unieke platen- hoezententoonstelling te zien. Deze ten toonstelling is een project van het Lan delijk Ondersteuningsinstituut Kunst zinnige vorming te Utrecht. Op deze tentoonstelling, die op een duidelijke en informatieve wijze laat zien hoe het ver band tussen groepen, muzieksoorten en de verpakking van die muziek (dus de platenhoes) tot stand komt zijn onge veer 90 hoezen te zien. Dit is niet alles! Verder wordt er een videoband ver toond, waarop een popgroep aan het woord komt en de muziek van enkele popgroepen te horen en te zien is. Te vens is er een continu diaserie te zien met zo'n 200 platenhoezen en picture discs. Woensdag 21 augustus is er vanaf 21.00 uur een platenruilbeurs voor iede reen die oude platen wil ruilen, kopen of verkopen. De tentoonstelling is elke dag van 20.00 tot 24.00 uur open; de toe gang is gratis. Busreis Judas Priest en Warlock O.J.C. Dingus organiseert op 28 sep tember een busreis naar Judas Pries, en Warlock in Zwolle. Belangstellenden kunnen inschrijven bij OJC Dingus tel. 83293. De kosten worden geraamd op 50,-. Dit is inclusief de busreis en de toegangskaart. De definitieve inschrij ving volgt nog. Onlangs is er weer een openbaar ge bouw toegangkelijk geworden voor ie dereen; het Ziekenfonds gebouw Noord-Limburg. Heel lang hebben ge handicapten en bejaarden geklaagd over het moeilijk toegankelijk zijn van dit kantoor, ofschoon men aldaar toch al tijd de helpende hand bood. Maar zelfstandig ergens naar binnen kunnen is voor veel mensen toch altijd nog een vereiste. Daarom feliciteren wij de di rectie en medewerkers van het Z.N.L. met hun nieuwe onderkomen. Wij ho pen dat zij er prettig zullen werken, de Werkgroep Gehandicapten Belangen is blij met deze keuze aan het Kennedy- plein. Geen repetities tot nader bericht. Dus maandag 18 augustus aanstaande géén repetitie. Makelaar beëdigd taxateur Voor al uw onroerend goed taxaties Past. Huybenplein 8, Panningen Tel.: 04760 - 76202 St. Elisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Woensdag: derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „In 't gehoor". 's Avonds van 20.00 tot 21.30 uur: een direkte uitzending vanuit de studio naar het ziekenhuis met als programma: nieuws en actualiteiten, sport en het ver- zoekplatenprogramma. Donderdag: derde donderdag van de maand, van 10.00 tot 11.30 uur het pro gramma „Nieuws en actualiteiten", waarna het verzoekplatenprogramma, zoals dag gisteren avond werd uitgezon den. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Woensdag: derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „In 't gehoor". Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualiteiten", waarna het programma „Non stop" veel gevraagde muziek. St. Servalius, Psychiatrische Centrum Venray. Woensdag: derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „In 't gehoor". Donderdag: vanaf 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualitei ten", waarna een platenprogramma en daarna „Zomaar muziek". Nieuw Spraeland, Oostrum. Woensdag, derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „In 't Gehoor". De Kruuze, Geriatrisch Centrum Venray. Maandag: 3e maandag van de maand van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen zo". Woensdag; van 10.00 tot 11.00 uur het programma „In 't gehoor". Vrijdag: van 10.30 tol 11.45 uur het programma „nieuws en actualiteiten", waarna het verzoekplatenprogramma. Bejaardencentrum, Het Schutters veld. Vrijdag: van 10.30 tol 11.30 uur een speciaal programma met en voor de be woners in ,,'t Klöske". Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Slichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. Omdat leerlingen verpleegkundigen tijdens hun studie slechts een „zakgeld" krijgen van 395,- per maand is het huren van een kamer voor zeer velen een groot probleem, zo niet onmogelijk. Het Psychiatrisch Centrum Venray - St. Anna, St. Servatius en Nieuw-Spraland - kan door die regeling niet voldoende leerlingen van buiten de regio aantrek ken. Teneinde de verpleegkundige oplei ding in Venray toch nog interessant te maken, besloot de PCV-directie begin dit jaar al om de z.g. stagiaires tegemoet te komen in de reiskosten. Nu is men nog een stap verder gegaan en heeft men de aspirant leerlingen een gratis kamer aangeboden in het z.g. „internenhuis" op de lokatie St. Anna. Het „internenhuis", drie verdie pingen hoog, diende voorheen als huis- vesting van interne leerlingen. Twee jaar geleden werd het gebouw gesloten omdat van de 80 kamers nauwelijks de helft bezet was. De exploitatie werd toen te duur. Nu reeds hebben zo'n 35 leerlingen en stagiaires besloten een kamer in het „internenhuis" aan te nemen. Voor hen is intussen een verdieping van het gebouw in gereedheid gebracht. Men verwacht dat ook de andere kamers nog dit jaar bezet zullen worden. Nauw verbonden met het aantal leerlingen verpleegkundigen in het PCV, is de opleiding in Den Hoebert. Dit opleidingscentrum, het grootste op dit gebied in Nederland, geeft verpleeg kundige opleidingen voor ziekenhuis, psychiatrie en zwakzinnigen. Ook daar dreigde het aantal leerlingen terug te lopen vanwege de beperkte beloning van de studerenden en de hoge kosten van huisvesting. Met een gratis kamer hoopt men daar volledig aan tegemoet te komen. Foto: archieffoto van het internen huis. ZIE OOK ELDERS IN DIT BLAD NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Parkweg 2 Venray Telefoon 04780-82069 met ingan van 1 september a.s. starten in het gemeentelijk combi-zwembad zwemlessen voor particulieren. Er wordt opgeleid voor de officiële diploma's van de riëtionale raad'Zwemdiprörria's;' "J INSCHRIJVING: vanaf heden aan de kassa, openingstijden maandag t/m zondag 10.00-18.00 OPLEIDINGEN: A diploma: maandag, dinsdag en donderdag van 16.00-16.30 en 16.30-17.00 uur. U kunt naar keuze 1x, 2x of 3x per week de lessen volgen. B diploma: Vrijdag 16.30-17.00 uur. Basis zwemdiploma: Deze nieuwe opleiding is bedoeld als vooropleiding voor de zwemvaardig- heids diploma's. Zaterdag 11.00-11.45 uur. Zwemvaardigheidsdiploma's: woensdag 15.45-16.30 uur zwemv. I woensdag 16.30-17.15 uur zwemv. II woensdag 17.15-18.00 uur zwemv. Ill Stikkercursus: Deze opleiding is bedoeld voor jongens en meisjes die reeds in het bezit zijn van een zwemvaardigheidsdiploma en waar een aantal stickers ontbreken. Zaterdag 11.45-12.30 uur Volwassen zwemles: Deze opleiding is bedoeld voor dames en heren die vroeger niet in de gele genheid waren om zwemmen te leren. Maandag 20.00-20.30 uur. Woensdag 20.00-20.30 uur, U kunt ook naar keuze 1x per week les nemen op maandag van 20.00-21.00 uur. TARIEVEN: voor alle opleidingen is het tarief f 42,50 voor 12 zwemlessen inclusief en tree, met uitzondering van de volwassenen zwemles is het tarief f 55,- voor 12 zwemlessen inclusief entree. Voor de jeugd zwemlessen is de minimumleeftijd voor deelname 5 jaar. ©escljitb' tn ©uöljcibfetmtitg Jïlitéeum Ecnrap iVr s> TENTOONSTELLING MONUMENTJES VAN DEVOTIE In het Geschied- en Oudheidkundig Museum Venray. ook genoemd het Freulekeshuus, wordt op het ogenblik de tentoonstelling gehouden Monu mentjes van Devotie, De tentoonstelling geeft een overzicht van de in Venray nog beslaand wegkruisen en veldkapellen. In de tentoonstelling zijn ongeveer 20 beelden en ca. 10 corpora van kruisen te zien, die afkomstig zijn uit en van de veldkapellen en wegkruisen. De beelden en corpora kunnen geda teerd worden vanaf de 15e eeuw tot in onze lijd. Hei merendeel van de beelden siaini uit de 16e, 17e eeuw. Zij zijn inte ressant vanuit het oogpunt van de kuns thistorie en religieuze volkskunst. Een belangrijk en bijzonder beeld in de tentoonstelling is het beeld van de H. Oda afkomstig uit de kapel aan de Hoenderstraat. Dit beeld stelt de H. Oda voor als jonkvrouwe. met in de rechterhand hel klooster regelboek en op de linkerhand de ekster. Het beeld is ontstaan tussen 1540 en 1560. In de zestiger jaren werd dit beeld gestolen uit het kapelletje en enige tijd later terugge vonden in een trein te Eindhoven. Naar aanleiding van dit voorval zijn veel kost bare beelden uit de wegkapellen gehaald en elders opgeborgen. Het H. Oda- beeld is geplaatst in de Grote Kerk van Venray. In 1973 is er een kopie gemaakt van dit Oda-beeld door P. Clephas en dit staat nu in het Oda-kapelletje aan de Hoenderstraat. In het museum is verkrijgbaar een boekje waarin opgenomen is een uitvoe rige beschrijving van de Venrayse weg kapellen en veldkruisen. Het boekje kost 17,95 Hei Geschied- en Oudheidkundig museum is gevestigd aan de Eindstraat en is geopend op woensdag- en zater dagmiddag van 14.00-17.00 uur. De toe gangsprijs is 1,- voor volwassenen en 0,50 voor personen tussen 6-16 jaar, bezitters van een bejaardenpas. CJP e.d. bezitters van een museumjaarkaart hebben gratis toegang. Groepen op af spraak. Deze kunnen gemaakt worden met de beheerder, tel. 04780-83838 tst. 124. Jaarlijks worden vele huisslachtingen verricht, waarbij vooral varkens worden geslacht voor huishoudelijk gebruik of beter consumptie in het eigen gezin. 'Sinds juli vah'dir jaar geldt een tilëiAve regeling om de huisslachtingen in goede banen te leiden. Zo is nu bepaald dat: 1het slachten alleen wordt toegestaan in de maanden oktober, november, de cember, januari, februari en maart. 2. alleen varkens mogen worden geslacht. 3. maximaal 3 varkens per perceel in de periode van oktober t/m maart mogen worden geslacht. Bij huisslachtingen wordt controle op de kwaliteit van het levende dier en van het vlees uitgeoefend door de keur meester van de Rijksdienst voor de Keu ring van Vee en Vlees. In verband hier mee dient vroegtijdig een slachting te worden gemeld bij de keuringsdienst. De volgende werkwijze wordt hierbij ge hanteerd. ongeveer een maand voor de slach tingsdatum wordt de huisslachting ge meld bij de dienst, dit kan telefonisch gebeuren op tel. nr. 04950-39185. door de rijksdienst wordt een ac ceptgirokaart toegezonden voor beta ling van kosten, die54,40 bedragen, te voldoen voor de slachlingsdatum; enige dagen voor de dag waarop de huisslachting plaats zal vinden komt de keurmeester het, dan nog levende, dier keuren. Aan de keurmeester moet een bewijs van betaling van kosten worden meegegeven; zodra het dier is geslacht komt de keurmeester voor de tweede keer. Dit keer voor het controleren van de kwali teit van het vlees; bij voldoende kwaliteit wordt het vlees vrijgegeven voor consumptie. Niet gemelde huisslachtingen worden beboet. Van de illegale huisslachting wordt door de algemene inspectiedienst een procesverbaal opgemaakt tegen zo wel degene die de huisslachting verricht als tegen degene die het dier voor de slacht heeft aangeboden. Als boete op het illegaal slachten is 250,- gesteld in dien de zaak niet voor hoeft te komen (een schikking aangegaan wordt) Indien de zaak wel voor de rechter komt ligt het boetebedrag doorgaans hoger. Een nietgemelde slachting wordt niet alleen financieel beboet maar tevens wordt het vlees afgekeurd en in beslag genomen. EEN ABONNEMENT WAARD ANTENNEMAST VERNIELD Een bewoner van de Kruidenlaan deed aangifte bij de politie van vernieling van zijn antennemast. Nu moet de politie maar proberen de dader van deze ongewone vernieling op te sporen. WESPENNEST Imker K. moest er aan te pas komen om een wespennest, dat zich had gevormd bij een woning aan de Akelei, te verdrijven. Dat lukte tot volle tevredenheid van de bewoners.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 9